Ks. Piotr Glas: Kryzys w Kościele

Dlaczego Maryja przeszkadza?

Mocno zaangażowałem Maryję w moje duszpasterstwo. Naraziłem się w ten sposób wielu osobom – mówi ks. Piotr Glas dla Wydawnictwa Esprit w drugim odcinku cyklu Kryzys w Kościele

Tam gdzie nie ma Maryi – tam jest diabeł!
/św. Ludwik de Montfort/

Przypomnijmy cz. I-szą:
Fałszywi i prawdziwi prorocy. Jak ich rozpoznać?

Kto weźmie odpowiedzialność za zraniony Kościół? Za tych, których Kościół traci przez religijnych bajkopisarzy? By rozeznać proroków prawdziwych od fałszywych musimy być inteligentnymi dziećmi Maryi – mówi ks. Piotr Glas

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Kryzys w Kościele

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Pewnego dnia ojciec kapucyn P. M., który mu towarzyszył, powiedział do ojca Pio: „Ale ojcze, jeśli dalej tak będziesz robić, kościół opustoszeje”.
  Odpowiedź brzmiała: „Lepiej, by kościół był pusty niż sprofanowany”.
  A innym razem: „Lepszy kościół pusty niż pełen diabłów”.

  Czy nie jest to reguła wskazana przez samego Jezusa, kiedy wyrzucał profanatorów ze świątyni jerozolimskiej?

 3. Renata pisze:

  Kochani 🙂 mam do Was pytanie🙂 moja wiara odżyła dzięki czytaniu książek religijnych. Narazie jestem na początku tej pięknej drogi bo przeczytałam 2 książki : ” Testament duchowy” Augustyna Pelanowskiego i „Oczami Jezusa”. Osobiście jestem oczarowana tą ostatnią „Oczami Jezusa” C.Alana Amesa. Czy polecacie jeszcze jakieś 🙂? Może znacie jakieś dzieła napisane w podobny sposób jak ta- „Oczami Jezusa”. Bóg zapłać za każdą podpowiedź 😊

  • Joan pisze:

   A znasz angielski?

  • Renata Anna pisze:

   Książek jest dużo i autorów też. Ja polecam np.książki Kardynała Roberta Sarah. Warto jednak codzinnie czytać chociaż fragment Pisma Świętego. Polecam też Katechzm Kościoła Katolickiego. Mi dużo wyjaśnił.

  • Karolina pisze:

   Dzienniczek św. Faustyny, Poemat Boga Człowieka

  • ZankaRos pisze:

   „Poemat Boga Człowieka” Marii Valtorty pisany jest podobnie jak „Oczami Jezusa”. Bardzo polecam, choć to wymagające dzieło, bo ma aż 9 tomów. Ale warto.

  • Sylwek pisze:

   mam do oddania pożyczenia wszystkie książki ks. P. Glasa które polecam gorąco, Pasję Jezu Ty się tym zajmij, ocalenie, w domu Józefa o. Augustyna, dzienniczek s. Faustyny Kowalskiej, śwadectwo i słowo pouczenia Alicji Lanczewskiej, bł. Solanus Casley, Keharitomene, Jego miłośc cie uleczy ks. Dominika Chmielewskiego, wyznania egzorcysty, Szatanie odejdź ode mnie?(nie pamiętam dokładnie tytułu G. Amorth, wizje bł Katarzyny Emerlich, Proroctwo dwu Papieży, o medźugorie (do którego bardzo bym chciał kiedyś pojechać) musiał bym zejść poszukać tytułów , Biografia ks. Gobi, sztuka walki duchowej – bardzo polecam jak czytałem bardzo przypomina mi książki ks, Piotra Glasa, Proroctwo, Zycie Maryi – Bardzo polecam, łoj z 50 Księżak które mi się nie mieszczą nie ma komu pożyczyć a miejsca brak na to się robi jeszcze kilkanaście innych tytułów. Bardzo chętnie pożyczę niektóre mogę oddać żeby komuś tez podać po przeczytaniu mogę wysłać na pożyczkę lub wieczne oddanie

   • Anuszka pisze:

    Sylwku chetnie bym odkupiła swiadectwo i slowo pouczenia Alicji L., sztuka walki duchowej, zycie Maryji, wizje Emmerich. Moze p. EWA przesle Tobie mój email?

    • Anuszka pisze:

     Pani Ewo prosze o wysłanie do Sylwka mojego emaila z informacją ze chcialam kupic kilka ksiazek. Dziękuję

  • Joanna pisze:

   podobne książki to np. bł. Anny K. Emmerich „Objawienia. Od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Św.”, albo „Poemat Boga Człowieka” M. Valtorty, „On i ja” G.Bosiss.

    • Longin pisze:

     Rzeczywiście piękna książka/objawienie trochę z gatunku tej prawdziwej mistyki chrześcijańskiej, kiedyś na niej trochę się wychowywałem. A swoją drogą to powiało tu mocno bogactwem i różnorodnością autorów i książek, co jest też dowodem jak bardzo się różnimy w upodobaniach a zarazem jak chłoniemy to co pochodzi z Ducha Bożego, czyli do każdego inaczej ta łaska/światło dociera, np. w moim przypadku trudno jest mi się zatrzymać nad książką nawet „ważną” religijnie jeżeli wiem, że obok mam na półce słowa Pana skierowane wprost w postaci orędzi/objawień (np. A.Lenczewska, Vassula Ryden, M.Valorta). Może to przypadłość wieku, lenistwa, a może zakosztowania czegoś lepszego co mnie bardziej ubogaca : )

  • Paweł pisze:

   Kiedy w 2006 roku robiłem generalną „czystkę” w moich książkach religijnych, rozdając innym chętnym te, które nie wydawały mi się już niezbędne, to MIMO WSZYSTKO pozostawiłem sobie m. in. takie – cenne moim zdaniem – książki:
   1) książka o Fatimie ks. K. Wilczyńskiego T.J. ”Znak na niebie” – wydanie VI z roku 1992, z kościelnym pozwoleniem druku, wznowione przez Michalineum
   2) broszura „Róża Duchowna – Matka Boska Pielgrzymująca” wydana przez Kapłański Ruch Maryjny z Częstochowy w roku 1978
   3) książka „SENTENCJE ANIELSKIE – św. Izydor z Sewilli, Piotr Lombard, św. Tomasz z Akwinu” (wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2003)
   4) Pellegrino Ernetti „Pouczenia złego ducha. Z doświadczeń wieloletniego egzorcysty” – wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2003, IMPRIMATUR: Kuria Metropolitalna w Krakowie, +Kazimierz Nycz, Vic. Gen., ks. Jan Dyduch, Kanclerz, Nr 499/2003, Kraków dn. 17 marca 2003 r.
   5) Janice T. Connell „Spotkania z Maryją. Najważniejsze objawienia maryjne” – wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2003, ze „słowem wstępnym” ojca Roberta Faricy SJ, emerytowanego profesora duchowości z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.
   6) książka księdza prof. René Laurentina „Współczesne objawienia Najświętszej Maryi Panny” [wydanie Wydawnictwa EXTER, Gdańsk 1995, NIHIL OBSTAT ET IMPRIMATUR: Curia Metropolitana Gedanensis, Gedani-Olivae, die 25 Martius 1994, Ks. dr Wiesław Lauer, Vicarius Generalis]
   7) broszurka „Przedziwne sekrety dusz czyśćcowych. Siostra Emmanuel rozmawia w Marią Simmą” – wydana w roku 1997 w ramach serii broszurek o Medziugorju opublikowanych przez Wydawnictwo Księży Marianów w Warszawie
   8) René Lejeune „Posłanie z Medjugorje. 365 dni z Maryją”, wydanie Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 1992
   9) „Słowa z nieba. Wszystkie orędzia z Medjugoria” pod redakcją Doroty Szczerby, w przekładzie Agnieszki Kuryś i Zofii Oczkowskiej, wydanie Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 1997
   10) Gottfried Hierzenberger, Otto Nedomansky „Księga objawień maryjnych od I do XX wieku” – wydanie Oficyny Wydawniczo-Poligraficznej „ADAM”, Warszawa 2003, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 16.10.2002, Nr 4970/NK/2002; Notariusz – Ks. dr Henryk Małecki; Wikariusz Generalny, Biskup Pomocniczy Warszawski +Tadeusz Pikus”
   11) książka „Stygmatycy XX wieku”, którą opracowała Irena Burchacka, a wydała w roku 1991 Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „ADAM” w Warszawie [W poszczególnych rozdziałach tej książki opisane są następujące stygmatyczki: św. Gemma Galgani, Sł. B. Maria Marta Chambon, Teresa Helena Higginson, Barbara Pfister, bł. Anna Schaeffer, Maria Rosa Ferron, Lucia Mangano, bł. Alexandrina Maria da Costa, Sł. B. Teresa Neumann, Teresa Musco i Czcigodna Sł. B. Marta Robin]
   12) książka „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”
   13) książka ks. Wincentego Zaleskiego SDB „Święci na każdy dzień” – wydanie uzupełnione Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 1996, IMPRIMATUR: Kuria Diecezjalna Warszawsko-Praska, nr 600/K/95 z dn. 24.04.1995 r., bp Stanisław Kędziora, Wikariusz generalny, ks. Marcin Wójtowicz, Notariusz
   14) książeczka „O ANIOŁACH – Katechezy Ojca Świętego Jana Pawła II”, wydana przez Michalineum (Warszawa-Struga 1991) „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 19.X.1990 r. nr 7032/K/90 – Wikariusz Generalny: Bp Stanisław Kędziora, Notariusz: ks. Marcin Wójtowicz”
   15) Sł. B. Wanda Malczewska „Wizje – Przepowiednie – Upomnienia” – wydanie drugie, opracował ks. Alojzy Majewski P.S.M., według edycji Wydawnictwa Księży Pallotynów, Warszawa 1932, IMPRIMATUR: Łódź, 12 grudnia 1931, + Kazimierz Tomczak; wznowienie Wydawnictwa „Arka”, Wrocław 1995
   16) Ewa Hanter „Historia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa” – wydana przez wydawnictwo APOSTOLICUM i Łomżyńską Księgarnię Diecezjalną z IMPRIMATUR +Stanisława Stefanka TChr – Biskupa Łomżyńskiego z dnia 7.05.1998 r. N.610/B/98
   17) Ks. Stefan Dosenbach TJ „Miesiąc dusz czyśćcowych” – wydanie trzecie Wydawnictwa „Arka”, Wrocław 1999, oparte na edycji Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy – Kraków 1936 r., IMPRIMATUR: L. 6345/36, Kuria Metropolitalna w Krakowie dnia 12 VIII 1936 r., Ks. Bp Stanisław – Wikariusz Generalny, Ks. Stefan Mazanek – Kanclerz
   18) książeczka pt. „Objawienia Matki Bożej w Irlandii – w grocie koło Melleray” autorstwa W. Deevy, w przekładzie ks. Ryszarda Uklei, wydanie Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 1995
   19) 3 tomy książki Gabrieli Bossis „On i ja” wydanej w roku 2008 przez wydawnictwo Michalineum „za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej Nr 6744/K/86 z dnia 10 X 1986 r. – Notariusz: Ks. St. Pyzel, Wikariusz Generalny: Ks. bp K. Romaniuk”
   20) „Leksykon Świętych” ks. dra Wiesława Al. Niewęgłowskiego, wydanie Wydawnictwa Naukowego PWN i „Rosikon press”, Warszawa 1999
   21) „Żywot i bolesna męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z tajemnicami Starego Przymierza według widzeń błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich” – z zapisków Klemensa Brentano, wydanie IV Wydawnictwa „Maria Vincit”, Wrocław 2004; IMPRIMATUR V.I. 33/27 Kuria Biskupia w Katowicach – Wikariusz Generalny +Ks. Kasperlik; wydanie opracowane na podstawie II wydania Spółki Wydawniczej Karola Miarki w Mikołowie z roku 1927
   22) „SPOWIEDŹ. Przygotowanie do Sakramentu Pokuty według metody św. Ignacego Loyoli i w duchu św. Franciszka Salezego” – wydanie Oficyny Wydawniczej ‚VIATOR’, Warszawa 2002, „za wiedzą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, IMPRIMATUR z dnia 21.06.2000 Nr 2442/NK/2000, Notariusz ks. Stanisław Pyzel, Wikariusz Generalny ks. bp Marian Duś”
   23) św. Franciszek Salezy „FILOTEA, czyli droga do życia pobożnego” – wydanie Oficyny Wydawniczej VIATOR, Warszawa 2003, w przekładzie ks. Aleksandra Jełowickiego, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, IMPRIMATUR z dnia 08.08.2001 Nr 3091/NK/2001, Notariusz ks. dr Henryk Małecki, Wikariusz Generalny ks. bp Tadeusz Pikus”, wraz z „Potwierdzeniem danym przez J. O. Księdza Leona Przyłuskiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Poznańskiego” w Poznaniu dnia 4 grudnia 1862 roku (a był to Prymas Polski z okresu rozbiorów)
   24) Tomasz Wytrwał OP „Odpusty. Jak dostąpić łaski darowania kar za grzechy?” [wydanie Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze”, Poznań 2002, IMPRIMATUR: Poznań, 6 czerwca 2002, ks. bp Marek Jędraszewski, wikariusz generalny]
   25) książeczka „ODPUSTY. Ujawnione Miłosierdzie Boże wobec żywych i zmarłych” opracowana przez śp. ks. Zdzisława Pałubickiego SJ, a wydana w roku 1996 przez wydawnictwo Michalineum (IMPRIMATUR Kuria Biskupia – Kalisz, 4 VII 1995 r., l. dz. 420/95/B, bp Stanisław Napierała – ordynariusz)
   26) Emanuel Działa OP „Skrupulatom na ratunek” – wydanie II Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze”, Poznań 2002, „Cum permissione auctoritatis ecclesiasticae”
   27) Maria Valtorta „KONIEC CZASÓW. Walka dobra ze złem u progu wiosny Kościoła” – wydanie Wydawnictwa „Vox Domini”, Katowice 2012, przekład i opracowanie: Ewa Bromboszcz – http://www.mocmodlitwy.info.pl/files/Maria_Valtorta-KONIEC_CZASOW.pdf
   28) książka „Pomóżcie Mi ocalić świat! Orędzia i wydarzenia w Naju 1993-1994” – wydanie Wydawnictwa „Vox Domini”, Katowice 1995, opracowanie: Ewa Bromboszcz, „książka powstała w oparciu o listy i notatki ks. Raymonda Spiesa, misjonarza belgijskiego w Korei Południowej, kierownika duchowego Julii Kim”
   29) książeczka siostry Lucy Rooney S.N.D. i ojca Roberta Faricy S.J. „Objawienia Matki Bożej w Medjugorje” – wydanie Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, ul. Radomska 25, 42-200 Częstochowa
   30) Arnaud de Lassus „MASONERIA. Intrygująca tajemniczość. Elementarne wiadomości o wolnomularstwie” – wydanie „Ruchu na rzecz rodziny i szkoły”, Paryż 1993
   31) Ks. E. Cahill T.J. „Wolnomularstwo (masoneria)” – wydanie V poprawione i uzupełnione Wydawnictwa „WERS”, które ukazało się staraniem redakcji kwartalnika politycznego „Wolna Polska”, Poznań 2002
   32) Henryk Dominiczak „POWROTY Z TAMTEGO ŚWIATA. Biblia, teologia i nauka o umieraniu człowieka i życiu wiecznym. Świadectwa doświadczeń śmierci klinicznej i spotkań z duchami zmarłych” – wydanie Wydawnictwa Michalineum, Marki 2007, IMPRIMI POTEST: Marki, z dnia 16. 05. 2007 r. – L.dz. 233/WYMIC/07, Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik CSMA
   33) Juliana z Norwich „Objawienia Bożej miłości” – przełożył Aleksander Gomola – wydanie Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze”, Poznań 2007

  • m pisze:

   O naśladowaniu Chrystusa – Tomasz z Kempis

   napisana właśnie w taki sposób jak można to tak określić: od Serca, do serca… niech je uświęca

   • pozdrawiam pisze:

    książki Arcybiskupa Fulton Sheena

   • Maggie pisze:

    @m: Nie zauważyłam i powtórzyłam Ciebie ale jeszcze jest w moderacji.
    @Renata: Jeśli chodzi o coś lekkiego i ukazaniu mocy wiary wielkości ziarnka gorczycy, to szybko się czyta Bruce Marshall’a – kopiuję recenzje i tytuł tej książki: „Cud ojca Malachiasza” to powieść mądra, pogodna , świadcząca o wybitnym darze Autora i jego niezwykłym poczuciu humoru, nasycona życzliwością dla ludzi i wszelkich przejawów życia. Ta niecodzienna książka mówi o tym, jak przedziwnymi drogami chodzi dziś po świecie Bóg szukając człowieka.
    Z dokumentów zaś to oczywiście Całun Turyński, oraz „Święta Chusta, Święta Krew” (o chuście z Oviedo).
    W dobie naporu tęczowej rewolucji, warte są uwagi/rozważania naukowe: Jan Paweł II „Mężczyzną i Niewiastą Stworzył ich. Chrystus odwołuje się do „początku” – O Jana Pawła II teologii ciała – RW KUL, Lublin 1982 , pod redakcją ks.Tadeusza Stycznia

  • AnnaSawa pisze:

   Oprócz powyższych ……Bł. Anna Katarzyna Emmerich – Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Strego Przymierza.
   Książka ta uważana jest, po Piśmie Świętym, za jedną z najlepszych w dwutysięcznej historii chrześcijaństwa! To wielka Łaska Boża na obecne czasy! Skierowana nie tylko do wierzących, aby jeszcze bardziej ożywili i pogłębili swoją wiarę i miłość do Boga, ale do wszystkich ludzi, wykształconych i prostych, odłączonych od Kościoła Katolickiego jak i niewierzących w Boskie i odkupieńcze posłannictwo Chrystusa. To unikalne, jedyne w Polsce wydanie zawiera opis wszystkich nadprzyrodzonych wizji słynnej na cały świat niemieckiej stygmatyczki, błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich.
   Dzięki specjalnej Łasce Bożej widziała całe dzieło stworzenia i odkupienia, stworzenie Aniołów, Raju, Adama, Ewy i ich upadek, oraz jak Bóg przez wielkich Proroków Starego Testamentu przygotowywał ludzkość na przyjście Jezusa. Widziała też początki Kościoła i przyszłe Jego zmagania z Szatanem aż do końca czasów. Dowiadujemy się o wydarzeniach i wielkich postaciach ze Starego jak i Nowego Testamentu oraz podróżach apostolskich Jezusa o których nie ma wzmianki w Piśmie Świętym i Tradycji. Objawiona jej działalność nauczycielska i cudotwórcza Jezusa aż do Jego Wniebowstąpienia, może być wielką pomocą dla kapłanów w ich pracy duszpasterskiej.
   https://sanctus.com.pl/Bl-Anna-Katarzyna-Emmerich-Zywot-i-Bolesna-Meka-Pana-Naszego-Jezusa-Chrystusa-i-Najswietszej-Matki-Jego-Maryi-opr-twarda-p16235
   Polecam, to jest coś niesamowitego !

   • AnnaSawa pisze:

    Polecam również od strony zagrożeń ks. Tadeusz Kiersztyn „Zatrute źródło masoneria”, Gabriel Amorth „Egzorcyści i psychiatrzy”, Simone Morabito „Psychiatria w piekle”.

  • xc pisze:

   sw serafin z serowa – ogien ducha sw.
   apoftygmaty ojcow pustyni – bardzo przyjemnie sie czyta bo to sa krotkie historyjki – polecam wszystkim
   polecam rowniez ksiazki tardifa chestertona jose prado floresa.

  • Maggie pisze:

   Tomasz a Kampis „O naśladowaniu Chrystusa” (zalecana m.in. przez zamordowanego rotmistrza Pileckiego)

  • Kamil@W pisze:

   „Dzienniczek” św.Faustyny, który wbrew nazwie jest grubą księgą, a opisuje jej spotkania z Panem Jezusem, „Mistyczne Miasto Boże” – książkę podyktowaną św.Marii z Agredy przez Matkę Bożą, z Jej komentarzami (naukami), a z książek ks.Glasa „Dzisiaj trzeba wybrać” i „Dekalog”. Życzę Ci dużo radości przy czytaniu 🙂

  • AGA pisze:

   Dodałabym „Traktat o doskonałym nabożeństwe do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika oraz książki „Uwolnijcie nas stąd” oraz „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi” Marii Simmy. Polecam również: „Jezu, Ty się tym zajmij o. Dolindo życie i cuda” oraz krótką książeczkę „Mała Arabka oblubienica Ducha Św.” napisana przez Bartłomieja Józefa Kucharskiego OCD. Książki o stygmatyczce Natuzzie Evolo.

  • Renata pisze:

   Dziękuję za liczną odpowiedź 😊

  • Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

   ,, Ostanie wołanie Maryi”, ,, Dzisiaj trzeba wybrać’ ‚ks. Glas oraz,, Proroctwo które można wypełnić’ ‚

  • Jola pisze:

   Polecam Żywot i Bolesna Męka
   Pana Naszego Jezusa Chrystusa
   I Najświętszej Matki Jego Maryi napisała Katarzyna Emmerich (ok. 1790) od niej rozpoczęło sie moje nawrócenie 🙂

 4. J. K. pisze:

  Od dziecinstwa O Pio był bardzo oddany
  Matce Bożej.
  Codziennie odwiedzał obraz Przenajswietszej Dziewicy w kościele w Pietrelcinie.
  U wejścia do swej celi w klasztorze
  w San Giowani Rotondo na małej
  prostokątnej tabliczce zawieszonej
  nad drzwiami napisał :
  MARYJA JEST WSZELKĄ PRZYCZYNĄ MEJ NADZIEI.

  Gdy ktoś rzucał się do jego stóp z sercem pełnym wdzięczności, on mówił:
  ,,Podziękuj Madonnie.
  To Jej zawdzięczasz tę łaskę,
  to Jej należy dziękować,a nie mnie.
  Ja tylko modliłem się do Madonny”.

  Zawsze radził :,,Oddaj się w ręce twojej Niebiańskiej
  Matki.Ona roztoczy opiekę nad twoją duszą”.

 5. wobroniewiary pisze:

  Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – w tym roku pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”.

  Tej jedności pragnął bardzo Pan Jezus. Wiedząc o przyszłym rozłamie Jego Kościoła, przed swoją męką prosił Ojca: „…aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie…” (J17, 21). Jak jednak dziś rozumieć tę jedność? Jak rozumieć ekumenizm?

  Matka Boża przez ks. Gobbiego utwierdza nas w tym, że jedność oznacza zjednoczenie wszystkich kościołów w jednym Kościele Piotrowym czyli katolickim: „Wkrótce zrealizuje się najgłębsze pragnienie Mojego Syna i ze wszystkich stron pięciu kontynentów – pod Moim przewodnictwem – wszyscy przybędą, aby należeć do jednej owczarni mającej jednego Pasterza. (…) Zjednoczenie wszystkich chrześcijan w Kościele katolickim zbiegnie się z tryumfem Mego Niepokalanego Serca na świecie. Ten zjednoczony Kościół, w blasku nowej Pięćdziesiątnicy, będzie miał siłę do odnowienia wszystkich narodów ziemi”.

  Jednocześnie przestrzega nas też przed fałszywym ekumenizmem: „Kościół jest prawdą, gdyż to jedynie jemu Jezus powierzył strzeżenie całego nienaruszalnego depozytu wiary. Powierzył to Kościołowi hierarchicznemu, czyli Papieżowi i zjednoczonym z nim Biskupom. Masoneria kościelna usiłuje zniszczyć tę rzeczywistość przez fałszywy ekumenizm, skłaniający od przyjęcia wszystkich Kościołów chrześcijańskich jako posiadających część prawdy. Masoneria kościelna opracowuje plan założenia jednego powszechnego Kościoła ekumenicznego, utworzonego przez zmieszanie wszystkich wyznań chrześcijańskich – w tym i Kościoła katolickiego”.

 6. Aleksandra pisze:

  Proszę o modlitwę za mnie i całą moją rodzinę . Dziś kończę 50 lat. Dziękuję Trójcy Św.i Najświętszej Panience za wszystkie łaski jakie otrzymałam i opiekę.

 7. wobroniewiary pisze:

  Mając na uwadze komunikat Kurii Diecezjalnej w Łowiczu z dnia 8 lutego 2019 roku oraz fakt, że niektóre wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości natury teologicznej, Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta w ramach spotkania zaplanowanego w Gliwicach w dniu 23 stycznia 2020 roku.

  Ks. Sebastian Wiśniewski
  Kanclerz Kurii
  https://kuria.gliwice.pl/2020/01/20/5017/

  • wobroniewiary pisze:

   Ps. To jedna z bomb, jeszcze kilka dni i będzie następna w ramach akcji „stop fałszywym prorokom”
   Oto owoce walki ze zgniłymi jabłkami – czytaj: fałszywymi prorokami!

 8. wobroniewiary pisze:

  A ja dziś miałam sen, żadną wizję – zwykły sen.
  Ale tych cudownych oczu nie zapomnę nigdy 🙂
  Miałam na rękach nowonarodzone dziecię, obok mnie były i wypytywały o wszystko kobiety mówiące po hiszpańsku a moja córka Ania mi to wszystko tłumaczyła. Ja kołysałam na rękach tę dziecinę i dziwiłam się, że jest taka malutka (kilka dni) a ma tak szeroko otwarte cudowne niebieskie oczęta i uśmiecha się do mnie z wielką miłością. Tego uśmiechu i tej miłości nie zapomnę – czułam je jeszcze po przebudzeniu i ile razy wspomnę ten sen, to to uczucie bezgranicznej miłości i czułości stale mi towarzyszy ❤

  • Maggie pisze:

   Czyż to nie jest znakiem, że Niebu podoba się „Pompejanka” za poczęte dzieci, włączając te które były omadlane na WOWIT. .. ⁉️oraz jak w stwierdzeniu, że cokolwiek uczyniliście jednemu z tych maleńkich … mnieście uczynili… = jakbyś miała na ręku Jezusa …💕🙏🏻❣️

 9. ja pisze:

  25 grudnia 1997 r. bogaty producent filmowy z Hollywood, Marino Restrepo, został porwany dla okupu przez kolumbijską mafię i wywieziony do amazońskiej dżungli. Czekając na egzekucję, przeżył OSTRZEŻENIE doświadczenie, które uświadomiło mu, co się dzieje podczas sądu szczegółowego, na jakim staje każdy człowiek w chwili śmierci…

  Marino Restrepo urodził się w kolumbijskim miasteczku Anserma, w 1950 roku, w zamożnej rodzinie właścicieli plantacji kawy wysyłanej na eksport do Hiszpanii. Miał dziewięcioro rodzeństwa. Potężny klan żył wiarą katolicką, którą Marino porzucił w wieku 15 lat, kiedy został wysłany do szkoły w Bogocie. Po latach wspomina, że chociaż od tamtej pory przez 33 lata żył coraz dalej od Boga, nigdy nie zapomniał widoku swojej babci odmawiającej różaniec.

  http://cudajezusa.pl/zdalem-sobie-sprawe-ze-jako-katolicy-mamy-wszystko-czego-nam-potrzeba-zeby-nie-trafic-do-piekla-ja-stalo-sie-centrum-mojego-zycia-jezus-zbawia-i-koniec/

  • ja pisze:

   Marino Restrepo uważał siebie za człowieka wierzącego, bo „wyznawał” wszystko, co było modne: wierzył w reinkarnację, wywoływał duchy i stawiał karty tarota, czytał literaturę New Age, interesował się nowymi nurtami filozoficznymi i wydał krocie na urządzenie domu według zasad feng shui. Jak wspomina:

   „Nie wiedziałem, a raczej zapomniałem, że w dzieciństwie uczono mnie, iż nie wszystkie duchy przychodzą do nas od Boga. Przez długie lata zadawałem się z duchami ciemności, aż w końcu stałem się kompletnym poganinem. «Ja» stało się centrum mojego życia.
   Stworzyłem sobie własną wiarę, własne wewnętrzne «królestwo», a ludzi wokół traktowałem jak służbę. Jedynym, co się wówczas dla mnie liczyło, było odniesienie sukcesu. Żyłem zupełnie zawładnięty mentalnością tego świata: zarobić jak najwięcej pieniędzy, zostać sławnym i korzystać z życia. Nie chcę przez to powiedzieć, że świat i to, co się na nim znajduje, godne jest potępienia. Na świecie stworzonym przez Boga jest wiele dobrych rzeczy. To moje podejście do dóbr tego świata i sposób, w jaki żyłem, był demoniczny, bo żyłem zupełnie odcięty od Boga”.

  • wobroniewiary pisze:

   Oczom przerażonego człowieka ukazało się piekło i co gorsza miał on pełną świadomość, że na nie zasłużył.
   „Zobaczyłem w nim nie setki, nie tysiące, ale miliony dusz! W każdej chwili wpadają tam kolejne. Zdałem sobie sprawę, że jako katolicy mamy wszystko, czego nam potrzeba, żeby nie trafić do piekła. Pan Bóg wyposażył nas lepiej niż najpotężniejszą armię tego świata”.
   Marino Restrepo zobaczył sceny podobne do tych, jakie przeraziły św. siostrę Faustynę, św. Franciszka i św. Hiacyntę, a także wielu innych świętych. A co znamienne, był w sprawach teologii zupełnym ignorantem.
   Następnie Pan Bóg znów do niego przemówił i zapytał, czy zechce być Jego narzędziem, by głosić ludziom potrzebę nawrócenia się. Marino z prostotą dziecka odpowiedział:
   „Tak, jeśli nie będę musiał się do tego przygotowywać przez czytanie jakichś uczonych książek”.
   Zaskoczyło go, gdy Pan powiedział, że wystarczy codzienna lektura Pisma św., bo jego systematyczne czytanie oczyszcza zmysły człowieka: oczy, uszy i język, oraz obdarowuje Bożym spojrzeniem na człowieka, które nazywamy wyczuciem ludzi, nie wiedząc, że jest to wielki dar Ducha Świętego

   „Pan powiedział, że wystarczy codzienna lektura Pisma św.”, – a tak mało osób je czyta
   Zapraszamy nieustannie na naszą drugą stronę, gdzie publikujemy codziennie czytania z Pisma Św. na dany dzień. To tylko 3-5 min. czytania dziennie!

   https://ewangeliadlanas.wordpress.com/

 10. tretka pisze:

  Jeśli ktoś nie oglądał ostatniego programu „Warto rozmawiac” z arcybiskupem Lengą, to polecam i podaje link https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,20012020,46034001

 11. Robert pisze:

  W intencji ks. Piotra Glasa: +++.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s