Ks. Sławomir Kostrzewa: Jak chronić serca dzieci

Dzieci w szczególny sposób noszą w sobie Boży obraz i podobieństwo. Współczesna rodzina i kultura nie chronią dzieci, a niektóre ideologie w sposób szczególny uderzają w ich niewinność. Jakie nurty i w jaki sposób niszczą dzieci, jak się im skutecznie przeciwstawiać – informuje ks. Sławomir Kostrzewa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: Jak chronić serca dzieci

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ola pisze:

  Bardzo ciężko jest w tych czasach uchronić dzieci przed wszelkim syfem ,który zewsząd nas zalewa. Ale Bóg jest wszechmogący ,wierzę ,że modlitwy rodziców za dzieci nie pójdą na marne ,że zaowocują. Dzieci ,którymi Bóg mnie obdarzył są po ludzku trudne ,ale ja to zaczęłam odbierać jako mój macierzyński krzyż . Panuje tu duch nieposłuszeństwa rodzicom ,dosłownie w niczym mnie nie słuchają, na Mszy świętej zachowują się tragicznie , to jest dramat ,ale wołam do Boga ,tylko i aż tyle mi pozostało ,całkowite zawierzenie Bogu,błaganie Go o łaskę pragnienia Boga w sercach dzieci i oddawanie Mu każdej sekundy ich życia, włącznie z momentem ich poczęcia . Przedwczoraj śniło mi się, że Maryja poprosiła mnie,żebym Frydziowi nie włączała bajek. Ale jakże trudno czasem tego nie zrobić i pomimo , że włączam mu bezpieczne bajki ,to czasem między bajkami są brzydkie reklamy ,albo zapowiedzi brzydkich bajek i synek tym jest zafascynowany ,a tyle wystarczy ,żeby zepsuć dziecko. Kilka dni temu zabrałam synka na zakupy do biedronki i ku mojemu przerażeniu syn dostrzegł okropne gadżety halloweenowe i co gorsze tak się nimi zafascynował ,że nie dałam rady odciągnąć go od tego diabelstwa,dopiero po zapłaceniu za zakupy ,gdy zobaczył ,że wychodzę ze sklepu , przybiegł do mnie. Zrozumiałam ,ze muszę stale wołać do Boga i nigdy w tym nie ustawać, całkowicie Jemu się oddać ,cierpieć z miłością i intronizowac Jezusa Chrystusa jako Króla mojego serca i Króla mojej rodziny .

  • Kasia pisze:

   Tak, przyznam racje, cieżko dzieci wychować w tym zepsutym świecie. Mój syn ogólnie uważa, ma 14 lat i już dużo ze mną oglądał i słuchał na temat zagrożeń. Modli sie, do sakramentów przystepuje regularnie. Ale i tak słucha dużo współczesnej muzyki…coś tam sobie tłumaczy i sprawdza, czy przesłanie i słowa muzyki są ok i czy w teledyskach nie ma znaków okultystycznych itp. Ale i tak nie ufam tej muzyce. Do tego ogląda youtuberów, którzy nagrywają głupie filmiki, niby ogólnie nie ma tam oficjalnie nic złego…ale w jednym domu mieszkają chłopcy z dziewczynami, i robią jakieś śmieszne rzeczy…sam przekaz jest tragiczny moim zdaniem..on to czesto włącza sobie na tv,że mam okazje obejrzeć i dla mnie to żaden wzór do postepowania dla mojego dziecka a nawet antywzór. Ludzie bawią sie, zero do głowy, zero Boga itp. Myśle, że mój syn może zazdrości, bo on też kiedyś bardzo chciał nagrywać filmki, z tego, jak gra w FIFE. Dużo czasu spedza przed komputerem czy telefonem. Po powrocie ze szkoły to je, odrabia lekcje, coś tam pouczy sie i do wieczora przed mediami. Ogólnie jest sportowcem i uprawia sport ale wolny czas w domu to tylko media. Nie wiem już jak sobie z tym radzić. On teraz też buntuje sie strasznie i czesto brzydko sie odzywa. Długo był jedynakiem i byłam na każde jego zawołanie i teraz zbieram owoce tego, niestety 😦 Mam tez 3-letnią córeczke, która ostatnio marudzi całym i dniami, też, chce żebym była na każde jej zawołania, zaraz płacze, krzyczy, wymusza na mnie i ulegam czesto, bo chce mieć spokój. Mój mąż wraca po całym dniu pracy a ja ledwo obiad zrobiłam i na spacer wyszłam i ma pretensje, że znów musi zmywać naczynia wieczorem. Do tego jest bardzo zajety swoim hobby strzelectwo i mamy sporo broni w mieszkaniu. I co jakiś czas w weekendy jezdzi na zawody a ja znów sama z dziecmi, które sprzeczają sie czesto, mimo różnicy wieku. Na dodatek mój syn teraz meczy mnie i chce zapisać sie do grupy strzelanek ASG. Ja nie chce sie zgodzić a on mi płacze, że nie ma kolegów, że nigdzie nie chodzi i nikt do niego i chce mieć kolegów i biegać i sie bawić. Jestem w straszym dołku ostatnio, z meżem sie kłóce, do dzieci cierpliwość trace i nie ma sił na nic:( Czesto podnosze na nich głos.A potem mam wyrzuty sumienia ….i tak ciągle..

   • Karolina pisze:

    Mam podobie z moim 10 letnim synem. Lubi słuchać muzyki, ogląda też czasami te filmiki na you tubie, zaraz mu to każę wyłączać i staram sie dużo tłumaczyć czemu to jest nieodpowiednie. Przeraża mnie ile zła jest i zagrożeń dla dzieci dlatego zawsze rano oddaje dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi i proszę Maryję o opiekę. Po kolegach syna widzę też jak dzieci ciągnie do tego złego a rodzice nic złego w tym nie widzą. Też ostatnio mam gorszy okres, dużo krzycze, potem przy wieczornej modlitwie płacze jaka jestem zła, jednak dziekuję Panu Bogu za tę łaskę przejrzenia na oczy, choć jeszcze dużo przede mną a każdy dzień to wewnętrzna walka. Z tym wszystkim jestem sama, modle się o nawrócenie męża, moich rodziców ale czasami to mam dosyć wszystkiego.

   • cure pisze:

    angazowanie dzieci w zajecia sportowe to najlepsza metoda wychowawcza, wszystkie matki powinny brac z Ciebie przyklad. CO do asg to przeciez nie jest to nic zlego . jesli chodzi o gry komputerowe to nie wszystkie sa przeciez demoniczne. YT to niestety chyba najwikeszy problem dla rodzice – owszem sa tam dobre tresci ale co z tego skoro czlowiek nie tylko dziecko woli wybierac te zle .

  • Jacek pisze:

   Maryja objawiła się w czasie wojny na Siekierkach .Przesłanie jakie z tych objawień płynie poza wezwaniem do modlitwy różańcowej i wynagradzania jest takie, że :”Przyjdą czasy gdy dzieci w ogóle was słuchać się nie będą. Wtedy przyprowadźcie je do Mnie i ofiarujcie. A ja je wychowywać będę” Tak mniej więcej zapamiętałem. Na miejscu objawień posługują się oo. Pijarzy. A ja szczycę się zdjęciem zrobionym w miejscu objawienia z nieżyjącą już Panią Władysławą Papis

   • Ola pisze:

    Dokładnie tak. Oddałam swoje dzieci Maryi ,Ona niech je wychowuje ,należą całkowicie do Niej , są Jej własnością i pomimo ogromnych trudności ,gdzie po ludzku jest beznadziejnie, jestem o nie spokojna. Mówię Maryi ,że moje dzieci są Jej ozdobą i są bukietem,który Jej wręczam. Wszystko w rękach Boga , cóż złego może się stać ,On jest moim Królem królów i Panem panów !

 3. Kasia pisze:

  Mam pytanie: mąż kupił parówki. Kupuje zawsze w tym samym miejscu, gdzie mieso. I ku mojemu zdziwieniu na parówkach jest naklejka z halloween i napisane: halloweenki. Czy nie powinnismy tego jeść? Może przesadzam, mąż mnie wyśmieje zapewne. Ale ja już tak gubie sie w tych wszystkich zagrożeniach. Powinnam wyrzucić? Najlepsze w tym wszystkim, że są to parówki BIO z bardzo dobrego gospodarstwa i były drogie. Mąż nie zauważył kupując.

  • Hala pisze:

   Myślę, że byłoby to marnotrawienie jedzenia na dodatek drogiego. Producent parówek się tylko zagalopował z tą nazwą . Najważniejsze, aby nie obchodzić tego paskudnego święta. Pozdrawiam

   • MJ pisze:

    Ja wszystkie zakupy kropię wodą święconą,albo robi to mój mąż.Mój mąż uważa też ,że bardzo ważna jest modlitwa przed każdym posiłkiem chociażby-Boże dzięki Ci składamy za to co spożywać mamy,Ty nas żywić nie przestajesz ,pobłogosław co nam dajesz.
    I w tedy wszystko jest pobłogosławione co jemy,bo może nie wszystko jest wiadome skąd produkt pochodzi itd.
    Jeżeli chodzi o te loga, to większość producentów uważa ,że to akurat jest na czasie i to może przyciągnąć klienta,tak myślę.
    Natomiast unikamy całkowicie produktów które pochodzą z konkretnych źródeł już w konkretnym celu produkowane.
    Kasiu krop dzieci wodą święconą,my nie wyjdziemy z domu dopóki się nie przeżegnamy wodą święconą.Kropielnica wisi na ścianie przed drzwiami wyjściowymi.
    Córkę też polecam świętym Patronom,ciągle przyzywam świętych w ciągu dnia,aby się wstawiali …..a wieczorem jak Córka zaśnie ,błogosławię olejem św. Charbela

    • Krystyna pisze:

     Piękne, budujące świadectwo! Nie mam małych dzieci, ale polecam wszystkim rodzicom. Dziękuję Ci Panie Boże za MJ i błogosław wszystkim młodym rodzicom.

 4. Paweł pisze:

  Tak à propos dzieci, młodzieży i w ogóle młodości – może ktoś jeszcze nie zna takich oto ciekawych, a związanych z tym tematem „rozrywkowych” utworów muzyki klasycznej:
  „ZŁOTA MŁODOŚĆ” – gawot:

  „MARZENIA MŁODZIEŻY” – walc:

  „HOPSASA” – polka:

  „KUKUŁKA” – polka:

  „DZIECI Z GÓR” – walc:

  • Paweł pisze:

   A tu jeszcze ukraińska orkiestra z Odessy polkę Johanna Straussa „PO CHŁOPSKU” sobie zwyczajnie podśpiewuje:

   I można mieć nawet 4 lata, a grać tak oto „MARSZA TURECKIEGO” W. A. Mozarta (miejscami chłopczyk gra lepiej ode mnie):

   Albo można mieć 5 lat i tak grać „Allegro aperto” z Mozartowskiego Koncertu fortepianowego C-dur Nr 8:

   Holenderski popularyzator muzyki Straussa itp. – André Rieu – „w Krainie czarów/cudów” (jak dawna Alicja) tak oto robi „show” z Mikołajami dla dzieci:

   Na koniec zaś „WIEDEŃSKIE CUKIERKI” – walc op. 307 Johanna STraussa II:

   • Paweł pisze:

    Ci dwaj kilkuletni chłopcy byli z pewnością „MOZARTYSTAMI” (a – jak się tu okazuje – Mozarta można parafrazować nawet w rytmie walca):

    Bo dzieci – tak w ogóle – bywają „SPRYTNE”:

    I umieją zaśpiewać nawet polkę „ŚWIĘTO OGNIA”:

    No, tak poza tym, walce też bywają (choć rzadko) śpiewane, jak np. walc „ODGŁOSY WIOSNY”:

    A sama przyroda też w pewnym sensie „śpiewa” – np. takimi „GŁOSAMI NATURY”:

    Albo tak, jak w takim jakimś „LASKU”:

    (tylko trzeba uważać na „BANDYTÓW”, którzy strzelają:)

    Lub też „muzykuje” jak „NA LETNISKU”:

    Czy może w miejskiej metropolii, np. w Berlinie „POD LIPAMI”, gdzie notabene bardzo długo i aż do śmierci [lat temu akurat 80] mieszkał Johann STRAUSS III (czyli wnuk Johanna Straussa I [ojca] i bratanek Johanna Straussa II):

    A jego dziadek, Johann Strauss I, gdyby dożył, mógłby mu opowiadać w dzieciństwie na dobranoc np. legendy o „ŚPIEWACH REŃSKIEJ SYRENY LORELEI”:

    Natomiast jego tata Eduard mógł się z nim bawić w „KOLEJKĘ”:

    Tak, żeby dziecko nie „WZDYCHAŁO” i nie marudziło:

    Tylko cieszyło się, że „NASZA FLAGA POWIEWA”:

    Że wujek Josef robi „DEFILADĘ”:

    I w ogóle „CAŁY ŚWIAT JEST JEGO”:

    A więc życzymy dzieciom – i nie tylko – DOBREJ ZABAWY!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s