Zbliżają się Mikołajki i Gwiazdka – zachowajmy roztropność i rozum

Święty Mikołaj nie jest legendarną postacią z bajki Tysiąca i jednej nocy, nie jest Dziadkiem Mrozem z krainy PRL-u czy na czerwono ubranym klaunem rozdającym cukierki na krakowskim Rynku
To katolicki biskup, żyjący w pierwszej połowie IV wieku, który troszczył się m.in. o przygotowanie posagu dla ubogich dziewcząt, by mogły wyjść za mąż. Cechowała go wielka wrażliwość na biedę wdów i sierot. Jednym słowem to Święty z „wyobraźnią miłosierdzia”, dlatego powinno się go naśladować w naszych „kryzysowych” czasach nie tylko 6 grudnia, lecz każdego dnia

sw-mikolaj

„Po śmierci z ciała Mikołaja zaczęła wypływać manna – pięknie pachnąca substancja o leczniczych właściwościach. Legendy głoszą, że urna z ciałem św. Mikołaja w Myrze była pełna tej manny. Po przeniesieniu relikwii do Bari zjawisko nie ustało. To trudny do wytłumaczenia fenomen, nad którym przeprowadzono wiele badań, w wyniku których m.in. wykluczono możliwość przedostawania się wody z zewnątrz. Perłowy płyn wydobywający się z kości świętego jest relikwią

Od 1980 r. podczas dorocznej uroczystej Mszy św. w święto przeniesienia relikwii, 9 maja, rektor bazyliki w obecności arcybiskupa Bari przez otwór w sarkofagu specjalną chochlą pobiera ok. 3 szklanek tej manny. Następnie biskup błogosławi zebranych wiernych ampułką, która zawiera drogocenny płyn. Pielgrzymi przybywający do Bari mogą zabrać relikwię w małej ampułce – stanowi ją niewielka ilość cudownej substancji rozpuszczona w wodzie święconej. Jest ona stosowana z wiarą jako napój lub do pokropienia chorych części ciała. Nie brak chętnych do zabrania relikwii. W długiej kolejce przykościelnego sklepiku zgodnie stoją katoliccy księża i brodaci wschodni duchowni, pątniczki z Zachodu i skromne prawosławne babuszki w chustkach na głowie – wszyscy po mannę Mikołaja, świętego i cudotwórcy.
Więcej: kliknij

Czego nie kupować dzieciom w prezencie

Zbliżają się Mikołajki i Gwiazdka, dlatego podpowiadamy: Nie kupujcie tych zabawek swoim dzieciom. Mają one negatywny wpływ na ich maleńkie dusze. Nie kładźmy pod choinką czarów, magii, demonów i innych złych rzeczy.

nie-kupuj

Ks. Michał Olszewski:
Zanim zostałem egzorcystą, wiele razy zastanawiałem się czy to możliwe, że małe niewinne dzieci mogą być opętane przez złego ducha. Czytałem o tym u o. Amortha, czy innych egzorcystów. Nie mieściło mi się to jednak w głowie i zepchnąłem te moje pytajniki w niepamięć…

Problem wrócił do mnie, gdy już jako przeznaczony do posługi uwalniania ksiądz, spotkałem osobiście małe dziecko, przez które mówił do mnie szatan. Przekonałem się, że rzeczywiście jest to możliwe. Zacząłem więc na nowo poszukiwać odpowiedzi na to pytanie sprzed lat, ale nieco pod innym kątem. Pytałem Boga, jak to się dzieje…
Czytaj całość: kliknij

💕Drogi Święty Mikołaju 💕

Drogi Święty Mikołaju
Idź do szpitala, gdzie chorym dzieciom serduszko nawala…
Idź do hospicjum, gdzie dziecię się poniewiera,
gdzie co godzinę w cierpieniu jakieś umiera…
Do pijackiego podążaj domu,
gdzie dzieci biją po kryjomu…
do lodówki wrzuć trochę jedzenia,
by w nocy nie było słychać jęczenia…
Przytul chłopca, który już nie ma mamy
i do sierocińca został oddany…
Na koniec idź na cmentarz i znicz zapal nad grobem NN,
w którym niechciane dziecię ma wieczny sen…
Gdy to wszystko uczynisz
i w worku coś jeszcze będziesz miał,
dopiero przyjdź do mnie, jeśli będziesz chciał 💕

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

84 odpowiedzi na „Zbliżają się Mikołajki i Gwiazdka – zachowajmy roztropność i rozum

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  „Można zgrzeszyć i nosem, kiedy wtyka się go w sprawy innych ludzi” – św. Filip Nereusz

  • Sylwia pisze:

   Amen ! oj tak więc lepiej dbać o swoje życie i duszę. Owszem można pouczyć ale nie wtykać nosa w cudze sprawy i grzechy. Każdy człowiek ma wolną wolę i to ON musi zrozumieć swoje błędy.

  • Paweł pisze:

   Tak w nawiązaniu do Gwiazdki i Mikołajek oraz tego zwanego „wesołym, nienadętym świętym” Założyciela oratorianów – czyli wyżej wspomnianego św. Filipa Nereusza:
   Joseph Haydn „SYMFONIA ZABAWKOWA”:

   • Paweł pisze:

    O, przepraszam! Po lekturze komentarzy pod tym nagraniem na youtube muszę chyba sprostować, że to nie Joseph Haydn (wbrew temu, co tam u góry napisane), tylko Leopold Mozart – ojciec Wolfganga Amadeusza – napisał ową Symfonię dla swojego genialnego dziecka!

    • Paweł pisze:

     A tu jeszcze piosneczka Mozarta „ZABAWA DZIECIĘCA” KV 598:

     Tu zaś coś trochę obszerniejszego – skomponowana przez 12-letniego Wolfganga Amadeusza 40-minutowa śpiewogra (singspiel) „BASTIEN i BASTIENNE” KV 50:

     Książka „Kronika opery” (wyd. Wydawnictwa „Kronika”, 1993) tak pisze na str. 37 i 41 o tym utworze: „Rok 1768 przynosi pierwszą mozartowską próbę opery, śpiewogrę «Bastien und Bastienne» dla teatru ogrodowego jego wiedeńskiego dobroczyńcy Antona Mesmera (…), który poznał się na młodym geniuszu. [Utwór ten został napisany] w oparciu o tekst Friedricha Wilhelma Weiskerna [jako] jednoaktówka na trzy głosy. (…) Partie orkiestralne są zdumiewająco barwne, a intermezzo na kobzę uderza oryginalnym wyrazem swobody artystycznej. W postaci Colasa są już wyraźne zalążki basa buffo. Prawykonanie «Bastien und Bastienne» odbyło się w październiku 1768 r.”

  • bea pisze:

   Polecam warto rozmawiac mocne nawet o Oj Pelanowskim i ideologi gender
   https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,02122019,45347766

 3. wobroniewiary pisze:

  Piękne, po prostu piękne ❤
  Trzeba słuchać ale i patrzeć na tekst – co za piękne Boże przesłanie

  • Paweł pisze:

   Wklejałem już tu ostatnio „próbkę” pięknej twórczości Marilyn Baker (piosenkę o Abrahamie – tak na początek Adwentu) [a wykonawczyni tej piosenki to niewidoma od dzieciństwa protestantka, prowadząca posługę muzyczną: https://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Baker_(singer)https://www.mbm-ministries.org/ – w Polsce popularyzowana w kręgach „Kościoła ewangelicznych chrześcijan”].
   Tu zaś druga pieśń, rozwijająca znany dość powszechnie fragment z Księgi „adwentowego” proroka Izajasza:
   49, 15 Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie.
   16 Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede Mną. – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=521
   „CAN A MOTHER”:

   Znów – tak jak poprzednio – nie znalazłem w Internecie tekstu tego utworu, ale postarałem się sam i spisałem go ze słuchu (tłumacząc w nawiasach na polski):
   I. Can a mother forget her little child? – Maybe she can! Maybe she can! But the Lord loves each one of us so personally that our names are around the palms of His hands. [Czy może matka zapomnieć o swoim małym dziecku? – Być może tak! Być może tak! Ale Pan kocha każdego z nas tak osobiście, że nasze imiona znajdują się na dłoniach Jego rąk.]
   II. There are friendships that endure and bring us joy… – O, yes, they can! They surely can! But the Lord is our closest Friend, is always by our side; His caring love is with us all the time. [Bywają przyjaźnie, które „wytrzymują próbę czasu” i dają nam radość… – O, tak! Z pewnością tak! Ale Pan jest naszym najbliższym Przyjacielem, jest zawsze u naszego boku; Jego troskliwa miłość jest z nami cały czas.]
   III. There are things on earth that make us happy: the people that we love, the beauty that we see. But our loving Heavenly Father holds our lasting joys; our treasure is in Heaven, it cannot fade away. [Są na ziemi rzeczy, które nas uszczęśliwiają: ludzie, których kochamy, piękno, które widzimy. Ale nasz kochający Ojciec Niebieski ma dla nas radości trwałe; nasz skarb znajduje się w niebie, on jest niewiędnący/nieprzemijający.]
   IV. Can a doctor keep alive a dying man? – Maybe he can! Maybe he can! But the life that the Lord will give is Life that knows no end, it goes on for all eternity. Yes, the life that the Lord will give is Life that knows no end, it goes on for all eternity… [Czy może lekarz utrzymywać przy życiu człowieka umierającego? – Być może tak! Być może tak! Ale życie, jakie da nam Pan, jest Życiem bez końca, ono trwa na całą wieczność. Tak! Życie, jakie da nam Pan, jest Życiem bez końca, ono trwa na całą wieczność!]

 4. Ania pisze:

  Kochani bracia i siostry w Chrystusie Panu naszym mój synek Dominik kończy 2 latka,proszę westchnijcie za nim o potrzebne łaski do życia. Bóg zapłać

 5. ja pisze:

  Kolejny artykuł z Wowit na kanale Ku Bogu 🙂

 6. kropka pisze:

  Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do demoniczności „orędzi” Cypriana Polaka, Michaliny od Apokalipsy i Grzegorza z Leszna to zapodam wam 2 małe fragmenty:

  1) Kocham Cię mój Jezu najsłodszy.
  Nic Cię nie zastąpi, ni najczulsza kochanka, ni …

  2) Zapisz
  – Upominałem S. Krajskiego i jego syna.
  Teraz zaczyna atakować słowa Moje i Mojej Matki.
  Ja wiem o nim wszystko.
  Jest prawo do krytyki, gdy nie zgadza się coś z tradycyjną nauką Kościoła, przede wszystkim z dogmatami.
  Tak trzeba powiedzieć: Oto teraz jest większym wrogiem Orędzi M.M. od Apokalipsy i związanych z nimi czyli Twoich i Grzegorza Wróblewskiego niż Gazeta Wyborcza. Bardzo to smutne, ale taki jest fakt.
  Niech służy Bogu i niech nie próbuje zamykać Bogu ust, bo bez względu na wcześniejsze zasługi może źle skończyć. Źle, gdy idzie o jego prawdziwe życie, życie wieczne, ale dotknąć go może Palec Boży już tu na Ziemi.

  • wobroniewiary pisze:

   Mnie na myśl przychodzi tylko jedna piosenka 🙉🤣😂😁
   „czterech łysych się zebrało, rolkę papy ukraść chciało, lecz daleko nie uciekli, bo aniołki ich przywlekli…”

   Ps. Czemu czterech: Grzegorz, pan kamerzysta od Grzegorza czyli vicenamaszczony, Michalina i Cyprian

   • J. K. pisze:

    Nie wiem czy doszło.
    Wiec jeszcze raz..
    Czy ktoś widział psedorozmowy Cypriana z „niby” Panem Jezusem. Z tego lata? Do czego on ściąga Pana Boga. ,,, Nie będziesz wzywał Imienia Pana Boga swego do czczych rzeczy” ,, nadaremno”
    A on ściąga do takiego błota! I wkłada w Boże usta słowa o akcie z niewiasta czy o pozycjach!

    Z tego wszystkiego wstawiły mi się aż 4 krzyźyki znak modlitwy dla Dominika w jego intencji
    ,,Pod Twoja Obronę….”
    — POTĘŻNA MODLITWA.

    • Maggie pisze:

     @J.K.
     Wygląda, że do twierdzenia, że Pan Jezus ucieka z konsekrowanej Hostii, dochodzą wskazówki z rodzaju „kamasutry” 😳😱⁉️

     – Dlaczego wilk w owczej skórze, ma jakiekolwiek posłuchanie lub duże?
     – Bo przypiąwszy biblijne piórka w słowach potoku, objawia się we fałszywym proroku.

     Zgadza się, że: Ocean modlitwy i Jezu Ty się tym zajmij 🙏🏻

   • Sylwia pisze:

    Nie wiem kto to tak Michalina.. Ale tekst o papie dobry 😀 😀

    • wobroniewiary pisze:

     No jak to kto to Michalina…toż to prorokini od intronizacji na Bloniach i ta, której „pan jezus” potwierdził, że cyprian to prawdziwy prorok 🙈😂

    • Sylwia pisze:

     A już teraz kojarzę tą Panią, już wszystko jasne 😀

    • J. K. pisze:

     „prorokini” Michalina miała objawienie usłyszała, ze Bóg się nami brzydzi. Nie wiem kto jej to objawił. Bo na pewno nie Matka Najświętsza.
     Jak wiadomo Bóg nas kocha a brzydzą Go tylko nasze grzechy i zadają ból.
     Cyprian Polak traktuje Pana Jezusa jako sługę. Który w swoim „uniżeniu” na rozkaz Cypriana znikąd przelał mu na konto pieniądze. Nie wiedziałam, że Bóg to nasz sługa. Sługę chcieli Oczywiście nie mogło się obyć bez Grzegorza, który też miał objawienia odnośnie „koronacji” na Błoniach. A co? ma być gorszy?
     I tym sposobem wszyscy się wydali jacy z nich prorocy. Po ludzku można pęknąć ze śmiechu.
     Ale od razu przychodzi na myśl płacz Matki Bożej Krwawym Łzami i Pana Jezusa od razu z powodu ich bólu wyć się chce!
     I gdzie są ci porządkowi którzy zamykają usta Kapłanom prawdziwym prorokom?
     Jezu Ty się tym zajmij.
     A my Ci pomożemy modlitwą i ofiarą. Amen.

    • Maggie pisze:

     @J.K.
     Bardzo mądre spostrzeżenia i wnioski, zwłaszcza w serce i sedno sprawy trafia finalne GDZIE?
     Módlmy się też za wpływowych wykładowców kształcących przyszłych kapłanów i „reformujących” wszędzie programy „nauczania” (nie tylko świeckie).
     Jezu TY się tym zajmij ❣️🙏🏻💕

   • J. K. pisze:

    Kiedyś inaczej leciało dlaczego im się papy ukraść nie udało … 🙂
    Fałszywi prorocy chcą ukraść CHWAŁĘ BOGU.
    Fajnie zastapione aniołkami.

    Piękne świadectwa. Ale nie wiem co się stało gdy Pani posmarowała trumnę taty.
    Ojciec Pio to jeden z pierwszych Świetych od którego doświadczałam obecności i opieki.
    Choc nie modlilam sie za jego wstawiennictwem.
    Sam mnie znalazł:)

 7. Euzebia pisze:

  Nowenna przed 8 grudnia
  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i
  Godzina Łaski dla Świata

  Dzień szósty – 4 grudnia

  O Maryjo, Ty ukazałaś się w ciemnościach znękanej grzechem ludzkości, jako Jutrzenka Nadziei, okryta blaskiem niewinności. Rozpraszaj mgły zakłamania, w czarnej nocy naszej nędzy i upadku błyśnij światłem Porannej Zorzy, niosąc Zbawienie Pana.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Módl się za nami, Dziewico Niepokalana,
  – Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się:
  Boże, który przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Dziewicy przygotowałeś Synowi swojemu godne mieszkanie i na mocy zasług przewidzianej Jego śmierci, zachowałeś ją od wszelkiej zmazy, dozwól nam za Jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Amen

  • Maggie pisze:

   Modlitwa to największy Dar i to Dar ponad wszystkie dary, na który nie ma ludzkiej miary, bo Miłosierdzie i Boża Szczodrobliwość mają nieograniczone wymiary: Wieczności.

 8. Joanna pisze:

  Zapraszamy do wzięcia udziału w sympozjum poświęconemu „Opcji Benedykta”
  Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2019 r. na terenie par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie. Początek o godz. 10.00.

  Read more: http://www.pch24.pl/ks–skrzypczak–jurek–milcarek–kratiuk-i-lisicki–zapraszamy-na-konferencje-wokol-opcji-benedykta,72489,i.html#ixzz678apwS5m

 9. Ania pisze:

  W tym roku „Godzina Łaski” wypada w niedzielę. Można spędzić ją np. na Eucharystii. To znakomita wiadomość, wszak wartość Mszy św. jest, jak wiemy, nieoceniona

 10. J. K. pisze:

  Gdyby ktoś jeszcze nie widział na stronie ,,Paruzja”jest nowy wpis Czcigodnego Ks.Adama o tym czego doświadczył Tomasz pt. ,,Czarny piątek”

  • Longin pisze:

   Przejmujące jest wezwanie, szczególnie dla tych, którzy w słowach o „odczuciu bólu w sercu Boga” widzą Go jako Żywego i Prawdziwego, Który wszystko ODCZUWA. To trochę może taki mały mistyczny fragment dla tych co mają dziecięcą wiarę.

   • J. K. pisze:

    Cierpienie Boga i Matki Najświetszej zasmuca duszę, ktora płacząc jakby rozpływa się w Bogu.
    A gdy Bóg obdaruje ją tą wielka łaską choć zaledwie maleńką cząstką pozwoli odczuć ból Swego Boskiego Serca dusza doznaje cierpienia które jest dla niej wstrząsem.
    Człowiek jako słaba istota wpada w pewien rodzaj omdlenia. Ponieważ nie może w sobie pomieścić Wielkości Boga. Dlatego można zrozumieć co w tamtym momencie czuł Tomasz.

 11. wobroniewiary pisze:

  „Ciężarna góra”, położona w pobliżu Santo Domingo w Kolumbii.
  Rzeźba, jak mówi artystka Dubian Monsalve, jest hołdem dla „kobiet, które generują życie, ponieważ jest cenne od początku do końca”.

 12. wobroniewiary pisze:

  Czy telefony, tablety i telewizja upośledzają dzieci? – ks. Sławomir Kostrzewa

  • Sylwia pisze:

   Niestety tak, takie dziecko nie potrafi samodzielnie myśleć. Spędzać wolnego czasu wymyślając zabawy. Są dużym zagrożeniem jeżeli chodzi o rozwój dziecka. Już powstała choroba o nazwie : ” Smartowonowy palec”, gdyż przez długie przesiadywanie z telefonem i tabletem powoduje że coś tam z tymi palcami się dzieje.
   Ogólnie rzecz biorąc dzieci które spędzają za dużo czasu przy komputerze wgapione w ekrany nie są samodzielne, i nie są kreatywne a co za tym idzie mogą mieć problemy w nauce. Nie wspomnę o tym co mogą oglądać i jak wpływa to na ich psychikę.

  • Damian pisze:

   14 Grudnia o godzinie 18:30 (zaraz po mszy) w Otwocku w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się wykład z lokalnej inicjatywy na prawie ten sam temat.

   Na wykładzie będzie mowa o tym jak te cyfrowe udogodnienia wpływają na rozwój mózgu dziecka. Genralnie wpływ ten jest bardzo zły.
   Gdyby ktoś chciał się więcej dowiedzieć na ten temat to zapraszam na to spotkanie.

 13. Malgosia pisze:

  Chciałabym podziękować  z całego serca Pani Ewie   i całej Rodzinie WOWiT za wsparcie i pomoc jaka mi okazaliscie .Nie umiem znaleźć słów by wyrazić swoją wdzięczność.
  Znalazłam się w trudnej sytuacji i to właśnie dzięki Wam nie załamalam się i znalazłam siłę by walczyć dalej .Te wzajemne omadlanie siebie jest naprawde niewiarygodne, jak poprzez osoby działa Bóg.
  Dziekuje za propozycję pomocy finansowej,ale jak na razie nie jest mi ona  potrzebna.Daje sobie radę.Najwazniejsze że mam wsparcie w Was.,większe niż w mojej rodzinie.
  Dziękuję,za nr tel do ks.Adama.Rozmowa z nim była czymś niezwykłym.Wyjasnil mi na czym polega moja próba,próba wiary i, że to ja  teraz  mam dać świadectwo.
  DZIEKUJE, ŻE  JESTESCIE 🙂
  TO wielki dar i przywilej być tutaj z wami.

  Niech Was Bóg błogosławi!
  Z Panem Bogiem

  Małgosia

 14. Witek pisze:

  Piękne słowa o ks Jerzym, mój patron na ten rok i rok jest bardzo trudny. Nie dziwie się władzy państwowej, ale hierarchowie KK też byli przeciwni ujawnienia wszystkich informacji i wznowienia śledztwa, a to już pozostawię bez komentarza…

 15. AnnaSawa pisze:

  Poproszę i ja o modlitwę. Obecnie ponawiam akt zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi…i znowu pojawiły się „przygody” zdrowotne w domu u moich najbliższych…i z tym lęki o nich. Dzisiaj cały dzień na SORze z mamą. Proszę westchnijcie za moją mamę i za mnie – abym nie była fajtłapą duchową. Bóg zapłać.
  (…pisząc te zdania nagle usłyszałam jęki i płacz dochodzące z mamy pokoju, Zleciałam przerażona na dół i okazało się, że dostała takich skurczów w nogach, że ustać nie mogła)…masaże żelem, ciepła herbata i lek pomogły). Bóg zapłać raz jeszcze ❤

  Ja pozostaję również w modlitwach za wszystkich tutaj.

 16. wobroniewiary pisze:

  5 grudnia 1965 r – Papież Paweł VI beatyfikował ojca Szarbela Makhloufa, który mawiał „szukaj ucieczki w Bogu, a On zajmie się Twoimi sprawami.” Niech tak zatem się stanie. Powierzajmy swoje troski Ojcu Niebieskiemu i z odwagą patrzymy w przyszłość 😍

 17. Quis ut Deus pisze:

  Czy można prosić o wskazanie, gdzie można znaleźć informacje odnośnie 3 dni przypominających, co roku odprawianych przez Niewolników?

 18. Euzebia pisze:

  Nowenna przed 8 grudnia
  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i
  Godzina Łaski dla Świata

  Dzień siódmy – 5 grudnia

  O Maryjo, jesteś jak Pole pokryte tysiącami Róż Kolorowych, których wonny zapach niweczy złowieszcze podmuchy. Pozwól nam Tobą oddychać, urokiem Twoich Cnót się sycić, byśmy wpatrzeni w Ciebie, potrafili zachować dusze czyste i wolne od trujących wyziewów tego świata.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Módl się za nami, Dziewico Niepokalana,
  – Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się:
  Boże, który przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Dziewicy przygotowałeś Synowi Swojemu godne mieszkanie i na mocy zasług przewidzianej Jego śmierci, zachowałeś ją od wszelkiej zmazy, dozwól nam za Jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Amen

 19. Czytelniczka pisze:

  Kochani i ja proszę o modlitwę za mojego Tatę, który bardzo się pogubił. Proszę o modlitwę o jego nawrócenie, o uwolnienie od uzależnienia i pomyślność operacji, którą dziś ma przejść. Dziękuję za wcześniejsze wsparcie. Pozostajecie w moich modlitwach. Bóg zapłać i szczęść Boże!

 20. Ania pisze:

  Z serca polecam 🙂

  • Joanna pisze:

   wydaje mi się, że tu chodzi o coś więcej, niż tylko dyskusję: jest czy nie jest? Znajdzie się 1000 osób które powie jest i drugie 1000 które powie ależ skąd! Inni będą pośrodku.
   Duch antychrysta działa czy tego chcemy czy nie – jest siłą sprzeciwiającą się Bogu. Działa poprzez osoby, instytucje, idee i przygotowuje sobie miejsce na swoje królestwo. Co za sztuka zwieść tych, którzy są daleko od Kościoła albo w ogóle w innej religii? Albo tacy „prorocy” jak pan Cyprian czy pan Grzegorz? – łatwo ich wyśmiać i wykazać błędy, choć pewnie i oni się przydają. Sztuka zwieść tych co są w Kościele, gorliwych i pozornie gorliwych. Nie nawet to mało – sztuka zwieść Kapłanów, Biskupów, Kardynałów, których „trzecia część zmiatana jest ogonem (smoka) z nieba”. On chce by oddać mu pokłon, by go wielbić: „Dam ci to wszystko (królestwa) jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon” (kuszenie Jezusa).
   Jeśli będziemy widzieć i wiedzieć kto nim jest/będzie to jest to Łaska Boga. Tylko to. Oby tak było, żebyśmy nie dali się kupić. Matko dopomóż nam.
   Poza tym czym jest ta „religia sukcesu” o której mówił ks.Glas. Właśnie takim „przygotowaniem”. Kto by nie chciał być szczęśliwy, zdrowy, dobrze i przyjemnie żyć, żeby mu się powodziło i jego bliskim? mówią: Przecież Jezus chce ci to dać, smuci się gdy cierpisz. Nie, nie myśl o krzyżu, o cierpieniu, bólu – to nie Jezus. On już cierpiał, już nas zbawił. Nie musisz nic robić, tylko przyjmij to i zacznij ogłaszać w swoim życiu. teologia sukcesu, bo nie ma miejsca dla cierpienia, chorób, biedy, niepowodzeń itp Nie ma miejsca dla Jezusa na Krzyżu. Wszystko musi ci się udawać, wszystko sobie wymodlisz – powiedz tylko życzenie. Uzdrowienia, cuda dla nich samych. tak , by na tym się zatrzymać.
   Wiele ludzi jest jeszcze w Kościele i przyjmują Komunię Św., czasem „pozornie”. Byłam z jednej i z drugiej strony. Tzn też przyjmowałam jak pokarm, opłatek, chleb, niektórzy mówią „to coś białego nawet smaczne”. Teraz przyjmuję, a przynajmniej staram się jako Ciało i Krew Jezusa. I powiem tu: nie wszyscy się zorientujemy jak „wprowadzą zmianę”.
   Nie sztuka jest działać jawnie tak by wszyscy wiedzieli, sztuka jest działać skrycie tak by uśpić czujność wielu z nas. Na zewnątrz wszystko ładne a wewnątrz brud i zgnilizna. Ludzie w Kościele, nie wszyscy, ale traktują Hostię jak „takie coś białego”. I przykro mi to powiedzieć, ale zdarza się że także Kapłani nie wierzą w Obecność Jezusa Eucharystycznego.
   Dziękuję pani Ewo.

  • Katarzyna pisze:

   +++

 21. wobroniewiary pisze:

  Fragment orędzia z Niepokalanowa
  (osoba otrzymująca przekazy jest pod stała opieką kapłana katolickiego)

  „Moi najmilsi uczniowie i dzieci ukochane!
  Nie krytykujcie zagubionych, zestresowanych Naszych dzieci lamentujących, popadających w depresję, wpadających w zniewolenia. Próbujcie im pomóc, pocieszyć lub przynajmniej pomódlcie się za nich.
  Nie wolno wam krytykować ich, wyrażać niechęć, odrzucać.
  Te dzieci trzeba ratować i jest to wasz chrześcijański obowiązek!
  Coraz częściej jednak zdarza się, że wierni a nawet kapłani nie tylko nie pomagają bezradnym Naszym dzieciom ale jeszcze żartują sobie z ich trudnej sytuacji i dają jako zły przykład. Ośmieszają lub oskarżają ich za błędy popełnione, które doprowadziły ich do ich przykrej sytuacji, bez okazania im miłości, pomocy braterskiej, przyjaźni czy choćby dobrego słowa.
  Dzieci odpowiecie za każde zagubione, bezradne dziecko, które zostało opuszczone, odrzucone, wyszydzone, wyśmiane przez was!
  Pamiętajcie, że będziecie sądzone z miłości i niech to was zachęci aby wbrew wszystkiemu – niechęci, niesmakowi, jaki czujecie w kontakcie z potrzebującymi, zawsze okazywali im szacunek i pomoc, bo są dziećmi Bożymi a wy zostaliście stworzeni na podobieństwo Boga, po to, aby ich zaprowadzić do Niego przez ukazanie im miłości…”

 22. Magdalena pisze:

  Kochani Czytelnicy,
  jakiś czas temu Ewa zrobiła mi tę przyjemność i dodała wpis o mojej książce. Ku przypomnieniu oto link:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/11/21/jak-weszlam-w-nlp-hipnoze-coaching/

  Obecnie studiuję terapię uzależnień. Potrzebuję zapłacić za studia (250 zł miesięcznie).
  Czy ktoś z Was ma może jakąs wspólnotę, która kupiłaby ode mnie różańce, które sama wykonuję, aby mogła zapłacić za studia?
  Będę ogromnie wdzięczna.
  Różańce sprzedaję na allegro:
  https://allegrolokalnie.pl/oferta/rozaniec-mix-kolorow-1-szt

  https://allegrolokalnie.pl/oferta/rozance-mix-kolorow-50-szt

  https://allegrolokalnie.pl/oferta/mala-koronka-do-nmp-koronka-niewolnikow-maryi

  Ps. mogę wystawiać rachunki, gdyby np. jakiś sklepik chciał….

  Proszę również o modlitwę.
  Z Panem Bogiem i Niepokalaną!

 23. Edyta pisze:

  We wszystkich intencjach +++ ❤

 24. Helena pisze:

  +++we wszystkich intencjach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s