3 lipca – dzień obietnic różańcowych, przekazanych przez Matkę Bożą bł. Alanowi de Rupe

3 lipca obchodzimy dzień obietnic różańcowych. Obietnice te zostały przekazane przez Matkę Bożą bł. Alanowi de Rupe, dominikaninowi żyjącemu w latach 1428–1475 r. Błogosławiony Alan był wielkim orędownikiem różańca świętego i kontynuował dzieło jego rozpowszechniania zaczęte przez św. Dominika. Z wielkim zapałem zakładał bractwa różańcowe

Różańcowe obietnice Matki Bożej, dane św. Dominikowi i bł. Alanowi.

 1. Tym, którzy będą pobożnie odmawiali Różaniec, obiecuję szczególną opiekę.
 2. Dla tych, którzy będą wytrwale odmawiali Różaniec, zachowam pewne szczególne łaski.
 3. Różaniec będzie potężną bronią przeciwko piekłu; zniszczy występek i rozgromi herezję.
 4. Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra; w miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga i obudzi w sercach ludzi pragnienie szukania nieba.
 5. Ci, którzy zawierzą mi się przez Różaniec, nie zginą.
 6. Ci, którzy będą z pobożnością odmawiali mój Różaniec, rozważając jego tajemnice, nie zostaną zdruzgotani nieszczęściem ani nie umrą nie przygotowani.
 7. Ci, którzy prawdziwie oddadzą się memu Różańcowi, nie umrą bez pocieszenia Kościoła.
 8. Ci, którzy będą odmawiali Różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło Boże oraz pełnię Bożej łaski i będą mieli udział w zasługach błogosławionych.
 9. Szybko wyprowadzę z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały Różaniec.
 10. Prawdziwe dzieci mojego Różańca będą się radować wielką chwałą w niebie.
 11. To, o co prosić będziecie przez mój Różaniec, otrzymacie.
 12. Ci, którzy będą szerzyć nabożeństwo do mojego Różańca, otrzymają ode mnie pomoc w swych potrzebach.
 13. Otrzymałam od mego Syna zapewnienie, że czciciele mego Różańca będą mieli w świętych niebieskich przyjaciół w życiu i w godzinie śmierci.
 14. Ci, którzy wiernie odmawiają mój Różaniec, są moimi dziećmi – prawdziwie są oni braćmi i siostrami mego Syna, Jezusa Chrystusa.
 15. Nabożeństwo do mego Różańca jest szczególnym znakiem Bożego upodobania

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „3 lipca – dzień obietnic różańcowych, przekazanych przez Matkę Bożą bł. Alanowi de Rupe

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. gosc pisze:

  Prosze Was o modlitwę,tak bardzo nam jest potrzebna.Bóg zapłać

 3. rysik pisze:

  Podaję tutaj pewne ogłoszenie za Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia , może znacie osoby, do których jest ono adresowane i przekażecie?

  UWAGA! Ginekolog/położna pilnie poszukiwany.
  Stowarzyszenie Leczymy z Misją „Leczymy z misją” poszukuje dwie osoby na wyjazd do Kenii na przełomie lipca/sierpnia. W ramach projektu MAMA AFRICA chcą przeszkolić z opieki okołoporodowej lokalnych lekarzy.

  Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do lekarzy/położnych, którzy mogliby wyjechać na 2-tygodniową misję.
  Chętnych prosimy o kontakt bezpośrednio z Marią Trębacz m.trebacz@leczymyzmisja.pl.

  SZCZEGÓŁY PROJEKTU:
  Leczymy z Misją to niezależne stowarzyszenie, którego celem jest niesienie pomocy rozwojowej w kenijskich szpitalach poprzez wysyłkę sprzętu medycznego oraz prowadzenie szkoleń dla personelu. Leczymy z Misją to wyjątkowy projekt tworzony przez studentów medycyny, stomatologii, położnictwa, optometrii oraz lekarzy. W obecnym kształcie zajmujemy się polepszaniem jakości opieki zdrowotnej w krajach Globalnego Południa (obecnie Kenia oraz Uganda), jak i szkoleniem oraz mobilizacją studentów kierunków medycznych z całej Polski.

  Projekt MAMA AFRICA (opieka okołoporodowa) PILNIE poszukuje dwóch osób: ginekologa-położnika / rezydenta ginekologii i położnictwa / doświadczonej położnej do wyjazdu na ok. 2-tygodniową misję medyczną do szpitala misyjnego w Kenii na przełomie lipca/sierpnia. Na miejscu będziemy szkolić miejscowy personel z obsługi, zastosowania i interpretacji KTG, vacuum oraz edukować na temat niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego i stanów nagłych w położnictwie. Koszty transportu i zakwaterowania pokrywane są przez Stowarzyszenie Leczymy z Misją. Z racji prowadzenia szkoleń w języku angielskim, wymagamy jego znajomości w stopniu komunikatywnym. Więcej informacji o Stowarzyszeniu można znaleźć na stronie internetowej leczymyzmisja.pl lub na naszym fanpage’u na Facebooku.

 4. kasiaJa pisze:

  Jak zachować się na Mszy Świętej Trydenckiej

 5. Klara pisze:

  Animatorzy ruchu “Iskra z Polski”, 3 lipca 2019
  UWAGA PARAFIE! PILNE OSTRZEŻENIE!!!
  Niebo nas ostrzega, że w przyszłym tygodniu, korzystając z okresu urlopów i wakacji, w parafiach pojawią się osobnicy udający kapłanów. Może to być kolejny, najbardziej perfidny atak na Kościół, doskonale zorganizowany. W związku z tym należy:
  1. nieznajomych mężczyzn, podających się za księży czy zakonników, legitymować i nie dopuszczać do ołtarza bez dokumentów. Ponieważ te mogą być sfałszowane, dobrze by było dokonać ich weryfikacji w oparciu o katalogi diecezji i zakonów, istniejące w internecie.
  2. Nie godzić się na zastępstwo przez nich proponowane, gdyż byłaby to atrapa Mszy bez konsekracji i pozorowana spowiedź bez rozgrzeszenia i bez zachowania tajemnicy.
  3. Zwracać uwagę na to, czy nie mają swojego fotografa. Ich zdjęcia i filmy mogą być wykorzystane do ataku na Kościół.

  https://www.paruzja-iskraz.pl/uwaga-parafie%21-pilne-ostrzezenie%21%21%21

 6. Iga pisze:

  Ewa brakuje bardzo bezpośredniego linku do „Iskry z Polski”, językowych. Tak aby mozna je rozsyłać do cudzoziemców podając bezpośredni link, aby sobie po prostu kliknęli bo nie znajdą na tej stronie i w ogóle nie zrozumieją dlaczego takiego linku nie ma i nie potraktują tego poważnie
  Ja mogę wysłać kilkadziesiąt anglojęzycznych. Czy strona Paruzja przewiduje zrobic cos takiego?

 7. wobroniewiary pisze:

  Czy istnieją nawiedzone domy?

  Samootwierające się okna i drzwi, przemieszczające się przedmioty, dziwne hałasy i głosy, talerze, które same się tłuką, nagłe spadki temperatury, inwazja robaków… czy to możliwe, że nawiedzone domy istnieją? A może to tylko zbyt bujna wyobraźnia ludzi?

  Posłuchajmy rozmowy o. Remigiusza Trockiego OFMConv. i Pauliny Wysockiej o wpływie złego ducha na nasze domy i otoczenie

 8. Betula pisze:

  O zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

  Piękne budzące nadzieję świadectwo Marii Emanuel Dziemian warto posłuchać ( nowe nagranie )

 9. Iga pisze:

  Ewa, sorry wlasnie znalazłam teraz na ich stronie, czyli są juz i tak np link do ang wersji jest tu;

  Click to access ang-ost-ost-internet-jwxy8sp1.pdf

 10. pozdrawiam pisze:

  Pani Ewo, czy wie Pani może (lub ktoś inny kompetentny) czy tę modlitwę – odmawia ją często ks. Glas na początkach konferencji, ale on jest księdzem – może odmawiać każdy świecki?

  „W imię Boga Jedynego w Trójcy Przenajświętszej, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego uciekajcie złe duchy z tego miejsca, nie patrzcie, nie słuchajcie, nie niszczcie i nie wprowadzajcie zamieszania do naszej pracy i naszych planów, które poddajemy zbawczemu projektowi Boga. Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam: Oddalajcie się i nie wracajcie więcej tutaj. Amen.”

  https://adonai.pl/modlitwy/?id=94&skad=420&action=

  • wobroniewiary pisze:

   Odmawiam codziennie skrapiając przy tym mieszkanie wodą egzorcyzmowaną

  • Elżbieta pisze:

   Modlitwa Zofii Tajber – Rycerstwo św. Michała
   Modlitwa Rycerstwa Św. Michała Archanioła – http://www.kjb24.pl.

   Tej modlitwy NIE mogą odmawiać wszyscy świeccy!

   Modlitwę mogą odmawiać Rycerze i Członkowie wspomagający Rycerstwo św. Michała Archanioła. Pozostali świeccy mogą ją odmawiać za pozwoleniem księdza egzorcysty w szczególnych okolicznościach.

   W imię Boga + w Trójcy Jedynego przez zasługi i moc wszystkich Chórów Anielskich: Serafinów, Cherubinów, Tronów, Panowań, Mocarstw, Władz, Zwierzchności, Archaniołów i Aniołów Stróżów – rozkazujemy wam przeklęte duchy nieczyste: pychy, łakomstwa, zazdrości, gniewu, obżarstwa, pijaństwa, lenistwa, kłamstwa, bogobójstwa, bratobójstwa, dzieciobójstwa, zdrady i wszego złego – idźcie precz na samo dno piekła i pozostańcie tam na wieki wieków. Amen. A nie przeszkadzajcie Chrystusowi i nam budować Jego Mistycznego Ciała tu, na ziemi. Amen.

   Za zgodą Kurii Diec. Warszawsko-Praskiej z dnia 04.03.1998 r. nr 192/K/98

   • wobroniewiary pisze:

    To jest podobna, lecz inna modlitwa

    • Elżbieta pisze:

     Tak , ale właśnie onegdaj trafiłam na egzorcyzm prosty m.Pauli Tajber (teraz jakoś dziwnie nie mogę bo znaleźć), który jest bardzo podobny (albo to jest właśnie ta modlitwa przedstawiona przez „pozdrawiam” – nie pamiętam dokładnie treści ), gdzie okazało się, że nie wolno go odmawiać wszystkim świeckim. Nawet bym o tym nie wiedziała, bo nie wszędzie to zastrzeżenie jest napisane, ale miałam znajomą siostrę zakonną że Zgromadzenia Duszy Chrystusowej, ktora mi o tym powiedziała. Ta modlitwa, którą napisałam, jest rzeczywiście podobna, choć nie ta sama .

    • wobroniewiary pisze:

     No ja otrzymałam pozwolenie (jeszcze za asysty przy egzorcyzmach) – dlatego odmawiam

    • pozdrawiam pisze:

     To znaczy, że lepiej tej modlitwy wyżej przeze mnie podanej nie odmawiać? Bo ja raz ją odmówiłam, ale żadnych pozwoleń nie mam.

    • wobroniewiary pisze:

     najprościej – spytaj przy spowiedzi księdza i zastosuj się do jego rady czy polecenia

    • pozdrawiam pisze:

     Racja, dziękuję!

 11. wobroniewiary pisze:

  Ks. prof. Tadeusz Guz: Śmierć Jezusa. Skandaliczny mord sądowy

  Konferencja wygłoszona przez księdza profesora Tadeusza Guza w Gietrzwałdzie, podczas Dnia Pokutnego, 1 lipca 2019 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s