Zapraszam do włączenia się do akcji „Z Maryją ratuj człowieka”, bo „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich…”

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Dzieło ”Z Maryją Ratuj Człowieka” podejmuje modlitwę wstawienniczą w intencji osób zagubionych w grzechu śmiertelnym, daleko od Boga.

Podejmujący tę modlitwę, pragną włączyć się w misję zbawienia powierzoną Kościołowi przez Chrystusa. Każdy z członków dzieła, codziennie wstawia się do Boga w intencji jednej, znanej tylko Bogu, osoby, której zbawienie jest zagrożone. Narodziliśmy się, aby nie tylko żyć na ziemi, ale aby żyć wiecznie. Żyjemy nie tylko dla siebie, ale tak naprawdę, tyle życia mamy w sobie ile go stracimy dla innych.

CODZIENNA MODLITWA CZŁONKÓW DZIEŁA „Z MARYJĄ RATUJ CZŁOWIEKA”

ZA SIEBIE:
Boże Ojcze, spraw, abym stał się prawdziwym uczniem Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Miał to samo pragnienie co On, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni. Dlatego staję przed Tobą i błagam, abyś udzielił mi daru modlitwy o nawrócenie człowieka, którego Ty sam wybrałeś. Amen.

ZA CZŁOWIEKA WYBRANEGO PRZEZ BOGA:
Boże Ojcze, proszę Cię, aby moc płynąca z Krzyża Jezusa Chrystusa, cierpienia i wstawiennictwo Jego Bolesnej Matki oraz wstawiennictwo wszystkich świętych, przyniosły nawrócenie człowiekowi, którego powierzyłeś mojej modlitwie. Ratuj Go, Panie! Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…

ZA INNYCH CZŁONKÓW WSPÓLNOTY I O POMNOŻENIE ICH LICZBY:
Pod Twoją obronę….

IMPRIMATUR: Kuria Metropolitalna w Częstochowie, L.dz.776 Częstochowa 28.X.2004 r., Bp Jan Wątroba Wikariusz Generalny

Zapraszamy do wspólnej modlitwy na antenie Radia Jasna Góra codziennie o godz. 9:40.

W intencji wszystkich członków wspólnoty „Z Maryją ratuj człowieka” w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Św. o godz 15:30
w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej

Zgłoszenia składamy tutaj: http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/dziela/z-maryja-ratuj-czlowieka/zgloszenia/

Jeśli zapomnisz lub przerwiesz modlitwę?
Nie zniechęcaj się, gdy któregoś dnia zapomnisz o modlitwie. Gdyby zapominanie powtarzało się zbyt często, przerwij modlitwę na jakiś czas i proś Boga, aby pozwolił zobaczyć ci przyczynę tego zapominania. Może w twojej intencji modlitwy zabrakło prawdy o tobie samym, a może uznałeś, że jesteś lepszy od tego, za którego się modlisz? Po jakimś czasie, ponów modlitwę, prosząc Boga o potrzebne łaski do wytrwania i wierności modlitwie.

Kiedy stajesz się członkiem wspólnoty?
Tego dnia, kiedy po raz pierwszy odmówisz codzienną modlitwę Wspólnoty. Przestajesz być żywym członkiem Wspólnoty w dniu, w którym poprzez własną, suwerenną decyzję przestaniesz się modlić. Członkowie Wspólnoty nie przestaną się jednak modlić za ciebie.

Czas modlitwy
Jest właściwie nieistotny. Cała modlitwa jest jednak tak krótka, że będzie najlepiej, gdy będzie pierwszą czynnością dnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Zapraszam do włączenia się do akcji „Z Maryją ratuj człowieka”, bo „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich…”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Ja swoje zgłoszenie wysłałam.
  Czy Ktoś dołączy?

  • Ania G. pisze:

   A to na jak długo? Na zawsze czy 9 miesięcy? Bo się właśnie zastanawiam

   • wobroniewiary pisze:

    Na dole wpisu jest informacja:

    Jeśli zapomnisz lub przerwiesz modlitwę?
    Nie zniechęcaj się, gdy któregoś dnia zapomnisz o modlitwie. Gdyby zapominanie powtarzało się zbyt często, przerwij modlitwę na jakiś czas i proś Boga, aby pozwolił zobaczyć ci przyczynę tego zapominania. Może w twojej intencji modlitwy zabrakło prawdy o tobie samym, a może uznałeś, że jesteś lepszy od tego, za którego się modlisz? Po jakimś czasie, ponów modlitwę, prosząc Boga o potrzebne łaski do wytrwania i wierności modlitwie.

    Kiedy stajesz się członkiem wspólnoty?
    Tego dnia, kiedy po raz pierwszy odmówisz codzienną modlitwę Wspólnoty. Przestajesz być żywym członkiem Wspólnoty w dniu, w którym poprzez własną, suwerenną decyzję przestaniesz się modlić. Członkowie Wspólnoty nie przestaną się jednak modlić za ciebie.

  • Sylwia pisze:

   Zapisałam się i już pomodlilam

  • Bożena pisze:

   Dołączę, chętnie. SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM ❤

  • MJ pisze:

   Modlimy się już z mężem chyba z rok .Cieszę się że ta modlitwa jest coraz bardziej znana i opatrzona Mszą Sw. ponieważ modlić się o nawrócenie czlowieka wiąże się z kłopotami,większymi atakami ze wszech stron,ale damy radę z Maryją ,bo w końcu któż jak BÓG. Bardzo bym prosiła o modlitwę mamy bardzo trudne sprawy do pokonania dzisiaj i w piątek.Najbardziej chyba o to aby udaremnić wysiłki tych,którzy chcą nam zaszkodzić.Aby Dobry Bóg poruszył wrażliwość sumień i jakieś opamiętanie.

  • Kamil@W pisze:

   Wysłałam zgłoszenie, podejmuję się.

  • Helena pisze:

   Tak. Tą modlitwą modlę się już od dłuższego czasu.

  • Jacek pisze:

   Wiele pięknych swiadectw jest z odmawiania Nowenny Pompejanskiej. Matka Boża zachęca nas w MEDJUGORIE do odmawiania 3 części różańca dzinnie przez cały czas. Owoce są przepiękne,Ale i potrzeby Maryi są ogromne. Zresztą całe 5 broni przeciw szatanowi jest piękną drogą prowadzącą do świętości. Prawdziwe zdjęcie Królowej Pokoju bardzo trafne wobroniewiary.

 3. wobroniewiary pisze:

  Dziś 25 listopada Matka Boska Częstochowska opuściła San Giovanni Rotondo, nawiedzając po drodze siostry klaryski (ich dom znajduje się lekko w górach nad Domem Ulgi w cierpieniu, na lewo od Drogi Krzyżowej (miałam łaskę bywać tam na Adoracji Najświętszego Sakramentu) – i wraca na Jasną Górę

  Jako duchowa córka św. O. Pio i niewolnica NMP chciałam uczynić w tym dniu coś szczególnego dla Nieba – i tak narodziła się ta akcja. Choć ona już istnieje, Niebo nas dziś do niej zaprasza i robię to w prezencie dla św. O. Pio i NMP ❤

 4. Kasia pisze:

  Też się zapisałam jako niewolnik naszej Mamy Maryi 🙂

 5. Anna pisze:

  Wysłałam zgłoszenie i będę się modlić

 6. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Ja modlę się tą modlitwą od 2017 roku na 300 lecie koronacji MB Częstochowskiej – wspaniałe dzieło. Mam ogromną prośbę za kilka dni dowiem się czy w pracy zostanie przedłużona moja umowa, westchnijcie za mną kto może. I jeszcze jedno pytanko a propos „niewolnictwa” Maryi mianowicie, Niestety nie odmawiam codziennnie całego różańca a tylko 2 dziesiątki czy mój akt jest ważny? Dziękuję i życzę wszystkim WOWITowcom błogosławionego Adwentu

  • wobroniewiary pisze:

   Jest ważne

   Codziennie masz odmawiać: Akt wg św. Ludwika de Montfort
   Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia. Bym zaś wierniejszy Mu była, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i w wieczności. Amen

  • Kamil@W pisze:

   W intencji pomyślnego przedłużenia umowy o pracę:
   Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko …

 7. wobroniewiary pisze:

  ❤ Świat doświadcza wojny, bo serca są pełne nienawiści i zazdrości ❤

  Orędzie Matki Bożej z Medziugorje dla świata z 25 listopada 2019 roku

  „Drogie dzieci!
  Dziś wzywam was do modlitwy.
  Niech ten czas będzie dla was czasem modlitwy.
  Bez Boga nie macie pokoju. Dlatego, małe dzieci, módlcie się o pokój w waszych sercach i rodzinach, tak by Jezus mógł się narodzić w was i dać wam Swoją miłość i błogosławieństwo.
  Świat doświadcza wojny, bo serca są pełne nienawiści i zazdrości. W oczach można dostrzec, małe dzieci, brak pokoju, bo nie pozwoliliście, aby Jezus narodził się w waszym życiu.
  Szukajcie Go, módlcie się, a On podaruje wam siebie w Dziecku, które jest radością i pokojem.
  Jestem z wami i modlę się za was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

 8. Barbara pisze:

  Dołączam się

 9. Monika pisze:

  „Siódma pieczęć. Sens i siła modlitwy.” – Augustyn Pelanowski
  To książka o modlitwie. Przede wszystkim o modlitwie wstawienniczej. Jest owocem rekolekcji wygłoszonych przez o. Augustyna Pelanowskiego dla Dzieła Modlitwy Z Maryją „ratuj człowieka na Jasnej Górze”.

  Autor zachęca w niej do modlitwy. Opierając się na Piśmie Świętym, przypomina, że jesteśmy powołani do modlitwy.
  Przekonuje, że Bóg jest miłosierny i że Maryja jest naszą najlepszą matką, która zawsze za nami się wstawia i że Pan zawsze Jej wysłuchuje.
  Tłumaczy, za kogo należy się modlić, jaka modlitwa podoba się Bogu. Podaje wskazówki taktyczne, dzięki którym modlitwa będzie przynosić zwycięskie skutki u otoczonych troską modlitwy, a nie obciążać modlącego się.
  To lektura dla wszystkich, bo przecież nic nam nie pomaga znosić ciężaru istnienia tak jak modlitwa. Ale nie tylko dla nas samych modlitwa jest ulgą, pomaga ona również innym. Czyż modląc się za innych, nie modlimy się za siebie? Czy pragnąc innych przywieść do Boga, nie staramy się sami do Niego przylgnąć? Jedni na drugich mamy wpływ potężniejszy, niż to sobie uświadamiamy.
  https://aros.pl/ksiazka/siodma-pieczec-sens-i-sila-modlitwy

 10. Aleksandra pisze:

  Zgłosiłam się. Warto sie modlić się, bo nie wiemy czy Bóg również nas nie wybrał jako tych za których modlitwa jest potrzebna. Jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy większe lub mniejsze grzechy. Tylko Stwórca wie i nas zna jak nikt inny. Każda modlitwa ma zbawienną moc.

 11. Ania pisze:

  Bardzo ważny tekst bpa Athanasiusa Schneidera, w którym hierarcha obnaża kłamstwa i oszustwa dotyczące kultu Pachamamy. Biskup dziękuje także wiernym, którzy sprzeciwili się bałwochwalczym wydarzeniom.

  „Wszystkim tym w Kościele naszych czasów, którzy ani nie lekceważyli, ani nie przyjmowali milcząco aktów kultu Pachamamy w Watykanie, ale podnieśli głos napomnienia, należy się wdzięczność i docenienie.

  • Kamil@W pisze:

   JE bp Athanasius Schneider wyjaśnił również czemu to pogańskie zamieszanie służy. Pisze on, że „Określenie „Matka Ziemia”, synonim Pachamamy lub Gai, niesie religijne konotacje, Schneider podsumowuje, że kult Pachamamy jest częścią „konkretnego programu politycznego”, którego celem jest rewolucja kulturalna wprowadzająca panteizm, wykluczająca transcendencję Boga i zastępująca centralną pozycję człowieka w kosmosie ziemią, by ograniczyć prawa człowieka na rzecz „praw” Matki Ziemi”.
   I to jest straszne. Widzimy, że usuwa się, wyklucza z życia publicznego Pana Boga i prawa Boże, że Watykan reklamuje pogaństwo. Jakże na czasie jest pytanie Pana Jezusa „czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę gdy przyjdzie?”.
   Cały artykuł: https://gloria.tv/post/mJmrbJC9BEDP2EkzaY8F27yZF

 12. EwaT. pisze:

  Zgloszenie wyslane 💕

 13. Joanna pisze:

  Niech Pan Bóg błogosławi prowadzącym tę stronę. Proszę o dopisanie mnie do modlitwy.

 14. Ania pisze:

  Matko Boża! Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam, poświęcam i oddaję każdego człowieka na tej ziemi na zawsze, całkowicie i nieodwołalnie. Chroń, Maryjo, każdego człowieka na tej ziemi od wszelkiego zła grożącego duszy i ciału, a zwłaszcza od ognia piekielnego. Amen
  – IMPRIMATUR, ks. bp Stanisław Jamrozek, Przemyśl, 28 grudnia 2017r.

 15. Małgonia pisze:

  Zgłoszenie wysłane.❤

 16. Dana.W pisze:

  zgłoszenie wysłane

 17. Anna pisze:

  Wielkie Bóg zapłać za rozpowszechnianie tej modlitwy.Modle się już ta modlitwa ok.4-ch.lat.Szczesc Boże wszystkim już modlącym się,a także tym ,którzy podejmą modlitwę,a tak w ogóle to wszystkim naszym bliźnim.

 18. duszyczka pisze:

  Modlitwa naprawdę krótka, nie zajmująca czasu, ale jaką musi mieć wartość duchową jeśli możemy uratować czyjąś wieczność, by kolejna dusza nie była klęską dla nieba. Zgłoszenie wysłane.

 19. Kropeczka pisze:

  Modlitwa działa cuda. Ja również dołączyłam.

 20. Justyna B. pisze:

  Dołączam się do modlitwy ,dziękuję
  Justyna z Gdańska

 21. Marian pisze:

  Rozpoczalem modlitwe 27 .11. 2019r. Gdzies od 22,12 rozpoczal sie atak, gehenna,i to od dwoch bliskich osob. Dzieki Bogu i modlitwie [Rozaniec] , dzis sie skonczylo.Malo braklo a bylbym zaczal od nowa pic i palic papierosy . Bogu niech beda dzieki !!! Zycze wytrwalosci .Szczesc Boze!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s