Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych z ks. dr. Grzegorzem Bliźniakiem. Część II: sąd Boży

Dzisiaj pójdziemy dalej, pójdziemy od śmierci do sądu Bożego. Następny trudny temat. Można powiedzieć, że jeszcze trudniejszy, bo – jak mówiłem w I konferencji – my się może nie tyle boimy śmierci, co tego wszystkiego, co po śmierci nas czeka. A to co nas czeka zaraz po śmierci to sąd Boży, spotkanie z naszym kochającym Zbawicielem, ale również sprawiedliwym Sędzią, który będzie wynagradzać za dobre, ale – jak mówi jedna z sześciu Prawd Wiary – za zło będzie karać – zauważa ks. Grzegorz Bliźniak w II części rekolekcji adwentowych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adwent i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych z ks. dr. Grzegorzem Bliźniakiem. Część II: sąd Boży

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. gosc pisze:

  Każdy powinien odsłuchać

  • Paweł pisze:

   Można przy okazji wspomnieć, że równo 4 lata temu (8 XII 2015) papież otworzył Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. W tamtym dniu udało mi się nawet (w odróżnieniu od dnia dzisiejszego) być na Godzinę Łaski w naszej parafialnej publicznej kaplicy.
   Bardzo piękny był hymn tamtego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia (aż musiałem go „z upodobania” posłuchać kilka razy), który słychać wyraźnie na poniższym nagraniu od minuty 1:51:00, zaczynający się od słów „Misericordes sicut Pater” („Miłosierni jak Ojciec”): https://www.youtube.com/watch?v=pY-vQQWKjbo

 3. wobroniewiary pisze:

  „Jestem, pamiętam, czuwam” – dziś 66. rocznica Apelu Jasnogórskiego

  • Quis ut Deus pisze:

   Miałem dziś zaszczyt uczestnictwa we Mszy Św. w kaplicy cudownego obrazu, gdzie odnowiłem swój akt. Była to specjalna Eucharystia w intencji Niewolników, organizowana przez Bractwo NMP Królowej Korony Polski, odprawiana przez ich opiekuna, paulina. Oczywiście Niewolnicy spoza bractwa również byli. Kaplica pękała w szwach.
   Później, już podczas godziny łaski, w bazylice kaplica z Najświętszym Sakramentem nie pomieściła wszystkich chętnych. Ludzie wręcz „wylewali” się, jak wijąca rzeka. Mimo tłumów, panowała podniosła atmosfera dzisiejszego święta, wyczuwało się ludzką życzliwość. Bardzo cieszyła ta ilość wiernych.
   A przed obliczem Maryi i małego Jezusa w cudownym obrazie… ech, wszystko staje się tam takie proste. Czarno białe. Dusza lekka, serce gorące. Absolutnie wyjątkowe miejsce.

 4. wobroniewiary pisze:

  Nie lubię się chwalić, ale napiszę z radością: dziś na stronie było ponad 40 tys. osób a do północy jeszcze jest trochę czasu 🙂

 5. Sylwia pisze:

  Kochani błagam was o modlitwę w intencji Kazimierza o zdrowie dla niego i pomyślny zabieg usunięcia guza koło mózgu.

  • Kamil@W pisze:

   W albumie Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia „Sekrety Guadalupe.
   Rozszyfrowanie ukrytego kodu” została szczegółowo opisana historia i znaczenie tego obrazu nie ręką ludzką uczynionego. Obrazu, który nie jest namalowany farbami i który powinien rozpaść się po 20 latach, bo tak długo trwają włókna z agawy. Jest on piktogramem zawierającym symbole zrozumiałe dla Indian. Matka Boża przekazuje na nim wiele niezwykłych, precyzyjnie rozmieszczonych informacji, które wydobyć mogła dopiero aparatura XX wieku. Z płaszcza Maryi oprócz konstelacji gwiezdnych typowych dla dnia tego wydarzenia, „wyczytano” też muzykę modlitewną. Załączam link. https://www.youtube.com/watch?v=YAe0nqPKZro

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s