Abp Dzięga: kiedy św. Maksymilian mówił o planach masonów, spadły na niego drwiny i obelgi

„Polska im wciąż przeszkadza, bo w Polsce ludzie wciąż klękają przed Bogiem na kolana, bo w Polsce cnota nazywana jest cnotą a grzech jest nazywany grzechem i dlatego im w tym systemie pojęć pomieszanych Polska przeszkadza i będzie przeszkadzała”

Nie bój się być prorokiem Bożej sprawy w rodzinie, w małżeństwie, w środowisku twoim. (…) Patrzysz na to co się dzieje na polskiej ziemi i widzisz jak prorocy dzisiejszego czasu są zakrzykiwani, jak z nich się drwi, jak się ich ośmiesza, a nade wszystko jak się ich boją, ci którzy chcą ich zagłuszyć i wyciszyć, chcą ich wystraszyć, aby przestali mówić. Ale mąż, który ma w sobie Bożego ducha nie zamilknie, bo on w Bożej służbie musi wołać – mówił podczas homilii na Jasnej Górze abp Andrzej Dzięga.

Kaznodzieja zauważył, że drwiono m.in. ze św. Maksymiliana, którego chciano uciszyć, bo mówił o lożach masońskich, „o ich celach, które kiedyś ujawnili jeszcze w wieku rewolucji francuskiej a potem po wojnach napoleońskich zaprowadzili pozorny pokój w Europie na dwa, trzy pokolenia”. – I wtedy zadbali o przygotowanie filozoficznych koncepcji, ujęć, zwrotów, systematyki pojęciowej, aby zawładnąć umysłami, i gdy w XIX wieku przygotowali sobie to instrumentarium filozoficzne, intelektualne, to weszli w XX wiek z rewolucją ateistyczną, bolszewicką i na Wschodzie i na Zachodzie – mówił hierarcha. Podkreślał, że „Polska im wciąż przeszkadza, bo w Polsce ludzie wciąż klękają przed Bogiem na kolana, bo w Polsce cnota nazywana jest cnotą a grzech jest nazywany grzechem i dlatego im w tym systemie pojęć pomieszanych Polska przeszkadza i będzie przeszkadzała”.

Arcybiskup zauważył, że nie jest to sprawa na jeden dzień, miesiąc, to jest sprawa na całe pokolenie. – I nie myśl, że załatwi to za wszystkich w Polsce jeden czy drugi biskup, muszą stanąć tysiące kapłanów i prawdę mówić, muszą stanąć miliony ojców i matek, steki tysięcy nauczycieli, liderów biznesu, ludzi kultury, stanąć w tej służbie i na tym froncie dla Boga, dla Polski, dla polskiego domu – mówił kaznodzieja. Zachęcał, by nie bać się w takich kategoriach myśleć, „bo Bóg nas prowadzi na tych polskich drogach”.

Na koniec abp Dzięga wzywał do modlitwy, aby na polskiej ziemi pod opieką Maryi powstali nowi prorocy „mężowie i niewiasty Bożej służby, Bożej wyrazistości, Bożego ładu, który, choć kosztuje, to owocuje potężnie”.
Za: pch24.pl

Tu można wysłuchać homilii ks. abpa A. Dzięgi

Metropolita szczecińsko-kamieński przypominał, że bez Boga świat nie może być zinterpretowany ani uporządkowany a zacząć trzeba od zwykłej etyki, od przywracania Bożego porządku i Bożej moralności, inaczej nie dojdzie się do ładu w polityce, gospodarce, energetyce i świecie.

– I ja i ty mamy być prorokami – mówił kaznodzieja. – Nie bój się być prorokiem Bożej sprawy w rodzinie, w małżeństwie, w środowisku twoim – mówił i dodawał: „patrzysz na to co się dzieje na polskiej ziemi i widzisz jak prorocy dzisiejszego czasu są zakrzykiwani, jak z nich się drwi, jak się ich ośmiesza, a nade wszystko jak się ich boją, ci którzy chcą ich zagłuszyć i wyciszyć, chcą ich wystraszyć, aby przestali mówić”.Ale mąż, który ma w sobie Bożego ducha nie zamilknie, bo on w Bożej służbie musi wołać – podkreślał abp Dzięga. Przekonywał, że „jeśli jeden będzie wyciszany dziesięciu albo stu powstanie w to miejsce”.
Za: niedziela.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Abp Dzięga: kiedy św. Maksymilian mówił o planach masonów, spadły na niego drwiny i obelgi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  2 dzień nowenny do św. Moniki

  Święta Moniko, stroskana żono i matko, jakże wiele smutków przeszywało Twoje serce przez całe Twe życie. A jednak nigdy nie popadłaś w rozpacz ani nie straciłaś wiary. Z zaufaniem, wytrwałością i głęboką wiarą modliłaś się codziennie o nawrócenie swego męża oraz ukochanego syna, Augustyna. Twoje modlitwy zostały wysłuchane. Wyproś dla mnie taki sam hart ducha, taką cierpliwość i takie zaufanie do Boga, jakie Ty miałaś. Wstawiaj się za mną, droga św. Moniko, aby Bóg życzliwie wysłuchał mojej prośby za…… (tu wymień swoją intencję) i wyproś mi łaskę przyjęcia Jego woli we wszystkim. Przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który żyje i króluje z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 3. wobroniewiary pisze:

  Ksiądz Stefano Gobbi, wielki mistyk XX wieku i autor niezwykłej książki „Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, toczył zacięte boje z demonem. Jego świadectwo może służyć nam za przykład w naszej w naszej codziennej walce duchowej. Pułapki, jakie zastanawia na nas demon, nie mogą nas zniechęcić ani powstrzymać.

  Ksiądz Stefano, jak wszyscy, mierzył się z próbami i pokusami. Nocami często walczył ze stanami lękowymi: Rani cię niezrozumienie, wątpliwości, niepewność, liczne odstępstwa. Są to prawdziwe rany duszy […]. Nikt ich nie widzi – zanotował 5 kwietnia 1985 roku. Ale toczył też potyczki z wrogiem o nasze dusze, demonem, którego nazywał „brzydką mordą”, a który szczególnie działał w trakcie podróży i wyjazdów.

  Pewnego dnia podczas lotu samolotem w maszynę uderzył piorun. Po wylądowaniu rozeszła się wieść, że trafione miejsce znajdowało się bardzo blisko zbiornika paliwa: była to prawdziwa łaska, że wszyscy wyszli z tego cało. Kiedy indziej oderwała się klapa w samolocie; i tym razem podróż została szczęśliwie zakończona.

  „Jeśli nie dotrę – wygrał diabeł”
  Pewnego dnia, jadąc samochodem na południe Włoch na modlitwę we wspólnocie Wieczerników, ks. Stefano zasnął za kierownicą i uderzył w barierkę znajdującą się na poboczu. Kiedy wysiadł, żeby oszacować szkody, nie zauważył ani śladu zadrapania na lakierze auta. Co więc tak naprawdę się stało? Czy doszło do wypadku czy też zadziałały nadprzyrodzone siły?

 4. mięta pisze:

  Ważne i mocne, m.in. o orgonitach, promowanych swego czasu przez niejakiego Zenobiusza, a teraz przez Cypriana Polaka

  Egzorcysta przestrzega przed medycyną okultystyczną. Korzystając z niej, oddajesz się na żer demonom
  Sierpniowy numer miesięcznika „Egzorcysta” poświęcony jest zagrożeniom, jakie niesie ze sobą ”medycyna” okultystyczna (w tym jedna z form ”medycyna” holistyczna). Korzystanie z takich okultystycznych usług otwiera na działanie demonów, prowadzi do demonicznych zniewoleń i opętań.

  https://www.fronda.pl/a/egzorcysta-przestrzega-przed-medycyna-okultystyczna-korzystajac-z-niej-oddajesz-sie-na-zer-demonom,131678.html

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, ważny artykuł:

   Wśród wielu metod ”medycyny” okultystycznej najpopularniejsze są: akupunktura (leczenie igłami), akupresura (leczenie uciskaniem punktów na ciele), biofeedbeck („elektryczna stymulacja fal mózgowych”, by skutecznie kontrolować swoje procesy fizyczne), homeopatia, irydologia (leczenie na podstawie wskazań tęczówki oka), masaż holistyczny, terapie żywieniowe, diagnozowanie okultystyczne (psychometria, czyli diagnozowanie poprzez czytanie z przedmiotu należącego do chorego, jasnowidzenie, diagnozowanie mediumiczne, w którym duch mówi uzdrawiaczowi, na co rzekomo chory jest pacjent), seks rytualny (uzdrawianie poprzez mające znaczenie magiczne praktyki seksualne).

   (…) „Niedopuszczalne jest zalecanie i praktykowanie przez duchowieństwo „medycyny” okultystycznej w tym i bioenergoterapii (która otwiera ludzi na działanie demonów). Niestety dochodzi do tego nazbyt często

   • Beata pisze:

    Do terapii żywieniowych zalicza się także post Daniela i jego różne odmiany. Sama stosuję okresowo proste diety wykluczające pewne produkty. Żywienie odpowiednio dobrane do rodzaju choroby, moźe bardzo wspomóc leczenie. Nazywanie tego terapią okultystyczną jest mega przegięciem!!!

    • wobroniewiary pisze:

     Odpowiednie żywienie a tzw. „terapie” typu „jaglany detox”, gdzie się wypisuje jakieś afirmacje na karteczkach i mówi „Jezu” na wdechu i wydechu podczas gotowania kaszy – to jest mega przegięcie!

  • Ania pisze:

   Najnowszy numer „Egzorcysty” poświęcony jest uzdrawianiu demonicznemu, które opakowane jest w ładnie brzmiące nazwy jak bioenergoterapia, reiki, itp.
   Należy sobie uświadomić, że skuteczność jakieś metody nie jest miernikiem dobra i jeśli demon „pomoże” to, nie łudźmy się, na pewno trzeba będzie za to zapłacić.

   „Ks. Gabrielowi Amorthowi postawiono pytanie
   o prawdziwość uzdrowienia przez czarownika. Odpowiedział:

   ‚Doświadczenie uczy mnie, że w większości przypadków chodzi o uzdrowienia prowizoryczne, które pozostawiają później miejsce na gorsze choroby. Nieszczęsna jest ta osoba, która zostaje uzdrowiona przez czarownika. Oznacza to bowiem uzyskanie łaski od kogoś, kto jest związany z szatanem. Tym samym wchodzi się w związek zarówno ze złym duchem, jak i z czarownikiem. I są to związki z ciężkimi konsekwencjami, bardzo trudne do zerwania.’

   Mamy tu więc do czynienia z czarownikiem, a nie z bioenergoterapeutą. Związki, które powstają pomiędzy leczącym tzw. energią a pacjentem są podobne.” ks. prof. Aleksander Posacki

  • Halina pisze:

   Wkleiłam ten komentarz u Cypriana, oby cokolwiek do kogokolwiek tam dotarło

 5. Betula pisze:

  http://www.youtube.com/watch?v=ys4JRPvbBFc
  Relacja filmowa z „Pogrzebu Matki Boże”j, inaczej „Procesja Zaśnięcia” w piątek 16.08.2019 przy Domku Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Na początku wynoszona jest trumienka z figurą Matki Bożej Zaśniętej, jest to wzruszający moment – istnieje tradycja że właśnie wtedy Matka Boża bardzo skutecznie wysłuchuje próśb pielgrzymów.
  Następnie śpiewane są Nieszpory poprzedzone przywitaniem wszystkich pielgrzymów i przybyłych dostojnych pasterzy przez kustosza miejscowego sanktuarium.
  Potem homilia – abp. Andrzej Dzięga
  Po homilii, błogosławieństwo dzieci.
  Na końcu filmu procesja pogrzebu do kościoła Grobu Matki Bożej.

  Następny film:
  http://www.youtube.com/watch?v=98n0bv1Xa00
  Przy Kościele Grobu Matki Bożej Msza Św. z homilią – abp.Marek Jędraszewski.
  Na końcu przeniesienie trumienki z figurą Matki Bożej Zaśniętejdo Jej Grobu umieszczonego za Ołtarzem.

  • Betula pisze:

   W niedzielę 18.08.2019 w Kalwarii Zebrzydowskiej po zakończeniu porannej Mszy Św. w kościele Grobu Matki Bożej wyrusza Procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej.

   Film:
   http://www.youtube.com/watch?v=bF_CYlVvung
   Figura Matki Bożej Wniebowziętej zostaje umieszczona przy ołtarzu polowym obok Bazyliki gdzie odprawiona zostaje uroczysta odpustowa Msza Św.

   Na początku Mszy Św. przywitanie – kustosz Konrad Cholewa
   Następnie słowo i homilia: kardynał Zenon Grocholewski, abp Marek Jędraszewski i ojciec prowincjał Teofil Czarniak
   Po Mszy św. procesja od ołtarza polowego do Bazyliki z figurą Matki Bożej Wniebowziętej
   Na końcu przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej cicha modlitwa dostojników; kardynał Zenon Grocholewski, abp Marek Jędraszewski, bp Jan Szkodoń.

 6. Adminka pisze:

  Przepraszam, ale dopiero wróciłam z kościoła i od lekarza
  Nie trzeba 5 tych samych maili z zapisem – zapisuję po kolei wg zgłoszeń do Nowenny
  Przepraszam, ale staram się jak mogę. Do dentysty muszę jeździć, do kościoła chcę i pragnę chodzić
  Teraz zapisuję już 2-gą godzinę – proszę o cierpliwość i wyrozumiałość 🙂

 7. Ania pisze:

  Pamietam że jak byłam dzieckiem to w telewizji pokazywali takiego pana, nie wiem jak się nazywał, co miał butelkę z wodą i trzymał koło niej ręcei kazał to samo robić ludziom przed ekranem, i przesyłał energię. U mnie w domu się to robiło i ja też, a potem się to piło. Ale ja byłam bardzo mała i tego nie rozumiałam, dla mnie to było bardziej jak zabawa. Tak mi się teraz przypomniało, to było dawno temu.
  Tak się zastanawiam czy to może mieć jakiś wpływ na mnie teraz? Czy muszę się z tego wyspowiadać?

  • wobroniewiary pisze:

   Aniu, odetnij się od tego w konfesjonale

  • Joan pisze:

   Kaszpirowski, pamietam

   • Monika pisze:

    Z Wikipedii:
    „Powszechną sławę zdobył w 1989 roku, przeprowadzając na antenie państwowej telewizji seanse hipnozy. Transmisje cieszyły się wielką oglądalnością, a wielu widzów przypisywało tym seansom właściwości uzdrowicielskie. Według nich miały one leczyć szeroką gamę chorób i dolegliwości: od raka po alkoholizm i wypadanie włosów[2]. Ministerstwo Zdrowia ZSRR w oficjalnym oświadczeniu nazwało ten fenomen „zbiorową psychozą”, jak się bowiem okazało, część z rzekomo uzdrowionych trafiała do szpitali z objawami chorób psychicznych[2][3]. Po 6. seansie program Kaszpirowskiego zdjęto z anteny.”

    Hipnotyzer zdobył również popularność poza granicami ZSRR. Jego seanse emitowane były w Polsce (przez TVP), Niemczech, Czechach, na Węgrzech, a także w Izraelu”

    Jest taki filmik („Kaszpirowski i tzw padanie w duchu” – niecałe 5 minut), który ukazuje jak działanie Kaszpirowskiego przypomina działanie niektórych chrześcijańskich pastorów i ewangelistów i zjawisko tzw. padania w duchu – film umieszczono tylko w celu porównawczym tych zjawisk.
    Diabeł prawie wszystko potrafi małpować i udawać, bo chce uchodzić za samego boga, choć sam dobrze wie, że Pan Bóg jest tylko Jeden.
    Dlatego diabeł jest ojcem tylko kłamstwa. Spora część ludzi się nabiera na wszelkie diabelskie sztuczki a na spotkania Kaszpirowskiego na stadiony przychodziły tłumy.
    Zaś zdjęcia archiwalne sprzed Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w W-wie, gdzie bilety jak wspominają były po 50 tysięcy od sztuki a ludzie pchali się, by tam wejść na ten jego seans, można po latach zobaczyć w filmiku Polskiej Kroniki Filmowej: „KASZPIROWSKI UZDROWICIEL CZY SZARLATAN? PKF nr 23 z 1990 r.”

   • Janek pisze:

    Tzw. „energetyzowanie wody” to była akurat specjalność niejakiego Zbigniewa Nowaka a nie Kaszpirowskiego.
    Ani polecam wysłuchać (uwaga, długie):


    W świadectwie jest m. in. mowa o wpływie na dorosłe życie nieświadomego przyjmowania leków homeopatycznych w młodości.

  • Ania G. pisze:

   Nam też mama kazała siedzieć w patrzeć i robić co tam każą,odcięłam sie od tego w konfesjonale i mamie też tak radziłam.

 8. mięta pisze:

  Osoby, dla których jedynym pokarmem była Eucharystia:

  Św Mikołaj z Flue, pustelnik
  Marta Robin, mistyczka i stygmatyczka
  Teresa Neumann, mistyczka i stygmatyczka
  Bł Alexandra da Costa, mistyczka i stygmatyczka

  https://www.fronda.pl/a/ich-jedynym-pokarmem-byla-komunia-swieta,131773.html

 9. Ania pisze:

  Agentka SB dziś działa na rzecz LGBT. Dziennikarz potwierdził podejrzenia internautów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s