Arcybiskup Andrzej Dzięga wzywa do modlitwy o pokój

Arcybiskup Andrzej Dzięga skierował apel do księży i członków wspólnot modlitewnych w Kościele, by „włączyć do codziennych modlitw bardzo osobistą prośbę do Boga o zatrzymanie wojny światowej i o zachowanie Pokoju”.

„Bardzo przeżywam to, co się od kilku dni dzieje na Bliskim Wschodzie, a co dzisiejszej nocy zostało potwierdzone atakiem odwetowym” – pisze abp Dzięga.

Hierarcha zachęca do tego, żeby włączać intencję podczas Mszy Świętych oraz przy innych okazjach

Ps. Ważny mail od Ewy Jurasz 

Kochani,
niech Was ręka jak mówią Górale „nie świerzbi” do posłania mi po otrzymaniu mojego maila tej poniższej wiadomości, która jest nieprawdziwa i krąży od 1991 roku od wojny w Kuwejcie, bo można zgłupieć od tych smsow, tel i maili z pytaniem o to – jakbym tego nie dementowała już nie wiem jaka ilość razy a przynajmniej za każdym razem jak się coś na świecie zaostrza, tak samo wieści o papieżu, który wzywa do modlitwy o 21.
Tymczasem o dekrecie, który załączam wie tylko parę osób (chodzi o dekret abpa A. Dzięgi – przypis adminki). Ile razy powtarzam, że MB wzywa do modlitwy o pokój od 38 i pół roku i co? I wszyscy czekają aż będzie gorąco, aby wtedy się modlić i zamiast się modlić to rozsyłają łańcuszki.
Już Pan Jezus w Ewangelii powiedział o tych czasach, i o czuwaniu, bo nie znamy dnia ani godziny

Tekst ze strony „krolowa-pokoju.com”:
Stop fałszywym sms-om i mailom pochodzącym rzekomo od Ivana. W ostatnim czasie ponownie rozszalały się pogłoski o rzekomych orędziach Matki Bożej na temat zagrożenia wojną wypływającego z kraju…. który akurat jest na pierwszych stronach gazet. Tego rodzaju kłamstwa pojawiają się w nieweryfikowalnych plotkach  od czasu wojny w Zatoce Perskiej na początku lat 90-tych XX w. Jest to wierutne kłamstwo, które zasmuca Matkę Bożą, a Ivan zdecydowanie je dementuje. Matka Boża od 35 lat i 10 miesięcy Medziugorju prosi w o modlitwy w intencji pokoju. 
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/stop-falszywym-sms-i-mailom.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Arcybiskup Andrzej Dzięga wzywa do modlitwy o pokój

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Monika pisze:

  Postępowanie przeciwko profesor Ewie Budzyńskiej za wykłady o rodzinie
  Przedstawienie naturalnej roli rodziny w kulturze chrześcijańskiej jest w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wykroczeniem dyscyplinarnym. Dla wykładowcy socjologii Rzecznik zażądał kary nagany, uwzględniając skargę grupy studentów zarzucających prof. Ewie Budzyńskiej, że na swoich wykładach rzekomo promuje „homofobię”, „ideologię anti-choice” oraz „poglądy radykalno-katolickie”. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris reprezentują wykładowcę w postępowaniu dyscyplinarnym. Instytut przygotował także raport o najważniejszych ograniczeniach wolności akademickiej w Polsce i projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.
  https://prawy.pl/106086-postepowanie-przeciwko-profesor-ewie-budzynskiej-za-wyklady-o-rodzinie/?fbclid=IwAR1ZADYfjZAkl7CZ39GkCTkh69ZdHe-gITy4EHe7k5-WYJqwYvXt7YGQFBE#.XhozORKrLuw.facebook

 3. Monika pisze:

  Ks.prof.dr.Stanisław Koczwara:O obowiązku walki za Wiarę jako sprawdzianie miłości chrześcijańskiej
  Genialny wykład Ks.dr.Stanisława Koczwary w parafii Św. Barbary w Łuszczowie
  24 Listopada 2019r.
  Takiej mowy nie doświadczysz w dzisiejszym kościele. Na wykładach księdza moderniści „zgorszeni” wychodzą z kościoła. Ks. Koczwara za swoje poglądy został usunięty z KUL. Obecnie pracuje na Litwie.

 4. Monika pisze:

  Reportaż: Słudzy Boga i człowieka. Aniołowie

 5. Monika pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski – Gdy przychodzi Bóg

 6. Monika pisze:

  EUCHARYSTIA #2 | Ks. Dominik CHMIELEWSKI

 7. Euzebia pisze:

  Dziś jest NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  „Mistyczne Miasto Boże” – Maria z Agredy

  Audiobook:
  Czrzest Pana Jezusa.
  Pobyt na pustyni.
  Działalność Matki Najświętszej w tym czasie

  http://www.youtube.com/watch?v=6QMW3V1xEmg

  • Euzebia pisze:

   Zbawiciel z Miłosierdzia Swego ustanawia Chrzest –
   fragment z pracy: „Miłosierdzie Boga w Dziełach Jego”-

   autor: ks. prof. Michał Sopoćko, spowiednik i przewodnik duchowy św. siostry Faustyny Kowalskiej.

   Na wyraźny rozkaz Boga św. Jan Chrzciciel stał nad brzegami Jordanu i nawoływał ludzi do pokuty słowem i własnym przykładem. Dla rozbudzenia ducha pokuty posługiwał się ceremonią niezwykłą – chrztem z wody. Chrzest ten nie był sakramentem, który ustanowił dopiero Zbawiciel, nie był też jednym z sakramentaliów Starego Zakonu. Był to nadzwyczajny obrzęd pokutny, polegający na zanurzeniu w wodzie z wyznaniem grzechów. Pobudką do pokuty u Jana było nieskończone Miłosierdzie Boga w nowym nadchodzącym już Królestwie Jego: „Czyńcie pokutę – wołał – albowiem przybliżyło się Królestwo Niebieskie” (Mat. 3, 2). (…)

   Pan Jezus też przyszedł do Jana i stanął w liczbie tych, którzy słuchali jego kazań i pragnęli przyjąć chrzest. Jan Poznał Mesjasza i wzbraniał się Go chrzcić: „Ja winienem być – powiedział – ochrzczony przez Ciebie, a Ty idziesz do mnie? A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Zaniechaj tego teraz, bo tak ci nam przystoi wypełnić wszelką sprawiedliwość. Wtedy go dopuścił. A gdy Jezus był ochrzczony, wnet wyszedł z wody. A oto otworzyły się mu Niebiosa i ujrzał Ducha Bożego, zstępującego jako gołębicę i przychodzącego nań. A oto Gos z Nieba mówiący: „Ten jest Syn Mój Miły, któregom upodobał Sobie” (Mat. 3, 14 – 17).

   Przy chrzcie Pana Jezusa ujawniło się nieskończone Miłosierdzie Boże dla całej ludzkości. Jan i inni prorocy prostowali drogi na ziemi, lecz tylko Zbawiciel otworzył drogę do Nieba i tam zgotował nam miejsce. A droga ta tylko jedna. Dlatego Psalmista modli się: „Drogi Twoje ukaż mi, Panie, a ścieżek Twoich naucz mnie” (Ps. 24, 4). Bramą do Nieba jest serce czyste, ożywione Miłością Boga. O to serce czyste modlił się Psalmista: „Serce czyste stwórz we mnie, Boże, i ducha prawego odnów we wnętrznościach moich” (Ps. 50, 12). Nie miał on jeszcze środka na oczyszczenie duszy z grzechu pierworodnego. Dopiero Zbawiciel z Miłosierdzia swego ustanawia Chrzest, przez który na nowo odradzamy się wewnętrznie, stajemy się dziećmi Boga, który przemawia do nas, jak i do Jezusa w czasie chrztu: „Ten jest Syn mój miły, któregom upodobał sobie” (Mat. 3, 17).

 8. wobroniewiary pisze:

  Zachęcam wszystkich do odczytania II-giej części wpisu.
  Dziś i ja otrzymałam kolejny raz tę fałszywkę – rzekomo od Ivana. Otrzymuję je od jakichś 13 lat 😦

  Najnowsza (starsze mówiły o otwieraniu kościołów o 18-30 na Różaniec, jak w tym czasie kościoły są otwarte i najczęściej o tej godz. jest Przeistoczenie albo i udzielana już Komunia św.) brzmi tak:

  „Właśnie otrzymałam tę wiadomość od jednej z moich grup z Medjougorje. „Ivan, jeden z wizjonerów Medziugorie, mówi nam o tym pilnym przesłaniu Matki Bożej!!!!!!!! Wojna na Bliskim Wschodzie przekształca się w coś bardzo poważnego! I rozszerzy się na cały świat!!!! Aby to zatrzymać, cały świat musi modlić się każdą minutę!!!!! I natychmiast! Kapłani muszą otworzyć drzwi swoich kościołów i zaprosić ludzi do odmawiania Różańca! I modlić się intensywnie! Módlcie się, módlcie się, módlcie się!!!!!! Codziennie o wpół do siódmej (18.30) gdziekolwiek jesteś na świecie! Zostaw wszystko i módl się trzy Zdrowaś Mario! ! ! Wyślij ten SMS x na cały świat! ! ! ! ! ale przede wszystkim wciel to w życie! ! ! ! ” Otrzymałam i udostępniłam”.

  Życzę wszystkim rozsądku 🙂

  • J. K. pisze:

   To jest tak jeśli ktoś swoje własne przemyślenia rozpowszechnia i sieje panikę albo błędna naukę.

   Skoro o Medjugorie mowa dziś było mi dane być na Mszy św. Odprawiał ją Ksiądz posługujący na codzień w Medjugorie mówił o Królowej Pokoju
   O modlitwie o pokój. Mówił też o wojnie która była na Ukrainie w 2014roku jakie były przypuszczenia może przez tych….może przez tamtych…
   A tak naprawdę powód był przez grzechy wołające o pomstę do Nieba. Między innymi mówił jak wiele wysłuchał spowiedzi o mordowaniu nienarodzonych dzieci.
   Mówił aby się nie patrzę na wschód bo tam Boga ludziom z serc wyrwano. Ale na zachód tam ludzie sami Boga ze swoich serc wyrzucili.

  • B.P. Gdańsk pisze:

   No i się potwierdza, że na WOWiT zawsze można liczyć!! Dostałam też kilka dni temu takiego sms-a z „orędziem” NMP do Ivana, ale że z definicji nie ufam żadnym łańcuszkom; sprawdziłam na stronach związanych z Medjugorie, czy jest jakaś informacja o takim przesłaniu (nie było) i postanowiłam poczekać na info na ten temat na WOWiTach. No i proszę:)), niezawodnie JEST!

 9. Adrian pisze:

  Trevignano Romano 11 stycznia 2020 r
  Drogie dzieci, dziękuję, że przyjęliście mój apel i odpowiedzieliście na moje wezwanie w swoim sercu. Moje dzieci, sytuacja ludzkości jest trudna, proszę was, dajcie mi ręce, a ja przyprowadzę was do Jezusa, zawsze będziecie zjednoczeni, kochajcie się jak bracia, aby mogła być nowa Pięćdziesiątnica. Dzieci, moje serce wciąż krwawi z niesprawiedliwości, ziemia będzie mocno drżeć, Watykan zostanie mocno zaatakowany, módlcie się za mocarstwa światowe, Chiny, Amerykę, Rosję, módlcie się, módlcie się, módlcie się bardzo. Dzieci, moje łzy dziś wyjaśniają tych, którzy nigdy nie chcieli zrozumieć. Teraz zostawiam was i błogosławię w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.
  Dziękuję bardzo za dzisiejszy wieczór
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=it&u=http://www.lareginadelrosario.com/&prev=search

  • wobroniewiary pisze:

   CZY NOWE OBJAWIENIA W TREVIGNANO ROMANO?
   Włoskie małżeństwo: Gianni i Gizela Carda, mieszka w Trevignano Romano. 7 marca 2016 roku małżonkowie udali się z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej w Tre Fontane. Po powrocie pojawiły się w ich mieszkaniu tajemnicze znaki.

   Figurka Matki Bożej przywieziona z Medjugorja oraz obraz Jezusa Miłosiernego zaczęły płakać krwawymi łzami. Badania laboratoryjne stwierdziły, że jest to ludzka krew. Na ścianie w sypialni ukazały się napisy w języku hebrajskim:
   „Ja jestem Trójcą”

   i aramejskim:
   „To jest Moja Krew, Krew wylana za wielu”.

   https://milujciesie.pl/otworzcie-wasze-serca-i-modlcie-sie.html

 10. Ania G. pisze:

  Tak trzeba dużo się modlić a zwłaszcza za Kościół katolicki i kapłanów

 11. Magda pisze:

  Dla tych którzy myślą o temacie zapasów:
  Książka w postaci e-booka z 1925 roku o konserwowaniu żywności (owoce,warzywa,mięsa,a nawet bigos;)

  https://drive.google.com/file/d/1by3GjUvNPN-Gx7Sm2exfr7DrGvVXEdJx/view

 12. BEATA M. pisze:

  Witajcie, kilka dni temu przekazałam w komentarzu wezwanie do modlitwy o 21.00 przez Papieża – pytaliscie o źródło, otrzymałam je od zaufanej znajomej i do niej zwróciłam się z takim samym pytaniem o źródło. Otrzymałam odpowiedź, że również od zaufanej osoby. Do tego wczoraj otrzymałam od zaprzyjaźnionej siostry zakonnej wiadomość o treści wezwania przekazanego przez Ivana z Mejugorie. Chciałam Was zapytać jak zachować zdrowy rozsądek kiedy takie prośby o modlitwę otrzymujemy od zaufanych osób??? Jeszcze jedno pytanie do Was: dokąd trafiają modlitwy na wskazane prośby??? Ja już napewno nie będę przekazywała takich wiadomości. Pan Jezus Chrystus mówił, że pojawi się wielu falszywych proroków – tylko Panie Boże chroń Nas od tych zwiedzeń i nie daj Nam zginąć!!! Pozdrawiam Was wszystkich i spokojnego wieczoru życzę!!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam, jeśli zabrzmi to pysznie: czytaj naszą stronę.
   Ja mam kontakt z wieloma wspaniałymi kapłanami, z osobami odpowiedzialnymi za przekazywanie orędzi z Medjugorje czy przez br. Elię (Ewą J) i z innymi osobami
   Jeżeli i mi się zdarzy zamieścić jakąś głupotę to natychmiast usuwam i zamieszczam sprostowanie. Od x lat a prowadząc stronę od 9-ciu na pewno, mam łaskę stałego kontaktu z takimi osobami i mam wiedzę, co „w trawie piszczy” 🙂

   • Renata Anna pisze:

    Ja też niestety otrzymałam tę wiadomość od księdza.

   • Helena pisze:

    Ewo, to nie pycha. Czuwasz, uczysz, prowadzisz drogą do Nieba. Niech Ci Bóg wynagrodzi. Sama byłam pogubiona, szukając Boga na innych stronach. Wklejałam jakieś fałszywe spostrzeżenia, a Ty natychmiast je kasowałaś. Wtedy nie rozumiałam, dlaczego tak się dzieje. Zawierzenia, modlitwy, nowenny razem z całą rodziną WOWIT i spotkania z M.B.Medjugorską i nie tylko, wprowadziły mnie na tą drogę, którą teraz kroczę. Bogu dzięki, że jestem tu z Wami.
    Dziękuję.

    • wobroniewiary pisze:

     Przed chwilą skasowałam jednemu komentarz z wypocinami „proroka Grzesia”
     Ależ jestem zła i nie mogę mówić na razie czemu, ale za kilka dni dowiecie się i bardziej zrozumiecie o co chodzi

  • xc pisze:

   ja tez kiedys tutaj wkleilem modlitwe niby od Malej Arabki a potem sie okazalo ze ona jest z niewiadomego zrodla.
   jesli chodzi o Medjugorie – to Maryja prosila o to zeby odmawiac caly Rozaniec i poscic o chlebie i wodzie 2 razy w tygodniu. ten apel jest caly czas aktualny i prawdopodobnie malo kto na niego odpowiedzial.

   • Czytelniczka pisze:

    Odmawiam cały Różaniec ale z postem jest mi bardzo trudno. W środę próbuję o chlebie i wodzie ale różnie mi to wychodzi. Na drugi dzień postu w tygodniu jestem za słaba

    • Helena pisze:

     Ja również odmawiam cały różaniec i nieco więcej, a w środy i piątki powstrzymuję się tylko od pokarmów mięsnych i słodyczy.

   • xc pisze:

    mi sie wydaje ze jak ktos odmawia caly Rozaniec to nie powinien miec wyrzutow sumienia. wiadomo fajnie byc jeszcze na Mszy sw czy koronke odmowic czy 25 roznych innych modlitwj no ale na takie cos to sobie chyba tylko emeryt jakis moze pozwolic.

    a z postem to tez mam nadzieje ze mi sie uda bo na razie to tak byle jak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s