Kamizelka diabłoodporna czyli szkaplerz św. Michała Archanioła. Kilka słów o kamykach z groty Gargano

Michał Archanioł na nowo zdobywa Polskę i serca Polaków. Przybywa do Polski z najstarszego sanktuarium św. Michała Archanioła w Europie Zachodniej, z włoskiego Monte Sant’ Angelo na Górze Gargano. Gdziekolwiek pojawi w znaku figury, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem.

Św. Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów, obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. W Apokalipsie św. Jana Archanioł pojawia się na niebie i walczy ze smokiem.

Najważniejsze owoce peregrynacji są niewidoczne dla oczu, bo dokonują się w sercach. A co widać na zewnątrz? W czasie nawiedzenia kościoły wypełnione są wiernymi od rana do wieczora, długie kolejki do spowiedzi ustawiają się przy konfesjonałach, a dzieci i młodzież cierpliwie czeka, by choć na chwile zbliżyć się do świętej figury. W czasie nawiedzenia wielu ludzi przyjmuje szkaplerz św. Michała Archanioła, aby z jego szczególną pomocą uzyskać łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędnymi i fałszywymi naukami, wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów.

Kamizelka diabłoodporna

W czasie nawiedzenia wielu ludzi przyjmuje szkaplerz św. Michała Archanioła. Dlaczego się na to decydują? – To taka namacalna oznaka, że św. Michał czuwa nade mną i potwierdzenie mojego kultu – mówią niektórzy. Są też tacy, którzy go przyjmują, by wyprosić łaskę nawrócenia kogoś bliskiego. A inni szkaplerz przyjmują, by wyprosić sobie łaskę świątobliwej śmierci. – Wierzę, że św. Michał pomoże mi zmierzyć się z tym co najważniejsze, nawet z godziną mojego odejścia ze świata – powiada uczestnik anielskiej peregrynacji.

Szkaplerz powstał już w XIX w. przy kościele św. Eustachego w Rzymie i przynależał do Bractwa św. Michała Archanioła. Nie miał formy czworokątnej, ale tworzył mały puklerz. Jeden płatek szkaplerza był wtedy koloru niebieskiego, a drugi czarnego. Na nim znajdował się wizerunek św. Michała Archanioła zabijającego smoka. Ostatnio michalici odnowili ten szkaplerz. Księża mówią o nim, że to taka „kamizelka diabłoodporna”. Szatan chciałby nas oddalić od Boga i nie odpoczywa tylko intensywnie działa, dlatego warto przyzywać opieki św. Michała Archanioła. Jednak szkaplerza nikt nie może traktować jak amuletu. Po prostu jest to znak zewnętrzny oddania się pod opiekę Pogromcy złego ducha. Dlatego ci, którzy przyjmą szkaplerz, zobowiązują się odmawiać codziennie egzorcyzm prosty papieża Leona XIII, czyli modlitwę: „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną…”. Przyjmujące szkaplerz osoby są także wezwane do służby Chrystusowi i Kościołowi oraz częstego korzystanie z sakramentu pojednania. Szkaplerz można zastąpić medalikiem, który też ma formę puklerza i taką samą wartość duchową.

Rodzina szkaplerzna

Ci, którzy noszą szkaplerz św. Michała Archanioła, tworzą swoisty, choć nieformalny „trzeci zakon” księży michalitów, którzy w klasztorach księży i sióstr spod ręki św. Michała Archanioła, omadlają tych pierwszych. Powstała rodzina szkaplerzna nazwana Bractwem Szkaplerznym św. Michała Archanioła. Członkowie spotykają się na modlitwie przy swoich parafiach, uczestniczą w rekolekcjach i dniach skupienia prowadzonych przez księży michalitów. Jednym słowem – to cała armia poddanych czcicieli św. Michała Archanioła, którzy kochają swojego Patrona, uznając go za orędownika i obrońcę przed atakami złego ducha. Za: kliknij

Słów kilka o kamykach z groty św. Michała Archanioła

Jak czytamy wyżej, biskup Alfonso Puccinelli 22 września 1656 r. o świcie, podczas modlitwy w pokoju pałacu biskupiego w Monte Sant’ Angelo, usłyszał jakby trzęsienie ziemi. W olśniewającym blasku ukazał mu się Św. Michał, polecając mu poświęcić kamyki pochodzące z groty, na których ma być wyżłobiony znak krzyża i dwie litery M. A. (Michał Archanioł). Według słów Archanioła, ktokolwiek będzie posiadał i ze czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby

Takie kamyki znajdziemy tylko w sklepiku ojców Michalitów, przy bazylice św. Michała. Nie znajdziemy ich na wielu licznych straganach, w sklepikach i na bazarze. Jedynie tam, w Grocie św. Michała Archanioła. Dlaczego?
Bo są naprawdę wydobywane tylko z groty św. Michała. Ojciec michalita podczas spotkania z nami, gdzie 9 osób przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła, wskazał nam to miejsce. Znajduje się ono na wprost wejścia do świątyni (podczas gdy ołtarz i figura św. Michała znajdują się na prawo), a to jest to miejsce, gdzie są przechowywane kielichy z hostiami, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy a obok jest kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu i kaplica relikwii.

Warto nabyć taki kamyk i niekoniecznie trzeba jechać do Włoch, bo tak się składa, że w naszym kraju trwa nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano, a podczas tych spotkań można nabyć u ojców michalitów szkaplerze, kamyki, świece i inne dewocjonalia związane ze św. Michałem Archaniołem

Tu można sprawdzić kalendarz nawiedzenia – nawiedzenie figury św. Michała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

78 odpowiedzi na „Kamizelka diabłoodporna czyli szkaplerz św. Michała Archanioła. Kilka słów o kamykach z groty Gargano

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Maggie pisze:

  23 lipca = św.Marii Magdaleny

  • m-gosia pisze:

   Maggie małe sprostowanie.Wczoraj 22.07 było św.Marii Magdaleny.

   • Maggie pisze:

    Sorry… Rzeczywiście, pisałam (po odmówieniu)w pośpiechu i coś mi się pokręciło z datami. Dopiero kiedy wróciłam i mogłam zajrzeć na WOWIT, po przeczytaniu tej uwagi … wyrzuciłam kartkę ze spóźnionem dniem 22 z kalendarza (mam taki Polski z wyrywanymi kartkami). Dobrze, że nie pomyliłam, iż dziś wtorek i że Święta … raczej wysłuchała spóźnioną modlitwę 😉
    💕🙏🏻❣️

 3. m-gosia pisze:

  Przepiękne dzisiejsze czytania:
  23 lipca – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  Opublikowano 23 lipca 2019 by ewangeliadlanas
  PIERWSZE CZYTANIE
  Ga 2,19-20
  Już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus

  Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Galatów
  Bracia: Ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.
  Oto słowo Boże.
  PSALM RESPONSORYJNY
  Ps 16,1-2a i 5.7-8.11

  Refren: Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem.

  Zachowaj mnie Boże, bo chronię się do Ciebie,
  mówię do Pana: „Ty jesteś Panem moim”.
  Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
  to On mój los zabezpiecza.

  Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
  bo serce napomina mnie nawet nocą.
  Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
  On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.

  Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
  pełnię Twojej radości
  i wieczną rozkosz
  po Twojej prawicy.
  ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
  J 15,9b.5b

  Alleluja, alleluja, alleluja

  Wytrwajcie w mojej miłości;
  kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
  ten przynosi owoc obfity.

  Alleluja, alleluja, alleluja
  EWANGELIA
  J 15,1-8
  Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

  Słowa Ewangelii według świętego Jana
  Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poprosicie, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami

 4. Maggie pisze:

  Ewa umieszczała fotografie z włoskiej pielgrzymki. Poniżej filmik ze świętej groty udostępniony przez ojców Michaelitów:
  http://michalici.pl/patron

 5. Mikael pisze:

  Dokument Sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Monte Sant Angelo

 6. kasiaJa pisze:

  Podaję informację, może ktoś będzie zainteresowany
  Spotkanie z bratem Elia w Ząbkowicach Śląskich 27 i 28 lipca. Poniżej plakat.

 7. wobroniewiary pisze:

  Proszę was wszystkich o modltwę za Jolę i Ewę Oraz za chorą na raka Zosię. Dodajemy do codziennej modlitwy różańcowej w naszej róży ❤

  • bea pisze:

   Brawo Bog wysluchuje Modlitwy Swojego Kosciola
   Bog Zaplac Jezus Zyje i Nas Kocha

  • Robert pisze:

   Będzie precedens?! (pytanie retoryczne) : [

  • Kaśka pisze:

   Poczekajmy z entuzjazmem…

   • Kazimierz Michał pisze:

    Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!

    „Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa.”
    (1Kor 5, 4-5)

    PS
    Panie (ekskapłanie) Misiak, ja właśnie wydaję cię szatanowi!
    Albo się nawrócisz, albo zginiesz na wieki!

    Z Panem Bogiem i Maryją Niepokalaną!

    • bea pisze:

     KAZIMIERZ MICHAL NIE WOLNO TAK MOWIC ANI WYDAWAC OSADOW
     SAM BOG GO OSADZI A NIE TY
     MY MAMY BLOGOSLAWIC

    • Maggie pisze:

     Michale Kazimierzu: Czy zdajesz sobie sprawę, że w ten sposób sam SIEBIE wydajesz w ręce czorta⁉️ Nie masz prawa w ten sposób nawet mówić. Odwołuj i do spowiedzi i pokuty natychmiast.
     Jezu Ty się tym zajmij❣️

  • sylwias pisze:

   Kolejny dowód, że Pan Bóg modlitw wysłuchuje:) … i umocnienie w wierze:)

 8. mz pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za 5-raczki, które urodziły się dzisiaj w Bytomiu. Ze względu na skrajne wcześniactwo są one w ciężkim stanie. Aby Pan Bóg dopomógł wszystkim dzieciom przeżyć i cieszyć się zdrowiem.

 9. m-gosia pisze:

  We wszystkich intencjach †††

 10. Małgorzata pisze:

  +++

 11. Małgorzata pisze:

  Dziś byłam w klasztorze Przemienienia Pańskiego na greckich Meteorach. Zawierzyłam nas wszystkich, nasze problemy, kłopoty i radości.
  Jak skończyłam modlitwę i wstałam, to zobaczyłam, że mnich, który siedział w kąciku niedaleko mnie, uśmiechnął się do mnie i pobłogosławił mnie. Przyjęłam to błogosławieństwo nie tylko dla mnie, ale i dla Was. I to błogosławieństwo dla nas jest dziś moją największą radością 🙂.

 12. AnnaSawa pisze:

  Taka sytuacja…..

 13. Betula pisze:

  24 lipca św.Kingi

  O pierścieniu św.Kingi

  Św. Kinga w drodze z Wojnicza do Krakowa znużona konną jazdą prosiła o odpoczynek dla siebie i towarzyszącego jej orszaku. Na odpoczynek wybrano leśną polanę. Na niej rozbito namiot dla Kingi, w którym opanował ją szybki i głęboki sen. W tym czasie nastąpiły podziemne wstrząsy, dały się słyszeć dudnienia i trzaski, ludzi i zwierzęta opanował lęk, a na skraju polany obsunęła się ziemia. Przebudzono więc Kingę, powiadamiając ją o nadzwyczajnym zdarzeniu. Ona oprzytomniawszy, poleciła górnikom założyć odpowiednie narzędzia i dokonać wykopu szybu. Robotnicy na polecenie młodocianej królewny raźno zabrali się do pracy. Na polecenie Wojciecha Stampoczyca ustawiono prowizoryczne ławy, by Kinga siedząc mogła przyglądać się wraz z innymi wynikom szybko przebiegającej pracy. W pewnym momencie łopata jednego z górników natrafiła w głębi ziemi na litą skałę. Na polecenie bł. Kingi przy pomocy kołowrotu wyciągnięto wielką bryłę kryształowej soli. Kinga kazała tę bryłę rozbić młotami. Po rozbiciu zauważyli, że w bryle soli znajdował się pierścień bł. Kingi, wrzucony przez nią na Węgrzech do kopalni w Marmarosz Sziget. Wtedy Kinga wraz z otoczeniem upadła na kolana i dziękowała Bogu za tak wielki dar dla Polski i za sposób, w jaki Bóg sprawił, że Polska została ubogacona solą z Węgier.
  Świętosławowi, górnikowi, który pierwszy natrafił na bryłę soli bł. Kinga obiecała urząd żupnika solnego i ofiarowała mu swój pierścień wydobyty z bryły soli, aby służył niewiastom jego rodu po wszystkie czasy, podobnie jak sól będzie służyć jako drogocenne wiano mieszkańcom całej Polski.

  Ta opowieść i inne opisujące cudowne wydarzenia w życiu św.Kingi:
  http://www.klaryski.sacz.pl/www.klaryski.stary.sacz.pl/pl/25055/0/Sw._Kinga_w_swietle_legend_i_historii.html

 14. Maggie pisze:

  U mnie jeszcze jutro, u Was już dzisiaj św. Jakuba i św. Krzysztofa. W kalendarzu notatka „ Jak Jakub z ciepłem się głosi, to Boże Narodzenie mrozy przynosi”.
  We wszystkich intencjach :
  Litania do św.Jakuba Apostoła

  Litania do św.Krzysztofa

 15. Betula pisze:

  Św.Jakubowi objawiła się Matka Boża, było to Jej pierwsze objawienie kiedy jeszcze żyła na ziemi.
  „Bazylika del Pilar” – część artykułu z „Miłujcie się” nr 5-2007
  „W nocy 2 stycznia 40 r. udało się św. Jakubowi zebrać tylko ośmiu uczniów. Spotkali się wszyscy za murami rzymskiej wtedy Saragossy, na prawym brzegu rzeki Ebro, w miejscu gdzie wyrzucano słomę i śmieci. Zniechęcony kompletnym fiaskiem swojej misji św. Jakub planował natychmiastowy powrót do Palestyny. Właśnie wtedy – jak mówi tradycja – w mroźną, styczniową noc, na niebie pojawiła się dziwna jasność i ukazali się aniołowie, którzy nieśli kolumnę (pilar) z Matką Bożą. Aniołowie postawili kolumnę na ziemi, a Maryja tak mówiła do św. Jakuba:
  „Synu, to miejsce jest przeznaczone do oddawania Mi czci. Dzięki tobie na moją pamiątkę ma tu być wzniesiony kościół. Troszcz się o tę kolumnę, na której ja jestem, ponieważ mój Syn, a twój Mistrz, nakazał aniołom, aby przynieśli ją z Nieba. Przy tej kolumnie postawisz ołtarz. W tym miejscu, przez moją modlitwę i wstawiennictwo, moc Najwyższego dokonywać będzie niezwykłych znaków i cudów, szczególnie dla tych, którzy będą Mnie wzywać w swoich potrzebach. Kolumna ta będzie stać tutaj aż do skończenia świata”.
  W miejscu, gdzie stoi kolumna, św. Jakub wybudował małą kaplicę, która nazywa się Santa Capilla. (Obecnie znajduje się ona w środku potężnej budowli sanktuarium). Jakub Apostoł kilka lat później poniósł śmierć męczeńską w Jerozolimie, jednak jego zwłoki wróciły na hiszpańską ziemię i spoczęły w Santiago de Compostela.
  (…)Niepowtarzalność sanktuarium Pilar polega na tym, że miały tu miejsce nie objawienia Najświętszej Dziewicy Maryi, lecz tajemnicze Jej przyjście „w śmiertelnym ciele” – a więc wtedy, gdy jeszcze żyła na ziemi i mieszkała w Jerozolimie. W sanktuarium w Świętej Kaplicy znajduje się kolumna (pilar), która jest znakiem przypominającym wydarzenie przyjścia Matki Bożej 2 stycznia 40 r. Tradycja mówi, że to aniołowie przynieśli tę kolumnę i tam ją postawili. Jest ona z jaspisu, bez dekoracji, jedynie okryta srebrną blachą, ma 177 cm wysokości i 24 cm średnicy. Stoi na niej 38-centymetrowej wysokości figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, wykonana z czarnego drewna, pochodząca z XVI w. Kolumna ta symbolizuje stałość wiary i wskazuje na sanktuarium jako miejsce Bożego Miłosierdzia.”

 16. Betula pisze:

  Oferty organizowanych wyjazdów w Hiszpanii i Portugalii szlakiem św.Jakuba:

  http://www.szlakjakuba.com

 17. bea pisze:

  DOBRA AKCJA PANA GADOWSKIEGO KOSZULKI NA MARSZ DLA RODZINY ZA DARMO

 18. kasiaJa pisze:

  Orędzie Matki Bożej dla parafii w Medziugorju i dla świata z 25 lipca 2019
  Drogie dzieci! Moje wezwanie skierowane do was to modlitwa. Niechaj modlitwa będzie dla was radością i łańcuchem, który łączy was z Bogiem. Moje drogie dzieci, przyjdą niepokoje, a wy nie będziecie silni i będzie panował grzech; ale jeśli będziecie moimi, zwyciężycie, a waszym schronieniem będzie Serce mojego Syna Jezusa. Dlatego, moje drogie dzieci, wróćcie do modlitwy, aż modlitwa stanie się waszym życiem w dzień i w nocy. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!

 19. wobroniewiary pisze:

  Szczęść Boże
  Rozpoczynamy dziś nowennę do św. Jana Marii Vianneya, słynnego na cały świat proboszcza z Ars. Nowenna będzie o tyle nietypowa i różniąca się od tych, które zwykle odmawiamy, że każdego dnia rozpoczniemy od modlitwy, której tekst stworzył sam święty, a następnie będziemy mogli indywidualnie rozważyć słowa, wyjęte z jego nauk. Zatem… zaczynamy!

  Modlitwa

  Kocham Cię, o mój Boże, i moim jedynym pragnieniem jest kochać Cię aż do ostatniego tchnienia mego życia. Kocham Cię, o mój Boże, nieskończenie dobry, i wolę umrzeć kochając Cię, niż żyć bez kochania Cię. Kocham Cię, Panie, i jedyna łaska, o jaką Cię proszę, to kochać Cię wiecznie… Boże mój, jeśli mój język nie jest w stanie mówić w każdej chwili, iż Cię kocham, chcę, aby moje serce powtarzało Ci to za każdym moim tchnieniem (Św. Jan Maria Vianney, Modlitwa)

  Rozważanie

  Co byście powiedzieli o człowieku, który zajmuje się polem sąsiada, a swoje zostawia odłogiem? Tak właśnie postępujecie. Ciągle grzebiecie w sumieniach innych ludzi, a wasze własne zarastają chwastami. Kiedy śmierć po nas przyjdzie, jak bardzo będziemy żałować, że tyle czasu poświęciliśmy na zajmowanie się sprawami innych, a tak mało dbaliśmy o własne sumienie. Bowiem nie z postępków bliźniego będziemy rozliczani, lecz z własnych. Patrzmy lepiej we własne sumienie, tak jak się patrzy sobie na ręce, jeśli chce się sprawdzić, czy są czyste… Kiedy dziś wieczorem będziecie się kładli spać, wyobraźcie sobie, że leżycie w trumnie, z rękami złożonymi na krzyż, z oczyma zamkniętymi na wieki, przykryci śmiertelnym całunem. A potem powiedzcie sobie: czego bym pragnął w takiej chwili? Moja dusza zabrudzona jest tyloma grzechami, za które nie otrzymałem jeszcze przebaczenia. Czy tak chciałbym stanąć na sądzie Bożym? Czy w godzinie śmierci będę miał przy sobie spowiednika? Przecież gdybym umarł nagle, poszedłbym do piekła. Nie będę więc zwlekał, ale natychmiast zmienię swoje życie, żeby uzyskać utraconą przyjaźń Boga i prawo do nieba”. (Zapiski z Ars. Notatki naocznego świadka kazań, homilii i rozmów św. Jana Marii Vianneya)

  Chwała Ojcu… (3 razy)

 20. Betula pisze:

  26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny – św.Anna i św.Joachim

  Z książki „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny”:

  audiobook – rozdział V

  „Rozmnożenie rodzaju ludzkiego. Tęsknota za Zbawicielem. Joachim i Anna”

 21. gosc pisze:

  Jutro o 12-ej Msza św z o.Łukaszem, będzie link dany?

 22. gosc pisze:

  Proszę podajcie link gdzie będzie mozna się łączyć o 12-ej z o.Łukaszem na Mszy św.

 23. Malgorzata pisze:

  Sw Michale powierzam się tobie dziś i jutro i na zawsze wszystko co mam moje życie słowa proszę op ielgrzymke do twego sanktuarium i przebaczenie grzechów nigdy nie popełnienie już ich wychowanie dzieci to jest już dorosłych dzieci ale podpowiadanie im podsuwanie dobra dobrych wyborów zawsze rozmawianie z nimi o ich życiu decyzjach i dobremu powiedzeniu moich kochanych wnus Maji i Helci najdroższych tobie książę Michale je powierzam prosząc o piękną dobra czysta rozumna miłość do nich z wiarą ich prowadzenie w tym życiu ,sw Michale naucz mnie być wdzięczna za nie Bogu dobremu ,i proszę za Aleksandrem on jest tobie powierzony od urodzenia więc proszę strzeż go a mnie dopomóż być rozumna dobra radosna mama która kocha swoje dzieci i babcia która kocha swoje wnuki .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s