Ks. Dominik Chmielewski: Skąd się wziął słonik na szczęście?

Skąd się wziął słonik na szczęście – ksiądz Dominik Chmielewski SDB, porusza ważny temat grzechów związanych z łamaniem pierwszego przykazania. Konferencja o skutkach noszenia amuletów, afrykańskich masek i przedmiotów na szczęście

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Skąd się wziął słonik na szczęście?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Ewangelia na dziś: Słowa Ewangelii według Świętego Marka

  Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały. Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: «Wszyscy Cię szukają». Lecz On rzekł do nich: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem». I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2020/01/15/15-stycznia-wspomnienie-dowolne-sw-pawla-z-teb-pustelnika-2/

 3. Elizeusz pisze:

  EWO! Ale pędzi się z Wpisami Głównymi na blogu niczym nie express a pociąg pendolino! Czy aby nie za szybko? I czy tylko ja to widzę?

  • wobroniewiary pisze:

   Ok – rozumiem
   Co prawda nikt nie musi czytać całości, ale pierwszy raz usłyszałam, że „za dużo mnie na mojej stronie” 😦

   • Longin pisze:

    Ewo, ja bardzo przepraszam ale mam identyczne odczucie jak Elizeusz i nawet miałem o tym wspomnieć – choć nie zamierzałem czynić porównania do…pendolina :).
    Uważam ponadto, że „wcale nie jest Ciebie za dużo na stronie” – tylko jakby pasażerów mniej…bowiem jak tylko zdążą wsiąść to już muszą się przesiadać 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Czas przyśpieszył, wydaezeń moc. Uważam, że nagranie zks. P. Glasem i G. Bliźniakiem powinno też znaleźć się na głównej ale skoro w komentarzach i nie tylko pojawiają się takie sugestie to muszę wszystko przemyśleć i przemodlić ….

  • Paulina pisze:

   Dołączam się.

   • wobroniewiary pisze:

    Do czego? Do tego, żebym robiła mniej wpisów?
    Na jutro przygotowałam wpis o św. Berardzie i towarzyszach – zamęczonych przez mahometan a potem czekajcie, skoro wam wpisy przeszkadzają …

    • Martyna pisze:

     Nieee. Ewo, cieszymy się i wdzięczni jesteśmy, że dzielisz się z nami cennymi rzeczami na które sama trafiasz (bo Ci zależy na ludziach… na swoim powołaniu…) na bieżąco. Dziękujemy za to. Jeżeli komuś za dużo czytania, słuchania, nauki… to niech idzie swoim tempem… Wiecie, nic się nie stanie, jak nie przeczytacie każdego zdania z danego dnia. 😊
     Ja to życzę sobie i Wam więcej dobrej woli… większych serduch… i wdzięczności!

    • Martyna pisze:

     PS ja wczoraj od razu po przesluchaniu wyrzuciłam cztery słoniki, które miałam od dzieciństwa… także tak…
     Słoniki ładne, niech sobie stoją i stroją… ale już kogo i na co, to mi do głowy nie przyszło, nigdy…

    • Maggie pisze:

     Ewo, rób tyle wpisów na ile masz ochotę i potrzebę. Każdy wpis jest ważny i jak wiemy … nieprzypadkowy.
     Sądzę, że Elizeusz nie pisał dlatego, żeby Ciebie zastopować … tylko, że nie nadąża ze swymi wpisami, które często bywają dłuższe od moich, tj tych, które sama staram się ograniczać i okrawać z kwiecistości stylu..
     Bywa, że kiedy nie mamy okazji do konwersacji, czujemy się swobodni, kiedy „wygadamy się” na którymś z blogów. Potrzeba rozmowy jest podświadomym motorem wielu konwersacji .. i monologu.

    • Ania G. pisze:

     A dla mnie jest w sam raz,czas jest krótkie a wręcz go nie ma. Ewa odwala kawał dobrej roboty dla NAS! Ewo dziękuję. A druga sprawa proszę nie zapomnieć o wsparciu strony.

    • Elizeusz pisze:

     Witaj EWO! Ja tylko wyraziłem swoje spostrzeżenie, co do ukazujących się jak w kalejdoskopie Wpisów Głównych, i nic więcej, żadnych podtekstów nie miałem, bo widzę, że mi się oberwało, że jak w ogóle śmiem coś takiego napisać…, że zarzucone mi jest to i owo (nie mówię, że też i nie trafnie; Maggie z tą frustracją to jak ogrodnik mocno przesadziłaś). I w żadnym wypadku nie uważam – jak to zresztą pisał też i Longin – że jak to ujęłaś, „za dużo jest Ciebie na mojej stronie”. Wiem, że wydarzenia w świecie, w Kościele następują jedne po drugim w przyśpieszonym tempie.
     Tymczasem pozdr. w Panu Ciebie, EWO , jako też i innych/wszystkich Blogowiczów/Blogowiczki.

    • Maggie pisze:

     Elizeuszu, źle zrozumiałeś mnie, bo nie miałam na myśli, że „za dużo Ciebie na .. stronie”.. prócz tego, to taka moja jak i Twoja strona, bo tworzymy tutaj swego rodzaju Rodzinę – a to rzadkość wśród Rodaków. Popatrz na mój wpis o 04:39. Ja taka dokładna i rozważna jak Ty nie jestem. 😉💕

  • gosc pisze:

   Elizeusz,jak Ci się strona nie podoba i masz jakieś ale, to tu nie wchodź. Po co tracisz czas,poczytaj sobie….. bajeczki

   • Maggie pisze:

    @gość … czy to ładnie, w sumie bez powodu, wypraszać i dodawać „bajeczne wskazówki” ?

    Też NIE zawsze jestem w stanie wszystko czytać, ale … tylko, czasem wracam po tzw czasie, i stąd mam nadal luki oraz brak czasu na ich uzupełnianie … ale nie narzekam, bo życie, to coś więcej niż komputer pożerający czas, który można spędzić np na modlitwie. Wszystko ! tu na tej stronie jest potrzebne i dodam, że wiele się traci, jeśli się czegoś nie doczyta.

    Ewa ciężko ❗️pracuje, nawet gdy śpicie wszyscy, bo opracowania tematów to nie wszystko, gdyż modernizuje multi wpisy … i zarywa noce na WOWIT, … a to przecież tylko część ❗️jej życia. Nie przesadzam, bo widzę, kiedy moje wpisy szybko przechodzą, choć w Polsce jest dobrze po północy.

    Elizeusz, w sumie, nic złego nie zrobił, wyrażając rodzaj frustracji, z powodu własnego nienadążania (proszę nie mylić z niedołęstwa, gdyż to co innego), bo lubi dokładnie/wnikliwie zapoznawać się z tematem i często dodaje wiele detali, poświęcając wiele czasu, kiedy coś pisząc, powołuje się na źródła.

    Niepotrzebnie, oburzać się na taką uwagę, bo nie obraża nikogo, WSKAZUJĄC tą UWAGĄ pośrednio: NA OGROM PRACY I WŁOŻONE WEŃ SERCE EWY.

  • gosc pisze:

   Elizeusz…(edycja)
   powiedz denerwuje Cię ta strona? jak byś mógł Ewę byś udusił

   • Kamil@W pisze:

    Człowieku (gość) nie przesadzaj! Jątrzysz aż przykro. Nowe wpisy są często, to fakt. Można nie nadążyć z przyswojeniem. I tyle.

   • Helena pisze:

    Gościu, co Ty wypisujesz?
    Było wspaniale, wesoło, radośnie, a Ty starasz się wszystko popsuć. Zażartuj tak jak inni to robią. Pomodlę się za Ciebie.

  • xcure pisze:

   jednym pasuje duzo innym malo wpisow. odwiedzajacych jest mnostwo ciezko wszystkim dogodzic.

  • Aneta pisze:

   @ Elizeusz i inni. Przecież nie musicie czytać wszystkiego. Nie ma takiego obowiązku, prawda?
   Prośba o zastanowienie się dwa razy zanim taki komentarz napiszecie. Dzięki wielkie

   • Antonina pisze:

    Ewo bardzo, bardzo dziękujemy za każdy wpis! Rozpowszechniamy wśród znajomych, dla jednych ważny jest ten, dla drugich inny wpis….ale Bóg zapłać za wszystkie!!! Zgadzam się z Anetą. Moja profesor często przytaczała przysłowie” słowo, choć nie z głazu może rozbić kości, złego więc wyrazu strzeż się nawet w złości. Słowo choć nie z głazu, może zmiażdżyć kości” – to pisane również. Razem z mężem nieustannie pamiętamy w modlitwie… Błogosławionego dnia!

 4. Gonia pisze:

  Ewa o jakiej ” bombie ” mówiłaś przedwczoraj? Moźe chociaź powiesz troszeczkę o co chodzi?

 5. A.Teresa pisze:

  Ks. Piotr Glas, ks. Grzegorz Bliźniak | Czy istnieje kara Boża?

 6. ja pisze:

  Elizeusz, o co ci chodzi, przykro czytać to co napisałeś

 7. Alina pisze:

  Nie jest za dużo wpisów, bardzo dobrze że pojawiają się coraz nowe i bardzo ciekawe, ja z utęsknieniem czekam na każdy kolejny. To jest moja codzienna obowiązkowa lektura. Pani Ewo nie trzeba zwracać uwagi na takie komentarze jak Elizeusz. Dziękuję Bogu za dar łaski jaki pani otrzymała.

 8. Ola pisze:

  W domu naszym domu ,w którym mieszkamy z moimi teściami wiszą na werandzie prawdziwe czaszki…koźle , nie raz prosiłam teścia o ich zabranie z naszego domu ( dom należał do jego rodziców ) ,ale uparł się ,że nigdy tego nie zrobi tłumacząc ,że dużo myśliwych ma takie trofea w swoich domach. Już sama nie wiem co mam robić , obok na werandzie teściowa na moją prośbę powiesiła obrazek ze Świętą Rodziną z Nazaretu i błogosławieństwem domu . Jednak te czaszki są okropne , nie dziwo ,że tyle zła dzieje się w mojej rodzinie … często wołam do Ducha Świętego ,błagam by odnowił moją rodzinę.

  • Ola pisze:

   W naszym domu *

  • xcure pisze:

   ola to sprawa jest skomplikowana bo motyw czaszki czesto pojawial sie w malarstwie sredniowiecznym. czaszka ludzka z dopiskiem memento mori jest zasadniczo symbolem chrzescijanskim. to troche tak jak z biednym krukiem ktory kojarzy sie nam z czyms zlym. ale to wlasnie kruk jest symbolem sw. Pawla z Teb. moze jakos wez te czaszki woda swiecona opryskaj.

 9. Maggie pisze:

  Zaczęliśmy się modlić o deszcz i … w Australii zaczęło wreszcie padać … miejmy nadzieję, że spadnie tyle aby ugasić ale bez potopu.

  • Monika pisze:

   To link do: “Nie zastąpi Ciebie nikt” Hymn na 100. urodziny Jana Pawła II

   Wojciech Cugowski, Kasia Moś, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko – to niektórzy artyści, którzy biorą udział w wykonaniu hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, stworzonego z inicjatywy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 10. RENATA pisze:

  Pani Ewo bardzo proszę nie zwalniać tempa!!! Proszę dzielić się wszystkim,co według Pani jest ważne. Ufam,że tak trzeba. Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy. Niech każdy z nas indywidualnie rozezna, czy podejmuje kolejny temat,czy też skupia się na poprzednim wpisie. Jest nas tyle,i Chwała Bogu!, że trudno się dopasować do każdego. Polecam wszystkich czytelników oraz adminów WOWiT w modlitwie.

 11. wiech pisze:

  Pani Alino – całkowicie się zgadzam z Pani poglądem , oby było wpisów jak najwięcej , a Pani Ewie i Jej Pomocnikowi tylko ogromne dzięki że muszą je jeszcze „przefiltrować” bo nie wszystkie nadają się do publikacji.
  Jeszcze raz dziękuję za wspaniałą stronę WOWiT i Szczęść Boże na cały 2020 rok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s