Ks. Piotr Glas: „niewidzialni” chrześcijanie

Poprawność polityczna, fałszywie pojęta tolerancja, relatywizm – zabijają tożsamość chrześcijan, zdolność do odróżniania prawdy od kłamstwa, oddalają od Boga. Taka postawa wyjaławia z wiary, prowadzi do lęku przed zdrową reakcją na zło. Być chrześcijaninem – oznacza iść za Chrystusem aż po krzyż, bez kompromisów. To zadanie świeckich, ale przede wszystkim – kapłanów. Jakim jesteś chrześcijaninem? Jaka jest twoja tożsamość – pyta ks. Piotr Glas w nauce wygłoszonej w parafii pw. Krwi Chrystusa w Wiedniu, 29 czerwca 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: „niewidzialni” chrześcijanie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Renata Anna pisze:

   +++
   Podaję parafie i kościoły . Nie wiem czy się przyda. Moje informacje nie sa jednak pełne i mogą być błędy.

   Kościół Świętego Krzyża – kościół znajdujący się przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie w dzielnicy Śródmieście. Jest własnością Księży Misjonarzy (Zgromadzenie Księży Misjonarzy świętego Wincentego á Paulo).
   Być może w tyćh kościołach będą w tym dniu uroczystości odpustowe.

   Bazylika mniejsza pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – kościół świętokrzyskiego opactwa i sanktuarium znajdujące się na Świętym Krzyżu (Łysej Górze) w Górach Świętokrzyskich, na terenie diecezji sandomierskiej w granicach administracyjnych Nowej Słupi. Najstarsze polskie sanktuarium, miejsce szczególnego kultu w wieku XV.

   Kościół Św. Krzyża, Kościół parafialny parafii Świętego Krzyża w Kielcach. – kościół w diecezji kieleckiej zbudowany w stylu neogotyckim w latach 1903–1913[1] i następnie wykańczany w latach kolejnych.

   Parafia Krzyża św. w Siemianowicach Śląskich
   Parafia Krzyża św. i MB Bolesnej w Dębicy
   Parafia Krzyża św. w Lublinie
   Parafia Krzyża św. w Łapach
   Parafia Krzyża św. w Łomży
   Parafia Krzyża św. w Kołobrzegu
   Parafia Krzyża św. w Kozienicach
   Parafia Krzyża św. w Krakowie
   Parafia Krzyża św. w Bydgoszczy
   Parafia Krzyża św. w Płocku
   Parafia Krzyża św. w Rzeszowie
   Parafia Krzyża św. w Zabrzu
   Parafia Krzyża św. w Zakopanem
   Parafia Krzyża św. w Zamościu
   Parafia Krzyża św. w Szamotułach
   Parafia Krzyża św. w Obornikach
   Parafia Krzyża św. i MBNP w Tarnowie
   Parafia Krzyża św. w Kozienicach
   Parafia Krzyża św. w Lublińcu
   Parafia Krzyża św. w Biezdrowie (Arch. Poznańska)
   Parafia Krzyża św. w Lesznie
   Parafia Krzyża św. w Opolu (Katedra)
   Parafia Krzyża św. w Piątkowej Górze- Rabka (Podhale)
   Parafia Krzyża św. w Grabówce (Arch. Białostocka)
   Parafia Krzyża św. w Mysłowicach
   Parafia Krzyża św. w Stargardzie
   Parafia św. Mikołaja- Kościół Krzyża św. w Nowej Rudzie
   Parafia Krzyża św. w Poznaniu – Górczynie
   Parafia Krzyża św. w Przytyku
   Parafia Krzyża św. w Bytomiu
   Parafia Krzyża św. w Jaworznie – Jeleniu
   Parafia Znalezienia Krzyża św. w Wiśle

   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach- Klasztor Redemptorystów.
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu
   Sanktuarium Krzyża Świętego w Olecku
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumii
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wielkopolskim
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzezinach
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu Zdroju
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i NP NMP w Gdyni-Witominie
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Józefowie k/Otwocka
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętegow Sosnowcu
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grochowalsku
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie
   Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze

   • Renata Anna pisze:

    Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żołędowie – katolicki drewniany kościół parafialny zlokalizowany we wsi Żołędowo, w powiecie bydgoskim.
    Parafię w Żołędowie założyli miejscowi dziedzice w XVI wieku. Powodem była chęć uniezależnienia się od proboszczów z Wyszogrodu. 20 kwietnia 1720 papież Klemens XI ustanowił odpust na dzień 14 września. W 1715 ufundowano obecną świątynię. Fundatorem był hrabia Moszczeński herbu Nałęcz – lokalny dziedzic. W 1889 dobudowano murowaną kaplicę od północy. W 1899 zbudowano organy. W 2011 na ścianach odkryto polichromie z obrazami męki Chrystusa. W 2014 miały miejsce misje święte. W latach 2011-2015 świątynię kompleksowo odrestaurowano (m.in. dzięki staraniom księdza proboszcza Jarosława Kubiaka. 20 maja 2011 odsłonięto pomnik papieża Jana Pawła II fundacji Jerzego Gotowskiego.

   • Joanna pisze:

    Na stronie fb polska pod krzyżem Lech Dokowicz pisze w komentarzu pod postem, że problemem nie jest miejsce bo tych jest faktycznie dużo. Ale chodzi o zgodę Ordynariusza i zaangażowanie we współpracę. I jest prośba o post, modlitwę lub włączenie swojego cierpienia.

  • Marzena Nalewajk pisze:

   A Ja właśnie w tym temacie. Nie myślałam, że tego doczekam. Już raz Ksiądz Proboszcz mi zwrócił uwagę, że przyjmuję Komunię Św. na klęcząco. Chyba jako jedyna w swojej Parafii Jakiś czas nic się nie dział. Do dziś. Poszłam na popołudniową mszę św. Ksiądz Proboszcz udzielał Komunii Św. powiedział do mnie żebym wstała, ja powiedziałam, że nie. Dał mi Pana Jezusa, i powiedział, że to ostatni raz. Poszłam do ławki i popłakałam się, Te łzy ofiarowałam za Księdza Proboszcza, nie chcę mieć w sercu żalu do Niego. Co mam robić? Myślę, że następnym razem Komunii Św. mi nie udzieli, Serce boli. Ja chodzę do Kościoła dla Pana Jezusa. Czy zmienić Parafię? W Parafii obok jest wręcz odwrotnie, Komunia Sw. tylko na klęcząco, tak zarządził Proboszcz. Ręce opadają. Daj Boże siłę.

   • wobroniewiary pisze:

    Ja bym poszła porozmawiać z proboszczem a jak nie pomoże to chodziłabym na Mszę św. do innej parafii

    • Jolanta pisze:

     Miałam taką samą sytuację proboszcz również zapytał czy nie idzie wstać ręce mi opadły wróciłam do ławki i myślałam co ze mną jest nie tak. Po mszy miałam ochotę iść do proboszcza zapytać co zrobiłam źle ale zabrakło mi odwagi. Po dwóch dniach będąc na mszy usłyszałam na kazaniu że niektórzy padają na kolana by pokazać że są lepsi od innych. Zrobiło mi się przykro.

   • Alina pisze:

    Ja miałam podobną sytuację i w nocy przyśniło mi się że, czy na stojąco czy na klęcząco, aby gorliwie przyjąć Komunię świętą. I w tej parafii przyjmuję na stojąco ale zaraz po tym klękam przed tabernakulum. Byłam ostatnio na rekolekcjach w Licheniu i też było powiedziane że Komunię świętą przyjmujemy na stojąco, takie było zarządzenie.

 2. Robert pisze:

  W intencji ks. Glasa: +++.

 3. wobroniewiary pisze:

  WAKACJE I URLOPY TO CZAS DLA LUDZI, ALE I DLA BOGA!

  Wielu z nas wśród tylu codziennych, względnie unormowanych zajęć, łatwo wsysa świat z jego „zabawkami” – częściej złymi niż dobrymi… A cóż dopiero mówić o urlopowym „luzie”! Cała armia złych duchów jest na ten okres przygotowana i przez władcę piekieł oddelegowana na ziemię. Dotyczy to tych, których te duchy „głaszczą” przez pozostałe miesiące roku, ale także tych zwykle zachowujących pion moralny i nie poddających się im.

  A jednak „czas to miłość”, jak mawiał kardynał Wyszyński. Oczywiście nie myślimy o „miłości” w cudzysłowie, a więc chorej, lecz o prawdziwej i czystej. Jej celem jest sprawianie radości tym, których kochamy. A w tym okresie nie jest to sprawianie takie trudne, i to zarówno w odniesieniu do ludzi, jak i do Boga. Rozejrzyjmy się tylko trochę wokół siebie, a okazji znajdziemy dużo, można by wypisać całą listę przykładów. Tylko…

  – Nie bądź egoistą, zainteresowanym tylko własnymi „głodami” i pragnieniami, bo się niepotrzebnie utuczysz, ale pomyśl o nakarmieniu innych.

  – Nie idź przez świat, jak małpa przez dżunglę albo tygrys przez sawannę idzie na żer, tylko bądź jak orzeł, wysoko wzlatujący ku niebu. Niech do tego wzlotu (duchowego) pobudza cię mijany krzyż lub kapliczka, malowniczy widok ofiarowany ci przez Stwórcę, dobroć bliźniego i czyjaś pomocna dłoń, a nawet smakołyk, na który nie rzucisz się bezmyślnie, lecz w duchu powiesz: „Dzięki Ci Ojcze, jesteś wspaniały!”. To On dla uprzyjemnienia ci życia stworzył ptaki i nauczył je śpiewać, wietrzyk który muska ci twarz, chmurkę która łagodzi upał. Ciągle myśli o tobie, a nawet nosi cię na swoich rękach i tuli i głaszcze, a ty żyjesz często tak, jakby Go wcale nie było! Czy święty Paweł nie powiedział, że w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy?

  – Dziecko Boże – szepcze ci do ucha twój Anioł Stróż – czas to miłość! Także urlopowo-wakacyjny. Wykorzystaj go, by choć trochę nakarmić swoją duszę. A więc dobra i pożyteczna lektura, a nie kryminały czy kolorowe paskudztwa ze sklepu czy kiosku. Więcej Różańca. Zresztą i dusza twoja ma język, którym chętnie uwielbi Boga, tylko jej na to pozwól i nie zagłuszaj.

  Niech każda chwila życia zbliża cię do Boga, bo inaczej… po co żyć na tym świecie?!

   • kasiaJa pisze:

    „Prałat szczecińskiej Bazyliki św. Jana Chrzciciela został pobity przez trzech napastników, ranili księdza i uderzyli kościelnego. Mężczyźni chcieli dokonać świętokradztwa, mieli odprawić mszę świętą i udzielić sobie ślubu, rozmawiali między sobą czy mają przy sobie obrączki” https://www.tysol.pl/a35171–video-Pralat-szczecinskiej…

   • Paweł pisze:

    Ten kościół – to jest moim zdaniem najpiękniejszy kościół w Szczecinie (jedyny, który był kościołem katolickim już przed II wojną światową, bo wszystkie inne szczecińskie kościoły były wówczas protestanckie). Jest to druga z dwóch Bazylik Mniejszych, jakie Szczecin w ogóle posiada, obok Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. Przez cały rok 2001 chodziłem do tego kościoła na Msze co niedziela, nieraz się też tam spowiadałem (także u tego księdza – to mądry spowiednik, z doktoratem). Atmosfera tego kościoła zawsze mi bardzo odpowiadała (jak widać posiada on w pełni odrestaurowany zabytkowy wystrój w stylu neogotyckim, a to raczej zupełna rzadkość w Szczecinie – w odróżnieniu od tych wszystkich wielkich miast Polski, które nie były przez stulecia pod władzą protestantów i dlatego zachowały liczne piękne, tradycyjne, katolickie kościoły, np. w stylu gotyckim lub barokowym).

    • Paweł pisze:

     A sprawcom tego napadu można chyba tylko życzyć, jeżeli są ochrzczeni, żeby się im nie „myliły” Sakramenty: Małżeństwa i Pokuty, bo w końcu do tego WŁAŚCIWEGO mogliby przystąpić naprawdę, a nie „na niby”.

 4. Betula pisze:

  Dziś drugi dzień nowenny przed Świętem Przemienienia Pańskiego.
  Tekst nowenny znajduje się na stronach:
  http://www.domacyny.sandomierz.opoka.org.pl
  http://www.naszgarbow.pl
  http://www.ppp.opole.pl
  Modlitwa wstępna
  Jezu Przemieniony! Uwielbiamy Cię w pokorze, klęcząc przed Twym świętym obrazem, przez który rozdajesz niezliczone swoje łaski. Uwielbiamy Cię na tym miejscu, gdzie tylu doznało Twojej opieki, miłosierdzia, pomocy i urado­wani z pociechą wracali do swoich domów wielbiąc Ciebie.
  Jaśniejący Bóstwem Chryste! Wejrzyj na nas klę­czących u Twych stóp, przemień zimne nasze serca, byśmy zawsze trwali w miłości ku Tobie, pomnóż w nas wiarę byśmy w niej żyli aż do końca, wzbudź w nas nadzieję i zamiłowanie do Swoich przykazań.
  Panie nasz Boże! Spraw to, abyśmy poznali, że z pomocą Twojej łaski możemy wyzbyć się wszelkich wad i grzechów.
  Gdy Cię Jezu prosimy o łaskę do dobrego i uświę­cenia przyjmij i racz wysłuchać także wszystkie inne nasze prośby…
  (w ciszy przedstawiamy Jezusowi wszystkie własne prośby)
  …błagamy Cię o te łaski przez Twoje Najświętsze Przemienienie, przez Twoją Mękę i Śmierć, przez przyczynę i zasługi Najświętszej Twojej Matki i Wszy­stkich Świętych. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszyst­kie wieki wieków. Amen.
  Dzień II
  Cudowny jest Chrystus, gdy jednym swym słowem albo gestem przywraca zdrowie chorym, powołuje do życia umarłych, nakarmia tysięczne rzesze kilkoma bochenkami chleba, ucisza wzburzone morze, nagradza wiarę uczniów obfitym połowem ryb, lub sam po falach morskich stąpając, podtrzymuje tonącego Piotra. Równie cudowne jest Jego działanie, gdy ucisza burzę grzesznego sumienia i nieśmiertelną duszę wyprowadza z otchłani grzechów na słoneczny blask Łaski Bożej, to znaczy, gdy grzesznika rozgrzesza i uwalnia od grzechów.
  Wiedz, że moc i prawo rozgrzeszania okupił Chrystus niezwykłą ceną. Tą ceną jest jego Męka i Śmierć na Krzyżu. Jego Najświętsza, Przelana Krew! Pomiędzy tobą, grzesznikiem, grzesznikiem Sprawiedliwością Bożą dotkniętą twoimi grzechami, pośredniczy Ukrzyżowany Chrystus po to, aby noc gniewu Bożego przemienić w jasny dzień Przebaczenia i Boskiej Łaskawości.
  Godnym przystąpieniem do Sakramentu Pokuty świętej uczcij cud Przemienienia Chrystusowego, cud rozgrzeszenia!
  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św. itd

 5. Anna z Platerowa pisze:

  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie 🙂

 6. cure pisze:  Objawienia w Ostroznem 2 czesc

  • bea pisze:

   Bardzo ciekawe duzo mozna sie dowiedziec o roznych ciekawych objawieniach i cudach w KK
   za sprawa Swietych i Mistykow Prorokow
   dziekuje

  • m-gosia pisze:

   Dobre,śmieszne i bardzo aktualne,ale w obecnej sytuacji naszej Ojczyzny to już śmieszne nie jest.Ten cały ruch musi być sterowany przez „nieznane”nam siły.To jest być albo nie Polski katolickiej.Zwykli ludzie pokiwają głowami,w innych wzbiera się agresja,inni w ogóle się nie odzywają bo już nie wiedzą kto tu kogo atakuje. Pewnie wielu się modli.Wydaje mi się,że przed trzydziestu laty i wcześniej łatwiej było zlokalizować wroga.Obecnie macki zła rozlazły się po całym kraju ,po naszych środowiskach i rodzinach.
   Tu idzie walka o władzę .Tak władzę państwową ,ale przede wszystkim o nasze dusze.Kto nam wskaże drogę.Mądrzy napełnieni mądrością Bożą czynią co mogą,albo na ile Pan Bóg pozwala, a kogo ci zagubieni mają słuchać.Świeccy organizatorzy Pokuty,czy Różańca do granic potrafili zgromadzić rzesze ludzi.Brakuje nam przewodników na miarę Sługi Bożego kard.Wyszyńskiego.

   • Joanna pisze:

    …a może będzie tak jak pisze w Piśmie Świętym (dosłownie) Ez 34, 11-17:
    „Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. 12 Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody, wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec, tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne. Wyprowadzę je spomiędzy narodów i zgromadzę je z krajów, sprowadzę je z powrotem do ich ziemi i paść je będę na górach izraelskich, w dolinach i we wszystkich zamieszkałych miejscach kraju. Na dobrym pastwisku będę je pasł, na wyżynach Izraela ma być ich pastwisko. Wtedy będą one leżały na dobrym pastwisku, na tłustym pastwisku paść się będą na górach izraelskich. Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko – wyrocznia Pana Boga. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie.”
    W końcu jako Naród wybraliśmy Chrystusa na Króla Polski.

 7. kasiaJa pisze:

  Śmierć – wybór wieczności | Niebo czy piekło? | ks. Mieczysław Piotrowski TChr
  https://youtu.be/9eNkKKuyGos

 8. M pisze:

  W odpowiedzi na to co pisała Pani Marzena Nalewajk oraz wszystkich którzy pogłębiają temat przyjmowania komunii świętej na klęcząco oraz szafarzy przesyłam do odsłuchania bogaty materiał na ten temat:

  Fragment wystąpienia kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji Kultu Bożego, zaprezentowanego podczas konferencja „Sacra Liturgia” w Londynie „Zwróćmy się ku Panu!”.
  „Podobnie fundamentalne jest klękanie na konsekrację (kiedy nie zachodzą przeszkody zdrowotne). W kulturze zachodniej klękanie jest aktem adoracji i wyraża naszą pokorę wobec Pana i Boga. Jest ono samo w sobie aktem modlitwy. Tam, gdzie klękanie i przyklękanie usunięto z liturgii, istnieje potrzeba ich przywrócenia, zwłaszcza w czasie przyjmowania naszego Błogosławionego Pana w Komunii Świętej.

  Drodzy księża! Tak gdzie jest to możliwe, z duszpasterską roztropnością, o której mówiłem wcześniej, formujcie ludzi w tym pięknym akcie kultu i miłości. Uklęknijmy jeszcze raz w geście miłosnej adoracji przed Eucharystycznym Panem! Mówiąc o przyjmowaniu Komunii Świętej na klęcząco chciałbym odwołać się do listu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 2002 r., który wyjaśnia, że „odmówienie Komunii świętej komuś ze względu na jego klęczącą postawę jest poważnym złamaniem jednego z jego najbardziej podstawowych praw jako wiernego świeckiego” (List, 1 lipca 2002, Notitiae, n. 436, XI-XII 2002, p. 583).”
  (Pełny tekst możesz przeczytać: http://www.pch24.pl/zwrocmy-sie-ku-panu—przeczytaj-wystapienie-kard–saraha,44750,i.html#ixzz5l8fvrFZW)

  Biskup Schneider w Poznaniu – sierpień 2015 (Pytania)
  https://gloria.tv/track/rHbA1rPc7yzT3qFGMu8UWdGdC
  https://gloria.tv/track/Ym8ZNFyuibBW1wryt6eSscPMR
  https://gloria.tv/track/cNTiqhXs9Ave41CD43C9yRbrz
  https://gloria.tv/track/zZknunCtNo8q3mEXCRfLPeRaY
  https://gloria.tv/track/zZknunCtNo8q3mEXCRfLPeRaY

  https://youtu.be/Qzd6n7BO5Es – krótka wypowiedź arcybiskupa Dzięgi
  https://youtu.be/aCUUtmbJW3s -wywiad kard Sarah, Guz

  Ojciec Święty Benedykt XVI powiedział podczas uroczystości Bożego Ciała w Rzymie: „Paść na kolana przed Bogiem obecnym w Eucharystii oznacza wyznanie wolności”. Kolejnym wielkim krokiem w kierunku powrotu Sacrum w Kościele było zastosowanie tych słów w praktyce. W tę wielką Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu, po raz pierwszy od wielu lat, Komunia Święta była przyjmowana z rąk Papieża w pozycji klęczącej. DEO GRATIAS!
  W tekście kazania kard. Karola Wojtyły na 50-lecie śmierci Alberta Chmielowskiego czytamy: „Im bardziej Bóg udziela się duszy, im bardziej się do niej przelewa przez dary Ducha Świętego, tym bardziej rzuca ją na kolana”.

  Homilia wygłoszona w kościele rzymsko-katolickim pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi
  w Rzymie 1 marca 1989 r. przez Papieża Jana Pawła II:

  „Porządkowi obyczajowemu” pochodzącemu od Boga powinniśmy podporządkować całe nasze życie. Jego wola –najświętsza wola –powinna obejmować wszystko. Dotyczy to wewnętrznej harmonii życia. Tak naucza nas Jezus. Nikt nie może służyć dwom panom. Nie można służyć równocześnie Bogu i mamonie.

  W obecnych czasach ludzkość żyje tak, jakby Bóg w ogóle nie istniał, nie był Stwórcą i Panem wszechświata, jak również właścicielem wszelkiego bogactwa i skarbów w niebie i na ziemi. Człowiek wierzy, że wszystko zawdzięcza swojej pracy oraz że może wszystkiego zażądać. Jest dumny ze zdolności, którymi obdarzył go Nasz Pan, inaczej nie miałby ich!

  Powinniśmy w przyszłości spodziewać się nowej chłosty, która będzie silniejsza, niż wszelkie dotychczasowe kary. Nikt się przed nią nie uchroni, chyba, że z miłością ją na siebie przyjmie. Zostanie wtedy zbawiony jak dobry łotr na krzyżu lub zostanie na zawsze stracony, jeśli się buntuje, tak jak drugi łotr, którego zgubiła pycha i bluźnierstwo. Najgorsze są bluźnierstwa w stosunku do pełnych miłości słów Boga, którymi obdarza naszą biedną ziemię poprzez Matkę i umiłowanego Syna.

  Dlatego konieczne jest okazanie pokory, gdyż nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, Kto przed nami stoi!

  Tak jak w kontaktach międzyludzkich przyjęte są pewne formy uprzejmości, to w stosunku do Boga chcemy o nich zapomnieć? Dlatego ostrzegam ponownie przed wszelkimi formami braku należnego szacunku, jak np. zakazane w moim biskupstwie podawanie Komunii św. na dłoń oraz postawa stojąca podczas wielu części liturgii Mszy Świętej. Prowadzi to do utraty właściwego poczucia doniosłości tego zgromadzenia. To jest nic innego jak śmierć naszego Pana i Zbawcy, któremu wszystko zawdzięczamy. Zamartwiamy się o ludzką ocenę, boimy się, że zostaniemy wyśmiani, boimy się niekorzystnych dla nas skutków naszej oceny przez innych, a nie boimy się Boga? Nie odwołuję tego, co powiedział jeden z moich poprzedników: „dzieje się to na waszą odpowiedzialność. Drodzy biskupi zagranicznych biskupstw, modlę się za was, abyście na czas zrozumieli, że droga, którą obraliście jest niewłaściwa”. W tym miejscu, moi umiłowani Kapłani, umiłowani Bracia i Siostry, dozwolone jest przyjmowanie komunii na język i w postawie klęczącej. Wszystko, co zostało wprowadzone i jest rozpowszechniane przez obcych jest niedozwolone.
  Mówię to jako wasz Biskup!

  W ślad za tym 177 Konferencja Episkopatu Polski (10-11 grudnia 1980r.) pod przewodnictwem Wielkiego Prymasa Tysiąclecia Ks. Kard. St. Wyszyńskiego mając na uwadze wskazania Papieża, odnośnie nadużyć posoborowych w liturgii Mszy Św. wydaje zarządzenie: „W diecezjach polskich przyjmuje się Komunię Św. z rąk celebransa [kapłana] do ust w postawie klęczącej. Przepisy te należy zachować w Mszach Św. także dla grup specjalnych”. Obowiązuje to do dzisiaj i na zawsze!!!

  Poświęć tylko 18 minut i odsłuchaj pod linkiem fragment rekolekcji – to bezcenny czas jaki poświęcisz!!!

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

  Powyższe słowa naszego kochanego papieża rodaka – Jana Pawła II – skłaniają nas do tego, abyśmy nie żyli dla siebie samych, ale wraz z Nim dla innych. Sam Jezus Chrystus w trakcie swojego życia służył i okazywał wrażliwość na potrzeby drugiego. Okazywał gotowość do dzielenia się.

  ks. dr Grzegorz Bliźniak,Założyciel i Przełożony Generalnego Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego – jest ekspertem od spraw Bożego Miłosierdzia

  https://youtu.be/OimPvQbTPs4 – fragment na temat przeżywania Mszy i Eucharystii
  „(…) Istotą wiary naszej rzymskiej-katolickiej jest Eucharystia. To jest centrum naszej wiary. (…) Nie ma większej rzeczy w naszej wierze niż Eucharystia. Nie ma większej rzeczy niż Msza Święta. Nie ma większej rzeczy. Nie istnieje. Centrum naszej wiary jest Msza Święta. (…) Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks kard. Robert Sarah powiedział: – ” Musimy wrócić w duchu wiary, do normalnego, pierwotnego sposobu udzielania Komunii Świętej, a więc, na klęcząco i do ust.” (konferencja na temat liturgii, Londyn, lipiec 2016r) (…) Nie wstydźcie się klęknąć do Komunii Świętej. Nie wstydźcie się, wyznać swojej wiary. (…) 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s