Wyznanie ekskomunikowanego kapłana… Kilka prawd wiary katolickiej o celibacie i modlitwa za kapłanów

„Historia ks. Michała Misiaka, wspaniałego kapłana i ewangelizatora, pokazuje jak bardzo dotyka nas w Kościele protestantyzacja i penteksotalizacja, a może lepiej powiedzieć subiektywizacja wiary”

Tomasz Terlikowski pisze:
Wysłuchałem wyznań Michał Misiak. Jestem ostatnim, który chce i może go oceniać. Oceny i sądu on zresztą teraz nie potrzebuje, a potrzebuje modlitwy i towarzyszenia.

Warto jednak przypomnieć kilka prawd wiary katolickiej. Obiektywnych prawd.

1. Celibat jest i ma być krzyżem. Cierpienie bezżenności, pragnienie małżeństwa jest w niego wpisane. Jeśli kapłan nie odczuwa braku, nie cierpi, nie pragnie żony i dzieci to żadna to rezygnacja, żadne poświęcenie. A psychologicznie, jeśli dojrzały mężczyzna nie doświadcza pragnienia małżeństwa i kobiety to albo jest niedojrzały, albo homoseksualny. Obie rzeczy dyskwalifikują do kapłaństwa.

2. Bóg nigdy nie powołuje nas do złamania przyjętych przed Nim zobowiązań. Jeśli przyjąłem sakrament małżeństwa lub kapłaństwa to Bóg przez Kościół potwierdził Swoją wolą mój wybór i nie będzie mnie wzywał do jego złamania, do niewierności. Jeśli wydaje mi się, że jest inaczej to… wydaje mi się. I moje subiektywne uczucia muszę poddać obiektywnym zasadom nauczanym przez Kościół.

3. Historia ks. Michała Misiaka, wspaniałego kapłana i ewangelizator, pokazuje jak bardzo dotyka nas w Kościele protestantyzacja i penteksotalizacja, a może lepiej powiedzieć subiektywizacja wiary. Wiara to nie jest kwestia uczuć i emocji, ale decyzji i realizacji woli Bożej. Tę wolę poznajemy w Kościele, a nie wbrew niemu.
Tomasz Terlikowski/Facebook

Wypowiedzi Michała Misiaka – www.facebook.com/profil

Od Administracji strony:
Cała prawda o ks. Misiaku, który „całym sercem pragnie być i księdzem, i mężem” (!) czyli walka z celibatem „na całego”.
„Chcę kochać i ewangelizować z żoną, bo miłość do żony to miłość oblubieńcza” – tłumaczy…. No tak, jako pastor będzie mógł mieć to i to – stąd chrzest u protestantów
Ps. Co myślicie o „pompejance” (od 1 lipca do 24 sierpnia) i/lub zanurzaniu we Krwi Chrystusa kapłanów (kto może to 1 część a kto może – to choć 1 dziesiątek) + Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa, aby przeszkodzić diabłu w jego „żniwach”. Mogę od jutra lub od wieczora dziś zapisywać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

85 odpowiedzi na „Wyznanie ekskomunikowanego kapłana… Kilka prawd wiary katolickiej o celibacie i modlitwa za kapłanów

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Cała prawda o ks. Misiaku, który „całym sercem pragnie być i księdzem, i mężem”! – czyli walka z celibatem „na całego” „Chcę kochać i ewangelizować z żoną, bo miłość do żony to miłość oblubieńcza” – tłumaczy….
  No tak, jako pastor będzie mógł mieć to i to – stąd chrzest u protestantów.
  Jak dla mnie – tytuł „Przyjmijcie proszę tych siedem słów…” jest bluźnierstwem i szydzeniem z „Siedmiu słów Pana Jezusa”
  Link:https://www.facebook.com/1680768697/videos/10212192542443692/

  • Ania G. pisze:

   Ja się zgłaszam do jednej dziesiątki,jeśli mogę wybrać to 2 bolesna biczowaniei litania do krwi Chrystusa musowo,a od pierwszego lipca również nowennę do Krwi Chrystusa za Kościół katolicki i kapłanów. Pozdrawiam i błogosławię,dziękuję za wpis mnie też to boli,płakać się chce

  • Marta 3 pisze:

   To przykład, jak bardzo człowiek może się pomylić i pogubić myśląc jednocześnie, że służy Bogu!!!! Gdyby chociaż odszedł i zaszył się, schował nie zadając kolejnych ran Kościołowi. Choćby przez szacunek do tego Kościoła, w którym był tyle lat! Po co to ogłaszać na Facebooku. Tak jakby kpił z tych którzy zostali. Modlę się… Ale też myślę jakże mały jest ten prawdziwy Kosciól… a będzie jeszcze mniejszy… Mała trzódka.

   • Wiesiek pisze:

    Ten człowiek się nie pomylił, on wybrał świadomie szatana, on i ona świadomie i uroczyście oddali się demonowi. Mimo to do końca życia będzie księdzem.
    Ich grzech, to grzech ciężki przeciw Duchowi Świętemu a jakie są tego konsekwencje każdy wie, jeśli by jednak miał jakieś wątpliwości to powinien zapytać wierzącego księdza. Wierzącego księdza trwającego przy Bogu Trójjedynym, bo inny usprawiedliwi, zamiecie pod dywan. Ci zaś wierzący którzy ustawili Boga na własną modłę będą klaskać i mówić, …jaki odważny…!?!?!? itd

    Jeśli chodzi o Lutra i jego „dzieło”, protestantyzm, które jest jemu przypisywane, w pamiętnikach zapisał pod koniec swojego życia, że to wszystko dyktował mu jego przyjaciel demon. To słyszałem od księdza a są tu sprytniejsi ode mnie mogą to odnaleźć w internecie żeby sprawdzić o ile mieliby wątpliwości w temacie.

    I jeszcze jedno
    […]„Historia ks. Michała Misiaka, wspaniałego kapłana i ewangelizatora,[…], czy ten kto napisał te słowa, zna znaczenie słów(?), wie co pisze? Czy może i on robi nam wodę z mózgu? Czy można nazwać ewangelizatorem głoszącego nauki szatana?

  • Basia pisze:

   Podejmę post za KS. Mam jednak wrażenie , że w tym wywiadzie świadomie czy nieświadomie manipuluje ludźmi. Ma ku temu zdolności .Najpierw buduje zaufanie, a później wprowadza innowacje.Boże , ratuj nas , jeśli będzie więcej takich księży, któż się ostoi. Wszystkim w głowach pomieszają. Jezu, Ty się tym zajmij…

 3. Jolantae pisze:

  Już czekałam na pompejanke, brakowało mi tej wspolnoty modlitwy. Tak po stokroć. Proszę o jakiekolwiek tajemnice.

 4. Jolantae pisze:

  Zjadło mi mój komentarz. Jestem za po stokroć. Bardzo czekałam na kolejną pompejanke. Jest mi obojętne co mi się przydzieli. Bóg zapłać.

 5. Czytelniczka pisze:

  Odmawiam codziennie część światła za Kaplanów….chętnie się zapiszę.

 6. sylwias pisze:

  Myślę że jest to bardzo potrzebne. Proszę tylko określić konkretnie czego się jako grupa WOWiT podejmujemy i ja się chętnie zapiszę.

 7. Betula pisze:

  Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

  Dzień siódmy

  Najświętsze Serce Zbawiciela, w moich tak wielu troskach i cierpieniach zwracam się do Ciebie z dziecięcą ufnością i błagam o pomoc i ratunek. Mam nadzieję, że mnie wysłuchasz, gdyż powiedziałeś:
  „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Dlatego przychodzę do Ciebie i błagam przez zasługi Twej Męki, za przyczyną Matki Najświętszej i wszystkich Twoich Świętych, udziel mi łaski, o którą Cię proszę…

  Najświętsze Serce Zbawiciela, Tyś uczyniło wszystko, aby nas zbawić. Dopomóż mi odwzajemnić się Tobie wiernością w wypełnianiu Twoich przykazań i moich obowiązków, jakie mam spełnić w tym życiu. Dopomóż mi, Panie, abym nie marnował darów otrzymanych od Ciebie, ale niech się staram wykorzystać każdy dzień dla Twojej chwały i zbawienia mojej duszy. Amen.
  Serce Jezusa, dopomóż, abym był Twoim wiernym sługą.

  Ojcze nasz,
  Zdrowas Maryjo,
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Sw. itd

  http://www.sanctus.pk

  • Betula pisze:

   Jezus żąda od nas zadośćuczynienia

   Jezus wziął na siebie grzechy całego świata, aby swoją śmiercią złożyć za nie Bogu Ojcu zadośćuczynienie. Wziął na siebie grzechy najdawniejsze: grzechy pierw­szych rodziców i wszystkich pokoleń, które po Adamie zamieszkiwały ziemię.
   Nigdy ludzie sami nie byliby zdolni godnie Boga przeprosić, bo za wielki dystans istnieje między ob­rażonym Bogiem, a grzesznym człowiekiem. Tylko Jezus Chrystus, Syn Boży, równy Ojcu mógł tego dokonać. A sposób tego zadośćuczynienia, jaki Jezus wybrał, ja­kiż był okrutny: śmierć. Śmierć w największym cierpie­niu i poniżeniu.
   Jak w przeszłych wiekach, tak i za naszych czasów bardzo dużo zła się dzieje: bluźnierstwa, zabójstwa, cudzołóstwa, świętokradztwa. Powinniśmy się poczuć do obowiązku, aby za te grzechy Bogu wynagradzać.
   Przypomnijmy sobie skargę, z którą Jezus zwrócił się do św.Małgorzaty Alacoque:
   „Oto Serce, które ukochało ludzi aż do wyniszczenia się, a w zamian otrzymuje świętokradztwa, oziębłość i brak uszanowania dla mnie w Sakramencie Miłości”.
   Pewnego dnia, po Komunii św. ukazał się Małgorzacie Jezus z krzyżem na ramionach, pokryty ranami i sińcami, ze wszystkich ran sączyła się krew. Popatrzył na nią smutno i powiedział: „Nie ma nikogo, kto by miał litość dla mnie, nie ma nikogo, kto by mi współczuł i brał udział w moim cierpieniu”.
   W jakiś czas później ukazał się Jezus znowu, w dniu. w którym pewien człowiek przyjął Komunię św. świętokradzko. Ukazał się jako związany i deptany stopami tego człowieka. Powiedział wtedy do Małgorzaty:
   „Patrz, jak postępują ze mną grzesznicy, jak odnawiają cierpienia mojej męki”.
   Małgorzata rzuciła się na kolana i zawołała: „Panie mój i Boże! Jeśli moje życie może się na coś przydać, jeśli mogłabym coś zrobić dla wynagrodzenia Ci za tę zniewa­gę, oto jestem Twoją niewolnicą, czyń ze mną, co Ci się podoba”. Jezus przyjął to zaofiarowanie się Małgorzaty i prosił ją o spełnienie jakiejś pokuty na wynagrodzenie tej świętokradzkiej Komunii. Nie wiemy jaka to była poku­ta.

   Mając w pamięci powyższe objawienia, ofiarujmy często Mszę św. i Komunię, jako wynagrodzenie za świętokradzkie Komunie tego dnia przyjęte.

   „Czytanki na miesiąc czerwiec”

 8. Ola pisze:

  Cos mi się tu nie zgadza …to że dojrzały mężczyzna może bez problemu żyć w celibacie np jako kapłan i nie pożądać kobiety ,nie oznacza ,że jest niedojrzały albo homoseksualny. Nie zgadzam się z tym ,koniec i kropka! Nie każdemu mężczyźnie muszą szaleć hormony i nie każdy mężczyzna musi walczyć ze sferą seksualną. Piszę to ja ,matka dwójki dzieci ,dla której seks mógłby nie istnieć i mam męża normalnego ,któremu seks również nie jest w głowie i nie mial żadnych problemów z kilkumiesięcznym życiem w celibacie ,kiedy bylo to konieczne .

  • Wojciech pisze:

   Ha Ha ! Jak słyszę od kobiety tekst ” że dla mnie seks mógłby nie istnieć ” To jakoś automatycznie uruchamia mi się mechanizm współczucia dla jej męża! I jest prawie pewne ,że to co ma w głowie mężczyzna przy takiej niewieście wywołuję nieustanny uśmiech u Pana Boga, który zna nasze myśli!

   • wobroniewiary pisze:

    Po co te złośliwości?
    Zaraz ktoś napisze „współczucia dla twojej żony” – i tak w kółko…

   • Ola pisze:

    To i ja się pośmieję haha :)))
    Dobra ,do rzeczy ,dobrałam się z mężem pod tym jednym akurat względem ,bo pod innymi bardzo się różnimy . Zawsze chciałam mieć męża ,któremu podobnie jak mnie, ta sferą będzie daleka i Bóg moje myśli wysłuchał . Inaczej nie mogłabym nigdy być z innym mężczyzną ,a do zakonu powołania nie czułam . P.s. oboje jesteśmy zdrowi

  • Anna pisze:

   Popieram Pani Olu, mam to samo zdanie,

 9. Ola pisze:

  U mnie jedynie dziesiątka różańca , do Pompejanki nie startuje ,obecnie mam sporo zobowiązań modlitewnych , mogę podjąć post za ks.Michała .
  Pamiętam o Was Wszystkich Wowitach – w modlitwie ❤️

 10. Renata Anna pisze:

  https://www.karmel.pl/25-czerwca/

  Gdy nadejdzie chwila próby, staw się zaraz w obecności Boga, Matki Najświętszej i wszystkich świętych, a szczególniej tych, których kochasz najwięcej. Oni są blisko ciebie, razem ze wszystkimi chórami aniołów, patrzą na ciebie i czekają wyniku walki; zachęcają cię do wierności i modlą się za ciebie.
  św. Rafał od św. Józefa (Kalinowski)

  Człowiek, cierpliwie znosząc utrapienie, staje się wypróbowanym w ufności – probatus. Bycie wypróbowanym powinno stać się powodem radości, ponieważ jest warunkiem przynależności do Boga. Sytuacje trudne to jakby drzwi, które co jakiś czas stają na drodze życia; drzwi, przez które trzeba przejść, aby stać się dojrzalszym. Przed Bogiem nie można stanąć w sposób przypadkowy, nieświadomy, nieoczyszczony, z miłością, która nie została sprawdzona. Taki jest sens życiowych zmagań. Apostoł Jakub nawołuje wprost do radości z ich zaistnienia: ”Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia. Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość” (Jk 1, 2). Boża mądrość wyraźnie wskazuje na taki sens trudnych doświadczeń ustami biblijnego mędrca: ”Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął jak całopalną ofiarę” (Mdr 3, 4-6. 9).

  Chwytać za serce. Mieć serce na dłoni. Kamień z serca. Serce nie sługa. Wkładać w coś całe serce. Każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka powiedzeń i frazeologizmów właśnie z sercem w roli głównej. Nic w tym dziwnego – to przecież jeden z najważniejszych organów w naszym ciele.

  Serce to najważniejszy element układu krążenia, bez którego po prostu nie moglibyśmy funkcjonować. W ciągu całego naszego życia wykonuje ponad trzy miliardy uderzeń i właściwie nigdy nie odpoczywa, a w trakcie zaledwie godziny przepompowuje ponad 300 litrów krwi. Warto pamiętać, że jest bardzo wytrzymały, ale nie niezniszczalny.
  PROSZĘ O MODLITWĘ W INTENCJI KSIĘDZA, KTÓRY OBECNIE PRZECHODZI OPERACJĘ SERCA!!! O ZDROWIE I SZCZĘŚLIWY PRZEBIEG OPERACJI.

  LUTER TEŻ TAK MYŚLAŁ JAK KS. MICHAŁ, CZUŁ SIĘ NIEWINNY, A PODZIELIŁ KOŚCIÓŁ, KTÓREGO RANA WTEDY ZADANA, KRWAWI DO DZISIAJ.

 11. Ola pisze:

  Jeżeli kapłan z powołania poślubił Boga i jest w żywej z Nim relacji ,to z każdą pokusą zwraca się z zaufaniem do swojej Jedynej Miłości i do swojego Jedynego Pragnienia . Bóg powinien być jedyną pasją każdego kapłana . A owszem ,kobietę może mieć,a nawet powinien i jest nią Maryja ❤️

 12. wobroniewiary pisze:

  Kochani, pojawię się tu dopiero wieczorem, do tego czasu komentarze będą w moderacji.

  Wpisujecie się, kto chce – a ja będę uzupełniać grupy do Nowenny Pompejańskiej
  Można zgłaszać całą część (np. radosną, światła, bolesną czy chwalebną) lub tylko jeden dziesiątek.
  Nie musi nas być dużo – byle codziennie był odmówiony jeden Różaniec (20 dziesiątków czyli potrzeba 20 osób) a co więcej – tym lepiej.
  Do tego w lipcu Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  Musimy walczyć o i za kapłanów – bo nawet najbardziej święty świecki nie dokona konsekracji i nie sprowadzi nam Pana Jezusa z Nieba

 13. Ola pisze:

  Zgłaszam się -1 dziesiątek + litania od lipca

 14. Marta21 pisze:

  Proszę o część bolesną Różańca .

 15. Renata Anna pisze:

  Proszę jedną dziesiątkę Zmartwychwstanie, lub dowolną wolną.

 16. BasiaD pisze:

  Ja chcę!
  Taj. Światła: Cud w Kanie Galilejskiej.

 17. Ewelina pisze:

  Zgłaszam się do pompejanki – jedna część

 18. Gabi2x2 pisze:

  Zgłaszam się do dowolnej części proszę mi przydzielić….

 19. mcc2 pisze:

  Wygląda na to że zaczeła się jakaś czarna seria.następny kapłan oddlaił się od Boga, Postąpił inaczej niż powinien i wczoraj zakończył rozdział swojego życia .

 20. Bożena pisze:

  Właśnie dzisiaj dowiedziałam się; kapłan z trzydziestoletnią posługą ,po procesji Bożego Ciała ogłosił , że występuje z kapłaństwa. Co za tym idzie – rodzina rozbita.! Proponuję dziesiątek różańca ,cz. radosną odnalezienie Jezusa w świątyni.

 21. Lucyna Barbara pisze:

  Świetny pomysł, zamiast biadolenia walczmy o kapłanów razem z Maryją. Proszę o cześć radosną

 22. wobroniewiary pisze:

  Dziś modliłam się za Was wszystkich przy figurze św. Michała Archanioła, a wcześniej jeździłam do innego miasta do dentysty
  Po rwaniu zęba pojechałam na 2 godz. do kościoła, w którym było nawiedzenie figury św. Michała
  Teraz muszę się położyć z wielkim bólem głowy i jak przejdzie – to wtedy uwolnię komentarze i będę zapisywać do nowenny za kapłanów
  Ale najpierw muszę dojść do siebie, bo bardzo ale to bardzo głowa boli i nie będę wymyślać intencji – krótko „Nowenna Pompejańska za kapłanów”

  A tu kolejny przyprawia o zawrót głowy 😦
  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/lubelski-ksiadz-odchodzi-z-kaplanstwa-oficjalnie-poszedlem-na-urlop,n,1000245443.html

 23. Grzegorz13 pisze:

  Tajemnice radosne poprosze

 24. Renata Anna pisze:

  Cytaty; Ojca Jacka Salija OP
  „Gorliwość i świętość księży świadczy o wierze i pobożności ludu, z którego ci księża wyrośli i wśród którego pracują. Z drugiej zaś strony, brak gorliwości czy nawet niegodność księży może odzwierciedlać bylejakość wiary w środowiskach, w których ci księża się wychowali i w których przebywają. Oczywiście, człowiek jest osobą i to on sam podejmuje czyny dobre lub złe, jednak nie da się zaprzeczyć temu, że inni ludzie oraz całe środowiska wywierają realny wpływ na nasze postępowanie.”

  „Warto jednak – ilekroć natrafimy na duchowo pogubionego księdza, czy w ogóle na duchowo pogubionego człowieka – uświadomić sobie, że my wszyscy, spośród których ci ludzie wyszli i wśród których przebywają, ponosimy jakąś współwinę za ich grzech.”

  • Kaśka pisze:

   Poziom agresji wobec Kościoła i religii katolickiej jest niepokojący. U nas w mieście leciały wyzwiska podczas procesji Eucharystycznej ostatnio…

 25. Anna pisze:

  Mam prośbę do jednej z czytelniczek bloga
  Jakiś czas temu opisywała jak radzi sobie z atakami złego, tzn łączyła cierpienia z nimi związanie z Ofiarą Jezusa. Czy ta osoba mogłaby jeszcze raz napisać tekst modlitwy, którą przy tym odmawia. Starałam się ostatnio odtworzyć ją z pamięci, ale niewiele z tego wyszło. Z góry dziękuję 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę:
   Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże oraz cierpienia dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata

 26. Gabriela pisze:

  Pompejankę proszę,obojętnie jaką część od 1lipca.Gabriela M.

 27. Czytelniczka pisze:

  Pani Ewo, czyli dla mnie część światła, tak? Czy inna?

 28. Henryka K pisze:

  H.k.27 prosze o tajemnice chwalebna

 29. Sylwia pisze:

  Kochani proszę was o modlitwę w intencji mojego brata który bardzo źle się czuje a ma ważny wyjazd służbowy. Aby dał radę i wrócił cały i zdrowy. Bóg zapłać.

 30. Sylwia pisze:

  To smutne..😥 . Wydawać by się mogło że tacy kaplani są blisko naszego Kościoła blisko Maryi, a tu kolejny przykład że tak nie jest. Potrzeba wielu modlitw za kapłanów by nie błądzili.
  My zwykli ludzie też błądzimy ale to właśnie kapłan ma jeszcze trudniej. Ciąży na nim ogromna odpowiedzialność gdyż pociąga za sobą ludzi. I to właśnie pasterz musi iść drogą Boga, drogą prawdy. Gdy kapłan błądzi to cały lud na tym cierpi. Ale smutne to wszystko. Jednakże Bóg przygotowuje swój Kościół po przez takie doświadczenia. By pokazać kto w nim tak naprawdę zostanie. Zostaną Ci którzy naprawdę są oddani Bogu. +💕.

 31. Monika pisze:

  Polecam każdemu:
  Ks. Piotr Pawlukiewicz – Czy rozumiemy jak Jezus dokonuje zbawienia?

 32. Ewa pisze:

  poproszę 1 dziesiątek plus litania

  Medjugorie Orędzie 25.06.2019
  Orędzie otrzymane w 38 rocznicę objawień w Medjugorje

  „Drogie dzieci! Dziękuję Bogu za każdego z was. Dziatki, w szczególny sposób dziękuję wam za to, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. Przygotowuję was na nowe czasy, abyście byli mocni w wierze i wytrwali w modlitwie, aby poprzez was działał Duch Święty i odnowił oblicze ziemi. Modlę się z wami o pokój, który jest najdrogocenniejszym darem, choć szatan chce wojny i nienawiści. Dziatki, bądźcie moimi wyciągniętymi rękoma i dumnie idźcie z Bogiem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ”

 33. Wiesława pisze:

  Poproszę dla mnie i mojej siostry po jednej części różańca .Tajemnice losowe przyjmę z pokorą.
  Wiesława ze Świdwina.

 34. Aniela pisze:

  Ksiądz Misiak chyba zapomniał o ” Pieśni nad pieśniami”
  Myślę, że pogubił się w swoim Kapłaństwie.
  Nie tylko dla Kapłanów jest ważny celibat, czystość.

  O to moje świadectwo dla Kapłanów wątpiących.

  Mojego męża zwabiła kobieta, której syn założył sektę. Tam jest cała jej rodzina. Wabili go od wielu lat a ja nic o tym nie wiedziałam . W okrutny wprost sposób niszczył mnie i naszą rodzinę ‚. Kiedy jego zamiary nie udały się, odszedł i ożenił się z nią.
  Ja przez prawie 20 lat przechodziłam prawdziwe piekło na ziemi. To cud, że żyję i do tego jestem zdrowa.
  Dzisiaj choć przeszłam piekło na ziemi i jestem sama, jestem najszczęśliwszą osobą na świecie.
  Od wielu lat wypełniam prośbę Matki Bożej Fatimskiej, która wzywa do pokuty i wynagradzania Jej Niepokalanemu Sercu z wszystkimi warunkami.

  I choć jestem sama to żyję w czystości i wierna Sakramentowi Małżeństwa.
  I wiem co to znaczy być Oblubienicą Boga.

  Czuję ogromną miłość w sercu do Jezusa I Matki Bożej, która jest moją najczulszą mamą.
  Doświadczam tej miłości każdego dnia. To cudowne ciepło miłości, które czuję w sercu po spożyciu Ciała Chrystusa podczas Eucharystii, w czasie modlitwy różańcowej.
  Doświadczam ICH obecności kiedy zamknę oczy, tak jak by stali tuż przy mnie.
  To niezasłużony dar jaki otrzymałam.

  Tylko życie w czystości i wierność Bogu może dać Kapłanom takie zjednoczenie z Bogiem, siłę i moc Ducha Świętego by prowadzić ludzi do tego czego pragną najbardziej – do osobowego doświadczania Boga, do kontemplacji.
  Nie oszukujcie się kochani Kapłani, że prowadząc podwójne życie lub nie żyjąc w czystości w celibacie doświadczycie tego.
  A zapewniam Was, że to największe szczęście na tym świecie jakie można doświadczyć tutaj na ziemi.
  Matka Boża zwycięży ciało i jego pożądliwości kiedy staniecie się jej niewolnikami .
  Po za tym nie ma życia duchowego bez umartwień.
  Celibat i czystość to ofiara.
  A czy Jezus nie złożył największej ofiary, swoje życie?

  Będę się za Was gorąco modliła, żebyście byli wierni swojemu powołaniu,

  Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

  Szczęść Wam Boże .
  Niech Matka Boża, która jest Matką Kapłanów prowadzi Was do zjednoczenia z Oblubieńcem Jezusem i wyjedna Wam u Boga życie wiarą, nadzieją, miłością, życie wyłącznie dla Boga a poprzez niego dla Owczarni Jego.
  To droga do prawdziwego szczęścia!!!!!!

 35. Pytająca pisze:

  Biskup więc ma być nienaganny, mąż jednej żony, czujny, trzeźwy, przyzwoity, gościnny, zdolny do nauczania;
  Pierwszy List św. Pawła do Tymoteusza 3:2. A dalej o diakonach podobnie. Dalej o czasach kiedy zabronią wstępować w związki małżeńskie.

 36. Agnieszka W. pisze:

  Poproszę 1 dziesiątek różańca świętego dla Marylki.
  Z Panem Bogiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s