22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej

W dniu 22 sierpnia, w święto Maryi Królowej, cały Kościół odnawia poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi

Ojciec Święty Pius XII, który dokonał poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi w 1942 r., ustanawiając to święto w 1954 r.zwrócił się do całego Kościoła w następujących słowach:

„Naszą Apostolską Władzą WYZNACZAMY I USTANAWIAMY ŚWIĘTO MARYI KRÓLOWEJ, które cały świat winien obchodzić corocznie w dniu 31 maja (dziś jest to dzień 22 sierpnia).

Równocześnie ZARZĄDZAMY, aby w tym dniu odnawiano poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To bowiem pozwala żywić niepłonną nadzieję, że nadejdą czasy pomyślne, rozjaśnione triumfem religii i chrześcijańskim pokojem” (Ad caeli Reginam 1954, Pius XII).   Zobacz tekst encykliki

Bądźmy wszyscy apostołami Maryi, by tego dnia zjednoczyła nas wspólna modlitwa, przez którą ponownie oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi – Sercu, które jest nam „schronieniem i drogą, która zaprowadzi nas do Boga”.

Akt poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi –
Jasna Góra, 8 września 1946

Błogosławiona Dziewico, Matko Boga Przeczysta! Jak ongiś po szwedzkim najeździe król Jan Kazimierz Ciebie za Patronkę i Królowę państwa obrał i Rzeczpospolitą Twojej szczególnej opiece i obronie polecił, tak w tę dziejową chwilę, my, dzieci narodu polskiego, stajemy przed Twym tronem w hołdzie miłości, czci serdecznej i wdzięczności. Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu poświęcamy siebie, cały naród i wskrzeszoną Rzeczpospolitą, obiecując Ci wierną służbę, oddanie zupełne oraz cześć dla Twych świątyń i ołtarzy. Synowi Twojemu, a naszemu Odkupicielowi ślubujemy dochowanie wierności Jego nauce i prawu, obronę Jego Ewangelii i Kościoła, szerzenie Jego królestwa.
Pani i Królowo nasza! Pod Twoją obronę uciekamy się; macierzyńską opieką otocz rodzinę polską i strzeż jej świętości. Natchnij duchem nadprzyrodzonym i pobożnością naszą parafię; ochraniaj jej lud od grzechów i nieszczęść, a pasterza umacniaj i uświęcaj swymi łaskami. Narodowi polskiemu uproś stałość w wierze, świętość życia, zrozumienie posłannictwa. Złącz go w zgodzie i bratniej miłości. Daj tej polskiej ziemi, przesiąkniętej krwią i łzami, spokojny i chwalebny byt w prawdzie, sprawiedliwości i wolności. Rzeczpospolitej Polskiej bądź Królową i Panią, natchnieniem i Patronką.
Potężna Wspomożycielko wiernych! Otocz płaszczem opieki Papieża oraz Kościół święty. Bądź mu puklerzem: wyjednaj mu świętość i żarliwość apostolską, swobodę i skuteczne działanie. Powstrzymaj zalew bezbożnictwa. Ludom od Kościoła odłączonym wskaż drogę powrotu do jedności Chrystusowej owczarni. Okaż niewierzącym słońce prawdy i podbij ich dusze czułością Twego Niepokalanego Serca.
Władna świata Królowo! Spojrzyj miłościwym okiem na troski i błędy rodzaju ludzkiego. Wyprowadź go z udręki i bezładu, z nieuczciwości i grzechów. Wyproś narodom pojednanie szczere i trwałe. Wskaż im drogę powrotu do Boga, by na Jego prawie budowały życie swoje. Daj wszystkim trwały pokój, oparty na sprawiedliwości, braterstwie, zaufaniu.
Przyjmij naszą ofiarę i nasze ślubowanie, Matko Boga i nasza. Przygarnij wszystkich do swego Niepokalanego Serca i złącz nas na zawsze z Chrystusem i Jego świętym królestwem. Amen.
Za:
kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

54 odpowiedzi na „22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa codzienna za osobę lgbt do 13 maja 2020 r.
   „Jezu miłosierny, proszę Cię za tę osobę, którą duchowo adoptowałem, a która przez wewnętrzne nieuporządkowanie znajduje się w niebezpieczeństwie potępienia wiecznego. Daj jej łaski potrzebne, by odnaleźć Ciebie. Spraw, by odnalazła piękno czystej miłości i weszła na drogę nawrócenia i uzdrowienia. Amen”
   + codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego

 2. cure pisze:

  ku pokrzepieniu: trevignano romano (objawienia nadla trwaja i nie zostaly zatwierdzone przez KK) – tlujmaczone translatorem :
  Umiłowane dzieci, dziękuję za wysłuchanie mojego wezwania w swoim sercu. Moje dzieci, codzienne zobowiązanie polega na podążaniu za Jezusem, nie wahajcie się za tych, którzy nie wierzą, za tych, którzy nie kochają i tych, którzy nie wybaczają, sprawiedliwość Boża będzie odczuwalna, ponieważ tylko On jest prawdziwym sędzią. Moje ukochane dzieci, patrzcie na niebo oczami, bo wszystkie znaki nadejdą stamtąd. Uwaga dzieci, diabeł jest uwolniony bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ wie, że jego działanie dobiega końca. Dzieci, dla tych, którzy poszli za Jezusem, dla tych, którzy porzucili wszystko, wybierając Boga, a nie rzeczy tego świata, to wtedy Łaski będą stokrotnie, zauważycie piękną ziemię, nie powstrzymujcie się. Moje dzieci, módlcie się za wulkany, które wybuchną i spowodują katastrofy, módlcie się za Rosję i módlcie się za potęgę świata. Teraz zostawiam wam moje błogosławieństwo, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

 3. cur pisze:

  Obietnice Boga Ojca, dla tych, którzy w sposób żarliwy będą odmawiać tę Litanię przynajmniej trzy razy w tygodniu:
  1. W sposób widzialny wyrwę cię z rąk twoich przeciwników.
  2. Usunę przeszkody, które znajdują się na twej drodze do doskonałości.
  3. Dodam ci jeszcze jednego Anioła, aby on przez [specjalne] natchnienia chronił cię przed pokusami do grzechu.
  4. Wytrwasz na drodze cnoty.
  5. Dobrze poznasz swoje braki i niedociągnięcia.
  6. Otrzymasz moc, aby uwolnić się od grzesznych przyzwyczajeń.
  7. Umocnię twoją wiarę, nadzieję i miłość.
  8. Wyrwę cię z kłopotów materialnych.
  9. Twoja rodzina będzie żyć w zgodzie i wzajemnej miłości.
  10. Jeśli ktoś pragnie pomóc bliźniemu winien tę Litanię odmawiać codziennie, co najmniej przez pół roku.

  LITANIA DO DUCHA ŚWIĘTEGO
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…
  Duchu Święty, zstąp z tronu Twojej chwały i rozbij swój namiot w sercach sług twoich – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który od Ojca i Syna pochodzisz, ucz mnie żyć w stałej obecności Bożej – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który od Ojca i Syna pochodzisz, ucz mnie żyć zgodnie z wolą Najwyższego – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który mieszkasz w sercach synów Bożych, pouczaj mnie, bym mógł Ciebie poznać i prawdziwie pokochać – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który troszczysz się o Chwałę Ojca, ucz mnie żyć w całkowitym oddaniu i zawierzeniu Bogu – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, w znaku języków ognistych, zapal w moim sercu ogień Twej miłości – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, tajemnicza Gołębico, ucz mnie dobrze zrozumieć Pismo Święte – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który nie masz ani oblicza ani imienia, naucz mnie dobrze modlić się – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który przemawiasz przez usta proroków, naucz mnie żyć w równowadze ducha i zachować pokój serca – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, gorejące ognisko miłości, ucz mnie mądrości życia oraz cierpliwości – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, Dawco wszelkich darów, ucz mnie żyć w pokorze i skromności – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, przeobfita skarbnico łask, ucz mnie pojmować wartość cierpienia – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, bezdenna skarbnico łask, ucz mnie dobrze wykorzystać cenny czas – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, niewyczerpana skarbnico łask, broń mnie przed jakimkolwiek brakiem miłości i przed pychą – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, którego bogactwa nikt ogarnąć nie zdoła, ucz mnie odrzucać bezużyteczne wyobrażenia i myśli – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, Dawco wielu darów, ucz mnie rezygnować z bezużytecznych działań i unikać niepotrzebnych rozmów – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, z którego pełni wszyscyśmy otrzymali, ucz mnie milczenia i mówienia we właściwym czasie – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, wieczysta miłości, ucz mnie dawać innym dobry przykład – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, wieczysta Dobroci, daj mi wytrwanie w dobrym – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, słodki Nauczycielu, naucz mnie w sposób właściwy obchodzić się z ludźmi – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, najmilszy przyjacielu dusz, ucz mnie nikogo nie sądzić i doznanych krzywd nie pamiętać – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, uszczęśliwiające światło duszy, tak mnie prowadź, bym widział potrzeby innych i nie zaniedbywał dobrych dzieł – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, Ojcze ubogich, daj bym poznał swoje błędy – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który w duszach dokonujesz swych cudów, ucz mnie czuwać nad sobą i prowadź do doskonałości – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, przed którym nic nie jest zakryte, ucz mnie, jak unikać podstępu złego ducha – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który znasz przyszłość wszechświata, pomóż mi uwolnić się spod władania ciała i szatana – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, który znasz także moją przyszłość, Twojej opiece powierzam moją rodzinę, przyjaciół, dobroczyńców i wszystkich ludzi – Bądź pochwalony
  Duchu Święty, dzięki Twej Boskiej pomocy, nauczaj mnie żyć dla chwały Bożej, dla zbawienia dusz i ku czci Matki Bożej, abym mógł umierać jako wierny sługa – Bądź pochwalony! Amen. Amen. Amen.

  zrodlo: http://szczescieznieba.blogspot.com/2017/05/litania-do-ducha-swietego-z-obietnicami.html

  • Bozena pisze:

   Dziękuję za tą Litanie piękna

  • Quis ut Deus pisze:

   Skąd te obietnice, z jakich objawień?

   • cure pisze:

    kliknij zrodlo link brachu tam masz wszystko … odpowiedz w skrocie to Mala Arabka

    • Paweł pisze:

     Czy to jest „Mała Arabka” czy też może na przykład Vassula Ryden, jak podaje – cytując DOKŁADNIE akurat tę właśnie Litanię – strona https://www.youtube.com/watch?v=5crAcnH8pLI , a może po prostu to jest kolejny nowomodny „APOKRYF”?
     Bo na oficjalnych stronach Vassuli Ryden jest ZERO informacji, jakoby Vassula taką Litanię miała mieć podyktowaną z Nieba czy też jakoby sama ją ułożyła (i jeszcze „zaopatrzyła” OBIETNICAMI?).
     Dawniej takich „nabożnych «APOKRYFÓW»” bywało sporo, jak np. różne „Listy znalezione w Grobie Pana Jezusa” albo przykładowo przytoczona pod poniższym linkiem w całości (po łacinie) „Litania do Matki Bożej Bolesnej ułożona [rzekomo] przez papieża Piusa VII i obdarzona przez niego odpustem zupełnym we wszystkie środy roku po odmówieniu Credo, Salve Regina i 3 Ave Maria ku czci Bolesnego Serca Matki Bożej” – a wszystkie one wyszczególnione i ODRZUCONE za pontyfikatu papieża Leona XIII w dekrecie „Urbis et Orbis” Św. Kongregacji Odpustów z dnia 26 maja 1898 r., którego łaciński tekst znajduje się na poniższej stronie watykańskiej:
     http://www.vatican.va/archive/ass/documents/ASS-31-1898-99-ocr.pdf

    • Paweł pisze:

     I jeszcze ażebyście się trochę pośmiali, to przytoczę dwa szczególnie „pomysłowe” wezwania z tej wyżej wymienionej „Litanii do Matki Bożej Bolesnej ułożonej [rzekomo] przez papieża Piusa VII”:

     MATER CRUCIFIXA, ora pro nobis.
     [czyli: „Matko ukrzyżowana, módl się za nami.”]
     FORTITUDO DEBILIUM, ora pro nobis.
     [czyli: „Siło ułomnych, módl się za nami.”]

    • cure pisze:

     hmm czy jest ktos wyksztalcony kto mialby mozliwosc potwwierdzic ze to pochodzi od malej arabki ? w kosciele w ktorym bylem jakis miesiac temu ksiadz odmawial ta litanie po Mszy Sw. ale jezeli ta litania jest nieznanego pochodzenia to moze jednak lepiej jej nie odmawiac.

    • Paweł pisze:

     Naprawdę trudno jest coś znaleźć na potwierdzenie istnienia takiej autentycznej Litanii, także po angielsku.
     Po angielsku sformułowanie „Litania do Ducha Świętego” może być przetłumaczone jako: „Litany of the Holy Ghost” (jak np. na stronie https://www.catholic.org/prayers/prayer.php?p=337 ) albo jako „Litany to the Holy Spirit” (jak np. na stronie https://www.ewtn.com/catholicism/devotions/litany-to-the-holy-spirit-266 ), czyli w sumie ZAMIENNIE można stosować Imię „Holy Ghost” i Imię „Holy Spirit”, a ponadto zamiennie można stosować tutaj przyimek „of” i przyimek „to” (a zatem wariantów tytułu tej Litanii może być kilka).
     Natomiast „Mała Arabka” – to jest po angielsku „the Little Arab” lub „Saint Mary of Jesus Crucified” (św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego) lub wg jej oryginalnego nazwiska: „Mariam Baouardy”, jak podają strony http://catholicsaints.info/saint-mary-of-jesus-crucified/ i http://www.mysticsofthechurch.com/2010/07/blessed-mariam-baouardy-little-arab-and.html
     Na tej podstawie może ktoś coś jeszcze znajdzie, bo ja nie potrafię… – „Kominiarz życzy Wam szczęścia!” jak mawiała moja śp. była szefowa (profesor), np. pod adresem studentów przed egzaminem :))))

 4. jacex pisze:

  + Ave Christus Rex ! Ave Maryja !
  Dzisiaj jest rocznica ,tj właśnie mija rok kiedy to znamienity ks abp Vigano wezwał (ogłaszjąc to całemu światu) mafie „z Saint Galien” , aby się nawróciła tj odpokutowała,zadośćuczyniła, oczyściła. I tutaj nasuwa się pytanie, tj czy coś z tego się stało, czy jednak dalej tkwią w zatwardziałym złu. Czy rzeczywiście sam Pan Bóg musiałby się osobiście zająć tą „sprawą” tj np zesłać zapowiadany „potop ognia”. O.Augustyn Pelanowski zapowiedział ( wiosną br) iż 9 września br nadejdzie meteoryt (moze minie,a może nie). Czyż to nie znamienne (jak podkreślił) iż to właśnie 9 września, czyli po 8 września (poświęcenie narodu polskiego Maryi).
  Oby św o.Andrzej Bobola czuwał nad Polską.

  • Iwona pisze:

   Faktycznie 9.09.2019 r. minie nas asteroida 2006 QV89, Uspokajają jednak, że nie ma niebezpieczeństwa, przynajmniej tak mówią

 5. Monika pisze:

  https://www.gosc.pl/doc/5793870.USA-Kasowy-sukces-antyaborcyjnego-filmu-Nieplanowane?fbclid=IwAR2Algqiz-FMaAsRGuQV0kBLo0feJAgUD8HaF4zplq0EtxMjkOZRBQjasZM
  „Unplanned”(Nieplanowane) – film o nawróconej aborcjonistce Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych, bije rekordy popularności w USA. Mimo nieprzychylnego nastawienia dystrybutorów i wielu krytyków filmowych, pełnometrażowa produkcja okazała się nie tylko hitem kasowym, lecz tytuł ten już w pierwszym tygodniu sprzedaży zajmuje pierwsze miejsce wśród filmów DVD oferowanych przez sklep Amazon.

  W filmie, który w Polsce zobaczyć będzie można w kinach jesienią tego roku, występuje Ashley Bratcher w roli szefowej teksańskiej filii aborcyjnego giganta Planned Parenthood. Produkcja kosztowała 6 mln dolarów, a po 19 tygodniach wyświetlania jej w 1500 kinach w USA zarobiła prawie 19 mln dolarów. Dochodzą do tego nieobjęte statystyką zyski z pokazów za granicą.
  Film pokazywany jest też w kinach Kanady, Wielkiej Brytanii, Filipin oraz krajach latynoamerykańskich. Planowana jest jego dystrybucja w Pakistanie.

  Wyświetlanie go niejednokrotnie napotykało trudności. Największą miało być przyznanie kategorii „R” – stosowanej wobec filmów z obrazami przemocy i seksu – przez stowarzyszenie filmowców Motion Picture Association of America.

  Opisana w filmie i książce historia Abby Johnson dowodzi, iż liczne czuwania modlitewne obrońców życia przed klinikami aborcyjnymi mają olbrzymi sens. Bohaterka przeszła niemal wszystkie szczeble kariery w największej proaborcyjnej organizacji na świecie. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy i stała się gorącą obrończynią życia. Przełom nastąpił w chwili, gdy na obrazach ultrasonograficznych zobaczyła, jak nienarodzone trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją. „Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie” – wspominała Johnson, dziś członkini grupy Koalicja dla Życia. Zaapelowała do działaczy pro-life, by się nie poddawali i zawsze byli tak obecni, żeby mogło to „odmienić serca zwolenników aborcji”.

  Autorka w swej książce opowiada także o osobistej tragedii, gdy dwukrotnie poddała się aborcji, zabijając swoje nienarodzone dzieci.

  Organizacja Planned Parenthood bezskutecznie próbowała sądownie zabronić swej byłej pracownicy mówienia o swoich doświadczeniach na stanowisku dyrektorskim.

  Johnson założyła organizację „And Then There Were None” (I nie było już nikogo). Pomaga też byłym pracownikom klinik aborcyjnych w trudnym procesie przejścia z pracy dla „przemysłu aborcyjnego” do normalnego funkcjonowania na co dzień. Ci, którzy zdecydują się odejść z pracy w klinikach aborcyjnych, otrzymują pomoc prawną i finansową. Osobom takim zapewniana jest także duchowa opieka ze strony kapłanów, pastorów czy duchownych różnych wyznań i religii.

  Reżyserami i autorami scenariusza są Cary Solomon i Chuck Konzelman.

 6. Monika pisze:

  ABC Oddania Matce Bożej – Ks. Marian Piątkowski

 7. Elizeusz pisze:

  Pius XII miał – wedle życzenia MB z Fatimy – poświęcić Rosję a nie świat Niepokalanemu Sercu NMP.

  • cure pisze:

   https://www.youtube.com/watch?v=kq_de0t9QC0 w aokpe Maryja powiedziala ze te poswiecenia byly zle przeprowadzone – prawdopodobnie dlatego sukces byl tylko czesciowy. W ogole polecam sie zapoznac z opjawieniami w Aokpe w Afryce – zostaly uznane przez miejscowego biskupa z tego co wiem .

   • Paweł pisze:

    To poświęcenie dokonane przez Piusa XII nie było całkiem BEZSKUTECZNE, a wręcz przeciwnie: uruchomiło LAWINĘ wydarzeń. Wklejam – w nawiązaniu do tego i też ponadto do faktu, że dzisiaj, tzn. w dniu 22 VIII, przed Soborem obchodzone było święto (II klasy) Niepokalanego Serca Maryi – w całości mój komentarz sprzed 3 lat (spod usuniętego już wpisu z dnia 27 V 2016 zatytułowanego „Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi”):

    DO BOLEJĄCEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
    P.: Boże, ku wspomożeniu memu wejrzyj.
    W.: Panie, ku ratunkowi memu pospiesz się.
    P.: Chwała Ojcu i Synowi…
    I. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, dzielę ten smutek, który przeniknął najczulsze Twe serce w chwili, gdyś usłyszała proroctwo Symeona. Matko ukochana, przez to zasmucone Serce Twoje uproś mi cnotę pokory i dar bojaźni Bożej.
    Zdrowaś Maryjo…
    II. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, dzielę ten ucisk, jaki przygniatał najtkliwsze Twe Serce w ucieczce do Egiptu i podczas Twego tam pobytu. Matko ukochana, przez Serce Twoje tak zatrwożone uproś mi cnotę szczodrobliwości, szczególnie względem biednych, i dar pobożności.
    Zdrowaś Maryjo…
    III. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, dzielę tę niewypowiedzianą tęsknotę, która ogarnęła Twe Serce, gdyś zgubiła ukochanego Twego Jezusa. Matko ukochana, przez Serce Twoje taką tęsknotą ściśnione, uproś mi cnotę czystości i dar umiejętności.
    Zdrowaś Maryjo…
    IV. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, dzielę ten okrutny ból, który przeniknął macierzyńskie Twe Serce, gdyś spotkała Jezusa krzyż na Kalwarię niosącego. Przez Serce Twoje taką boleścią napełnione, uproś mi, Matko ukochana, cnotę cierpliwości i dar mocy.
    Zdrowaś Maryjo…
    V. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, dzielę to straszne męczeństwo, które wycierpiało mężne Twe Serce, gdyś stała pod krzyżem, patrząc na konanie Pana Jezusa. Matko ukochana, przez tak zbolałe Serce Twoje, uproś mi cnotę wstrzemięźliwości i dar rady dobrej.
    Zdrowaś Maryjo…
    VI. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, boleję nad tą raną, którą uderzenie włócznią w Serce Jezusa zraniło Twe najlitościwsze Serce. Matko ukochana, przez Serce Twoje tym sposobem najokrutniej przeszyte, uproś mi cnotę miłości bliźniego i dar rozumu.
    Zdrowaś Maryjo…
    VII. Wespół z Tobą, o Maryjo, Matko najboleśniejsza, dzielę te srogie cierpienia, które rozdzierały Twe najmiłosierniejsze Serce przy pogrzebie Pana Jezusa. Matko ukochana, przez to tak boleśnie rozdarte Serce Twoje uproś mi cnotę roztropności i dar mądrości.
    Zdrowaś Maryjo…
    P.: Módl się za nami, Panno najboleśniejsza.
    W.: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
    Módlmy się: Panie Jezu Chryste, prosimy Cię, niech teraz i w godzinę śmierci naszej przyczyni się za nami do miłosierdzia Twojego Przenajświętsza Maryja Panna, Matka Twoja, której najświętszą duszę przeszył miecz boleści w czasie Męki Twojej. Przez Ciebie, Jezu Chryste, Zbawicielu świata, który żyjesz i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.
    Odpust (Op. p. 349): 5 lat; zupełny raz na miesiąc przy codziennym odmawianiu. Pius VII, 14 stycznia 1815.
    [Powyższy tekst modlitwy zacytowałem ze str. 502-505 Modlitewnika Jasnogórskiego „Uwielbia dusza moja Pana”, wydanego w roku 1990 przez Instytut Prasy i Wydawnictw NOVUM w Warszawie „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie L.864 dnia 17 kwietnia 1985”.
    Bardzo podobny tekst tej modlitwy znajduje się też na str. 154-156 książki ks. Kazimierza Wilczyńskiego T.J. „Znak na niebie” – wydanie VI z roku 1992 wydane przez Michalineum „za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dn. 25 III 1986 r. Nr 1592/K/86″. Z tej wersji tekstu zaczerpnąłem sam tytuł tej modlitwy oraz powyższą informację o odpuście.]

    POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA I CAŁEGO ŚWIATA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI
    dokonane przez Piusa XII dnia 31 X 1942
    Królowo Różańca świętego, Wspomożenie wiernych, Ucieczko rodzaju ludzkiego, Pogromicielko we wszystkich walkach o sprawę Bożą, kornie upadamy przed Twoim tronem, pewni, że uprosimy miłosierdzie, otrzymamy łaski, oraz potrzebną obronę i pomoc w nieszczęściach obecnych, nie dla naszych zasług, na które nie liczymy, ale dla niezmiernej dobroci Twego macierzyńskiego Serca.
    Tobie, Twemu Niepokalanemu Sercu oddajemy się i poświęcamy w tej tragicznej godzinie dziejów ludzkich, nie tylko w łączności z Kościołem św., mistycznym Ciałem Twojego Jezusa, które cierpi i krwawi w tylu swych członkach i tyle znosi prześladowań, ale także z całym światem rozdartym zaciekłą niezgodą, trawionym pożarem nienawiści, ofiarą własnej nieprawości.
    Niech Cię wzruszy tyle spustoszeń materialnych i moralnych, tyle bólu, tyle ucisków ojców i matek, małżonków, braci i niewinnych dzieci, tyle życia ściętego w kwiecie wieku, tyle ciał rozszarpanych w okrutnej rzezi, tyle serc umęczonych i konających, tyle dusz w niebezpieczeństwie wiecznego zatracenia.
    O Matko Miłosierdzia, wyproś nam u Boga pokój, a szczególnie te łaski, które mogą w jednej chwili nawrócić serca ludzkie, te łaski, które przygotowują, jednają i utrwalają pokój. Królowo pokoju, módl się za nami; daj światu pogrążonemu w wojnie pokój, do którego wzdychają narody, pokój oparty na prawdzie, sprawiedliwości i miłości Chrystusowej. Usuń szczęk oręża, daj pokój duszom, aby w uspokojeniu i ładzie rozszerzało się królestwo Boże.
    Otocz swą opieką niewiernych i tych wszystkich, co pozostają jeszcze w cieniu śmierci, ześlij im pokój i spraw, ażeby i dla nich wzeszło Słońce Prawdy, by mogli razem z nami powtarzać jedynemu Zbawicielowi świata: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. (Łuk. 2, 14).
    Daj pokój ludom, oderwanym przez błędy i niezgodę, zwłaszcza tym, które żywią do Ciebie szczególniejsze nabożeństwo i u których nie było domu, gdzie by nie znajdował się na zaszczytnym miejscu Twój czcigodny obraz, i przyprowadź je do jednej owczarni Chrystusowej pod jednym i prawdziwym Pasterzem.
    Wyjednaj pokój i całkowitą wolność św. Kościołowi Bożemu, powstrzymaj zalew pogaństwa, rozpal wśród wiernych umiłowanie czystości, praktykę życia chrześcijańskiego i gorliwość apostolską, aby ludy służące Bogu rosły w zasługę i liczbę.
    Wreszcie jak Kościół i cały rodzaj ludzki został poświęcony Sercu Twojego Jezusa, aby to Serce, w którym pokładano wszelką nadzieję, było dla nich znakiem i zadatkiem zwycięstwa i zbawienia, tak i my poświęcamy się na zawsze Tobie i Twemu Niepokalanemu Sercu, o Matko nasza i Królowo świata, aby miłość Twoja i opieka przyśpieszyła triumf królestwa Bożego, aby wszystkie narody, pojednane ze sobą i z Bogiem, wysławiały Ciebie Błogosławioną i śpiewały wraz z Tobą od krańca do krańca ziemi wieczne Magnificat chwały, hymn miłości i wdzięczności Sercu Jezusowemu, w którym jedynie mogą znaleźć Prawdę, Życie i Pokój. Amen.
    Odpust 3 lat za odmówienie tej modlitwy. Odpust zupełny raz w miesiącu pod zwykłymi warunkami dla tych, którzy odmawiają ją codziennie.
    [Powyższy tekst modlitwy i informacja o odpuście są zacytowane ze str. 148-149 książki ks. Kazimierza Wilczyńskiego T.J. „Znak na niebie” –
    wydanie VI z roku 1992 wydane przez Michalineum „za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dn. 25 III 1986 Nr 1592/K/86”.]

    Powyższe poświęcenie Kościoła i świata Niepokalanemu Sercu Maryi miało przełomowe znaczenie dla przebiegu drugiej wojny światowej. Ewa Hanter w książeczce „Historia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa” (wydanej przez wydawnictwo APOSTOLICUM i Łomżyńską Księgarnię Diecezjalną z IMPRIMATUR +Stanisława Stefanka TChr – Biskupa Łomżyńskiego z dnia 7.05.1998 r.) tak pisze na ten temat:
    „W 1942 roku papież Pius XII wraz z kilkudziesięcioma biskupami ujrzał cud wirującego słońca w ogrodach watykańskich, podobny do tego, który wcześniej miał miejsce w Fatimie. Zaraz po tym Ojciec św. zatwierdził objawienie w Portugalii jako prawdziwe i 31 października ofiarował świat Niepokalanemu Sercu Maryi. 1 listopada powtórzył ten akt przez radio.
    Jak powszechnie wiadomo do 1942 roku Hitler zwyciężał na wszystkich frontach. Od chwili ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu zaczynają się jego klęski. Ciekawym zjawiskiem jest to, że przypadają one w święta Maryi:
    2 lutego, w święto Matki Bożej Gromnicznej – nastąpił odwrót spod Stalingradu.
    13 maja, w rocznicę pierwszego objawienia w Fatimie – padł Tunis.
    15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia N. M. P. – Sycylia.
    8 września, w święto Narodzenia Maryi – poddały się Włochy.
    13 października, w rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie – alianci przekroczyli granicę Niemiec.
    W maju, miesiącu maryjnym – kapitulacja Niemiec.
    15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia N. M. P. – kapitulacja Japonii.”

  • Paweł pisze:

   Na pociechę: ponoć to PAPIEŻ FRANCISZEK dokona konsekracji Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie – oto proroctwo nieżyjącego już stygmatyka Antonio Ruffiniego:
   (…) Father Kramer some years ago wrote these comments with regard to Antonio Ruffini: “I myself knew Ruffini for many years. In the early 1990s Ruffini was asked point blank in his home: “Is John Paul II the Pope who is going to do the Consecration of Russia ?” He answered: “No, it’s not John Paul. It will not be his immediate successor either, but the one after that. He is the one who will consecrate Russia.”
   Antonio Ruffini died at age 92 (…)
   http://visionsofjesuschrist.com/weeping1474.html
   CZYLI PO POLSKU:
   (…) ojciec Kramer napisał parę lat temu taki komentarz na temat Antonio Ruffiniego: „Znałem osobiście Ruffiniego od wielu lat. Na początku lat 1990 zapytano go wprost w jego domu: ‚Czy Jan Paweł II jest tym Papieżem, który dokona Konsekracji Rosji?’ On odpowiedział: ‚Nie, to nie Jan Paweł. To nie będzie także jego bezpośredni następca, lecz ten potem. To on poświęci Rosję’.”
   Antonio Ruffini zmarł w wieku 92 lat.

   Natomiast na następującej stronie garabandalskiej przytoczono takie słowa Pana Jezusa do siostry Łucji z Fatimy: „Papież uczyni to, ale będzie PÓŹNO.”
   [Nie jest tu powiedziane „za późno”, lecz tylko „późno”] – http://garabandal.org/News/Fatima.shtml
   Z kolei w dniu konsekracji dokonanej przez św. Jana Pawła II (z możliwie jak największą wówczas liczbą Biskupów świata – w 1984 r.) ks. St. Gobbi otrzymał następujące orędzie [nr 287d (25 marca 1984)]:
   „(…) Szczególne okoliczności nie pozwoliły jeszcze Ojcu Świętemu poświęcić Mi wyraźnie Rosji, o co wiele razy prosiłam. Jak wam już powiedziałam, to poświęcenie Mi zostanie dokonane, gdy krwawe wydarzenia będą się już wypełniać.” – http://www.gobbi.pl/1984.html
   I na koniec pocieszający cytat z domniemanych objawień w Bayside:
   „When she is consecrated she will be converted, My children, and then you shall see the world of joy again.” – Our Lady, August 21, 1985
   https://www.tldm.org/Directives/d10.htm
   „Kiedy ona zostanie poświęcona, wtedy zostanie nawrócona, Moje dzieci, i wtedy znów zobaczycie [cały] świat [pełen] radości.” – Matka Boża, 21 sierpnia 1985

 8. Gabi2x2 pisze:

  Witam! Jeśli ktoś chciałby osobiście oddać się Maryi w niewolę miłości przez 33-dniowe przygotowanie i złożenie Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg. wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort to jest możliwość zapisania się na rekolekcje które są od 2 września organizowane przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi. Złożenie uroczystego Aktu Ofiarowania nastąpi podczas Najświętszej Ofiary Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży (Warszawa-Siekierki) w niedzielę w wigilię Święta Matki Bożej Różańcowej 6 października 2019 o godz. 15. Można zapisać się również w łączności duchowej ponieważ każde wspólne spotkanie będzie nagrywane i przesyłane na email w formie audio do osób które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniach osobiście.

 9. Joanna pisze:

  Ostatni atak złego m. in. wg. tego co mówiła siostra Łucja ma być atakiem na Rodzinę:

  https://www.pch24.pl/life-site-news-o-sporze-wokol-instytutu-jana-pawla-ii–spelnienie-proroctwa-siostry-lucji-,70328,i.html

 10. Betula pisze:

  22 sierpnia 2012 r. w Krakowie w Godzinie Miłosierdzia zmarł nagłą śmiercią nasz drogi i kochany ks.Tadeusz Kiersztyn – na skutek ciężkiego wypadku samochodowego, swoje życie poświęcał dziełu Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla w Polsce – zabrała go Najświętsza Królowa i zaprowadziła do Króla dla którego żył i umarł.

 11. m-gosia pisze:

  Olbrzymia tragedia w Tatrach.Pan Bóg mocno się na nas gniewa skoro spuścił na Tatry takie olbrzymie pioruny,które wg najnowszych informacji zabiły 4 osoby,a około 80 jest poszkodowanych.Pomódlmy się za zabitych,poszkodowanych i ich rodziny.Panie Boże miej Miłosierdzie dla nas i całego świata.

  • wobroniewiary pisze:

   +++

   A przy okazji tego tematu:
   Po tragedii w Tatrach Jan Hartman w antykatolickim amoku
   Jan Hartman nie wyraził żalu z powodu tragicznej śmierci turystów. Nie złożył również kondolencji ich rodzinom, a ni nie wezwał do uczczenia ich pamięci minutą ciszy (o wezwanie do modlitwy raczej nie można go podejrzewać). Zamiast tego zamieścił na Twitterze obrzydliwy, podły i bezwstydny wpis.
   „Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!”

   http://www.pch24.pl/krzyz-nadal-zabija–po-tragedii-w-tatrach-jan-hartman-w-antykatolickim-amoku,70333,i.html

   • Maggie pisze:

    To oczywista nienawiść zieje od p.Hartmana. O jego „mądrości” zaś świadczy, to, że wydając „wniosek o rozumie i karze” nie spojrzy w lustro … aby dojrzeć własną eteryczną głębię tj jak bezdenność …
    Zdjęłam z Internetu informację nt porażeń błyskawicami w Kanadzie i tak we wolnym fragmentarycznym tłumaczeniu dłuższego tekstu tu szybciutko:
    Przeciętnie w Kanadzie ponad❗️ 2 miliony błyskawic uderza każdego roku. Chociaż sezon na błyskawice jest krótki … to 9 – 10‼️ osób jest zabitych … na 100 do 150 rocznie zranionych przez błyskawice. W porównaniu do tego, ilość porażonych śmiertelnie błyskawicami, w USA , to 57 osób jest przeciętnie zabitych w ciągu każdego roku.
    ZALEDWIE TYLKO PRZED PAROMA DNIAMI tj 16 sierpnia 2019 w Manitobie 13 z 25‼️ osób porażonych w czasie burzy (po zbadaniu i opatrzeniu wszystkich poszkodowanych), wysłano do szpitala. Mowa tu o Indianach, którzy przebywali w namiotach, kiedy ich poraziło.
    (Canada averages over 2 million lightning strikes are each year. And, despite our relatively short lightning season, 9 to 10 people are killed and between 100 and 150 people are injured each year by lightning in Canada. This compares to an average of 57 deaths per year in the United States.).
    Dygresja:
    Może nie wszyscy wiedzą, że telefony , zwłaszcza komórkowe, należy mieć wyłączone w czasie burzy, ale i tankując na stacjach benzynowych – a nade wszystko nie prowadzić telefonicznych rozmów w tym czasie

 12. Witek pisze:

  Ale czy ta tragedia na Giewoncie sprawi, że ludzie w Polsce zaczną oddawać cześć Panu Jezusowi na Krzyżu?
  Zazwyczaj cierpienie sprawia, że zaczynamy przypominać sobie o Bogu!
  A czy nie jest tak, że jesteśmy karani w taki sposób w jaki grzeszymy?
  Analizując te wydarzenia o których wiemy, związane z organizacją modlitwy Polska pod Krzyżem, te wszystkie trudy, zawirowania, tragedie…., tylko dwie Diecezje poparły, a jeszcze dwa lata temu, Różaniec do Granic cała Polska, to jak bardzo ważna jest to inicjatywa, jak mało jest wspierana przez oficjalne władze kościelne.
  Idziemy w dobrym kierunku. Im trudniej tym owoce będą większe. Tylko nie upadajmy na modlitwie.

  • Joanna pisze:

   dlatego w takiej sytuacji jak nasza w Polsce piękne są słowa – wołanie o. Augustyna Pelanowskiego „Zbudź się Mały Samuelu”……Gdy biskupi i hierarchia milczy.
   A dokładniej:
   „Świat jest w ciemności, ale Bóg potrafi przebudzić swoich Samuelów, swoich proroków nowego pokolenia. Ludzi, którzy nie są medialni, ale za to prawdziwi. Chrześcijaństwo od początku było sekretem tego świata, duszą tego świata, ale duszą, której nie widać. Ojciec Nieba zstąpił w underground kosmosu i tam budzi swoich prawdziwych proroków, którym daje Ducha.”
   fragment książki „Przebudzenie małych Samuelów” o A.Pelanowski

  • Renata Anna pisze:

   Z dwunastu apostołów jeden tylko stanął pod Krzyżem z Matką Bożą, a jeden zdradził!
   Obecnie w Polsce mamy metropolie (prowincje) – 14
   archidiecezje – 14, diecezje – 27
   dekanaty – 1057 (1042 + 15 wojskowych)
   parafie 10 201 (2012),
   Czyli jest gorzej niż pod Krzyżem Chrystusa. Może się jeszcze jakaś diecezja obudzi!!!

  • Renata Anna pisze:

   Które dwie diecezje poparły ” Polskę pod Krzyżem.” ? Diecezja Włocławska i …

  • wobroniewiary pisze:

   Wolę lepsze źródła niż deon

   Przełożony generalny jezuitów ojciec Arturo Sosa powiedział w środowym wywiadzie z „Il Tempi”, że szatan to jedynie rzeczywistość symboliczna, a nie konkretna osoba. To już kolejna wypowiedź „czarnego papieża” trudna do pogodzenia z nauką Kościoła

   http://www.pch24.pl/porazajace-slowa-generala-jezuitow–jego-zdaniem-diabel-to-rzeczywistosc-symboliczna,70320,i.html

  • Anna pisze:

   Masoni to podobno marionetki Jezuitow. Na youtubie sa filmy na ten temat.

   • Maggie pisze:

    Anno… Nie podoba mi się taka generalizacja z domniemywaniem „podobno”: przecież Jezuici, Panu Bogu przysięgali i nie kręcą masonami, bo nie pociągają ich za sznurki .. aby ci tańczyli wg ich (?!) kierownictwa. Przynależność do masoństwa jest śmiertelnym grzechem, wykluczającym automatycznie❗️ z Kościoła …
    To masoni usiłują kręcić światem … ALE finalnie połamią swe pazury i kły tam, gdzie stanie przed nimi Niepokalana Matka, Potężna Niebios Królowa, której mówiąc słowami modlitwy/egzorcyzmu: „Pan Bóg dał posłannictwo i władzę, aby starła głowę szatana”.
    Inna sprawa to … powtarzanie plotek i to oskarżycielskich, zwłaszcza, że plotka może: zniszczyć i zabić. … Jeśli nawet ktoś zbłądzi, potrzebuje odwrotu, reprymendy nade wszystko od zwierzchnika, ekspicjacji, wielkiej pokuty, a od wszystkich modlitwy. Jeśli masoni dopuszczają jakieś wieści na publiczne forum, to po ,to aby zniszczyć i gruzy porządkować po swojemu.
    💕

    • Maggie pisze:

     Dodam, że niestety wiele herezji „światu zaimplantowano” i te stanowią wielkie zagrożenie szczególnie jeśli takie umiejscowione są w Kościele.
     RÓŻANIEC na SZANIEC i Jezu, Ty się tym zajmij❣️

   • Wojtek pisze:

    Ale to chyba odwrotnie, Jezuici to marionetki masonów

    • Maggie pisze:

     Wojtku, na to też zwróciłam uwagę Annie, kiedy napisałam nt oskarżeń i „chybaniu”. Wszyscy muszą uważać, bo „ryba łatwo zaczyna psuć się od głowy” ale i dlatego, że czort umie kopiować, więc i „mała kropelka potrafi wydrążyć skałę”.. zło, tak jak i Dobro może jak grom spaść ale w innym sensie … lub i powoli skrupulatnie rozłożone w czasie też może osiągnąć cel.
     Dlatego RÓŻANIEC NA SZANIEC i czuwajmy w objęciu Matczynym Maryji 💕

  • Monika pisze:

   Jeśli dla kogoś szatan to rzeczywistość symboliczna, to zapewne i piekło również a idąc tym tokiem myślenia, to pewnie i Niebo, wraz z jego mieszkańcami, też faktycznie wg nich nie istnieje a tylko jest rzeczywistością symboliczną.
   Nie tylko jezuita jest odosobniony w takim myśleniu ale i znany, popularny dominikanin też woli podobne złudne myślenie. Tylko co to ma wspólnego z nauką katolicką?

   1. http://salwowski.net/2019/08/12/piekielna-herezja-ks-szustaka/?fbclid=IwAR1t630Vrd0wWiUbAX_fduFqu5l7CpTl_PvVBeOVrBLx88Nr0PH0yC_0rag

   2. http://salwowski.net/2016/02/12/trzy-prawdy-o-piekle/?fbclid=IwAR09fSOzNKzssbLy-cPrX4cleG1850F8URd64kKFFDczaD23eaexYLEfeAM

   Przy okazji przypominanych zasad i wartości, przytaczanych przez Salwowskiego i przykładów złego głoszenia, powtarzania nieprawdy – przypomina czy można kłamać (kiedykolwiek)?:

   https://www.fronda.pl/blogi/miroslaw-salwowski/ks-remigiusz-reclaw-glosi-herezje,47478.html

   • Maggie pisze:

    Tak Moniko, zły atakuje pełną parą wszystkich – sami na co dzień zmagamy się z pułapkami i różnymi słabościami, podcinającymi „skrzydła” … nastąpił czas totalnej walki … na każdym kroku i to bronią wskazaną przez św.JPII tj Dobrocią pod auspicjami Maryji.
    Św.JPII, kiedyś też akcentował sedno sprawy, kiedy mówił, że ludzie wielu środowisk stracili poczucie grzechu … a sukcesem szatana jest to, że wmówił ludziom, że nie istnieje, tak, że wieeeeluuu wierzy, że szatan nie istnieje.
    Kiedy św.JPII zamknął oczy .. zaczął się wzmożony atak na Polskę, Kościół, Wiarę, Obyczaje… etc. – jakby zabrakło papieskich, schorowanych rąk: w których było wiele MOCY za przyczyną Najświętszej Matki,Królowej Polski. (Prawie w tym samym czasie odeszła siostra Łucja .. Pan wybrał czas powołania obojga do Siebie.)
    Wydaje się dziwnym takie niedowiarstwo … skoro w ostatnich czasach powstają świątynie tego potwora (a od wieków „murarskie przedsięwzięcia” były raczej wyrafinowanie ukryte). Widocznie ogłuszająca „technomuzyka”, jakby obuchem pychy, grzmoci po rozumie i sercach, zagłuszając sumienia wielu… przy podnoszonym natężeniu dźwięku …
    Nie wiadomo też dokładnie, czy we wspomianym temacie herezji, ktoś i kto został osaczony, otumaniony etc, czy jak koń trojański sam wchodzi z określonym celem do Kościoła.
    Pomyślmy tu np o zakonniku jakby w postrzasku, którego obowiązuje m.in. klauzula posłuszeństwa i widzi „przykład z góry” … i który zostaje podciągnięty generalizacją, pod ten sam mianownik, co „wódz” i stoi na rozstajnych „drogach”. Módlmy się też za zakony, te wierne ale i szczególnie za te, które oddalają się od Chrystusowej Nauki.
    Niewyobrażalna kiedyś wizja Katarzyny Emmerich, w naszych czasach nabiera smutnego sensu … Ocean modlitwy wydaje się kropelką w odmętach potrzeb.

 13. Damian pisze:

  „…Pan przemawia:
  <>.”
  Iz 1, 2-3

  • wobroniewiary pisze:

   Piorun uderzył w Giewont 22 sierpnia 2019 roku w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej.

   Ostatni raz taka burza z podobnym wypadkiem wydarzyła się 15 sierpnia 1939 roku w Święto Wniebowzięcia NMP.

   Nie ma przypadków – są tylko znaki!

   • Marta 3 pisze:

    Z informacji znalezionych w necie wynika, że 15.09.1939 na Świnicy w wyniku uderzenia pioruna zginęła młodzież żydowska… A wczoraj na Giewoncie dwoje dzieci…
    Przypomniało mi się jak Ojciec Pelanowski zapowiedział, że po tzw czarnych marszach feministek będą inne czarne marsze… Kondukty żalobne za zmarlymi dziećmi…
    Boże miej nas w Swojej Opiece…

   • Iwona pisze:

    W mediach mówią o uderzeniu pioruna na Giewoncie 15 sierpnia 1937 r. – też zginęły 4 osoby, 13 zostało rannych. Natomiast 15 sierpnia 1939 r piorun uderzył też w Tatrach, na Świnicy. Zginęło 6 osób, 15 rannych. Była to grupa żydowskiej młodzieży w wieku 18-20 lat i ich opiekun

 14. Iwona pisze:

  Młody ” Ks. Jerzy Kozłowski, wikariusz parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, został [trzykrotnie] porażony piorunem podczas tragicznej burzy w Tatrach. Stan kapłana jest stabilny, obecnie przebywa on w szpitalu w Zakopanem.”.. i to: „Piorun uderzył w krzyż za mną. Pamiętam (…) KSIĘDZA gdzieś za mną, udzielającego ogólnego rozgrzeszenia – relacjonuje polsatnews.pl turystka, która była w czwartek na Giewoncie, podczas burzy”.

 15. Betula pisze:

  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny” – Maria z Agredy

  Rozdział 59
  „Ukoronowanie Maryi Królowej Nieba i Ziemi”

  Audiobook:

 16. Ania pisze:

  Szokująca relacja z Giewontu! Turystka: Pamiętam przerażający krzyk i księdza udzielającego rozgrzeszenia

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/460590-szokujaca-relacja-z-giewontu-ksiadz-udzielal-rozgrzeszenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s