Ks. Sławomir Kostrzewa: Ratunek dla Polski jest tylko w Moim Boskim Sercu

Wyjątkowa pozycja Polski w świecie i w Europie, tak bardzo drażniąca naszych europejskich sąsiadów, związana jest przede wszystkim z duchem Polaków, przywiązaniu do religii katolickiej, wiary i katolickich wartości, szczególnie rodziny w jej tradycyjnym kształcie.

Niektóre środowiska niepokoi osłabienie tożsamości części Polaków i ich oderwanie od chrześcijańskich korzeni, ale tak było niemal w każdym stuleciu, to nic nowego.

Warto zauważyć, że jest w Polsce niemała rzesza ludzi, których nie udało się złamać i przekonać do porzucenia swojej tożsamości, ludzi potężnego ducha i serca. Ich siła nie jest związana z naturalnymi predyspozycjami, nie jest związana z konkretnym pochodzeniem czy rodziną, ale – jest Bożą łaską.

To są ci ludzie, którzy uwierzyli, że Polska może być pomyślnie budowana albo na Bogu, albo nie będzie jej wcale. To są ci ludzie, w których sercach rzeczywiście króluje Jezus Chrystus, którzy żyją Jego przykazaniami, a swoje życie kształtują według Jego Ewangelii

Od Adminki strony

Proszę wszystkich Czytelników dobrej woli o jedno Zdrowaś Maryjo w intencji mojego syna Dominika oraz jego narzeczonej Ani, z którą jutro (24 sierpnia) zawrze sakramentalny związek małżeński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: Ratunek dla Polski jest tylko w Moim Boskim Sercu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • mięta pisze:

   W czwartkowej burzy w Tatrach zginęło w różnych miejscach 5 osób. Do tak tragicznych w skutkach nawałnic dochodziło już wcześniej, a najgorsze z nich miały miejsce w latach 30.

   Jednak podobne burze już nad najpiękniejszymi polskimi górami przechodziły i zbierały śmiertelne żniwo. Najpoważniejsze w skutkach zdarzyły się w drugiej połowie lat 30. – obie 15 sierpnia.

   Giewont – 15 sierpnia 1937 r. – 4 ofiary śmiertelne
   To nie był jeszcze okres masowej turystyki tatrzańskiej. Najwyższe polskie góry odwiedzało wielokrotnie mniej ludzi, niż obecnie, a zdobywanie skalnych szczytów było zarezerwowane raczej dla zamożnej części społeczeństwa, sama zaś turystyka wyglądała zupełnie inaczej. Były wakacje 1937 r., święto Wniebowzięcia NMP, gdy rozszalała się burza, w czasie której piorun uderzył w metalowy krzyż na Giewoncie

   Świnica – 15 sierpnia 1939 r. – 6 ofiar śmiertelnych.
   I tym razem niszczycielski żywioł uderzył w święto Matki Bożej Zielnej. Dwa tygodnie później za sprawą Adolfa Hitlera i niemieckich nazistów na świat miała spaść inna potężna nawałnica – II wojna światowa. W sierpniu jednak było wyjątkowo piękne lato i ludzie po prostu cieszyli się wakacjami. Tego dnia w Tatrach było niezwykle tłoczno jak na tamte czasy. Gdy załamała się pogoda i rozszalała potężna burza, na szczycie Świnicy znajdowało się kilkadziesiąt osób ….

   https://www.gosc.pl/doc/5803565.Tragedia-w-Tatrach-Podobne-wydarzenia-mialy-juz-miejsce-w

 2. Monika pisze:

  W intencji Dominika i Ani +++

 3. Jolantae pisze:

  Szczęścia i opieki niebios na nowej drodze życia! +++

 4. siostra pisze:

  Witam.z całego serca proszę o modlimię za moją siostrę Jolantę.Jest w tej chwili operowana.Boże pozwól jej żyć.

 5. Ania pisze:

  W intencji syna Adminki Dominika i synowej Ani +++
  Dzisiaj już mało kto bierze ślub kościelny, większość żyje na kocią łapę

 6. m-gosia pisze:

  Szczęść Boże młodej parze.
  W Ich intencji i operowanej Jolanty†††

 7. Ania07 pisze:

  Za Dominika i Anię +++

  • babula pisze:

   Niech Pan Bóg błogosławi Młodej Parze a Maryja wyprasza łaski i otacza opieką ❤
   A Tobie Ewo życzę wytrwania w modlitwie za Twoje dzieci +++

 8. Ania pisze:

  Czytam i nie wierzę 😦
  Andrzej Jaczewski, polski lekarz pediatra, seksuolog i zwolennik edukacji seksualnej stwierdza, że dobrowolne kontakty seksualne dorosłych z dziećmi powyżej lat 9 nie powinny być karalne

  https://www.fronda.pl/a/seks-z-9-latkiem-legalny-medyczny-autorytet-gw-szokuje,131974.html

 9. Izabela pisze:

  Ewidentne znaki czasu, o których jest mowa w Ewangeliach. Przyjście Pana musi być naprawdę bliskie…
  https://wiadomosci.wp.pl/bezprecedensowe-pozary-lasow-od-amazonii-po-arktyke-a-to-dopiero-poczatek-6416299719592065a

 10. Witek pisze:

  Aniu i Dominiku – niech Was Bóg Błogosławi!! Niech obdarzy Was Wiarą i Pokojem!
  Niech Maryja, jak w Kanie Galilejskiej, poprosi Jezusa, aby nie zabrakło Wam Wina Miłości!!!

  • Maggie pisze:

   Dołączam się do tych życzeń: niech Pan Bóg Was otoczy Błogosławieństwem i obdarzy Szczęściem połączonym z Wiarą, Nadzieją, Miłością i Pokojem, zwłaszcza tym, który płynie z radości i pogody ducha. Pamiętajcie o wspólnej modlitwie, bo scala małżeństwo i stworzoną/założoną Rodzinę.
   Niech Matka Najświętsza ma Was w Swej Nieustającej Pieczy 💕

 11. Bożena pisze:

  Dominiku i Aniu, niech Pan BÓG Wam błogosławi … +++ ❤🌹

 12. AnnaSawa pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 13. AnnaSawa pisze:

  „…Ten znak, jakim są szkody na ziemi i morzu, jest bardzo konkretnym zjawiskiem w naszym świecie. Czy nie jesteśmy świadkami coraz to bardziej niszczących huraganów, trzęsień ziemi i katastrof naturalnych zwiastujących czas końca naszego świata? Czy od chwili pojawienia się człowieka współczesnego miało miejsce takie skumulowanie niszczących sił powodujących dewastację?
  Kto ma oczy proroka, widzi więcej niż podają wiadomości, bo widzi Biblią; kto ma oczy grzechu, widzi tylko anomalie tektoniczne i atmosferyczne. Jedni widzą aniołów, inni tylko zdjęcia satelitarne kolejnych huraganów.
  Jezus powiedział: Kto ma oczy, niech patrzy, kto ma uszy, niech słyszy (zob. Mt 13), chcąc zmotywować swoich słuchaczy do dogłębniejszego zrozumienia procesów ujawniających się na świecie. …”
  Ojciec Augustyn Pelanowski: „Testament duchowy. Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień”. (str.67,68)

  https://www.facebook.com/severeweatherEU/

 14. duszyczka pisze:

  Błogosławieństwa Bożego dla Dominika i Ani na każdy dzień +++

 15. Ania G. pisze:

  Ojej koniecznie+++. Ale zbieg okoliczności mój syn Dominik. Z całą rodziną dziś się pomodlimy

 16. Pielgrzym Mariusz pisze:

  Szczęść Boże wczoraj w Medjugorie zawierzyłem nas wszystkich Matce Najświętszej !

 17. Kasia pisze:

  Bardzo piekna wypowiedz ks Kostrzewy. Podbudowalo sie moje serce. Droga prowadzi przez milosc.

 18. mięta pisze:

  Wizje Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, o których mówi pani Czesława Polak, są jej prywatnym doświadczeniem, niepotwierdzonym przez Kościół – informuje biskup łomżyński Janusz Stepnowski w oświadczeniu wydanym w związku z wydarzeniami w Ostrożnem, w diecezji łomżyńskiej. W dokumencie opublikowanym na stronie diecezji podkreśla m.in., że Czesława Polak jest osobą świecką, informacje nt. jej rzekomej śmierci i wskrzeszenia są nieprawdziwe a książka nt. objawień w Ostrożnem “Serce w Serce” autorstwa Grzegorza Kasjaniuka nie uzyskała imprimatur Kościoła.

  https://ekai.pl/diecezji-nie-potwierdza-objawien-w-ostroznem/

 19. wobroniewiary pisze:

  Dziękuję wszystkim za modlitwy w intencji mojego syna i przyszłej (już za kilka godzin) synowej.
  I wierzę, że wybaczycie mi ze zrozumieniem, że dziś nie będzie ruchu na stronie, komentarze może pozatwierdza admin,
  A ja napiszę Wam: „do jutra” 🙂

 20. Danuta pisze:

  Błogosławieństwa Bożego dla Młodej Pary!

 21. Alicja pisze:

  Niech Bog blogoslawi Dominikowi i Ani☺!
  A Matka Przenajswietsza i Sw. Jozef niech opiekuja sie Mlodym Malzonkami!

 22. bernadetta13 pisze:

  Niech Bóg błogosławi Dominikowi i Ani na nowej drodze wspólnego życia, a Maryja otacza płaszczem swojej opieki

 23. Josef pisze:

  Szczesc Boze Mlodej Parze !!!

 24. Rafał pisze:

  Anię i Dominika polecam Sercu Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi.
  Amen

 25. Paweł pisze:

  Szczęść Boże, młodej parze!
  Patronami nowożeńców wg strony http://catholicsaints.info/patrons-of-newlyweds/ są św. Dorota dziewica i męczennica oraz św. Mikołaj z Miry (oboje zaliczani nieraz do 14 Świętych Wspomożycieli).
  Z kolei na stronie http://catholicsaints.info/patron-saints-of-family-matters/ zestawiono szereg linków do „Patronów w [najrozmaitszych] sprawach życia rodzinnego”.

  ŚWIĘTYCH, którzy byli MAŁŻONKAMI, nie było aż tak wielu, ale można wśród nich (na podstawie stron http://catholicsaints.info/saints-who-were-married/?lcp_page0=4#lcp_instance_0 ) wymienić takie znamienite postacie, jak:
  Patriarchowie śś. Adam i Ewa, św. Noe, św. Hiob, śś. Abraham i Sara, śś. Joachim i Anna oraz oczywiście św. Józef i Maryja wraz z Jej ciotką św. Elżbietą (od Nawiedzenia).
  Prorok i król izraelski św. Dawid oraz jego prababka św. Rut, a także prorokini św. Debora (z 4 i 5 rozdziału Księgi Sędziów).
  Św. Piotr Apostoł oraz święci papieże starożytni: Feliks III i Hormizdas [notabene: przez całe pierwsze tysiąclecie dziejów Kościoła nie obowiązywał celibat kapłański, a tylko biskupi].
  Św. Monika, św. Helena (matka cesarza Konstantyna Wielkiego), św. Sylwia (matka św. papieża Grzegorza Wielkiego).
  Św. Stefan król węgierski, św. Edward król angielski, św. Henryk cesarz niemiecki, św. Zygmunt król burgundzki.
  Św. Rita, św. Brygida Szwedzka, św. Joanna Franciszka de Chantal (założycielka wizytek), a także Patronowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich: św. Elżbieta Węgierska i św. Ludwik król francuski.
  Spośród zaś Świętych polskich i/lub kanonizowanych przez papieża Polaka: św. Królowa Jadwiga, św. Jadwiga Śląska, św. Kinga, św. Zdzisława Czeska, św. Joanna Beretta Molla, św. Juan Diego (wizjoner z Guadelupe), a ponadto ogłoszony przez św. Jana Pawła II w roku 2000 Patronem polityków – św. Tomasz Morus (Thomas More).
  Oby się więc WSZYSCY oni przyczyniali za tymi nowożeńcami!

 26. Edyta pisze:

  We wszystkich intencjach +++ ❤🌹

 27. Renata Anna pisze:

  Szczęść Boże Młodej Parze!

 28. Helena pisze:

  +++ w intencji Ani i Dominika. Boże, kieruj ich krokami, ukaż im święty cel życia i wiedź ich ku niemu szczęśliwie.Strzeż od bolesnych zawodów, od zdrady i prześladowań, a nade wszystko
  strzeż ich o Panie, od utraty tej wiary i miłości ku Tobie, jaką zaszczepili niegdyś w ich dziecięcych sercach ich rodzice /mama/.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s