Św. Pius X: Oktawa modłów o jedność Kościoła

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan módlmy się o powrót wszystkich chrześcijan na łono jedynego, prawdziwego Kościoła katolickiego. Tylko bowiem Kościół katolicki został założony przez Jezusa Chrystusa

Dziś, 21 stycznia modlimy się o powrót do Kościoła luteranów i innych europejskich protestantów

Św. Pius X wprowadził w 1908 r. Oktawę modłów o jedność Kościoła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Św. Pius X: Oktawa modłów o jedność Kościoła

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Odnośnie protestantów i protestantyzujących świeckich „ewangelizatorów”

  Mając na uwadze komunikat Kurii Diecezjalnej w Łowiczu z dnia 8 lutego 2019 roku oraz fakt, że niektóre wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości natury teologicznej, Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta w ramach spotkania zaplanowanego w Gliwicach w dniu 23 stycznia 2020 roku

  https://kuria.gliwice.pl/2020/01/20/5017/

 3. Ania pisze:

  Czy ktoś z odwiedzających tę stronę mieszka może w Yorku w Anglii, albo w okolicy np. Malton? Nie mam żadnej koleżanki o podobnych, katolickich, poglądach. Może ktoś ma ochotę się spotkać na kawę, czy coś, pogadać?

  • xc pisze:

   moze przy parafii niekonicznie polskojezycznej dziala jakas wspolnota a jak nie dziala to moze cos zoorganizuj – wystarczy zeby ksiadz oglosil w twoim iminiu, ze szukasz kobiet do odmawiania ROzanca itd. . raz w tygodniu wspolny rozaniec potem kawa.

   chociaz z tymi polakami katolikami i wspolnymi pogladami to roznie bywa. ile ludzi tyle pogladow.

 4. wobroniewiary pisze:

  Piękna modlitwa za babcię i dziadka ułożona przez papieża Benedykta XVI, który przesłał ją na VI Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku, które odbyło się w 2009 roku

  Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych.

  Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz.

  Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!
  Papież Benedykt XVI

 5. Ola pisze:

  W intencjach naszych kochanych babć i dziadków tych żyjących i za dusze czyśćcowe naszych babć i dziadków

 6. Maggie pisze:

  Parę dni temu widziałam we wiadomościach Polskiej TV, że otworzono ☹️ połączenie kolejowe z Chinami tj tzw Jedwabnym Szlakiem przyjechał pociąg do Polski. Zmartwiło mnie to, że będziecie zarzucani chińską tandetą i do tego Polska będzie wystawiona bardziej na utratę produkcji (pracy) oraz wystawiona na różne choróbska.
  Okazuje się, że już 400 Chińczyków (9 zejść śmiertelnych) choruje na tajemnicze virusowe (z powietrza)zapalenie płuc, które na początku, jak zapewniano nie jest SARS’em. Dziś mówią, że są pojedyncze przypadki w USA i tylko czekać, jak będą takie w Toronto i Vancouver (mnóstwo podróży, bo to chiński Nowy Rok wzmożył ilość podróży). Okazuje się, że wygląda iż jest to virus ze zdolnością szybkiej mutacji i bliski SARS więc dziś WHO ogłasza tzw state of emergency spotkanie.

  Bez paniki lecz … to, co wyżej, brzmi poniekąd jak apokaliptyczne (narazie) ostrzeżenie/przestroga o chorobach.

  U nas ok 7:30 było -9c z -11 we wietrze, a ma być w ciągu dnia +3c. Rano wagon kolejki metro się wykoleił (jeszcze blokuje tunel, a jest nadal rush hour) i można sobie wyobrazić, jak zapchane są podstawione autobusy, mające przewieźć tłumy=tysiące ludzi, w porannym szczycie (8 stacji bez kolejki)) – piszę o tym w kontekście chorób z powietrza łatwych do „złapania”, gdy skoki temperatury sprzyjają przeziębieniom etc. Co ma być to będzie, byle zachować radość i pogodę ducha.

  Polecam wszystkie sprawy i wszystkich Bożej Łaskawości i Opiece Matki Najświętszej 🙂💕🙏🏻❣️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s