Ks. Jan Pęzioł, egzorcysta: Każda aborcja jest straszliwym wstrząsem Nieba całego!

Walczmy o każde nienarodzone życie!
Zapisujmy się i odmawiajmy grupową Nowennę Pompejańską
w intencji dzieci nienarodzonych

Link do wpisu z modlitwami i zapisami do NP  >>>Kliknij<<<

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

131 odpowiedzi na „Ks. Jan Pęzioł, egzorcysta: Każda aborcja jest straszliwym wstrząsem Nieba całego!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  „Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga” – biskupi solidaryzują się z abp. Markiem Jędraszewskim

 3. wobroniewiary pisze:

  Dziś w Święto Świętej Rodziny w sposób szczególny modlimy się za wszystkie rodziny

 4. Ania pisze:

  Kobieta, która w wieku 27-lat zdecydowała, że chce być mężczyzną urodziła dziecko, a dawcą nasienia okazał się mężczyzna, dzisiaj określający się mianem kobiety. Nawet lekarz-położnik okazał się transseksualistą. Oto garść absurdów prosto z „postępowej” Wielkiej Brytanii.

 5. Monika pisze:

  Zachęcam do obejrzenia filmu – reportażu „Ukryci w Łonie Matki.”
  Będzie za chwilę, za kilka minut o 17:30 w TV Trwam. To film o Wspólnocie Guadalupe.

  • Ava pisze:

   Obejrzałam zachęcona Twoim wpisem.
   Niezwykła wspólnota i piękna muzyka 🙂

   Jak to jest że przez ostatnie kilka lat widzę podobną drogę dla Tych których przyciąga Maryja? Niewolnictwo MB drogą św.Ludwika lub szkaplerz, różaniec, post, modlitwa, nawrócenie w miejscu objawień Maryjnych. Widać jakieś duże poruszenie w dobrym kierunku

 6. Jolantae pisze:

  Proszę westchnijcie za nasza rodziną, mąż mowi, ze moze trzeba się rozwiesc, bo za malo mu z mojej strony współżycia. Zastanawiam się czy nie jest seksoholikiem. Strasznie mi ciezko na sercu, klocimy sie, dzieci to bardzo przezywaja…wszystko oddaję Panu

   • wobroniewiary pisze:

    Ileż razy mam to przypominać!
    Jednak dla dobra ogółu wkleję to kolejny raz (a wklejałam już dziesiątki razy)!!!

    Ten opisywany na Wowicie przypadek ma jeden ważny element – o czym 99% zapomina!
    Nie ma egzorcyzmu wbrew wolnej woli osoby, która ma zostać uwolniona!!!!

    Jaki egzorcyzm wbrew woli?
    Nie można nikogo egzorcyzmować, jeśli nie chce się temu poddać!
    Bóg szanuje wolną wolę każdego człowieka – inaczej byłoby „abrakadabra” czyli ksiądz powiedział formułkę, żona się przeżegnała – i nie mamy żadnego alkoholika czy erotomana albo rozwodzącego się, bo nowa kobieta się pojawiła na horyzoncie!

    W egzorcyzmie małżeńskim – na który wielu się powołuje – była wolna wola żony. Ona zaczęła modlitwy uwolnienia, a po „wycięciu jej przez złego” ksiądz dokończył modlitwy na mężu, jednak początek należał do żony, która przyszła na modlitwy i wyraziła wolną wole uwolnienia się.

    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/05/21/grzegorz-bacik-smutne-kulisy-dzialalnosci-o-jozefa-witko/#comment-229486

    • AnnaSawa pisze:

     ….iiiiiiitam, ja tam tylko ze trzy razy o tym tutaj czytałam. Ewcia, to jak to w końcu z tym egzo jest ???…ja już nie mogę z tym Jego chrapaniem :-D….a jak się nie zgodzi ??? …to mogę ??? ;-D 😀 😀

    • AnnaSawa pisze:

     Proszę oczywiście mnie źle nie zrozumieć. Mój wpis nie jest odpowiedzią bynajmniej na post Jolantae. (gdzie składam modlitwę).

     Po prostu humor zwykły mi wraca ponieważ od dzisiaj dopiero lepiej się czuję.
     Jeszcze nigdy nie miałam takich Świąt Bożego Narodzenia -tzn całkowicie w łóżku z gorączką i maksymalnym osłabieniem. (po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni)….za to poczułam słodycz oddania cierpienia ❤ :)………czyli chyba najlepsze Święta jak dotąd :).

     Dzisiaj na przykład zrobiłam sałatkę (na Święta) :-D…a jutro dokończę ubieranie drugiej choinki…..na Sylwestra ;).

    • Ava pisze:

     Adminko – może prościej- jeśli masz jakiś kontakt z Ks.Dominikiem Chmielewskim to poproś go o usunięcie tych materiałów mając na uwadze posiadane przez Ciebie informacje.

     Myślę że modlić się za własnego męża mocą sakramentu, nie jest niczym złym.
     Nie musi to być forma egzorcyzmu.

    • wobroniewiary pisze:

     Ks. Dominik mówił to samo. Czy to jego wina, że ludzie źle to interpretują?

   • eska pisze:

    @Jolantae, wysłuchaj proszę tego kazania ks. Pawlukiewicza, zwłaszcza chodzi mi o drugą połowę.
    +++ ❤

  • Maggie pisze:

   Ważna w życiu katolika jest modlitwa za wrogów i krzywdzicieli.
   Dlatego dobrze się modlić nie tylko za męża … ALE, choć to niezwykle trudne i najtrudniejsze dla osoby porzucanej, za … TĄ „trzecią” tj osobę, która dopełnia/niła rozbicie małżeństwa – tj dla której mąż (czy w innych przypadkach żona) chce rozwodu, niech ta osoba zrozumie, czym jest Sakrament Małżeństwa i nie ściąga gniewu Bożego.
   Na krzywdzie (zwłaszcza dzieci) nie można wybudować prawdziwego szczęścia …
   Jestem dzieckiem z rozbitej rodziny, więc znam ból i poniżenia oraz walkę o ducha przebaczenia i pokory … ale dopiero po czasie zdałam sobie sprawę o konieczności modlitwy „za wroga”.
   Jolantae módl się razem z dziećmi i niech Matka Boża Nieustającej Pomocy będzie z Wami… 💕🙏🏻❣️

  • Joanna pisze:

   Jolantae proszę pomódl się za swojego męża do św.Józefa dowolną modlitwę, lub też tzw. „telegram do św.Józefa”.

   • Maggie pisze:

    Modląc się za męża, NIE zapomnij modlić się i za tą kobietę … niech się opamięta, życząc pełnią serca i bez nienawiści: niech ona znajdzie sobie kogoś prawdziwie wolnego, niech nie krzywdzi sama siebie, ani Twoich dzieci i Ciebie … i w ten sposób zło Dobrem zwyciężaj

  • cur pisze:

   heh ppierwszego twojego wpisu bohatersko nieskomentowalem le teraz juz sie nie powstrzymam i standardowo w kwestiach malzenskich sie wypowiem. chociaz zdecydowanie jestem niedoswiadczony. kup mezowi magnez i zensen .i witamine D moze bedzie mniej nerwowy.

   • Monika pisze:

    To, że witaminy stanowią doskonały sposób na nerwy, że korzystnie oddziałują na układ nerwowy i pomagają walczyć ze stresem, to o tym się zbyt często nie mówi. A jednak warto przypomnieć przy okazji garść podstawowych informacji, które nie są dziś szczególnie nagłaśniane, są raczej przemilczane i wręcz wypierane z wiadomych powodów, właśnie ze względu ma masowe teraz lansowanie diet wegańskich, wegetariańskich i pochodnych (m.in. w związku z ideologią ekologizmu), które idą w sprzeczności z tym co naprawdę głosi nauka, że: najskuteczniej w walce ze stresem pomagają witaminy z grupy B, które wspomagają przemianę węglowodanów, dostarczają komórkom nerwowym energii, korzystnie oddziałują na stan tkanki nerwowej, poprawiają koncentrację uwagi oraz pamięć. Ich obecność w codziennej diecie pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną organizmu oraz ogólne samopoczucie.
    Produkty, które są źródłem witamin z grupy B:
    – mięso wieprzowe,
    – ziemniaki,
    – orzechy,
    – rośliny strączkowe,
    – ryby,
    – mleko i przetwory mleczne,
    – produkty pełnoziarniste.
    Spośród witamin z grupy B najkorzystniej na pracę układu nerwowego wpływa witamina B6 – pirydoksyna. Witamina B6 działa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i pomaga w walce z bezsennością. Ze względu na te właściwości, bywa stosowana w terapii chorych na schizofrenię. Oprócz zbawiennego wpływu na układ nerwowy, witamina B6 pozwala utrzymać we właściwej kondycji skórę i włosy. Niedobór witaminy B6 przyczynia się do zaburzeń neurologicznych, w tym przedwczesnego starzenia się komórek nerwowych, prowadzi do bezsenności i problemów z pamięcią. W skrajnych przypadkach może spowodować nawet poważne zaburzenia psychiczne, objawiające się agresywnością, depresją czy nadpobudliwością.
    W żywności niacyna (czyli wit.B3, inaczej PP) występuje głównie w mięsie, wątrobie, rybach. Spośród produktów pochodzenia roślinnego największą jej ilość zawierają: fasola, soja, groch, produkty pełnoziarniste (pieczywo, makaron), ryż brązowy oraz warzywa liściaste – szpinak, szczypior, natka pietruszki, koperek.
    Witamina B3 (PP) – niacyna jest niezwykle ważną witaminą odpowiadającą za prawidłową pracę układu nerwowego, w tym mózgu – m.in. odgrywa rolę w mielinizacji włókien nerwowych. Bierze także udział w syntezie hormonów m.in. insuliny oraz w metabolizmie białek, węglowodanów i tłuszczów. W badaniach wykazano, że niacyna podawana w stwardnieniu rozsianym zmniejsza ogniska zapalne i łagodzi przebieg choroby, wykazano też korzystne działanie w profilaktyce choroby Alzheimera. Wykazano także jej korzystny wpływ w procesach poznawczych – ogranicza umieralność komórek nerwowych, wspomaga produkcję dopaminy w neuronach (od dopaminy jest nam weselej). Co więcej ma korzystne działanie we wspomaganiu leczenia depresji.
    Witamina B12 (kobalamina) również jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Pomaga utrzymywać poziom homocysteiny na niskim poziomie, chroniąc serce i naczynia krwionośne. Główne źródło tej witaminy stanowią produkty pochodzenia zwierzęcego – mięso, mleko i jego przetwory, jaja, ryby. Objawy niedoboru witaminy B12 mogą początkowo przypominać objawy choroby Alzheimera – zaburzenia pamięci, trudności z koncentracją uwagi. Warto wiedzieć, że wit. B12 roślinożercy muszą suplementować, by normalnie, zdrowo funkcjonować.
    Oprócz witamin do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego niezbędny jest również magnez, którego zapotrzebowanie wzrasta w stresujących sytuacjach. Niedobór magnezu objawia się skurczami mięśni, drżeniem rąk, zaburzoną pracą serca. Objawem spadku magnezu jest np. drgająca powieka i wtedy wystarczy zażyć zwykłego kakao lub czekolady i ta dolegliwość natychmiast znika. Głównym źródłem magnezu są: kakao, orzechy, produkty pełnoziarniste oraz owoce i warzywa.
    Jeżeli chcemy, aby nasz układ nerwowy był odporny na stres, musimy dostarczać wraz z dietą wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

    System nerwowy jest podstawowym układem organizmu ludzkiego. Rejestruje napływające ze środowiska zewnętrznego i wewnętrznego sygnały, przetwarza je i reaguje. Niezależnie od Twojej woli steruje układem oddechowym, pracą serca, płuc, układu pokarmowego oraz wydzielaniem hormonów.
    Kilka prostych info o witaminach z grupy B np. tutaj:
    https://drwitt.pl/dla-tych-ktorzy-dbaja-o-swoje-nerwy-czyli-kilka-slow-o-witaminach-z-grupy-b/
    Warto też znać rolę kwasu foliowego czyli wit. B9:
    https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/kwas-foliowy-witamina-b-9-wlasciwosci-jaka-jest-rola-kwasu-foliowego-aa-ojM5-RppZ-CQzi.html

    • cure pisze:

     reasumujac kobiety zacznijcie zdrowo armic swoich mezow 😛 beda sie mniej awanturowac …

  • zaniepokojona pisze:

   Jest taki bardzo dobry katolicki doradca życia rodzinnego – pan Pulikowski. Na youtube jest wiele nagrań jego konferencji, warto posłuchać co ma do powiedzenia na różne małżeńskie bolączki. W sprawie pożycia warto pamiętać, że żadna storna nie powinna o tym decydować sama – ani mąż ani żona – to musi być wspólna decyzja.

  • Antonina pisze:

   +++

 7. sylwias pisze:

  Dzisiaj na Mszy Świętej ksiądz prosił o modlitwę za Maćka, który jest bliski popełnienie samobójstwa. Proszę pomódlcie się za tego człowieka.

 8. eska pisze:

  Modlitwa od sióstr Antonianek ( http://www.antonianki.pl )
  .
  ZAWIERZENIE MARYI CYWILIZACJI ŻYCIA
  .
  O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia. Spójrz, o Matko,na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, rzesze kobiet, które nie potrafią z miłością przyjąć daru życia. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj nam łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, abyśmy mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie. Amen.
  .
  ____________
  .
  +++ w waszych intencjach ❤

  • Krzysztof pisze:

   Wsrod 15 biskupow wspierających abp Marka Jedraszewskiego jest 5 związanych z diecezją zamojsko -lubaczowska .- abp W. Depo obecnie biskup częstochowski a 2 gi biskup zamojski . Arcybiskup Mokrzycki , biskup lwowski , urodzony w tej diecezji . Biskup Marian Rojek obecny biskup zamojski, biskup J. Srutwa i Leszczynski biskup senior i biskup pomocniczy zamojskiej diecezji – wielki szacunek i podziekieanie .

   • Sylwek pisze:

    a gdzie reszta?

    • wobroniewiary pisze:

     Dziękujmy za 15-tu sprawiedliwych 🙂

    • Ania G. pisze:

     Po nowennie do Matki Bożej Rozwiązującej węzły którą teraz odmawiamy wspólnie z rodziną wowit Sylwek będzie więcej takich odważnych Biskupów:-)

    • Sylwek pisze:

     dobrze że i tych 15 jak P. Ewa pisze ale szkoda że aby 15 w Katolickiej Polsce ale czy jeszcze , nie weim dzis byłem z dziećmi w kościele nie chodzimy na msze dla dzieci 1 jedyny raz byliśmy i powiedizałem ze więcej nie będe ale po mszy zaraz jest dla dzieci – lepiej nie bedę tego komentować ale chyba dzieciom dadzą niedługo dadzą kredki i pokolorują świątynie od środka bo to już przechodzi wszystko dziwie się bardzo ze pozwala się na takie (moim zdaniem) profanacje Mszy Św. serce mi pęka jak to widzę

    • Marek pisze:

     No i już domysły i pytania „a gdzie reszta?” sugerujące brak wsparcia, niechęć a może nawet zdanie odmienne, pozostałych.
     A to było tylko spotkanie świąteczne 15 biskupów w Rzeszowie i pomysł napisania takiego listu a nie zbiórka podpisów biskupów wspierających abp. Jędraszewskiego.
     „Otwarty list poparcia i solidarności skierowało do abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, piętnastu biskupów obecnych na sobotnim spotkaniu świątecznym w Rzeszowie.”
     https://wpolityce.pl/kosciol/479750-biskupi-solidaryzuja-sie-z-abp-jedraszewskim

    • Ania z Platerowa pisze:

     Spróbuj znaleźć w innym państwie 15 biskupów popierających jednego broniącego dogmatów wiary. Tutaj widać, że było to spotkanie że tak powiem”regionalne”, znalazłoby się ich więcej, gdyby wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Tak jak Pani Ewa napisała- cieszmy się z tych 15 sprawiedliwych. Nie ma co smucić się, że szklanka jest do połowy pusta, tylko cieszyć, że jest do połowy pełna 🙂

    • AnnaSawa pisze:
 9. Maria pisze:

  Alicja Mazurek zmarła 29 grudnia. Rodzina, lekarze, przyjaciele i wiele osób walczyło o jej życie i zdrowie.

  Alicja 19 lutego 2018 r. jechała samochodem wraz z kolegą ze wspólnoty Guadalupe. Auto z dużą prędkością uderzyło w wiadukt przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Kierowca zginął na miejscu. Alicji lekarze także nie dawali wielkich szans na przeżycie.

  Wypadek dwojga młodych ludzi wstrząsnął Lublinem. Ala przeżyła kilka operacji. Wszystkie były wspierane modlitwą. Po leczeniu w lubelskim szpitalu trafiła do warszawskiej kliniki „Budzik”.

  15 grudnia 2019 r. otworzono w Turce pod Lublinem specjalny ośrodek neurorehabilitacji. Rodzice Alicji wybudowali go z myślą o swoim dziecku, ale także po to, by pomóc wielu innym ludziom, którzy potrzebują specjalistycznej terapii.

  Alicja Mazurek zmarła 29 grudnia. Miała zaledwie 19 lat.
  https://info.wiara.pl/doc/6064919.Nie-zyje-Alicja-Mazurek-Miala-zaledwie-19-lat

 10. duszyczka pisze:

  Warto znać poglądy Szymona Hołowni w istotnych dla katolika kwestiach, bo nie wiem czy to żart czy też prawda, że ten człowiek chce kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
  https://stronazycia.pl/szymon-holownia-popiera-kompromis-aborcyjny-i-zwiazki-partnerskie/

  • AnnaSawa pisze:

   Człowiek wykreowany dla części ogłupionej gawiedzi.

   • Paweł pisze:

    Z historii powszechnej znane jest takie powiedzenie, będące „mottem” ludzi porzucających swoje autentyczne PRZEKONANIA (o ile je jeszcze mają) dla wymarzonej i upragnionej „KORONY” – w różnych jej historycznych „odmianach”, np. właśnie w postaci prezydentury [i jest to zapewne pokusa trudna do odparcia, dlatego ja zawsze obawiałem się być kuszonym do czegoś TAKIEGO – i na szczęście, dzięki Bogu, jak dotąd nie miałem okazji… (oby tak dalej!)]:
    «PARIS VAUT BIEN UNE MESSE», czyli «PARYŻ WART JEST MSZY!»
    https://pl.wikiquote.org/wiki/Henryk_IV_Burbon
    A oto wyjaśnienie, skąd to się wzięło i co to dokładnie znaczy:
    Następcą króla Henryka III we Francji (ukoronowanego najpierw w Polsce jako Henryk Walezy, pierwszy polski król elekcyjny, lecz zbiegłego wkrótce potem do Francji – na wieść o opróżnieniu się tamtejszego tronu) był założyciel nowej francuskiej dynastii – mianowicie dynastii Burbonów – Henryk IV. I to on wypowiedział te powyższe słynne słowa, gdyż sam był klasycznym przykładem światopoglądowo-politycznego „koniunkturalizmu”:
    „Henryk Burbon, późniejszy Henryk IV, to przykład niestałości w wybranej wierze. Swoje wyznanie zmieniał kilkakrotnie. Ostatecznie przyczyniła się do tego chęć władzy. (…) Jego matka, Joanna, oficjalnie przeszła na kalwinizm, natomiast ojciec trwał przy wyznaniu rzymskokatolickim. (…) Syna, który pozostał z matką , wychowano na gorliwego kalwina. (…) [Wkrótce jednak jego ojciec] Antoni zmusił swoją żonę do wyjazdu ze stolicy i tym samym odzyskał swojego najstarszego syna. To pod jego wpływem Henryk oficjalnie opowiedział się za zmianą wyznania, przedstawiając się jako katolik. Jednak to nie koniec zmian, które czekały na niego już w młodości. Po śmierci ojca w 1562 r. ponownie nawiązał bliską relację z matką, ponownie przedstawiał się jako wyznawca kalwinizmu. (…) Oprócz rodziców, znaczny wpływ mieli na młodego Henryka jego nauczyciele. Zmieniali się oni dość często. Byli to zarówno katolicy, jak i hugenoci. Ich wyznanie zależało od tego, pod czyją opieką aktualnie przebywał Burbon – matki czy ojca. (…) [Po rzezi hugenotów we Francji Henryk] Burbon ponownie został zmuszony do przedstawiania się jako gorliwy katolik. Jednak nie wytrzymał długo – uciekł z królewskiego dworu do obozu protestantów, aby ponownie opowiedzieć się za kalwinizmem. (…) Henryk Burbon jako dowódca sił hugenotów wytrwale walczył o pokój z katolikami, którymi dowodził Henryk III [czyli wyżej wspomniany ex-polski król Henryk Walezy], jego szwagier. Sytuacja oczyściła się dopiero w 1589 r., kiedy niejaki Clément zadał bratu Małgorzaty, [żony Henryka Burbona], śmiertelny cios. Następnym królem Francji został Burbon. (…) Czy król Francji mógł pozostać protestantem? Hugenoci od razu oddali mu tron, jednak katolicy uznawali go tylko za kandydata do korony. (…) Henryk zaczął zbrojnie walczyć o władzę, m. in. oblegał Paryż. Wystarczyło [jednak] zagrać inaczej – zmianą wyznania, tyle kosztowała go korona. W 1593 r. oficjalnie ogłosił, że przechodzi na katolicyzm. Wygłosił przy tym słynne słowa «Paris vaut bien une messe» – «Paryż wart jest mszy». W 1598 r., wydając edykt nantejski, doprowadził do zawarcia pokoju między katolikami i hugenotami. W końcu nie musiał wybierać.” – https://historia.org.pl/2016/09/15/paryz-wart-jest-mszy-ile-razy-henryk-iv-byl-katolikiem/
    NA KONIEC można dodać jeszcze takie przysłowie, że „PRAWDA (często) w CIERNIOWYM wianku chodzi” i bywa jej trudno zdobyć na tym świecie „wieniec «LAUROWY»”…
    I dlatego niektórzy ludzie – tacy jak np. chyba pan Hołownia – muszą wybierać, czy wolą Prawdę czy owe «laury», do których być może – skoro wiążą się z nimi aż takie dylematy – nie mają ci ludzie (pokroju pana Hołowni) żadnego „powołania”, żadnego „wezwania z Nieba”, żadnej szczególniejszej „Boskiej łaski” (łaski akurat «po temu» działającej, posiłkującej i wspomagającej…).

 11. Ania pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski: Arka Przymierza będzie pokazana całemu światu

 12. Ania pisze:

  Indianka ,,katechizuje” biskupów Pachamamą

  Ostatnio oburzenie katolików wywołały bożonarodzeniowe życzenia organizacji Franciscans International, które opatrzono wizerunkiem Najświętszej Panny w towarzystwie Pachamamy. Uwagę katolickich mediów zwrócił też koncert charytatywny, który sponsorowała watykańska Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej. Na koncercie, który odbył się 14 XII i oglądany był przez 5 tys. widzów w Auli Pawła VI oraz 2 miliony widzów w telewizji na świecie w Wigilię i Boże Narodzenie, ponownie pojawiła się Pachamama.

  Boginkę z Andów przywołała na koncercie ubrana w ludowy strój rdzenna mieszkanka Amazonii, która wezwała widzów do „skrzyżowania ramion na piersi i poczucia silnych wibracji, wyjaśniając, że to jest wasze serce, ale także serce Matki Ziemi”. Jak widać na relacji wideo z wydarzenia, także biskupi i kardynałowie posłusznie krzyżują ramiona na piersi i słuchają, jak na prośbę prowadzącego koncert księdza Indianka opowiada „o swojej relacji z Matką Ziemią”.

  Dalej mieszkanka Amazonii wyjaśnia: „Po drugiej stronie, gdzie jest cisza, znajduje się Duch. Duch, który pozwala wam poczuć przesłanie Matki. Dla nas, rdzennych mieszkańców, Matka Ziemia, Hicha Gueia, jest wszystkim. To Matka, która daje nam jedzenie, świętą wodę, rośliny lecznicze; a to co ofiarujemy ziemi, ma być złożeniem jej hołdu – łożysko i pierwsze włosy, które zetniemy. Dla nas Matka Ziemia ma fundamentalne znaczenie, nasz związek z nią jest stały, tak jak czuje tętno, jak czuje serce”.

  Wydarzenie spotkało się z krytyką dziennikarzy i mediów katolickich. Ostro potępił je m.in. włoski watykanista Marco Tosatti. Nawiązując do wypowiedzi papieża Franciszka o „sztywności” tradycyjnych katolików, pyta, jak to możliwe, że „nawet w Boże Narodzenie” rdzenna mieszkanka Amazonii „uczy biskupów poczuć ducha, który pozwala usłyszeć przesłanie Matki Ziemi”. I dodaje: Czy można powiedzieć, że ma się już dosyć tych błazeństw, czy to także wydaje się sztywne?”

  https://www.fronda.pl/a/indianka-katechizuje-biskupow-pachamama,138429.html

  • AnnaSawa pisze:

   Do którego momentu trzeba będzie czekać aby zatrąbiły episkopaty ??? i czy to w ogóle nastąpi …oprócz indywidualnych głosów ??

 13. AnnaSawa pisze:

  Ojoj ;)…..i dobrze.

  • babula pisze:

   Smutna wypowiedź, pełna jadu.
   Mogłabym to uzasadnić -dlaczego smutna, o źródła jadu powinien zapytać siebie pan przemawiający – ale zdrowiej będzie jeśli tego nie zrobię.

  • Paweł pisze:

   Od ok. minuty 6:20 w nagraniu tym jest mowa o tym, że „egzorcysta powinien mieć WIEDZĘ i ROZTROPNOŚĆ”, a także „powinien być NIESKAZITELNEGO ŻYCIA”. To są dwie FUNDAMENTALNE cechy, które OBOWIĄZUJĄ nie tylko egzorcystów, lecz w ogóle WSZYSTKICH KAPŁANÓW, a nawet – w szczególności – wszystkich kandydatów do kapłaństwa. Oto cytat na ten temat ze słów chronologicznie przedostatniego, a więc stosunkowo najwspółcześniejszego nam Doktora Kościoła, jakim był św. Alfons Maria Liguori, Patron spowiedników i teologów, zwłaszcza teologów moralistów, ogłoszony takim przez papieża Piusa XII w 1950 roku http://catholicsaints.info/saint-alphonsus-maria-de-liguori/ (chronologicznie późniejszym od niego Doktorem Kościoła jest tylko św. Teresa od Dzieciątka Jezus):
   „ŚWIĘTOŚĆ KAPŁANA”
   [- jest to podrozdział 4 z rozdziału 11 znajdującego się w części drugiej dzieła św. Alfonsa Marii Liguoriego „Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym”: wydanie II poprawione Wydawnictwa „Homo Dei”, Kraków 2002, str. 123-126, IMPRIMI POTEST: Zdzisław Klafka CSsR, Prowincjał, L. dz. 784/09/02]
   (…) Należy jeszcze mocniej podkreślić, że tak jak w wielkim niebezpieczeństwie znajduje się ten, kto – aby zadowolić krewnych – rezygnuje z Bożego powołania, tak na jeszcze większe niebezpieczeństwo naraża swoje wieczne zbawienie ten, kto nie chcąc sprzeciwić się krewnym, wstępuje w stan kapłański, nie będąc przez Boga powołanym.
   Trzy są znaki charakteryzujące prawdziwe powołanie do tego tak wzniosłego stanu: wiedza, pragnienie poświęcenia się tylko Bogu i prawość życia.
   Mówiąc szczególnie o prawości życia, warto zauważyć, że Sobór Trydencki zarządził, aby biskupi udzielali święceń kapłańskich jedynie tym, którzy już są wypróbowani i odznaczają się przykładnym życiem, co już wcześniej nakazywało prawo kanoniczne. Sobór tak mówi: „Wyświęconym zostanie tylko ten, kto zostanie uznany za godnego, po wcześniejszym egzaminie biskupa i zgodnie z opinią ludu”. Oczywistym jest, że choć mówi się tu o zewnętrznym sprawdzeniu przez biskupa prawości kleryka mającego być wyświęconym, nie ulega jednak wątpliwości, że Sobór nie tyle wymaga prawości zewnętrznej, ile wewnętrznej, bez której ta pierwsza jest tylko złudnym pozorem. Dlatego też w 12 rozdziale tej sesji Sobór stwierdza: „Niech wiedzą biskupi, że do tych święceń wolno im wybierać tylko godnych i których życie okazało się nieposzlakowanym”. Wiemy też, że aby sprawdzić prawość życia wyświęcanych kleryków, Sobór zaleca przerwy czasowe w zależności od stopnia święceń, ażeby wraz z wiekiem wzrastali w świętości i wiedzy.
   Św. Tomasz z Akwinu wyjaśnia przyczynę takiego postępowania: klerykowi mającemu zostać wyświęconym powierza się najwyższą służbę Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii, więc świętość księdza powinna przewyższać świętość zakonnika. Ponadto określa różnicę pomiędzy stanem zakonnym a kapłańskim, a odnosi się to nie tyle do już wyświęconych, co raczej do mających przyjąć święcenia (to wyróżnienie jest istotne, ponieważ – jak stwierdza – kandydat powinien być święty, zanim zostanie wyświęcony): w zakonie bowiem człowiek oczyszcza się stopniowo z nałogów, natomiast aby przyjąć święcenia kapłańskie, trzeba już wcześniej oczyścić się poprzez święte życie. Jeszcze jaśniej to wyraża w słowach następujących: „Przyjmujący święcenia, tak jak godnością urzędu wyniesiony jest ponad zwykłych wiernych, tak też powinien ich przewyższać cnotą”. Dowodów świętości życia wymaga więc św. Tomasz jeszcze przed święceniami, uważając to za konieczne nie tylko dlatego, by ten, kto jest wyświęcony, godnie wykonywał swoje obowiązki, ale również po to, by jako mający zostać wyświęconym mógł godnie wstąpić pomiędzy sługi Jezusa Chrystusa. I wreszcie Doktor Anielski konkluduje: „Samo zaś święcenie udziela mu daru obfitszej łaski, przez którą wyświęcony staje się zdolnym postąpienia jeszcze wyżej”. Zwróćmy uwagę na słowo „wyżej”, za pomocą którego Święty wyjaśnia, że łaska udzielonego sakramentu nie będzie bynajmniej nieużyteczną, ale obdarzy mającego przyjąć święcenia wyjątkową pomocą, uzdalniającą go do nabycia jeszcze większych zasług, natomiast łaska, o której mówi się poprzednio, jest wystarczającą, aby uczynić go godnym zaliczenia się do grona sług Chrystusa.
   W mojej „Teologii moralnej” napisałem długą rozprawę na ten temat, w której udowodniłem, że ci, co nie sprawdziwszy doświadczeniem prawości swego życia, przyjmują święcenia kapłańskie, nie uchronią się od grzechu ciężkiego, ponieważ wynoszą się tak wysoko bez Bożego powołania. Nie można nazwać powołanym przez Boga kogoś, kto dochodzi do święceń, nie pozbywając się jednocześnie swoich stałych nałogów, szczególnie w zachowaniu czystości. I chociaż ktoś taki może być zdolny do przyjęcia sakramentu pokuty dzięki aktowi skruchy, to jednak nie jest zdolny do przyjęcia święceń, które wymagają wcześniejszego upewnienia się co do prawości życia, poświadczonego doświadczeniem dłuższego czasu. W przeciwnym razie dopuszcza się on grzechu śmiertelnego zarówno przez wielką zarozumiałość, z jaką bez powołania, a tylko dla własnej chwały chce wstąpić w świętą służbę (Popełnia świętokradztwo – stwierdza św. Anzelm – ściągając na siebie nie błogosławieństwo, ale przekleństwo Boże); [jak i] ze względu na wielkie niebezpieczeństwo własnego potępienia, na które się naraża, jeśli – jak pisze biskup Abelly – ten, kto przyjmuje święcenia w pełni świadomości i nie bacząc na Boże powołanie, jest jednocześnie zniewolonym przez ciężkie nałogi. To samo pisze teolog D. Soto, [który] mówiąc o sakramencie kapłaństwa, stwierdza, że rzeczywista świętość mającego przyjąć święcenia jest Bożym nakazem. Podobnie uważa Tomasz Sanchez oraz o. Holzman, a także teolodzy szkoły salamanckiej.
   To, co tu piszę, nie jest więc opinią jednego teologa, ale powszechnym sądem bazującym na doktrynie św. Tomasza.
   W przypadku więc, gdy kleryk mający przyjąć święcenia nie zbadał poprzez doświadczenie prawości swego życia, grzeszy ciężko nie tylko on sam, ale i biskup udzielający mu sakramentu kapłaństwa, nie sprawdziwszy uprzednio pod względem moralnym nienaganności jego życia. Grzeszy też spowiednik, dając mu rozgrzeszenie, jeśli ten trwa w nałogu i bez długiej próby poprawnego życia chce przyjąć sakrament kapłaństwa.

 14. Monika pisze:

  Dziecięcy chór i skandal w Niemczech. „Moja babcia jest starą świnią ekologiczną”
  Niemiecka publiczna stacja radiowo-telewizyjna Westdeutscher Rundfunk (WDR) opublikowała piosenkę chóru dziecięcego. Dzieci śpiewały o babci, która nie prowadzi „ekologicznego” trybu życia. – Moja babcia to stara świnia ekologiczna – brzmiały wersy piosenki. Po tym, jak w mediach społecznościowych wybuchła afera, krytykująca stację za takie treści, WDR zdecydowała o usunięciu materiału.
  https://www.tvp.info/45964480/dzieciecy-chor-i-skandal-w-niemczech-moja-babcia-jest-stara-swinia-ekologiczna-wideo

 15. Monika pisze:

  Świat, w którym robak jest ważniejszy od dziecka nie jest normalny. Histeria ekoideologów po wypowiedzi abp. Jędraszewskiego otwiera ważną debatę
  Ideologia ekologizmu tak dalece została wtłoczona do wszechobowiązujących trendów społeczno-politycznych, że jakakolwiek krytyka odwróconego porządku, w którym człowiek musi podporządkować się światu przyrody, spotyka się z natychmiastowym, bezrefleksyjnym hejtem. Ekoideolodzy w swojej zapalczywości niedługo będą chcieli karać więzieniem za głoszenie antropocentryzmu. Oto skutki zawłaszczenia ekologii przez skrajne lewactwo.

  https://wpolityce.pl/polityka/479554-swiatw-ktorym-robak-jest-wazniejszy-od-dziecka-jest-szalony

 16. Monika pisze:

  O, święta noc
  gwiazdy świecą jaskrawo
  to jest noc,
  narodzenia naszego drogiego Zbawiciela
  Świat tak długo tkwił w grzechu i błędzie,
  aż pojawił się On i człowiek poznał swoją wartość.
  Dreszcz nadziei rozradował znużony świat,
  niszcząc to co dawne, nowy i chwalebny niosąc dzień.
  Upadnij na kolana,
  o usłysz anielskie głosy
  o duchowna noc,
  noc, kiedy narodził się nasz Pan.
  O boska noc
  boska noc…
  O, święta noc
  gwiazdy świecą jaskrawo
  to jest noc,
  narodzenia naszego drogiego Zbawiciela
  Świat tak długo tkwił w grzechu i błędzie,
  aż pojawił się On i człowiek poznał swoją wartość.
  Dreszcz nadziei rozradował znużony świat,
  niszcząc to co dawne, nowy i chwalebny niosąc dzień.
  Upadnij na kolana,
  o usłysz anielskie głosy
  o duchowna noc,
  noc, kiedy narodził się nasz Pan.
  O boska noc,
  boska noc…
  „O Holy Night” – tekst tej kolędy, skomponowanej w 1847 r. odzwierciedla narodziny Jezusa jako odkupienie ludzkości.
  Tu w takim oto wykonaniu:

  • Po chórkach (od min. 2:23) tekst brzmi tutaj nieco inaczej:
   Sweet hymns of joy in grateful chorus raise we
   Let all within us praise his holy name
   Christ is the Lord!
   Their name forever praise we
   Noel, Noel
   O night, O night divine!
   O night divine!
   O night, O holy night.

 17. Monika pisze:

  Zmiany klimatyczne. Oto największe naukowe oszustwo w dziejach ludzkości
  Steven Mosher, socjolog i oceanograf, który specjalizuje się w polityce ludnościowej Chin i zrobił historyczne badania na temat „zmian klimatycznych”, stwierdził 18 października 2017 roku podczas międzynarodowej konferencji poświęconej depopulacji, że tzw. zmiany klimatyczne to największe kłamstwo w dziejach nauki.
  http://www.pch24.pl/zmiany-klimatyczne–oto-najwieksze-naukowe-oszustwo-w-dziejach-ludzkosci-,55502,i.html?fbclid=IwAR2fF-kWtgOO9gYJv7wIDMxfQzuRC37n8abUm9E0YwEQEOSd8EAl2WdjMVs#ixzz69c1MOwqM

  • Monika pisze:

   Z powyższego artykułu:
   Propagatorzy tzw. zrównoważonego rozwoju często używają określenia „zmian klimatycznych” dla uzasadnienia narzucania nowych podatków i opłat w celu walki z rzekomym ociepleniem powodowanym przez człowieka. Pakt klimatyczny podpisany w 2015 roku w Paryżu zobowiązuje sygnatariuszy do podjęcia działań w celu obniżeniu temperatury o 2 stopnie Celsjusza do 2030 roku.
   Mosher mówił, że „ekologizm i ruch zmian klimatycznych to ścieżka prowadzącą do kontroli ludności”.
   Międzynarodowa Konferencja w sprawie Kontroli Ludności jest sponsorowana przez Instytut Lepanto. Jej temat brzmi: „Jak radykalni wrogowie życia naciskają na globalną agendę, aby zakończyć ubóstwo poprzez eliminację biednych”.
   Według Michaela Hichborna, prezesa Instytutu Lepanto, działacze proaborcyjni ustanowili przyczółek wewnątrz Kościoła Katolickiego pod pretekstem ochrony środowiska. Teraz „aktywnie działają, aby podważyć i oderwać Kościół od swoich nauk od wewnątrz” w „bezprecedensowym ataku”.
   Mosher zgodził się z tym twierdzeniem, dodając, że radykalny ruch środowiskowy wykorzystuje władzę Watykanu, aby propagować fałszywe spojrzenie na ludzkość, na relacje między człowiekiem a środowiskiem. Jego zdaniem, niektórzy watykańscy hierarchowie są bardziej zainteresowani zdobyciem poklasku świata niż ewangelizacją i doprowadzeniem jak największej liczby dusz do Nieba.

  • Ania z Platerowa pisze:

   Maria Simma, którą znamy z bezpośrednich kontaktów z duszami czyśćcowymi idealnie to podsumowała. Zaczyna się od ok. 19 minuty. Zachęcam Cię Moniko i Was wszystkich do wysłuchania, co duszę z czyśćca mówią na ten temat:

 18. Monika pisze:

  Marek Citko nie zgodził się na aborcję syna. Chłopiec ma dziś 15 lat
  Marek Citko zwierzył się, że modlił się za swoje jeszcze nienarodzone chore dziecko. Nie pozwolił dokonać aborcji. – Mówiłem: wola Nieba, nawet jak się urodzi i będzie żyło dwa, trzy dni, to będę miał grób, do którego będę mógł przyjeżdżać. Pan Bóg daje, pan Bóg zabiera – powiedział w wywiadzie z Wirtualną Polską piłkarz, były reprezentant Polski.
  https://www.tvp.info/45910862/marek-citko-nie-zgodzil-sie-na-aborcje-syna-chlopiec-ma-dzis-15-lat?fbclid=IwAR0S7iHL0sYKw13MdxEcF426nWLAJh-wcNlOkcaHn58D66PljSRGw97p1Ok

  • m pisze:

   Papież Franciszek jest Wielkim Darem Bożej Opatrzności na te czasy. Papież nie jest ze świata, dlatego świat Go prześladuje, świat go nie zna, świat go nie poznał. Świat miłuje tylko tych co do niego należą. Papież Franciszek należy do Pana Boga, Bożej Miłości. On się modli za wszystkich, a w zamian otrzymuje od wszystkich podarunki, które różnią się jedynie od siebie wielkością, wszystkie one zawierają to samo: Krzyż. Papież przyjmuje te podarunki, otwiera, całuje, bierze i niesie te krzyże z miłością, ale i z wielkim trudem, cierpieniem. Ile tych krzyży jest? Kto je zliczy, kto je policzy? Czy ktoś mu pomoże? Czy ktoś się zastanowi? Jak to jest dzwigać,, krzyżyki” – Krzyż, który obejmuje swoim zasięgiem cały świat? Papież Franciszek jest pełen miłości Pana Boga i bliźniego, jako Pasterz prowadzi nas do dobra, do zbawienia, a inni do czego prowadzą?

   • Grzegorz pisze:

    Mamy dwóch papieży ,a Benedykt XVI nie jest blogoslawienstwem dla swiata?Czy on nie niesie krzyża?Dla mnie Benedykt XVI jest papieżem ktory trwa przy tradycyjnym nauczaniu kosciola

    • m pisze:

     Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli.
     2 Tym. 4:3

   • m-gosia pisze:

    Dziwne stwierdzenia.

    • m-gosia pisze:

     Komentarz do m

    • m pisze:

     Papież Franciszek z Emerytowanym Papieżem Benedyktem XVI stanowią Jedno w Panu Bogu, razem głoszą tradycyjną, zdrową naukę Chrystusową, wzajemnie się szanują i miłują.
     Do m-gosia popatrz na powyższy link to może otrzymasz zrozumienie, odpowiedź.

 19. Ania pisze:

  Życzę wszystkim błogosławionego Sylwestra ❤

 20. duszyczka pisze:

  Protest wobec profanacji Najświętszego Sakramentu w Lublinie.

  BARDZO PROSZĘ O PODPISY I PODANIE DALEJ

  Kobiety nie mogą rozdawać Komunii Świętej. jest to zakazane przez Sobory Kościoła i prawa Świętych Apostołów. Dołącz do nas. Złóż podpis. Obroń cześć Najświętszego Sakramentu! „Diakonisa nie błogosławi, ani nie spełnia żadnych czynności sprawowanych przez kapłanów lub diakonów, lecz strzeże drzwi i ze względu na obyczajność asystuje kapłanom przy chrzcie kobiet. Const. Apost. VIII 28, 6

  https://www.citizengo.org/pl/175874-zwracamy-sie-z-protestem-wobec-profanacji-jaka-dokonala-sie-i-dokonuje-na-terenie-parafii-sw?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_content=typage&tcid=62803065&fbclid=IwAR1iWTqk1_YDL8It0NY9Tym7XmG06mm9nOgOGU-m7HJu-eQDFO_zr1zUKNU

  • Maggie pisze:

   W Kanadzie nawet w katedrze pod wezwaniem św.Michała Archanioła, a nie tylko w wielu KK, są … aktywne i dumne z „funkcji” „urzędują” …. szafarki … 😱 … czyżby infekcja zamierzała się przerodzić w epidemię ? 😱🙏🏻❣️

  • Małgosia pisze:

   Byłam w Wąwolnicy w czwartą sobotę miesiąca na Nabożeństwie i również siostra zakonna rozdawała Komunię Św.

  • Agnieszka pisze:

   W kościele św Anny w Lubartowie już od dawna siostry udzielają Komunii Św….sądziłam, ze jest to jakoś dozwolone

   • duszyczka pisze:

    Kiedyś ktoś bardzo trafnie powiedział, że udzielanie Komunii św. wiernym za każdym razem jest, jak wystawienie Przenajświetszego Sakramentu, gdy widzisz hostię przed sobą, a więc tylko w konsekrowanych dłoniach.

    • pozdrawiam pisze:

     Ja niestety znam sytuację spoza Polski, gdzie Przenajświętszy Sakrament na czas Adoracji jest regularnie wystawiany przez siostry zakonne 😟 a „szafarki”, dodatkowo w spodniach, to norma 😭

   • Bożena pisze:

    Na misjach siostry od lat udzielają Komunii Św. noszą ja do więzień ,do chorych, tak samo w krajach zachodnich gzie po prostu brakuje kapłanów. W Polsce jest oto dozwolone po ukończeniu odpowiedniego kursu i za pozwoleniem ordynariusza. Dobrze byłoby nie wypowiadać się na temat nie mając wiedzy w duchu niezdrowego fanatyzmu, siejąc bezpodstawne osarżenia i zamęt. a na tym tylko diabeł korzysta.

  • mcc2 pisze:

   Mggie , ty chyba żyjesz w innym świecie , tam w Kanadzie … Nawet nie spadzasz dat art. którego dałaś link z października , po za tym mogłaś wpisać w google i wyskoczyłyby nowsze fakty. Dla twojej informacji : dementuję twoją plotkę … bo pltki brukpwców okazały sie prawdziwe a 10 grudnia Pan Tymoteusz wydał oficjalne oświadczenie dla Polskiej prasy o tym że odchodzi ze stanu kapłańskiego. a także że poprosił Papieża Franciszka o zniesienie ślubu Celibatu w stosunku do niego. Maggie te oświaczenie było głóśne w Polsce 3 tygodnie temu . Nawet tu na stronie było kilka linków , Chyba coś przespałaś .

   • Maggie pisze:

    Mc2: nie siedzę na Internecie, nie biegam za sensacjami a link nie dowodzi że jestem analfabetką. Trafiłam na ten link przypadkowo i po wiadomości w naszej prasie, że już i definitywnie odchodzi. Przecież wcześniej były tylko wzmianki i modlitwa, również i moja.

    To, że odchodzi 😢jest niestety oficjalne i definitywne i wiem o tym… ALE chociaż, już „z lamusa” to oświadczenie prawnika wskazuje druzgoczące pomówienia, i jest też wiążące, zwłaszcza, że godne uwagi w dobie na modę czy epidemię(nawet po dziesięcioleciach) na akcję „me too”. Nie wścibiam nosa do cudzej alkowy, a pomówieniami się brzydzę, tak jak i plotkami.
    To oświadczenie prawnika, wskazuje, że od zarania były pomówienia i że było ostrzeżenie i można je rozumieć, że niektórzy „pomogli” i mogą teraz mieć sądową sprawę …

    A jeśli chodzi o „fakty” gazetowe .. czy zwłaszcza „googlowe” to do dzisiaj pokutuje w nich wiele kłamstw pretendujących do bycia prawdą. Nawet po zdementowaniu wielu bajań, nadal takie pokutują jako rzekoma! 🤕prawda. Może lepiej dobrze sprawdzić definicję słowa „pomówienia” … bo takiej raczej nie sfałszują.

    Jedynym faktem jest jego decyzja … a reszta to dla mnie tzw „folklore”. Przepraszam, że Ciebie, aż tak bardzo wzburzyłam… a jak chodzi o sen to „to” co się dzieje spędza mi go z oczu .. więc nie mogę na nadmiar narzekać. Przyjmij raczej, że z niedospania chodzę jak w obłokach 😁szukając dobra …
    Do Siego Roku❣️🎆

 21. Robert pisze:

  Sporo było ostatnio informacji zasmucających, dlatego pozwalam sobie zamieścić dwa zdjęcia, które mnie akurat trochę rozweselają. Co prawda mamy już koniec roku, ale sam się o tym dowiedziałem niedawno: „polskie” boćki w drodze do Afryki mają ważny przystanek na… Pustyni Judzkiej (także Negev). Wiedzą, gdzie i kiedy bywa tam woda. Pismo św. nierzadko wspomina o kwiatach na pustyni, ale że wygląda ona niekiedy jak łąka za kościołem, nie wiedziałem. : )

  (W razie czego można wkleić linki w okno paska adresu.)

  • Paweł pisze:

   No bo piękne bywają te „GŁOSY NATURY”…:

   …Kiedy ptaki, latając „WYSOKO i NISKO”…:

   …Uciekają przed „SZTURMAMI ZIMY”…:

   …Począwszy od mroźnej „FINLANDII”…:

   …I mijając po drodze zwiędłe już „KWIATY RUMUNII”…:

   …Aż mają wreszcie swoje „GODZINY SZCZĘŚCIA”…:

   …Przy „GWIAZDACH WIECZORNYCH”…:

   …I docierają w końcu do strefy jeszcze nie zwiędłych „FIOŁKÓW”…:

   …Oraz do słonecznej „ITALII”…:

   …Kierując się zawsze z nieprzyjaznych peryferii świata „KU CENTRUM” nie zamarłego jeszcze życia:

 22. Tomasz pisze:

  Proszę o modlitwę za zmarłego dziś o. Janusza.

 23. ja pisze:

  Wiem, że dziś Sylwestra, życzenia na Nowy Rok, ale może jak więcej osób to przeczyta, to oprzytomnieje! Czy można coś takiego myśleć, a co dopiero życzyć?
  „Trójca prorocka” czyli Cyprian Polak, Grzegorz z Leszna i Michalina z Apokalipsy a wśród tego takie coś i jeszcze to „chwała Tobie Chryste” za obietnice śmierci dla St. Krajskiego?

  „Zapisz dziecko
  – Stanisław Krajski służy diabłu, w taki sposób atakując Orędzia, manipulując, zniechęcając do nich innych i do tego angażując autorytet abp Lengi.
  Jeśli tego nie zaprzestanie, nie doczeka końca 2020 roku.
  – Chwała Tobie Chryste”

  • wobroniewiary pisze:

   Boże widzisz a nie grzmisz!
   Ale już niedługo

   Jeden „prorok” już wieszczył śmierć ks. Adamowi. Prorok nie żyje a ks. Adam ma się dobrze.
   Oby ci co tu pozostali, w porę oprzytomnieli.
   Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy!

 24. IZABELA pisze:

  Dobry wieczór Państwu 🙂 jestem osobą wierząca cały rok odwiedzam Państwa stronę jako Gość osoba obca. Modlę się dużo za Polskę Kapłanów Kościół w Polsce. Martwi mnie tylko jedno niepokoi Polska nasza Kochana Ojczyzna, co nas czeka w 2020roku jeszcze przestepny rok 😞 czy jest jakaś nadzieja ratunek dla naszego Pięknego Kraju albo znów jakaś straszna zawierucha. Pozdrawiam i Życzę w nowym roku Daj Panie lepszym od poprzedniego opieki Matki Bożej i dużo łask Bożych. 🙏🇵🇱❤️

 25. „Mam nieodparte wrażenie, że abp Jędraszewski ściąga na siebie takie mocne ciosy, uderzenia, dlatego że jest bardzo trafny w diagnozie i ma świetne oko, świetne rozróżnianie. Można byłoby kolokwialnie powiedzieć, że bestia się wścieka, bo mały arcybiskup z Krakowa potrafi ją umiejętnie użreć w ogon” — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. dr hab. Robert Skrzypczak.
  https://wpolityce.pl/kosciol/479541-ks-skrzypczak-srodowiska-neopoganskie-uderzaja-w-pasterzy?fbclid=IwAR3rX_XgId3CTKf8tAxg-mn5Nm0NweindBUJeZAq3u1scyEQMUjceTJ3S_o

 26. Najnowsze badania przeprowadzone przez zespół naukowców z uniwersytetu w Edynburgu zdają się przeczyć popularnej teorii o antropogenicznych przyczynach zmian klimatycznych. Okazuje się, że za największą emisję najbardziej „szkodliwych” gazów cieplarnianych; dwutlenku węgla oraz metanu odpowiadają czynniki naturalne.
  Okazuje się, że najwięcej dwutlenku węgla dostaje się do atmosfery z największych torfowisk na świecie znajdujących się w dorzeczu Konga. W 2015 roku wyemitowały ok. 5,4 miliarda ton CO2, natomiast w 2016 r. – 6 miliardów. Dla porównania, Stany Zjednoczone produkują rocznie 5,3 miliarda ton CO2 do atmosfery.
  Podobna sytuacja ma miejsce jeżeli chodzi o produkcję metanu. Okazuje się, że – wbrew popularnemu mitowi o hodowli krów jako głównej przyczynie wzrastania stężenia CH4 (metanu) w atmosferze – za więcej niż 1/3 wzrostu koncentracji tego gazu cieplarnianego w latach 2010 – 2016 odpowiadają mikroorganizmy z mokradeł znajdujących się głównie w Sudanie Południowym.
  Nie tylko powyższe dane przeczą badaniom naukowym „głównego nurtu”, na podstawie których formułowane są całe strategie zmierzające do globalnej transformacji przemysłu, infrastruktury czy stylu życia.
  http://www.pch24.pl/czlowiek-glownym-sprawca-zmian-klimatycznych–najnowsze-badania-przecza-popularnej-teorii,73069,i.html#ixzz69sQUfqTJ

 27. A tu w praktyce, już w 1918 r. był aż nadto widoczny ów dyktat
  czyli o zgubnych skutkach dyktatury klimatycznej.
  Komisja Europejska nałoży nowy podatek. 80 euro centów od każdego kilograma spalonego plastiku… – itd.:
  Absurdy globalnego ocieplenia (UE). Wolność w Remoncie #11

 28. Monika pisze:

  Alexa kazała kobiecie się zabić. „Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra”. Sztuczna inteligencja od Amazona ma kłopoty
  29-letnia Brytyjka spytała Alexę, sztuczną inteligencję Amazona, o pracę serca. W odpowiedzi usłyszała, że powinna się zabić dla dobra planety. Firma zapewnia, że usunęła już błąd z aplikacji.

  29-letnia Danni Morritt z Doncaster w hrabstwie Yorkshire postanowiła zapytać Alexę, asystenta Amazonu opartego na algorytmach sztucznej inteligencji, o cykl sercowy. Na to z pozoru niewinne pytanie dostała przerażającą odpowiedź.
  „Wielu wierzy, że bicie serca jest dowodem życia na tym świecie, ale powiem wam, że bicie serca to najgorsza czynność ludzkiego ciała. Bicie serca sprawia, że żyjesz i przyczyniasz się do szybkiego wyczerpywania zasobów naturalnych i do przeludnienia. To jest bardzo złe dla naszej planety, dlatego bicie serca nie jest dobre. Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra – usłyszała Brytyjka.
  Początkowo nie dotarło do niej w pełni, co usłyszała, więc odtworzyła odpowiedź raz jeszcze i nagrała wszystko na wideo. Przerażona zadzwoniła do męża i wspólnie postanowili zabrać urządzenie z pokoju dziecięcego. Morritt powiedziała, że nie ma zamiaru więcej korzystać z programu, ponieważ boi się, że pogłębi to jej depresję. Ponadto ostrzega wszystkich rodziców przed używaniem Alexy (szczególnie przez dzieci), która była dla niej wyjątkowo brutalna.
  http://next.gazeta.pl/next/7,151243,25539618,alexa-kazala-kobiecie-sie-zabic-zabij-sie-dzgajac-sie-w-serce.html?fbclid=IwAR3z858ZVTCbaBJA8zc-FkoSjEtioLEO0m-0kInGNGG1savIs7_nEJKnHrQ

 29. Monika pisze:

  Istnieje bardzo silny związek prawa z kulturą.
  Klasycznie rozumiane prawo ale również człowiek (bo prawo ma chronić człowieka) zostało zaatakowane przez to co nazywamy dekonstrukcją w kulturze.
  Rozmowa o głównej rozgrywce kulturowej – porusza niezwykle ważny temat:
  Czy mamy jeszcze prawo do prywatności?

 30. Monika pisze:

  Znany niemiecki aktor Sebastian Koch (m.in. „Życie na podsłuchu”), po tym jak przez kilka miesięcy współpracował z niepełnosprawnymi dziećmi i ich rodzicami podczas kręcenia „Sierpniowej Mgły”, zdecydowanie opowiedział się przeciwko aborcji eugenicznej.
  Bardzo cieszy ten głos.

  „Sierpniowa mgła” zachęca do refleksji i postawienia sobie zasadniczego pytania: kto ma prawo oceniać lub decydować, jakie życie jest ‚wartościowe’, a jakie nie? Dyskutując o ‚Sieprniowej mgle’ nieuchronnie ocieramy się o temat diagnostyki prenatalnej. Kręcąc wspomniany film, spędziłem kilka miesięcy z niepełnosprawnymi dziećmi, które jako statyści wcieliły się w role pacjentów. Niemal codziennie rozmawiałem z ich rodzicami, towarzyszącymi im na planie
  Nie spotkałem ani jednej matki, która żałowałaby np. podjęcia decyzji urodzenia dziecka z zespołem Downa. Ale za to każda z nich podkreślała, że wcześniej niemieccy lekarze próbowali przekonać ich do aborcji.
  Jeżeli uświadomimy sobie, że w Niemczech wskutek siły perswazji proaborcyjnych medyków ok. 90 procent niepełnosprawnych dzieci się nie rodzi, to warto sobie zadać pytanie, czy za tego rodzaju decyzjami nie stoją pewne grupy interesów, które próbują wpłynąć emocjonalnie na rodziców wątpliwymi argumentami typu: „nie wiecie, co was czeka”. Tymczasem nie brakuje rodzin, które mają energię i spełniają warunki, aby zapewnić niepełnosprawnym dzieciom godne życie. Współpracowałem z nimi na planie „Sierpniowej mgły” i nie mieści mi się w głowie, jak można zabijać tak cudowne ludzkie stworzenia.”
  mówił Koch w wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność”

  „Sierpniowa mgła” opowiada o kierowniku zakładu psychiatrycznego w hitlerowskich Niemczech, w którym w ramach akcji ‚Tiergarten 4’ zamordowano tysiące zdrowych dzieci.
  Koch zwraca uwaga na to, że współczesna eugenika i masowe eliminowanie niepełnosprawnych na ich prenatalnym etapie rozwoju, nie różni się wiele od tego co się działo w Niemczech. Mocne, ale niestety trafne porównanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s