Adwent 2019 z ks. Piotrem Glasem: Szatan uderza w czystość. Jak się obronić?

Często słyszymy: Jezus cię kocha, Ty kochasz Jezusa i wszystko jest ok. Ale jakie są owoce tego wszystkiego? Jezus ma dość naszego uwielbienia, gdy w moim życiu jest bagno i dno. Dlatego dostaliśmy wzory Maryi i Józefa – mówi ks. Piotr Glas w drugim odcinku rekolekcji adwentowych 2019

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Adwent 2019 z ks. Piotrem Glasem: Szatan uderza w czystość. Jak się obronić?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. gosc pisze:

  Nie wiem czy mogę to pisać,ale ks.Glasa uważam za …rekina wśród duchownych.Mam nadzieję że nie zrobię przykrości ks.Piotrowi

  • MariaPietrzak pisze:

   W jakim sensie « rekin »?

   • cu pisze:

    no ze nie owija w bawelne prawdopodobnie.

   • gosc pisze:

    Miałam na myśli duży,silny,mocny….zauważalny
    Przecież w samolocie jedna osoba powiedziała Księdzu „To Ty wielki Glas?”
    Ks.Piotr sam to mówił.
    Lubię słuchać ks.Piotra…pośmiać się można…fajny dowcip można usłyszeć i dużo się można nauczyć od tego Kapłana

 3. kasia pisze:

  Chciałam sie upewnić, czy modlitwe za dziecko, które adoptowałam duchowo kończe 24 grudnia? Z góry dziekuje za informacje

 4. Ava pisze:

  Co to za stwierdzenie? W języku potocznym rekin to coś negatywnego, a ks. Glas wykonuje gigantyczną pracę dla Maryji i czuć można że nie robi tego dla sławy ale z czystych intencji.

  • zaniepokojona pisze:

   Niekoniecznie negatywny… jest w języku polskim taki związek frazeologiczny jak: rekin biznesu / rekin finansjery i wtedy chodzi o osobę, która świetnie sobie radzi w biznesie. Nie wiem co autor wypowiedzi powyżej miał na myśli ale nie musiało to znaczyć niczego złego.

   • Ava pisze:

    Ja to bardziej odbieram jako odniesienie do krwawego kapitalistycznego uprawiania biznesu. Z zadziwieniem odkryłam w wyszukiwarce, że „rekin biznesu” rzeczywiscie jest zwiazkuem feazeologicznym o pozytywnym wydzwięku. Człowiek uczy się całe zycie!

    Widzę że Pani Maria powyżej też się nad tym rekinem głowi 🙂

  • cu pisze:

   uz nie macie sie o co czepiac …

  • Helena pisze:

   „Rekin”. Dla mnie, są to pochlebne słowa dla ks. Piotra Glasa. To właśnie On idzie na głębię, odważnie głosi, niczego się nie boi. Księże niech Ci Bóg błogosławi. Nadal krocz z Maryją.

 5. Mikael pisze:

  Brońmy Krzyża w Sejmie!

  Nowa fala nienawiści wobec katolików! Następcy Palikota z KO, Razem i SLD chcą usunięcia Krzyża z Sejmu. Nie pozwoliliśmy na to w 2011 roku. Nie pozwolimy także teraz! Stań w obronie wiary katolickiej i historycznej prawdy o korzeniach polskości. Podpisz protest, który wyślemy do przewodniczących klubów Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej.

  https://www.m.protestuj.pl/bronmy-krzyza-w-sejmie-,102,k.html

 6. Monika pisze:

  Socjalistyczny Nobel w imieniu nowego Nieporządku

 7. Paweł pisze:

  ANGLIKAŃSKI BISKUP I NIEDAWNY KAPELAN BRYTYJSKIEJ KRÓLOWEJ PRZECHODZI NA KATOLICYZM:
  https://www.churchmilitant.com/news/article/anglican-bishop-and-queens-chaplain-converts-to-catholicism?fbclid=IwAR0bhQPiqB6F7KpZK6vawZZDP_jlDNV7TcXqWIhXceORomUBNF-6Fz1bIDw
  Biskup Gavin Ashenden zostanie przyjęty do pełnej jedności z Kościołem katolickim przez biskupa Shrewsbury Marka Daviesa w czwartą Niedzielę Adwentu w katedrze Shrewsbury w Anglii.
  Bp Ashenden zyskał niedawno medialną sławę po tym, jak sprzeciwił się czytaniu Koranu w episkopalnej katedrze Św. Marii w Glasgow (Szkocja). Ten bowiem czytany fragment Koranu, dotyczący Maryi, a odczytany w święto Epifanii (Objawienia Pańskiego) w 2017 roku, jawnie zaprzeczał boskości Jezusa Chrystusa.
  Pod presją pałacu Buckingham, bp dr Ashenden zrezygnował wtedy z bycia kapelanem królowej, którym był od 2008 roku. Do przejścia na katolicyzm skłoniło go po pierwsze: przebadanie historii wydarzeń związanych z objawieniami w Garabandal, a jego przyjaźń z ks. prof. Rene Laurentinem zaowocowała jego głębokim zaufaniem do Różańca. A po drugie: na konwersję bpa Ahendena wpłynęło odkrycie fenomenu cudów eucharystycznych w Kościele katolickim.
  Ponadto: w jego przekonaniu Kościół katolicki jest jedyną alternatywą dla tyranii KULTUROWEGO MARKSIZMU.
  Bp Ashenden był członkiem Synodu Generalnego Kościoła Anglikańskiego przez 20, mianowanym w roku 2008 Kapelanem Królowej.
  Do jego wystąpienia z Kościoła Anglii (Church of England) przyczyniło się m. in. przekonanie o sprzeczności święceń (kapłańskich i biskupich) kobiet z Biblią i „porządkiem” apostolskim, a także jego niezgoda na wzrastające dostosowanie się Kościoła Anglii do radykalnych poglądów światowej teorii gender.
  Chociaż święcenia anglikańskie zostały generalnie uznane w roku 1896 przez Leona XIII za „absolutnie nieważne i nic nie znaczące”, to jednak diecezja Shrewsbury przesłała do Kongregacji Nauki Wiary biskupią genealogię bpa Ashendena, gdyż domniemywa się ich ważności w przedstawionej linii sukcesji apostolskiej, aczkolwiek nie ich „godziwości”.
  Duchowieństwo anglikańskie przyjmowane przez Rzym do jedności z Kościołem jest na ogół wyświęcane ponownie, jednakże np. były anglikański biskup Graham Leonard, który przeszedł na katolicyzm w 1994 roku po tym, jak odrzucił decyzję Kościoła Anglikańskiego o wyświęcaniu kobiet na kapłanów, został wyświęcony w Kościele katolickim „sub conditione” (warunkowo), gdyż można było żywić „roztropne wątpliwości” co do nieważności jego uprzednich święceń w Kościele Anglii.

 8. Monika pisze:

  Tyle się mówi, że Polska jest największym brudasem w Europie. Jednak najnowsza mapa dwutlenku azotu, przygotowana przez Komisję Europejską, ujawnia, że to wierutna bzdura. Najbardziej skażone miasta są w tych krajach, które uważają się za najbardziej ekologiczne.
  https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-12-13/polska-najbardziej-skazona-w-europie-nowa-mapa-smogowa-ujawnia-ze-to-kompletna-bzdura/?fbclid=IwAR39aKY26jg2pI-OyzM8HV5NVUr3Lr7X8PfJ5k5d5ywENEdMwWnqMkZL2d8

 9. m pisze:

  czy będzie NP w obronie życia poczętego jak w tamtym roku?

  szatan uderza w czystość, czyli życie poczęte, podstępnie i ukrycie jak lis próbuje odbierać życie.

  O aborcji:

  Odkąd tak wiele państw zalegalizowało aborcję, szatanowi jest o wiele łatwiej uzyskać władzę. Przerywanie ciąży jest ukrytą formą zabójstwa, oddającą cześć szatanowi, gdyż jest to składanie ofiar z ludzi. Dla otrzymania mocy umożliwiającej udzielenie władzy nieprzyjacielowi, szatan wymagał tej ukrytej formy ofiary z ludzi.

 10. Monika0603 pisze:

  Witajcie .U mnie w Kościele rekolekcje odprawia ojciec franciszkanin. Dziś było wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosił aby wszyscy wstali i wielbili Boga, potem była modlitwą uwolnienia a na koniec nakładanie rąk na głowę. Osoba świecka nie może nakładać rąk na głowę, a zakonnik może?

  • eska pisze:

   Skoro to jest OJCIEC, a nie brat, czyli ten, ktory moze odprawiac Msze swiete, to znaczy, ze jest on ksiedzem. Tak jak np. ojciec Pelanowski. Zatem jesli kaplan moze, to kazdy, czyli kaplan-zakonnik rowniez.
   Co do braci i siostr zakonnych – tu nie mam wiedzy, ale uwazam, ze nie. Tak samo jak nie moga w zastepstwie kaplana np. rozdawac komunii.

  • Kate pisze:

   Jeżeli przysługuje mu tytuł „ojca”, to znaczy że ma święcenia kapłańskie (inaczej zresztą nie mógłby odprawiać rekolekcji) i ma takie same uprawnienia jak ksiądz diecezjalny. Zakonnicy niewyświęceni nazywani są „braćmi”. Bracia zakonni pełnią ważne i potrzebne funkcje, np. w klasztorze, ale nie głoszą publicznie Słowa Bożego ani nie odprawiają nabożeństw.

 11. Ania pisze:

  Proszę o modlitwę za tego księdza. Znałam go i osobiście wcale nie wierzę w te oskarżenia. To był bardzo dobry ksiądz. (Ale mogę się mylić). Ale niektórzy ludzie z parafii taki jad wylewają na niego, jeszcze sąd nie osadził, a oni już wydali wyrok.

  https://gs24.pl/ksiadz-stanislaw-g-oskarzony-o-molestowanie-i-pedofilie-sprawa-zajmuje-sie-prokuratura/ar/c1-14633773?fbclid=IwAR04-UD1US8bIKYy3ZFcWF_CdamlOGD31GXrK-K_Rv396Zoq0lUim-F0YqQ

  • c pisze:

   niestety ale takie falszywe oskazenia o pedofilie wobec dobrych ksiezy beda sie zdarzac i byly juz takie przypadki np . w Czechach. w PL kilka lat temu tygodnik sieci opisywla taki przypadek.
   Zreszta kazdy mezczyzna moze pasc ofiara takie oskarzenia o gwalt np. z zemsty a kilka tygodni w areszcie to trauma po ktorej ciezko sie pozbierac.

   Wielu prawdziwych pedofilow ma sie swietnie. bo ich ofiary juz dawno popelnily samobojstwo albo siedza gdzies w zakladach psychiatrycznych.

 12. Monika pisze:

  12 grudnia to w całej Ameryce Łacińskiej dzień wyjątkowy. Obchodzone jest wówczas święto Matki Bożej z Guadalupe – patronki obu Ameryk. Jest Ona również patronką ruchu obrony życia, ponieważ na słynnym obrazie z 1531 roku przedstawiona została w stanie błogosławionym. Dlatego amerykańscy katolicy modlący się przed klinikami aborcyjnymi często trzymają w dłoniach wizerunek Nostra Señora de Guadalupe.

  Znając te okoliczności trudno uznać za przypadek, że 12 grudnia aż w trzech krajach latynoamerykańskich jednocześnie – w Meksyku, Argentynie i Kostaryce – uchwalono prawo zezwalające na aborcję na życzenie. We wszystkich tych trzech państwach proces legislacyjny został tak skorelowany, by jego finalizacja nastąpiła dokładnie w święto Matki Bożej z Guadalupe. Nie ma wątpliwości, że był to świadomy wybór rządzących.

  Niestety, mieli w tym swój udział również hierarchowie Kościoła katolickiego. Podczas wyborów w 2018 roku biskupi w Kostaryce poparli bowiem lewicowego kandydata Carlosa Alvarado Quesadę przeciw prawicowemu Fabricio Alvarado Muñozowi. Powód? Socjalista był katolikiem, a konserwatysta – ewangelikałem. Ich faworyt zwyciężył i szybko „odwdzięczył się” Kościołowi, legalizując aborcję.

  W Argentynie z kolei nowo wybrany prezydent Alberto Fernández rozpoczął swe urzędowanie 10 grudnia. Następnego dnia wziął udział w uroczystej Mszy świętej w najważniejszym sanktuarium maryjnym w kraju, czyli Bazylice Matki Bożej z Luján. A jeszcze następnego dnia (w święto Matki Bożej z Guadalupe) doprowadził do zalegalizowania aborcji w Argentynie.

  Według „Financial Times” zwycięstwo Alberto Fernándeza w wyborach prezydenckich nie byłoby możliwe bez udziału Franciszka, który w 2018 roku namówił do zjednoczenia post-peronistyczną opozycję. Dzięki Jorge Mario Bergoglio doszło wówczas do pojednania między skłóconymi ze sobą liderami lewicy: Alberto Fernándezem i Cristiną Kirchner. W efekcie oboje połączyli swe siły i pokonali prawicowego kontrkandydata. Dziś pierwszy jest prezydentem, a druga – wiceprezydentem.

  Były ambasador Argentyny w Watykanie Eduardo Valdès powiedział, że Franciszek co prawda sprzeciwia się aborcji, ale nie będzie protestował przeciw jej legalizacji, ponieważ „wie, że świat zmierza w tym kierunku”. Odpowiedział mu przewodniczący Episkopatu Argentyny biskup Óscar Ojea, który stwierdził, że „jedynym, który może przemawiać w imieniu papieża, jest sam papież”.

  Z Watykanu przyszła tymczasem wiadomość, że Franciszek – mimo zaproszenia wystosowanego przez Alberto Fernándeza – nie zamierza w 2020 roku przyjeżdżać do Argentyny. Watykaniści zwracają uwagę, że był on w Ameryce Łacińskiej już siedem razy, ale nigdy nie odwiedził swej ojczyzny. To także jedna z zagadek tego pontyfikatu.

  https://wpolityce.pl/swiat/478245-aborcja-na-zyczenie-czyli-prezent-na-swieto-matki-bozej?fbclid=IwAR3lM97GksB0WLTJ94pyv2ZP9Cw1HeC6ndIOjBv6kTtHQkP2lHZSQ_WMF1o&error_code=4201&error_message=User+canceled+the+Dialog+flow#_=_

 13. Robert pisze:

  Nie jestem pewien, czy ta informacja była już na WOWIT, więc wklejam link do petycji, żądającej usunięcia bluźnierczego filmu o Jezusie Chrystusie z Netflixa.

  To jej polska wersja:

  https://www.citizengo.org/pl/rf/175913-zadamy-netflix-usunal-bluznierczy-film-ze-swojej-platformy?m=5&tcid=63557441&fb=0

  I jeszcze zwiastun dla wyobrażenia „wielce zabawnej” całości, która powinna trafić raczej do prokuratury niż do masowej dystrybucji:

  https://www.netflix.com/pl/title/81078397

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s