Ks. Adam Skwarczyński: Różaniec przed Najświętszym Sakramentem – tajemnice radosne

Wydawnictwo „ISKRA Z POLSKI” rozpoczyna druk nowej pozycji autorstwa ks. Adama Skwarczyńskiego: RÓŻANIEC. Są to 4 cykle rozważań po 20 tajemnic w każdym:
– Różaniec jako egzorcyzm,
– Różaniec na czas oczyszczenia świata,
– Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz
– Różaniec dla Nowego Świata

Różaniec przed Najświętszym Sakramentem

1 – Zwiastowanie

O Jezu, Słowo Ojca, Synu Przedwiecznego, z miłości do nas stałeś się Synem Maryi, i od tamtej pory na zawsze zostałeś z nami. Ukryty w łonie Matki Najświętszej jak w Hostii, uczyniłeś Maryję swoim pierwszym Tabernakulum. Witaj Jezu, Synu Maryi, Tyś jest Bóg prawdziwy w Świętej Hostyi. O jak wdzięczni Ci jesteśmy za wiarę, która przywiodła nas do Ciebie. Witaj we wszystkich miejscach na ziemi, także w najbardziej ukrytych. Witaj w Hostiach znieważonych, w świątyniach zbezczeszczonych i zamkniętych, witaj opuszczony przez ludzi, a wielbiony tylko przez Aniołów. Nasz hołd, który Ci składamy, łączymy z ich hołdem. Niech jak najszybciej cała ziemia, oczyszczona z grzechu i zła, stanie się Twoją wielką świątynią. Amen.

2 – Nawiedzenie

O Jezu, Matka Najświętsza niesie Ciebie ukrytego jakby w pierwszej procesji, a Jej łono jest dla Ciebie pierwszą monstrancją. Otacza Was zjednoczonych w miłości cisza, pokój i radość, otaczają chóry anielskie. Duch Święty objawia Twoją obecność Elżbiecie i ukrytemu w jej łonie Janowi. Ziemia, pokryta wiosennymi kwiatami, rozkwitła Twoją obecnością z nami, spełnił się cel jej istnienia: to dla Ciebie stworzył ją Ojciec. Witaj we wszystkich miejscach na ziemi, także w najbardziej ukrytych. Witaj w Hostiach znieważonych, w świątyniach zbezczeszczonych i zamkniętych, witaj opuszczony przez ludzi, a wielbiony tylko przez Aniołów. Nasz hołd Ci składany łączymy z ich hołdem. Niech jak najszybciej cała ziemia, oczyszczona z grzechu i zła, stanie się Twoją wielką świątynią. Amen

3 – Narodzenie

O Jezu, narodziłeś się w niewielkim miasteczku, którego nazwa zawierała w sobie proroctwo, tak bardzo dzisiaj dla nas czytelne: od tamtej pory ziemia jest „domem Chleba”, Twoim domem, i do końca nim pozostanie. To prawda, że i dzisiaj otacza Cię zima ludzkich grzechów, obojętność możnych, wrogość Herodów… Jednak masz nas, ubogich jak pasterze, gotowych otaczać Cię miłością i mówić innym o Tobie. Witaj we wszystkich miejscach na ziemi, także w najbardziej ukrytych. Witaj w Hostiach znieważonych, w świątyniach zbezczeszczonych i zamkniętych, witaj opuszczony przez ludzi, a wielbiony tylko przez Aniołów. Nasz hołd Ci składany łączymy z ich hołdem. Niech jak najszybciej cała ziemia, oczyszczona z grzechu i zła, stanie się Twoją wielką świątynią. Amen.

4 – Ofiarowanie

O Jezu, ofiarowany zostałeś Ojcu w świątyni przez kapłana-urzędnika, o sercu zamkniętym na Bożą łaskę, pozostającego w ciemnościach. Uwielbił Cię za to Symeon, oświecony przez Ducha Świętego, rozpoznała Cię prorokini Anna, przynosząc Ci wszystkie swoje czuwania i posty. Bądź dzisiaj światłością swoich kapłanów, ukrytych i prześladowanych, mężnych świadków Twojej miłosnej obecności z nami. Witaj we wszystkich miejscach na ziemi, także w najbardziej ukrytych. Witaj w Hostiach znieważonych, w świątyniach zbezczeszczonych i zamkniętych, witaj opuszczony przez ludzi, a wielbiony tylko przez Aniołów. Nasz hołd Ci składany łączymy z ich hołdem. Niech jak najszybciej cała ziemia, oczyszczona z grzechu i zła, stanie się Twoją wielką świątynią. Amen.

5 – Znalezienie

O Jezu, w tej tajemnicy ból z utraty Ciebie splata się z radością odnalezienia Ciebie w świątyni przez ziemskich Rodziców. Iluż Twoich uczniów dzisiaj gorączkowo Cię szuka, gotowych biec daleko i pokonać wiele przeszkód, by Cię znaleźć w Twym eucharystycznym ukryciu! Teraz może żałują, że nie wykorzystali spokojnego czasu, gdy mieli Cię blisko… Racz przyjąć ich miłość i zaspokoić głód ich duszy. Witaj we wszystkich miejscach na ziemi, także w najbardziej ukrytych. Witaj w Hostiach znieważonych, w świątyniach zbezczeszczonych i zamkniętych, witaj opuszczony przez ludzi, a wielbiony tylko przez Aniołów. Nasz hołd Ci składany łączymy z ich hołdem. Niech jak najszybciej cała ziemia, oczyszczona z grzechu i zła, stanie się Twoją wielką świątynią. Amen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Różaniec przed Najświętszym Sakramentem – tajemnice radosne

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  28 czerwca zapraszamy do Niepokalanowa na
  ŚWIATOWĄ SZTAFETĘ RÓŻAŃCOWĄ o świętość kapłanów 🙏

  Do północy, 28 czerwca, cała ziemia zostanie opasana modlitwą za kapłanów Kościoła katolickiego. Niepokalanów podejmie Sztafetę Różańcową od EWTN Alabama (USA) i przekaże ją dalej do Irlandii, do Maryjnego sanktuarium w Knock.
  START: Kaplica św. Maksymiliana – godz. 15.00

 3. wobroniewiary pisze:

  † Każdy, kogo powołałem do postępowania drogą Ewangelii w Mojej bliskości, powołany został nie tylko dla siebie samego, ale aby wraz ze Mną przywoływać te dzieci Moje, które są oddalone ode Mnie, zwabione ułudą świata i kłamstwem szatana. Aby pomagać im powracać na drogę Prawdy i Miłości i wysługiwać im zbawienie.

  Niech cię nie zraża ich wygląd, postępowanie zachowanie wobec ciebie czy innych.
  Jeśli twój brat dostał się w pazury drapieżnego zwierza – choćby nawet wskutek własnego braku roztropności i posłuszeństwa wobec Ojca i wydaje krzyki niemiłe dla twego ucha lub szamocze się, potrącając cię boleśnie; czy wówczas zajmiesz postawę obojętnego widza urażonego jego zachowaniem i krytykującego go? Potępiającego?
  Czy raczej z troską i współczuciem starasz się go uwolnić i wyratować, i czy nie wzywasz pomocy kogoś, kto jest silniejszy od ciebie i na kogo możesz liczyć?

  Czyń podobnie wobec każdego, kto uwikłany jest w pajęczynę zła, jaką osnuty jest świat, a której nici w mniejszym lub większym stopniu dosięgają wszystkich ludzi. Z troską, miłością i współczuciem wstawiaj się za każdym – tym usilniej, im większemu złu ulega.
  Trzeba dostrzegać zło i ratować ludzi z gorliwością i samozaparciem, i nigdy nie odwracać się z niechęcią lub obojętnością od człowieka, który kieruje swe kroki w stronę ciemności.

  Po to dałem ci poznać Moją Miłość i po to obdarowałem cię wieloma łaskami, abyś wszędzie, gdzie jesteś, wstawiała się za braćmi i pomagała im. Po to jesteś na świecie wśród ludzi, aby to czynić z miłością. Modlitwą i ofiarą góry możesz poruszyć – także góry zła, jakie nagromadziły się w czyimś sercu.

  Nie potępiać nikogo, choćby wielkie zło uczynił, to minimum, do którego zobowiązany jest każdy chrześcijanin Ci, których powołałem na Apostołów Miłości Mojej zobowiązani są do służby, modlitwy i ofiary w intencji ludzi poddanych złu i czyniących zło.
  Proś Ojca Niebieskiego o umiejętność takiej reakcji wobec każdego, a szczególnie wobec tych, od których ty lub ktoś bliski twemu sercu zaznał zła.
  Twoją powinnością jest nie tylko nie potępiać, ale zbawiać. Razem ze Mną i tak jak Ja.

  Alicja Lenczewska „Słowo pouczenia” # 245

 4. pozdrawiam pisze:

  Czy uważacie, że gra w totolotka i kupowanie zdrapek lotto można uznać za grzech? Znalazłam informację, że sam totolotek jest neutralny o ile nie ma uzależnienia, ale czy rzeczywiście? Skoro kupujący liczy na szczęście, że może wygra, to czy to może być grzech? Tak samo z tymi zdrapkami… To jest w sumie przejaw hazardu. Jak wy byście do tego podeszli?

  • Joan pisze:

   A czy to oddziela od Boga czy nie?
   Jesli jest to obsesysjne to tak, ale jesli jest to kwestia dawania sznasy to czemu nie?

   Jest tez kawal czy historia o tym jak ktos sie modlil o wygrana na loteri, modlil sie przez lata, gorliwie…
   Wkoncu Pan Bog sie wkurzyl i mu odpowiedzial:
   -To kup chociaz jednego losa!
   To stara historia w kazaniach, ze czesto modlimy sie o rozne rzeczy a nie pozwalamy Bogu dzialac, ich realizowac.

  • Monika pisze:

   Ludzie robią różne dziwne rzeczy i jeszcze przeważnie sobie to tłumaczą, że to w końcu przecież nic złego, że to Panu Bogu się podoba, że jak nie robisz czegoś nałogowo, to musi być dobre – bo czemu nie? Tym się usprawiedliwiają, że to nie nałóg.
   Podobnie i to: czy zapalenie papierosa, przecież tylko jednego jest dobre i podoba się Bogu? I czy rzeczywiście na jednym się kończy? Jakby na jednym się kończyło, to nie byłoby tylu palaczy i tylu nowotworów płuc. Mój tato zmarł na raka płuc a nie palił około 25 lat, po ty jak rzucił. Dlatego nieważne kiedy paliłeś. Było to latami jak palił, choć minęło wiele czasu od rzucenia, to miało to i tak kolosalne znaczenie, że sięgnął po papieros, najpierw jeden.
   Czy obejrzenie filmu pornograficznego to też nic takiego? Tłumaczenie, że to tylko jeden film nie zmienia faktu, że się go obejrzało.
   Na studiach o żywieniu człowieka pani doktor tłumaczyła nam, że są badania naukowe, które jasno i jednoznacznie stwierdzają, że wypicie przez ciężarną tylko jednego kieliszka alkoholu (obojętnie jakiego) może mieć nieodwracalne skutki dla dziecka, różne wady, choroby w przyszłości i mieć wpływ na całe jego dalsze życie, a więc dziecku można bardzo tym zaszkodzić. Nawet już jedną lampką wina. Prawie nikt nie chciał w to wierzyć ale takie są fakty.

   • Monika pisze:

    Jest też tak, że ludzie szukają szczęścia w pieniądzach, widząc je potem już tylko tam, w pieniądzu, choć przecież każdy zna powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. Obserwując wiele osób w życiu czasem stwierdzałam, że w to powiedzenie najwyraźniej nikt nie wierzy, a na pewno ci, którzy grają w totolotka czy inne tego typu gry hazardowe (bingo, poker, ruletka i tysiące innych gier), wymyślonych przez złego, by ludzi upodlić, zniszczyć, niekoniecznie tylko dla zabawy. Chodzi o to, żeby łatwo i bez trudu wygrać, bo to jest szczęście, w mniemaniu wielu. Czy rzeczywiście to takie szczęście? Nie myślą tak ci, których dotknął hazard w rodzinie.
    Na naszym ślubie dostaliśmy w prezencie los z totolotka – tak pięknie, zmyślnie, śmiesznie i z wielką fantazją opakowany, że już cała ta jego oprawa wzbudzała wiele śmiechu i radości. Jednak wtedy czułam, że było to dane z miłością, od serca i w tej sytuacji nie oceniłam tego jednoznacznie źle, bo wynikało to z tego, że życzyli nam dobrze, jak najlepiej, że chcą byśmy poczuli się tak, jakbyśmy wygrali los na loterii. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam – jakby ten ślub a raczej to małżeństwo było zaznaczone takim swego rodzaju symbolem, niczym los wygrany na loterii. Małżeństwo jest dla mnie takim losem na loterii, na który sobie niczym nie zasłużyłam – obrazowo. Bo przecież nic nie ucieszyłoby mnie bardziej, nawet największa wygrana w historii.

   • Monika pisze:

    Poza tym na tę sprawę trzeba też popatrzeć pod innym kątem. Wielka wygrana w totolotka najpewniej okupiona jest cierpieniem bardzo wielu rodzin. Ogromna liczba rodzin cierpi przez nałogi hazardowe konkretnych osób z tych rodzin, skutkujące utratą dorobku życia, domów, rozpadem małżeństw. Znałam kiedyś kilka osób z sąsiedztwa, które wydały fortunę w totolotka, wszystko co miały, wykradając rodzinie i nie tylko rodzinie.

  • 🙏 pisze:

   Czcigodna Sługa Boża Madeleine Delbrêl grała w totolotka.

   • wobroniewiary pisze:

    Ks. Adam zawsze mówi, że na totolotku łapę położył diabeł.
    Jak zechcesz za wygraną pomóc innym ludziom czy wspomóc Kościół to nigdy nie wygrasz, wystarczy wpisać w google i poszukać, jak kończą wygrani lub ich krewni – zawsze jakieś nieszczęście, plajta, samobójstwa itp. itd.

    Nie będę podawać linków ale kilka tytułów:
    „Wygrali szóstkę w Lotto i… skończyli na BRUKU! Tragiczne losy milionerów”
    „Wygrał w Lotto 3 mln zł, po kilku latach został prawie z niczym”
    „Wygrali fortunę, ale stracili szczęście”

   • Monika pisze:

    U Boga nie ma nic niemożliwego.
    A Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego Mateusz Talbot, o którym mówi się potocznie święty alkoholik? Zaczął szukać pomocy u Boga i znalazł tę pomoc, po wielu latach wyspowiadał się, chodził codziennie na Mszę Św, dużo się modlił, najczęściej na różańcu. Abstynentem pozostał przez 41 lat.
    Różne są drogi do świętości i każdy ma inną.
    A my, skoro z samego naszego życia, z tego co wokół obserwujemy, widzimy i wiemy w końcu do czego może (choć nie musi) prowadzić jakikolwiek nałóg, czy to hazard, czy nałóg alkoholowy, czy np. bez potrzeby niebezpieczna, bardzo szybka jazda samochodem czy motocyklem, to nie musimy zaraz udowadniać, że nas to nie dotyczy, że nie wpadniemy w uzależnienie, że nic się nie stanie i spokojnie wystawiamy swoje życie i zdrowie na próbę. Tak samo jak nie wystawimy Pana Boga na próbę, by przekonać się czy to się źle skończy czy może jednak dobrze.

    Nie wszyscy zdążą też bezpiecznie dorosnąć, by ta życiowa i Boża mądrość do nich dotarła a przykładem są corocznie dziesiątki młodych, którzy skacząc jako młodzi ludzie na tzw. główkę do płytkiej wody (myśląc, że jest głęboka) zostali bezpowrotnie sparaliżowani i w swej bezmyślności i beztrosce cierpią do końca życia, razem ze swoimi bliskimi. W 2019 roku tez tak zapewne będzie, jak co roku, bo lato jak zwykle będzie gorące a młodzi często mają to do siebie, że lubią się nie słuchać, zwłaszcza gdy są w upojeniu alkoholowym. Utonięć w tym sezonie podawali w radio: już było 6 osób, najczęściej są to osoby pod wpływem alkoholu i niekoniecznie alkoholicy ale młodzi ludzie po spożyciu.

  • 🙏 pisze:

   Czcigodna Sługa Boża Madeleine Delbrêl
   ,,uważana przez wielu za jedną z ważniejszych
   postaci duchowych XX w., kiedy nie miała pieniędzy,
   grała w totolotka”.

   ,,TRAMWAJEM NA MISJE
   (…)
   Pasje: człowiek i Kościół
   Kiedy nie miała pieniędzy, grała w totolotka. Raz czy drugi Pan Bóg potraktował poważnie jej determinację. Mogła wtedy zrealizować jakiś „szalony plan” pomocy komuś czy podróży. Pojawia się tu także wątek polski. Gdy dowiedziała się, w 1961 roku, o śmierci przyjaciela – reżysera Andrzeja Munka – zostawiła bieżące sprawy i wyruszyła do Warszawy, by być blisko jego żony Joanny. Co jakiś czas jeździła do Rzymu – tylko po to, by spędzić cały dzień przy konfesji św. Piotra i modlić się za Kościół. Uważała, że są łaski, które można wyprosić tylko w Rzymie. Wracała z nowymi siłami, a często także z odpowiedzią na konkretne pytania. A miała ich sporo. Delikatna sprawa „księży robotników”, z którymi była zaprzyjaźniona. Życie wśród komunistów, które dla świadomej chrześcijanki było swego rodzaju paradoksem i ciągłym wyzwaniem. Odpowiedzialność za grupę kobiet, które z nią dzieliły życie radami ewangelicznymi. Kłopoty zdrowotne. Problemy finansowe. Praca ponad siły. Ciągłe przynaglenie do działania, ale jednocześnie do kontemplacji…

   Po powrocie z którejś z wizyt w Wiecznym Mieście dowiedziała się, że została zaproszona na audiencję u Ojca Świętego! Ona jednak, nieświadoma niczego – bo zaproszenie dziwnym trafem do niej nie dotarło – modliła się w tym czasie w bazylice św. Piotra… Natychmiast pisze do papieża list z przeprosinami. To przecież nieeleganckie nie stawić się na umówione spotkanie! A poza tym miała mu tyle spraw do przekazania…

   Pisarka, poetka, eseistka, asystentka socjalna,
   mistyczka – Madeleine Delbrêl uważana jest przez wielu
   za jedną z ważniejszych postaci duchowych XX w.”

  • 🙏 pisze:

   KKK 2413 Gry hazardowe (karty itd.) bądź zakłady nie są same w sobie sprzeczne ze sprawiedliwością. Stają się moralnie nie do przyjęcia, gdy pozbawiają osobę tego, czego jej koniecznie trzeba dla zaspokojenia swoich potrzeb i potrzeb innych osób. Namiętność do gry może stać się poważnym zniewoleniem. Nieuczciwe zakłady bądź oszukiwanie w grach stanowi materię poważną, chyba że wyrządzana szkoda jest tak mała, że ten, kto ją ponosi, nie mógłby w sposób uzasadniony uznać jej za znaczącą.

  • Kaśka pisze:

   Może dodam jeszcze jedno: co z tą wygraną zrobić? To wielka odpowiedzialność, wobec innych ludzi i samych siebie. Jak staniemy przed Bogiem zdamy egzamin z wszystkich talentów, tego jak je wykorzystaliśmy. Większość osób które wygrały ogromne pieniądze kończy nieciekawie. Inaczej wydaje się pieniądze zarobione, często przez wiele lat mozolnej pracy i wyrzeczeń, a inaczej taka wygrana.
   Mam co jeść, mam co na siebie założyć, od czasu do czasu idę do teatru czy filharmonii. Nie chciałabym sprawdzać, czy jako zwyciężczyni miliona złotych będę je wydawać i zagospodarowywać we właściwy sposób.

 5. wobroniewiary pisze:

  NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – DZIEŃ 1.

  KAŻDEGO DNIA NOWENNY:
  O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj do Ciebie, aby błagać o Twoją pomoc. Nie liczę na moje zasługi ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając, dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł, Nieustającą Wspomożycielką?

  Ciebie więc, o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twojego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, byś wyprosiła mi u Syna Twego tę łaskę, której tak bardzo pragnę i potrzebuję …………….. (przedstaw Matce Bożej twoje prośby).

  Ty wiesz, o Matko Przebłogosławiona, jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie udzielić nam wszelkich owoców odkupienia. Ty wiesz, że skarby te zostały złożone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała. Wyjednaj mi przeto, o Najłaskawsza Matko, u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę, a ja z radością wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen.

  BŁAGANIA
  Za chorych, abyś ich uzdrowiła, błagamy Cię, Matko Nieustającej Pomocy,
  Za strapionych, abyś ich pocieszyła,
  Za płaczących, abyś im łzy otarła,
  Za sieroty i opuszczonych, abyś im Matką była,
  Za biednych i potrzebujących, abyś ich wspomagała,
  Za błądzących, abyś ich na drogę prawdy sprowadziła,
  Za kuszonych, abyś ich z sideł szatańskich wybawiła,
  Za upadających, abyś ich w dobrym podtrzymywała,
  Za grzeszników, abyś im żal i łaskę spowiedzi wyjednała,
  O wysłuchanie wszystkich próśb naszych.

  PODZIĘKOWANIA
  Za uzdrowionych z choroby, dziękujemy Ci, Matko Nieustającej Pomocy,
  Za pocieszonych w strapieniu,
  Za ocalonych z rozpaczy,
  Za wyzwolonych z mocy grzechu,
  Za wysłuchanych w błaganiu,
  Za litość nam okazaną,
  Za miłość Twą macierzyńską,
  Za dobroć Twą niezrównaną,
  Za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone.

  PROŚBY
  Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, która z taką czułością na nas spoglądasz, z dziecięcą ufnością spieszymy do Twych stóp z naszymi wspólnymi prośbami. Racz spojrzeć na nas łaskawie i wysłuchać naszych błagań, przyjdź nam z pomocą w wielorakich potrzebach naszych.

  Wielka Matko Boża, pomagaj nam nieustannie,
  Matko nasza najlepsza,
  Pośredniczko nasza u Boga,
  Szafarko łask wszelkich,
  Matko świętej wytrwałości,
  Tronie Miłosierdzia Bożego,
  Wszechmocy błagająca,
  Poręko naszego zbawienia,
  Pogromczyni mocy piekielnych,
  Kotwico naszej nadziei,
  Umocnienie słabych,
  Ucieczko uciśnionych,
  Żywicielko głodnych,
  Opatrzności ubogich,
  Cudowna Lekarko w chorobach,
  Ratunku ginących grzeszników,
  Nadziejo zrozpaczonych,
  Patronko misji świętych,
  Wychowawczyni powołań kapłańskich,
  Mistrzyni życia duchowego,
  Strażniczko czystości,
  Opiekunko rodzin,
  Czuła Matko sierot,
  Zbawienie umierających,
  Pani naszych losów,
  Przewodniczko pewna do nieba,
  Obrona nasza na Sądzie,
  Wybawicielko z czyśćca.

  Tyś naszą ucieczką, o Pani! Pomocą w ucisku i smutku!

  Módlmy się:
  Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam Rodzicielkę swoją Maryję, której przesławny obraz czcią otaczamy, za Matkę nieustannie pomagać nam gotową, pozwól, prosimy, abyśmy ustawicznie Jej macierzyńskiej pomocy wzywając, zasłużyli doznawać owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  MODLITWA ZA POTRZEBUJĄCYCH POMOCY
  Matko Nieustającej Pomocy, proszę za wszystkich potrzebujących pomocy, za cały Kościół święty i za całą nieszczęśliwą ludzkość. Zobacz, Królowo świata, jak wielka jest liczba potrzebujących, smutnych i cierpiących. Czy Ty nie jesteś Matką Nieustającej Pomocy? Czy nie jesteś Wszechmocą błagającą? Przecież nie brakuje Ci ani potęgi, ani dobroci, by przyjść z pomocą w każdej potrzebie i nieszczęściu. Okaż nam się Matką, spiesz z pomocą swoją w naszych potrzebach. Spiesz nam z pomocą swoją zawsze, a zwłaszcza w godzinie naszej śmierci. Amen.

  AKT CODZIENNEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ
  O Pani moja, o Matko moja, Tobie oddaję się cały, a na dowód mego oddania poświęcam dziś Tobie moje oczy, uszy, usta i serce, poświęcam całego siebie. Skoro więc jestem Twoim, o Dobra Matko, strzeż mnie i broń mnie jako własności swojej. Amen.

  MODLITWA
  Święta Maryjo, spiesz nam na pomoc nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych, pocieszaj płaczących, módl się za ludem, wstawiaj się za duchowieństwem, oręduj za poświęconymi Bogu. Niech wsparcia Twego doznają wszyscy, którzy wzywają Twojej Nieustającej Pomocy. Amen

 6. Danka pisze:

  Bardzo proszę o zdrowie dla pewnego Dzieciątka jeszcze nienarodzonego oraz dla jego matki, proszę Matko Najświętsza o wstawiennictwo a Was o modlitwę.

 7. Bea pisze:


  Obrona Jasnej Gory

 8. Betula pisze:

  Od środy przed Świętem Bożego Ciała
  do czwartku przed Świętem Najświętszego Serca Jezusowego odmawiamy
  Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  Dziś pierwszy dzień tej nowenny.

  Modlitwy:

  Najświętsze Serce Zbawiciela, w moich tak wielu troskach i cierpieniach zwracam się do Ciebie z dziecięcą ufnością i błagam o pomoc i ratunek. Mam nadzieję, że mnie wysłuchasz, gdyż powiedziałeś: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Dlatego przychodzę do Ciebie i błagam przez zasługi Twej Męki, za przyczyną Matki Najświętszej i wszystkich Twoich Świętych, udziel mi łaski, o którą Cię proszę…

  O Jezu, Ty mnie tak bardzo umiłowałeś, że zstąpiłeś z nieba i przyjąłeś nędze ludzkie aż po śmierć, i to śmierć krzyżową, aby mnie zbawić. Pragnę na Twoją miłość odpowiedzieć miłością. Rozpal więc w moim sercu pragnienie Twej najgorętszej miłości i dozwól, abym Cię kochał nade wszystko. Amen.
  O Jezu, naucz mnie iść zawsze drogą cnoty.

  Ojcze nasz,
  Zdrowaś Maryjo,
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz zawsze i na wieki wieków. Amen

  źródło:
  http://www.gloria.tv/article/J62enrUMdJKt12w6UxQodGThM

  • Betula pisze:

   Ta nowenna jest także na stronie http://www.sanctus.pl

  • Betula pisze:

   Pielęgnujcie kult Najświętszego Serca Pana Jezusa

   „Usilnie zachęcam zatem wiernych, aby adorowali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, pozwalając Mu uzdrawiać nasze sumienia, oczyszczać nas, oświecać i jednoczyć. Ze spotkania z Nim chrześcijanie zaczerpną siły potrzebne do życia duchowego i do realizacji swojej misji w świecie. Trwając bowiem w zjednoczeniu serc z Boskim Nauczycielem i odkrywając nieskończoną miłość Ojca, staną się prawdziwymi czcicielami w duchu i w prawdzie. Ich wiara ożywi się, oni zaś wnikną w tajemnicę Boga i zostaną głęboko przemienieni przez Chrystusa. W chwilach doświadczeń i radości będą upodobniać swoje życie do tajemnicy krzyża i zmartwychwstania Zbawiciela (por. Gaudium et spes, 10). Każdego dnia będą się coraz bardziej stawać synami w Synu. Wówczas dzięki nim miłość będzie się rozlewać w ludzkich sercach, aby mogło wzrastać Ciało Chrystusa, którym jest Kościół, oraz by powstawało społeczeństwo sprawiedliwości, pokoju i braterstwa. Staną się orędownikami całej ludzkości, bo każda dusza, która wznosi się ku Bogu, wznosi ku Niemu także świat i w tajemniczy sposób przyczynia się do zbawienia, ofiarowanego nam bezinteresownie przez Ojca Niebieskiego.
   Wzywam zatem wszystkich wiernych, aby nadal gorliwie pielęgnowali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, przystosowując go do naszych czasów, ażeby dzięki temu mogli, nieustannie czerpać z jego niezgłębionych bogactw i umieli z radością na nie odpowiadać, miłując Boga i braci, znajdując pokój, wchodząc na drogę pojednania i umacniając swą nadzieję, że kiedyś będą żyć pełnią Boga we wspólnocie ze wszystkimi świętymi (por. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa).
   Również następnym pokoleniom należy zaszczepić pragnienie spotkania Pana, wpatrywania się w Niego, aby potrafiły odpowiedzieć na wezwanie do świętości i mogły odkryć swoją szczególną misję w Kościele i w świecie, realizując w ten sposób swe powołanie chrześcijańskie (por. Lumen gentium, 10). Istotnie bowiem „miłość Boża, bezcenny dar Serca Chrystusa i jego Ducha” zostaje udzielona ludziom, aby i oni z kolei stawali się świadkami miłości Boga (Pius XII, encyklika Haurietis aquas, III).”

   Watykan, 4 czerwca 1999 r.
   Jan Paweł II

   Powyższy tekst pochodzi z listu Ojca Świętego do ordynariusza Lyonu
   z okazji stulecia poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 9. pielgrzym Mariusz pisze:

  Szczęść Boże na tej stronie https://www.medjugorje.ws/pl/messages/ są zdublowane orędzia z maja i czerwca ciekawe co się stało? ma ktoś link do tych z czerwca?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s