Zaproszenie na pielgrzymkę Medjugorje-Włochy

Może ktoś z Czytelników chciałby odwiedzić za jednym zamachem Medjugorje i Włochy? 

Poniżej przedstawiam propozycję takiego wyjazd z zaprzyjaźnionego biura pielgrzymkowo-turystycznego, z którym w październiku odbędzie się pielgrzymka do Włoch, podczas której 16 października zostaną złożone nasze intencje przy grobie księdza Dolindo Ruotolo w Neapolu oraz u św. O. Pio w San Giovanni Rotondo – kliknij

Medjugorie, Dubrownik, Bari, Monte Sant’Angelo, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Pompeje, Neapol, Rzym, Cascia, Asyż, Padwa

TERMIN: 31.08 – 11.09.2019  /12 dni/
KOSZT: 700 ZŁ + 400 EURO
Program pielgrzymki i dane biura pielgrzymkowego: kliknij

*****

Podczas tego wyjazdu pielgrzymi mają okazję zwiedzić Dubrownik a następnie przepłynąć promem do włoskiego Bari, gdzie w programie przewidziano zwiedzanie Bazyliki Świętego Mikołaja, w której oprócz relikwii św. Mikołaja znajduje się też nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Tam też jest możliwość nabycia manny św. Mikołaja, który wypływa z jego kości

„Po śmierci z ciała Mikołaja zaczęła wypływać manna – pięknie pachnąca substancja o leczniczych właściwościach. Legendy głoszą, że urna z ciałem św. Mikołaja w Myrze była pełna tej manny. Po przeniesieniu relikwii do Bari zjawisko nie ustało. To trudny do wytłumaczenia fenomen, nad którym przeprowadzono wiele badań, w wyniku których m.in. wykluczono możliwość przedostawania się wody z zewnątrz. Perłowy płyn wydobywający się z kości świętego jest relikwią”   


Od 1980 r. podczas dorocznej uroczystej Mszy św. w święto przeniesienia relikwii, 9 maja, rektor bazyliki w obecności arcybiskupa Bari przez otwór w sarkofagu specjalną chochlą pobiera ok. 3 szklanek tej manny. Następnie biskup błogosławi zebranych wiernych ampułką, która zawiera drogocenny płyn. Pielgrzymi przybywający do Bari mogą zabrać relikwię w małej ampułce – stanowi ją niewielka ilość cudownej substancji rozpuszczona w wodzie święconej. Jest ona stosowana z wiarą jako napój lub do pokropienia chorych części ciała. Nie brak chętnych do zabrania relikwii. W długiej kolejce przykościelnego sklepiku zgodnie stoją katoliccy księża i brodaci wschodni duchowni, pątniczki z Zachodu i skromne prawosławne babuszki w chustkach na głowie – wszyscy po mannę Mikołaja, świętego i cudotwórcy.
Więcej informacji o mannie św. Mikołaja: manna-sw-mikolaja

Program pielgrzymki i dane biura pielgrzymkowego: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Zaproszenie na pielgrzymkę Medjugorje-Włochy

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa codzienna za osobę lgbt do 13 maja 2020 r.
   „Jezu miłosierny, proszę Cię za tę osobę, którą duchowo adoptowałem, a która przez wewnętrzne nieuporządkowanie znajduje się w niebezpieczeństwie potępienia wiecznego. Daj jej łaski potrzebne, by odnaleźć Ciebie. Spraw, by odnalazła piękno czystej miłości i weszła na drogę nawrócenia i uzdrowienia. Amen”
   + codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego

 2. wobroniewiary pisze:

  O Mateńko, łzy mi ciurkiem ze śmiechu lecą 😀 😀 😀
  Ale trzeba wysłuchać do końca 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa świętego papieża Piusa X o nawrócenie heretyków

  O Maryjo, Matko miłosierdzia i ucieczko grzeszników, prosimy Cię, spojrzyj swymi litościwymi oczami na kacerskie i schizmatyckie narody. Ty jesteś Stolicą mądrości, oświeć więc ich rozum tak okropnie pogrążony w ciemnościach nieznajomości i grzechu, żeby jak najjaśniej poznali święty, katolicki, apostolski i rzymski Kościół jako jedyny prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa, poza którym nie można znaleźć ani świętości, ani zbawienia. Dokonaj ich nawrócenia, wyjednaj im łaskę, aby uznali i przyjęli wszystkie prawdy świętej wiary i po synowsku poddali się zwierzchnictwu rzymskiego Papieża, zastępcy Jezusa Chrystusa na ziemi, a tak rychle połączeni z nami słodkimi węzłami Bożej miłości utworzyli jedną owczarnię pod tymże samym jednym pasterzem, i byśmy Cię wszyscy, o Panno chwalebna, chwalili po wszystkie wieki, śpiewając: Ciesz się, Maryjo Panno, wszystkie herezje zniszczyłaś na całym świecie. Amen. – 3 Zdrowaś Maryja.

  https://www.fronda.pl/a/modlitwa-swietego-papieza-piusa-x-o-nawrocenie-heretykow-1,131817.html

  • Paweł pisze:

   Warto też zapoznać się ze słynną ANTYMODERNISTYCZNĄ encykliką św. Piusa X „Pascendi dominici gregis” – http://sanctus.pl/index.php?grupa=89&podgrupa=500&doc=450
   Nie jest ona, wbrew pozorom, aż tak trudna do zrozumienia, a ponadto jej tezy nie są na pewno w takim stopniu – jeżeli w ogóle są – CZĘŚCIOWO przebrzmiałe, jak niektóre stwierdzenia dawnych ANTYLIBERALNYCH encyklik w rodzaju „Mirari vos” Grzegorza XVI czy „Quanta cura” bł. Piusa IX, w odniesieniu do których – między innymi – papież Benedykt XVI wypowiedział się następująco w swoim pierwszym przemówieniu bożonarodzeniowym w roku 2005:
   „(…) W ramach wielkiej dyskusji nad człowiekiem, charakterystycznej dla współczesnej epoki, Sobór [Watykański II] musiał (…) określić w nowy sposób relację między Kościołem a EPOKĄ NOWOŻYTNĄ. Początek tej relacji ze względu na proces Galileusza był bardzo problematyczny. Później doszło do jej całkowitego zerwania, gdy Kant zdefiniował «religię w obrębie samego rozumu» i kiedy w radykalnej fazie rewolucji francuskiej upowszechnił się obraz państwa i człowieka, który praktycznie Kościołowi i wierze nie przyznawał żadnego miejsca. Konflikt między wiarą Kościoła i radykalnym LIBERALIZMEM, a także naukami przyrodniczymi, które (…) uparcie próbowały wykazać zbędność «hipotezy Boga», doprowadził do tego, że w XIX w., za pontyfikatu Piusa IX, Kościół OSTRO i RADYKALNIE potępił takiego ducha epoki nowożytnej. (…) Tymczasem [jednak] (…) w epoce nowożytnej następował rozwój sytuacji. Zdano sobie sprawę, że rewolucja amerykańska zaproponowała model nowoczesnego państwa odmienny od tego, jaki wyłaniał się z teorii głoszonych przez radykalne nurty (…) rewolucji francuskiej. Nauki przyrodnicze zaczynały w sposób coraz bardziej widoczny podejmować refleksję nad własnymi ograniczeniami, jakie narzuca im przyjęta przez nie metoda, która (…) nie była w stanie ogarnąć całokształtu rzeczywistości. Tak więc obydwie strony zaczęły stopniowo otwierać się na siebie nawzajem. W okresie między dwiema wojnami światowymi, a w większym jeszcze stopniu po II wojnie światowej katoliccy mężowie stanu wykazali, że może istnieć nowoczesne państwo świeckie, które jednak nie jest obojętne na wartości (…). Rozwijająca się stopniowo katolicka nauka społeczna stała się ważnym wzorcem pośrednim między radykalnym LIBERALIZMEM a marksistowską teorią państwa. Nauki przyrodnicze (…) coraz wyraźniej uświadamiały sobie, że metoda ta nie obejmowała całej rzeczywistości, i w konsekwencji otwierały na nowo drzwi Bogu, rozumiejąc, że rzeczywistość przerasta możliwości metody naturalistycznej (…). Powstały [wobec tego] jakby trzy kręgi zagadnień, które w dobie Soboru Watykańskiego II czekały na rozstrzygnięcie. Przede wszystkim należało zdefiniować w nowy sposób relację między WIARĄ a nowoczesną NAUKĄ (…). Po drugie, należało określić w nowy sposób relację między KOŚCIOŁEM a nowoczesnym PAŃSTWEM, które przyznawało prawa obywatelom wyznającym różne religie i ideologie, przyjmując wobec tych religii postawę bezstronną, a jedynie biorąc na siebie odpowiedzialność za uporządkowane współżycie obywateli (…). Wiązał się z tym, jako trzecia sfera zagadnień, ogólniejszy problem TOLERANCJI RELIGIJNEJ — kwestia wymagająca zdefiniowania na nowo relacji między wiarą chrześcijańską a religiami świata. (…) Oczywiste jest, że we wszystkich tych dziedzinach, które razem wzięte stanowią jedno zagadnienie, mogła się pojawić jakaś forma nieciągłości i że w pewnym sensie faktycznie wystąpiła NIECIĄGŁOŚĆ, w której jednakże (…) nie została, jak się okazuje, zarzucona ciągłość zasad (…). [Albowiem] decyzje Kościoła dotyczące kwestii doraźnych — na przykład pewnych konkretnych form LIBERALIZMU lub liberalnej interpretacji Biblii — musiały siłą rzeczy również mieć charakter doraźny (…). W tego rodzaju decyzjach tylko zasady są elementem trwałym, (…) podczas gdy zmieniają się formy ich zastosowania w nowych kontekstach. Na przykład, jeśli WOLNOŚĆ RELIGII postrzegana jest jako wyraz niezdolności człowieka do znalezienia prawdy i w rezultacie prowadzi do usankcjonowania relatywizmu, (…) zostaje [wówczas] wyniesiona w sposób nieuprawniony na płaszczyznę metafizyczną (…), przez co nie może być zaakceptowana (…). Czymś zupełnie innym jest natomiast postrzeganie WOLNOŚCI RELIGII jako konieczności wynikającej ze współistnienia ludzi, czy raczej jako naturalnej konsekwencji faktu, że prawda nie może być narzucona z zewnątrz, ale że człowiek musi ją przyjąć jedynie dlatego, że jest do niej przekonany. Sobór Watykański II, uznając tę fundamentalną zasadę (…) w Deklaracji o wolności religijnej, powrócił do najgłębszego dziedzictwa Kościoła: (…) Kościół starożytny [albowiem] jako rzecz naturalną traktował modlitwę za cesarzy i przywódców politycznych, (…) zdecydowanie odrzucając [jednak] (…) RELIGIĘ PAŃSTWOWĄ. Męczennicy pierwotnego Kościoła ginęli za swoją wiarę w Boga, który objawił się w Jezusie Chrystusie, a tym samym ginęli także za WOLNOŚĆ SUMIENIA i (…) wyznawania swojej wiary — której nie może narzucić żadna władza państwowa, a którą można przyjąć tylko dzięki łasce Bożej (…).
   Sobór Watykański II (…) dokonał REWIZJI czy wręcz KOREKTY pewnych decyzji z przeszłości, ale przy tej pozornej nieciągłości zachował i pogłębił rozumienie swej wewnętrznej natury i prawdziwej tożsamości. (…) [Niemniej jednak] kto oczekiwał, że to zasadnicze «tak» powiedziane epoce NOWOŻYTNEJ usunie wszystkie napięcia (…) [oraz] doprowadzi wszystko do doskonałej harmonii, zbagatelizował (…) niebezpieczną słabość ludzkiej natury (…). Także w naszej epoce Kościół pozostaje «ZNAKIEM SPRZECIWU» (Łk 2, 34) (…). Zamierzeniem Soboru nie mogło być zniesienie tego sprzeciwu (…), bez wątpienia natomiast jego intencją było usunięcie sprzeciwów błędnych bądź NIEPOTRZEBNYCH (…). Krok, jaki Sobór uczynił, (…) odnosi się w ostatecznym rozrachunku do odwiecznego problemu relacji między WIARĄ a ROZUMEM, który powraca wciąż w nowych postaciach. (…) Niełatwa dysputa między rozumem ery NOWOŻYTNEJ a wiarą chrześcijańską, która w związku z procesem Galileusza zaczęła się w sposób negatywny, przechodziła [potem] zapewne różne fazy, ale wraz z Soborem Watykańskim II (…) zyskała (…) [już ODPOWIEDNIE] ukierunkowanie.” – https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/przemowienia/kuriarz_22122005.html

 4. Ania pisze:

  LĘK JEST FUNDAMENTALNĄ BRONIĄ PIEKŁA – ks. Dominik Chmielewski SDB

 5. wobroniewiary pisze:

  Emma Morosini, 95-letnia Włoszka, pielgrzymująca pieszo z Włoch na Jasną Górę, właśnie dotarła przed tron Jasnogórskiej Pani. Teraz odmawia Różaniec św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem ❤

  • Małgorzata pisze:

   Wiem, że wieku kobietom się nie liczy, ale w tym przypadku …Emma ma już 95 lat (i pół, dla ścisłości).
   A energii, pogody ducha, wiary i zaufania Bogu i Maryi tyle, że nie mogę wyjść z podziwu.
   Miałam okazję spotkać Emmę w Ojcowie i powiem jedno: takie spotkania zmieniają. I to bardzo.

 6. mięta pisze:

  O planach lobby homoseksualnego, zagrożeniach dla dzieci i politycznej poprawności w rozmowie z PChTV mówi psycholog doktor Paul Cameron

 7. Betula pisze:

  Abp Marek Jędraszewski zaprasza do Kalwarii Zebrzydowskiej na Pielgrzymkę Rodzin w dniu 8 września br.

  http://www.youtube.com/watch?v=cPRi2E06cGU

 8. mięta pisze:

  Na łamach lipcowego numeru miesięcznika „Egzorcysta” demonolog ksiądz Aleksander Posacki opisał zagrożenia związane z Ruchem Wiary (jednym ze szkodliwych nurtów ruchów charyzmatycznych, których dynamiczny rozwój nastąpił w XX wieku, i które mają od 230 do 523 milionów wyznawców). Ruchem Wiary, którego celem jest okultystyczne kreowanie rzeczywistości własnym umysłem.

  Jeden z nurtów ruchu charyzmatycznego Ruch Wiary (występujący też jako Ewangelia Sukcesu, Pozytywne Wyznanie) głosi okultystyczne i pseudo psychologiczne herezje pozytywnego myślenia. Nieświadomi zagrożenia wierni odbierają Ruch Wiary jako ponad konfesyjny, choć jest to przejaw synkretycznego neo protestantyzmu.

  To właśnie z Ruchu Wiary wywodzi się Toronto Blessing. „Ruch Wiary dawno przeniknął do Polski, w tym do grup charyzmatycznych”. Jest prymitywnym synkretyzmem wywodzącym się między innymi z Ruchu Metafizycznego, sekty Chrześcijańska Nauka, teozofii Bławatskiej, takich ruchów jak Nauka Umysłu, transcendentalizmu Ralpha Waldo Emersona, okultystycznego mesmeryzmu, hinduskiego mistycyzmu

  https://www.fronda.pl/a/demonolog-na-lamach-egzorcysty-przestrzega-przed-jednym-z-nurtow-ruchu-charyzmatycznego,130505.html

 9. Michał pisze:

  Jestem gotowy pojechać… O Michał Co
  http://www.duchowarodzina.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s