Ks dr Grzegorz Bliźniak: Musimy wrócić do normalnego sposobu przyjmowania Komunii Św. do ust i na kolanach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

101 odpowiedzi na „Ks dr Grzegorz Bliźniak: Musimy wrócić do normalnego sposobu przyjmowania Komunii Św. do ust i na kolanach

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. AnnaSawa pisze:

  „…Przy całym szacunku do władz kościelnych, oskarżam wszystkich tych, którzy zaaprobują Instrumentum laboris dla Amazonki, o politeizm albo bardziej dokładnie – o
  P O L I D E M O N I Z M !
  Bowiem jak mówią Psalmy, wszelkie bóstwa pogan są demonami, a nasz Bóg –jak mówią (Psalmy) – stworzył niebiosa. Zatem dwie religie nie mogą istnieć w obrębie tego samego Kościoła.
  Apeluję do biskupów i księży, którzy są wciąż katolikami, by zabrali głos przeciwko temu skandalowi.
  A jeśli ich milczenie będzie trwać, będziemy ubiegać się o interwencję aniołów i Maryi – Królowej Aniołów by ocalili święty Kościół od wszelkiej formy wymyślania go na nowo, zniekształcania i reinterpretacji…” Roberto de Mattei.
  Polecam całość – trzeba ustawić napisy polskie. Materiał zawiera doskonałe wytłumaczenie tej „zjawy” religii amazońskiej. To się dzieje na naszych oczach. Matko Boża bądź z nami i ratuj nasz Kościół prawdziwy. Amen.

 3. Ola pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za mojego 2,5letniego synka Fryderyka, dziś o 12 ma wizytę u dentysty ,zrobił mu się ubytek między jedynkami ,spodziewam się wizyty niczym sceny z horroru . Westchnijcie, proszę,kto może . Bóg zapłać ❤️

 4. bea pisze:

  Dlaczego KK nie nawraca muzułmanow

 5. Alina pisze:

  Ja mam takie pytanie, na jakiej stronie mogę oglądać objawienia z Medjugorie żeby były prawdziwe?

 6. Kasia pisze:

  Kochani bardzo Was prosze westchnijcie za mna w modlitwie. Organizuje dwie duze i trudne sprawy ewangelizacyjne dla spolecznosci w miejscu gdzie mieszkam. Prosze Was chociaz o jedno ‚Zdrowas Maryjo’. Bog zaplac.

  • bea pisze:

   Wieczny Odpoczynek racz Mu dac Panie a Swiatlosc Wiekuista niechaj Mu Swieci Amen

   • Witek pisze:

    Panie Jezu przyjmij Go do swojego Królestwa. Amen
    Szkoda….,
    A wszystkim ludziom, którzy złorzeczą osobie zmarłej, pragnę powiedzieć, nigdy nie było w Polsce i wśród Polaków i Katolików, złorzeczenia wobec osób które umarły. Nigdy.
    Została przekroczona kolejna granica.
    Zastanówcie się gorszyciele…..

 7. Stokrotka pisze:

  Kochani, bardzo proszę o modlitwę- o dobrą atmosferę w pracy, rozwiązanie trudności, które pojawiają się „znikąd” i piętrzą.. sił brakuje i ludzkie obawy o to co dalej. Bóg zapłać za każde westchnienie.

 8. Danuta pisze:

  BARDZO PROSZE O MODLITWE ZA ZOJE 1,5 roczku O CHRZEST SWIETY I ZDROWIE:— BOG ZAPLAC

 9. Katarzyna pisze:

  +++ We wszystkich intencjach.

 10. AP pisze:

  Mam pytanie w temacie Komunii Świętej. Wiele razy zdarzyła mi się sytuacja gdy jeden z księży udzielając Komunii Świętej nie powiedział „Ciało Chrystusa”. Czekam chwilę i nic, więc mówię Amen. Nie zdarza się to u innych księży, gdziekolwiek bym nie był. Czy spotkaliście się z podobną sytuacją? Nie wiem co o tym sądzić, zwłaszcza, że coraz częściej jestem świadkiem wielu nietypowych sytuacji np. zamiast „Zdrowaś Maryjo” podczas odmawiania Różańca odmawiają „Zdrowaś Mario” (niestety nawet księża) a raz członkini wspólnoty parafialnej zmieniła nawet Ojcze Nasz by było bardziej „poetycko”. Maryja i Maria to dwa różne imiona, i o ile tutaj mogę zrozumieć starsze osoby, to nie mogę pojąć jak ksiądz może się tak pomylić. To dziwne i zauważam to od niedawna.
  Oczywiście u nas Komunia Święta na stojąco, a w sąsiedniej parafii co roku kursy Alfa.

  Fragment artykułu z Niedzieli:
  Tuż przed przyjęciem Ciała Pańskiego ma miejsce ważny dialog. Kapłan lub diakon pokazuje nam świętą Hostię i mówi: Ciało Chrystusa. Widzimy tylko zwykły chleb, a słyszymy, że jest to Ciało Chrystusa. Odpowiadamy: Amen – to znaczy „wierzę w te słowa”. Wierzę, że prawdziwe Ciało Chrystusa jest obecne pod osłoną chleba. Eucharystia jest sakramentem wiary w słowa Chrystusa: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. To jest Krew moja. Trzeba, aby udzielający dał wiernemu czas na wypowiedzenie Amen przed otwarciem ust na przyjęcie Ciała Pańskiego. Trzeba koniecznie to Amen wypowiedzieć, bo jest ono wyznaniem naszej wiary.

  • Bozena pisze:

   Też na Radio Maryja przy odmawianiu Różańca mówią Zdrowaś Mario a w książce Ewangelia na dziś z tego roku są Tajemnice Różańca bez rozważań różańcowych a były we wcześniejszych wydaniach to są niepozorne zmiany które coraz bardziej zaczynają być zauważalne
   We wszystkich intencjach +++

  • Paweł pisze:

   Co do tego szczegółu: „Trzeba koniecznie to Amen wypowiedzieć, bo jest ono wyznaniem naszej wiary.” – We Mszy św. Trydenckiej księdzu podającemu Komunię św. NIE ODPOWIADA SIĘ „Amen”: http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=117
   [Dane mi było w takiej Mszy kilka-kilkanaście razy uczestniczyć. Warto to przeżyć, bo np. moje uprzednie wyobrażenia były inne, a rzeczywistość jest trochę inna. Powiedziałbym, że ta Msza „tchnie” nie tyle „duchem Trydentu”, co raczej „duchem Ojców Kościoła”. Dlatego nazwa „Ryt gregoriański” jest chyba adekwatniejsza do „nastroju” tej Mszy. A zanim w niej uczestniczyłam, to myślałem, że jest z tym inaczej…]
   Co do tego odpowiadania „Amen” po otrzymaniu Komunii św. z rąk kapłana – to ja jestem temu w ogóle przeciwny, bo przez to robi się takie małe zamieszanie: zamiast „szykować się” już do odpowiedniego otwarcia ust na przyjęcie Komunii św., to człowiek MUSI jeszcze księdzu odpowiedzieć „Amen”, przez co to nasze „szykowanie się” zostaje przerwane, a potem trzeba „na chybcika” od razu dobrze otworzyć usta. Zdarzyło mi się przez to, raz w życiu, że nie dążyłem się odpowiednio „uszykować” i Komunia św. mi wypadła z ust. Na szczęście ministrant trzymał patenę jak trzeba i Komunia św. spadła na nią, więc od razu podano mi ją ponownie.

 11. wobroniewiary pisze:

  Jak do jutra nie dostanę zawału to będzie cud.
  Ks. Krzysztof zemdlał przy ołtarzu i wylądował na SORze i ojciec Berard nie może jechać na pielgrzymkę, bo nie zostawi klasztoru w tej sytuacji jak i jeszcze drugi ksiądz w szpitalu z chorym sercem (w Warszawie) a ja znowu przechodzę męki i nawet nie mam sił płakać …

  Nie wiem czy prosić o modlitwę czy o cud czy o co już w tej chwili….

  • Bozena pisze:

   W pani intencji o cud bo chyba o to trzeba w tej sytuacji +++

  • Renata Anna pisze:

   +++ we wszystkich intencjach.

  • Ania G. pisze:

   O jedno i drugie,we wszystkich intencjach+++

  • Joanna pisze:

   Jezu ufam Tobie, Ty wszystko wiesz, bądź wola Twoja. Jezu Ty się tym zajmij. Święty Michale Archaniele i Święci Aniołowie Stróżowie wszystkich ludzi (szczególnie tych którzy złożyli intencje). Królowo Aniołów, kochana Mamo módlcie się za nami.

  • Grażyna K pisze:

   JEZU TY się tym ZAJMIJ

  • AnnaSawa pisze:

   Jezu zajmij się tym, proszę. Amen.

  • Ania pisze:

   Matka Boża do ks. Stefano Gobbi:

   „Mojemu przeciwnikowi udzielono pewnego czasu, aby was kusił. Będzie na różne sposoby zastawiał na was zasadzki pychy, pożądliwości, zwątpienia, zniechęcenia, ciekawości. Będziecie przesiewani jak pszenica, a jego niebezpieczne zasadzki przyciągną wielu.

   Idźcie za Jezusem, odrzucając bez przerwy pokusy przeciwnika. Przede wszystkim czuwajcie, ponieważ obecnie pojawiło się wielu fałszywych chrystusów i fałszywych proroków, którzy zwodzą liczne dusze i prowadzą je na zatracenie.

   Nie zniechęcajcie się, najmilsi synowie. Jestem przy was, aby ujawnić zasadzki Mojego przeciwnika i aby pomóc wam nie ulec jego zwodzeniu. W tym celu umacniam was Słowem Bożym. Ono było Światłością, która prowadziła przez życie waszą Niebieską Mamę”.

   Źródło: „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, ks.Stefano Gobbi

   • sylwias pisze:

    Nie rozumiem tego, gdy Matka Boża mówi ” obecnie pojawiło się wielu fałszywych chrystusów”. Czy ktoś z Was wie o co w tym fragmencie chodzi?

    • Paweł pisze:

     Może tu chodzi o takie postacie naszych czasów, jak np. Sai Baba, który uważał się za reinkarnację indyjskiego Kryszny, Śiwy i Śakti oraz za zstąpienie Boga, „ojca, który posłał Jezusa”. Natomiast oficjalny egzorcysta Watykanu i diecezji rzymskiej, śp. ks. Gabriele Amorth, nazwał Sai Babę „pierworodnym synem szatana” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Sathya_Sai_Baba

  • Ania pisze:

   6 października 1882 r. urodził się ks. Dolindo Ruotolo, neapolitański tercjarz franciszkański. Usłyszał on od Pana Jezusa te słowa: „Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „Bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”, Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiąże najtrudniejsze sytuacje. Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud”.

  • Bożena pisze:

   JEZU UFAM TOBIE. JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ… 🙏 we wszystkich intencjach

  • Jezu❤ Ty się tym zajmij proszę 👼

  • Ola pisze:

   +++
   Jezu ,Ty się tym zajmij

  • Kamil@W pisze:

   Pani Ewo, nie tracimy głowy,nie rozpaczamy. Wszystko się jak widać przed wyjazdem kotłuje, z naszego punktu widzenia jest kiepsko. Ale przecież się ułoży! I to bardzo dobrze się ułoży. Wierzę w to, wierzę, że cała wyprawa otoczona jest opieką Matki Najświętszej i jej aniołów, że wspierają ją liczne modlitwy. Proszę za jakiś czas, po powrocie, opowiedzieć nam, jak się ta trudna sytuacja rozwiązała.

  • duszyczka pisze:

   Dobry Bóg chce zapewne obdarować Was wieloma łaskami w związku z tą pielgrzymką, więc zły wścieka się niemiłosiernie, ale przecież zawsze ostatnie słowo należy do Pana, to dobro zawsze zwycięża. Ciężko czasami żyć w nadziei, bo już chyba gorzej być nie może, ale nawet, gdyby wszystko było już w gruzach, trzeba ufać, to jest doświadczenie wiary. Pozostaję z modlitwą i tak jak ktoś kiedyś Ewo powiedział: ” Cuda się zdarzają, ale na rzeczy niemożliwe trzeba trochę poczekać”

  • duszyczka pisze:

   Ewo, właśnie przed chwilą usłyszałam z ust kapłana, że szatan najintensywniej pracuje tam gdzie jest Boża Łaska. Niektórzy też myślą, że tam gdzie jest Bóg nie ma szatana, a on ma tam najwięcej do roboty.

 12. Alina pisze:

  Błagamy o cud, Jezu, Maryjo ,Józefie zajmijcie się tym. Bądź uwielbiony Ojcze Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.

 13. m-gosia pisze:

  Spokojnie Ewusia może to nic groźnego.Ja przed pielgrzymką na początku września też wylądowałam na SORze z powodu wysokiego ciśnienia , a w domu też o mało nie zemdlałąm,nogi mi się plątały i wymioty .Wróciłam do domu o 5 rano , a pielgrzymka wyjeżdżała o 5.30.Oczywiście nie pojechałam.Pielgrzymka wyjeżdża 12 .X to może się to poukłada.Mateczko Przenajświętsza weź sprawę Pielgrzymki w swoje Matczyne ręce. Uzdrowienie chorych módl się za nami .††††

 14. Monika pisze:

  U nas w parafii właśnie tak przyjmujemy Pana Jezusa na kolanach . I każdy ma siłę wstać z kolan

 15. Karolina pisze:

  +++ we wszystkich intencjach. Proszę również o modlitwę za moją kuzynkę, o której już kiedyś pisałam. Znów jest w szpitalu po trzeciej próbie samobójczej.

 16. Damian pisze:

  https://padrejarek.pl/u-matki-bozej-pani-wszystkich-narodow-w-amsterdamie-10-10-2019/
  Dziś o godz. 15 ks. Jarosław w Kaplicy Objawień Matki Bożej w Amsterdamie będzie przewodniczył modlitwie – Koronce do Bożego Miłosierdzia. Będzie to błaganie Maryi o przebaczenie za wszelką Jej obrazę, różne formy profanacji i bluźnierstwa oraz za odrzucanie Jej jako Matki. Przeprosimy w tej modlitwie również za osobiste odstępstwa i niewierności.
  Ks. Jarosław prosi, aby w różnych krajach każdy kto będzie mógł, zjednoczył się z nim w tej modlitwie – jeśli to możliwe – na klęczkach. Dokonajmy tego w październiku, miesiącu poświęconym szczególnie Matce Najświętszej.

 17. Ola pisze:

  Dziękuję za modlitwy ,o które Was proszę . W zeszłym tygodniu poprosiłam o modlitwę za nienarodzone dziecko mojej siostry ciotecznej, u którego wyryto wady serca i arytmię . Wczoraj dowiedziałam się,że dzieciątko zostało uzdrowione , szczegółowe badanie USG nie wykryło żadnych wad serca ani arytmii, serduszko dziecka jest zdrowe .ALLELUJA !!! 😄😄😄♥️♥️♥️

 18. Ola pisze:

  Konferencja z rekolekcji „Ufaj Bogu dzień po dniu”
  Liczę na to,że niebawem na YT będą dostępne konferencje z tego wydarzenia ,dodam ,że wskazówki ks. Dominika to perły.

 19. Edyta pisze:

  We wszystkich intencjach +++ ❤❤❤

 20. Sylwek pisze:

  A tymczasem na Poczekajce w Lublinie tv trwam ( nie wiem w czym) organizuje koncert ku czci JP2 z okacji 40 rocznicy pielgrzymki i nie ma w tym nic złego ale koncert w kościele Pan Nasz w Najświętszym Sakramencie wyniesiony z tabernakulum zawsze w czwartki adoracja była dziś nie nie było czasu nawet na Mszę wieczorną nie starczyło dobrze że różaniec chociaż był. A z kościoła z prezbiterium zrobiona scena w nawach światła ja na dyskoteke. Pytanie czy nie można zrobic takich rzeczy w innych miejscach, dla mnie to jak bym zrobił u kogoś impreze przy tym go wypraszając bo potrzeby mi jego salon

  • Sylwek pisze:

   żeby nie było to koncert uwielbienia -tylko kogo bo Gospodarz wyproszony z imprezy

  • duszyczka pisze:

   Sylwku, ja również jestem bardzo przeciwna wszelkim koncertom czy pokazom teatralnych w Kościołach i niejednokrotnie na prezbiterium, gdzie przecież odbywa się konsekracja. Nigdy nie pójdę na wszelkie koncerty do Kościoła, to jest Dom Boży.
   Cisza jest pierwszym językiem Boga.
   Kard. Sarah powiedział powołując się na słowa Świętego Jana od Krzyża: „Pierwszym językiem Boga jest cisza” i wg kardynała: „Cisza jest ważniejsza niż jakakolwiek inna praca ludzka, bo ona wyraża Boga. Prawdziwa przemiana pochodzi z ciszy – prowadzi nas do Boga i do innych tak, że możemy stawić się w pokorze na ich usługi […] Bóg jest ciszą, a ta boska cisza mieszka w człowieku. Żyjąc z milczącym Bogiem, i w Nim, sami stajemy się cisi. Nic z większą łatwością nie sprawi, że odkryjemy Boga, jak przez ciszę wpisaną w serce naszego jestestwa […]BÓG JEST CISZĄ, A DIABEŁ HAŁAŚLIWY.

   Źródło: pch24, Cisza – jeśli ją usłyszysz… usłyszysz Boga

 21. Dorota Rek pisze:

  W dniu wt., 8.10.2019 o 22:00 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał(a):

  > wobroniewiary posted: „https://youtu.be/X1oZHZ2nTew” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s