Ks. Piotr Glas: Prawda i miłość kosztują

Ks. Jerzy Popiełuszko mawiał: „Tylko za prawdę się płaci, plewy nic nie kosztują”. Także dziś walka o prawdę wiele kosztuje – prześladowań, oszczerstw, odrzucenia, cierpienia. Jednak Bóg wzywa, szczególnie dziś, kapłanów, do walki o prawdę – przypomina ks. Piotr Glas. – Walka o prawdę w Kościele, w czasach kłamstwa i zamętu, jest walką o zachowanie nienaruszonego depozytu wiary. Jest obowiązkiem, z którego nikt i żadne okoliczności nie mogą nas zwolnić. Zapis konferencji wygłoszonej w kościele pw. Krwi Chrystusa w Wiedniu, 29 czerwca 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

63 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Prawda i miłość kosztują

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. pozdrawiam pisze:

  Jestem wstrząśnięta tą wypowiedzią. Natura taka nie jest i nikt się taki nie rodzi. A pomyśleć, że głosowałam, jak i wielu z Was, na tego człowieka…

  „Mnie absolutnie nie przeszkadza, że ktoś urodził się z innymi preferencjami seksualnymi. Tak bywa, tak zawsze było na świecie, to nie jest przecież nic nowego, że ludzie mają inne preferencje seksualne (…) Taka jest natura” – Andrzej Duda

  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Andrzej-Duda-broni-abp-Jedraszewskiego-Ma-ogromny-szacunek-do-czlowieka

  • Maggie pisze:

   @pozdrawiam:
   Hmmm, tzw …. „Preferencje sexualne” … W dzisiejszych czasach … niestety prawie wszyscy kłaniają się w pas wiadomej ideologii … bo to „poprawne polityczne”(niektórzy z „duszą na ramieniu”,( „aby nie być mianowanym” na homofoba i ponieść konsekwencje bo coraz częściej w białych rękawiczkach morduje się Boga w ludzkich sercach, myślach i czynach), zwłaszcza, że i tym sposobem, w myśl „praw ewolucji”, przekształca się ta ideologia w żarłoczna bestię, osiągając błyskawicznie hegemonię…. depcząc „po trupach”…

   Kochana, zastanów się: Czy ex.prez B.K. głosiłby coś innego (czy również ex.prez L.W.z Maryją w klapie marynarki, który chce stworzyć … nowe przykazania! z … „komputera nowej generacji”!)? a co robi cała Bruksela (i inni)? … wprost narzuca dewiacje etc.🤕😢
   Trzeba więc modlić się ALE i TAK naciskać i wymagać od polityków, aby zrozumieli X PRZYKAZAŃ jako najmądrzejszy Kodeks, nie dając się zwodzić na manowce i aby nie bali się tego głosić. Pamiętajmy o Palikocie, Petru etc i że Grodzkie czy Biedronie to tylko forpoczta prawdziwych „podcinaczy korzeni chrześcijańskich”….
   Jezu Ty się tym zajmij ❣️
   🙏🏻❣️💕 Różaniec na szaniec‼️

  • Paweł pisze:

   Jest takie przysłowie: „przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka” albo „przyzwyczajenie staje się drugą naturą człowieka”.
   I wydaje mi się, że sedno problemu tkwi tu mniej więcej właśnie w tym, że „grzech przeciwko naturze” niekoniecznie bywa zawsze „grzechem przeciwko «drugiej naturze»”.
   A jak widać i słychać, dzisiejsi homoseksualiści dość notorycznie nie odróżniają (i to nawet u samych siebie) natury i «drugiej natury». No cóż, jak już kiedyś tu pisałem cytując A. Mickiewicza, „trzeba się uczyć, skończył się WIEK ZŁOTY!”.

  • bea pisze:

   @pozdrawiam nie rozumie twojej wypowiedzi Pan Prezydent broni Biskupa Jedraszewskiego? dobrze robi ze Pan Prezydent staje za Wartosciami Chrzescjanskimi
   przeciw gender
   pierwszy ktory poparl Biskupa brawo Panie Prezydencie a co z Episkopatem Polski??? milcza

   • pozdrawiam pisze:

    Przeczytałam wypowiedzi PAD w linku przeze mnie zamieszczonym i owszem, broni on Abp. Jędraszewskiego z czego się cieszę. Także proszę mnie źle nie zrozumieć, bo ja nie krytykuję obrony Arcybiskupa. Moją uwagę przykuła jednak część wypowiedzi PAD, z której wynika, że z preferencjami seksualnymi (również tymi homoseksualnymi) się ludzie rodzą i że taka jest naturą, z czym się absolutnie nie zgadzam. Wczoraj również ktoś zamieścił ten artykuł (https://www.gosc.pl/doc/5745450.Duda-Ustawa-o-osobie-najblizszej-sluzylaby-wszystkim) pod wcześniejszym wpisem i z obu wypowiedzi PAD wnioskuję (to moje zdanie), że PAD łagodzi swoje stanowisko chcąc pozyskać nowych wyborców.

    • cure pisze:

     ale to czy ktos sie rodzi ze sklonnoscia do jakiegos grzechu czy nie nie ma zadnego znaczenia … grzech to grzech i nie powinno sie go promowac i tyle .
     sa np. rzadkie choroby genetyczne gdzie ludzie chorzy moga miec np sklonnosc do agresji, obzerania sie i tak dalej – pytanie czy to usprawiedliwa i na podstawie tego mozna twierdzic ze agresja czy obzartstwo jest dobre ?

    • pozdrawiam pisze:

     @cure – przepraszam, to pytanie do mnie czy ogólne pytanie retoryczne?

    • cure pisze:

     to tak ogolnie bylo, chodzi mi tylko o to, ze nawet gdyby homoseksualizm byl uwarunkowany genetycznie to nadal to nie zmienia faktu ze grzech to grzech .
     gdyby zostal odkryty gen homoseksualizmu to to wlasciwie nic nie zmienia.

 3. Bea pisze:

  Swiadkowie prowokacji w Bialymstoku
  https://youtu.be/5J_EbN22xeY

  • Maggie pisze:

   Czy to Policja , czy jacyś najemcy … (import/export) … ⁉️ z ZOMO-obyczajami …
   Sprawa dla PROKURATORA ‼️

 4. Maggie pisze:

  Za chwilę egzorcyzmowanie wody … szkoda, że w taką nie byli zaopatrzeni Obrońcy Jezusa Chrystusa w Białymstoku..

 5. Wojciech pisze:

  Prawdopodobnie wybory odbędą się 13 października. Miesiąc Maryjny i dzień fatimski.To nie jest prosty zbieg okoliczności! Chwyćmy za różańce!” Dzisiaj trzeba wybrać” to jak wiecie tytuł jednej z książek Ks.Piotra Glasa ale rozumieć to wobec tego co się wokół nas dzieję trzeba szerzej. Poczynania lewactwa i sekty lgbt muszą być zahamowane to bardzo ważne!

  • cure pisze:

   najgorsze jest to ze 4 partie ktore maja podobny elektorat do PIsu ( i ktorym PIS prawdopodobnie moglby podbierac poslow ) nie wejda do sejmu. za to lewica ma sie swietnie. Oby tylko PIS zdobyl te 231 poslow.

 6. Ola pisze:

  Nie w temacie ,ale podzielę się z Wami wydarzeniem ,które miało miejsce u mnie , dotyczy to troski Boga o każde swoje stworzenie, w tym przypadku o zwierzęta. 8 dni temu nasza podwórkowa kotka urodziła 5 kociąt, które od razu zawierzyłam Maryi ,robię tak ,ponieważ jestem Jej niewolnikiem ,wszystko staram się zawierzać . Po 4 dniach kocia matka na oczach mojego męża zginęła potrącona przez samochód. Jednak zanim to nastąpiło ,przeniosła swoje dzieci gdzieś do stodoły . Poszukiwania kociąt zakończyły się niepowodzeniem, natomiast moja 5 letnia córka z wiarą dodawała mi otuchy mówiąc ” mamo ,poproś Jezusa ,On uratuje kociaki” ja natomiast ,pomimo smutku ,zgodziłam się z wolą Bożą myśląc ,że skoro w upalny dzień kocięta zostały bez matki ,bez opieki to już pewnie odwodniły się i jest po nich. I wczoraj z rana ,po 3 dobach ,mój mąż odnalazł kocięta…całe i zdrowe ! 3 dni były bez matki ,bez jedzenia ,a wyglądały jakby były pod najlepsza opiekę. I czy to nie jest działanie Boże ?? Nawet zwierzęciu nie da zginąć ! Teraz mam 5 kociąt do wykarmienia 🙂 .

 7. wobroniewiary pisze:

  Kochani,
  Wracając z wypoczynku dotarłam do Niepokalanowa i zawierzyłam Was wszystkich. Moc informacji i wrażeń ale to opiszę jutro jak wrócę

  Teraz tylko nadmienię:

  Zawierzyłam Was wszystkich Niepokalanej ❤
  Spotkałam się z o. Mirosławem i Beatą, odpowiedzialną za profil fb i kanał you tube Radia Niepokalanów oraz z o. Władysławem, który pochodzi z mego miasta i urodził się i mieszkał dokładnie tu gdzie teraz stoi mój blok 😊

 8. Helena pisze:

  Kochana Ewo,
  wielkie Bóg zapłać, jestem bardzo wzruszona, bo właśnie o tym myślałam, bo kiedyś obiecałaś. Niech Matka Boża ma Ciebie i Twoją rodzinę w opiece. Jesteś nam bardzo potrzebna.

 9. m-gosia pisze:

  Dziękuję.Niech Pan Bóg Ci błogosławi i Maryja otacza opieka.

 10. Ola pisze:

  We wszystkich Waszych intencjach
  +++

 11. Edyta pisze:

  Dziękuję Pani Ewo ❤ Popłakałam się ze wzruszenia.Bóg zapłać.

  • Małgorzata pisze:

   Pod koniec dzisiejszego dnia pragnę podzielić się z Wami radościami, jakie dziś mnie spotkały.
   Po pierwsze-byłam dziś z Ewą w Niepokalanowie.
   Po drugie-zawierzyłyśmy Was Niepokalanej !!!
   Po trzecie-poznałam o. Mirosława, który jest bardzo miłym, serdecznym i skromnym człowiekiem i który często odwiedza „naszą ” stronę doceniając jej ewangelizacyjną wartość. Za zgodą o. Mirosława zrobiłam Mu i Ewie wspólne zdjęcie.
   Po czwarte-tak się wzruszyłam dobrocią Boga i Maryi, łaskami, jakie daje nam wszystkim, troską, jaką nas otacza i sposobem, w jaki nas (mnie) prowadzi, że łzy wdzięczności stały mi długo w oczach.
   Serdecznie pozdrawiam Was wszystkich i życzę dobrej, spokojniej nocy i Bożego błogosławieństwa na każdą chwilę życia.

 12. Ola pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za duszę Mirosława ,który dziś odszedł z tego świata … O miłosierdzie Boże . Maryjo ,dziś jest pierwsza sobota miesiąca ,wejrzyj na duszę Mirosława…

 13. Betula pisze:

  Dziś siódmy dzień nowenny przed Świętem Przemienienia Pańskiego.

  Tekst nowenny znajduje się na stronach:
  http://www.domacyny.sandomierz.opoka.org.pl
  http://www.naszgarbow.pl
  http://www.ppp.opole.pl

  Modlitwa wstępna

  Jezu Przemieniony! Uwielbiamy Cię w pokorze, klęcząc przed Twym świętym obrazem, przez który rozdajesz niezliczone swoje łaski. Uwielbiamy Cię na tym miejscu, gdzie tylu doznało Twojej opieki, miłosierdzia, pomocy i urado­wani z pociechą wracali do swoich domów wielbiąc Ciebie.
  Jaśniejący Bóstwem Chryste! Wejrzyj na nas klę­czących u Twych stóp, przemień zimne nasze serca, byśmy zawsze trwali w miłości ku Tobie, pomnóż w nas wiarę byśmy w niej żyli aż do końca, wzbudź w nas nadzieję i zamiłowanie do Swoich przykazań.
  Panie nasz Boże! Spraw to, abyśmy poznali, że z pomocą Twojej łaski możemy wyzbyć się wszelkich wad i grzechów.
  Gdy Cię Jezu prosimy o łaskę do dobrego i uświę­cenia przyjmij i racz wysłuchać także wszystkie inne nasze prośby…
  (w ciszy przedstawiamy Jezusowi wszystkie własne prośby)
  …błagamy Cię o te łaski przez Twoje Najświętsze Przemienienie, przez Twoją Mękę i Śmierć, przez przyczynę i zasługi Najświętszej Twojej Matki i Wszy­stkich Świętych. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszyst­kie wieki wieków. Amen.

  Dzień VII

  Myśl o śmierci dla bezbożnych, występnych ludzi kojarzy się z grobem, pustką, zwątpieniem i rozpaczą. Lecz dla wyznawców Chrystusa jest tylko przejściem do Wiekuistego, zasłużonego Pokoju i Uszczęśliwienia. Taką bowiem Radosną Nowinę głosi Przemieniający Chrystus:
  „Chociażbyś umarł, żyw będziesz!”

  Grobu cienie – śmierci cienie
  Rozproszy nam Przemienienie
  Boga Zbawcy
  Życia Dawcy!

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św. itd

 14. wobroniewiary pisze:

  Dziś znalazłam takie zdjęcie w internecie, które bardzo mnie poruszyło. Nie wiem kto jest autorem i czy to prawda, ale to bardzo możliwe, ponieważ tam, gdzie wśród ludzi zanika wiara w realną i żywą obecność Pana Jezusa Najświętszym Sakramencie, Pan Bóg może nam chcieć to przypomnieć posługując się nawet zwierzęciem. Przy zdjęciu był taki opis: „Ten pies jest wyszkolony do wyszukiwania osób zaginionych np: pod gruzami… Kiedy znajduje kogoś żywego ma usiąść i pozostać w takiej pozycji… Wchodząc do Kościoła jego kroki skierowały się pod tabernakulum…usiadł… Co znaczy znalazłem tutaj jest ktoś żywy…”

 15. wobroniewiary pisze:

  Wyjątkowa i obecnie bardzo rzadko spotykana w Kościele katolickim uroczystość miała miejsce dziś w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10161994983265291&id=396264865290

 16. Renata Anna pisze:

  ” Polska z Maryją pod Krzyżem”. Nie ma innej opcji!!!

 17. kasiaJa pisze:

  Za prawdę się płaci… i zapłacili – teraz tylko czekać na społeczne oburzenie i działanie

  „To koniec kanału wRealu24 TV na YouTube. Serwis po wcześniejszej blokadzie teraz całkowicie usunął kanał i wszystkie stworzone na nim materiały wideo.
  „YouTube usunął wRealu24! To już ostateczny krok do totalnej cenzury w RP! W tym samym momencie: Gadowski, Lisicki, wSensie zablokowani! Czy to koniec wolności słowa czy celowa ingerencja przedwyborcza? Nigdy nie damy zamknąć sobie ust! – napisali twórcy stacji na swoim profilu na Twitterze”.
  https://www.pch24.pl/youtube-dopial-swego–amerykanski-gigant-zlikwidowal-niezalezny-kanal-wrealu24-tv,69930,i.html?fbclid=IwAR0A43qsNpz7DWu4Wucr13P7fGVFGyEKl49aGryCDqjV0UBygV3AnHpaTdI

 18. rysik pisze:

  Pytał o stanowisko LGBT ws. pedofilów, wylała się na niego fala hejtu. Aktor przypomina sytuację z Holandii
  „Czy w PL pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny odpowiedzieć?” – zapytał na Twitterze Redbad Klynstra-Komarnicki, polski aktor holenderskiego pochodzenia. Wylała się na niego fala hejtu, a przez łatkę „homofoba” został pozbawiony pracy. W wydanym oświadczeniu postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami z Holandii związanymi z istnieniem w tym kraju partii pedofilów. Z kolei w rozmowie z portalem tvp.info aktor przyznał, że czuje się mocno pokrzywdzony atakiem na niego.

  „Mam znajomych i przyjaciół o różnych orientacjach seksualnych mieszczących się w skrócie LGBTQ+ i ich preferencje nie stanowią i nie stanowiły dla mnie nigdy kryterium oceny jakości ich człowieczeństwa. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zaglądania przez Państwo czy Kościół do sypialni obywatela. Każdy ma prawo w swoim domu robić to, na co ma ochotę, o ile mieści się to w ramach prawa i nie narusza wolności drugiej osoby lub innej istoty, której prawa są chronione w naszej cywilizacji” – możemy przeczytać w oświadczeniu aktora.
  Klynstra-Komarnicki podkreślił, że jest przeciwnikiem prowadzenia kampanii przeciwko LGBTQ+, bo – jak stwierdził – „nie wolno dyskryminować i dzielić ludzi na lepszych i gorszych”. Dodał jednak, że jest też przeciwnikiem kampanii promujących LGBTQ+.

  „Odmienna od heteronormatywnej orientacja seksualna jest zbyt poważną sprawą dla tych, których to naprawdę dotyczy, żeby robić z tego popkulturową manifestację ideologiczną, wspieraną homofobicznymi w swojej intencji prowokacjami bluźnierczymi, które mają na celu zdyskredytowanie osób LGBT (oraz sprawy, o którą walczą) w oczach Polaków, w tym Katolików” – zwrócił uwagę.

  Pedofile w Holandii
  Odnosząc się do swojego pytania na Twitterze, opisał działanie partii pedofilów w Holandii.

  „Moim holenderskim doświadczeniem jest istnienie partii Pedofili (2006-2010), której jednym z głównych celów była legalizacja związków między dorosłymi i dziećmi od 12. roku życia, w tym pośrednio zmianę kwalifikacji pedofili z »dewiacji seksualnej« na »orientację seksualną«. Przedstawiciel owej partii żalił się, że ponieważ społeczeństwo od czasu głośnych afer pedofilskich nie jest już tak otwarte na osoby o skłonnościach pedofilskich, nie widzi innej możliwości jak wejście do polityki i nagłośnienie ich perspektywy. Środowisko holenderskiego LGBT odcięło się wtedy od środowiska pedofili, choć jeszcze mało jednoznacznie, bo wrodzona tolerancja kazała brać pod uwagę każdą w sposób poważny i kulturalny wyrażoną potrzebę w ramach wolności wypowiedzi. Jednak całkiem niedawno, podczas amsterdamskiego GAY PRIDE (odpowiednika polskiego marszu równości), nieformalny ruch »FrontWyzwoleniaDzieci«, rozdawał ulotki promujące swój ruch potocznie zwany Pedoclub. Jego rzecznik poinformował, że rozmawiał z kierownictwem Marszu o »skromnym udziale«, ale żalił się, że »zostaliśmy od razu wyzwani od kryminalistów, tylko ze względu na naszą orientację«. Rzecznik holenderskiego marszu Gejowskiej Dumy, czyli pośrednio ruchu LGBTQ+ stwierdził jasno, że »pedofile nie są częścią marszu. Nie chcemy być z nimi utożsamiani. Nie należą do nas«. Przedstawiciele #pedopride zostali usunięci z marszu przez służby porządkowe Gay Pride” – wyjaśnił.

  Pytanie o stanowisko LGBT w Polsce
  „Teraz jako rodzic wyłapuję siłą rzeczy wszystko, co według mnie dotyczy lub może w najbliższej przyszłości stać się doświadczeniem mojego dziecka i chcę to rozpoznać. Ponieważ używam Twittera czasem do zadania otwartego pytania w związku z tematem, który aktualnie mnie nurtuje, poprosiłem czującą się w tej materii kompetentną osobę o odpowiedź na pytanie, czy w Polsce pedofile są częścią LGBT?” – napisał aktor.

  Klynstra-Komarnicki stwierdził, że „polski ruch LBGTQ+ jako ruch funkcjonujący w przestrzeni publicznej powinien moim zdaniem, określić publicznie i w sposób jasny wyrazić swój stosunek do pedofilów i pedofilii jako takiej”.
  „Ponieważ jest to ruch nieformalny i granice jego są rozmyte, może na przykład Robert Biedroń jako jeden z liderów politycznych wspierających ruch LGBT wypowiedziałby się jasno na temat swojego stosunku do pedofilów?” – zapytał w oświadczeniu.

  Aktor czuje się pokrzywdzony
  W rozmowie z portalem tvp.info aktor opowiedział o konsekwencjach, jakie wywołały ataki na niego.

  – Wystarczyło tylko pojawienie się słowa „homofob” w kilku artykułach i na podstawie tej łatki produkcja serialu wycofała się z propozycji, którą dla mnie mieli. Rozwijająca się fala hejtu spowodowała, że agencja aktorska zrezygnowała ze współpracy ze mną ze względu na „interes firmy”. Bali się, że będą utożsamiani z moimi domniemanymi poglądami – powiedział.
  – Ja teraz jestem tu ofiarą, pytanie, kto jest agresorem? Czy ta polityczna poprawność stała się jakimś terrorem, który powoduje, że ktokolwiek powie coś niestandardowego i jest usuwany z rzeczywistości medialnej? – dodał.
  Aktor przyznał, że media nie skontaktowały się z nim ws. komentarza do jego wpisu. Sam musiał wydać oświadczenie w tej sprawie.

  – Bardzo dziwna sytuacja, czuję się mocno pokrzywdzony, dyskryminowany. Zostałem pozbawiony pracy bez możliwości wyjaśnienia – powiedział nam Klynstra-Komarnicki.
  https://www.tvp.info/43792334/pytal-o-stanowisko-lgbt-ws-pedofilow-wylala-sie-na-niego-fala-hejtu-aktor-przypomina-sytuacje-z-holandii?fbclid=IwAR03GXOLIrCh6zOxf6GU8ZI4ACxWdotY59l7_GAFSpTxFwlO-23f7t4SaEw

 19. kasiaJa pisze:

  STAŁ SIĘ CUD. ❤
  Szczęść Boże. Chcemy podzielić się naszym świadectwem. Jesteśmy małżeństwem od sześciu lat i od tego czasu staramy się o potomstwo. Po niespełna dwóch latach starań okazało się, że żona nareszcie jest w stanie błogosławionym. Niestety nasza radość nie trwała długo. Tego samego dnia dowiedzieliśmy się, że jest to ciąża pozamaciczna i zagraża życiu żony. Następnego dnia żona przeszła poważną operację usunięcia jajowodu. Nasze szanse poczęcia dziecka spadły więc o połowę. Później kolejne badania i kolejna operacja żony. Nadszedł czas, około rok temu, kiedy lekarze stwierdzili, że w naszym przypadku musimy się zastanowić nad metodą Invitro, bo w naszym przypadku albo cud, albo właśnie invitro. Oczywiście postawiliśmy na modlitwę i wiarę w cud. Mimo wielu przeżyć był to czas naszego głębokiego nawrócenia, bardzo zbliżylismy się do Boga I Maryji (zawierzyliśmy się Jezusowi przez ręce Maryji). Zaczęliśmy wyjeżdżać na Msze Święte z nabożeństwem o uzdrowienie i uwolnienie.Jesteśmy z Kaszub i w październiku 2018 r. po raz pierwszy przyjechaliśmy do Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi na Mszę, której przewodniczył Ojciec Łukasz Prausa. Urzekła nas pokora i wielka wiara tego kapłana. Zaczęliśmy namawiać znajomych na wyjazdy do Łodzi (z bardzo pozytywnym skutkiem). Dnia 24.03.2019 po zakończonym spotkaniu otrzymaliśmy łaskę błogosławieństwa od Ojca Łukasza i modlitwy wystawienniczej. Słowa, które wtedy padły z ust Ojca Łukasza „Wierzę, że Jezus obdarzy was potomstwem” i ten ciepły uśmiech, dodały nam dużo siły. Potem kolejne wyjazdy, aż w końcu 25.05.2019 msza święta z błogosławieństwem dla małżeństw starających się o potomstwo. Nigdy nie zapomnimy tej modlitwy wstawienniczej, kiedy Ojciec Łukasz po nałożeniu rąk uśmiechnął się i wypowiedział słowa „Będzie Dobrze, Zobaczycie, Maryja dziś bardzo błogosławi „. Minęły 2 miesiące i żona jest w ósmym tygodniu ciąży. To błogosławiony czas. Po sześciu latach nasze marzenia zaczynają się spełniać. Dziękujemy Maryji za wstawiennictwo u naszego Pana Jezusa Chrystusa. W szczególny sposób dziękujemy z całego serca naszemu kochanemu Ojcu Łukaszowi, którego otaczamy i będziemy zawsze otaczali modlitwą. Dziękujemy całej naszej rodzinie, ponieważ to od nich czuliśmy ogromne wsparcie modlitewne ale też wszystkim znajomym za modlitwę w naszej intencji. Serdeczne podziękowania należą się również naszej przyjaciółce Bożence, która organizuje wyjazdy z Kaszub na te cudowne spotkania oraz za jej modlitwę w naszej intencji . Jezu i Maryjo dziękujemy Wam za wszystko. CHWAŁA PANU. Magda i Krystian

 20. kasiaJa pisze:

  Prezydent Duda broni abp. Jędraszewskiego: metropolita mówił „o ideologicznym starciu”

  – Abp Marek Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka, chyba nikt w to nie wątpi – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. W ocenie głowy państwa metropolita krakowski mówił w czwartek „o pewnym ideologicznym starciu”.

  Podczas mszy upamiętniającej 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego metropolita krakowski wygłosił homilię. – Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział w jej trakcie abp Jędraszewski.

  O słowa abp. Jędraszewskiego został zapytany w piątek w rozmowie z Polsat News Prezydent RP. Andrzej Duda podkreślił, iż nie ma żadnych wątpliwości, że arcybiskup „ma ogromny szacunek do człowieka”. – Zresztą chyba nikt w to nie wątpi – zaznaczył prezydent.

  Według prezydenta krakowski metropolita mówił w czwartek „o pewnym ideologicznym starciu”. – I rzeczywiście ze swojego punktu widzenia – filozofa – opowiedział się w tym ideologicznym sporze w sposób zdecydowany – powiedział Duda. Powtórzył, że w słowach abp. Jędraszewskiego chodziło o „o ideologię, a nie o ludzi”.

  Andrzej Duda został też zapytany, jak zatem słowa metropolity krakowskiego połączyć ze słynną wypowiedzią papieża Franciszka, który pytany o homoseksualistów, odparł: „kim ja jestem, żeby ich osądzać”. Odpowiedział, że on sam jest człowiekiem tolerancyjnym. – Mnie absolutnie nie przeszkadza, że ktoś urodził się z innymi preferencjami seksualnymi. Tak bywa, tak zawsze było na świecie, to nie jest przecież nic nowego, że ludzie mają inne preferencje seksualne (…) Taka jest natura – mówił prezydent, po czym zwrócił uwagę na „potrzebę zapewnienia szacunku dla drugiego człowieka”.

  – Mnie absolutnie nie przeszkadza, że ktoś ma inne preferencje, natomiast powiem tak: gdyby moi sąsiedzi, małżeństwo – mężczyzna i kobieta razem prezentowali jakieś zachowania seksualne w przestrzeni publicznej, obnosili się z tym, epatowali w obecności dzieci, to nie byłbym zadowolony – zaznaczył Duda. zapytany, czy za „epatowanie” uznałby „trzymanie się za ręce”, odparł, że nie. – Ja myślę, że jak ktoś chce trzymać się za ręce, proszę bardzo. Ja też się trzymam za rękę z moją żoną, natomiast bardzo często widzimy różnego rodzaju demonstracje półnagości itd. – powiedział Duda.

  – Gdzieś na ulicach w różnych miejscach na świecie, to nie jest coś, co mi odpowiada. I to nie ma znaczenia, czy to są demonstracje o charakterze homoseksualnym, czy heteroseksualnym. Jeżeli ktoś się chce obnażyć, to proszę bardzo, to można zrobić na plaży, tam to jest przyjęte – zakończył prezydent.

  Źródło: TVP Info / interia.pl / tvp.info
  TK

  https://www.pch24.pl/prezydent-duda-broni-abp–jedraszewskiego–metropolita-mowil-o-ideologicznym-starciu-pch,69922,i.html?fbclid=IwAR0R0nofDvIS4hgYVG3OqJKklDWiukueaicLJXkLDnlgtUW2dgzB8V15brs

 21. rysik pisze:

  Skandal! Fundacja Kai Godek usunięta z Youtube (!!!!!!!!)

  UWAGA!!! Konto Youtube Fundacji @Zycie_i_Rodzina zostało zawieszone. Niedawno @wrealu24_pl, dziś my. Cenzura przybiera na sile i niszczy wolność prowadzenia debaty i prawo do prezentacji konserwatywnych poglądów – napisała na twitterze Kaja Godek.

  Administratorzy serwisu stwierdzili, iż materiały wideo, które dotyczyły m.in. zatrzymaniu dewiacji czy też ochronie życia, łamią regulamin serwisu.

  Z najnowszych informacji wynika, że obecnie portal youtube prowadzi „czystkę” kanałów o treściach prawicowych. Blokowane są m.in. treści Witolda Gadowskiego.

  https://www.fronda.pl/a/skandal-fundacja-kai-godek-usunieta-z-youtube,131012.html?fbclid=IwAR2pkqO98VWLSLY9nULs9bHVedIMbrVTum73g_28AluOGgvx_1SnIfC3eLo

  • AnnaSawa pisze:

   instytut Jana Pawła II zwalnia wykładowców: krytycy mówią o walce z dziedzictwem papieża.
   Według portalu Life Site News, z Papieskiego Instytutu Teologicznego Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie zwolniono już 8 wykładowców. Co ciekawe, połowa z nich to Polacy.
   Studenci napisali list, w którym wyrażają swe zatroskanie możliwością utraty tożsamości uczelni i bronią zwolnionych wykładowców.

   „W ciągu ostatnich kilku godzin, wielu studentów wyraziło swą ogromną troskę nagłą publikacją nowych statutów i nowego porządku studiów w naszym Instytucie, wraz ze smutną informacją o zwolnieniu dwóch profesorów, których katedry odgrywają istotną rolę w formacji zapewnianej przez Instytut” – piszą Marc Adrien i Nicole Haddad reprezentujący studentów oraz kandydatów na kościelnego licencjata (wyższy stopień) i doktora.
   Chodzi o zwolnienie kluczowych wykładów i wyeliminowanie kursów fundamentalnych dla dziedzictwa Jana Pawła II. Kontrowersje wzbudza także przyjęcie nowego statusu uczelni.

   Read more: http://www.pch24.pl/instytut-jana-pawla-ii-zwalnia-wykladowcow–krytycy-mowia-o-walce-z-dziedzictwem-papieza,69853,i.html?fbclid=IwAR0STnYrPAT_09Pnw3-RhHRqAHuRsU5yFlWyiUIIHWzofiP_tto6494XyBk#ixzz5va2vH01O

  • Maggie pisze:

   Treści Prawicowe? … czasem zwane konserwatywnymi … to NIC innego jak PRAWDA, ochrzczona przez … ciemnogród, walczący z Panem Bogiem i polujący na zdrowe treści jakby na czarownice – często w białych rękawiczkach. Dlatego następuje era przekazywania między wierszami, z precyzją, którą posiadaliśmy w czasach komuny … i którą powinniśmy zachować, walcząc o Prawdę i wolność Słowa i Wyznania.
   Dlatego NIE dopuśćcie aby weszła w życie: ustawa pułapkowa o „związkach partnerskich”, kiedy jeszcze czas, choć ziemia się pali pod nogami – bo ogólnoświatowa infekcja trwa.
   Mam problemy z wejściem tutaj … a bywa, że mam „flesz-flasz” … jakby mi parokrotnie ktoś fotkę robił, kiedy wchodzę tam, gdzie „coś krytycznego” wpiszę lub wpisałam.
   Otoczmy Różańcem „TO” co nam drogie, a jeszcze istnieje.
   JEZUS JEST PANEM❣️

 22. Ania pisze:

  Pierwsza niedziela sierpnia to święto Boga Ojca

 23. michal pisze:

  Proszę o modlitwę za duszę syna mojego znajomego który dziś zginął w wypadku samochodowym. Jak i również za jego rodzinę pogrążona w cierpieniu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s