Polska Pod Krzyżem – transmisja on-line

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wydarzenie Polska pod Krzyżem będzie transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online będzie na stronach:
WWW.TVP.INFOWWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.
DROGA KRZYŻOWA będzie transmitowana od godziny 20:15 na antenie TVP1 oraz na falach radiowej Jedynki. Przez cały dzień towarzyszy nam ekipa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Prosimy Was o modlitwę za wszystkich ludzi mediów pracujących przy Polsce pod Krzyżem

Przekazujcie tę informację wszystkim znajomym!

Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz,
przez wiarę 
możesz stanąć pod Krzyżem Jezusa.

ODWAGI!
SURSUM CORDA!

Niech Maryja Niepokalana Was prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!
Ekipa Fundacji Solo Dios Basta

Program

09:00 – Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 – Zawiązanie wspólnoty.
11:00 – Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 – Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 – Przerwa na posiłek.
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
15:15 – Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 – Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 – Przerwa.
20:00 – Droga Krzyżowa.
22:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 – Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

Szczegółowe informacje, wciąż aktualizowane, można znaleźć na stronie internetowej polskapodkrzyzem.pl.

Link do transmisji on-line:
www.tvp.info/44363998/tam-gdzie-wszystko-sie-zaczelo-spotkanie-polska-pod-krzyzem-transmisja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

62 odpowiedzi na „Polska Pod Krzyżem – transmisja on-line

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ania pisze:

  W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

  https://www.fronda.pl/a/tego-zazdroszcza-nam-na-swiecie-zostaw-wszystko-i-dolacz-do-wielkiej-modlitwy,133065.html

 3. Ania pisze:

  W porównaniu do poprzednich inicjatyw, czy w przygotowaniach do Polski pod Krzyżem, było coś, co Pana wyjątkowo zaskoczyło?

  Tak, szczególnie zaskoczyło mnie to, że znaleźli się ludzie Kościoła, którzy dużo wysiłku włożyli w to, aby „Polska pod Krzyżem” nie stała się dla Polaków czymś wielkim. Tego sprzeciwu w pierwszym momencie nie spodziewaliśmy się. Teraz, bogatsi o to doświadczenie, rozumiemy już, że to wydarzenie jest dla wielu trudne i musi dzielić – ono wprost objawia zamysły serc wielu. Ale dlaczego dziś miałoby być inaczej niż 2000 lat temu? Przecież chodzi o Krzyż.

  https://niezalezna.pl/287870-lech-dokowicz-o-akcji-polska-pod-krzyzem-odzew-polakow-porusza-nas-do-glebi

 4. Betula pisze:

  Film o Cudownym Panu Jezusie Mogilskim w Krakowie u OO.Cystersów, tutaj jest zawsze odpust na Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 14 do 21 września.
  http://www.youtube.com/watch?v=fY40sO_SfSk

 5. Kasia Płock pisze:

  niestety nie moę być od początku, ale będę łaczyła się przez internt, dopiero na Drogę Krzyżową uda się dotrzeć. Dzięki za tę transmisję na żywo.

 6. wobroniewiary pisze:

  1 dzień nowenny do św. Ojca Pio

  Umiłowany Ojcze Pio, posiadłeś znaki Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa na swoim ciele.Stygmaty te nosiłeś za nas wszystkich, doświadczając zarówno fizycznego jak i duchowego cierpienia przeszywającego Twoją duszę i ciało.

  Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy byli w stanie przyjmować i w pokorze znosić małe i duże Krzyże cierpienia tu, na ziemi oraz polecać je Bogu, aby poprzez nie przygotował dla nas miejsce w Życiu Wiecznym.

  „ Przygotuj się na godne przyjęcie cierpień, jakie Jezus zsyła na Ciebie. Jezus nie pozwoli Ci smucić się i przyjdzie do Ciebie, aby ukoić Twą duszę wieloma łaskami.” Ojciec Pio.

  Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

  https://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Novena_Polska.htm

 7. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej wyraził poparcie dla akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”. Wezwał Polaków, by modlili się o zwycięstwo dobra nad złem

  https://www.tvp.info/44346300/

 8. wobroniewiary pisze:

  Trwa właśnie modlitwa różańcowa! Dołączcie do nas! Jeśli nie możecie być z nami we Włocławku – napiszcie intencje w komentarzach!
  💚💚💚
  P.S. Zobaczcie, jaka piękna pogoda! Pan Bóg jest dobry, prawda? 💕💕

 9. Ania pisze:

  Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy:
  ” Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”

 10. ja pisze:

  Ruszyła akcja Polska pod Krzyżem!
  „Nawet w najcięższych czasach staliśmy przy krzyżu i zdołaliśmy przetrwać.”

 11. ja pisze:

  Modlitwa do Krzyża Świętego

  Krzyżu, błogosławieństwo ziemi,
  W Tobie zbawienie i nadzieja;
  Byłeś hańbiącej śmierci znakiem,
  Teraz do niebios jesteś bramą.
  Oto Ofiarę dźwigasz świętą,
  Która ku sobie wszystko wzywa;
  Książę ciemności chciał Jej zaszkodzić,
  Ale nic nie ma w Niej swojego.
  Chwała niech będzie, Panie Jezu,
  Ojcu i Tobie, i Duchowi
  Za to, że dziś przez triumf krzyża
  Dajesz nam radość wiekuistą.
  Amen.

 12. wobroniewiary pisze:

  Krzyż Chrystusa czci się także czyniąc znak krzyża. Początkowo czyniono krzyż nad przedmiotami, kreśląc go dłonią. Miał on być wyznaniem wiary, chronić od nieszczęść, sprowadzać Boże błogosławieństwo. Zwyczaj ten sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Był on traktowany jako credo katolickie, streszczenie najważniejszych prawd wiary. Słowami podkreślano wiarę w Boga w Trójcy Świętej jedynego, a ruchem ręki podkreślano nasze zbawienie przez Chrystusową mękę i śmierć. O znaku krzyża świętego pisze już Tertulian (+ ok. 240). Św. Hieronim mówi o nim w liście do Eustochii. Pierwsi chrześcijanie tym znakiem posługiwali się bardzo często. Kościół zachował ten zwyczaj, kiedy w liturgii błogosławi swoich wiernych.

  Dzisiejsze święto przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/09/14/swieto-podwyzszenia-krzyza-swietego/

  • Ja pisze:

   We wszystkich moich intencjach, za Polskę, o ochronę wiary, wynagradzajmy także Jezusowi Chrystusowi i Najświętszej Maryi Panie za wszelkie zniewagi i bluznierstwa jakimi ludzkość nie przestaje ich obrażać.

 13. Ania pisze:

  Relikwie Krzyża Świętego to nie tylko największa „pamiątka chrześcijaństwa”. To również mocny materiał dowodowy na autentyczność wydarzeń na Golgocie.
  https://www.facebook.com/goscniedzielny/posts/10162170295410291

 14. Krzysztof F. z Kielc pisze:

  Szczęść Boże, Mam pytanie o nowennę pompejańską za Polskę, którą odmawiamy w grupach lub indywidualnie na tej stronie. Kiedy przechodzimy z części błagalnej na dziękczynną?

 15. Ania pisze:

  Trwa akcja „Polska pod krzyżem”. Bp Wiesław Mering przekonuje: „Krzyż trzeba mieć w sercu, ale też nosić na piersi, wieszać na ścianie”

 16. Ania pisze:

  O godz. 15:00 zebrani modlić się będą Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym rozpocznie się Najświętsza Ofiara sprawowana przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Mszy świętej towarzyszyć będą uroczyście wniesione relikwie Krzyża Świętego. O godz. 17:30 przewidziana jest konferencja, podczas której zostanie m.in. odtworzona homilia ks. Dolindo Ruotolo. O godz. 20:15 rozpocznie się Droga Krzyżowa.

 17. wobroniewiary pisze:

  Jasna Góra włączyła się w akcję Polska pod Krzyżem. W łączności z wiernymi zgromadzonymi na lotnisku Kruszyna we Włocławku o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej trwać będzie modlitwa pielgrzymów Koronką do Bożego Miłosierdzia a o godz. 21.00 za pomocą łączy telewizyjnych Apel Jasnogórski zabrzmi też na płycie lotniska.

  -To będzie modlitwa jedności wszystkich Polaków – podkreślają paulini. W dzisiejsze święto wystawiony zostanie wyjątkowy późnogotycki relikwiarz z cząstką Krzyża Świętego. Krucyfiks to jeden z najcenniejszych zabytków jasnogórskich ofiarowany Paulinom w 1510r. z fundacji króla Zygmunta Starego.

  Intencje wydarzenia modlitewnego „Polska pod Krzyżem” będą zanoszone także podczas Mszy św. o godz. 15.30 w Kaplicy Matki Bożej, która codziennie sprawowana jest w intencji Ojczyzny.

  Od godz. 15.00 na ołtarzu w Kaplicy Matki Bożej wystawiony dziś będzie późnogotycki relikwiarz z cząstką Krzyża Świętego. Krucyfiks to jeden z najcenniejszych zabytków jasnogórskich ofiarowany Paulinom w 1510r. z fundacji króla Zygmunta Starego.

 18. Sylwia Płocha pisze:

  nie ma transmisji na zadnej z tych stron a miala byc od 11, co sie dzieje?

 19. Betula pisze:

  Modlimy się w Kruszynie albo na Kruszynie.
  Słowo „kruszyna” to nazwa rosliny leczniczej, która ma właściwości oczyszczające i jest odporna na mróz, może też oznaczać kawałeczek czegoś, np. „kruszynę chleba” tej z wiersza który napisał Cyprian Kamil Norwid;

  Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

  Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

  Dla darów Nieba….

  Tęskno mi, Panie…

  *

  Do kraju tego, gdzie winą jest dużą

  Popsować gniazdo na gruszy bocianie,

  Bo wszystkim służą…

  Tęskno mi, Panie…

  *

  Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony

  Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,

  „Bądź pochwalony!”

  Tęskno mi, Panie…

  *

  Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,

  Której już nie wiem, gdzie leży mieszkanie,

  Równie niewinnej…

  Tęskno mi, Panie…

  *

  Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,

  Do tych, co mają tak za tak – nie za nie,

  Bez światło-cienia…

  Tęskno mi, Panie…

  *

  Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi?

  I tak być musi, choć się tak nie stanie

  Przyjaźni mojéj…

  Tęskno mi, Panie…

  ********************************************

  A może „kruszyna” czyli „odrobina” jak „iskierka”?

 20. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski, asystent kościelny fundacji Solo Dios Basta mówił o wielkiej roli, jaką dla chrześcijan odgrywa krzyż. Przyznał, że określenie „obrona krzyża” nie ma aspektu militarnego. – To jest przyjęcie cierpienia za tych, którzy nie chcą mieć z Bogiem nic wspólnego. Przyjęciem cierpienia z ich strony. Przyjęciem cierpienia z ich strony – powiedział.
  – Modlitwa zawsze powinna łączyć się z jakąś ofiarą. Wtedy jest maksymalnie skuteczna – zaznaczył duchowny

  https://www.fronda.pl/a/ks-dominik-chmielewski-pol-miliona-ludzi-wola-do-boga-o-milosierdzie-dla-polski,133116.html

 21. Ania pisze:

  W trakcie spotkania “Polska pod Krzyżem” ogłoszono, że długo oczekiwany film „Nieplanowane” (Unplanned) od 1 listopada będzie wyświetlany w polskich kinach. Obraz pokazuje przemianę kobiety, która z aborcjonistki stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia

  • Barbara pisze:

   W mojej parafii cisza, źadnej adoracji, smutne.Za to w centrum w Kolegiacie naboźeństwo z wystawieniem Najświętszego
   Sakramentu, Koronka do Boźego Miłosierdzia i
   Droga Krzyźowa , ucałowanie relikwii Krzyźa
   Świętego i Msza Święta.

 22. m-gosia pisze:

  Byłam pd Krzyżem w Zakopanem.Różaniec Święty,przywitanie Matki Boskiej Ludźmierskiej,koronka do Bożego Miłosierdzia,Msza Święta,wystawienie Najświętszego Sakramentu,Droga Krzyżowa z Najświętszym Sakramentem,modlitwa do Krzyża Świętego,ucałowanie relikwii Krzyża Świętego,pożegnanie Matki Bożej.
  Modlitwy od 14 do 19.Czas się nie liczył.Mignęło.Pogoda przecudna.Od 21 czuwanie nocne w Kościele Św.Krzyża.o 6.30 będzie Msza Święta.

 23. Estera pisze:

  Niestety,w mojej parafii tez cisza.W czasie mszy ksiadz nawet nie wspomnial o swiecie Podniesienia Krzyza ani o modlitwie we Wloslawku pod znakiem Polska pod Krzyzem gdzie modlilo sie tyle ludzi.Bardzo to smutne kiedy nie wszystkie parafie potrafily Stanac Pod Krzyzem.Dlaczego tak sie stalo kiedy w TV byla transmisja ?

  • Anna pisze:

   Na stronie polskspodkrzyzem.pl byly na mapie oznaczone parafie ktore uczestnicza i łączą sie z akcja. W moim 80 tys. Miescie włączyło sie klika parafi a inf. Byla w ogloszeniach… Na mapie się nie oznaczyly.

 24. Monika pisze:

  Polska pod krzyżem: Droga krzyżowa

 25. Mikael pisze:

  Zdjęcia z nocnej adoracji Pana Jezusa na lotnisku w Kruszynie. Niestety przeszywajace zimno spowodowało, że organizatorzy skrócili czuwanie do godziny 1:00 i rozpoczęli Mszę Świętą. Mimo to przez prawie trzy godziny adoracji i podczas Drogi Krzyżowej, można było bardzo namacalnie doświadczyć obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  https://drive.google.com/file/d/1-KBS6G8DV4yMqOOB3aWlkcDvOoQRMt7j/view?usp=drivesdk

  https://drive.google.com/file/d/1-16C6A-uVn1XVVXp6rXBDBqKDDczLugb/view?usp=drivesdk

  https://drive.google.com/file/d/1-MIu8c_uRfO_AN6GdIVZNbWQVJZbNv05/view?usp=drivesdk

  https://drive.google.com/file/d/1-Hmv_SaxL89XiRO5p2KfPbPcAAWnxEnO/view?usp=drivesdk

  https://drive.google.com/file/d/1w7h84tTWhzFgqPh5VcJ_-dGYdKZyw-YA/view?usp=drivesdk

  https://drive.google.com/file/d/1-Hmv_SaxL89XiRO5p2KfPbPcAAWnxEnO/view?usp=drivesdk

 26. Ela pisze:

  Byłam wczoraj na mszy w Kruszynie .Zaniosłam wszystkich czytelników i adminów pod krzyż,Wasze rodziny,przyjaciół,sąsiadów,prace z którymi macie kłopoty i Wasze krzyże które nosicie w sercach…Niech Was Bóg błógosławi.

 27. Wojciech pisze:

  Byłem na tym Bożym wydarzeniu. Czułem wewnętrzne przynaglenie,że muszę tam być. Taka moja refleksja. 60 tyś. ludzi ,chodzisz między nimi i ani razy nie słyszysz bluzgania a mimo tego,że wszyscy jedzą i piją nic się nie wala na ziemi. Jak lepiej by nam się żyło, gdyby ludzie kochali Pana Boga. Wielkie brawa dla organizatorów tej akcji. Podziwiam Ich!

 28. Ewa pisze:

  Piękny, święty czas. Też byłam. Najpierw świadectwo i prośba o modlitwy za kapłanów https://modlitwazakaplana.pl/ , potem piekna i jakże „dzisiejsza”homilia naszego Papieża JPII sprzed 30 lat , słowo biskupa Meringa, świadectwo p Joanny Bątkiewicz-Brożek i słowa o Dolindo, a potem niesamowita Droga Krzyżowa z intencją o Polskę wolną od aborcj i świadectwami naszych rodaków. Na koniec uznanie Jezusa za Króla, poddanie się Jemu zakończone wymownym Ciebie Boga wysławiamy. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!!!!
  Jakże to wymowne, że akurat skończyliśmy błagalną część nowennny pompejańskiej za naszą Ojczyznę i rozpoczynamy część dziekczynną.

  • mer pisze:

   Na początku ,po rozancu, mowili ze Poznań sie nawraca po akcji modlitwa za kapłana. Może wyniki wyborow za miesiac to pokażą…Uwaga: zaobserwowałam, że kilka osob w czasie oststnich i najbliśzych tygodni ma odcięty lub ograniczony internet lub zamknięta pocztę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s