16 grudnia – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus

Nowennę odmawiamy w dniach 16-24 grudnia
lub w okresie Bożego Narodzenia

A ja czekam na Ciebie mój Jezu!

Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
Wszechmogący wiekuisty Boże, Panie nieba i ziemi, który objawiasz się maluczkim; spraw, prosimy, abyśmy z należną czcią uwielbiając święte tajemnice Dzieciątka Jezus, Twojego Syna, i wiernie wstępując w Jego ślady mogli dojść do królestwa niebieskiego obiecanego maluczkim. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. 

Dzień 1 (16 grudnia)
Uwielbiajmy Serce Dzieciątka Jezus i oddajmy cześć tej miłości, którą Ono płonęło ku Ojcu Przedwiecznemu i ku nam, biednym grzesznikom. Ofiarujmy nasze serca Boskiemu Dziecięciu, aby Ono je oczyściło i nauczyło świętej prostoty, by ofiara naszych serc była Mu przyjemna.

Modlitwa
Najsłodsze Dziecię Jezu, wielbimy Twe Boskie Serce, od pierwszej chwili Twego Wcielenia gorejące miłością i oddające najwyższą cześć Bogu Ojcu. Ty ofiarowałeś się na cierpienie i mękę dla naszego zbawienia. Bądź za to uwielbiony na wieki. 

Oddajemy Ci nasze biedne serca prosząc, abyś je raczył przyjąć i uczynić swoją własnością. Oczyść je ze wszystkich przewinień i zapal Twoją miłością. Naucz nas prostoty, pokory i cichości. Króluj w nas niepodzielnie i nie pozwól nam przywiązywać się do rzeczy doczesnych i zgubnych przyjemności. Niech nasze serca będą dla Ciebie miłym mieszkaniem tu na ziemi, a potem w niebie niech się Tobą radują na wieki. Amen.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.
Za: kliknij

Przyjdź, Panie Jezu

BOŻE NARODZENIE1Dzieciątko Boże, prawdziwy Synu Boga żywego,                       zmiłuj się nad nami!
Dzieciątko Boże, najmilszy Synu Maryi Panny
Dzieciątko Boże, najpiękniejszy spośród synów ludzkich
Dzieciątko Boże, największy miłośniku ludzi
Dzieciątko Boże, niepokalany Baranku za grzechy świata
Dzieciątko Boże, nauczycielu świętości
Dzieciątko Boże, oczekiwanie wszystkich narodów
Dzieciątko Boże, przyjacielu ubogich i maluczkich
Dzieciątko Boże, dawco wszelkiego błogosławieństwa

Aby wszystkie narody Ciebie poznały i w Ciebie uwierzyły,   spraw to, o Jezu, Dzieciątko Boże!
Aby Twój pokój z nieba cały świat napełnił
Abyśmy we wszystkim Twej chwały gorliwie szukali
Abyśmy z dziecięcą prostotą Tobie we wszystkim ufali
Abyśmy Ciebie wiernie naśladowali w pokorze i cichości
Abyśmy służyli Tobie w czystości serca
Abyśmy szli za Tobą z radością w doskonałym ubóstwie
Abyśmy przełożonych naszych z wiarą i ochotnie słuchali
Abyśmy Ciebie z całego serca miłowali teraz i na wieki

P. A Słowo stało się ciałem
W. I zamieszkało między nami!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „16 grudnia – rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Witek pisze:

  Do osłuchania ks. Paweł Murziński mówi trudną do pryzjęcia prawdę…
  https://m.youtube.com/watch?v=6aicQUsLCEM
  Mówi też kiedy dojdzie o ostateczej walki Niewiasty z nierządnicą …

  • Paweł pisze:

   Nagranie to kończy się słowami ks. P. Murzińskiego, wyrażającymi nadzieję na to, że Bóg ujawni nam w odpowiednim czasie to, kim jest „Wielka Nierządnica” – „Wielki Babilon” z Apokalipsy.
   Pisała o tym Maria Valtorta – relacjonując otrzymane objawienia – w swojej książce „KONIEC CZASÓW”. [Jej pełny tekst znajduje się pod linkiem poniżej, a niektóre rozdziały są tu: http://www.objawienia.pl/valtorta/koniec.html ]
   Oto cytat z rozdziału 35 „SIEDEM PLAG” [Za: Maria Valtorta „KONIEC CZASÓW. Walka dobra ze złem u progu wiosny Kościoła” (str. 103-107) – wydanie Wydawnictwa „Vox Domini”, Katowice 2012, przekład i opracowanie: Ewa Bromboszcz]

   Click to access Maria_Valtorta-KONIEC_CZASOW.pdf


   Napisane 22 sierpnia 1943. Mówi Jezus:
   (…) Teraz, Mario, biorę cię za rękę, aby cię poprowadzić ku najciemniejszemu punktowi Księgi Jana [=Apokalipsy]. Jej glosatorzy wyczerpywali swą wiedzę, podając różne przypuszczenia, aby wyjaśnić ludziom, co oznacza „wielki Babilon”. (…) Ale jak się to stało, że nigdy nie pomyśleli, iż „wielki Babilon” to cała ziemia? (…)
   Czyż to nie ziemia jest tą „Wielką Nierządnicą”, która cudzołożyła ze wszystkimi mocami ziemi i piekła, i czy to nie mieszkańcy ziemi uprawiali ze sobą nierząd: ciałem i duszą, aby triumfować w tym życiu? Ależ tak właśnie jest. Zbrodnie Ziemi noszą wszystkie imiona bluźniercze, tak samo jak Bestia, z którą Ziemia i jej mieszkańcy się sprzymierzyli, aby zwyciężyć. (…)
   Czyż ziemia nie jest mokra od krwi męczenników, pijana od tego świętego napoju, który (…) przemienił się w niej w przeklęte upojenie? (…)
   Czyż ziemia nie zasiada na wodach swych mórz i czy się nimi nie posłużyła, by szkodzić? (…) wszystkim się posłużyła, by cudzołożyć i dokonywać morderczych wyniszczeń oraz iskariotowych zdrad.
   Jej własne dzieci, karmione przez nią krwią grzechu, będą dokonywać na niej pomsty Bożej (…). To zaś wymoże na Mnie, że zagrzmi moje: „Dość!” (…)

 3. Euzebia pisze:

  Boże Narodzenie przygotowane i opowiedziane przez Luizę Piccarretę

  Nowenna Bożego Narodzenia,
  zaczerpnięta z pierwszego tomu pamiętnika
  Sługi Bożej LUIZY PICCARRETY,
  „Małej Córeczki Woli Bożej”

  Nowennę Bożego Narodzenia zaczęłam odmawiać w wieku około 17 lat w
  przygotowaniu do Święta Bożego Narodzenia, ćwicząc się w różnego rodzaju aktach
  cnót i umartwień. Szczególną uwagę przykładałam do uhonorowania dziewięciu
  miesięcy, jakie Jezus spędził w Matczynym Łonie (należących do tajemnicy Wcielenia) i
  poświęcałam na medytacje dziewięć godzin każdego dnia.

  Pierwsza godzina
  I tak na przykład, przez jedną godzinę przenosiłam się myślą do Raju i wyobrażałam
  sobie Trójcę Przenajświętszą: Ojca, jak wysyłał Syna na ziemię, Syna, jak z gotowością
  podporządkowywał się Woli Ojca, Ducha Świętego, jak wyrażał aprobatę.
  Mój umysł był zmieszany, podziwiając tajemnicę tak wielką, miłość tak wzajemną, tak
  jednakową, tak silną pomiędzy Nimi i w stosunku do ludzi, a potem niewdzięczność ze
  strony ludzi, a zwłaszcza moją, iż mogłabym tak rozważać nie tylko jedną godzinę, ale
  cały dzień. Jednak głos wewnętrzny mówił do mnie: „Dosyć, przyjdź i zobacz inne
  eksplozje mojej Miłości, jeszcze większe.”

  Całość do pobrania w PDF:
  http://www.wolaboza.org/do-pobrania/

  • Irena pisze:

   Moje serce raduje się na te wiadomości. Niechaj Bóg będzie uwielbiany na wielki, a Maryja Matka Pana Jezusa i nasza niechaj świeci nad naszym krajem . Awe Maryja.

 4. Tomciol33 pisze:

  Prosze o modlitwe za mojego 2 letniego siostrzenca.Trafil do szpitala z podejrzeniem gronkowca.Jezu Ty sie tym zajmij

 5. Katarzyna pisze:

  +++

 6. Euzebia pisze:

  Nowenna do Dzieciątka Jezus jest na Jasnej Górze – piękna pieśń i modlitwa – około godz. 19-tej, wcześniej jest Msza Św. wieczorna o godz. 18.30.
  Można słuchać na http://www.radiojasnagora.pl lub na youtube „Jasna Góra na żywo”.

 7. Tomciol33 pisze:

  Dziekuje wszystkim za modlitwe.Okazalo sie jednak ze to nie gronkowiec.Jeszcze raz dziekuje.Niech Bog bedzie z Wami

  • Paweł pisze:

   A więc teraz z radości – oraz w nawiązaniu do tytułowej w tym wpisie „Nowenny do Dzieciątka Jezus” – można by zagrać taki oto polonez Chopina, napisany przez niego w wieku SIEDMIU lat https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonezy_op._posth_(Chopin) [było to pierwsze jego dzieło, a na tyle łatwe, że ja też, choć z pewnym trudem, kiedyś je grywałem; zobaczcie, co to za frajda, jak się w pewnym momencie gra ze skrzyżowanymi rękami – istny „chopinowski bal” dla dzieciaków]:

   A tu w wykonaniu jeszcze młodszej dziewczynki:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s