Ks. Sławomir Kostrzewa: Z Maryją od niewoli do prawdziwej wolności

Jednym z największych darów jaki otrzymał człowiek jest wolność, której pełni doświadczamy, gdy żyjemy w sposób zgodny z wolą Bożą. Znakiem życia w wolności jest wewnętrzny pokój. Dziś jako naród odchodzimy od Boga i tracimy dar wolności – uciekając w niewolę grzechu, nałogów, pieniądza, własnego egoizmu. Tracimy pokój serc, mnożą się międzyludzkie konflikty. Potrzeba powrotu do Boga – przez Maryję, aby pomogła nam zerwać kajdany niewoli i powrócić do pełni wolności. Wspaniałym znakiem działania Matki Bożej, Jej troski i opieki jest wielki ruch w Polsce, poprzez który wielu oddaje się w niewolę Maryi. Zawierzając się Matce Bożej, przechodzimy ze sfery ciemności do światła, śmierci do życia. Na czym polega oddanie się Maryi, jak stać się Jej sługą ? – przypomina ks. Sławomir Kostrzewa w homilii wygłoszonej w parafii pw. św. Williama w Chicago, 6 października 2019 r., dla uczestników V Przystanku Historia IPN oraz Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

81 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: Z Maryją od niewoli do prawdziwej wolności

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. mzz pisze:

  Proszę o modlitwę, żeby nie wyrzucili mnie z pracy, umowa konczy sie 30 grudnia a dzisiaj firma wstawiła ogloszenie o pracę na zajmowane przeze mnie stanowisko … Ty, Panie Jezu wiesz dlaczego to takie ważne dla mnie.

 3. wobroniewiary pisze:

  Wydaje Ci się, że przespałeś Adwent? Nadmiar pracy, codziennych zajęć, zabieganie, zakupy, sprzątanie, brak choinki i w konsekwencji wrażenie, że nie udało Ci się skorzystać z rekolekcji? Masz rację – tak tylko Ci się wydaje. Z Radiem Niepokalanów można nadgonić zgubiony czas. Radiowe rekolekcje adwentowe „last minute” – od soboty 21 grudnia do poniedziałku 23 grudnia. Temat rekolekcji adwentowych to: „Wskazywać na Chrystusa”, które na antenie Radia Niepokalanów poprowadzi ks. dr Przemysław Góra. Bardzo serdecznie zapraszamy od soboty do poniedziałku o godz: 7:30, 10:30, 16:30 i 23:00! 😊

 4. wobroniewiary pisze:

  18 grudnia – Wspomnienie Oczekującej Matki Bożej

  Czy wiecie, że niegdyś 18 grudnia w liturgii obchodzono Wspomnienie Oczekiwania Matki Bożej. Do dziś w wielu parafiach maryjnych tego właśnie dnia kapłani i wierni modlą się za mamy oczekujące potomstwa.

  W Polsce jest wiele miejsc poświęconych Oczekującej Matce Bożej. Wierni modlą się w nich szczególnie o dar potomstwa

 5. wobroniewiary pisze:

  Maryja jest naszą przewodniczką oraz najkrótszą i najpewniejszą drogą, która prowadzi do Jezusa Chrystusa. To Ona broni nas przed tym, abyśmy nie odeszli od Prawdy. Właśnie dlatego Matka Boża jest tak bardzo znienawidzona przez największych wrogów Pana Boga – Lucyfera i jego współpracowników

 6. Kasia pisze:

  Kochani, pisalam kilkanascie dni temu prosbe o modlitwe za Polke, ktora chciala uciekac do Polski z dziecmi. Niestety nie wytrzymala presji problemow i odebrala sobie zycie… 😢 Prosze pomodlcie sie za jej dusze oraz za dzieci, ktore pozostawila. Zeby dobry Bog ogarnal ich swoim Milosierdziem.

 7. wobroniewiary pisze:

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów wydało oświadczenie przestrzegające przed książką Aarona Leightona „Children’s book of Demons” (ang. Dziecięca księga demonów). Zdobywająca coraz większą popularność pozycja, uczy dzieci w wieku 5-10 lat przywoływania różnego rodzaju demonów za pomocą rysowania odpowiednich znaków.

  „Nie chcesz wynosić dzisiaj śmieci? Zalewa cię ogrom zadania domowego? Ta osoba, która dokucza ci w szkole stanowi dla ciebie poważną przeszkodę? Cóż, łap za swoje kolorowe długopisy i za pomocą umiejętności w rysowaniu sigili dzwoń po jakiegoś demona! Ta paranormalna parodia jest wypełniona po brzegi zabawnymi duchami bardziej śmiesznymi niż strasznymi!” – czytamy opis książki w serwisie Amazon.

  Pozycja autorstwa okultysty Aarona Leightona dostępna jest już w takich sieciach, jak Amazon, Walmart, czy Barnes&Noble. Wydana przez Koyama Press publikacja uczy dzieci w wieku 5-10 lat jak przywoływać przeróżne rodzaje demonów do własnych korzyści. Każdemu duchowi odpowiada innego rodzaju sigil, który przedstawiany jest w książce jak „numer telefonu” do przyjaciela.

  Okultystycznemu dziełu sprzeciwia się Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założona w 1993 r. przez o. Gabriela Amortha organizacja zrzeszająca katolickich księży-egzorcystów. Jej obecny prezes, ks. Francesco Bamonte podkreśla, że – wbrew temu co mówią autorzy – kontakty z demonami nie są „zwyczajną i godną polecenia praktyką”.

  Bamonte zaznacza, że przedstawione do rysowania przez dzieci znaki bardzo przypominają te obecne w grymuarach i podręcznikach okultystycznych, niezbędnych do kontaktu ze złymi duchami. Egzorcysta oskarża autorów o promowanie satanizmu jako „kolejnej alternatywy religijnej” oraz narażanie dzieci na „psychiczne, fizyczne i duchowe” szkody.

  „Nie igra się z demonami. Każdy kto zaprasza do kontaktu z demonem dziecko, daje im tak naprawdę do zabawy granat. Prędzej czy później ktoś pociągnie za zawleczkę i nastąpi wybuch” – podkreśla. Zdaniem kapłana, książka „zaciera także różnice pomiędzy dobrem a złem”.

  https://www.m.pch24.pl/egzorcysci-ostrzegaja-przed-ksiazka-uczaca-dzieci-przywolywac-demony,72832,i.html

 8. Euzebia pisze:

  Nowenna do Dzieciątka Jezus jest na Jasnej Górze – piękna pieśń i modlitwa – około godz. 19-tej, wcześniej jest Msza Św. wieczorna o godz. 18.30.
  Można słuchać na http://www.radiojasnagora.pl lub na youtube „Jasna Góra na żywo”.

 9. wobroniewiary pisze:

  Piękne i prawdziwe!

  „Widzisz, abym mógł w twoje serce przelać moje łaski, chcę, żebyś zrozumiała, że sama z siebie nie możesz niczego. Bardzo dobrze przyglądam się tym duszom, które sobie samym przypisują to, co czynią, chcąc dokonać tak wielu kradzieży moich łask. Tymczasem dla tych, które znają same siebie, Ja jestem szczodry w wylewaniu strumieni moich łask, wiedząc bardzo dobrze, że niczego nie przypisują sobie, że są dla Mnie wdzięczne, oddają należny szacunek, żyją z ustawicznym lękiem, że jeżeli się ze Mną nie zgadzają, mogę zabrać to, co dałem. Wiedzą, że to do nich nie należy. Zupełnie przeciwnie dzieje się w sercach, które cuchną pychą. Nawet nie mogę wejść do serc tych ludzi, ponieważ ich pycha nie jest miejscem, gdzie mógłbym się znaleźć. Nieszczęsne nie zdają sobie zupełnie sprawy z moich łask i idą z upadku w upadek, aż do ruiny. Dlatego chcę, abyś w tym dniu dokonywała ciągłych aktów pokory, chcę, abyś była jak niemowlę owinięte w pieluchy, które nawet nie może ruszyć nogą, aby zrobić choćby jeden krok, nie może ruszyć ręką, ale wszystkiego oczekuje od matki – tak ty będziesz blisko Mnie, jak niemowlę, zawsze prosząc, abym się tobą opiekował, abym ci pomagał, wyznawaj Mi zawsze twoją nicość, wszystkiego oczekując ode Mnie”.

  Źródło: „Księga z Nieba. Bądź Wola Twoja. Dziennik mistyczny”, Luisa Picarreta

 10. Ania pisze:

  Zobaczcie co ten Cyprian wypisuje, normalnie osiwieć można 😦
  „Abp Marek Jędraszewski zostanie zamordowany. Złoży w ten sposób daninę krwi dla Mnie i wypłaci się tym iż nie przyjął zaproszenia na Wolną Elekcję. Lecz nie będzie to jeszcze teraz”

  • Maggie pisze:

   WARA IM OD KRZYŻA❗️
   Jeśli chcą coś zdejmować/zdemontować w Sejmie… to niech ci „architekci” się wezmą za wężowe poręcze, duszące jakby legislację, przez złowrogo wijącego się boa – dookoła nad schodami wewnątrz budynku. Może ? wówczas w imię Prawa, w ustawodawstwie i to bez „przeszkód”, nastąpić by mogło skuteczne! działanie w kierunku poszanowania życia: od poczęcia do naturalnej śmierci.

 11. Monika pisze:

  Proszę o modlitwę za zmarłego dziś w szpitalu Szczepana, mojego wujka.
  Lekarze do dziś nie zdiagnozowali przyczyny dlaczego nagle stanęły mu nerki.
  Wcześniej nie chorował i w szpitalu znalazł się nagle tuż przed Świętem Wszystkich Świętych.
  Bóg zapłać za każdą modlitwę.

 12. Ada pisze:

  serdecznie proszę o modlitwę w intencji mojej pracy, abym otrzymała nowe zamówienia i mogła dalej pracować. Bóg zapłać

 13. Euzebia pisze:

  Nowenna Bożego Narodzenia Luizy Piccaretty

  Czwarta godzina

  „Córko moja, przerzuć swój wzrok z Miłości pochłaniającej na moją Miłość
  operującą. Każda poczęta dusza przyniosła Mi brzemię swoich grzechów, swoich
  słabości i namiętności, i moja Miłość rozkazała Mi przyjąć to brzemię każdej z
  nich i począłem nie tylko dusze, ale i cierpienia każdej z nich, jak również
  wynagrodzenie, jakie każda z nich powinna była oddać mojemu Niebieskiemu
  Ojcu. Tak więc moja Męka została poczęta razem ze Mną.
  Popatrz uważnie w głąb łona mojej Niebieskiej Mamy. Och, jakże moje
  maleńkie Człowieczeństwo było umęczone! Przypatrz się dobrze, jak moja
  maleńka główka otoczona jest koroną z cierni, które wciskając się mocno w moje
  skronie wywołują potoki łez płynących z moich oczu, a Ja nawet nie mogłem się
  poruszyć, żeby je otrzeć. Och, okaż Mi współczucie! Otrzyj łzy z moich oczu,
  płynące z nieustannego płaczu, ty, która masz swobodne ramiona, aby móc to
  zrobić! Te ciernie to korona tak wielu złych myśli, jakie zalewają ludzkie umysły.
  Och, jak one Mnie kłują, o wiele silniej niż ciernie, które wyrastają z ziemi!
  Ale przypatrz się znowu, jakież to długie ukrzyżowanie, przez dziewięć
  miesięcy. Nie mogłem poruszyć ani palcem, ani ręką, ani stopą. Pozostawałem
  tutaj bez ruchu. Nie było miejsca, żebym mógł się poruszyć, nawet odrobinę.
  Jakież długie i ciężkie ukrzyżowanie. Na dodatek tego, wszystkie złe czyny
  przyjmowały kształt gwoździ, nieustannie przebijając moje ręce i stopy.”

  I tak kontynuował, mówiąc mi o Swoich cierpieniach jedno po drugim, o wszystkich
  męczeństwach swojego maleńkiego Człowieczeństwa, tak że gdybym chciała o tym
  wszystkim opowiedzieć, to za długo by to trwało. Tak więc tonęłam we łzach i
  słyszałam w moim wnętrzu: „Córko moja, chciałbym cię objąć, ale nie mogę, nie ma
  miejsca, jestem bez ruchu, nie jestem w stanie tego zrobić. Chciałbym przyjść do
  Ciebie, ale nie mogę chodzić. A więc teraz ty Mnie obejmij i przyjdź do Mnie, a
  potem, gdy wyjdę z matczynego łona, to Ja przyjdę do ciebie.”
  A gdy Go obejmowałam w mojej wyobraźni i mocno przyciskałam do serca, głos
  wewnętrzny mówił do mnie: „Dosyć na teraz córko moja, przejdź do rozważania
  piątej eksplozji mojej Miłości.”

  Źródło:
  Boże Narodzenie przygotowane i opowiedziane przez Luizę Piccarretę
  http://www.wolaboza.org/do-pobrania/

  • Paweł pisze:

   A tu koncert muzyki dawnej (wielkiego G. F. Händla), pełen delikatnych – jak nienarodzony niemowlak – duetów HARFY z LUTNIĄ [która mogłaby na przykład ewentualnie zastąpić dziś dawną LIRĘ, wspomnianą w słowach kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze, grając skocznie Dzieciąteczku na LIRZE…” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Lira ]:

   • Paweł pisze:

    Jako ciekawostkę mogę jeszcze dodać, że cała pierwsza część słynnego oratorium „Mesjasz” G. F. Händla dotyczy zapowiedzi PRZYBYCIA Mesjasza oraz opowiada o NARODZINACH i życiu Jezusa [druga część zaś mówi o zbawczej roli Męki Pańskiej i o ostatecznym zwycięstwie Zbawiciela; natomiast trzecia, krótsza, jest hymnem dziękczynnym]. W tej pierwszej części numery od 1 do 10 są fragmentem jak gdyby „ADWENTOWYM”, gdyż poprzedzają słynny triumfalny chór (znajdujący się w nrze 12) opisujący narodzenie Chrystusa, a wyśpiewujący (od minuty 32:51) dosłownie werset z Księgi Izajasza 9,5: „Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany…” – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=481 , czyli po angielsku: „For unto us a Child is born, unto us a Son is given…”.
    W tej pierwszej części oratorium mamy ponadto jeszcze cztery piękne chóry: w nrze 4 (od minuty 10:22) wyśpiewujący werset z Księgi Izajasza 40,5 „And the glory of the Lord…”, czyli „Wtedy się chwała Pańska objawi…” – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=512 ; w nrze 7 (od minuty 19:05) – werset z Księgi Malachiasza 3,3 „And He shall purify…”, czyli „(…) Oczyści synów Lewiego, i przecedzi ich jak złoto i srebro…” – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=833 ; w nrze 17 (od minuty 39:21) – werset z Ewangelii wg św. Łukasza 2,14 „Glory to God in the highest…”, czyli „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój…” – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=317 ; oraz w nrze 21 (od minuty 51:08) – werset z Ewangelii wg św. Mateusza 11,30 „His yoke is easy and his burden is light”, czyli „Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie” – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=254 [Pełny tekst polski i angielski oratorium „Mesjasz” podaje Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mesjasz_(oratorium) ]

    • Paweł pisze:

     A tu zobaczcie, co Chopin zrobił z naszą popularną kolędą „Lulajże, Jezuniu” umieszczając ją jako środkową część swojego Scherza h-moll op. 20:

     Szczerze mówiąc, bardziej podoba mi się np. taki utwór – w tym przypadku jego całkowicie WŁASNY – w tejże samej tonacji (Walc h-moll op. 69 nr 2):

     A tu jego wykonanie na żywo:

 14. Ania pisze:

  W okresie komunistycznym w małym miasteczku na Węgrzech 10-letnia Angelika wraz z koleżankami daje świadectwo głębokiej wiary, przeciwstawiając się ateistycznej ideologii wpajanej przez nauczycielkę. Historię opowiada o. Norbert, proboszcz jednej z węgierskich parafii.

  Czytaj dalej: https://milujciesie.pl/przyjdz-dzieciatko-jezus.html

 15. wobroniewiary pisze:

  💕Wszystko co mam – z Twojej ręki Boże mam 💕

  Alicja Pouczenie Nr 595 sb. 25 VII, g. 9:30
  + Samodzielność jest odrzuceniem Mnie. I jest złudzeniem, bo człowiek nigdy nie jest samodzielny.
  Samodzielny – to znaczy działający beze Mnie. A skoro beze Mnie, to z inspiracji szatana. Żaden człowiek nigdy niczego nie uczynił sam. Cokolwiek uczynił, uczynił to z Mojej inspiracji albo z inspiracji szatana

 16. Jolantae pisze:

  Jutro bedzie ogłoszenie wyroku sadowego w sprawie mojego męża przeciwko bylemu pracodawcy, ktory nie wyplacil należnych mu pieniedzy. Prosze Was westchnijcie do Pana o sprawiedliwy wyrok i o to bysmy umieli przyjac wole Bożą jaka by nie byla.

 17. E pisze:

  Papież-senior Benedykt XVI powołał fundację na rzecz dziennikarstwa katolickiego – poinformował niemiecki tygodnik katolicki „Die Tagespost” w Würzburgu. Według redaktora naczelnego i dyrektora zarządzającego czasopisma Olivera Maksana, katolicka praca medialna powinna być promowana poprzez finansowanie projektów i inwestycje strategiczne. Nazwa nowej fundacji brzmi: „Fundacja Die Tagespost dla publicystyki katolickiej”.

  Fundacja planuje zainwestować w szkolenie młodych katolickich dziennikarzy, finansować projekty badawcze z dziedziny bioetyki i pomagać katolickim mediom w osiąganiu większego zasięgu oddziaływania. „Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany” – zaznaczył papież-senior. Benedykt XVI wielokrotnie wyrażał poparcie dla „Die Tagespost” reprezentującej konserwatywne spektrum Kościoła katolickiego.

  (…)

  Źródło:
  http://www.papiez.wiara.pl/doc/6050434.Niemcy-Benedykt-XVI-powolal-fundacje-medialna

 18. Joanna pisze:

  W moim mieście nie można kupić już książki o Augustyna „Ocalenie” ani też kard R.Sarah „Wieczór się nachylił…” Wszystkie sprzedano. Nakład się wyczerpał i planują dodruk. Tak powiedziała pani w księgarni. Sama radość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s