Ks. Piotr Glas: Wolność bez Boga jest zniewoleniem

Budowanie bez Boga kończy się katastrofą. Współczesna Europa jest znakomitym przykładem, jak setki lat ciężkiej pracy na rzecz człowieka można w kilka dziesięcioleci obrócić w ruinę, gdy próbuje się tworzyć świat bez Boga… Odpowiedzią na to ma być nasze osobisty, stuprocentowy wybór Boga i życie według Jego zasad. By to było możliwe, potrzeba stanięcia w prawdzie przed sobą i Bogiem – na czym obecnie buduję swoje życie? – uczy ks. Piotr Glas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

43 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Wolność bez Boga jest zniewoleniem

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Kard. Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany. Papież zatwierdził dekret

  Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji – poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej.
  Ojciec Święty przyjął wczoraj na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Becciu i upoważnił tę dykasterię do opublikowania ośmiu dekretów. Jeden z nich dotyczy cudu za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego – poinformowało na stronach Stolicy Apostolskiej watykańskie biuro prasowe.

  Wkrótce, być może w ciągu najbliższych tygodni, możemy spodziewać się kolejnego komunikatu Stolicy Apostolskiej: zostanie w nim podana data beatyfikacji oraz jej miejsce. Dowiemy się także, kto w imieniu papieża dokona promulgacji (ogłoszenia) dekretu o beatyfikacji.

  https://ekai.pl/kard-stefan-wyszynski-bedzie-beatyfikowany/

  • Ania pisze:

   Prymas Wyszyński będzie beatyfikowany 😇

   Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji.

 3. Betula pisze:

  W VI-ty dzień nowenny do Matki Bożej Różańcowej (28.IX – 6.X)

  „Przedziwny sekret Różańca Świętego” – Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (fragmenty)

  To życie jest ciągłą wojną i ciągłą pokusą. Mamy do czynienia nie z przeciwnikiem z krwi i kości, ale z samymi mocarzami piekła. Jaką lepszą broń weźmiemy, żeby ich zwalczyć, jeżeli nie Modlitwę, której nas nauczył sam wielki Mistrz; jeżeli nie Pozdrowienie Anielskie, które wypędziło demony, zniszczyło grzech i odnowiło świat;
  jeżeli nie rozmyślanie nad Życiem, nad Męką Jezusa Chrystusa; jeżeli nie myśl, w którą mamy się uzbroić jak nam nakazuje święty Piotr, aby nas obronić przed tymi samymi nieprzyjaciółmi, których on pokonał i którzy nas atakują codziennie?
  Odkąd demon, mówi kardynał Hugues, został pokonany przez Pokorę i Mękę Jezusa Chrystusa, prawie nie może zaatakować duszy uzbrojonej w medytację Jego tajemnic i, jeżeli atakuje, zostaje haniebnie pokonany.

  Obleczcie się więc w tę Bożą zbroję Świętego Różańca, a zmiażdżycie głowę demona i nie ulegniecie pokusom. Wynika stąd, że Różaniec, nawet jako przedmiot, jest postrachem dla diabła. Święci się nim posługiwali, żeby zakuć demona w kajdany. Świadczy o tym kilka historii. Pewien człowiek, mówi błogosławiony Alan, na próżno próbował wszelkiego rodzaju pobożnych praktyk, żeby uwolnić się od złego ducha, który go atakował. Wreszcie postanowił zawiesić Różaniec na szyję, co przyniosło mu ulgę. A ponieważ zauważył, że kiedy zdejmował go z szyi diabeł okrutnie go męczył, postanowił nosić go dzień i noc. To odgoniło diabła na zawsze, ponieważ nie mógł znieść tak straszliwego łańcucha.
  Błogosławiony Alan świadczy, że uwolnił w ten sposób wielu opętanych, zarzucając im Różaniec na szyję.

  Jean Amât z zakonu świętego Dominika głosił rekolekcje wielkopostne w królestwie Aragonii. Przyprowadzono mu dziewczynę opętaną przez demona. Kiedy na próżno przeprowadził kilka razy egzorcyzmy, założył jej Różaniec na szyję. Natychmiast zaczęła wydawać straszliwe krzyki i wrzaski: Zdejmijcie, zdejmijcie te paciorki, które mnie katują. W końcu Ojciec, z litości nad dziewczyną, zdjął jej Różaniec z szyi. Następnej nocy, podczas gdy odpoczywał w łóżku, te same demony, które opętały tę dziewczynę, przyszły do niego, ziejąc wściekłością. On jednak swoim Różańcem, który
  trzymał w ręku, mimo starań jakie demony czyniły, żeby mu go wyrwać, wychłostał je jak trzeba i wygonił, mówiąc: Święta Maryjo, Matko Świętego Różańca, przyjdź mi z pomocą.
  Nazajutrz, gdy szedł do kościoła, spotkał tę młodą dziewczynę, jeszcze opętaną. Jeden z demonów zaczął wyśmiewać się z niego: Ach, bracie, gdybyś nie miał Różańca, ładnie byśmy cię urządzili. Wtedy Ojciec zarzucił znowu Różaniec na szyję dziewczyny mówiąc:
  Przez Najświętsze Imię Jezusa i Maryi, Jego świętej Matki i przez cnoty Najświętszego Różańca, rozkazuję wam duchy nieczyste, żebyście wyszły z tego ciała w tej chwili. Natychmiast demony zostały zmuszone do posłuszeństwa i dziewczyna została uwolniona.
  Demony, jak już widzieliśmy, niezmiernie boją się Różańca. Święty Bernard mówi, że Pozdrowienie Anielskie je wygania i wprawia w drżenie całe piekło. Błogosławiony Alan zapewnia, że widział kilka osób, które oddały się diabłu ciałem i duszą, wypierając się Chrztu Św. i Jezusa Chrystusa, a które po przyjęciu nabożeństwa do Świętego Różańca zostały uwolnione od tyranii demona.

  Matka Boża powiedziała pewnego dnia błogosławionemu Alanowi:
  Tak jak Bóg wybrał Pozdrowienie Anielskie, aby dokonać Wcielenia Słowa i Odkupienia ludzi, podobnie ci, którzy pragną odnowić obyczaje ludów i odrodzić się w Jezusie Chrystusie, muszą mnie czcić i pozdrawiać tym samym pozdrowieniem. Ja jestem – dodała – drogą przez którą Bóg przyszedł do ludzi, a więc droga do Jezusa Chrystusa wiedzie przeze mnie. Mogą więc otrzymywać łaski i cnoty za moim pośrednictwem.

 4. wobroniewiary pisze:

  Dostaję na pocztę prywatne orędzia pewnej osoby, która jest związana z modlitwą leżenia krzyżem
  Ona o nic nie prosi, ani o publikowanie ani omawianie. Po prostu mam łaskę otrzymywania tych orędzi. Wkleję Wam mały fragment – jakie to Boże, piękne.

  (…) Ścieranie się postaw, poglądów w waszym kraju dochodzi do coraz bardziej niebezpiecznego punktu. Błąd wasz polega na tym ,że patrzycie na wrogów waszej Ojczyzny i waszych jako nieprzyjaciół, których trzeba zwalczać ich bronią. Tak nie jest! Macie inną broń, którą wam wskazał Chrystus Król wasz Pan i Zbawca.
  Droga Miłości to jedyna droga chrześcijańska a modlitwa i ofiara to największa broń wasza, którą pokonacie wroga. Ale wy skupiacie się na walce wręcz i nie rozumiecie mocy waszej modlitwy i ofiary.
  Gdybyście wszyscy zamówili wiele Mszy Świętych za wrogów, każdego najlepiej z osobna, omadlali, zwycięstwo szybko by nastąpiło.
  Krytyka, kpina, mówienie prawdy w oczy, przekonywania nie dają skutku i nie przyniosą pokoju. To dla was walecznych ludzi jest trudne przesłanie, dlatego, że nie mieliście właściwej nauki i nie znacie z tej racji mocy i skutków ofiary i modlitwy. Nie wołacie swoich świętych Patronów i Aniołów ku pomocy, nie posyłacie Ich do urzędów, sądów, Sejmu i Senatu, szpitali, grup modlitewnych. Pomogli by Oni wam przepędzić diabły, zniewolonych. Pomogli by Oni wam oczyścić Ojczyznę z tego agresywnego brudu, który reprezentuje wasza strona przeciwna. Aniołowie muszą albo otrzymać rozkaz od Boga albo waszą prośbę o pomoc i dopiero wtedy mogą działać.
  Wołajcie o hufce Anielskie ! Przywołujcie Świętego Michała Archanioła ze swoimi Zastępami, Świętych Pańskich i wysyłajcie Ich do własnych i waszych rodaków rodzin, urzędów, szkół, przedszkoli, żłobków, hospicjów, szpitali by działali i mogli przepędzić stamtąd zło, które bezkarnie się tam panoszy. Ale dlaczego panoszy – bo nie znajduje sprzeciwu….”

 5. Renata Anna pisze:

  Rzadko na tej stronie proszę o modlitwę. Tym razem proszę w intencji Moniki i Daniela, o potrzebne dla nich łaski. Bardzo jej potrzebują!!!

 6. sylwias pisze:

  Na początku sprzeczałam się ze zwolennikami opozycji , których mam też w rodzinie .Po pewnym czasie zauważyłam, że nic to nie daje a wręcz przynosi skutek odwrotny. Teraz tylko się modlę i staram się służyć dobrym słowem i gdy proszą- pomocą. To o wiele skuteczniejsze. Te słowa powyżej tylko utwierdzają mnie w tym działaniu. /dziękuję.
  modlę się też codziennie za stronę wowit / za prowadzących, czytających i piszących oraz za ks.Adama./ Przyniosła mi wiele dobrego

 7. Ania pisze:

  Hiszpańskie media donoszą, że Watykan może zliberalizować przepisy dotyczące księży, którzy odeszli ze stanu kapłańskiego.

  Przykładowo, żyjący w związku z kobietą ksiądz, który zrzucił sutannę będzie mógł np. rozdawać Komunię. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko doniesienia medialne

 8. wobroniewiary pisze:

  Brak mi słów…. 😦 😦 😦

  Zgotowali piekło chłopcu. Ojciec dostał maksymalną karę za wielokrotne zgwałcenie syna ze szczególnym okrucieństwem. Jego znajomi również usłyszeli wyroki.
  Mało prawdopodobne jest, że dziecko w przyszłości będzie w stanie normalnie funkcjonować.

  https://wiadomosci.wp.pl/dramat-chlopca-ojciec-wraz-z-kolegami-brutalnie-go-gwalcil-jest-wyrok-6431106714458241a

 9. m-gosia pisze:

  Dziękuję Ci Duchu Święty, za to, że natchnąłeś Ewę, aby nam ten fragment orędzia przekazała.
  Przepiękne wskazówki co nam czynić trzeba.
  Czy przyzywam Aniołów Bożych, a są ich całe hufce? Czasami Anioła Stróża i Archanioła Michała,ale czy Ich posyłam do Urzędów.
  Czy przyzywam Świętych Pańskich wszak w Credo wyznaję, że wierzę w Ich obcowanie? Czasami jak mi całkiem źle i przypominam sobie o ich istnieniu.
  Za osobę otrzymującą Orędzia, za Ewę i wszystkich potrzebujących wsparcia modlitewnego (kto z nas nie potrzebuje) †††.
  Miłujcie waszych nieprzyjaciół,jakie to trudne. Co z miłością przyjaciół i najbliższych, gdy ci mają inne zdanie i poglądy, a rozmowy nie przynoszą żadnych efektów. To dopiero trudne.
  Z Panem Bogiem.

 10. m-gosia pisze:

  Ewa rób to co robisz do tej pory mimo problemów i wszelakich przeciwności ,a my Twoja Wowitowa rodzina wspieramy Cię na ile nas stać.Bóg zapłać.

 11. wobroniewiary pisze:

  Koleżanka (Ania z W-wy) prosi:
  Ewa jestem teraz na SOR z Krzysiem, wpadl na szybe az go zamroczylo, upadl, nos rozbity krew i reka obita. Prosze napisz za mnie jesli tylko mozesz na stronie prosbe o modlitwe za niego. Dziekuje.

 12. Elżbieta pisze:

  Kapłan na Siekierkach ( Warszawa) kilka lat temu powiedział, że w Polsce jest tak źle, iż my ludzie nie jesteśmy w stanie już nic zrobić ( naprawić, zmienić na lepsze) , jedynie modlitwą możemy to zmienić. Słowa Kapłana pochodziły z przekazu z Nieba. Niebo dopomina się chociaż o ten jeden procent ludzi wierzących i praktykujących żeby modlili się za Ojczyznę i nie tylko. Niech Matka Boża Różańcowa wraz z Jezusem będzie stałym mieszkańcem w naszych sercach. Życzę wszystkim błogosławionego dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s