Ks. bp E. Frankowski o atakach środowisk LGBT na Kościół: Nadszedł czas walki! Już dłużej cofać się nie możemy!

Nadszedł czas walki! Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy! Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych – powiedział w homilii podczas Mszy św. do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ks. bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej

Rodzina Radia Maryja wzywa do pospolitego ruszenia na Jasną Górę, do serca niepokalanej Matki – Królowej Polski Maryi, bo na naszą Ojczyznę naciera bezbożny potop demoralizacji, niszczenia małżeństw i rodzin, gorszenia dzieci, niszczenia wiary w Pana Boga – podkreślił ks. bp Edward Frankowski.

– Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości. Doszli aż tutaj – pod Jasną Górę. Klasztor jasnogórski, ojcowie paulini, mieszkańcy Częstochowy i pielgrzymi wznosili wyrazy modlitwy wynagradzającej, dokonali ekspiacji należnej Panu Bogu i Matce Najświętszej, szczególnie za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tą tęczową aureolą. Grzech był publiczny. Domaga się publicznej ekspiacji. Nie ma wątpliwości, że wpisanie tęczy LGBT w aureolę świętości Matki Bożej Częstochowskiej jest obrzydliwością, zbezczeszczeniem tego wizerunku. Usiłowanie promowania grzesznych zachowań LGBT, zachowań homoseksualnych, ideologii gender jest uderzeniem w porządek natury ustanowionej przez Pana Boga. Jest nieposłuszeństwem wobec Boga Najwyższego, gdy do tego celu używa się jeszcze obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Te marsze równości uderzają w podstawowe wartości chrześcijańskie, a przede wszystkim w rodzinę – zaznaczył biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej.

Ks. Biskup odniósł się również do coraz częściej organizowanych tzw. marszów równości w polskich miastach, gdzie bezcześci się świętości katolickie.

– Dzisiaj w Kielcach, w dniu nabożeństw fatimskich, ulicami miasta odbywał się marsz równości. Bluźnierczy charakter tego zachowania zmobilizował do ekspiacji, do wynagrodzenia Panu Bogu za zniewagi mieszkańców Kielc. 25 maja podczas marszu równości w Gdańsku znów doszło do obrazy uczuć religijnych, do pohańbienia godności kobiety. Co najistotniejsze, marsz równości był zniewagą Boga. Pogarda symbolami religijnymi jest pogardą Boga, a zarazem jest pogardą człowieka, jest bluźnierstwem i nie może mieć społecznej akceptacji i przyzwolenia – zwrócił uwagę duchowny.

Atak na Kościół w ostatnim czasie staje się coraz bardziej zmasowany; dochodzi do ataków na księży i kościoły – dodał.

– We Wrocławiu kapłan został ugodzony nożem i poważnie zraniony. Nasłano także innego człowieka, który siekierą rąbał ołtarz w kościele. Zatem jednym z celów tej wojny religijnej, prowadzonej przez środowiska lewicowo-liberalne, jest usunięcie religii z przestrzeni publicznej, przez walkę z symbolami religijnymi czy wyrzucenie religii ze szkół. Atak na Kościół przybiera na sile. Urządzają prowokację w kościołach. Serwisy internetowe próbują niszczyć obraz znanych księży, a już w sposób szczególny atak przeciwko Ojcu Dyrektorowi, któremu wdzięczność się należy i szacunek największy za tyle dzieł i serca włożonego, za to, co zrobił już dla Kościoła i dla narodu. Dzieje się tak coraz częściej i w coraz to innych miejscach – powiedział w homilii ks. bp Frankowski.

Biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej zaapelował o walkę z terrorem środowisk lewackich na Kościół.

– Wynika z tego jeden wniosek: Nadszedł czas walki! Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy! Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych. Widzimy, że budzą się demony; szaleją, żeby zniszczyć to, co dobre, zwłaszcza w życiu młodzieży. Coraz wyraźniej widzimy te działania. Ale z drugiej strony widzimy wyraźnie błogosławione owoce nowego powiewu Ducha Świętego, który odnawia oblicze tej polskiej ziemi. Przykładem tego jest Rodzina Radia Maryja, która już 28. raz gromadzi się w pielgrzymce na Jasnej Górze, ażeby przyczynić się do oczyszczenia ducha narodu polskiego, aby rósł naród duchowo tak, żeby żadne siły zewnętrzne nie zdołały go zniszczyć. Naród można zniszczyć mocami militarnymi albo można zniszczyć mocami złego ducha; zniszczyć ducha narodu – wskazał ks. bp Edward Frankowski.

Za: http://www.radiomaryja.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Ks. bp E. Frankowski o atakach środowisk LGBT na Kościół: Nadszedł czas walki! Już dłużej cofać się nie możemy!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • bea pisze:

   Nie mozemy sie poddawac modlitwa Za Polske
   Akt poświęcenia się Dwom Sercom Jezusa i Maryi
   Akt od Jezusa (21.09.93) z objawienia „Prawdziwe Życie w Bogu” – Vassula Ryden :
   Nihil obstat: Biskup Felix Toppo, S.J., DD – 28 listopada 2005 r.; Imprimatur: Arcybiskup Ramon C. Arguelles, D.D., STL – 28 listopada 2005
   Akt poświęcenia się Dwom Sercom Jezusa i Maryi
   Wezwani proroctwami Twojego Słowa, o Panie,
   wiemy, ufamy i wierzymy, że tryumf Twego Najświętszego Serca
   i Niepokalanego Serca Maryi jest już bardzo bliski.
   Przychodzimy więc z pokorą poświęcić nas samych, nasze rodziny
   i nasz kraj Waszym Dwom Najświętszym Sercom.
   Wierzymy, że kiedy poświęcimy Wam nasz kraj,
   naród nie wyciągnie miecza przeciw narodowi
   i nie będzie już zaprawiania do wojny [Iz 2,4].
   Wierzymy, że kiedy poświęcimy nasz kraj
   Waszym Dwom Kochającym Sercom,
   cała duma i zarozumiałość ludzka,
   wszelka bezbożność i zatwardziałość serca
   zostaną starte, a miłość i dobro zastąpi każde zło.
   Wierzymy, że Wasze Dwa Najświętsze Serca
   nie oprą się naszym wzdychaniom i naszym potrzebom
   i w Swym Płomieniu Miłości usłyszą nas,
   i przyjdą uzdrowić nasze głębokie rany i przynieść nam pokój.
   O, Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi,
   tchnijcie w nas iskrę z Waszych Dwóch Serc,
   aby rozpalić nasze serca.
   Uczyńcie z naszego kraju doskonałe Mieszkanie Waszej Świętości.
   Pozostańcie w nas, a my w Was,
   abyśmy dzięki Miłości Waszych Dwóch Serc
   znaleźli Pokój, Jedność i Nawrócenie. Amen.
   Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa
   JEZUS: „Poświęćcie się wszyscy Mojemu Najświętszemu Sercu oraz Niepokalanemu Sercu waszej Matki.”(3.03.92)
   Akt Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa – akt z objawienia Jezusa – Vassula Ryden
   Akt Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi – akt z objawienia Maryi – ks. Stefano Gobbi
   http://www.duchprawdy.com

 2. Ania pisze:

  Mocne słowa bp. Deca: Chcemy mieć Polskę katolicką i Europę chrześcijańską!

  Chcemy mieć Polskę katolicką i Europę chrześcijańską; chcemy być w Europie, w której będzie się uznawało Boga za gwaranta ładu moralnego w życiu indywidualnym i społecznym, prywatnym i publicznym – mówił w niedzielę na Jasnej Górze biskup Ignacy Dec.

  http://telewizjarepublika.pl/mocne-slowa-bp-deca-chcemy-miec-polske-katolicka-i-europe-chrzescijanska,82461.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Z dzisiejszych ogłoszeń parafialnych mego kościoła ❤ 🙂
  "W tym roku mija 16. rocznica intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii."

 4. wobroniewiary pisze:

  W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE
  Pierwsze dni lata już za nami, zatem warto przypomnieć o godnym ubiorze w Kościele. Mimo, że pewne części naszej garderoby mogą nam nie przeszkadzać, pomyślmy o innych współuczestnikach Mszy Św., oraz zadajmy sobie podstawowe pytanie: do Kogo przychodzimy? Jak zatem nie powinniśmy być ubrani podczas tego najważniejszego spotkania?

  Krótkie sukienki, spódniczki i spodenki zdecydowanie odpadają. Powinniśmy również się wystrzegać odkrytych ramion, dużych dekoltów, obcisłych i prześwitujących ubrań oraz nieodpowiedniego obuwia. Klapki czy japonki są zdecydowanie nie na miejscu.

  Pamiętajmy o zwykłej, chrześcijańskiej przyzwoitości!

  https://www.pobudka.org/2019/06/23/w-progi-boze-w-godnym-ubiorze/

 5. Helena pisze:

  Wczoraj wraz z rodziną uczestniczyłam w kontrmanifestacji do marszu równości w Kielcach. Odmawialiśmy różaniec, koronkę do BM, zostało odprawione nabożeństwo ekspiacyjne. Zostały odśpiewane pieśni kościelne oraz odprawiona droga krzyżowa. Po ulewnym deszczu zebrało się około 150 osób, które wytrwały do końca. /Miasto liczy ok. 200 tys. mieszkańców/. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/kontrmanifestacje-do-marszu-rownosci-w-kielcach-najwiecej-osob-przed-kielecka-katedra-zdjecia/ga/c1-14273629/zd/37280143

 6. ja pisze:

  Wybory parlamentarne. Ojciec Tadeusz Rydzyk krytykuje PiS
  – W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni. Coś obrzydliwego puszczają w telewizji publicznej. Jaka to dobra zmiana? – pytał o. Tadeusz Rydzyk słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam.

  Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale (ważny jest – red) duch narodu. Owszem, jestem za tym co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć – powiedział o. Rydzyk.

  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-ojciec-tadeusz-rydzyk-krytykuje-pis-6402412940372097a

 7. Lilia pisze:

  Wszystkim, którzy przykładają wielką wagę do spraw materialnych, w tym zapasów, które może pożreć mól albo rdza, z serca dedykuję słowa z Ewangelii wg św. Mateusza:

  Dobra trwałe
  19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
  22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!
  24 5 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

  Zbytnie troski
  25 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę7 dołożyć do wieku swego życia? 28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249

 8. vishnu21kalkinAwatary-prawdziwy prorok odkrywca iskry pisze:

  iskra z polski dokończy dzieła zniszczenia Rydzyka, którego zresztą wielki upadek , przepowiedziała królowa Saby Michailda na końcu czasów odebrania godnosci przez Boga,od którego zreszta dostał wielki miecz A JAK RACINGER PRZEPOWIEDZIAŁ KOSCIOŁÓW JUŻ NIE BEDZIE I ZAKONÓW,TYLKO DUCHOWE DOPEŁNIENIE i proroctw wypełnienie,a Watykan zostanie zniszczony przez iskre z polski w jednej chwili

  • Renata Anna pisze:

   Do; vishnu21kalkinAwatary-prawdziwy prorok odkrywca iskry
   W powyższym tekscie jest kompletne pomieszanie z poplątaniem. Ani ładu, ani składu, czyli brak logiki!!! Nazywanie kogoś prawdziwym prorokiem nie jest dowodem na to, że takim jest!!!

   • wobroniewiary pisze:

    Wpuściłam to coś, aby pokazać Wam, że stronę czytają nie tylko katolicy i nie tylko zdrowi psychicznie 🙂

    • cure pisze:

     no niestety ale w PL nadal jest duzy problem z dopalaczami 😛

    • Maggie pisze:

     Co za bzdury⁉️ … „iskra z polski” (do tego przez małe „I” i co więcej… małe „P” ⁉️) „dokona 😳 zniszczenia Rydzyka etc etc etc (nie tylko, że sprzeczność za sprzecznością … ale … i ❗️brak szacunku również do Kapłana, który trwa na posterunku i dodaje ducha na falach stworzonego RM) .. Skoro, wśród „wypocin”, dla kontrastu ..awatary przez duże „A” … to dalszy „kociołkwik” wiele wyjaśnia, jaki to nieszczęśnik napisał takie „fixum dyrdum paradoksum”.
     Sprawa OCZYWISTA 😢
     potrzebny zespół (& team work):
     PSYCHIATRA
     i EGZORCYSTA

     Jezu, Ty się tym zajmij❣️

   • Grażyna K pisze:

    On chyba kpi z nas wszystkich jednak to chore i pomyśleć że tacy ludzie wchodzą też na tą stronę

  • Magda pisze:

   Pani Ewo – ładne kfiatki…-śmiac się czy płakać zastanawiam się czytając – ale Pani pewnie ma podobnych kilkadziesiat dziennie i juz ta głupota nie może śmieszyć… -strasznie współczuje i przytulam duchem;)
   +++

   • wobroniewiary pisze:

    Mam tego tak dużo, że jak wchodzę i czytam spam: 19200 komentarzy (w ciągu kilku godzin), to robię „zaznacz wszystko” i delete (usuń)
    Czasami zostają przez to usunięte i wartościowe komentarze, ale nie mam fizycznych możliwości przeglądania tysięcy komentarzy, które podnosza mi ciśnienie na maxa.

    Ten cały matołek, który dziś się produkuje już napisał ze 20 podobnych durnot..

 9. Ania pisze:

  Małopolska kurator oświaty bije na alarm!”Wychowawczyni czyta dzieciom poradnik: jeden stosunek nie wystarczy, aby być gejem”.

 10. m-gosia pisze:

  Ojej następny prorok.Prawdziwa iskra,a ten Rydzyk i Racinger to jacyś znajomi z podwórka.Z czego się cieszysz człowieku,że zniszczysz Watykan?Skąd się tu znalazłeś?W twojej intencji „Pod Twoją obronę”.Znaki przystankowe znasz?

 11. rysik pisze:

  Dzisiaj dotarła do mnie wiadomość o wznowie nowotwora (przerzutach) mojego krewnego. Jutro ma mieć badania, bardzo się boi, nie może spać z przejęcia. Prawdopodobnie czeka go operacja, chemioterapia, radioterapia. Czy mogę Was prosić o wsparcie w modlitwie w jego intencji?

 12. wobroniewiary pisze:

  Polska pod Krzyżem – nowa inicjatywa twórców „Wielkiej Pokuty” i „Różańca do granic”
  14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego., organizatorzy akcji „Polska pod Krzyżem” zapraszają na górę Świętego Krzyża – do najstarszego polskiego sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego w diecezji sandomierskiej – na wydarzenie, którego celem jest ożywienie wiary i odpowiedź na profanacje i grzech pedofilii w Kościele. „Przygotowujemy program, który ma przypomnieć nam korzenie naszej wiary, ale w sposób bardzo nowoczesny, oprócz modlitwy, spowiedzi, Mszy św., także za pomocą światła, dźwięku i obrazu. Przygotowujemy scenariusz, który – jestem przekonany – będzie dla uczestników wielkim przeżyciem” – mówi Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów.

  „Wielka Pokuta” i „Różaniec do granic” spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem wiernych, a „Różaniec…” doczekał się podobnych akcji w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W myśl stwierdzenia, że życie jest drogą, nadchodzi jednak czas na coś nowego. Bodasiński, zapytany o to, jak zrodził się pomysł kolejnego przedsięwzięcia, odpowiada:

  Zadzwonił pewien człowiek i powiedział: „Pięknie, zrobiliście Różaniec do granic, granice są już bezpieczne, ale co z tego, skoro środek się rozpada?”. I to nas uderzyło, że tak rzeczywiście może być. Po wielu modlitwach, rozmowach z kapłanami pojawiło się hasło „Polska pod Krzyżem”. (…) Chodzi o to, by Kościół – czyli my, cała wspólnota, cała Polska – wrócił do korzeni swojej wiary. By wrócić do początku, do momentu, w którym zrodził się Kościół, czyli pod Krzyż. […] To konieczne ze względu na obecny stan Polski, Kościoła, wiary. Dane są zatrważające. Spada liczba wiernych, młodzieży jest dramatycznie mało. Można nawet powiedzieć, że jedna cała generacja już opuściła Kościół. Mamy pokoleniową dziurę, którą będzie niezwykle trudno załatać. Spośród młodych Polaków w wieku 16–30 lat do Kościoła chodzi garstka. W szkołach łączy się klasy na lekcjach religii. Po bierzmowaniu jedynie minimalny procent młodych ludzi zostaje w Kościele. Ale również ci, którzy wciąż chodzą do Kościoła, są odrywani od tradycyjnych wartości. Kapłani, ludzie mocnej wiary, mówią, że nasza wiara staje się coraz bardziej fasadowa, serca już są inne, są gdzie indziej. Rozpada się co trzecie małżeństwo, normą stało się życie poza sakramentem małżeństwa.

 13. Ania pisze:

  Dulkiewicz zapowiadała podróż po Polsce z Okrągłym Stołem. Za replikę zapłaciła 133 tysiące i … została w domu.

 14. wobroniewiary pisze:

  Medjugorie zakazuje komunii do ręki

  Arcybiskup Henryk Hoser (76), wysłannik papieski do Medjugorje w Bośni, zakazał udzielania Komunii do ręki, pisze znany włoski dziennikarz, David Murgia na blogu IlSegnoDiGiona.com 8 lipca.

  Murgia przypomina, że ksiądz odpowiedzialny za włoskich pielgrzymów powiedział wiernym na oficjalnej mszy wieczornej 8 lipca: „z polecenie papieskiego wysłannika, od dziś będzie można przyjmować komunię wyłącznie do ust. I już nie w ręce”.

  Według Murgii, doniesienia zostały potwierdzone przez niezależne źródła. Takie kroki zostały podjęte, by zapobiec kradzieży hostii, które później sprzedawano za 500 Euro, napisał.

  Murgia prowadzi cotygodniowy program w telewizji włoskiego episkopatu, TV2000.

  https://gloria.tv/article/Nn6QydaqUStn2SVmbyPuGfrpT

 15. wobroniewiary pisze:

  Ellen Organ, znana dziś światu jako Mała Nellie od Świętego Boga, żyła w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku. Choć umarła zaledwie w wieku 4 lat i 5 miesięcy, jej postać nie została zapomniana. O jej beatyfikację modli się wielu wiernych nie tylko w Irlandii, z której pochodziła. To za jej sprawą święty papież Pius X obniżył wiek dla dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą z 12 do 7 lat.

 16. Maggie pisze:

  W 1640 roku: CUD NAD CUDY … dowody Bożej Interwencji nie do obalenia

 17. wobroniewiary pisze:

  Ksiądz zaatakowany podczas odprawiania Mszy św.
  Brazylijski duchowny został zaatakowany podczas odprawiania mszy świętej, w której uczestniczyło około 50 tys osób. Kobieta zepchnęła kapłana z wysokiego podestu. Tłum zatrzymał napastniczkę. Mimo incydentu kapłan odprawił mszę świętą do końca. Do zdarzenia doszło w stanie Sao Paulo

  https://www.tvp.info/43509088/ksiadz-zaatakowany-podczas-odprawiania-mszy-wideo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s