Dziś w Godzinę Miłosierdzia “Koronka na ulicach miast”

Dziś niestety wiele osób nie wyjdzie na ulice miast na Koronkę, bo to takie „wstydliwe, żałosne i zaściankowe”. Ale przyjdzie chwila pożegnania się z tym światem i stanięcia twarzą w Twarz ze Zbawicielem.

Pomódlmy się dziś za nich wszystkich (Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec św.) – zwłaszcza za osoby lgbt, aby odnalazły piękno czystej miłości i nie szły za żądzami cielesnymi na wieczne potępienie, ale by umiały w czystości i cichości serca ofiarować Bogu swoją inność

Na ruchliwych skrzyżowaniach, przy pętlach autobusowych, pod kościołami – już dziś, w sobotę 28 września o godz. 15 odbędzie się akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast” zainicjowana przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia

W większych miastach modlący się zgromadzą się nawet w kilku punktach przestrzeni miejskiej, w mniejszych – zwykle przy jednym: krzyżu przydrożnym, na parkingu przykościelnym, pod kościołem, na głównym skrzyżowaniu. Idea będzie jedna: w godzinę Miłosierdzia, o 15. odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji różnych spraw dziejących się w Polsce i na świecie, w tym roku zwłaszcza o pokój na świecie oraz o “wynik wyborów parlamentarnych zgodny z wolą Bożą”. Dzień 28 września nie jest przypadkowy: tego dnia 11 lat temu został beatyfikowany spowiednik św. Faustyny – ks. Michał Sopoćko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Dziś w Godzinę Miłosierdzia “Koronka na ulicach miast”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Ja sama będę nie wyjdę i będę modlić się w domu – to mój krzyż, ale chodzi mi o tych, którzy mogą pójść a nie idą
  Od dziś w łóżku – skończyło się na antybiotyku. Tak to jest nie wygrzać grypy, dołożyć wirusa a na koniec złapać zapalenie górnych dróg oddechowych. Ale będę odmawiać Koronkę i zachęcam do tego innych 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  „Daliśmy się pociągnąć jako świat, jako ludzkość, w kierunku ciemności w taki sposób, że to, co jest grzechem ciężkim – dla wielu ludzi jest dzisiaj zabawą. Zostały pomylone pojęcia, zamienione pojęcia. Światłość staje się ciemnością dla wielu, a ciemność światłem. Sytuacja jest duchowo bardzo poważna dla świata. Myślę, że wymaga to odpowiedzi reszty. Odpowiedzi tych, którzy czują, że Pan Bóg prosi każdego z nas dzisiaj o ofiarę, o stanięcie do tej walki duchowej dla ratowania świata”

  https://www.vicona.pl/post/bog-prosi-kazdego-z-nas-o-ofiare-dla-ratowania-swiata-lech-dokowicz-podczas-polski-pod-krzyzem

 4. ja pisze:

  15-letni Jakub Baryła stanął z krzyżem naprzeciw marszu LGBT. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wniosek do sądu, że opieka nad chłopcem jest niewłaściwa. Sąd wszczął postępowanie i przyznał rodzinie kuratora. Lewacka zawziętość i smutny poziom sądownictwa

 5. Ola pisze:

  Nie słyszałam nic o tej dzisiejszej akcji . Ale o 15 dostałam natchnienie ,aby na you tube włączyć koronkę do Bożego Miłosierdzia i pomodlić się ,choć wcześniejszy mój plan był taki ,że o 17.30 ,gdy będę w drodze na Mszę Świętą , odmówię koronkę w samochodzie. O 15 na telefonie wyświetliła mi się nowenna do św Faustyny z kanału na YT ,który subskrybuję i właśnie to mnie natchnęło do odmówienia koronki.

 6. B.P. Gdańsk pisze:

  A kto był inicjatorem, bo jakoś się nie mogę dopatrzyć? Pani Ewie zdrowia i dużo siły +++

 7. Betula pisze:

  W I-szy dzień nowenny do Matki Bożej Różańcowej (28.IX – 6.X)

  „Przedziwny sekret Różańca Świętego” – Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (fragment)

  „Święty Różaniec w takiej formie i metodzie, którą odmawiamy obecnie, wywodzi się z Kościoła i był podany przez Najświętszą Maryję Pannę świętemu Dominikowi w 1214 roku w celu nawrócenia albigeńskich heretyków i grzeszników w sposób jaki zaraz opiszę.
  Opisuje go także błogosławiony Alan de la Roche w swojej słynnej książce zatytułowanej „De dinitate psalterii” – „O godności Psałterza Maryi”.
  Święty Dominik widząc, że grzechy chrześcijan stanowiły przeszkodę do nawrócenia albigensów, wybrał się do lasu w pobliżu Tuluzy, gdzie spędził trzy dni i trzy noce na nieustannej modlitwie i pokucie. Nie przestawał jęczeć, płakać i ranić swojego ciała biczowaniem, żeby złagodzić gniew Boży, aż padł ledwo żywy. Objawiła mu się wtedy Matka Boża, której towarzyszyły trzy księżniczki niebieskie i powiedziała mu:
  Czy wiesz, mój drogi Dominiku, jaką bronią posłużyła się Święta Trójca, żeby naprawić świat? – O Pani, odpowiedział, wiesz lepiej ode mnie, bo po swoim Synu, Jezusie Chrystusie byłaś głównym narzędziem naszego Zbawienia.
  Ona dodała:
  Wiedz, że głównym elementem arsenału był Psałterz Anielski, który jest fundamentem Nowego Testamentu. Dlatego jeżeli chcesz zyskać dla Boga te zatwardziałe dusze, głoś mój Psałterz.

  Święty wstał całkowicie pocieszony i płonąc gorliwością zbawienia tych ludzi udał się do katedralnego kościoła. Natychmiast za przyczyną aniołów zaczęły bić dzwony, żeby zgromadzić mieszkańców. Święty jeszcze dobrze nie zaczął głosić kazania, a rozpętała się straszna burza, ziemia się zatrzęsła, słońce się zaćmiło, grzmoty i błyskawice podwójnie przybierając na sile spowodowały, że słuchacze pobledli. I ich przerażenie zwiększyło się jeszcze bardziej, kiedy zobaczyli, że Matka Boża na obrazie wystawionym na widocznym miejscu podnosi trzy razy ręce ku Niebu, domagając się zemsty Boga na nich, jeżeli się nie nawrócą i nie oddadzą w Jej opiekę.
  Pan Bóg chciał przez te nadzwyczajne zjawiska rozszerzyć nowe nabożeństwo Świętego Różańca i uczynić je bardziej znanym. Wreszcie burza ucichła dzięki modlitwom świętego Dominika. Kontynuował swoje kazanie i tłumaczył z takim zapałem i siłą doskonałość Świętego Różańca, że prawie wszyscy mieszkańcy Tuluzy przyjęli to nabożeństwo i prawie wszyscy odstąpili od swoich błędów. W niedługim czasie można było zauważyć zmianę obyczajów życia w mieście.”

 8. ja pisze:

  Na pytanie, czy może być święty, Jan Kobuszewski odpowiedział: „Nie da rady. Człowiek lubi i wódeczki się napić, i świński dowcip opowiedzieć, i nabroić czasem potrafię. A jak się zdenerwuję, to i opieprzyć potrafię jak trzeba”. Dodał jednak, że znał jednego świętego – „Jureczka Popiełuszkę”.

 9. Urszula Ostrowska pisze:

  To piękna i jakże ważna modlitwa. Jezus zawsze czeka na naszą gotowość i poświęcenie krótkiej chwili aby połączyć się z nim i powierzyć siebie i swoich bliskich Bożemu Miłosierdziu.

 10. Joan pisze:

  Czy orientujecie sie co to jest w Polsce…jakos cicho jak na Fatima Center wydarzenie.
  https://fatima.org/poland/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s