Ks. Dominik Chmielewski: Przebacz temu kapłanowi!

Przebacz temu kapłanowi – konferencja księdza Dominika Chmielewskiego SDB na temat podnoszenia ręki na pomazańców Bożych oraz potępianiu i osądzaniu kapłanów, biskupów i papieża!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Przebacz temu kapłanowi!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  „Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał”. Wizja Jana Pawła II o Polsce

  Pontyfikat Jana Pawła II obfitował w wiele symbolicznych i ważnych wydarzeń. Mało mówi się jednak o wizji, której miał doświadczyć papież w 1982 r.

  Już od jakiegoś czasu w mediach przewijają się doniesienia o dramatycznej wizji, jaką przeżył Jan Paweł II na krótko przed kanonizacją o. Maksymiliana Kolbego. Pewnego wieczoru jego sekretarz, ks. Stanisław Dziwisz usłyszał głośno mówiącego papieża w jego apartamencie. Był tym zaskoczony. Oprócz papieża o tej godzinie w rozkładzie dnia nikt nie może być tam obecny. Ponadto Jan Paweł II nie ma zwyczaju samotnie modlić się na głos.

  Gdy usłyszał słowa papieża: „Proszę o miłosierdzie dla Polski”, wszedł do pokoju i ujrzał Ojca Świętego trzymającego twarz ukrytą w dłoniach. Jan Paweł II płakał. Ksiądz Dziwisz dotknął papieskiego ramienia, pytając: „Czy Waszej Świątobliwości coś się stało?”. Po chwili milczenia papież odpowiedział: „Nie, nic mi nie jest. – To dlaczego, Ojcze Święty, płaczesz? – zapytał ks. Dziwisz. – „Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał”.

  Można się tylko domyślać, że Matka Boża objawiła papieżowi, przyszłe i – jak się wydaje – tragiczne losy świata i Polski.

  https://misyjne.pl/nieznana-wizja-jana-pawla-o-polsce

  • mcc2 pisze:

   Pozwolę sobie wątpić w ten przekaz .

   • wobroniewiary pisze:

    A ja o nim słyszałam już z 15 lat temu – z wiarygodnych źródeł!

    • mcc2 pisze:

     No to źródło nr 1 . Stefan Budzyński . źródło wszystkich źródeł tej opowieści .Wg. niego Jan Paweł II przekazał jemu i Kard Racingerowi do opublikowania drugą częsć trzeciej tajemnicy Fatimskiej . Racinger jej nie opublikował …a Pan Pisarz Stefan Tak .

    • mcc2 pisze:

     A wszystko w dwóch ksiązkach Pana Stefana Budzyńskiego :
     „Dotknięcie Boga” „Przepowiednie dla świata”
     Jak sam zaznaczył dysponuje on pełnym tłumaczeniem z orginału z portugalskiego pochodzącym ze źródeł nieoficjalnych .

   • mcc2 pisze:

    A tak brzmi orginał
    Ze, źródeł kościelnych dowiedziałem się o dramatycznej wizji jaką przeżył Jan Paweł II na krótko przed kanonizacją o. Maksymiliana Kolbego. Jego sekretarz osobisty ks. prałat Dziwisz usłyszał głośno mówiącego papieża w Jego apartamencie.

   • Anna pisze:

    Dlaczego wątpić?

    • Maggie pisze:

     Słuszna uwaga Anno: oczywiście, dlaczego wątpić? Było widzenie i rozmowa, nie znamy szczegółów, ale ma związek z Fatimą – i horrorem jaki może spotkać ludzkość.

     Do wszystkich ostrzeżeń, dołącza się, jakby spełniające się, przekleństwo, że Anglia będzie od Elżbiety do Elżbiety. Popatrzmy, co się stało z … koloniami❗️stolicą, której burmistrzem jest człowiek obcej kultury muzułmanin i ze samą rodziną królewską (np dziećmi i synowymi Królowej). Do wszystkich „kłopotów”, doszedł „exodus” Harrego z Megan i synkiem Archie. Książe właśnie ogłosił, że nie jest już księciem a tylko Harry’m etc. i będą mieszkać „part time” (na pół etatu) w Kanadzie.

    • Paweł pisze:

     Jako ciekawostkę w nawiązaniu do słów @Maggie o „przekleństwie” nad Wielką Brytanią [która powstała niegdyś poprzez unię między Anglią a Szkocją ustanowioną wkrótce po śmierci królowej Elżbiety I; i ta unia ma się ponoć teraz rozpaść – czyżby po śmierci królowej Elżbiety II?…] mogę podać taki oto tytuł i pierwsze zdania z artykułu na onecie (linku nie podaję, łatwo znaleźć, kto chce…):
     „The Guardian”: W BRYTYJSKIM PARLAMENCIE DZIAŁAJĄ TAJNE LOŻE MASOŃSKIE – W brytyjskim parlamencie działają sekretne loże masońskie. Otaczająca je aura tajemnicy jest ogromna. O dziennikarzach i politykach, którzy zasiadają w lożach, nie wiedzą nawet najlepiej poinformowani reporterzy – informuje dziennik „The Guardian”. (…)
     A JAKO DRUGĄ ciekawostkę mogę wspomnieć, że książę Edward, stryjeczny brat królowej Elżbiety II (pokazany pod poniższym linkiem na slajdzie 63) nosi tytuł „księcia Kentu” i jest „wielkim mistrzem” brytyjskiej MASONERII, a jest wnukiem króla Jerzego V panującego w latach 1910-1936, którego wnuczką, aczkolwiek w osobnej linii, jest też królowa Elżbieta II. Ten wyżej wspomniany link wysłałem kiedyś moim rodzicom w takim oto e-mailu dotyczącym najsławniejszych rodzin królewskich w dzisiejszych czasach:
     – – – OBEJRZYJCIE 75 najlepszych zdjęć RODZIN KRÓLEWSKICH z ostatniego roku:
     http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/podsumowanie-roku-2018/75-najlepszych-zdj%c4%99%c4%87-rodzin-kr%c3%b3lewskich-z-ostatniego-roku/ss-BBQZ77B?ocid=ientp
     Uwagi: _______BRYTYJSKA rodzina królewska jest na slajdach 1-3, 12, 16, 24, 26, 29, 32, 37, 39, 41, 47, 51-53, 57, 58, 60, 61, 63, 65, 67, 70, 71, 74 i 75 (notabene: księżniczka Eugenia ze slajdu 16 jest wnuczką Elżbiety II, ale przy tym jest córką nie księcia Karola, tylko jego o 12 lat młodszego brata – księcia Andrzeja, który w kolejce do tronu jest dopiero siódmy, bo dopiero po księciu Karolu, jego synach Williamie i Harrym oraz po potomstwie księcia Williama i Kate – czyli ich kilkuletnich dzieciach: George’u, Louisie i księżniczce Charlotte; NATOMIAST książę Edward ze slajdu 63 nosi tytuł „księcia Kentu” i jest „wielkim mistrzem” brytyjskiej masonerii, a jest wnukiem króla Jerzego V panującego w latach 1910-1936, którego wnuczką, aczkolwiek w osobnej linii, jest też królowa Elżbieta II, czyli mówiąc po staropolsku jest on bratem stryjecznym Elżbiety II) _______HOLENDERSKA rodzina królewska jest na slajdach 8, 23, 25, 27, 37, 45, 55, 64, 66 i 68 (są to m. in. król Wilhelm Aleksander, ur. 1967, oraz królowa Maksyma, ur. 1971 – a oboje panujący od 2013, tudzież była królowa Beatrycze, ur. 1938, która abdykowała w 2013, podobnie jak jej matka Juliana i jak jej babka Wilhelmina, która panowała aż 57 lat – od 1890 do 1948 r.) _______BELGIJSKA rodzina królewska jest na slajdach 4, 7, 19, 21, 56 i 59 (są to m. in. królowa Matylda, ur. 1973, oraz król Filip I, ur. 1960 – a oboje panujący od 2013, tudzież były król Albert II, ur. 1934, który abdykował w 2013, podobnie jak jego ojciec Leopold III panujący w okresie II wojny światowej) _______LUKSEMBURSKA rodzina książęca jest na slajdach 22, 30 i 45 (są to m. in. obecny Wielki Książę Luksemburga Henryk, ur. 1955, oraz jego żona – księżna Maria Teresa, ur. 1956, a oboje panujący od 2000, tudzież ich syn – następca tronu – książę Wilhelm, ur. 1981) _______MONAKIJSKA rodzina książęca jest na slajdach 11, 28, 36 i 42 (są to m. in. księżna Charlene, ur. 1978, panująca od 2011, oraz książę Abert II, ur. 1958, panujący od 2005) _______HISZPAŃSKA rodzina królewska jest na slajdach 10, 31, 33, 35 i 72 (są to m. in. król Filip VI, ur. 1968, oraz królowa Letycja, ur. 1972 – a oboje panujący od 2014) _______SZWEDZKA rodzina królewska jest na slajdach 15, 20, 34, 38, 40, 46, 50 i 73 (są to m. in. król Karol XVI Gustaw, ur. 1946, panujący od 1973, oraz królowa Sylwia, ur. 1943, panująca od 1976, tudzież ich syn – książę Carl Philip, ur. 1979, oraz synowa – księżna Sofia, ur. 1984) _______DUŃSKA rodzina królewska jest na slajdach 5, 14 i 44 (ta starsza pani w różowym to królowa Małgorzata II, ur. 1940, panująca od 1972) _______NORWESKA rodzina królewska jest na slajdach 32 i 43 (ten staruszek to król Harald V, ur. 1937, a pani w fiolecie lub błękicie to królowa Sonja, ur. 1937 – a oboje panujący od 1991) _______JAPOŃSKA rodzina cesarska jest na slajdach 9, 13 i 18 (jest tam m. in. książę Naruhito, ur. 1960, który w tym roku – 2019 – od 30 kwietnia zostanie nowym cesarzem, w związku z zapowiedzianą na ten dzień abdykacją obecnego cesarza Akihito, urodzonego w 1933) _______JORDAŃSKA rodzina królewska jest na slajdach 6, 23, 25 i 62 (są to m. in. król Abdullah II, ur. 1962, oraz królowa Rania, moja rówieśniczka – a oboje panujący od 1999) _______KRÓL KAMBODŻY jest na slajdzie 17 (ur. 1953, panuje od 2004; monarchia w Kambodży została restaurowana w 1993 roku, w miejsce Ludowej Republiki Kampuczy z lat osiemdziesiątych) _______SUŁTAN MALEZJI jest na slajdzie 49 (ur. 1969, panował w latach 2016-2019, abdykował 6 stycznia 2019 z skutkiem natychmiastowym, bez podania przyczyny; był to pierwszy taki przypadek w historii kraju; jako możliwy powód wskazywano w mediach domniemany ślub z miss Moskwy 2015 Oksaną Wojewodiną ) _______KRÓL i KRÓLOWA TONGA są na slajdzie 52 (panują od 2012; w dniu 29 sierpnia 2016 Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Królestwem Tonga, jako z ostatnim państwem ONZ-owskim nie mającym jeszcze z nami takich stosunków) _______KSIĄŻĘ – NASTĘPCA TRONU EMIRATU ABU ZABI (największego emiratu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) jest na slajdzie 54 (jego ojciec był pierwszym w historii prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich – od uzyskania niepodległości w 1971 aż do 2004 roku, kiedy to kolejnym, a do dziś panującym, prezydentem kraju został jego brat; to tenże brat gościł ostatnio papieża Franciszka w Emiratach) _______KSIĄŻĘ PHILIPPOS (ur. 1986) – najmłodszy syn ostatniego króla Grecji, Konstantinosa II, obalonego w 1973 – jest na slajdzie 69 (jego rodzicami chrzestnymi byli m. in. brytyjska księżna Diana i hiszpański król Juan Carlos)

    • Paweł pisze:

     Przepraszam, widzę, że podany przeze mnie powyżej link już nie działa. Ale niektóre z osób przedstawionych na slajdach znajdujących się pod tym nieczynnym już linkiem można zobaczyć za to na slajdach pod PONIŻSZYM linkiem, który też kiedyś wysłałem moim rodzicom – w takim oto e-mailu:
     – – – Tak ubierają się królowe i księżne. Zainspiruj się ich stylem: http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/moda-i-uroda/tak-ubieraj%c4%85-si%c4%99-kr%c3%b3lowe-i-ksi%c4%99%c5%bcne-zainspiruj-si%c4%99-ich-stylem/ss-BBPvrhA?ocid=ientp
     NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH SĄ PRZEDSTAWIONE:
     2-4. Diana, księżna Walii (1961-97) _______5-7. Katrine, Księżna Cambridge _______8-10. Meghan, Księżna Sussex _______11-13. Księżna Maria (ur. 1972), następczyni tronu Danii, synowa obecnej królowej Danii – Małgorzaty II _______14-16. Królowa Letycja, Hiszpania (ur. 1972), panuje od 2014 roku _______17-19. Królowa Rania z Jordanii (ur. 1970), panuje od 1999 roku _______20-22. Księżniczka Sirivannavari Nariratana z Tajlandii (ur. 1987), córka obecnego króla Tajlandii – Rama X (panującego od 2016 roku) _______23-25. Królowa Máxima z Holandii (ur. 1971), panuje od 2013 roku _______26-28. Charlene, Księżna Monaco (ur. 1978), panuje od 2011 roku _______29-31. Księżniczka Victoria (ur. 1977), następczyni tronu Szwecji, córka obecnego króla Szwecji Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii _______32-34. Sofia, Księżna Värmland (ur. 1984), synowa obecnego króla Szwecji Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii _______35-37. Mette-Marit, Księżna Norwegii (ur. 1973), synowa obecnego króla Norwegii – Haralda V _______38-40. Marie-Chantal, następczyni tronu Grecji (ur. 1968), synowa króla Konstantinosa II, który panował w Grecji do obalenia monarchii w 1973 _______41-43. Księżniczka Maria-Olympia z Grecji i Danii (ur. 1996), córka wyżej wymienionej Marie-Chantal (będącej następczynią tronu Grecji) _______44-46. Księżniczka Deena Aljuhani Abdulaziz z Arabii Saudyjskiej _______47-49. Księżniczka Keisha Omilana z Nigerii (ur. 1986), plemienna księżniczka ludu Yoruba _______50-52. Księżniczka Tatiana z Grecji i Danii (ur. 1980), druga synowa króla Konstantinosa II, który panował w Grecji do obalenia monarchii w 1973 _______53-55. Księżniczka Lalla Salma z Maroko (ur. 1978), żona obecnego króla Maroka – Muhammada VI _______56-58. Grace Kelly, księżna Monaco (1929-82)

 3. Martyna pisze:

  Kochani, chciałam Was poprosić o modlitwę. Dla moich najbliższych, dla mnie, to naprawdę najważniejsze decyzje będą teraz zapadać…
  Będę ogromnie wdzięczna za każdą naprawdę każdą Waszą modlitwę.

  PS na stronie Paruzji jest nowy wpis, z 17 stycznia, jeżeli ktoś z Was jeszcze nie widział to bardzo zachęcam…

 4. wobroniewiary pisze:

  Ważny głos porządkujący temat.

  Wierni świeccy na mocy chrztu i bierzmowania mają prawo a nawet obowiązek głoszenia Chrystusa słowem, a przede wszystkim świadectwem życia. Jednak do głoszenia słowa, które odbywa się na sposób oficjalny (np. katecheza, konferencje) powinni posiadać stosowną misję od biskupa miejsca – mówi w rozmowie z KAI bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

 5. pozdrawiam pisze:

  Czy ktoś z Was wie coś na temat tzw. „Warsztatów Modlitwy i Życia” (ang. Prayer and Life Workshops)? Czy udział w nich jest pożyteczny? Niewiele mam o nich informacji, tyle, że idea ta powstała dzięki ojcu Ingacio Larranaga i że są one częścią nowej ewangelizacji, prowadzone będą przez osobę świecką…

  • Maggie pisze:

   Osobę świecką⁉️ ☹️ … być może .. że taką⁉️ jak MZ ☹️

  • J. K. pisze:

   ,,Nowa ewangelizacja”, w starym świecie?
   ,,Warsztaty” modlitwy i zycia”?

   • wobroniewiary pisze:

    A dlaczego by nie?
    Ma nie być ewangelizacji?
    Mamy czekać z założonymi rękami na nowy świat czy też mamy w nim żyć, ewangelizować i modlić się, byśmy sami nie ulegli zwiedzeniu?

    • Maggie pisze:

     ALE❗️ tu potrzebna ostrożność, aby nie było „ewolucyjnie” jak np z MZ.
     Ten kapucyn, rozmawiał chyba tylko po hiszpańsku, już nie żyje … a „przekręcaczy” różnego autoramentu, którzy wybujale rosną – szybciej niż grzyby po deszczu, można w naszych czasach wiązać w pęczki.

  • pozdrawiam pisze:

   Dziękuję za odpowiedzi. Próbowałam sama znaleźć coś w internecie na ten temat, ale niestety jest niewiele informacji na temat tych warsztatów, czy to po polsku czy po angielsku. Te warsztaty nie są jednorazowe, tylko to cykl aż 15 spotkań z zadaniami do wykonania międzyczasie. Niestety nie wiem, kto będzie je prowadził. Też wolałabym, żeby to był ksiądz/zakonnik/siostra zakonna, bo mając przez oczami przykład MZ jestem sceptyczna wobec świeckich ewangelizatorów. Co ciekawe w Polsce te warsztaty są prowadzone przez siostry i braci zakonnych kapucynów, a przynajmniej na pewno w przeważającym stopniu, zagranicą jednak wygląda to inaczej jak widać i są angażowani w prowadzenie warsztatów świeccy.
   Jakby jeszcze ktoś to przeczytał i miał jakąś wiedzę na temat tych warsztatów, to prosiłabym o komentarz 🙂

   • J. K. pisze:

    Slusznie @Maggie
    A co z Domami Modlitwy św. JPII ?
    Tam figuruje Michalina od Apokalipsy.
    Nikt nikomu nie zabrania apostołować zwłaszcza teraz.
    Ale też trzeba ostrożności w tych czasach zamętu gdzie nawet stojący wysoko duchem zostają zwiedzeni.

 6. Robert pisze:

  W intencji ks. Dominika Chmielewskiego: +++.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s