Nieplanowane to więcej niż film. Musisz to zobaczyć!

„Nieplanowane” to niezwykły, dotykający serc, zmieniający myślenie film o aborcji. Nie mieści się w żadnym stereotypie/schemacie „film o aborcji”. Nie jest propagandowy, nie osądza, nie oskarża, po prostu opowiada prawdziwą historię, najmłodszej w historii Stanów Zjednoczonych, dyrektorki kliniki aborcyjnej

Co możesz zrobić?

Zachęcamy do ofiarowania cierpień, odmawiania Różańca, podejmowania postu i ofiarowywania Mszy Świętych w intencji filmu “Nieplanowane”. Każda forma modlitewnego wsparcia jest bardzo ważna.

Zachęcamy także: zaproś kolejne osoby, by dołączyły się do naszej wspólnoty modlitewnej

Więcej: https://www.nieplanowanewpolsce.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

65 odpowiedzi na „Nieplanowane to więcej niż film. Musisz to zobaczyć!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Wystarczy wejść na https://www.nieplanowanewpolsce.pl/ i dołączyć do modlitwy (post, Różaniec, Eucharystia czy cierpienie), potem dostaniecie taki komunikat:

  Witaj Ewo!
  Bardzo cieszymy się, że jesteś z nami i chcesz wesprzeć działania wokół filmu „Nieplanowane”.
  Proszę potwierdź, że to Ty dokonałeś zapisu – kliknij w poniższy przycisk

 3. Ania pisze:

  W Meksyku ksiądz pali DEMONA Pachamamę

  WZÓR DLA WSZYSTKICH KAPŁANÓW WOBEC WSPÓŁCZESNYCH ABERRACJI I HEREZJI !
  Na prośbę niezliczonych wiernych zgorszonych i zranionych przez obrzędy bałwochwalstwa amazońskiego dokonanego w Watykanie podczas minionego Synodu, a także przez profanację dokonaną w innych częściach świata, takich jak Katedra w Limie ( Peru), gdzie śpiewano na chwałę bogini Pachamama. Meksykański ksiądz Hugo Valdemar dokonał akt zadośćuczynienia w którym wraz ze swymi wiernymi przeprosił Boga Jednego i Świętą Trójcę za okropne akty bałwochwalstwa i profanacje dokonane w Rzymie. Proszono Boga,aby do serc kardynałów, biskupów, kapłanów, zakonników ii świeckich wpłynęło światło Ducha Świętego i została usunięta ciemność z ich umysłów i aby mogli rozpoznać bezbożność takich czynów, które obrażały świętość Boga. Pod koniec na obrzeżach Kościoła Ks. Hugo Valdemar powiedział : „Kiedy misjonarze przynieśli wiarę katolicką na kontynent amerykański Najświętsza Dziewica z Guadalupe przyszła im z pomocą. Na jej świętym obrazie widzimy ciężarną Dziewicę, który przychodzi, aby urodzić Jezusa, Światłość świata, która niszczy ciemność szatana: substytucjae i bałwochwalstwo.Ona nie tylko przybyła do Meksyku, ale do wszystkich mieszkańców tego kontynentu. ” „Teraz przybył wielki oszust: andyjski – boginia Pachamama, która zamierza uzurpować sobie miejsce Najświętszej Maryi Pannie i czyni z niej groteskową parodię. Znajomy kapłan egzorcysta wyjaśnił mi, że w rzeczywistości idol, który pojawia się jako kobieta w ciąży jest postacią szatana, która przychodzi na świat, aby urodzić antychrysta, czyli płód znajdujący się w jej łonie. Innymi słowy, antychryst to tak zwany kościół o amazońskiej twarzy, który popiera ekologię, niszczy sakramenty i liturgię oraz nakłada przesąd i bałwochwalstwo – ono jest zawsze kultem demonów ”. Następnie złożono dziesięć próśb o wybaczenie, każde za zbezczeszczenie i popełnienie świętokradczych czynów. 3 wizerunki diabelskiego idola Pachamama zostały spalone.
  WZÓR DLA WSZYSTKICH NASZYCH KSIĘŻY, ale najpierw chyba trzeba ich wyciągnąć spod łózek

  • AnnaSawa pisze:

   Brawo….są światła w tym mroku i chaosie. Czekam na zdecydowane postawy i u nas.

   • babula pisze:

    Obejrzałam. Miód dla oczu.
    Modliłam się by ten akt zadośćuczynienia zniszczył działanie szatańskie, zamknął diabłu drzwi otworzone w Watykanie.
    Myślę Anno, że na zdecydowane postawy u nas długo sobie poczekamy…

 4. Ania pisze:

  Kard. Ruini: modlę się, aby papież nie zniósł celibatu
  https://ekai.pl/kard-ruini-modle-sie-aby-papiez-nie-zniosl-celibatu/

  • Robert pisze:

   Oj, tak… Tymczasem proponuje się raczej szklane ściany w rzeźniach, bo kwik prosiaka jest donośny, ale potrzeba jeszcze efektów specjalnych, aby odwrócić uwagę od bólu cichego, małego człowieka, który nie ma przecież dostępu do mikrofonu czy do dziennikarskiej kamery – chyba że uczestniczy w zbiórce pieniężnej pod patronatem redakcji. Czy za kopnięcie psa nie ma już większych wyroków niż za kopnięcie człowieka?? Prawa zwierząt to prawie codzienny temat Faktów TVN. Ryba zatem, np. starodawny lewiatan, mogła by być „sprawiedliwym sędzią” w ich przyszłym super świecie… ; ((

  • Paweł pisze:

   Według świadectwa Glorii Polo łono kobiety w momencie poczęcia rozbłyska światłem:
   „(…) Każde dziecko otrzymuje zaraz po poczęciu duszę, całkowicie dorosłą i dojrzałą, gdyż nie rośnie ona tak jak ciało. Bóg stwarza ją już całkowicie ukształtowaną. Zaraz po tym, kiedy dochodzi do połączenia plemnika z komórką jajową, tworzy się nieskończenie piękny, świetlisty promień. Światło to wygląda jak słońce, które wychodzi z świetlistego blasku Boga Ojca i Jego nieskończonej Miłości. W tym samym momencie ta stworzona przez Niego dusza jest już dojrzała i dorosła. Jest doskonała, jest obrazem Boga. To młode życie jest zatopione w Duchu Świętym, który pochodzi z Bożego Serca. Łono kobiety, które poczęło, pełne jest tego światła, blasku zjednoczenia Pana z tą nowo stworzoną duszą.” – http://www.teologia.pl/gloria_polo/gloria_polo.htm

 5. Jolantae pisze:

  Idę i zabieram ze sobą przyjaciółkę. Modlę sie by i druga dołączyła, jest za mordowaniem malenstw, bardzo boi się, ze ten film poruszy jej sumienie, wiec nie chce iść.

  • Monika pisze:

   Pomódlmy się zatem w tym czasie, by serca i sumienia osób, które chcemy zabrać na ten film zostały poruszone, by projekcja filmu, historii Abby Johnson przedstawiona w tym filmie skłoniła do zmiany myślenia czyli nawrócenia, przylgnięcia do Boga, który jest samą Miłością i Miłosierdziem.
   U nas grany jest tylko w tę sobotę i niedzielę – już wydrukowałam bilety i zamierzam zabrać kilka osób na ten film, w tym jedną, o której wiem, że „usunęła” w młodości przynajmniej jedno swoje dziecko.

   • Joanna pisze:

    Jolantae i Monika byłam na filmie dziś. Jest przenikający do głębi, do serca. Szczególnie od pierwszego momentu tego filmu. I też jest inny bo pokazany z perspektywy osoby, która sama dokonała aborcji i „promowała” ją w klinice i naprawdę wierzyła że pomaga kobietom,że je ratuje. To jest bardzo pokazane w filmie – te wszystkie kłamstwa jakimi organizacje „broniące kobiet” karmią kobiety – płód nic nie czuje, nie będzie bolało, potem wrócisz do normalnego życia, nie będzie komplikacji, pomagasz innym itp.Widziałam 3 szczególne dla mnie momenty w filmie, których nie zapomnę chyba do końca życia (nie będę uprzedzać) W filmie widać też jak tym organizacjom chodzi o pieniądze, o zabijanie sumień w ludziach, w kobietach o znieczulenie na cierpienie małego człowieka. Pokazana jest też siła modlitwy i sens trwania w niej – choć efektów nie ma od razu. Szczególnie polecam film osobom które mają wątpliwości, lub same były w podobnej sytuacji i cierpią z tego powodu. I też osobom które walczą o życie nienarodzonych i tym którzy są za aborcją

    • Joanna pisze:

     Jolantae i Monika film może być nawet dla niektórych „bolesny”- widziałam jak w kilku trudnych momentach osoby po 60tce zakrywały oczy. Są takie dwa „cięższe” momenty. Więc módlmy się, ja miałam też że sobą na seansie różaniec i wcześniej pomodliłam się Koronką za nas wszystkich oglądających – bo przyznam że już po 1 minucie „boleśnie wcisnęło mnie w fotel”. Ale tak ma być – w końcu to film o wyrywaniu dzieci z łon matek. Na pewno prosić Maryję by była z tymi osobami którym będzie ciężko oglądać. Są świadectwa że przez ten film Bóg leczy (mówił o tym M.Bodasiński).

 6. Euzebia pisze:

  (…)
  Niedawno w jednym z dzienników włoskich ukazał się artykuł o 9-letnim Manuelu – chłopcu, o którym mówi się, że „miał zapach świętości”. Chory na raka Manuel rozmawiał z Jezusem Eucharystycznym. Chłopiec pomimo tak młodego wieku przeszedł 30 cyklów chemioterapii, przeszczep oraz transfuzję krwi, ponieważ przerzuty były w całym ciele. 5 lat tej drogi krzyżowej spędził w szpitalu pediatrycznym w Palermo. Dowiedział się że ma nowotwór mając 4 lata. Ulgę w bólu odczuwał tylko wówczas, gdy odmawiał Różaniec. Kiedy 13 października 2007 roku przyjął I Komunię Świętą miał dopiero 6 lat. Ze względu na ciężką chorobę za zgodą biskupa mógł w tym wieku przyjąć Eucharystię. Miał tego dnia ogromne bóle nogi, dlatego nie mógł przyjść do kaplicy. Około południa niespodziewanie ból minął – wtedy mały Manuel powiedział wszystkim, że zobaczył Matkę Bożą, która mu powiedziała: „Manuelu, nie możesz przyjąć Jezusa kulejąc…”, dlatego mógł spokojnie iść do kaplicy. Od tego momentu ile razy przyjął Komunię Świętą, wpadał w stan bardzo głębokiej kontemplacji, kładł się na dywanie w kaplicy u stóp ołtarza.(…)
  Gdy Manuela wypisano ze szpitala, prosił z całego serca, aby mógł mieć w domu Tabernakulum. Prośby tej jednak nie spełniono, ale miał możność w stroju pierwszokomunijnym służyć do Mszy św. w kaplicy biskupa w Palermo. Powiedział biskupowi, by przekazał księżom, że powinni codziennie choćby 5 minut spędzić na rozmowie z Chrystusem.
  (…)

  Całość:
  http://www.padrejarek.pl/czy-mozna-przejsc-obojetnie-wobec-profanacji-najswietszego-sakramentu5-11-2019/

 7. Ania pisze:

  KULT BOŻKÓW – POKŁONEM DLA DEMONÓW (por. 1 Kor 10, 14-22)
  https://youtu.be/rgKWYfF5efo

  • Elizeusz pisze:

   – z Księgi Mądrości:
   „12 Wymyślenie bożków to źródło wiarołomstwa/nierządu, wynalezienie ich to zatrata życia. 13 Nie było ich na początku i nie będą istniały na wieki: 14 zjawiły się na świecie przez ludzką głupotę, dlatego sądzony im rychły koniec. 27 Kult bożków, niegodnych nazwania – to początek, przyczyna i kres wszelkiego zła”. (Mdr 14,12-14.27)
   – z Księgi proroka Barucha:
   „50 niech będzie wiadomo, że rzeczy drewniane, pozłacane i posrebrzane są oszustwem. Wszystkie narody i wszyscy królowie niech wiedzą, że nie są one bogami, ale dziełem rąk ludzkich i żadnego działania Bożego w nich nie ma. 72 Przeto lepszy jest człowiek sprawiedliwy, który nie posiada bożków, będzie bowiem daleko od hańby. (Ba 6,50.72)

 8. Kasia pisze:

  Byłam z meżem na tym filmie. Wielu ludzi płakało, bardzo poruszający. Moja siostra, która jest w ciąży bardzo chce iść ale po tym, jak zdaliśmy relacje, co tam było, jej mąż nie chce jej stresować. Każdy powinien go obejrzeć

 9. AnnaSawa pisze:

  Stop profanacji w Bełchatowie!
  My niegodni słudzy Świętej Matki Kościół, zwracamy się do Ciebie, na podstawie prawa i obowiązku, do którego nas wzywa KPK kan. 212 § 2 i § 3.

  W związku z profanacją Najświętszego Sakramentu dokonanej w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie, domagamy się niezwłocznego ogłoszenia pokuty w całej Archidiecezji Łódzkiej.

  Co więcej, w związku ze skandaliczną decyzją kurii łódzkiej, deklarujemy pełne poparcie dla księży z parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie, którzy słusznie wezwali na miejsce służby mundurowe, aby uskutecznić wymierzenie sprawiedliwej kary przestępcy.

  W związku z naszą deklaracją, domagamy się również oficjalnej zmiany stanowiska kurii łódzkiej, a więc wyrażenia ubolewania w zwiazku z obrazą Boskiego Majestatu, wezwania całej Archidiecezji Łódzkiej do obowiązkowej i publicznej pokuty oraz do wyrażenia publicznych przeprosin względem księży z parafii NMP Matki Kościoła z Bełchatowa.

  https://www.citizengo.org/pl/174902-ekspiacja-za-profanacje-najswietszego-sakramentu?fbclid=IwAR3XJiGFZxD1d6-9_3U7YGsjp70EOWcWIoUm3OWd9xyQOpkXHrkQqCiupPM

   • babula pisze:

    Ja też podpisałam. Ale nie bardzo podoba mi się dopisek zamieszczony na tej stronie:
    „Ta petycja została wykreowana przez obywatela lub organizację, która nie jest częścią CitizenGO. CitizenGO nie jest odpowiedzialna za treść petycji.”
    Dlaczego nie podają kto tworzy tę inicjatywę i zwraca się do arcybiskupa Rysia ?

 10. Joanna pisze:

  Kochani dla wszystkich was którzy czytacie tę stronę, komentujecie,wspieracie, modlicie się, trwacie. Dla tych którzy są tu chwilę i dla wytrwałych. W ogóle dla nas, wszystkich Polaków. Słowa Aby Johnson w programie „Warto rozmawiać” z wczoraj tj. 4 listopada:
  „My katolicy na całym świecie POTRZEBUJEMY TERAZ SILNEJ POLSKI. Kiedy ludzie myślą o Kościele Katolickim do głowy przychodzi – Watykan, Rzym. Ale dla wielu z nas Kościół Katolicki kojarzy się z Polską, z pięknem Kościoła polskiego. POLSKA MUSI POZOSTAĆ SILNA. Polacy muszą dawać ŚWIADECTWO WIARY na każdym kroku – publicznie – abyśmy mogli sprawić aby nasz Święty Kościół znów będzie pełen Boga.”
  (wypowiedź z video Aby w ostatnich 2 min. programu)
  Królowo Polski módl się za naszą Ojczyznę, za nas wszystkich – szczególnie gdy będziemy „areną” starć w walce dobra ze złem. Wspomożenie wiernych módl się za nami.

 11. M. pisze:

  Mam nadzieję, że najbliższym czasie ten film będzie emitowany w telewizji.

  • Maggie pisze:

   Niestety nie mam możliwości obejrzenia.
   Oby można było nabyć ten film na dyskach (lub Internecie) – do użytku prywatnego oraz szerzej: edukacyjnego. Zyskałaby na tym młoda generacja (starszej również potrzebny!), której oficjalnie i podstępnie, od powijaków pierze się mózgi na temat „modnych”, chorych wyborów albo decyzji w sprawie życia/śmierci/płci wykraczających, pychą zaprawioną siarką, okrucieństwem i egoistyczną głupotą, poza ramy normalności oraz istnienia ludzkości.

   • Bogusia pisze:

    @ Maggie ,w Ontario ten film mozna ogladnac przy niektorych Kosciolach.
    np.Parafia MBCz.w L…n
    10 listopada ( w sali przykoscielnej) o gdz.14 zaproszona jest mlodziez od lat 14 na film „Unplanned” informuja o tym biuletyny.Skoro w jednej parafii…., to z pewnoscia bedzie w wielu innych.
    Pozdrawiam I blogoslawie !

    • Maggie pisze:

     @Bogusia: Bóg zapłać, ale nie do zrealizowania – to nie tylko te w prostej linii 191,3 km i niespodzianki typu drogowe/zimowe tego rejonu warunki, ale jeszcze inne przeszkody (o których nie mówię). Poczekam aż się doczekam 😉
     💕

   • Bogusia pisze:

    Jestem pewna Maggie,ze w najblizszej przyszlosci ,bedziesz miala okazje ogladnac ten film, moze nawet w swojej parafii.
    Pozdrawiam i blogoslawie…!

    • Maggie pisze:

     Również 💕🙏🏻❣️
     Dotarłam do czegoś w „zastępstwie” filmu.
     Napisałam „movie Unplaned” i dotarłam do spotkań z Abby Johnson. Poruszające spotkania i takaż sama osoba Abby.
     Nie wiem czy na filmie jest, że Abby z mężem mają trójkę dzieci (nie zażegnuje się, że na tym koniec) mają też czwarte … z adopcji ‼️. Chłopczyka tego adoptowali (choć sami mieli JUŻ trójkę i najmłodszym było paromiesięczne niemowlę), bo matka dziecka, która była głuchoniema, została nadzwyczaj brutalnie zgwałcona, zdecydowała się by oddać je na adopcję ALE para, która nagle tj na 2 tygodnie przed rozwiązaniem, wycofała się i następni potencjalni rodzice również, tłumacząc, że nie ma gwarancji, iż dziecko też nie będzie głuchonieme.

     Abby, odpowiada na liczne pytania i na jednym spotkaniu wspomina o rozmowie z … Hillary Clinton, „guru dla pro-choice”, takim „twarz w twarz”, obstawionym przez Secret Service – oczywiście w czasie kiedy była jeszcze zatrudniona w tej śmiercionośnej klinice, kiedy prawo dopuściło do morderstwa nienarodzonych, w trzecim trymestrze.

     Robiąc porządki, słuchałam Abby ponad 2 godziny , a jest jeszcze więcej spotkań, do których chyba jeszcze wrócę.

   • elżbieta pisze:

    Film można kupić na stronie http://www.paganini.com.pl

 12. Filipa pisze:

  NOWENNA ZA NASZĄ OJCZYZNĘ PRZED 11 LISTOPADA
  DZIEŃ 5.
  Środa, 6 listopada
  „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem.
  Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której Polska, używając, odniesie zwycięstwo – to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi możne narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem.
  Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.
  Nie ma dla Matki Bożej milszej, a dla ludzi skuteczniejszej modlitwy nad Różaniec. W Różańcu siła Boża przeciw zakusom diabelskim. Różaniec jest tarczą obronną. Różaniec jest największą i najpewniejszą bronią przeciw dzisiejszym nieprzyjaciołom całego narodu. Cały naród ma uznać szczególną opiekę Matki Bożej nad Polską”
  (sługa Boży kard. August Hlond).
  Modlitwa ks. Piotra Skargi:
  Boże, Rządco i Panie narodów,
  z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
  a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
  błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
  chwałę przynosiła Imieniowi Twemu,
  a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
  Wszechmogący wieczny Boże,
  spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
  i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
  byśmy jej i ludowi Twemu,
  swoich pożytków zapomniawszy,
  mogli służyć uczciwie.
  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
  rządy kraju naszego sprawujące,
  by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
  mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny – zmiłuj się nad nami!
  Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas Panie!
  Od nagłej i niespodzianej śmierci – zachowaj nas Panie!
  My grzeszni Ciebie Boga prosimy – wysłuchaj nas Panie!
  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
  Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.
  Św. Wojciechu, Biskupie i Męczenniku, módl się za nami.
  Św. Stanisławie, Biskupie i Męczenniku, módl się za nami.
  Św. Stanisławie Kostko, módl się za nami.
  Św. Andrzeju Bobolo, módl się za nami.
  Św. Rafale Kalinowski, módl się za nami.
  Św. Janie Pawle II, módl się za nami.
  Bł. Jerzy Popiełuszko, módl się za nami.
  Wszyscy Święci i Błogosławieni naszej Ojczyzny, módlcie się za nami.
  Sługo Boży kard. Stefanie Wyszyński, wstawiaj się za nami.
  Sługo Boży kard. Auguście Hlondzie, wstawiaj się za nami.
   https://www.facebook.com/1522135624678327/posts/3058328571059017/

 13. wobroniewiary pisze:

  Może być pomocą dla wszystkich przygotowujących się do oddania w niewolę Maryi…

 14. Elizeusz pisze:

  Wczorajszego wieczoru (od g. 21.09) w Radiowej Trojce w cyklicznym programie „Klub Trójki” z dużym zainteresowaniem wysłuchałem b. interesującej audycji z zaskakującymi wątkami (m. in. rodzinnymi) zatyt. ‚O czym mówi ten film…’ poświęcony treści filmu „Nieplanowane”, prowadz. przez Grzegorza Górnego z udziałem reżysera i producenta Macieja Bodasińskiego i Doroty Łosiewicz, dziennikarki, publicystki i reportażystki m. in. w tygodniku „W sieci”. Podaję link do wysłuchania tej wartościowej audycji/Rozmowy https://www.polskieradio.pl/9/396 (49,02 min.)
  Warto myślę też przeczytać w położonej niżej rubryce ‚Przeczytaj i Posłuchaj’: „Historia Abby Johnson. Wokół filmu „Nieplanowane”.

 15. Elizeusz pisze:

  W dniu 28 października 2019 w rzymskim Koloseum, miejsce męczeństwa chrześcijan ustawiono szatański pomnik niesławnego boga zwanego Molochem.

  [det…edycja Admin] Elizeuszu, poszukaj sobie na zalinkowanej przez ciebie stronie wpis o „Lichu z Lichenia” lub jakikolwiek inny wpis o Matce Bożej a zobaczysz czym jest ta strona, poszukaj kto ją prowadzi, jaki ma stosunek do Kościoła Katolickiego a zobaczysz czy naprawdę warto posiłkować się takimi stronami i zawartymi na nich informacjami.

  • Elizeusz pisze:

   To chyba Ty zablokowałeś ten mój wpis z odpowiednim zdjęciem Kazimierzu. Może i nie powinno się takich (prawdziwych) informacji przekazywać. Ale o tej wystawie (gdzie był również wystawiony ten posąg Molocha) możesz sobie poczytać, jeśli chcesz na str.:
   https://parcocolosseo.it/evento/carthago-il-mito-immortale-dal-27-settembre-al-29-marzo-2020-negli-spazi-del-colosseo-tempio-di-romolo-e-rampa-imperiale/
   Carthago. Il mito immortale. Dal 27 settembre al 29 marzo 2020 negli spazi del Colosseo, tempio di Romolo e Rampa imperiale Mostra
   27 settembre 2019 – 29 marzo 2020
   Colosseo, Rampa imperiale, tempio di Romolo
   https://rzym.pl/wystawa-w-koloseum-i-na-forum-romanum.html/carthago-768×397
   https://rzym.pl/wystawa-w-koloseum-i-na-forum-romanum.html
   http://www.prisonplanet.pl/kultura
   http://www.prisonplanet.pl/kultura/w_rzymie_wystawiono_pomnik,p1293677981
   To tyle w tym temacie.

   • wobroniewiary pisze:

    Mnie chodziło tylko o to aby nie było na naszej stronie żadnych linków do stron gdzie jawnie bluźni się Matce Bożej. Jeżeli chcesz takie linki wklejać to rób to na własnej stronie nie u nas. „Detektywprawdy” to jedna z bardziej bluźnierczych stron i nie pozwalam aby cokolwiek stamtąd było u nas wklejane.
    /Kazimierz/

   • Elizeusz pisze:

    Kazimierzu! Tytułem wyjaśnienia: Nie było moim zamiarem propagować ten jak mówisz „bluźnierczy blog”, bowiem nigdy się z nim nie zetknąłem i nie znam go. Mnie interesowało tylko przekazanie informacji ( o której ktoś mnie powiadomił) o tej wystawie, na której…
    Nie ma co ukrywać jesteś do mnie trochę uprzedzony.

    • wobroniewiary pisze:

     Nie jestem do nikogo uprzedzony, wypełniam tylko obowiązki administratora strony. Jeśli to tak bardzo przeszkadza mogę przestać to robić bo i tak mam na to tylko pół godziny wieczór i 10 minut rano, pomimo tak skąpego czasu sprawdziłem co to za strona. Nie było moim celem moderowanie treści Twojego komentarza, którą przecież zostawiłem lecz usunięcie linka do owej bluźnierczej strony. Prosiłem abyś poczytał co tam piszą a Maryi, nie wiem czy to zrobiłeś ale gdybyś zrobił to z pewnością nie wklejał byś tam linka. Każdy link u nas generuje ruch w tamtą stronę i czy Ci się to podoba czy nie, jest to reklamą tamtej strony której tu po prostu nie chcę. Regulamin naszej strony mówi wyraźnie jakie treści mogą być u nas zamieszczane i do jakich stron. To tyle w temacie wyjaśnienia co i dlaczego zostało usunięte.
     /Kazimierz/

    • Maggie pisze:

     @Elizeusz:
     Nie masz co się denerwować, bo wyjaśnienie jest O’K otwierając oczy na siarkowe opary, a to nie jest powodem, do obruszania się na korygującego wpis 🙂. Kiedyś napisałam, że jeśli Admini w ogóle wykasują mój wpis, to przyjmuję/akceptuję i nawet proszę o taką korektę. Zdarzyło się i mi … „dostać po uszach”.
     Oni odpowiadają nie tylko za tematykę ale i słowa, jakich używamy we wpisach, bo licho nie śpi .. i czasem „jak nie kijem to pałką” się zamierza do ciosu w tą stronę – wprost albo czyniąc podchody.
     Dzięki Kazimierzu za wszystkie poprawki naszych potknięć, a pracy napewno co nie miara, bo Spam, zwłaszcza przy pewnych tematach zazwyczaj „pęka w szwach”. Do tego , od czasu do czasu, jak zauważamy, usiłują się tu wciskać „kukułki i trojańskie rżenia” – dlatego wszyscy powinniśmy pomagać w łowieniu takich „okazów”.
     💕🙏🏻❣️

 16. Monika pisze:

  Kiedy Ashley Bratcher zgodziła się zagrać główną rolę w filmie „Nieplanowane”, nie miała pojęcia, że temat aborcji dotyka ją osobiście. Okazało się, że to cud, że żyje!
  Ten film wpływa na życie ludzi! Koniecznie trzeba go obejrzeć.

  Ashley Bratcher wspomina:
  „Kiedy zadzwoniła do mnie moja Mama, miałam trochę obaw odnośnie poinformowania jej o roli filmowej jakiej się podjęłam. Wiedziałam, że Mama dokonała w przeszłości aborcji. Nie chciałam, żeby pomyślała, że ją osądzam, albo że myślę o niej jakoś gorzej (…) Kiedy jej o tym powiedziałam mama stała się bardziej niespokojna niż się spodziewałam. Płakała przez telefon. Powiedziała: ‘Ashley, muszę powiedzieć ci coś, o czym nigdy nie mówiłam. Kiedy miałam 19 lat, ponownie pojechałam do kliniki aborcyjnej. Wywołali mnie, byłam badana przez pielęgniarkę w zaawansowanej ciąży. Nagle poczułam się niedobrze, wiedziałam, że nie mogę tego zrobić. Wstałam i wyszłam. Zdecydowałam, że… cię urodzę.’

  To był wyczerpujący moment, ponieważ nigdy o tym nie wiedziałam. To było niewiarygodnie szokujące i przytłaczające. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że sana prawie byłam ofiarą aborcji. Niewiele brakowało a nie byłoby mnie tutaj na tej ziemi, aby podzielić się tą historią. To zdecydowanie zmienia perspektywę patrzenia na życie.
  (…)
  Ludzie są pogrążeni w kłamstwie, że aborcja to tylko usunięcie zlepka komórek. Ale tak nie jest. Każda ofiara aborcji ma swoją twarz.”
  (…)
  Później tej nocy zadzwoniłam do mojego taty. To nie była łatwa rozmowa. Błagałam: „Czy to prawda? Dlaczego nikt mi nie powiedział? Potwierdził szczegóły. Zgodzili się z Mamą, że są za młodzi, żeby mieć dziecko. ‘Nie mieliśmy dość pieniędzy, więc zastawiłem strzelbę, żebyśmy mogli zapłacić za aborcję’.
  Szlochał przez telefon: ‘To, że żyjesz i robisz ten film, jest dla mnie dowodem, że Bóg jest prawdziwy. Że ma plan na twoje życie.’
  (…)
  „Nigdy nie dowiedziałabym się o tym, gdybym nie przyjęła roli w filmie o Abby Johnson. To było dla mnie potwierdzenie, że Bóg ma dla nas plan od poczęcia. Moja historia zatoczyła koło, początkowo nie widziałam sensu w zagraniu Abby. Moja mama zdobyła się na odwagę, by wyznać mi prawdę, jest więc oczywiste, że dotknęła jej ręka Boga i doznała uzdrowienia.”

  Każda aborcja to nie jest żaden wybór, zabieg, usunięcie zlepka komórek. To zabicie bardzo konkretnego człowieka, takiego jak Ashley.

 17. Monika pisze:

  Na Aletei jest ten krótki wywiad z Abby Johnson i Ashley Bratcher:

  https://pl.aleteia.org/2019/10/12/abby-johnson-to-milosc-wyprowadzila-mnie-z-kliniki-aborcyjnej-nasz-wywiad/
  A tutaj dłuższa wypowiedź Abby w tym temacie:

 18. Monika pisze:

  Z dzisiejszego maila od Fundacji Życie i Rodzina Kaji Godek
  – są to informacje, które uświadamiają nas, mobilizują do działania, do dawania świadectw i do nieustawania w walce z homolobby:

  „Z pewnością zauważyła Pani, z jakim przekonaniem propagatorzy LGBT głoszą równość pomiędzy związkiem dwóch osób tej samej płci a naturalnym związkiem kobiety i mężczyzny. Co więcej, często spotykamy się z opiniami, że związek homoseksualny może być nawet lepszy niż normalne małżeństwo. Służy temu pokazywanie i nagłaśnianie przez media przykładów patologicznych rodzin, które nie dość dobrze wypełniały swoje obowiązki wobec dzieci i nierzadko były miejscem, gdzie rozgrywały się tragedie. Czy zauważyła Pani, że zawsze mowa o rodzinach heteroseksualnych? Czyżby pary jednopłciowe wychowujące adoptowane dzieci (co jest już legalne w niektórych krajach na Zachodzie), faktycznie omijała wszelka patologia i nieprawidłowości? Postanowiliśmy to sprawdzić…

  Już nawet pobieżne przejrzenie dostępnych źródeł w Internecie i prasie uświadamia, jak częste są nadużycia wobec adoptowanych dzieci w parach homoseksualnych. Z obawy przed posądzeniem o uprzedzenia i dyskryminację mniejszości, media nie nagłaśniają podobnych przypadków.

  Proszę tylko spojrzeć, do jakich tragedii dochodziło w ostatnich latach w „rodzinach” LGBT:

  W marcu ubiegłego roku w USA doszło do tragicznego zdarzenia, spowodowanego przez „małżeństwo” Jennifer i Sary Hart. Lesbijki świadomie rozpędziły samochód i wypadły nim ze skarpy przy dużej prędkości. Na dole klifu w aucie służby odnalazły zmasakrowane pięć ciał – dwóch kobiet i trójki adoptowanych przez nie dzieci. Śledczy ustalili, że lesbijki celowo spowodowały wypadek, aby zabić dzieci, a same popełnić samobójstwo. Czwarte dziecko odnaleziono kilka tygodni później, gdy fale Pacyfiku wyniosły jego małe ciałko na brzeg, podobny los spotkał piątego malucha, zaś szóste dziecko prawdopodobnie również było w aucie. Ciała jednak nigdy nie odnaleziono.

  Także w USA, w stanie Connecticut, homoseksualiści George Harasz i Douglas Wirth w 2011 r. usłyszeli zarzuty dotyczące nadużyć seksualnych wobec dwóch z dziewięciu adoptowanych chłopców. Dwa lata później na jaw wyszły zbrodnicze czyny dwóch pederastów wobec trójki kolejnych adoptowanych dzieci. Jeden z chłopców stwierdził, że ma blizny od pasa w dół po zgwałceniu i że te rany zostały zadane bronią. Inny przyznał, że gdy miał 6 lat, przybrani „rodzice” zaczęli wykorzystywać go zarówno fizycznie, psychicznie jak i seksualne. „Oni po kolei gwałcili mnie w kółko” – zeznawał adoptowany „syn” pederastów. Niestety, kuratorzy i rzecznik praw dzieci zareagowali późno i nie zgłosili wcześniej zarzutów a media amerykańskie z obawy przed posądzeniem o homofobię unikały relacjonowania sprawy. Zajmująca się sprawą sędzia była oburzona nie tylko skrywaniem istotnych informacji przez pracowników społecznych, ale także zdziwiona faktem, że pederaści adoptowali samych chłopców…

  Wyjątkowo dramatyczna jest historia chłopca z Brazylii, Rhuana, którego matka Rosana Auri da Silva Cândido po tym jak zaangażowała się w lesbijski związek z Kacylą Priscylą Santiago Damasceno, odebrała go ojcu, po czym okaleczyła syna i okrutnie zamordowała. Chłopiec otrzymał co najmniej 12 ciosów ostrym narzędziem. Głowa została oddzielona od ciała za życia. Rok wcześniej kobiety wykastrowały Rhuana, chcąc przerobić go na dziewczynkę w duchu ideologii gender. Lesbijki wychowywały także dziewczynkę wmawiając jej, że ma się bać mężczyzn. Dziecko widziało pocięte zwłoki przyrodniego brata.

  Podobnych historii znaleźliśmy jeszcze wiele… Gdy je czytaliśmy, mieliśmy łzy w oczach, a w naszych umysłach powstało pytanie: co możemy zrobić, aby uniknąć podobnych przypadków w przyszłości? Wielu z nas w zespole Fundacji jest rodzicami i zastanawialiśmy się, jaki los czekałby nasze własne dzieci, gdyby z jakiejś przyczyny musiały kiedyś trafić do adopcji… To może się przecież przytrafić każdemu dziecku…

  Niestety, mało kto wie o podobnych nadużyciach. Co więcej, środowisko LGBT coraz częściej podnosi postulat legalizacji homoseksualnych związków partnerskich, a w przyszłości także oddawania im dzieci na wychowanie.

  Nie możemy dłużej czekać, musimy działać. Chcemy nagłośnić przypadki, o których piszemy powyżej. Nie mamy wielkich mediów – radia, telewizji, gazet o międzynarodowym zasięgu, ale mamy ulice i zapał wolontariuszy, którzy jak zawsze w takich sytuacjach – wyjdą do przechodniów, aby przekazać im prawdę o LGBT.

  Przygotowaliśmy zupełnie nowe projekty graficzne banerów z serii „Stop Dewiacji”. Pod poniższym linkiem może je Pani obejrzeć: https://www.zycierodzina.pl/nowe-bannery-stopdewiacji/

  Chcielibyśmy, aby każda z komórek Fundacji wyposażona została w takie materiały. Mają one posłużyć do pikiet ulicznych (także w trakcie kontrowania imprez LGBT). W sumie planujemy wydrukować nawet 100 sztuk banerów.

  Druk jednego plakatu i przesłanie go do koordynatora lokalnej komórki to koszt 260 zł, cały projekt kosztować będzie zatem 26 tysięcy złotych. Jeśli uda się pozyskać tę kwotę, stworzymy doskonałe narzędzie wpływania na opinię publiczną i będziemy mogli uświadamiać Polaków, czym w praktyce są adopcje dzieci przez pary homoseksualne i jak potworne skutki dla bezbronnych dzieci niesie z sobą poddawanie się poprawności politycznej i ustępowanie pola politycznemu ruchowi homoseksualnemu.

 19. Monika pisze:

  Książka „Nieplanowane” szokuje. Nic dziwnego zatem, że Planned Parenthood, czyli instytucja, w której Abby pracowała przez wiele lat, robiła wszystko, żeby ta publikacja nie ujrzała światła dziennego. Aborcjoniści chcieli zamknąć Abby usta. Podobnie było z filmem, który nie mógł być wyświetlany w wielu krajach, właśnie z powodu prolajferskiego przekazu.

  Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że Abby nie tylko przeszła drogę od przemysłu aborcyjnego do działania w organizacjach pro-life, ale także porzuciła protestancką wspólnotę episkopalną, by wstąpić do jednego, Chrystusowego Kościoła. Jak to się stało?

  https://www.m.pch24.pl/byla-dyrektor-kliniki-aborcyjnej-zostala-katoliczka–jej-wyznanie-robi-furore-,71532,i.html?fbclid=IwAR2BYw05XK4Jloa_jd7I65xvtOoFe7CABwlSseUbH-8Khm7Z2Y-tQOf5KIM

 20. leszek pisze:

  Byłem w piątej klasie technikum leśnego w Miliczu, kiedy dwóch absolwentów przyjechało do szkoły z kasetą VHS z nagraniem filmu dokumentalnego o aborcji. Film zrealizowany w Szwecji, nowoczesną technologią z użyciem kamery endoskopowej. Widoczny był cały proces dokonywania aborcji, ze wszystkimi szczegółami, również w redakcji płodu na agresję i kolejne etapy zabójstwa.
  Tego co zobaczyłem nie da się opisać słowami….
  Do tej pory wspominam ten film ze łzami w oczach…
  Jestem wdzięczny tym ludziom którzy przywieźli film, nauczycielom którzy zezwolili na zmianę w planie lekcyjnym i umożliwili obejrzenie filmu oraz realizatorom filmu.
  Życie dać i odebrać to sprawa Pana Boga!!!
  Nie ma usprawiedliwienia dla aborcji!!!!

  • Maggie pisze:

   Tak, Leszku i nie ma również, żadnego usprawiedliwienia dla eutanazji. Nasz św.JPII, obrońca życia od poczęcia do ostatniego tchnienia, mówił o tym nieustannie i sam pokazał, jak mimo choroby i bólu, można/trzeba godnie odejść do Domu Ojca.

   Ciekawe to o czym mówią animatorzy akcji „Polska pod Krzyżem”, zapowiadający film „Nieplanowane”. Mianowicie, że przed wojną, aborcją w Polsce uśmiercono ok 6 mln polskich dzieciątek i .. że w czasie II WŚ ok 6 mln Polaków zamordowano….
   Co czeka ludzkość … kiedy np w samej USA, jak mówi Abby … statystycznie co 3-cia kobieta przeszła aborcję?!?
   Abby wspomina, że w pewnym momencie jej sumienie zagłuszyła, „opiekuńcza” kobieta, która przeszła 9 aborcji …

   P.S.
   Moja siostra, przed laty, miała studencką praktykę w szpitalu klinicznym na położnictwie. Zdziwiło ją, że zadbana i w świecie bywała, elegancka pacjentka, zna wszystkich pracowników i jakoś bardzo zadomowiona … okazało się, że po każdych wakacjach/urlopie przyjeżdżała na „czystkę” .. tak jakby do dentysty … 😱
   Ile Polskich dzieci „wyskrobano”, tak naprawdę, tylko Pan Bóg wie – komuna umazała się również krwią nienarodzonych, a horor: rzeź niewiniątek nadal trwa, jako „legalny spadek”, w kraju św.s.Faustyny, sb.Celakówny etc … 😰…

 21. Jolantae pisze:

  Właśnie wyszłam z kina. Bylam z Przyjaciółka. Jej wrażenia po filmie sa takie, ze jest zbyt uproszczony, nie ma poruszonych watkow ciaz z gwałtów lub chorych dzieci. Twierdzi też, ze to nie możliwe, zeby Abby sama poddala sie dwóm aborcjom, a potem w tym pracowala i nie wiedziala na czym to polega. Uwaza film za zaklamany. Mówi, ze nikt z jej otoczenia nie poddalby się aborcji w oparciu o ulotkę, ze to jest decyzja oparta na glebokich przemysleniach. Serce mi sie krajalo gdy tego słuchałam i to od osoby mocno wierzacej. Jestem przerazona takim mysleniem. Jest mi strasznie smutno, ale w duchu myślę sobie, ze Pan Bog dziala powoli. Tobie to Panie Boze oddaję. Prosze westchnijcie do Pana za moja Przyjaciolka.

  • Monika pisze:

   Nie powiem, że nie było utrudnień z tym wyjazdem, bo były i to spore:
   osoba, która miała nas zawieźć swoim samochodem do kina oddalonego około godziny jazdy, gdy podjechała pod mój dom, wsiadłam i samochód nagle odmówił posłuszeństwa, nie chciał zapalić i już więcej nie zapalił, nie wydał nawet żadnego dźwięku, nawet nie zajargotał, zupełnie nic, cisza. Osoba, której był samochód nigdy czegoś podobnego z nim nie miała, nawet naprawiła ze 2 dni temu światła stopu, które też się nagle zepsuły a trochę wcześniej był robiony przegląd i nawet był jakiś mały remont tego samochodu, który zawsze był i jest sprawny, bo musi być sprawny, bo osoba dużo jeździ ale jak się okazało, w tej sytuacji po raz pierwszy w ten sposób odmówił posłuszeństwa i dalej nie pojechał.
   Więc musiałyśmy szybko szukać jakiegoś innego samochodu zastępczego i prosić kto w końcu zechce nas zawieźć. Samochód inny był wolny ale żadna z osób nie była w stanie jechać nie swoim samochodem. W tej niespodziewanej sytuacji chwyciłyśmy za telefony, żeby zorganizować w ostatniej chwili inny transport a tu jak na złość nikt nie odbierał. W końcu zdążyłyśmy do kina ale nie pojechała z nami osoba, która popełniła aborcję na swoim dziecku, nie odbierała telefonu i ostatecznie nie wsiadła do samochodu, gdy pod jej dom pojechaliśmy, bo się nie zmieściła, dlatego, że jeszcze doszedł kierowca, który miał nas wieźć a inna osoba, która miała też jechać innym, swoim samochodem i część osób zabrać do swego auta też zrezygnowała jak sprawdziła w internecie co to za film, bo wiadomo, że zło nie śpi i głośna antyreklama też działa, w środowiskach wrogich Bogu i Kościołowi. Wiadomo, że nie wszyscy, nawet chodzący do kościoła, są przychylnie nastawieni do Kościoła a zwłaszcza do środowisk prolajferskich, walczących o prawa do życia najsłabszych.

    • Monika pisze:

     Nie mam skypa od dawna, sam się zwinął, zniknął bez śladu a wszystkie próby przywracania go do życia zawiodły, więc dałam sobie z nim spokój. Innego skypa też jak widzę się nie ściągnie, bo jest już tylko na 10-kę. Cud, że laptop jeszcze działa od tylu lat, już nawet nie grzeje a parzy jak piec – tu informatyków stanowczo brak a mój były informatyk od co najmniej wakacji nie ma w ogóle czasu. Windowsa 10-ki też na razie nie mam a wiadomo, że z 7-ką to pociągnie tylko do końca roku. Mam nadzieję, że Mati zlituje się i znajdzie czas do końca roku, by zrobić to co trzeba, tak jak obiecywał.

   • Monika pisze:

    W sumie miało jechać więcej osób z nami ale do kina ostatecznie dotarło jedynie 5 osób.
    A same bilety wydrukowały się, nie wiedzieć czemu, z błędnymi numerami siedzeń: zamiast w jednym z wyżej położonych rzędów, tak ja były kupione, to wydrukowały się z zaznaczonym rzędem V, więc wszyscy musieliśmy siedzieć dużo niżej w kinie, niż faktycznie były zakupione z tygodniowym wyprzedzeniem.

  • Maggie pisze:

   @Jolantae
   Kochana, obejrzałam, ale nim otrzymałam przez Internet, wysłuchałam parę prelekcji, bezpośrednich, bo w j.angielskim, gdzie Abby JESZCZE sprzed realizacji filmu, odpowiada również na żywo „na kłopotliwe” i na pytania słuchaczy. Abby jest naprawdę autentyczna i przeżywa nadal horror w którym miała swój udział.

   Ta Twoja przyjaciółka, poniekąd przypomina swoim niedowiarstwem Abby, w momencie zadawania jej kłamu, że miała 2 aborcje: pierwszą „chirurgiczną”, drugą „pigułkową”. Przy jednej aborcji Abby spotkała kobietę po … 9-ciu i ta jej jedna wydała się niczym, kiedy „usuwała skrzep/zlepek komórek”, zwłaszcza, że więcej myślała o sobie: kontynuowaniu nauki/kariery i rodzicach, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak się „dokształca” (a do tego wyższe studia są tu kosztowne).

   Oczywiście, że film jest uproszczeniem, bo trudno przedstawić dramat ośmiu lat i ewolucję otwarcia oczu do tego stopnia, aby z Pro-choice być rzecznikiem dzieci poczętych w szeregach Pro-Life. Abby stara się swoimi prelekcjami zadość uczynić i zapobiegać wpadaniu w sidła IDEOLOGII ŚMIERCI, noszącej nazwę ABORCJA I POMOC MATKOM. TA PRZEMIANA TROCHĘ PRZYPOMINA PRZEMIANĘ SZAWŁA W PAWŁA …
   Nie wiem, czy zwróciłyście uwagę na napisy, po zakończeniu filmu: Abby z mężem spodziewa się 8-mego dziecka; oraz, że głównymi SPONSORAMI ABORCJI (w tym Planned Parenthood) SĄ: „filantropijni” multi-miliarderzy Soros ❗️, Gates, Buffet (ten trzeci to finansisto-wyrocznia na giełdzie .. może podałam złą pisownię nazwisk).

   Nie ma na filmie, że Planned Parenhood odwiedziła Hillary Clinton, dając tym wyraz wsparcia tej działalności i Abby, jako jeszcze wprzęgnięta w przemysł (tak przemysł!) aborcyjny, rozmawiała w cztery oczy z niedoszłą panią prezydent.
   Mąż Abby wychowuje ich dzieci, kiedy ona jeździ z MISJĄ BY NIKT I NIGDY WIĘCĘJ. Jeszcze jeden szczegół, razem z mężem przyjęli jako swoje dziecko, w czasie kiedy ich własne miało zaledwie parę miesięcy). Dziecko to było z brutalnego gwałtu na głuchoniemej, a małżeństwo adoptujące to maleństwa, na dwa tygodnie przed rozwiązaniem, wycofało się, podobnie jak i następna para z uwagi na możliwość, że też będzie głuchonieme …
   Te „migawki” z życia Jonhnson’ów są do wysłuchania na żywo, na Internecie. Jeśli ktoś choć trochę zna angielski, powinien zrozumieć sens, bo język jest potoczny, zaś Abby mówi, wyraźnie i powoli (nie tak szybko, jak w TV/radio typu stacji 680 News=jakby każde słowo na akord) z nieudawaną ekspresją z serca płynącą.

   Zwróć uwagę na to, że w życiu często nawet dobre intencje i zaangażowanie się dla sprawy, ale z robieniem wyjątków/ustępstw/odstępstw od X PRZYKAZAŃ, mogą prowadzić do takiego otumanienia, że nie widzi się i przyjmuje się kłamstwa herezji .. w ten sposób i MZ zaczął od dobrych chęci, a rozrósł się jak pycha szatańska i choć głosi o Bogu to już NIE o Panu Bogu … i wielu tego nie widzi .. i garną się do niego złaknieni/szukający Pana Boga.

   Przepraszam, ze długo ale to temat rzeka i te słowa choć tasiemcowy wpis, są skrótem myślowym.
   OCEAN MODLITWY – owocuje, przykładem tego choćby nawrócenie i przemiana Abby.
   💕🙏🏻❣️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s