Transmisja Mszy Świętej i nabożeństwa o uzdrowienie z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne –
17 stycznia 2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Transmisja Mszy Świętej i nabożeństwa o uzdrowienie z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  W Wielkim Poście odbędą się w Niepokalanowie specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako ekspiacja za mord na nienarodzonych dzieciach. Przez trzy kolejne soboty marca (14, 21, 28) będziemy modlić się na Eucharystii o godz. 11.00 w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu. Łącząc się z krzyżową ofiarą Jezusa, która gładzi grzechy całego świata, będziemy prosić o Boże Miłosierdzie dla matek, ojców, krewnych, lekarzy, służby zdrowia, duchownych, polityków, nauczycieli i innych odpowiedzialnych za śmierć nienarodzonych

  Szczegóły: https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/nabozenstwo-pokutne-trzech-sobot

 3. Eva pisze:

  Bóg zapłać za tę ucztę duchową. Bardzo cieszę się, że dzięki informacji o Mszy mogłam w niej uczestniczyć on line

 4. Ania pisze:

  Ja też dziękuję za tę ucztę duchową ❤

 5. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski: Nieprawdopodobnie skuteczna modlitwa – modlitwa leżenia krzyżem!

  Modlitwa uniżenia – leżenie krzyżem

  Leżenie krzyżem czyli rzucenie się twarzą na ziemię, zwane także prostacją znane było w Starym Testamencie (Rdz 17,3; Pwt 9,18; 1Krl 8,54; Joz 5,15) i jest znakiem najgłębszej adoracji oraz pokuty. Jest to jeszcze większe uniżenie siebie wobec Majestatu Bożego aniżeli klęczenie. Leżenie krzyżem symbolizuje najgłębsze poniżenie siebie i najusilniejszą modlitwę. Lepiej niż słowa wyraża ono całkowite oddanie się Bogu i poczucie własnej słabości

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/06/10/modlitwa-unizenia-skuteczna-praktyka-duchowa/

 6. Monika pisze:

  Belgia w szoku. Lekarze sfałszowali dokumenty, by przeprowadzić eutanazję pacjentki
  Tak oburzającej historii Belgia nie widziała od lat. Lekarze odpowiedzą za fałszerstwo dokumentów, które pozwoliło im na uśmiercenie pacjentki.
  38-letnia Tina Nys została zabita, mimo, że była zdrowa. Belgia nie może wyjść z szoku po tym jak rodzice kobiety ujawnili co zrobili jej lekarze.
  W Belgii od 2003 roku można dokonywać eutanazję, na życzenie pacjenta. Wymogiem jest jednak stwierdzenie chronicznej i nieuleczalnej choroby.
  Tina Nys była zdrowa, ale podłamana rozstaniem z narzeczonym.
  Więcej tutaj:
  https://nczas.com/2020/01/16/belgia-w-szoku-lekarze-sfalszowali-dokumenty-by-przeprowadzic-eutanazje-pacjentki/?fbclid=IwAR33DAo_naWBdBdlj8xjKMcwhgbkYCurB_c7R-6XnAmy6zwqa_k_h_4D52Q

  • AnnaSawa pisze:

   W takim razie wygląda to na jakąś siatkę zwerbowanych lekarzy, wiadomo przez kogo i co.

  • Aleksandra pisze:

   Treść Przysięgi Hipokratesa
   Oryginalna Przysięga Hipokratesa mówiła o tym, że lekarz zobowiązuje się świadczyć pomoc bez konieczności zapłaty i pisemnej umowy, zaś swą wiedzą i umiejętnościami będzie starał się pomagać, nigdy szkodzić pacjentom. Starożytna Przysięga Hipokratesa mówiła także, że lekarz zobowiązuje się nie podać nikomu, nawet na jego wyraźne żądanie, śmiercionośnej trucizny ani środka na poronienie. Tekst Przysięgi Hipokratesa zobowiązywał także lekarza do zachowania tajemnicy lekarskiej.

   Przyrzeczenie Lekarskie obowiązujące absolwentów kierunku lekarskiego oraz lekarsko-dentystycznego uczelni medycznych w Polsce brzmi następująco:

   Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

   obowiązki te sumiennie spełniać,
   służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu,
   według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnej różnic, takich jak rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek,
   nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego,
   strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych,
   stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.
   Przyrzeczenie Lekarskie jest częścią Kodeksu Etyki Lekarskiej i nawiązuje treścią do Przysięgi Hipokratesa oraz do Deklaracji genewskiej przyjętej w 1948 roku.

   Przysięga lekarska, co dziś jest warta. Który lekarz tak naprawdę ją przestrzega? Wprowadza się nowe ustawy łamiące etykę lekarską. Pozwala na zabijanie bo tak lepiej, wygodniej. Ludzie pozbawieni sumienia.
   Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
   🙏🌹🙏🌹🙏

   • Maggie pisze:

    @Aleksandra
    😭 ABORCJA, TO DIABELSKIEJ UCZTY SUTA PORCJA,
    A TERAZ O TYM :
    😱 JAK PADA PRZYSIĘGA SOKRATESA
    POD OBSTRZAŁEM BIESA:

    Decyzją władz Kanady warunkiem przetrwania HOSPICJÓW ma być zapewnienie możliwości przeprowadzenia w nich także EUTANAZJI. Placówki, które NIE zgodzą się na zabijanie pacjentów, będą musiały zakończyć działalność, ponieważ NIE otrzymają dotacji ze środków publicznych.
    Z takim podejściem spotkała się Nancy Macey, założycielka i dyrektor Hospicjum Irene Thomas w Lander w Kolumbii Brytyjskiej. Ta placówka była subwencjonowana przez kanadyjski urząd zdrowotnej. Placówka ta zawsze odmawiała swym podopiecznym „wspomaganego uśmiercania” jako alternatywy opieki paliatywnej. Dyrektor została zwolniona, a minister zdrowia Adrian Dix zaproponował obcięcie środków publicznych na dzialalność Stowarzyszenia Hospicyjnego Delta, czyli organizacją zarządzająca tym hospicjum.
    3 lata temu w Kanadzie, na poziomie federalnym, EUTANAZJA została określona JAKO DZIAŁANIE O CHARAKTERZE MEDYCZNYM NA ROWNI Z TERAPIĄ I OPIEKĄ PALIATYWNĄ.
    Medyczne „STOWARZYSZENIE ŚMIERCI” stało się zatem szybkim rozwiązaniem … obniżającym koszty leczenia i opieki nad chorym.

    Nancy Macey przypomina, że hospicja istnieją po to, by leczyć i opiekować się chorymi, a nie po to aby przyśpieszać śmierć czy zabijać. Do hospicjum nie idzie się, aby decydować się na śmierć, lecz po to aby godnie żyć aż do ostatniej chwili.
    Lekarze i woluntariusze pracujący w hospicjum pytają: dlaczego przekształcać miejsce, które wspaniale się troszczy o chorych, aż do ostatniego momentu życia, w klinikę śmierci?
    Nasuwa się też pytanie: Gdzie jest wolność wyboru dla osób, które nie chcą żyć w środowisku, w którym dokonuje się eutanazji?

    Jezu przebacz, oświeć i przemień ♥️, 🙏🏻❣️ i spraw Panie,
    niech przysięga Sokratesa z łoża agonii, w zdrowiu powstanie

    • Longin pisze:

     Rzeczywiście to jakieś niewyobrażalne szaleństwo, gdzie polem walki jest nie tylko profanacja przysięgi Hipokratesa bo to zbyt łagodne, ale straszliwa nieprawość prowadząca wprost do zagłady…dlatego Maggie przepraszam, że odwołam się do twojej wolności wyboru, choć zapewne jest ona w pewnym stopniu zdeterminowania okolicznościami i warunkami zamieszkania – ale rób wszystko co możesz aby pożegnać ten wielki/straszny kraj i wrócić do Polski – sorry, ale musiałem to „wezwanie” napisać : )

    • Maggie pisze:

     Longin, wiele osób dziwi się, kiedy mówię, że przyjazd mój był największym błędem życiowym i zmarnowaniem życia, moich talentów i najpiękniejszych lat. Z chwilą nagłej śmierci mojej mamy, praktycznie (bo tylko teoretycznie istnieje mini furtka) zamknęła się opcja powrotu. W kraju jestem sercem – i też z Wami tj Wowitową Rodziną: każdego dnia złączona modlitwą sercem 💕, nawet gdy nic nie piszę lub nie otwieram IPad’a (a czasami nadużywam tu „daru gadulstwa”😕). Moje rodzeństwo ma swoje życie, a ja jestem i tu i w Polsce wyalienowana,a wokół zaś skomplikowane sprawy do dźwigania 🏋️‍♀️. W mojej pracy bywało, że w jednym dniu słyszałam więcej błogosławieństw niż niejeden człowiek w ciągu całego życia … 🙂więc 🤫może (?) niezupełnie zmarnowałam życie. Są jeszcze dobrzy ludzie, ale tu się takich programowo ogłupia /ogranicza – gdy rozległym praniem umysłów okalecza się.

     Złośliwie można określić, że tu, w tym kraju, Hipokrates bardziej kojarzy się z hipo-kryzją ubraną w szaty rzekomego altruizmu.

 7. AnnaSawa pisze:

  Matka Boża w Medjugorje od początku prosiła o pokój. Pokój między człowiekiem a Bogiem i pokój w ludzkich sercach. Owoce Jej objawień były niezwykłe – mówi o. Eugeniusz Śpiołek, pijar z Ogniska Bożego Pokoju, który od wielu lat pielgrzymuje do Medjugorje. Więcej na temat pierwszych lat objawień Matki Bożej znajdziesz tutaj: http://bit.ly/36P6kBI

 8. AnnaSawa pisze:

  Piękne rekolekcje….życiem pisane. W intencji ks prałata Romana Kneblewskiego. +

 9. AnnaSawa pisze:

  To jest ten moment, (dla bardziej porywczych) kiedy zastanawiasz się po co najpierw sięgnąć…po różaniec ?….czy po patelnię żeliwną …i to jeszcze delikatnie mówiąc.
  Właściwie to i jeszcze wszystkie sympatie abp-a mogliby obdarować od razu. Te przeszłe i obecne – celowo w domyśle – nie chcąc już używać nazwisk.

  „Ponadto, Cywiński uczestniczył w pracach Zespołu Episkopatu Polski ds. rozmów z Kościołem Greckokatolickim na Ukrainie, był członkiem Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, zasiadał w radzie Fundacji na rzecz Maximilian-Kolbe-Werk, założonej przez Konferencję Episkopatu Niemiec oraz radzie Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu.”

  Kolejna uhonorowana persona, która wyrzuca krzyże i flagi państwowe z Oświęcimia….nie mówiąc już o innych wybrykach.

  https://archwwa.pl/aktualnosci/papieski-medal-pro-ecclesia-et-pontifice-dla-piotra-cywinskiego/?fbclid=IwAR3hYRddAgKXlxFegsAlSeLsigJx30Ehn56-J8p4WBrRYv8lGfpzn8744rU

 10. kasiaJa pisze:

  ❤ Brat Jan Hruszowiec napisał:
  "Masz w życiu tylko DWOJE DRZWI! „Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej…ˮ [Dz 1146]. To powiedział Jezus do św. Faustyny. Nieprawdaż, że przepiękny dar od Boga? Jest tylko jedno ale! Przez DRZWI MIŁOSIERDZIA nie przelecisz siłą jakiegoś tam przeciągu, podmuchu wiatru. TY musisz się zgodzić na to MIŁOSIERDZIE, które jest darmowe i oczekuje na Ciebie. Jeśli tylko wiesz, że jest Miłosierdzie, jeśli tylko mówisz o Miłosierdziu, jeśli tylko czytasz o Miłosierdziu….a nie oczyścisz swego serca z grzechów, nie pójdziesz do spowiedzi, nie podejmiesz w czynie tego Miłosierdzia, to wtedy czy chcesz, czy też tego nie chcesz przejdziesz przez drugie DRZWI SPRAWIEDLIWOŚCI. Tam nie ma kumpli, tam nie ma łapówek, tam nie ma niesprawiedliwych sędziów. Więc teraz masz czas na pierwsze DRZWI MIŁOSIERDZIA – nie zmarnuj tego".

 11. Elizeusz pisze:

  Nie wiem, czy już nastał kres pożarów w Australii, czy jeszcze dalej występują. W czasie tych pożarów było powiedziane, że zginęło ponad mld zwierząt. W kontekście tego, nie od rzeczy będzie wspomnieć pewne wydarzenia w Chinach w r. 1957 na polecenie komunistycznej partii w jakimś demonicznym amoku zabito mld wróbli; w konsekwencji tego w latach 1958-1961 zginęło z głodu nawet 78 mln ludzi. Można o tym więcej poczytać i obejrzeć krótki filmik z tej akcji zabijania wróbli na str.: https://menway.interia.pl/historia/news-zabili-miliard-wrobli-78-milionow-ludzi-przyplacilo-to-zycie,nId,4260626,nPack,2

  • Anuszka pisze:

   Czyli mozna to odebrac adekwatnie ze za rok głód?

  • Maggie pisze:

   Pan Bóg wysłuchał, gdyż dostali troche deszczu … modliliśmy się.. deszcz jednak, możemy się domyślać, że na popiołach tworzy on rodzaj błota. Urodzaje, niestety, wszędzie mogą być pod znakiem zapytania…

   Coś z innych „kaprysów aury”, wpływających na florę: w atlantyckie prowincje Kanady uderzył, jak trąba powietrza sztorm=atak zimy – od dziesiątków lat nie pamiętają takiej zamieci (zmierzyli, że było chwilami 10 cm śniegu na godzinę), i nadal pada, a wiatr ma się wzmóc jeszcze … może nawet być i do 150 k/h. Parę migawek z wiadomości TV (wiele tysiecy domostw juz straciło dostawę prądu):

   https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=2ahUKEwiotZP7io7nAhUGXM0KHUhcAUkQwqsBMAJ6BAgKEAQ&url=https%3A%2F%2Fglobalnews.ca%2Fvideo%2F6430618%2Fcars-doors-buried-under-mounds-of-snow-as-blizzard-hits-st-johns&usg=AOvVaw1f-Dwju5ndHozgNOS4XiR_

   U nas w Ontario trochę łagodniej, już uprzątnęłam jakieś 15cm+ śniegu z chodnika, a ciągle pada. Jutro rano trzeba będzie się odkopać, aby dojechać do kościoła.
   We wszystkich intencjach i za Was wszystkich
   ❣️🙏🏻❣️

   • AnnaSawa pisze:

    A to informacja z….Izraela…!
    Ogromna ulewa zalała miasta. Woda porywała z ulic samochody
    Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Pogoda/Pogoda.-Ogromna-ulewa-zalala-miasta.-Woda-porywala-z-ulic-samochody

    https://www.meteoprog.pl/pl/news/62690/

    • mcc2 pisze:

     Nie jedna osoba Ci zazdrości , tej wycieczki do Izraela na której masz jeszcze siły czytać w internecie o powodzi z Hiszpani do której dałaś linka . 😉
     A co do drugiego linka to prawda tylko że przeszła . Jak data wskazuje 27 kwietnia 2018 roku , czyli ponad półtorej roku temu …

    • AnnaSawa pisze:

     mc2 …to nie zazdrość „tych wycieczek” . Z pewnością masz więcej czasu na sprawdzanie linków niż ja……..w takim razie polecam Tobie w tym wolnym czasie choć jedno Zdrowaś Maryjo…..za nawrócenie Izraela, gdzie to właśnie 2 dni temu nawiedziła ich powódź, na tyle duża, że zabrała ze sobą ofiary.

    • wobroniewiary pisze:

     Przecież Ty nie byłaś w żadnym Izraelu 😀

    • AnnaSawa pisze:

     Ewa…..a bo ja wiem ???….nie wiem….może i ja tam byłam 😀

    • AnnaSawa pisze:

     …. jak i linki mi się pomyliły i tym co je podali to może i nie w ten autobus wsiadłam ;).

   • mcc2 pisze:

    Maggie dałaś linka do pogody w Nowej Funlandii , a to przecież wyspa na Atlantyku na pónocnym wschodzie Kanady , taka pogoda to norma o tej porze w tym miejscu . Wystarczy w gogle wpisać w gogle Nowa Funlandia klimat i od razu wyskoczy w wikipedi , nawety bez wchodzenia w opis :
    W związku z takim położeniem klimat jest szczególnie kapryśny i ekstremalny. Np. St. John’s, stolica Nowej Fundlandii, bije wszelkie rekordy meteorologiczne spośród wszystkich znaczących miast Kanady

    • Paweł pisze:

     @mcc2: Twój nick mi przypomina sławetny wzór Alberta Einsteina: E=mc2 – https://pl.wikiquote.org/wiki/Albert_Einstein – słynnego fizyka, lecz zarazem człowieka wyznającego, wg tegoż właśnie linku, takie oto na przykład poglądy: «Słowo „Bóg” jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego, jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić.» – Ciekawe, co Ty na to?
     A co do naszych Pań, to musisz brać pod uwagę tzw. „DAMSKĄ LOGIKĘ”:

     Bo jak pisał ostatnio Ks. Adam Skwarczyński cytując Marię Valtortę: „(…) Niewiasta nie jest taka sama jak mężczyzna w swym uformowaniu i w reakcjach po grzechu pierworodnym. Mężczyzna ma też inne cele w swych pragnieniach bardziej lub mniej dobrych. Niewiasta ma jeden cel: MIŁOŚĆ. Mężczyzna jest i­na­czej ukształtowany. (…) Towarzyszka A­da­ma miała więc być zdolna do miłości, aby dopełnić szczęścia mężczyzny, przebywającego w Ogrodzie szczęścia. Miała być do tego stopnia zdolna do miłości, by stać się pomocą, współpracownicą i zastępować Boga w miłości do mężczyzny, Jego stworzenia. (…) Tak samo jak mężczyzna ma otworzyć swym dzieciom oczy ROZUMU, aby rozumiały i działały.” – https://www.paruzja-iskraz.pl/%E2%80%9Eksiega-odnowionego-kosciola%E2%80%9D
     A poza tym, może to nie tylko „damska logika” tu zawiniła lecz i jakieś – że tak powiem – „WIBRACJE” (bo mnie też – zwłaszcza wieczorem, kiedy jest już zbytnio nagrzany – mój laptop nieraz „wariuje” i robi bardzo, bardzo przykre niespodzianki, nie realizując nieraz zupełnie tego, co chcę, z pełną „złośliwością rzeczy martwych”):

     Dlatego pamiętajmy, że niewiasty to „KOBIECE «BABKI»”, a nie „męskie «babki»”:

     – Niczym „DZIKIE RÓŻE”:

     Albo kwitnące „URODZAJE”:

    • Longin pisze:

     A ja myślę, że prędkość myśli naszego mcc2 ciągle dąży do nieskończoności nawet przy jego niezerowej masie spoczynkowej 🙂
     Oczywiście takie wpisy też są niekiedy potrzebne, a nawet ciekawe bowiem np. u mnie budzą uśmiech

    • Maggie pisze:

     Mcc2 : już po raz drugi w ostatnim czasie sugerujesz, że jestem tumanem, który nie wie co się wokół dzieje .. sam nie widząc, w jakim kontekście coś wklejam. Skoro wokół trąbią, że jeszcze takiego (!) uderzenia zimy nikt NIE pamięta i wezwali armię, a dzisiaj nawet rząd federalny (!) zajął się sytuacją, jak klęską … to chyba jednak jest inaczej niż mi „tłumaczysz”. Może troszkę zbyt szybko „wnioskujesz”?

     Oni tam zimą, zawsze (!) mają mnóstwo śniegu, ale nie w takiej ilości naraz z huraganowym wiatrem. Chyba widziałeś, na filmiku, że ktoś otwiera normalne drzwi, a za sztormowymi przez szybę widać , że śniegu nadmuchało na więcej niż 3/4 wysokości tych drzwi (prawie na średnią wysokość człowieka) i jeszcze sypie. Nie ma mowy aby wyjść – a przykazano ludziom aby nie wychodzili i szkoły pozamykane (wiatr w porywach ma się wzmagać do ok 150km/h – już szukają jednego człowieka, który nie wrócił do domu).

     O tym jaki jest klimat i jaka pogoda, we wszystkich prowincjach, zapewniam Ciebie, że nie musisz mnie pouczać. Natomiast anomalia są anomaliami, żywioł żywiołem, kataklizm kataklizmem, .. a skoro zawołali wojsko i federałowie się zajmują, a nie tylko rząd prowincjonalny, to powinno wystarczyć, że to nie jakiś zwykły kaprys…

     Dla mnie to normalka, że w ciągu paru (!) godzin temperatura potrafi skoczyć czy spaść o 20C (że marznie, dmucha, pali, nie ma czym oddychać , czy, że taka wilgoć, która daje duchotę latem a zimą ziąb itp itd.). Nie narzekam. Miasto jest kolosem i nawet w tej samej chwili w różnych rejonach odmienne warunki atmosferyczne i drogowe oraz temperatura.. więc prognozy pogodowe są możliwe tylko w przybliżeniu (u mnie na wjeździe spadło 20 cm śniegu) ale w tym momencie, to mowa o tym: co teraz w St.John’s czy trochę niżej w Halifaksie..

     Wiem, że w Polsce narzekacie na brak śniegu i w ogóle opadów, więc tym bardziej podzieliłam się „kaprysami”, myśląc o Australii.

    • wobroniewiary pisze:

     Maggie nie ma tematu, którego by mc2 nie zakwestionował czy nie skrytykował. Ten typ tak już ma i tyle…. A Tobie dz za wyjaśnienia. Swoją drogą chciałabym choć kilka dni ze śniegiem… 😊

    • Maggie pisze:

     W tym roku w Ontario już w listopadzie były otwarte tory narciarskie – tzw Snow Belt na północ od miasta (1-1,5 godziny jazdy autostradą). Odśnieżanie w mieście jest męczące przy skokach temperatury – zwłaszcza, kiedy mokry śnieg, ściśnięty mrozem (temp. spadająca w ciągu zaledwie paru godzin) zamienia się w „ciężki cement” – minionej nocy w pośpiechu czyściłam, aby auto w 20 cm śniegu i brama wjazdowa można było rankiem ruszyć, otworzyć i wyjechać do kościoła. Dziś w nocy mróz i lodowate wietrzysko, rano w poniedziałek ma być -14C (nie wiem ile we wietrze, bo nocą -23c we wietrze), a we wtorek 0c, w środę chyba już +2 c … ślizgawka murowana jeśli wszystko co się stopi zdoła wpłynąć do zasypanych kanałów (ale to normalka).

     Niżej coś dla niedowiarka tj dla mcc2 = o następnym ostrzeżeniu tj najnowszym ze wschodniej Afryki. Filmik mam nadzieję, że wyjdzie, a skopiowałam, jaki znalazłam, po wiadomości z Toronto Star, że: jedna watacha szarańczy ma wymiar pokrywający 😳‼️☹️ 50kmx30km ‼️😱 .. i że to gatunek jakiejś najgorszej szarańczy, zwanej pustynną:

    • Maggie pisze:

     Po obejrzeniu filmiku o szarańczy, z jeep’a, chyba robionego z komórki, widać inny z „polnym konikiem” tj szarańczą pustynną na zielonej łodyżce. Na tym filmie pokazują i mówią o rozwoju i rozprzestrzenianiu się szarańczy pustynnej … m.in. że jaja mogą przetrwać 20 lat ….

 12. wobroniewiary pisze:

  Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński w 1967 roku w liście pasterskim na Wielki Post ogłosił program Społecznej Krucjaty Miłości.

  Jest to program odnowy życia codziennego, to zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia.

  Prymas mówił, że „Czas to miłość!(…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Pozostaje nam tylko zacząć już dziś żyć tym programem.

  💟 ABC SPOŁECZNEJ KRUCJATY MIŁOŚCI :

  1.Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę).
  2. Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.
  3. Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.
  4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.
  5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.
  6.Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.
  7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.
  8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.
  9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.
  10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.

  ————————————————————
  7 czerwca 2020 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

  • J. K. pisze:

   Walczyć o to,aby obronić się przed naśladowaniem nieprzyjaciół, owladnietych nienawiścią, aby nienawiścią nie zwalczać nienawiści -to najważniejsze zadanie chrześcijanina, otoczonego wrogami. Jest to zarazem najtrudniejsze zadanie. Ale też -i najowocniejsze dzieło dla świata, bo nienawiść można uleczyć tylko za pomocą miłości.
   Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński

 13. wobroniewiary pisze:

  Mam prośbę – zachęcajcie innych do Nowenny Pompejańskiej za nienarodzone dzieci
  Startujemy 31 stycznia

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/12/25/nowenna-pompejanska-czytelnikow-wowit-w-intencji-dzieci-nienarodzonych/

 14. Ania pisze:

  Wyobrażają sobie Państwo miejsce na Ziemi, w którym panuje pokój, dostatek, sprawiedliwość, nie ma w nim głodu, przemocy, a wszyscy są sobie równi? UTOPIA.
  W tym właśnie kierunku zdaje się podążać projekt ukryty pod hasłem „Agenda 2030”. Jakie są jej cele? Ile kosztuje? Kogo dotyczy? I czy rzeczywiście jest receptą na lepszy świat?
  Marcin Austyn zaprasza na podróż po meandrach „Agendy 2030”. W każdą sobotę tylko na PCh24 TV

 15. Ania pisze:

  Acies ordinata zorganizowała protest przeciwko promowanej przez kard. Reinharda Marxa „Drodze Synodalnej”. Wśród uczestników był również abp Carlo Maria Vigano. Wierni wygłosili mocne stanowisko, zarzucając niemieckim hierarchom promowanie homoseksualizmu i nauki niezgodnej z doktryną Kościoła

 16. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała po wieczornej Mszy świętej w Medjugorje

 17. Żona pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji mojego męża o wyleczenie z choroby nowotworowej i dobre wyniki tomografii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s