Św. Augustyn i jego złote myśli

Św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, urodził się w Tagaście w Afryce, w roku 354. Po burzliwej młodości nawrócił się i przyjął chrzest w Mediolanie z rąk św. Ambrożego w roku 387. Po powrocie do Afryki prowadził życie ascetyczne. Wybrany na biskupa Hippony przez 34 lata był wzorowym pasterzem. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych. Zmarł w roku 430.

Wiele zdań, które zawarł w swoich pismach,  używanych jest na co dzień i służy nam dziś do lepszego poznania Boga…. Oto kilka, wybranych przez nas myśli św. Augustyna… 

 1. Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.
 2. Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz.
 3. Lepiej uczyć się rzeczy pożytecznych niż podziwianych.
 4. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 5. Nie ma takiego człowieka, który by nie kochał, ale cała rzecz w tym, co kocha.
 6. Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych.
 7. Małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach – to wielka rzecz.
 8. Miłość porusza się na dwóch nogach: jedną z nich jest miłość do Boga, drugą do ludzi. Rób wszystko, żebyś nie kuśtykał, ale biegnij na obu, aż do samego Boga.
 9. Śmierć, której ludzie się boją, to jest odłączenie duszy od ciała, natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni, to jest odłączenie od Boga.
 10. Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci.
 11. Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga.
 12. I chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestwór oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują.

Za: www. radioniepokalanow.pl/sw-augustyn-i-jego-zlote-mysli

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

110 odpowiedzi na „Św. Augustyn i jego złote myśli

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa codzienna za osobę lgbt do 13 maja 2020 r.
   „Jezu miłosierny, proszę Cię za tę osobę, którą duchowo adoptowałem, a która przez wewnętrzne nieuporządkowanie znajduje się w niebezpieczeństwie potępienia wiecznego. Daj jej łaski potrzebne, by odnaleźć Ciebie. Spraw, by odnalazła piękno czystej miłości i weszła na drogę nawrócenia i uzdrowienia. Amen”
   + codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego

 2. wobroniewiary pisze:

  Potrzebuję Waszej pomocy, w tym oceanu modlitwy.
  Spadł na mnie krzyż, o którym nie mogę nic napisać, ale gruchnęło to na mnie niczym „piorun z jasnego nieba”….

 3. Katarzyna pisze:

  +++

 4. wobroniewiary pisze:

  Właśnie dlatego Chrystus przez swój Kościół daje nam kapłanów. By prowadzili nas do Boga. Czasami – w najmniej spodziewanym momencie.
  Dla PCh24TV opowiada Krystian Kratiuk

 5. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa św. Augustyna na gorszy dzień:

  Boże życia naszego,
  są dni, kiedy brzemię na naszych barkach wydaje się nie do uniesienia,
  kiedy droga staje się nieskończoną udręką,
  a szare niebiosa wiszą nad nami złowróżbnie.
  Są dni, kiedy w życiu naszym nie słychać muzyki,
  serce próżno wygląda drugiego serca,
  a dusza ze strachu truchleje.
  Oświecaj wówczas nam drogę,
  poprowadź wzrok tam, gdzie niebo skrywa swoją obietnicę,
  a serce tam, gdzie rozbrzmiewa muzyka.
  Daj nam poczucie jedności z bohaterami i świętymi każdego czasu i przynaglij naszego ducha,
  żebyśmy mogli być oparciem na drodze do Twej chwały i czci
  dla dusz tych wszystkich, którzy idą z nami przez życie.
  Amen

 6. mięta pisze:

  Co ks. Dolindo mówił o końcu Kościoła? Jakie przesłanie na dzisiejsze czasy daje nam siostra Faustyna? – o tym mówi włoski watykanista Saverio Gaeta, autor książki „Proroctwo o dwóch papieżach”.

  – Wielki mistyk z Neapolu, Dolindo Ruotolo, który jest znany i uwielbiany w Polsce, daje nam niezwykły komentarz do Apokalipsy także poprzez swoje wizje otrzymywane od Pana – mówił Saverio Gaeta

  – Przewiduje, że w przyszłości Kościół będzie prześladowany i że nastąpią trudne czasy dla jego społeczności – dodawał

  – Otrzymuje także pewną wizję o papieżu. To on w czasie próby, a dokładniej po prześladowaniach, pomoże Kościołowi zwyciężyć, a zło zostanie zniszczone. Jest to zgodne z wizjami wielu mistyków i tych, których kojarzymy choćby z objawień z Fatimy. Po czasie próby, który – jak mówi Maryja – musi nadejść, by nas wszystkich oczyścić. Oczyścić naszą wiarę. Po tym trudnym okresie nadejdzie czas rozkwitu i pokoju. Czas, w którym zwycięży serce Najświętszej Maryi Panny – podkreślał

  – Innym prorokiem naszych czasów była Faustyna Kowalska. Dopowiem, że we Włoszech równięż ją kochamy. Ona z kolei otrzymała zadanie bycia czcicielką Bożego Miłosierdzia. A zatem, żeby powiedzieć nam wszystkim, że Bóg w swym nieskończonym miłosierdziu pragnie ocalić wszystkich. Pytamy Go, zwracamy się do Niego z ufnością, z prośbą. To Boże Miłosierdzie jest ostatnią deską ratunku dla ludzkości. Nie oznacza to, że zostanie zapomniane, że wszyscy ocaleją niezależnie od ich czynów – zaznaczył

  – Jezus mówi, że nadejdzie jako sędzia sprawiedliwy – dodał

  • Paweł pisze:

   Św. Pius X, papież, miał wizję przyszłego papieża – papieża o imieniu «PIUS» – który zostanie zamordowany (więc to nie będzie ani papież Franciszek, ani Benedykt XVI):

   (…) „To, co widziałem, jest przerażające” – mówił komentując swą wizję święty papież. „Czy to mowa o mnie czy o moim następcy? Pewne jest to, że papież będzie musiał opuścić Rzym, a pozostawiając Watykan przejść po trupach swoich kapłanów” – dodał. Silcoe pisze także o kolejnej wizji Piusa X, w której ujrzał on przyszłego papieża o tym samym imieniu, który ucieka mijając ciała zabitych braci. Próbuje się schronić w kryjówce, jednak zostaje zamordowany – http://www.pch24.pl/kto-jest-biskupem-w-bieli-z-trzeciej-czesci-tajemnicy-fatimskiej-,12810,i.html#ixzz5xyot7700

 7. Ania pisze:

  Myślę, że antychryst będzie chciał spróbować być doskonałym, bo tego jeszcze nie robił. Zło widzimy jako obrzydliwości, budzące wstręt, ale to jest niekompletna wizja. Ponieważ zło może też być bardzo przyjemne. Jeśli żona jest stara i brzydka, to jakaś przypuśćmy tancerka może być fantastycznie dobra dla mężczyzny. Mąż może więc dla własnego dobra zmienić żonę. W jego oczach będzie to dobre, a to jest złe, to jest grzech. Czyli współcześnie, myślę, że możemy mieć do czynienia z dość mocnym kamuflażem zła.

  Antychryst pod pozorem pokoju światowego może namawiać ludzi, by wyrzekali się swojej religii: Chrześcijaństwo nie ma sensu jak widzicie, nic się nie dzieje dobrego, trochę dewotek się modli po kątach, ale wierzcie we mnie. Ja jestem antychrystem. Ja wam zaprowadzę pokój. Już pokój zaprowadzam…. Taka może być nowa pokusa antychrysta. Nagle na świecie powstanie „dobro” z rąk antychrysta.

  https://www.fronda.pl/a/o-joachim-badeni-op-jak-poznac-ze-zblizaja-sie-czasy-konca-1,132187.html

 8. Ania pisze:

  Czy wybór Franciszka jest ważny? Wyjaśnia kard. Raymond Burke

  Czy Jorge Mario Bergoglio został ważnie wybrany papieżem? Takie pytanie zadano kardynałowi Raymondowi Leo Burke’owi ze Stanów Zjednoczonych. Ekspert od prawa kanonicznego wyznał, że wnikliwie zajmował się tą kwestią i może dziś udzielić na nie odpowiedzi.

  https://www.fronda.pl/a/czy-wybor-franciszka-jest-wazny-wyjasnia-kard-raymond-burke,132078.html

 9. Joanna pisze:

  Katechizm Kościoła Katolickiego nr 675
  „Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która ZACHWIEJE WIARĄ WIELU WIERZĄCYCH. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię. odsłoni „tajemnicę bezbożności” pod postacią OSZUKAŃCZEJ RELIGII, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym CZŁOWIEK UWIELBIA SAMEGO SIEBIE zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele.”

  KKK 677
  „Kościół wejdzie do Królestwa jedynie przez tę ostateczną Paschę, w której podąży za swoim Panem w Jego Śmierci i Jego Zmartwychwstaniu. Królestwo wypełni się więc NIE PRZEZ HISTORYCZNY TRYUMF KOŚCIOŁA. zgodnie ze stopniowym rozwojem, lecz przez zwycięstwo Boga nad końcowym rozpętaniem się zła. które sprawi, że z nieba zstąpi Jego Oblubienica (Por. Ap 21, 2-4). Triumf Boga nad buntem zła przyjmie formę Sądu Ostatecznego po ostatnim wstrząsie kosmicznym tego świata, który przemija.”

  Antychryst chce być bogiem więc będzie dążył do tego by być zbawcą ludzkości i mieć swoją religię, kościół i kapłanów. W objawieniach z La Salett Maryja mówi że: Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta; objawienia w Quito mówią o wielkich grzechach Kościoła; o Dolindo cierpiał za Kościół i Kapłanów tak jak o. Pio któremu Jezus żalił się że Kapłani obchodzą się z Jego Ciałem jak rzeźnicy….

  • Bozena pisze:

   Nic dodac nic ujac …

  • Ava pisze:

   Joanna to już częściowo się dzieje. Człowiek uwielbia sam siebie – te wszystkie postaci z instagrama, kult ciała, fit-celebrytki. Presja społeczna, żeby dobrze wyglądać- niektóre kobiety bez refleksji rezygnują z ciąży bo stracą figurę. Kult korporacji, które zawłaszczają cały wolny czas pracownika by oderwać go od rodziny.Pieniądze. Pycha, pycha,pycha… i pustka wypełniona pozorami.
   Tak teraz wygląda życie wielu osób z pokolenia 20-40lat 😦

   • Joanna pisze:

    tak i też myślę że to może być takie uwielbienie siebie czyli postawienie siebie w centrum swojego życia i nie tylko. W ogóle postawienie człowieka w centrum, a Bóg na marginesie albo na dalszym miejscu. Kiedy człowiek staje się bogiem i zaczyna decydować co jest dobre a co złe i zaczyna tworzyć swoją wersję przykazań.
    W Kościele też to się dzieje. I też to „zlewanie” wszystkich religii razem, że to ten sam Bóg. Właśnie dlatego ANTY-Chryst bo nie uznaje Jezusa (jest Jego zaprzeczeniem), że przyszedł, że umarł, zmartwychwstał i zwyciężył przez Krzyż. Stworzy swoją religię która będzie „pasowała” wszystkim bo będzie ogólnie mówiła że trzeba wszystkich kochać, być dobrym, szanować planetę, nie krzywdzić zwierząt itp. Wolność za wszelką cenę i przyjemność dla każdego choćby kosztem cierpienia innych. A jak to się ma do aborcji, eutanazji, seksualizacji dzieci i odbierania im dzieciństwa i niewinności.
    Ojciec Joachim Badeni pisał, że Bóg nie może znieść najbardziej krzywdy dokonywanych na dzieciach – aborcji i pedofilii. Dziecko nie może się obronić, odbiera się mu niewinność. A ostatni atak szatana jak mówi siostra Łucja ma być własnie na rodzinę, czego jesteśmy dziś świadkami.
    A Jezus przyszedł na świat w rodzinie, gdzie była Maryja i Józef.

 10. Joanna pisze:

  w tej książce „Proroctwo o dwóch papieżach” jest bardzo dużo przytoczonych różnych trudnych objawień dla Kościoła.
  Ale w Epilogu jest przytoczony tekst z dziennika siostry Łucji z Fatimy: 31 grudnia 1979 r

  „W mojej duszy, moje serce przepełniały ciemności i gorycz! Panie, przecież Twój Kościół nie może wyginąć! Czyż nie obiecałeś Mu, że Ty będziesz z Nim aż do końca czasów? Czyż to nie Ty dałeś Mu za Matkę Twoją własną Matkę, by stała się dla niego obrończynią, by Go broniła od tak wielu wrogów i by Go wspierała na krętych i trudnych drogach życia?[…] Tak się modliłam, głową dotykając ziemi, w ciemnej celi z zamkniętym oknem, gdy poczułam czyjąś delikatną dłoń dotykającą mojego lewego ramienia. Wznoszę wzrok i widzę: to była słodka Matka, która wysłuchała mojej pokornej modlitwy:
  – Bóg wysłuchał twojej modlitwy i wysłał Mnie, żeby ci powiedzieć, ŻE NALEŻY WZMÓC MODLITWĘ I PRACĘ W INTENCJI JEDNOŚCI KOŚCIOŁA, JEDNOŚCI BISKUPÓW Z OJCEM ŚWIĘTYM I KAPŁANÓW Z BISKUPAMI ABY PROWADZIĆ LUD BOŻY DROGAMI PRAWDY, WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI, ZJEDNOCZONY Z CHRYSTUSEM JEGO ZBAWCĄ.”

  I też cytowane są słowa ks. J.Ratzingera (teraz papież emeryt) z 1969 r:
  „W totalnie zaplanowanym świecie ludzie będą strasznie samotni. Uświadomią sobie, że ich egzystencja oznacza „nieopisaną samotność”, a zdając sobie sprawę z utraty z pola widzenia Boga, odczują grozę własnej nędzy.
  Wtedy – i dopiero wtedy – w małej owczarni wierzących odkryją coś zupełnie nowego: nadzieję dla siebie, odpowiedź której zawsze szukali.
  Wydaje mi się czymś oczywistym, ze dla Kościoła nadchodzą czasy bardzo trudne. Jego prawdziwy kryzys zaledwie się rozpoczął. Trzeba brać pod uwagę wielkie rozruchy.
  Lecz jestem pewien, ze tym, co na końcu pozostanie, nie będzie Kościół zaangażowany politycznie, lecz KOŚCIÓŁ WIARY.
  Kościół ten doczeka się NOWEGO ROZKWITU i ukaże się przed ludźmi jako ojczyzna, DOSTARCZAJĄCA ŻYCIA I NADZIEI POTĘŻNIEJSZEJ OD ŚMIERCI.

 11. Paweł pisze:

  Ciekawy artykuł akurat na dzisiejsze święto:

  „AUGUSTYN KATOLIKÓW, AUGUSTYN «HERETYKÓW»”

  Autorytet św. Augustyna, tego największego spośród łacińskich Ojców Kościoła, oddziaływał nie tylko na ortodoksyjnych teologów katolickich. Stanowił on również jeden z głównych punktów odniesienia dla wspólnot protestanckich (luteranizm, kalwinizm), jak i dla różnego rodzaju ruchów heterodoksyjnych wewnątrz katolicyzmu (bajanizm, jansenizm, a później także kwietyzm). W pewnym sensie kultura religijna przełomu szesnastego i siedemnastego wieku została zdominowana przez istotnie przeogromny wpływ autora «WYZNAŃ». Do tego bogatego dziedzictwa odwoływali się tak odmienni w poglądach i wrażliwości autorzy, jak Luter, Szekspir, Kartezjusz, Pascal czy Fénelon. Jego gorącymi entuzjastami byli także prekursorzy humanizmu, jak np. Petrarka, którzy w dziełach biskupa Hippony odnaleźli adekwatny język opisu doświadczenia egzystencjalnego „nowego człowieka”. W ogóle augustynizm zdefiniował podstawowe pojęcia, którymi żyła nowożytna Europa, dał podwaliny pod późnorenesansową i barokową antropologię, tak że – jak pisze Jean Delumeau – „cała cywilizacja rozpoznawała się w nim i w pewnym sensie wypychała go na przód sceny”…

  CZYTAJ DALEJ na stronie: http://christianitas.org/news/augustyn-katolikow-augustyn-heretykow-hozjusz-frycz-modrzewski/

 12. wobroniewiary pisze:

  Nie milczmy, reagujmy – wszak ryba psuje się od głowy!
  Nie ma „katolików lgbt”, tak jak nie ma „świętych krów w Kościele”.

  Tępić trzeba to diabelstwo gdzie się da – bo potem zostaje tylko płacz, że wchodzą nam do żłobków, przedszkoli, szkół a nawet do seminariów, gdzie tylko szukają dla siebie „seksualnego mięsa armatniego” nie patrząc na ludzkie łzy i cierpienie.

  Tępi się dziś porządnych kapłanów takich jak ks. Glas czy o. A. Pelanowski a zboczeńcy i „postępowcy” jakoś nie mają problemów.

  Pora wziąć bicz i wychłostać kogo trzeba, oczyścić Kościół z wszelkiego rodzaju kanalii duchowych i cielesnych! Non possumus!!!

  Przeczytajcie: Skandaliczna, niekatolicka publikacja na Deon.pl
  https://www.fronda.pl/a/skandaliczna-niekatolicka-publikacja-na-deonpl,132162.html

 13. bea pisze:

  znalazlam takie Oredzie ciekawe moze ktos je zna
  Moje dzieci, ja jako Królowa Polski i Matka tego narodu mówię te słowa. Królestwo mojego Syna jest bliskie, czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny gdy przyjdzie. Wszystkie kataklizmy jakie będą spadały na Wasz kraj, mają miano kar. Jak zapowiedział mój Syn – wykuje Was w ogniu udręk. Nie dziwcie się niczemu, tak musi się stać. Zbyt daleko odeszliście od Bożych Praw, ale Bóg nie chce Waszej zguby. On Was upomni i nagrodzi pokornych.
  Zastanawiacie się dlaczego Giewont, dlaczego taka tragedia, dlaczego krzyż. Czy nie jest zapowiedziane, że przez krzyż przyjdzie zbawienie? Mój Syn umarł na krzyżu, a teraz Wy jako naród na nowo doświadczycie tego krzyża. Za dużo zła wkradło się do Waszych serc. Bóg nie pozwoli obrażać siebie ani swojej Matki. Ręki sprawiedliwości nie mogę powstrzymać, na ten naród spadną klęski i nieurodzaje. Kto nadal będzie obrażał Boga – zginie! Zostaną tylko pokorni, nawróceni, bogobojni i życzliwi.
  Przez lata zastanawialiście się, dlaczego jesteście tacy a nie inni. Dlaczego zazdrościcie, obmawiacie, znieważacie i krzywdzicie drugich, dlaczego jesteście zawistni i nierozumni, dlaczego Polska jest tak rozchwiana i niestabilna, dlaczego panuje tak wielki rozdźwięk pomiędzy bogatymi a biednymi. Moje dzieci, Bóg Was przez to doświadczał, ale i to nie nauczyło Was rozumu.
  Nie wróciliście do Stwórcy, tylko szukaliście pociechy w rozrywkach, wyjazdach, panoszyły się wszędzie podstęp i zdrada. Bóg mówi dosyć! Na nowo będzie Was formował, bo to Wy poniesiecie światu Chrystusa. Bogaci staną się biednymi, biedni zostaną wywyższeni przez Boga, pokorni doznają łaski i opieki Bożej, zawistni zostaną oczyszczeni i zmuszeni do uległości. Próżni i leniwi zostaną postawieni w stan gotowości. Wszelka zdrada zostanie zniszczona, Ci którzy świadczyli przeciwko Bogu i jego posłańcom, zostaną wygnani i wtrąceni do piekła.
  Pamiętacie, gdy zabrałam Hiacyntę do piekła? Wszyscy dziwili się, dlaczego pozwoliłam 8-letniemu dziecku doświadczać tej okropności. Ona to rozumiała, a teraz Wasze dzieci będą oświadczać piekła na Ziemi. Czy to już się nie zaczęło? Dlaczego płonie Amazonia, dlaczego topią się lodowce, dlaczego słońce wypala wszystko, co dobre, dlaczego wody zalewają kontynenty, dlaczego wichry i burze pustoszą rejony?
  Dzieci, otwórzcie oczy! Ten czas nadszedł, nie ma odwrotu od Bożej sprawiedliwości. Możecie jedynie załagodzić kary modlitwą, pokutą, różańcem. Nie trapcie się i nie gromadźcie dóbr, i tak wszystko zostanie Wam zabrane. Tylko ufność i miłość do Boga uratują Wasze dusze przed wiecznym zatraceniem. Gdy objawi się Antychryst, nie idźcie za nim. Będziecie mieć podane kim jest i co zamierza. Ja Was nie zostawię, pomogę Wam wygrać tę ostatnią bitwę. Miejcie ufność dzieci moje, bo ze mną zwyciężycie.
  Królowa Polski.

 14. m pisze:

  Tak wybór Papieża Franciszka jest bardzo ważny. Czemu nurtują te myśli w waszych sercach? Jeśli można tak ewangelicznie się zapytać.

 15. Anna Maria NS pisze:

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-energetyk-t-kunda-wszyscy-ktorzy-oskarzaja-krzyz-na-giewoncie-o-tragedie-nie-znaja-praw-fizyki-to-zapora-dla-przeplywu-ladunkow-atmosferycznych-wobec-calej-okolicy/
  Krzyż, który stoi 1900 m n.p.m. stał się zaporą dla przepływu ładunków atmosferycznych dla całej okolicy. Nie tylko dla Zakopanego, ale także sąsiednich gór. Wszyscy, którzy oskarżają Krzyż o winę – na pewno nie są energetykami. O tym mogą wyrokować tylko energetycy, którzy zajmują się wielkimi napięciami, wielkimi siłami, zjawiskami energetycznymi (…). Giewont jest szczytem – czy z krzyżem, czy bez krzyża – w który na pierwszym miejscu będą uderzać wyładowania. Jest problem rozładowania ładunków nagromadzonych w skale do miejsca zneutralizowania. Skały są popękane, nie jest to jednolita faktura, żeby prąd mógł sobie płynąć. W zależności, czy jest woda między skałami, prąd lepiej lub gorzej spływa do ziemi – tłumaczył ekspert
  – Ile on uratował osób, ile ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że były w górach i szczęśliwie dzięki niemu zeszły, ile on przyjął na siebie – tego nigdy się nie dowiemy. Może w przyszłym życiu. To ochrona dla osób przebywających w górach. Prąd zabija, a nie krzyż. Tak kiedyś, jak i dziś – Krzyż zawsze atakowano – zwrócił uwagę Tadeusz Kunda, który badał krzyż na Giewoncie.

 16. cu pisze:

  objawienia trevvignano romano (nadal trwaja i nie zostaly zatwierdzone przez KK )
  Moje dzieci, dziękuję za przybycie na modlitwę. Moi bliscy, czasami widzę w waszych sercach lęki i męki, ale jestem blisko was, aby zachęcić was do pójścia naprzód i usunięcia tych lęków, ponieważ moje plany się spełnią, podobnie jak wola niebios, miliony będą ludźmi, którzy przyjdą, aby uwielbić Pana. Moje dzieci, jesteście w środku czasów przepowiedzianych przeze mnie w tak wielu objawieniach i będziecie świadkami Triumfu Mojego Niepokalanego Serca. Ktokolwiek wybrał króla podziemnego świata, będzie strasznie cierpiał, ale kto wybierze Boga, poczuje pokój w swoim sercu i będzie świadom, że zło go nie dotknie. Teraz daję wam moje Macierzyńskie Błogosławieństwo, w imię Ojca, Syna Ducha Świętego, Amen. (tlumaczenie translatorem)

 17. wobroniewiary pisze:

  SZTURM MODLITEWNY! Lekarze walczą o życie chłopca rażonego piorunem na Giewoncie

  Przekazujemy prośbę o modlitwę w intencji 11-letniego Michałka, który został rażony piorunem podczas zeszłotygodniowej burzy na Giewoncie. Jak poinformowała posłanka PiS, Anna Maria Siarkowska, lekarze walczą o życie chłopca, zaś najbliżsi proszą o modlitwę. Dziecko przebywa w ciężkim stanie w szpitalu.

  Matko Boska Nieustającej Pomocy,
  Twój Boski Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdą Twoją prośbę. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo, a chory wróci do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, chorzy mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie zachował. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką, a przy Twojej Pomocy z pewnością odzyska utracone siły. Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż, o Matko, chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, broń od rozpaczy, Matko, Ty jesteś tak potężna, możesz nas pocieszyć.
  Jesteś Matką Najlepszą, pragniesz nas uratować.
  Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą. Amen

  https://www.fronda.pl/a/szturm-modlitewny-lekarze-walcza-o-zycie-chlopca-razonego-piorunem-na-giewoncie,132240.html

 18. Ja pisze:

  bardzo proszę o modlitwę każdego człowieka dobrej woli, za mój związek narzeczeński i za pracę, z dużą dozą pewności zostanę bez niczego .Boże ratuj! Bo ja już nie mam siły! bardzo proszę o modlitwę, zawsze o Was pamiętam w modlitwach.

 19. mięta pisze:

  Aleksander Majewski: Albo Trzaskowski jest prezydentem, albo gościem w krótkich majtkach. Katastrofa ekologiczna najważniejszym sprawdzianem

 20. wobroniewiary pisze:

  Dziś wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela

  Św. Janie Chrzcicielu, o którym Chrystus powiedział: „Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela” – UCZ NAS miłości do Chrystusa, świętości i bezkompromisowości w dążeniu do NIEBA.

  Czy wiecie, że św. Chrzciciel jest orędownikiem m.in. podczas gradobicia… ?

  • Joanna pisze:

   i jeszcze z dzisiejszego czytania jakże aktualne na dziś:
   „Herod kazał pochwycić Jana i związanego trzymał w więzieniu, z powodu Herodiady, żony brata swego Filipa, którą wziął za żonę.
   Jan bowiem wypominał Herodowi: «Nie wolno ci mieć żony twego brata».”
   Dziś przydaliby się tacy jak św. Jan Chrzciciel.

  • Paweł pisze:

   Św. Jan Chrzciciel jest Patronem podczas gradobicia – obok (wg strony http://catholicsaints.info/patrons-against-hailstorms/ ) świętych Apostołów Pawła, Jana i Barnaby oraz obok św. Krzysztofa i św. Magnusa z Füssen (którzy obaj bywają zaliczani do Czternastu Świętych Wspomożycieli).

   Jest też oczywiście Patronem Chrztu św. oraz swojej „ojczystej” Jordanii: http://catholicsaints.info/saint-john-the-baptist/

   Natomiast polska Wikipedia bardziej wyczerpująco podaje jego Patronaty nad różnymi krajami w Europie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Chrzciciel
   Jest on więc Patronem Malty (obok św. Pawła Apostoła), Węgier (obok NMP „Wielkiej Pani Węgrów” i św. Stefana), Austrii (obok NMP z Mariazell „Wielkiej Matki Austrii”, św. Józefa i św. Seweryna), Holandii (obok św. Willibrorda z Echternach), Francji (obok NMP Wniebowziętej oraz św. Joanny d’Arc i św. Teresy od Dzieciątka Jezus), a także Niemiec (obok św. Michała Archanioła oraz św. Bonifacego męczennika, „pierwszego Apostoła Niemiec”, i św. Piotra Kanizjusza, doktora Kościoła, „drugiego Apostoła Niemiec”).

 21. Maggie pisze:

  Prośba o wspomożenie modlitwą Bernardki, matki trójki malutkich dzieci, w czwartym miesiącu błogosławionego stanu:
  aby ona i zagrożone a noszone pod jej sercem noszone dzieciątko byli zdrowi i aby cała ciąża przebiegała prawidłowo, a poród bezpieczny dla obojga. Niech wszystkie jej dzieci rosną na Chwałę Pana Boga, a ta rodzina niech będzie otoczona Bożą Łaskawością i Opieką.

 22. kasiaJa pisze:

  Potrzebny szturm modlitewny za ks. Tymoteusza Szydło, syna byłej premier.
  „Ksiądz Tymoteusz Szydło to syn byłej premier, który dwa lata temu przyjął święcenia kapłańskie.Od września miał zacząć odprawiać msze trydenckie w parafii w Oświęcimiu. Jak się okazuje, duchowny poprosił o bezterminowy urlop.
  – Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego kapłana, księdza Ariela Stąporka – informuje w ogłoszeniach parafialnych kościół św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Swoją posługę miał również zacząć ks. Tymoteusz Szydło, jednak wciąż jest na urlopie i nie będzie pracował w żadnej parafii.
  – Urlop został udzielony na prośbę księdza Tymoteusza i nie jest określony czasowo – poinformował ksiądz Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
  – Trudno być kapłanem, który jest synem byłej premier i postacią utożsamianą z obozem rządzącym. Niech PAN BÓG błogosławi+ ks. Tymoteuszowi Szydło, aby znalazła się dla niego najlepsza opcja realizowania kapłaństwa – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii w Piłce.
  Trudno być kapłanem, który jest synem byłej premier i postacią utożsamianą z obozem rządzącym. Niech PAN BÓG błogosławi+ ks. Tymoteuszowi Szydło, aby znalazła się dla niego najlepsza opcja realizowania kapłaństwa.
  Z kolei ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski napisał:
  – Bezterminowy urlop zaledwie po 2 latach kapłaństwa? To oznacza tylko jedno. Wielka szkoda. Pomodlę się dziś za ks. Tymoteusza i jego Rodziców. Zachęcam też innych do modlitwy za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają trudne chwile. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. – czytamy ”
  https://www.fronda.pl/a/potrzebny-szturm-modlitewny-za-syna-beaty-szydlo,132273.html?fbclid=IwAR1nBZDnsblJiRRVFbQv5YgQS6if09ofEU5CEjvYYBcUdJmT9dfuvzxlHYU

  • Kaśka pisze:

   O nie….

  • Paweł pisze:

   Modlitwa do św. Tymoteusza, biskupa i misjonarza, bliskiego przyjaciela św. Pawła Apostoła (który skierował do niego dwa Listy zawarte w Nowym Testamencie: 1 Tm oraz 2 Tm):
   Dear Saint, well known for your gentleness,
   you were a most faithful disciple of Saint Paul,
   and like him, traveled much to bring the Good News to all people.
   The Letters Paul wrote to you reveal your zeal
   and inspire us with confidence in you.
   You too were cast into prison and you too gave your life for Christ.
   So with confidence we dare to ask,
   please obtain relief for (name of sufferer), if it be God’s will. Amen.
   – Za: https://www.youtube.com/watch?v=i9YENMCGbSA&list=PL5_ax08Z6UX9UcUwfn5lpSdJiP2lCjGEe&index=3
   A PO POLSKU (tłumaczenie moje):
   Drogi Święty, tak bardzo znany z Twojej łagodności,
   Ty byłeś najwierniejszym uczniem św. Pawła
   i podobnie jak on podróżowałeś wiele, by zanieść Dobrą Nowinę wszystkim ludziom.
   Listy, jakie św. Paweł napisał do Ciebie, ujawniają Twoją gorliwość
   i wzbudzają w nas ufność do Ciebie.
   Ty także byłeś wrzucony do więzienia i Ty także oddałeś swoje życie za (dla) Chrystusa.
   Dlatego z ufnością ośmielamy się prosić:
   otrzymaj [wstawiennictwem Twoim u Boga] ulgę [w cierpieniu] dla (tu podać imię cierpiącej osoby), jeżeli taka byłaby wola Boża. Amen.

   Św. Tymoteusz – jako postać biblijna – jest na tyle ważny, że jest wspominany wspomnieniem obowiązkowym (26 stycznia) w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim – https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar – a co za tym idzie: również w aktualnym Kalendarzu Diecezji Polskich – https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAL/kkbids/Kalendarz_diecezji_polskich_2018.pdf
   Także przed Soborem Watykańskim II św. Tymoteusz był czczony w analogicznej randze: świętem III klasy w dniu 24 stycznia – https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar_of_1960
   Oto posoborowa modlitwa mszalna na jego dzień (kolekta we wspomnienie obowiązkowe śś. Tymoteusza i Tytusa, biskupów), zacytowana z „Agendy liturgicznej Maryi Niepokalanej”:
   „Boże, Ty obdarzyłeś apostolskimi cnotami świętych Tymoteusza i Tytusa, spraw przez ich zasługi, abyśmy sprawiedliwie i pobożnie żyjąc na tym świecie, mogli dojść do niebieskiej ojczyzny. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”

 23. Zysia23 pisze:

  Chcialam sie zapytac czy mydlo z olejkiem laurowym jest bezpieczne ? Przepraszam ze zmienilam temat

 24. Edyta pisze:

  We wszystkich intencjach +++ ❤❤❤

 25. Ania pisze:

  Ponad 130 postaci muzyki popularnej, w tym globalne gwiazdy, podpisało petycję aborcyjnej sieci Planned Parenthood przeciwko ograniczeniom w przepisach zabijania dzieci nienarodzonych.

  https://www.pch24.pl/katy-perry–lady-gaga–miley-cyrus-i-inni–celebryci-wspieraja-aborcyjny-kombinat-pch,70449,i.html

 26. mcc2 pisze:

  Przeczytałem sobie w komentarzach o jakiejś nowej prorokini w Polsce , zerknołem na jej stronke i dziwi mnie że nikt nie zorientował się kto to może byc … ja prawie od razu skojarzyłem tą ,,iskre ” co rzucała farbą …

 27. Jolantae pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 28. wobroniewiary pisze:

  Kto oglądał z Was Apel Jasnogórski?
  Pod koniec podczas błogosławieństwa ktoś opętany darł się niesamowicie na cały głos – jak tylko ks. abp W. Depo zaczął błogosławić po łacinie!

  • Elżbieta Maria pisze:

   Nie oglądałam ale słuchałam. Rzeczywiście krzyk był straszny.

  • Bozena pisze:

   Tak też słyszałam

  • Krystyna pisze:

   Oglądałam apel i słyszałam dwa potężne wrzaski.

  • kasiaJa pisze:

   Niestety dzisiaj nie oglądałam.

  • Joanna pisze:

   i było też przed apelem piękne rozważanie o. paulina m.in. :
   „Czasy w których żyjemy nie są czasami łatwymi. Dlatego kierujemy nasz wzrok ku Zwycięskiej Niewieście. Matko Boża twoim dziejowym zadaniem jest bycie z nami w chwilach trudnych. Wierzymy więc, że będziesz z nami. Mówisz do nas: dzieci nie traćcie nadziei.
   i jeszcze:
   „Przyszłość świata nie będzie należała do tego kto ten świat bardziej przestraszy. Przyszłość świata ostatecznie należeć będzie do tych którzy zawierzyli Chrystusowi i Jego Matce.”
   „Rodzina jest najważniejszą sprawą każdego narodu. Tylko narody o zdrowych moralnie rodzinach są niepokonane.
   Dlatego wołamy do Ciebie za Janem Pawłem: Matko może jeszcze nigdy jak teraz trzeba było abyś wzięła w swe ręce losy mojego narodu.”

  • bea pisze:

   Tak slyszalam straszne ryki ale spiew zagluszal

 29. Małgorzata pisze:

  +++

 30. m pisze:

  Lista firm, które wspierają, promują szkodliwe niemoralne ideologie:

  -Levi’s czyli Levi Strauss & Co.
  -JP Morgan czyli JP Morgan Chase & Co
  -MTV – Music Television
  -Procter&Gamble
  Ich najbardziej znane marki handlowe to: Ace, Always, Ambi Pur, Ariel, Blend-a-med, Bonux, Braun, Dash, Discreet, Duracell, Fairy, Gillette, Head & Shoulders, Herbal Essences, Ivory, Lenor, Mr Proper, Naturella, Olay, Old Spice, Oral-B, Pampers, Pantene, Tampax, Vicks, Vizir.
  -Microsoft
  -Accenture
  -Coca Cola czyli The Coca-Cola Company– jeden z największych na świecie producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów bezalkoholowych. Wyprodukowali reklamę Spritea wspierającą homolobby. Ich produkty dostepne w Polsce: Coca-Cola – również w wersjach Coca-Cola Light, Cherry Coke oraz Coca-Cola Zero i Coca-Cola Lime, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, soki Cappy, herbata Fuze Tea, wody Kropla Beskidu i MultiVita, Powerade oraz Powerade Aqua Plus, energetyk Burn.
  -IBM czyli International Business Machines Corporation
  -Google
  -Unilever– na Paradzie Równosci firma ukryła się pokazując jedynie markę lodów Ben&Jerry’s. Ich pozostałe produkty to: Amino – zupy i sosy instant, Algida – lody, Brooke Bond – herbaty, Delma (marka) – margaryna, Hellmann’s – majonez, ketchup, Kasia – margaryna, Knorr – sosy suche i mokre, zupy, posiłki typu instant, mrożona żywność, Lipton – herbaty, Saga – herbata, Slim Fast – produkty dietetyczne, Cif – mleczka, spraye i płyny do czyszczenia powierzchni, Coccolino – płyn do płukania tkanin, Domestos – płyny i kostki do WC, Omo – proszek do prania, Pollena 2000 – proszek do prania, Axe – dezodoranty męskie, żele pod prysznic, Clear – szampony przeciwłupieżowe dla kobiet i mężczyzn, Dove – szampony, odżywki, balsamy, kremy, żele pod prysznic, dezodoranty damskie i mydła, Lux – mydło, żele i szampony, Rexona – dezodoranty, mydła, Signal – pasta do zębów, Sunsilk – szampony, odżywki, lakiery i pianki do włosów, Timotei – szampony, odżywki, lakiery i pianki do włosów.
  -Goldman Sachs czyli Goldman Sachs Group
  -Aviva
  -Vogue
  -NatWest / RBS czyli National Westminster Bank Plc
  -CitiBank
  -Johnson&Johnson – amerykański międzynarodowy koncern farmaceutyczny i kosmetyczny. Ich marki dostepne w Polsce to m.in: Benecol, Clean & Clear, Healthy Woman, Imodium, Johnson’s Baby, Lactaid, Listerine, Neutrogena, Nicorette, Nizoral, O.B., Penaten, Sudafed, Visine, Zyrtec
  -BNP Paribas
  -Discovery czyli Discovery Communications. W Polsce Discovery jest od 6 marca 2018 roku stacji telewizyjnych Grupy TVN tj. TVN, TVN7, TTV, TVN24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, iTVN, iTVN Extra, NTL Radomsko, Travel Chanel, HGTV, Food Network. Ponadto na całym świecie nadaje m.in. Discovery Channel, Animal Planet, TLC (The Learning Channel), Discovery Travel & Living, Discovery Kids, Science Channel.
  -Gazeta Wyborcza czyli spółka Agora – tej antypolskiej kolumny nie trzeba przedstawiać. Agora jest właścicielem m.in.: „Gazety Wyborczej” oraz tygodników tematycznych: „Duży Format”, „Ale Historia”, „Mój biznes. Ludzie, praca, innowacje”, „Wyborcza TV”, „Tylko Zdrowie”, „Co Jest Grane 24” oraz ”Wysokie Obcasy”; ogólnopolskich magazynów i czasopism (Avanti, Logo, Kuchnia, Opiekun, Wysokie Obcasy Extra) oraz dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania” oraz „Wysokie Obcasy. Praca”; sieci kin Helios, rozgłośni radiowych Jak tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, ogólnopolskiej agencji outdoorowej AMS, portalu Gazeta.pl, spółki GoldenLine – spółka prowadząca jeden z największych serwisów rekrutacyjnych w Polsce, spółki Domiporta – prowadzący portal z nieruchomościami domiporta.pl, portalu muzycznego tuba.pl oraz radia internetowego tuba.fm, księgarni internetowej Publio.pl oraz kulturalnysklep.pl, sieci lokali gastronomicznych Papa Diego oraz Van Dog, 40% udziałów spółki Eurozet Sp. z o.o. – nadawcy stacji radiowych: Radio Zet, Chillizet, Antyradio, Meloradio i Radio Plus.

  • pozdrawiam pisze:

   Dodam od siebie nazwy konkretnych sklepów:
   – EMPIK
   – H&M
   – Zalando (duży sklep internetowy z odzieżą, dodatkami i kosmetykami)
   – Bershka – jest częścią grupy Inditex
   – Tesco – sponsor londyńskiej parady ‚równości’
   – McDonald’s
   – Burger King
   – KFC
   – IKEA

   oraz marek:
   – L’Oreal (do tej firmy należą m.in. Kiehl’s, Maybelline, Lancome, Garnier, Yves Saint Laurent, Urban Decay, VICHY, Essie, NYX Cosmetics, The Body Shop, Helena Rubinstein, Giorgio Armani, Cacharel. Maison Margiela)
   – Skittles – należy do koncernu Mars produkującego również np. batony Mars, Twix
   – Converse
   – New Balance
   – Adidas
   – Puma
   – Reebok
   – Diesel
   – Nike
   – Ralph Lauren
   – American Apparel

   • Kaśka pisze:

    Jak jeszcze dodamy do tego listę firm farmaceutycznych to okaże się, że nie ma w czym wybierać 😦

    • cure pisze:

     wystarczy zyc w prostocie i wiekszosc z tych rzeczy w ogole nie jest potrzebna. nawet google da sie bojkotowac i mozna korzystac z duckduckgo. Wszystkie produkty nizbedne do zycia i szczescia mozna kupic od polskich producentow.

  • neta pisze:

   cure, a od jakich polskich producentów……..?

   • cure pisze:

    no ma teraz tworzyc liste polskich producentow ? dawtona, piatnica, mlekpol … powtarzam jeszcze raz wszystkie produkty niezbedne do zycia i funkcjonowania mozna kupic od polkich producentow albo przynajmniej od filrm ktore nie sa zaangazowane w promowanie ideologii LGBT ( np. Nivea) Natomiast jezeli ktos nie potrafi przezyc tygodnia bez obzerania sie OReo KFC czy Cocacola no to to jest juz problem ale zuplnie innego typu . Jest niestety problem duchowy znacznie bardziej powazny i szerszy niz ta cala rewolucja seksualna i jest to rewolucja hedonistyczna czy tez konsumpcjonistyczna.

  • Hala pisze:

   Bez przesady z tą listą firm, może lepiej zamieszkajmy na Księżycu 😦

   • wobroniewiary pisze:

    A do tego kogo stać na koszty sądowe by podkladać się na minę…..

   • m-gosia pisze:

    Jest takie stare przysłowie:mądrej głowie dość dwie słowie.Nie chcę absolutnie nikogo obrazić.Kto ma uszy niech słucha…Z Panem Bogiem.

   • m pisze:

    W Niepokalanym Sercu Maryi.
    Nie potrzebnie te firmy podałem, to było bez użyteczne, może i nie mądre, napewno nie miało na celu komukolwiek w jakikolwiek sposób szkodzić, żadne bojkoty itp. jak już to modlitwa. Każdy odbiera i rozumie wszystko innaczej. Pochodzenie ziarna i tego, kto to ziarno podlewa i pielegnuje jest takie samo, nawet z takiego wielosłowia można wyciągnąć coś mądrego i użytecznego.

    P. S. Maryja – Piękna jak Księżyc, jak Słońce jaśniejące pośród gwiazd- tak lepiej w Niej zamieszkać niż w świecie.

    • cure pisze:

     nic w tym zlego ze je podales, bojkot konsumencki jest bardzo potezna bronia. gdyby tylko bylo wiecej swiadomych katolikow. mozna by zmieniac swiat. niestety dla wielu wiara konczy sie kiedy maja zrezygnowac z puszki Coli albo ulubionej czekolady. Btw jezeli rzeczywiscie w najblizszym czasie beda na swiecie jakies kataklizmy to i tym samym glod. moze warto zaczac przygotowywac swoje zmysly do tego zeby patrzec na jedzenie tylko i wylacznie jako zrodlo energii a nie jak na bozka.

 31. Ola pisze:

  Przekazane od Beatki z Domowego Kosciola
  Uwaga wazne
  przedwczoraj Daria Krawczyk urodzila coreczke Faustynke. Niestety dostala takiego krwotoku po porodzie ze jej stan teraz jest agonalny.
  Ma juz 1,5 rocznego synka Jana Pawla.
  Wszyscy modla sie o cud wlasciwie wskrzeszenia jej do zycia bo teraz jest podtrzymywania przez aparatury.
  Nie pracuja juz nerki.
  Blagam o przeslanie tej i intencji do wszystkich mozliwych osob.
  Modlimy sie za przyczyna Kard. Wyszynskiego.

 32. Betula pisze:

  Nowenna przed 8 września (od 30 sierpnia do 7 września) – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  Z książeczki „Święty Józef Oblubieniec Bogarodzicy”, Kraków 1930r.

  Dzień pierwszy (30 sierpnia)

  Jak jutrzenka jest końcem poprzedzającej jej nocy, tak narodzenie Maryi było końcem naszych smutków, a początkiem wesela (Rup. In Cont. L. VI), które ogarnia głównie serca Jej sług. Aby być sługą Najświętszej Maryi Panny, trzeba się starać poprawić życie, unikać okazji do grzechów, mając szczerą wolę nieobrażania Boga, czcić Ją codziennie jaką modlitwą i uciekać się do Niej w potrzebach. Najświętsza Dziewica nie potrzebuje naszych usług dla siebie samej – mówi św. Andrzej z Krety, jest bardzo wdzięczna i hojnie odpłaca każdy akt czci i miłości Jej składany.

  Czytamy w życiorysie św. Róży z Limy, że w kaplicy (pałacowej) Najśw. Maryi Panny, właścicielka tegoż pałacu, żyjąca w przyjaźni ze św. Różą, wobec niej i dwóch towarzyszek, w duchownej rozmowie, wysławiała Najświętszą Maryję Pannę., cytując liczne Jej dobrodziejstwa. A gdy przestała, św. Róża, wpatrzona dotąd w obraz Bogarodzicy, prosiła, aby mówiła dalej i rzekła: Zaprawdę rzecz dziwna się stała, albowiem podczas gdyś opowiadała o cudach Panny Najświętszej, widziałam w tym obrazie naszym oznaki niezwykłej radości. Panna Przenajświętsza na nas wdzięcznie spoglądała, podnosiła się w obrazie, jakby zeń z uśpioną Dzieciną do nas wynijść chciała, rozrzucała między nas duchowe słodycze, uśmiechała się, wspanialej była opromieniona i raz swą Boską Dziecinę, to znów nas obsypywała pieszczotami. A zaś nie słusznie trzeba się było dłużej zabawić nad wychwalaniem cudów zdziałanych przez naszą Najświętszą Królowę.

  Abyśmy zasłużyli na podobne Jej względy i uweselili Serce naszej Najświętszej Matki, mówmy ze czcią o Niej, ale jeszcze częściej mówmy do Niej z dziecięcą miłością.

  Codziennie zmówić 9 Zdrowaś Maryja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s