Zaproszenie na Wieczernik Kapłański Ruchu Maryjnego do Krakowa-Łagiewnik

Kraków, dnia 12.12.2019 r.     

Do
Współbraci, Księży diecezjalnych,                                                                                           
Księży Zgromadzeń zakonnych i Ojców wszystkich zakonów w Polsce,
zainteresowanych Kapłańskim Ruchem Maryjnym, faktycznie do niego przynależnych     

Zaproszenie

Wieczerniki Kapłańskiego Ruchu Maryjnego odbywają się każdego 27 dnia miesiąca. Miejsce spotkań:  Kraków-Łagiewniki, ul. Siostry Faustyny 40/3. Budynek mieści się w pobliżu Bazyliki, naprzeciw wjazdu na parking. Wieczernikowe spotkania trwają od godz.1500 do 1700 (część oficjalna)

Wieczerniki okazyjne odbywają się wtedy, gdy co najmniej trzech księży (ojców) ustali między sobą wspólny termin i wyślą propozycję na następujący adres e-mailowy: s.trojan@poczta.onet.pl

Wieczerniki KRM są podobne do tych, które odbywały się dwa razy w roku, poczynając od 1991 i trwały  na  Jasnej Górze przez kilka lat. Wtedy to, ks. bp Zbigniew Kraszewski podjął próbę wznowienia Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, wstrzymanego w Stanie Wojennym.

Ogólnopolskie wieczerniki mają miejsce w Częstochowie, dwukrotnie w roku: kwiecień i wrzesień.

Miejsce spotkań:  Dom Księży Montfortian. Kontakt: tel.34/367 16 24

Inicjatorzy:    ks. Stefan Trojan                                                                                                                                       ks. Teodor Kilian

Załącznik – argumentacja wskazująca na pilną potrzebę takich kapłańskich wspólnot: Polonia Christiana, nr 71 listopad-grudzień 2019 r.; „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Zaproszenie na Wieczernik Kapłański Ruchu Maryjnego do Krakowa-Łagiewnik

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. AnnaSawa pisze:

  https://www.facebook.com/idziemypl/posts/2896300607060669
  „Podkreślił, że mierząc się z nimi, trzeba zawsze w centrum umieszczać człowieka.” W centrum to jest Chrystus nie człowiek…..i dalej „…Papież przestrzegł przed pokusą skupiania się na przeszłości, a także przed pokusą przyjęcia postawy nieugiętości.”…brzmi jak groźba dla tych, którzy sprzeciwiać się będą.
  …już inaczej nie można tego odebrać…przynajmniej dla mnie.

 3. AnnaSawa pisze:

  https://www.pch24.pl/kardynal-raymond-burke–milczenie-biskupow-i-ksiezy-wobec-bluznierstw-to-skandal,72843,i.html?fbclid=IwAR2dVIpppDnShOWDks00KrCGfY17qm8NkHIJjnnWPWpVTbcmXYnIUVaR-aM
  Kard. Raymond L. Burke w wywiadzie udzielonym „La Nuova Bussola Quotidiana” odniósł się do serii bluźnierstw pojawiających się ostatnio w przestrzeni publicznej przed świętami Bożego Narodzenia.
  Prócz obraźliwej reklamy norweskich usług pocztowych, przedstawiającej Najświętszą Pannę jako cudzołożnicę, dostępnego na platformie Netflix bluźnierczego filmu, w którym Chrystus jest homoseksualistą, ostatnio opinię publiczną zbulwersował także obelżywy plakat w Rzymie, który przedstawia Pana Jezusa jako pedofila.
  Kardynał przyznał, że pojawienie się tych bluźnierczych ataków na wiarę przed Bożym Narodzeniem „nie jest zbiegiem okoliczności, to diabelskie działanie. Diabeł przybywa na scenę, by zniszczyć radość Bożego Narodzenia, próbuje skraść radość chrześcijan”.
  Jednocześnie stwierdził, że w obliczu tych obelżywości „milczenie biskupów i księży jest skandalem”. I dodał: „Nie mam wątpliwości, że są także dobrzy księża, którzy bronią trzody, ale niestety są to odosobnione przypadki. Także w Kościele upolityczniona wizja życia stała się ważniejsza: jest on podzielony na przeciwne obozy: konserwatywny lub postępowy, za lub przeciwko papieżowi. To wszystko jest absurdem. Kościołem kieruje prawda, nie dogodność polityczna”. Tymczasem kierowanie się wymogami politycznej poprawności, „nawet wówczas, kiedy celem obrzydliwego ataku jest Bóg”, sprawia, że „panuje milczenie”.
  Kard. Burke wskazał na nihilizm, który stoi za takimi bluźnierstwami „w sztuce, która nie jest już wyrazem prawdy, piękna i dobra, ale stała się wyrazem pustki życia bez Boga, jest wyrazem buntu przeciwko prawu Bożemu umieszczonemu w naszych sercach”. Dlatego nie ma w niej „obojętności, ale widoczna i wściekła reakcja, by zniszczyć Tego, który jest znakiem sprzeciwu, który objawia pustkę, jaka istnieje w życiu. Oni nie potrafią tolerować Jego światła”.
  Amerykański hierarcha zauważył relatywizację postaci Chrystusa, która dotknęła także Kościół katolicki, traktowanie Go jedynie jako części kosmosu. Wezwał do aktów zadośćuczynienia, modlitwy i pokuty oraz użycia danych nam od Boga darów, by zapobiec szerzeniu się plugawości.
  Read more: http://www.pch24.pl/kardynal-raymond-burke–milczenie-biskupow-i-ksiezy-wobec-bluznierstw-to-skandal,72843,i.html?fbclid=IwAR2dVIpppDnShOWDks00KrCGfY17qm8NkHIJjnnWPWpVTbcmXYnIUVaR-aM#ixzz68neGAaJ8

  • Anna pisze:

   A ja wierzę w orędzia bo dlaczego Pan Bóg nie miałby do nas przemawiać przez ludzi których wybiera i jeszcze w tak ciężkich czasach, jacy jesteśmy zamknięci, nieufni , niedowierzamy jak może do nas mówić , jak ciągle nie wierzymy !!!!!Najpierw upominam się o Mojego Zastępcę na ziemi, o Skałę-Piotra i Jego Klucze. O właściwe, w całej prawdzie, odczytanie tego, co wy nazywacie „abdykacją”. [Ponowne milczenie.] A te słowa jak możemy milczeć, wystarczy że księża i biskupi milczą!!!

 4. mcc2 pisze:

  Ja odnośnie popprzedniego artykułu . W takie orędzia to ja nie wierzę ,nie wiadomo co i kto , co prawda co są one po mojej linii myślowej że z Polską jest źle , że nie uratujemy innych narodów i nie będziemy wywyższeni ( czyli nici z mitomanii o wybraństwie naszego narodu ) .
  A od siebie dodam : dziwne to jest gdy ludzie w Polsce są sobie wilkiem , potrafią zabić kogoś za kilka złotych , zabić za rzekomo krzywe spojrzenie na przystanku , za to że kibicuje innej drużynie , a milczą gdy grupka przestępców okrada na miliony lub setki milionów. Dam przykład niedawno zakończył się proces grupy przestępczej ustawiającej mecze piłkarskie w całej Polsce . Rocznie było ustawianych kilkaset meczów i przez całe lata, dzisiątki skorumpowanych sędziów piłkarskich . SzEF grupy dostał 4 lata. A setki tysiecy baranków co tydzień obstawiało zakłady piłkarskie na wygrane mecze, kolejki meczów , sezony , ekstraklasy itp. I teraz te baranki milczą , miesiecznie taki baranek wydawał na zakłady kilkaset złotych a rocznie kilka tysięcy. Nabite baranki w bambuko, procesu cywilnego nie założyli o odszkodowanie a pewnie przewał był na setki milionów i żaden baranek nikomu z gangu oszustów nawet złego słowa nie powiedział , ale za byle co , za szalik innej drużyny to kosę sprzeda bez uprzedzenia.

  • cur pisze:

   wiekoszsc ludzi zabija w afekcie, pod wplywem zlosci frustracji, czesto pod wyplwem alkoholu i narkotykow. albo mozgi juz maja przez te narkotyki tak zjechane ze nie czuja ze robia zle. my slowianie w ogole jestesmy strasznie neurotyczni. emocjonalnie, naiwni. najpierw dzialamy potem myslimy bez kalkulacji. ale to tez ma swoje dobre strony. bo czesto jestesmy zdolni do heroizmu.

   a co do ludzi uzaleznionych od hazardu heh najbardziej zal rodzin takich osob. nie mamy co jesc bo tatus przegral cala wyplate na automatach.

  • Maggie pisze:

   Coś na temat wad i ich wykorzystania.
   W skrócie przeczytany kawał gazetowy:
   Rogaty namawia kolejno do skoku w przepaść Anglika, Niemca, Francuza, Polaka. Kiedy namowy nie skutkują pojedyńczo się zwraca.
   Do Anglika: gentleman by skoczył … i Anglik .. hop …
   Do Niemca: gentleman by skoczył .. i nic, więc dodaje ROZKAZ! i … hop ..
   Do Francuza: gentleman by skoczył .. i nic, więc dodaje rozkaz! … i na nic … dodaje jeszcze .. no ale to takie modne … i Francuz .. hop …
   Do Polaka: zachęta o gentelmenie, rozkazie i o modzie nie skutkuje. Milczy więc moment i pyta po chwili … a kimże ty jesteś?… Jak to kim? Polakiem! … Na to rogaty przymruża oczy i mówi … eee ty to Polak … to napewno! nie potrafisz… na to Polak JA! niee potrafię?!.! .. i .. hop …

   Mcc2: kuszenie różnościami przybiera różne formy i ludzkość odchodząca od Pana Boga sama pcha się w coraz większe nieszczęścia i uzależnienia.

   Spójrz choćby co się dzieje z telefonikami/smart-phonami „tekstowaniem” bez którego ludzie nie mogą żyć – nawet przechodząc przez ulicę pchają się pod koła pojazdów, a ci za kierownicą ukradkiem spoglądają na ekraniki i … „tekstują”. Eliminuje się rozmowy, kontakty bezpośrednie … bo telefon to wszystko.

   Niedługo nie będzie kasjerów, a może i sklepów, bo wszystko przez Internet …
   Ciekawe skąd będą pieniądze jeśli tyle stanowisk pracy się „ulatnia”, jacy będą ludzie jeśli ich się odczłowiecza etc … w imię „to stare, wytarte poglądy, archaiczne etc”.

   Nawet gazety i TV wysyłają na Web .. a czyż to np nie szkoda oczu i bycia człowiekiem
   ? … Wymiana na sztuczne soczewki, nawet na te najnowocześniejsze z filtrami UV-ochronnymi, nie jest dobrym rozwiązaniem przed … prawdziwą ślepotą, która się zręcznie skrywa pod „czyimś” dyktandem. Czy człowiek staje się lepszym i mocniejszym w swojej pysze i wierze w .. technologię? Przecież są granice, których nie powinno się przekraczać .. a się przekracza odczłowieczając.

   Czipowanie ludzi telefonami jest pozornie bezbolesne; patrzeć a jeszcze trochę: wszystko „wczipują” np w rękę i nie potrzeba będzie ani dokumentów ani np kart kredytowych i wszystkim kierować będzie „centrum” … Zniszczyć wybijających się od „nakazanych reguł”, będzie łatwo poprzez „zdalne sterowanie” … Co się stanie jeśli się nie powstrzyma ingerencji niszczącej równocześnie dusze i w to czym jest i powinien być człowiek?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s