Ks. Piotr Glas: Walka z Bogiem toczy się w świecie na niewyobrażalną skalę

Dziś usiłuje się wyrzucić Boga z każdej dziedziny życia. Chcemy Boga skrojonego na miarę naszego egoizmu, pychy i grzechu. Walka z Bogiem toczy się w świecie na niewyobrażalną skalę. Prawdziwi przyjaciele i naśladowcy Chrystusa muszą być przygotowani na wielkie cierpienie i prześladowania – ostrzega ks. Piotr Glas. Omawia także najważniejsze współczesne proroctwa dotyczące naszej Ojczyzny.

Zapis homilii wygłoszonej w Wiedniu, w kościele pw. Krwi Chrystusa 30 czerwca 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Walka z Bogiem toczy się w świecie na niewyobrażalną skalę

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Szczęść Boże,
   dziś, w trzecim dniu nowenny, modlimy się o łaskę miłości dla wszystkich polskich rodzin – miłości dającej pokój, radość i moc zwyciężającą problemy, trudności dzisiejszego świata, które niszczą piękno i wielkość rodziny.

   Maryjo, Wspomożycielko nasza, wstawiaj się za nami u Twojego Syna.
   Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu …

   Modlitwa
   Maryjo, przez Twoje orędownictwo wołamy, aby moc Twego Syna pomogła człowiekowi naszych czasów zwyciężać to, co niszczy jego godność, a moc Chrystusowych darów dała siłę do walki o prawdziwe wartości rodzące pokój i radość w drodze do życia wiecznego. Amen.

 2. wobroniewiary pisze:

  W katechizmie wyróżnia się specjalny typ grzechów, które popełniamy pośrednio. Są to czyny, które wynikają ze współuczestnictwa w nich w różnej formie – tak samo czynnej, jak i biernej.

  To, że grzech istnieje, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak mówi sam św. Paweł:

  Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle (…), musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat (1 Kor 5, 9-10).

  Współuczestnictwo w grzechu nie przejawia się więc w tym, że istnieje on obok nas. W większości przypadków nie mamy na to przecież wpływu. Mamy jednak wpływ na to, jak się do niego odnosimy. Chwilę potem w Piśmie Świętym Paweł na to już zwraca uwagę:

  Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo! (2 Kor 6, 14).

  Oznacza to jedno: nie możemy lekceważyć grzechu. Jako chrześcijanie zostaliśmy pouczeni przez Jezusa, aby napominać grzeszących. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na Sądzie Ostatecznym będziemy musieli zdać relację z tego, jak postępowaliśmy na ziemi. Nie będziemy sądzeni jedynie z własnych grzechów ale tego, czy zależało nam na zbawieniu innych. To również nasza odpowiedzialność.

  Jakie więc to czyny?
  1. Namawiać kogoś do grzechu.
  2. Nakazywać grzech.
  3. Zezwalać na grzech.
  4. Pobudzać do grzechu.
  5. Pochwalać grzech drugiego.
  6. Milczeć, gdy ktoś grzeszy.
  7. Nie karać za grzech.
  8. Pomagać do grzechu.
  9. Usprawiedliwiać czyjś grzech.

  Warto, aby podczas rachunku sumienia uwzględnić również takie działania. Bądź ich brak.
  źródło: misyjne.pl

 3. Renata Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=2UN35U5xFZM Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy

 4. Witek pisze:

  Polska pod Krzyżem….już oficjalnie ogłoszone miejsce – Włocławek lotnisko Kruszyn.
  Oglądałem transmisję na żywo. Bogu niech będą dzięki!!!
  https://www.polskapodkrzyzem.pl/

  • Wojciech pisze:

   W 1991 roku 7 czerwca na tym lotnisku był Święty Jan Paweł II i tak między innymi powiedział : „Trzeba, abyśmy idąc po śladach tylu synów i córek tej kujawskiej ziemi, tego biskupiego miasta, wpatrywali się w to Boskie Serce. Z niego płynie „wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka”, jak uczy Apostoł w Liście do Efezjan (3,16).

   Znajduje się tutaj zarazem odpowiedź na tyle słabości i grzechów ludzi współczesnych, którzy nie żyją życiem wewnętrznym. Żyją zewnętrznie. Żyją zmysłami, żyją odruchem instynktów. Idąc za przykazaniami Dekalogu, które wytyczają program mojego pielgrzymowania tym razem, należy tutaj przywołać na pamięć przykazanie dziewiąte: „Nie pożądaj żony bliźniego twego”. Nie tylko „nie cudzołóż”, ale też „nie pożądaj”. Nie daj się uwikłać wszystkim tym siłom pożądania, które drzemią w tobie jako „zarzewie grzechu”. Nie daj się opanować „człowiekowi cielesnemu” (por. 1 Kor 3,3). „Jeżeli będziecie żyli wedle ciała – pisze Apostoł – czeka was śmierć” (Rz 8,13).
   Ciało samo nie ma innej perspektywy – tylko duch ją ma. „Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała – będziecie żyli” (Rz 8,13). A siły ducha są w człowieku. I działa też w sercach ludzkich miłość, która jest z Ducha Świętego.
   A zatem – podjąć to, co każdy z nas ma w sobie z ducha i z Ducha Świętego. Nie dać się też uwikłać całej tej cywilizacji pożądania i użycia, która panoszy się wśród nas i nadaje sobie nazwę europejskości, panoszy się wśród nas, korzystając z różnych środków przekazu i uwodzenia. Czy jest to cywilizacja – czy raczej antycywilizacja? Kultura – czy raczej antykultura? Tu trzeba wrócić do elementarnych rozróżnień. Przecież kulturą jest to, co czyni człowieka bardziej człowiekiem. Nie to, co tylko „zużywa” jego człowieczeństwo.”

  • Hala pisze:

   Logo strony Polska Pod Krzyżem na fb przedstawia zarys Polski z krzyżem. Dłuższe ramię krzyża kończy się na wysokości Włocławka 🙂

 5. wobroniewiary pisze:

  AKCJA MODLITEWNA POLSKA POD KRZYŻEM odbędzie się we WŁOCŁAWKU na LOTNISKU KRUSZYN!
  Wielkimi krokami zbliża się Święto Podwyższenia Krzyża. 14.09.2019, Włocławek.
  Weź udział w wydarzeniu POLSKA POD KRZYŻEM i bądź częścią wielkiej modlitewnej wspólnoty. Wymadlaj łaski dla siebie, Twoich bliskich i całego narodu. Przepraszajmy Pana Boga za wszystkie występki przeciwko Jemu i Jego Miłosierdziu. Prześlij tę wiadomość w Świat. Niech ludzie poznają, jaką moc ma Pan! Z Bogiem!
  #PolskapodKrzyżem

  • Anna pisze:

   Tak walka toczy się na niewyobrażalną skalę, pewno każdy z nas którzy tu działamy i brniemy do przodu ma duże trudności, myślimy też o Wieczerniku Maryjnym jeśli ktoś byłby z okolic Gorlic czy Jasła to proszę o kontakt mailowy.

   • Bozena pisze:

    Tak każdy kto chce bronić prawdy musi stanąć to walki o prawdę
    I módlmy się o dary i owoce Ducha Świętego spotkania modlitewnego Polska pod Krzyżem
    Chwała Bogu Najwyższemu

    • Betula pisze:

     Jeżeli nie uda mi się pojechać do Włocławka bo to bardzo daleko to postaram się być w Krakowie-Mogile gdzie każdego roku jest Odpust Podwyższenia Krzyża Św. (14 do 21 września) w bardzo starym Kościele u oo.Cystersów gdzie rozdaje łaski Cudowny Pan Jezus Mogilski.
     Bardzo długa i piękna jest historia tego miejsca; kiedy ważyły się losy naszej Ojczyzny z pobliskiego Wawelu przyjeżdżali modlić się tutaj polscy królowie m.in. królowa Jadwiga, tutaj został cudownie uzdrowiony ks.Piotr Skarga, kiedyś w Krakowie szalała zaraza, zdawało się że Kraków wymrze ale po trzydniowym poście i pieszej pielgrzymce mieszkańców zaraza ustała…

  • Paweł pisze:

   Ciekawostka: diecezja włocławska należy do NAJSTARSZYCH W POLSCE! –
   1. Historycznie pierwszą diecezją na ziemiach polskich („prima sedes episcoporum Poloniae”) jest diecezja poznańska ustanowiona w roku 968 (dwa lata po chrzcie Mieszka I). W roku zaś 1821 papież Pius VII w bulli „De salute animarum” podniósł dotychczasowe biskupstwo poznańskie do rangi archidiecezji. – https://pl.wikipedia.org/wiki/Archidiecezja_pozna%C5%84ska
   2. W roku 999 na synodzie rzymskim erygowano kanonicznie archidiecezję z siedzibą w Gnieźnie, a na jej pasterza prekonizowano bł. Radzima Gaudentego – przyrodniego brata św. Wojciecha. W roku 1000 podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego z udziałem Cesarza Ottona III, który odbył pielgrzymkę do grobu św. Wojciecha, oraz legata papieskiego Roberta – zrealizowano dekret o powstaniu archidiecezji i powołano pierwszą w Polsce metropolię, w której skład weszły wówczas ponadto:
   a) diecezja kołobrzeska
   b) diecezja wrocławska (od r. 1930 archidiecezja)
   c) diecezja krakowska (od r. 1925 archidiecezja)
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Archidiecezja_gnie%C5%BAnie%C5%84ska
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Metropolia_gnie%C5%BAnie%C5%84ska
   3. Około 1007–1015 r. upadła diecezja kołobrzeska. Na jej miejsce powołano diecezję kruszwicką, którą (od ok. 1123 roku) zastąpiła diecezja kujawska ze stolicą we Włocławku. W międzyczasie (w r. 1075) powstała jeszcze tylko diecezja płocka, a zatem diecezja włocławska jest SZÓSTĄ NAJSTARSZĄ DIECEZJĄ, spośród tych, które do dzisiaj istnieją w Polsce. – https://pl.wikipedia.org/wiki/Metropolia_gnie%C5%BAnie%C5%84ska
   4. Jako ciekawostkę mogę dodać na koniec, że z stołeczną diecezję warszawską wyłączono z diecezji poznańskiej dopiero w 1797 roku (erygowana przez papieża Piusa VI bullą „Ad universam agri Dominici curam”), a ustanowiono archidiecezją 12 marca 1818 bullą papieża Piusa VII „Militantis Ecclesiae regimini”, – https://pl.wikipedia.org/wiki/Archidiecezja_warszawska

  • Mikael pisze:

   Włocławek Krzyż przy zaporze. Miejsce wyłowienia z wody ciała ks. Jerzego Popiełuszki.

   Na prawym brzegu Wisły, przy zejściu z tamy we Włocławku nad wodę, przy barierce jest kuloodporna szyba ze znakiem krzyża. Zazwyczaj leżą pod nią kwiaty i palą się znicze. To pomnik, ustawiony w miejscu, gdzie wyłowiono z wody ciało Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez oficerów służby bezpieczeństwa 19 października 1984 roku.

   http://www.krajoznawcy.info.pl/krzyz-przy-tamie-8369

   • wobroniewiary pisze:

    „Włocławek Krzyż przy zaporze. Miejsce wyłowienia z wody ciała ks. Jerzego Popiełuszki”
    I wszelkie słowa zbędne

    Piękne miejsce i piękny Patron walki o Bożą Polskę!

    • Małgorzata pisze:

     Ksiądz Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wydarzenie Polska pod Krzyżem będzie w Jego urodziny.

 6. Renata Anna pisze:

  Niemcy wkroczyli do Włocławka 14 września 1939 roku, Ówczesny biskup pomocniczy diecezji włocławskiej, obecnie błogosławiony Michał Kozal został wysiedlony. W domu, w którym mieszkał, utworzono niemiecki sztab Wehrmachtu,

  • Renata Anna pisze:

   80 lat temu we Włocławku dokonało się zło. Dzisiaj w tym miejscu dokonuje się dobro. Tylko Bóg z każdego zła może wyprowadzić dobro. Tym dobrem jest „Polska pod Krzyżem”. Jest to dowód, że Bóg błogosławi to wydarzenie. Przez wydarzenia z przeszłości, możemy być przekonani, że ” Polskę pod Krzyżem” wspierają; św. Jan Paweł II, bl. Jerzy Popiełuszko, bł. Michał Kozal, Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński i być może jeszcze inni święci i błogosławieni.

   • Paweł pisze:

    „(…) Wśród świętych i błogosławionych związanych z diecezją włocławską są:
    św. św. Pięciu Braci Męczenników [Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn] (zm. 1003) – pierwsi polscy męczennicy [- eremici benedyktyńscy]
    św. FAUSTYNA Kowalska (zm. 1938) – siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Matki Miłosierdzia, apostołka Miłosierdzia Bożego, wizjonerka, urodzona w Głogowcu
    św. MAKSYMILIAN Maria Kolbe (zm. 1941) – franciszkanin konwentualny, prezbiter, męczennik z Auschwitz, urodzony w Zduńskiej Woli
    bł. BOGUMIŁ z Dobrowa (zm. XII wiek) – arcybiskup gnieźnieński, pustelnik

    [i dalej: następujących 9 męczenników polskich z okresu II wojny światowej beatyfikowanych w gronie ich wszystkich 108 – w roku 1999 przez św. Jana Pawła II:]
    bł. Leon Nowakowski (zm. 1939) – prezbiter, męczennik z Piotrkowa Kujawskiego
    bł. Józef Kurzawa (zm. 1940) – prezbiter, męczennik z Osięcin
    bł. Wincenty Matuszewski (zm. 1940) – prezbiter, męczennik z Osięcin
    bł. Tadeusz Dulny (zm. 1942) – alumn, męczennik z Dachau
    bł. Edward Grzymała (zm. 1942) – prezbiter, męczennik z Dachau
    bł. Dominik Jędrzejewski (zm. 1942) – prezbiter, męczennik z Dachau
    bł. Henryk Kaczorowski (zm. 1942) – prezbiter, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, męczennik
    bł. Bronisław Kostkowski (zm. 1942) – alumn, męczennik z Dachau
    bł. Józef Straszewski – (zm. 1942) – prezbiter, męczennik z Dachau

    bł. MICHAŁ KOZAL (zm. 1943) – biskup pomocniczy włocławski, męczennik z Dachau
    bł. JERZY POPIEŁUSZKO (zm. 1984) – prezbiter, męczennik, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na włocławskiej tamie” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Diecezja_w%C5%82oc%C5%82awska

    • Renata Anna pisze:

     7 czerwca 1999 r na Lotnisku Bydgoszcz- Szwedrowo podczas homilii JPII powiedział min słowa; „1. «Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie» (Mt 5, 10).

     Przed chwilą słyszeliśmy słowa, jakie wypowiedział Chrystus w Kazaniu na Górze. Do kogo odnoszą się te słowa? Odnoszą się przede wszystkim do samego Chrystusa. On jest ubogi duchem, On jest cichy, On jest pokój czyniący, On jest miłosierny, i On jest także tym, który cierpi prześladowanie dla sprawiedliwości. To błogosławieństwo stawia nam przed oczy w szczególny sposób wydarzenia Wielkiego Piątku. Chrystus skazany na śmierć jak złoczyńca, a potem ukrzyżowany. Na Kalwarii zdawało się, że został opuszczony przez Boga i wydany na pośmiewisko ludzi.

     Ewangelia, którą głosił Chrystus, została poddana wówczas jakiejś straszliwej próbie: «Jest królem Izraela: niechże teraz zejdzie z krzyża, a uwierzymy w Niego» (Mt 27, 42); tak wołali ci, którzy byli świadkami tego wydarzenia. Chrystus nie zstępuje z krzyża, ponieważ jest wierny swojej Ewangelii. Cierpi niesprawiedliwość ludzką. Tylko w ten sposób bowiem może dokonać usprawiedliwienia człowieka. Pragnął, ażeby na Nim przede wszystkim sprawdziły się słowa z Kazania na Górze: «Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami» (Mt 5, 11-12).

     Chrystus jest Prorokiem wielkim. W Nim wypełniają się proroctwa, bo wszystkie one na Niego wskazywały. W Nim równocześnie otwiera się proroctwo ostateczne. On jest Tym, który cierpi prześladowanie dla sprawiedliwości z pełną świadomością, że właśnie to prześladowanie otwiera przed ludzkością bramy życia wiecznego. Odtąd do tych, którzy uwierzą w Niego ma należeć królestwo niebieskie….

     Wymowę wszystkich tych wydarzeń umiał właściwie odczytać sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Uzyskawszy od ówczesnych władz komunistycznych, po wielu staraniach, w 1973 roku pozwolenie na budowę w Bydgoszczy pierwszego po drugiej wojnie światowej kościoła, nadał mu niezwykły tytuł: «Świętych Polskich Braci Męczenników». Prymas Tysiąclecia pragnął w ten sposób dać wyraz przekonaniu, że doświadczona «prześladowaniem dla sprawiedliwości» ziemia bydgoska stanowi właściwe miejsce dla tej świątyni. Upamiętnia ona bowiem wszystkich bezimiennych Polaków, którzy w ciągu przeszło tysiącletnich dziejów polskiego chrześcijaństwa oddali swe życie za Chrystusową Ewangelię i za Ojczyznę, zaczynając od świętego Wojciecha. Znamienne jest również, że właśnie z tej świątyni ksiądz Jerzy Popiełuszko wyruszył w swoją ostatnią drogę. Słowa, jakie wtedy wypowiedział w czasie rozważań różańcowych, wpisują się również w tę historię: «Wam bowiem z łaski dane jest dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć» (Flp 1, 29)…

     Oto Ewangelia ośmiu błogosławieństw. Ci wszyscy ludzie – dalecy i bliscy, z innych narodów i nasi rodacy – wszyscy oni cierpiąc prześladowanie dla sprawiedliwości, związali się z Chrystusem. Kiedy sprawujemy Eucharystię, która uobecnia Jego krzyżową ofiarę na Kalwarii, pragniemy ogarnąć tą ofiarą tych, którzy tak jak On cierpieli prześladowanie dla sprawiedliwości. Do nich należy królestwo niebieskie. Oni otrzymali już swoją nagrodę.

     Ogarniamy również modlitwą tych, którzy nadal poddawani są próbie. Chrystus mówi do nich: «Cieszcie się i radujcie», bo nie tylko macie udział w moim cierpieniu, ale także w mojej chwale i zmartwychwstaniu.

     Zaprawdę, «cieszcie się i radujcie» wy wszyscy, którzy jesteście gotowi cierpieć dla sprawiedliwości, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie! Amen.”
     Całość https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/homilie/bydgoszcz_07061999.html

 7. wobroniewiary pisze:

  Z góry Syjon widać całą Betanię. Jest i dach polowego kościółka, gdzie przed laty miał miejsce cud eucharystyczny (dokładnie 8 grudnia 1991 r. podczas przeistoczenia ks. Otton Ossa Aristizábal zauważył, jak z jednej z części Hostii leżącej na patenie, zaczęła wypływać obficie Krew; dziś monstrancję z krwawiącą Hostią można adorować w ulokowanym pod Caracas Los Teques), są i połacie, na których za kilka lat ma stać szpital dla okolicznej ubogiej ludności (tak bowiem polecił Maríí Esperanzie św. Ojciec Pio – aby wybudowała odpowiednik Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo). Jest wreszcie plac, na którym ma stanąć katedra. Tuż obok cudownej groty. Groty Objawień. Tej, z której raz na jakiś czas wyfruwa niebieski motyl.

  Groty, w której María Esperanza dostąpiła zaszczytu spotkania. Tego z kategorii najważniejszych w życiu.

  https://kjb24.pl/radosna-wiesc-spod-wenezuelskiej-groty-1-2/

 8. wobroniewiary pisze:

  Transmisja za 45 minut

 9. mięta pisze:

  „Jeśli po ulicach naszych miast nie wolno chodzić z nagim torsem, to dlaczego pozwala się tam paradować mężczyznom w samych tylko stringach? I to jeszcze w policyjnej eskorcie? Czy polskie państwo nie abdykowało wobec tych, którzy dokonują agresji na naszą cywilizację i prawo pod sześciokolorowym sztandarem?” – zauważył. I jak dodał: „Rezygnacja z egzekwowania prawa wobec tych, którzy mają silne międzynarodowe zaplecze, jest czymś więcej niż zwykłą abdykacją. W sytuacji wojny cywilizacyjnej jest dezercją”.

  https://www.pch24.pl/abdykacja–ks–zielinski-o-postawie-episkopatu-i-panstwa-wobec-agresji-srodowisk-lgbt-,69878,i.html

 10. wobroniewiary pisze:

  Warto przypomnieć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II wypowiedziane 22 maja 1995 roku w Skoczowie. Już za kilka dni ważne głosowanie w sprawie uchwały potępiającej nienawiść i pogardę antykatolicką

 11. mięta pisze:

  Pielgrzymkowo 😉

  1. Teraz już wszystko wiem,
  idąc bawimy się i na pielgrzymce
  (do Maryi)!
  Bąble, odciski, deszcz nieważne dzisiaj są, pielgrzymka żyje (oooo).
  To jest przepiękny czas,
  tu życie tętni w nas, chwalmy Maryję,
  bo jej pierworodny Syn w nas wszystkich żyje!

  ref: Do Częstochowy podążamy
  i Maryję wychwalamy.
  Nie zatrzymuj się i pędź na Jasną Górę.
  Wędrujemy od Tarnowa.
  Naszym celem Częstochowa,
  by na Jasnej oddać pokłon Matce swej.

  2. Sukienki błyszczą Twe,
  Swym wzrokiem zmieniasz mnie, moja Maryja.
  Nadzieją karmisz mnie,
  modlitwy wznoszę swe, schola przygrywa.
  Na Jasnej Górze czas,
  wzrusza się każdy z nas u stóp Twych Pani.
  Od samego rana Ciebie wysławiamy!

 12. wobroniewiary pisze:

  Pozdrawiam wszystlich z Wąwolnicy i obiecuję modlitwę we wszystkih waszych intencjach ❤

 13. wobroniewiary pisze:

  Oświadczenie Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów w sprawie o. Pawła Gużyńskiego

  W związku z działalnością i wypowiedziami medialnymi ojca Pawła Gużyńskiego informuję, że podjąłem decyzję, by udał się on do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę. Mam nadzieję, że rekolekcje te pozwolą mu odnaleźć właściwy dla osoby duchownej sposób wypowiadania się w sprawach wiary i moralności oraz prowadzenia sporów ideowych. Proszę o uszanowanie tego czasu ciszy, który ma być wypełniony modlitwą.

  Jednocześnie oświadczam, że ostatnie wypowiedzi ojca Pawła były jego osobistą inicjatywą. Jako dominikanie we wszystkich naszych działaniach chcemy pozostać wierni dwóm zasadom jednocześnie: bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem.

  Paweł Kozacki OP
  Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

  https://info.dominikanie.pl/2019/08/oswiadczenie-prowincjala-polskiej-prowincji-dominikanow-w-sprawie-o-pawla-guzynskiego/

 14. Betula pisze:

  (…)Świętemu Dominikowi ukazała się i wspierała w wysiłkach zakładania zakonu i w działalności kaznodziejskiej Matka Boża.

  Podczas jednego z tych objawień zaleciła mu modlitwę różańcową jako ważną i skuteczną broń przeciwko nieprzyjaciołom prawdziwej wiary…
  „Drogi Dominiku – powiedziała do niego – czy wiesz, jakiej broni chce użyć Błogosławiona Trójca, aby zmienić ten świat ?”…
  „O moja Pani – odpowiedział święty – Ty lepiej wiesz ode mnie, bo Ty zawsze byłaś obok Jezusa Chrystusa głównym narzędziem naszego Zbawienia”.
  Wówczas Matka Najświętsza rzekła:
  „Chcę, abyś wiedział, że tego rodzaju bronią pozostaje zawsze Psałterz Anielski, który jest kamieniem węgielnym Nowego Testamentu. Jeśli więc chcesz zdobyć te zatwardziałe dusze i pozyskać je dla Boga, głoś mój Psałterz”…
  „O cokolwiek poprosisz przez różaniec, wszystko będzie ci udzielone” – dodała.

  Ów Psałterz, to według tradycji – właśnie różaniec: połączenie modlitwy ustnej (wypowiadania formuł modlitewnych) z medytacją nad tajemnicami Zbawienia. Jego nazwa odwoływała się do liczby stu pięćdziesięciu psalmów, którym w Psałterzu Anielskim odpowiadało tyleż zdrowasiek.

  Źródło:
  http://www.pompejanska.rosemaria.pl/2015/08/dzis-wspomnienie-pierwszego-apostola-rozanca-sw-dominika/

 15. wobroniewiary pisze:

  Niesamowity sukces Popierajmy.pl! Jest już 35 tysięcy podpisów pod petycją „Murem za Arcybiskupem Jędraszewskim” – ZBIERAMY DALEJ ‼️

  ➡️JEŚLI JESZCZE NIE POPARŁEŚ ARCYBISKUPA TO PODPISZ ✅ I PODAJ DALEJ:
  https://popierajmy.pl/murem-za-abp-markiem-jedraszewskim

 16. mięta pisze:

  Dlaczego Maryja w Litanii Loretańskiej nazwana jest m.in. Domem złotym, Różą duchowną i Wieżą ze słoniowej kości? Wyjaśniamy. I zachęcamy do pobierania nagrania audio oraz wspólnej modlitwy.

 17. gosc pisze:

  Modlitwa matki
  Najświętsza Maryjo Panno, powierzam Ci dziś na nowo moją rodzinę. Spraw Matko, niech mój dom upodobni się do Twojego domu w Nazarecie. Niech zamieszkają w nim: szczera pobożność, miłość wzajemna, pokój i wszelkie dobro.

  Uproś nam łaskę wytrwania w wierze, w wierności przykazaniom Twojego Syna i całkowite poddanie się Najświętszej woli Ojca Niebieskiego. Zachowaj nas od głodu, chorób, nieszczęść, zwłaszcza plagi pijaństwa.

  Otwórz nasze serca na potrzeby bliźnich, a nasze oczy i usta zamknij na zło. Rozpal nasze serca prawdziwą miłością do Ojczyzny. Spraw o Matko, aby w mojej rodzinie i parafii było jedno serce i jeden duch, abyśmy wszyscy stanowili jedno. Amen
  /z księgarni Maryja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s