Bp Andreas Laun: nad Europą wschodzi słońce skąpane we krwi nienarodzonych

„Prawdziwi przedstawiciele państwowości prawa” w Europie nawet się nie rumienią, gdy rozgłaszają swój promieniujący ideał, a jednocześnie pozwalają rozszarpywać na strzępy tysiące dzieci – pisze austriacki biskup, Andreas Laun.
Emerytowany biskup pomocniczy Salzburga w Austrii, Andreas Laun, zwraca na łamach portalu Kath.net uwagę na haniebne zakłamanie tak zwanych europejskich elit. Z jednej strony mówią wiele o praworządności i prawie jako podstawie funkcjonowania krajów europejskich, z drugiej pozwalają, by na kontynencie mordowano każdego roku setki tysięcy dzieci nienarodzonych.
Bp Laun zauważa, że Europa chlubi się swoją rzekomą praworządnością i prawem jako solidnym fundamentem państwowości, nie cierpiąc tu żadnych wyjątków; wskazuje, że na kraje, które patrzą na to inaczej, nakłada się nawet kary. Jednocześnie te tak praworządne europejskie „elity” nie robią nic w sprawie aborcji. Dla tych ludzi jest prawdziwym skandalem, gorszym nawet od zwykłego naruszania poprawności politycznej, że są jeszcze tacy, którzy ośmielają się mówić o odbieraniu niektórym miana człowieka. Dla „praworządnych” Europejczyków państwo prawa jest jak słońce na niebie; i jest tak rzeczywiście, twierdzi hierarcha, problem w tym, że słońce to jest dosłownie krwistoczerwone – choć o przelewanej krwi dzieci nienarodzonych w ogóle się nie mówi „Nie robią tego nawet rzekomo chrześcijańscy politycy, zwłaszcza, że nie gani ich z tego powodu nawet Kościół. Mamy prawa, które z krwi dzieci uczyniły wodę lecznicą dla kobiet” – krytykuje. Nie ma żadnych złudzeń: legalność aborcji oznacza, że państwa prawa w Europie nie ma. I tym właśnie problemem należy zająć się w pierwszej kolejności, a nie klimatem, podsumowuje bp Laun.
Źródło: Pch24

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

99 odpowiedzi na „Bp Andreas Laun: nad Europą wschodzi słońce skąpane we krwi nienarodzonych

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Paulina pisze:

   Droga Ewo, bardzo Ci dziękuję złożenie naszych intencji do grobu o. Dolindo i ogrom modlitwy w naszych intencjach.
   1. Złożyłam b. dużo intencji; już po 2-3 dniach pielgrzymki uświadomiłam sobie, że myślałam tylko o sobie samej, a nie pomyślałam np. o duchownych, którzy się za mnie pomodlili i modlą; i dostrzeżenie mojego egoizmu okazało się łaską!
   2. Od 12-13 października jestem przeziębiona; dla mnie to też jest dar, bo przeziębienie, złe samopoczucie, przeciążenie dawało i daje mi pokorę – umniejsza pychę i otwierała na dary.
   3. Otrzymałam łaskę, że poczułam miłość do Pana Jezusa, miłość do Boga. Nie jest to stałe, ale były takie chwile miłości i bardzo za nie Bogu dziękuję. Cieszę się, że mogłam Bogu powiedzieć, że Go kocham. Sama z siebie nie potrafię kochać. Dzięki książkom o. Augustyna Pelanowskiego wiem, że Bóg jest miłością i mamy prosić Ducha Św., aby podarował nam miłość, napełnił miłością, uzdolnił do kochania.
   4. Poprosiłam m. in. abym przebaczyła wszystkim wszystko. Wczoraj przyjęłam Komunię Św. w intencji, aby Pan Bóg umeblował mnie, moje życie, szczególnie moje serce tak, jak chce. Po przyjęciu Komunii Św. w pewnym momencie poczułam w sobie ból i z tego bólu, w tym bólu powiedziałam spontanicznie, jakby z nakazu, wbrew sobie: „Panie Jezu, nie poczytuj jej tego grzechu”. Dotyczyło to osoby, do której miałam urazę od około 10 lat! Sama z siebie nie powiedziałabym tego, nawet bym nie chciała. Była to dla mnie ogromna łaska i pierwszy raz w życiu coś takiego przeżyłam. „Przebaczenie z rany” – słyszałam o tym, a wczoraj tego doświadczyłam. Ale sama z siebie nie byłabym do tego zdolna.
   Jest jeszcze we mnie dużo do przemiany, ale wiem, że Pan Jezus jest ze mną.
   Chwała Bogu! Ewuniu, pięknie Ci dziękuję, Bóg zapłać!

 2. Gosia P Warszawa pisze:

  Święte słowa.

 3. wobroniewiary pisze:

  Wróciłam szczęśliwie do domu i wznawiam zapisy do Nowenny Pompejańskiej za dusze czyśćcowe. Proszę obserwować komentarze, co komu tam przydzieliłam 🙂

 4. Elizeusz pisze:

  https://www.pch24.pl/rzym–amazonskie-drewniane-figurki-wrzucone-do-tybru—video-,71601,i.html
  Dobrze, że tak się stało, bo zaćmione umysły mieli ci decydenci w Watykanie, którzy jest sprowadzili z Amazonii i później publicznie oddawano im cześć, z udziałem Franciszka.

 5. Lena pisze:

  Proszę o modlitwę, chociaz jedno Zdrowaś Maryjo lub westchniecie, o zdrowie dla mojego synka, ma prawie 2 miesiące i problemy z oddychaniem, tak bardzo się męczy.

 6. Aleksandra pisze:

  Święty Antoni, wielki nasz Patronie, proszę Cię pokornie,
  abyś z wysokości swej chwały wejrzał na mnie
  i przyszedł mi z pomocą.

  Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego
  pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i moich
  ufnych próśb, ale wspomagaj mnie w moich troskach
  i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne
  wstawiennictwo w odnalezieniu rzeczy zgubionych,
  ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi,
  niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym
  i zakłopotanym. Z ufnością błagam, spraw, abym
  dzięki Twej opiece miał zawsze silną wiarę, pracował
  nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej.

  Polecaj mnie Najświętszej Maryi, Matce Bożej,
  której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla
  zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słaby i nędzny jestem,
  wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd mnie otacza i jak
  bardzo potrzebuję Twej pomocy.

  Proszę Cię, święty Antoni, abyś mnie wspomagał
  w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich,
  którzy zwracają się do Ciebie w swych potrzebach
  i troskach. Niech wszyscy odczuwają Twoją opiekę
  i doznają Twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna,
  i Ducha Świętego. Amen.
  Proszę pomóż Nam odnaleźć silną wiarę i siłę w walce ze złem.

 7. ZankaRos pisze:

  Pomodłcie się proszę za naszą nienarodzoną jeszcze córeczkę Agatkę. Jestem w 20 tyg. ciąży i dziś na kontroli u ginekologa okazało się, że serduszko nie bije… niby od 2 tygodni, ale czułam w tym czasie ruchy dziecka. Jutro muszę iść do szpitala na kolejne badania i wywołanie porodu. Proszę Boga o życie dla Agatki, by to była pomyłka… pomodlcie się za nią proszę…

 8. Elizeusz pisze:

  Co do grzechu aborcji. Tak oto w jednym z Orędzi mówi ntt. św. Michał Archanioł w „Prawdziwym Życiu w Bogu” V. Ryden:
  „Dziś w waszym pokoleniu demonowi oddaje się coraz większą cześć. Od początku był on zabójcą i kłamcą, a dziś czci się go jak ojca. To jemu oddaje się wszelkie honory. Ludzie kłaniają się obecnie bardzo nisko jego dziełom i z tego powodu wasze pokolenie ściągnęło na siebie karę. Na wasze kraje napadają zastępy duchów nieczystych, które wszędzie się wałęsają. Szatan kusi dziś nawet wybranych Boga. Dlatego właśnie wszędzie rozszerza się zamęt w tym pokoleniu, które wznosi swe wieże na niewinnej krwi [z przypisu: Aborcja jest obecnie zalegalizowana w bardzo wielu krajach.] i buduje swe kraje na zbrodni. Jedynie ta ofiara [z przypisu: Aborcja podoba się szatanowi, potrzebującemu ofiar z ludzi dla uzyskania mocy. Zbrodni tej dokonuje codziennie wiele osób. Nie są one nawet świadome, że oddają przez to cześć demonowi i udzielają mu w ten sposób mocy; por. Ps 106,37] podoba się szatanowi”. (14.10.1994)
  i
  Pan Jezus:
  „Chcę, abyście byli odważni. Nie lękajcie się w dniach tego wielkiego ucisku. Brońcie nadal Mojego Słowa, Mojej Tradycji, nie przyjmujcie doktryn ludzkich i wymyślonych (por. 2Tm 4,3n), które Mój wróg doda i podpisze własnym piórem. Jego podpis zostanie dokonany krwią – krwią odebraną dzieciom, którymi posługują się w swych morderczych wtajemniczeniach (zob. Mdr 12,5), których celem jest jego nominacja! [z przypisu do tego miejsca: «Jego podpis zostanie dokonany krwią». Odkąd tak wiele państw zalegalizowało aborcję, szatanowi jest o wiele łatwiej uzyskać władzę. Przerywanie ciąży jest ukrytą formą zabójstwa, oddającą cześć szatanowi, gdyż jest to składanie ofiar z ludzi. Dla otrzymania mocy umożliwiającej udzielenie władzy nieprzyjacielowi, szatan wymagał tej ukrytej formy ofiary z ludzi.]…”. (3.10.1994)

  • Elizeusz pisze:

   W Orędziu nr 405 zatyt. «Bestia podobna do pantery» (Ap 13,1n) do swych umiłowanych synów, Kapłanów, Matka Boża, tak mówiła:
   „W czasie tej straszliwej walki wyłania się z morza Bestia podobna do pantery, aby pomóc czerwonemu Smokowi. Czerwony Smok to ateizm marksistowski, natomiast czarna Bestia to masoneria. Ta czarna Bestia ma dziesięć rogów, a na nich – dziesięć diademów oznaczających panowanie i władzę królewską. Masoneria panuje i rządzi na całym świecie za pomocą dziesięciu rogów. W świecie biblijnym róg był używany jako narzędzie wzmacniające, pozwalające lepiej słyszeć czyjś głos, jako potężny środek komunikacji.
   Bóg ogłosił Swą wolę Swojemu ludowi przy pomocy dziesięciu rogów, które pozwoliły poznać Jego Prawo: przy pomocy dziesięciu przykazań. Kto je przyjmuje i zachowuje, ten idzie w życiu drogą Bożej woli, radości i pokoju. (…).
   Za pośrednictwem dziesięciu przykazań Pan przekazał Swe Prawo, masoneria zaś – mocą swych dziesięciu rogów – szerzy wszędzie prawo pozostające w zupełnej sprzeczności z Prawem Bożym. (…). Na przekór przykazaniu: «Nie zabijaj», masonerii udało się zalegalizować wszędzie aborcję, doprowadzić do przyjęcia eutanazji i sprawić, że prawie zanikł szacunek dla wartości ludzkiego życia. …”. (3.06.1989)

 9. Monika pisze:

  Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, odbędzie się 7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie – ogłosił dziś metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Kard. Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r. Za życia i po śmierci cieszył się szeroką sławą świętości. Osiem lat po śmierci w Warszawie rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.
  https://www.pch24.pl/beatyfikacja-kard–stefana-wyszynskiego–znamy-termin-i-miejsce-,71598,i.html

 10. Paweł pisze:

  Może nie każdy wie, ale dzisiaj – np. w Austrii i w Czechach – obchodzone jest wspomnienie dowolne bł. Karola I z Domu Austriackiego, ostatniego monarchy Austro-Węgier (beatyfikowanego w roku 2004 przez św. Jana Pawła II, który notabene swoje imię chrzestne Karol otrzymał właśnie na jego cześć: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II , a ponadto „(…) spotkał się [też] kiedyś z Zytą Burbon-Parmeńską, żoną [tegoż cesarza, od roku 2009 Służebnicą Bożą] (…), witając ją słowami «Miło mi powitać cesarzową mojego ojca»”. Oto filmik z koronacji bł. Karola na Węgrzech w roku 1916 wraz z dawnym hymnem Austro-Węgier (ułożonym do melodii skomponowanej przez Josepha Haydna, a posiadającym także oficjalną wersję polską, gdyż język polski należał do 9 urzędowych języków Austro-Węgier, obok niemieckiego, węgierskiego, czeskiego, ukraińskiego, słoweńskiego, chorwackiego, rumuńskiego i włoskiego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_ludowy ):

  Obecnie melodia ta znajduje się w hymnie Niemiec, którego całe ciekawe dzieje ukazuje filmik:

  A tu strona internetowa o bł. Karolu Habsburgu: http://www.emperorcharles.org/videos

  • Robert pisze:

   Chętnie bym poznał polską wersję językową, bo bardzo lubię tę melodię, bardzo – aż mi głupio. : )

   Szkoda, że w katedrze wiedeńskiej swoją mowę wygłosiła już nawet słynna „kobieta z brodą” – nie o taką Austrię bił się Jan III Sobieski, nie o taką…:

   • Robert pisze:

    Aaaa! Polska wersja jest pod linkiem. Dzięki. : )

   • Paweł pisze:

    Tak à propos Jana III Sobieskiego i naszych związków z Austrią:
    wśród królów polskich – obok rdzennych Polaków, takich jak Piastowie, Jan III Sobieski, Michał Korybut Wiśniowiecki, Stanisław Leszczyński i Stanisław August Poniatowski – mieliśmy reprezentantów dynastii wiążących nas z naszymi sąsiadami, a mianowicie litewskich Jagiellonów (7 królów), szwedzkich Wazów (3 królów), francusko-węgierskich Andegawenów-Walezjuszów (Ludwika Węgierskiego i jego córkę św. królową Jadwigę oraz Henryka Walezego), węgierskich Batorych (1 król), czeskich Przemyślidów (2 królów) i saskich Wettynów (2 królów i 1 wielkiego księcia warszawskiego z czasów Napoleona), a także jedynego lubianego przez Polaków przedstawiciela rosyjskich Romanowów [cara Aleksandra I panującego jako król Polski w tzw. Kongresówce w latach 1815-1825, którego następcę, niechętnego nam i nielubianego Mikołaja I, Polacy jednak zdetronizowali „z hukiem” podczas powstania listopadowego];
    mało kto jednak wie, że AŻ OSIEM polskich KRÓLOWYCH było HABSBURŻANKAMI:
    1. Elżbieta Rakuszanka – żona króla Kazimierza Jagiellończyka i matka św. Kazimierza królewicza
    2. Elżbieta Habsburżanka – pierwsza żona króla Zygmunta II Augusta
    3. Katarzyna Habsburżanka – trzecia żona króla Zygmunta II Augusta
    4. Anna Habsburżanka – pierwsza żona Zygmunta III Wazy
    5. Konstancja Habsburżanka – druga Zygmunta III Wazy
    6. Cecylia Renata Habsburżanka – pierwsza żona Władysława IV Wazy
    7. Eleonora Habsburżanka – żona Michała Korybuta Wiśniowieckiego
    8. Maria Józefa Habsburżanka – żona króla Augusta III Sasa (ostatnia królowa Polski)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_kr%C3%B3lowe
    Z tego widać, z JAKIMI KRAJAMI mamy jakieś szczególniejsze związki historyczne.

 11. Robert pisze:

  Może ktoś jeszcze nie słyszał o tych organizacjach…:

  https://pro-life.pl/

  https://www.zycierodzina.pl/

  • Robert pisze:

   Fajna akcja! : ) Niestety, zapewne będą ścigani przez wymiar sprawiedliwości (ludzkiej). (Może i ja – za pochwalanie zachowań amazonofobicznych??)

  • AnnaSawa pisze:

   Ks dr Paweł Murziński: .”…zawrze przymierze z wieloma, które anuluje przymierze zawarte przez Jezusa Chrystusa”, …..”wszystkie drogi prowadzą do Boga, wszystkie religie są sobie równe” – nowy rzymski Panteon.

 12. Robert pisze:

  Coś dłuższego (!!!) i miłego na koniec doby europejskiej:

  : )

  • Paweł pisze:

   Znakomita, i cytowana już tu przeze mnie, książka (o bardzo sensownych treściach i z mnóstwem kolorowych ilustracji) „Kompozytorzy znani i mniej znani” Petera Gammonda, wydana przez Oficynę Wydawniczą „Delta W-Z” (Warszawa 1994), TYLKO DWUNASTU NAJWIĘKSZYM jej zdaniem KOMPOZYTOROM poświęca aż 4-stronicowe opisy. A należą do nich oczywiście najpierw dwie „sławetne trójce muzycznych TYTANÓW”:
   1. „trójca” klasyków wiedeńskich: MOZARTA, HAYDNA i BEETHOVENA
   2. i/lub „sekwencja historyczna trzech muzycznych GIGANTÓW na literę «B»”: BACHA z epoki baroku, BEETHOVENA z epoki klasycyzmu, no i właśnie BRAHMSA – „tytana” i twórcy neoklasycyzmu, kontynuatora stylu Beethovena.
   [Pozostali z tych dwunastu to: barokowy HÄNDEL, romantycy SCHUBERT i VERDI oraz czterej „giganci” neoromantycznych szkół narodowych: WAGNER, CZAJKOWSKI, SIBELIUS i ELGAR (no, ale ten ostatni na tej liście – to chyba tylko „anglosaski szowinizm” autora tej książki)].
   A więc jeśli chodzi o Brahmsa, to kiedyś przed laty grywało się (np. na pianinie u babci) taki oto jego słynny „przebój”:

   Ten nastrój u babci (lata 70.) kojarzy mi się trochę z takim oto utworem:

   Dzisiaj zaś obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, które – jak zauważa Episkopat – przypada w jego Roku Jubileuszowym: https://episkopat.pl/13-pazdziernika-dzien-papieski-pod-znakiem-100-lecia-urodzin-sw-jana-pawla-ii/ , wypada więc, aby zabrzmiały „JUBILEUSZOWE FANFARY”:

   No i aby nastrój nasz ogólnie przejawiał odpowiednią „SYMBOLIKĘ POGODY DUCHA”:

 13. Maggie pisze:

  Niestety „pocieszająca” wiadomość … Maleficent tj kolejny film z Angeliną … „o dobrym i pięknym złu” , który właśnie wszedł na ekrany … bije rekordy kasowe… akurat to „dobre” preludium do halloween…

 14. Witek pisze:

  Cieszę się Ewo że wróciłaś. Smutno tu bez Ciebie. Tyle się dzieje w świecie.
  A ja wklejam informację o Tajemnicy Mszy Świętej i wklejam dwa linki.
  Może kogoś zainteresuje:
  http://funawi.pl/tajemnica-mszy-swietej/
  https://fundacjanaszawinnica.pl/

  Błogosławionego dnia dla wszystkich, którzy KOCHAJĄ Św. JPII – dzisiaj wspomnienie.
  Bardzo dużo mu zawdzięczam.

 15. Daga pisze:

  Błagam o modlitwę w mojej intencji…już nie mam siły…:(

 16. Magdalena pisze:

  Kochani,
  czytam tę stronę regularnie, to jedyne miejsce prawdziwej informacji w poplątanym świecie, podziwiam was jak wspieracie się modląc się za siebie nawzajem. Chciałabym i ja poprosić was o modlitwę gdyż znalazłam się w ciężkiej sytuacji otóż od 10 lat choruje na rzs teraz planuję z mężem dziecko i musiałam odstawić leki i zaczęło się- choroba szaleje, ból nie do zniesienia. Proszę pomódlcie się o to żeby choróbsko odpuściło chociaż na parę miesięcy bym mogła zajść w ciążę i urodzić dzieciątko.

 17. Aleksandra pisze:

  DUCHOWĄ ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO.

  Modlitwa codzienna

  Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 18. Dorota H. Kutyła pisze:

  Najpierw długo byłam człowiekiem niewierzącym, potem zaczęłam się otwierać na Boga. Mimo protestanckich przodków z linii Mamy Bóg jednak zaprowadził mnie do katolicyzmu, a tam, kiedy przyszłam, okazało się, że kwestia przerywania ciąży jest takim papierkiem lakmusowym dla wielu. Jestem przeciw, czyli jestem dobrym katolikiem, jestem za – no to po prostu gnida ze mnie. Bardzo to jest ostre, jednoznaczne, bezwyjątkowe. Ponieważ długie lata była bardzo jasno za prawem do przerywania ciąży stanęłam wobec wielkiego wyzwania, jak te lata i moje poglądy dotyczące kobiet zestawić z tym, co tak sztandarowo dziś katolicyzm głosi. I zaczęłam znajdować drogę, czyli by popatrzeć na to od strony praw kobiet, ale w duchu, że zakaz przerywania ciąży nie jest przeciwko nim, ale jest tym, co im może sprzyjać. Wtedy otworzył mi się prosty obszar dalszych pytań – z czego bierze się ciąża (tak, to aż za proste pytanie), ale chodzi mi o sferę relacji między kobietami i mężczyznami i na ile w tej sferze dopuszczalność przerywania ciąży nie sprzyja kobietom, a mężczyznom (tak w wielkim uogólnieniu), ale w taką stronę myślenia idę.

  • Monika pisze:

   Doroto, a może spróbuj popatrzeć na to z innej strony: czyli ze strony dziecka, bezbronnego dziecka, osoby najsłabszej, niewinnej (Ty też byłaś kiedyś takim dzieckiem) – dziecka, które chce żyć i ma do tego prawo – to Bóg daje i kończy ziemskie życie, ale to życie przecież się nie kończy ale trwa wiecznie.
   Gdyby przykładowo Twoja mama nie chciała Ciebie przyjąć ale wybrała to swoje „ja” nad Twoje być, gdyby wybrała być może z jej puntu widzenia łatwiejsze życie ale bez Ciebie, to Ty nie miałabyś szansy zrobić tak wiele dobrego w życiu, zaistnieć dla innych, dzielić się tym życiem dalej, dzielić się swym szczęściem, pokojem i miłością z innymi.

   Co byłoby i jak wyglądałby świat, gdy każda kobieta pod wpływem tego skrajnego zła, na które wprost słów brakuje, które się panoszy i próbuje dotrzeć do każdego, i jest w dodatku przedstawiane w mediach jako coś dobrego – gdyby każda kobieta uległa tym kłamstwom, tej ułudzie i chciała zabić każde swoje dziecko poczęte? Jak wtedy wyglądałby świat i jak długo by istniał?
   Nie wierzmy propagandzie, bo dobrych ludzi jest więcej.
   To, że kiedyś tam ulegliśmy złudnej ideologii, fałszowi, kłamstwom, propagandzie, bo np. nie czerpaliśmy z dobrych źródeł, to nie znaczy, że dalej musimy tak samo myśleć i w tym fałszu tkwić. Nawrócenie to zmiana myślenia, to życie w prawdzie.
   Polecam książkę „Trafiona przez piorun” Glorii Polo.
   Można wysłuchać:

 19. Robert pisze:

  Aborcja jest także problemem demograficznym. Na przykład: w Indiach i Azji Wschodniej zmniejsza się odsetek kobiet w społeczeństwach – brakuje ich już około 200 000 000, ponieważ eliminuje się zazwyczaj płody płci żeńskiej. Skutki moralne są może mniej widoczne w statystykach, ale na pewno bardziej poważne – śmiertelnie poważne. Przyszło mi wczoraj do głowy, że te odrzucone na śmietnik śmierci dzieciaczki są w swym dramacie podobne do Pana Życia, którego potraktowano równie bezwzględnie lub bezmyślnie. Ktoś policzył MASĘ ciał oficjalnie abortowanych dzieci w Wielkiej Brytanii: wyszło kilka wagonów rocznie. I jeszcze robi się z nich kosmetyki czy medykamenty dla innych kobiet…

 20. Lucyna pisze:

  Rozpadam się,schizofrenia.Nie potrafię nawet skompletować ubrania.Jestem matką chrzestną,powinnam jechac w przyszłymroku na slub chrzesniaczki,daleko nie jestem w stanie podjąć się podrózy,wiem jak będzie to źle odebrane.Boję się wychodzic z domu,wszystko stało się obojętne.Mam dorosłego syna,który chce się żenic i zamieszkać z żoną u nas.A ja nie będę w stanie nic jej pomóc.Lęk mnie przerasta.Nie potrafię już ugotować nie będę w stanie wyprawić żadnych uroczystości.Już nie wiem co robić,myśle o najgorszym…Modlę się,by Pan wziął mnie z tego świata, a on nie chce tego zrobić.Ludzie do mnie coś mówią,a nic nie dociera.Słucham a nie rozumiem co sie do mnie mówi.Błagam o pomoc,pomódlcie się za mnie..Najgorsze jest,ze jako osoba chora psychicznie przestaję sobie radzić.W 2022 ślub syna a ja jestemprzerażona,bierna,tak jak przedmiot,nie wiemco robić…i ludzie,nie dogaduję się z nimi,nie potrafię rozmawiać jestem jak dzikie zwięrzę..

  • Robert pisze:

   +++

   Konieczny może być pobyt w szpitalu i regularne przyjmowanie leków. Są jednak widoki na powrót do (względnej) normalności – czasem szybciej niż się podejrzewa (w rozpaczy). Coraz więcej ludzi choruje psychicznie, bo czasy są nieludzkie. Modlitwa zaś zawsze jest skuteczna, choćby nawet tak nie wyglądało.

  • Artur K pisze:

   Pod Twoją Obrone

  • Renata Anna pisze:

   Ja się pomodlę +++, ale pomódl się codziennie. Warto słowami modlitwy; „Pod Twoją obronę…” Modlitwę odmów w intencji; O wiarę dla siebie, wiarę dziecięcą. To znaczy wiarę ufną Bogu. 🙂

   • Lucyna pisze:

    Bóg zapłać wszystkim,niech Wam Pan Bóg błogosławi i strzeże.

    • bea pisze:

     PANI LUCYNKO MOZE PANI SPROBOWAC JECHAC NA MSZE O UZDROWIENIE DO OJ GALUSA DO CZATACHOWEJ SLUCHALAM NIEDAWNO NA FACEBOOKU MSZE BYLA PELNA SALA A DZIALO SIE DUZO BOG Z KAZDEJ CHOROBY MOZE NAS UZDROWIC POLECAM ROWNIEZ POSLUCHAC OREDZIA PRAWDZIWE ZYCIE W BOGU W WERSJI CZYTANEJ PRZEZ LEKTORA POWIEDZIEC PANU BOGU NIECH SIE TWOJA WOLA STANIE A NIE MOJA MARYJA NASZA OREDOWNICZKA BARDZO MOCNO POMAGA :ROZMAWIAC Z PANEM BOGIEM SPOWIEDZ KOMUNIA MODLITWA POST
     http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/vass_mp3.html
     POMODLE SIE ZA PANIA Z BOGIEM
     PS ISC DO KSIEDZA ABY EGZORCYZMOWAL WODE I SOL ORAZ OLEJ : WOLAC DO BOGA JEZUS USLYSZY

  • Ania pisze:

   Niech pani sprawdzi poziom witaminy d3. Dr Czerniak mówił, że miał taką pacjentkę, która miała problemy psychiczne. Podniosła witaminę d3 do kilkuset i wyzdrowiała. Oczywiście nie można samej, razem z d3 trzeba brać tez odpowiednie ilości wit a, e, k2mk7, b, omega. Moze sam dr Czerniak jest kontrowersyjny na tej stronie, ale to co mówi o witaminach pomogło wielu ludziom.

 21. Małgosia pisze:

  We wszystkich intencjach –
  Pod Twoją obronę uciekamy się…

 22. Ania N2 pisze:

  We wszystkich intencjach+++

 23. Janek pisze:

  Matka Boża w latach 90-tych w objawieniach w Litmanovej mówiła że Słowacji grozi pogrom jeśli ludzie się nie nawrócą. W obecnie trwających objawieniach w Dechticach prosi o modlitwę i post 3 razy w tygodniu o chlebie i wodzie.
  w Czechach formalnie prawo do aborcji przysługuje tylko cudzoziemkom z prawem stałego pobytu albo posiadającym czeskie ubezpieczenie. Na Słowacji zaś nie ma żadnych ograniczeń, są więc gabinety, które nie kryją, że utrzymują się z polskich pacjentek (ponad 70% korzystających z usług to Polki). Słowackie gabinety ogłaszają się w internecie, organizują transport z Polski, mają infolinie z osobami mówiącymi po polsku itp.
  https://wiadomosci.wp.pl/bog-sie-rodzil-a-polki-jechaly-za-granice-usuwac-ciaze-bylismy-tam-z-ukryta-kamera-6200713765967489a
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1518782,1,turystyka-polek–na-slowacje-po-aborcje.read

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s