Propozycja wczaso-pielgrzymki do Medjugorje z 4-dniowym wypoczynkiem nad morzem w Czarnogórze

Podaję propozycję letniego wyjazdu wczasowo-pielgrzymkowego do Chorwacji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny z 4-dniowym pobytem nad morzem w Czarnogórze oraz 4-dniowym pobytem w Medjugorje.

Taki wyjazd o charakterze religijno-wypoczynkowym pozwala spotkać się w realu Czytelnikom strony, wspólnie modlić się, ale też i wypocząć, poznać, spędzić czas wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach, zapatrywaniach i poglądach.

4 noclegi najpierw w Czarnogórze a potem w Medjugorje gwarantują większy komfort niż typowa pielgrzymka z codziennym pakowaniem i rozpakowywaniem, ciągłymi przejazdami po trasie itd. To dobra propozycja zarówno dla rodzin, jak i dla osób starszych, dla których codzienna zmiana noclegu i wiele km spędzonych w trasie stanowią swego rodzaju problem i  pewien dyskomfort.

Uważam, że program tego wyjazdu jest bardzo interesujący a samo miejsce wypoczynku w czarnogórskim mieście Bar będzie nie lada turystyczną atrakcją. O Barze można m.in. przeczytać:
„Miasto położone w południowo-wschodniej części Czarnogóry u podnóża góry Rumija (1593 m n.p.m.) nad spokojną, szeroką Zatoką Barską. Okolica słynie z ponad 270 słonecznych dni w roku oraz ciepłej wody morskiej. Ciekawa śródziemnomorska roślinność, gaje oliwne, Adriatyk, Jezioro Szkoderskie oraz pobliskie góry nadają temu miejscu niespotykany urok. Plaża Miejska o długości niemal 1300 metrów, piasek o złotawej barwie, obok las cyprysowy. W okolicy znajduje się Królewska Plaża, mała ale bardzo atrakcyjna, okolona skałami, z dostępem wyłącznie od strony morza. Z kolei Perłowa Plaża należy do najpiękniejszych w tej części Adriatyku, pokryta drobnym piaskiem, rozdzielona na dwoje zboczem górskim”. 

Loudbreg, Plitvice, Šibenik, Split, Veprić, Bar, Kotor, Budva, Dubrownik, Medjugorje, Wodospady Kravica, Tihaljina

TERMIN: 23.06 – 04.07.2019  /12 dni/
KOSZT: 650 ZŁ + 350 EURO
Program pielgrzymki i dane biura pielgrzymkowego: kliknij

Druga propozycja to wyjazd wrześniowy: Medjugorje + Włochy

Pobyt w Medjugorje (łącznie 3 noclegi), następnie przejazd do portowego miasta Dubrownik, zwiedzanie i zaokrętowanie na prom, dopłynięcie do Bari (w dzień) ok. 19.00 i nocleg we włoskim Bari, 23 września zwiedzanie Bari (Bazyliki św. Mikołaja i przejazd w dniu św. O. Pio do San Giovanni Rotondo. Następnie pobyt u św. Michała Archanioła, u Sługi Bożego O. Matteo da Agnone. Będą też Pompeje i Neapol, św. Rita i św. Franciszek. Padwa ze św. Antonim i św. Leopoldem Mandić’em oraz Rzym

Medjugorje, Dubrownik, Bari, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Serracapriola, Pompeje, Neapol, Rzym, Cascia, Asyż, Padwa

TERMIN: 18.09 – 29.09.2019  /12 dni/
KOSZT: 700 ZŁ +400 EURO
Więcej info: 
kliknij

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Propozycja wczaso-pielgrzymki do Medjugorje z 4-dniowym wypoczynkiem nad morzem w Czarnogórze

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Ania pisze:

  Papież Franciszek postanowił zezwolić na pielgrzymki do Medjugorie, które od tej pory będą mogły być organizowane oficjalnie przez diecezje i parafie, a nie tak jak dotychczas obywać się tylko w formie prywatnej. Ogłosili to dzisiaj nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie, abp Luigi Pezzuto oraz specjalny wizytator apostolski, abp Henryk Hoser SAC. Jak podkreślił tymczasowy rzecznik Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti, nie oznacza to uznania autentyczności rzekomych objawień.

  https://ekai.pl/papiez-zezwolil-na-pielgrzymki-do-medjugorie/

  • Elizeusz pisze:

   Co to znaczy rzekomych objawień (wiem, że jeszcze trwają, Kościół dopóki się nie skończą…). Dziwię się takim wypowiedziom, że mimo tylu oczywistych znaków, wciąż „nie wierzą”, jak faryzeusze doby publicznego życia Pana Jezusa, zasłaniając się… Sama w sobie autentyczność tych objawień, nie zależy od tego, co uzna Watykan, choć rozumiem, że Kościół (tj. kompetentne kongregacje/osoby muszą je rozważyć, zanim…).

 3. wobroniewiary pisze:

  Zgodnie z danym archiwalnymi obliczono, że w ciągu lat trwania szeroko rozumianego fenomenu w tym miejscu odnotowano ok. 700 powołań do służby Bożej w Kościele.

  – Większość to powołania do stanu kapłańskiego, choć są również powołania do życia konsekrowanego – poinformował Wizytator Apostolski dla parafii w Medjugorie.

 4. AnnaSawa pisze:

  Prośba o modlitwę.

  • Betula pisze:

   Na ten temat także na stronie http://www.padrejarek.pl

   Śmiertelnie chory młody kleryk przyjmuje święcenia kapłańskie na łóżku szpitalnym (Vatican Service News – 24.05.2019 )

   Na oddziale onkologicznym jednego ze szpitali w Warszawie odbyła się dziś niezwykła ceremonia. Ciężko choremu klerykowi Michałowi Łosowi święceń diakonatu i prezbiteratu udzielił za zgodą papieża Franciszka bp Marek Solarczyk.

  • Robert pisze:

   +++

  • zaniepokojona pisze:

   Panie Boze kochany, daj zeby tak tam wlasnie bylo juz zawsze! Papiez Franciszek zaprosil ich, calowal im stopy, kochany Panie Boze dzialaj dalej w sercach tych ludzi i przez naszego Papieza 🙂

 5. AnnaSawa pisze:

  Proszę o modlitwę….
  przeziębienie trwa i trwa, jestem b. osłabiona, dzisiaj nie mogę wziąć żadnego leku ponieważ mam bóle trzustki jest podrażniona prawdopodobnie lekami. Wcześniej te same leki nie wywoływały takiego problemu…..i po trzech dniach byłam jak nowonarodzona. Nie wiem co mam robić, a dzisiaj nie mam siły iść do lekarza.
  Oczywiście wszystko oddaję Panu.

  Bóg zapłać ❤

 6. Ola pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za moją siostrzenicę ,ma 1,5 miesiąca i zapalenie płuc 😞

 7. AnnaSawa pisze:

  Dziś 21.40 TV TRWAM „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender”

 8. Marta pisze:

  Kochani! Zbliża się czerwiec, miesiąc ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
  U księży Werbistów można zamówić Msze Święte ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa – 30 Mszy św. zbiorowych, przez cały czerwiec, ofiara dowolna. Podsyłam, bo może ktoś z Czytelników skorzysta.

  Tyle łask czeka… Polecajmy w tych Mszach Św. NSPJ nasze Rodziny, naszą Ojczyznę, Kapłanów, Kościół Święty i cały świat… Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam to zrobić.

  https://svd-warszawa.pl/index.php/component/chronoforms5/?chronoform=wawa-msze-nspj

  • Małgosia pisze:

   Chciałabym zamówić za moich synów ale nie wiem ile wpłacić. Ostatnio mam kłopoty finansowe i nie mam za dużo pieniędzy.Czy 100 zł wystarczy?

   • Marta pisze:

    Małgosiu, są to Msze św. zbiorowe, więc ofiara może być niższa niż w przypadku indywidualnej Mszy św.
    Na stronie ks. Werbistów można przeczytać, że minimalna jednorazowa ofiara za Msze św. wieczyste wynosi 25 zł od osoby – a będą się one odbywały do końca istnienia zgromadzenia… Ja stąd wywnioskowałam, że ofiara za Msze św. odprawiane przez 1 miesiąc tym bardziej może być tego rzędu. Oczywiście każdy ofiaruje tyle, ile może. Ja chciałabym móc dać więcej, ale sama jestem bez pracy i za kilka intencji wymienionych po przecinku ofiarowałam 50 zł.

 9. Edyta pisze:

  We wszystkich intencjach +++ ❤

 10. Marta pisze:

  Najświętsze Serce Jezusa,
  przyjdź Królestwo Twoje
  – przez Niepokalane Serce Maryi.

  Maryjo, Królowo Świata, módl się za nami.
  Maryjo, Królowo Świata, módl się za nami.
  Maryjo, Królowo Świata, módl się za nami.

  Jezu, Maryjo, Święty Józefie – Waszym sercom oddaję tę stronę, Administratorów i wszystkich Czytelników. +++

 11. Helena pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 12. kropka pisze:

  Pamiętajcie, że od północy cisza wyborcza i nie róbcie nieprzyjemności przez pisanie o polityce, bo kary są wielkie. A zapłaciliby oczywiście Admini

 13. Oj pojechałbym, ale nie da rady finansowo 😦

 14. Ola pisze:

  We wszystkich Waszych intencjach dzisiaj o 12 Anioł Pański +++
  Pytanie do Was ,choć nie wiem ,czy to na miejscu ,abym na tej stronie o takie rzeczy pytała . Jutro jedziemy na I Komunię Świętą do chrześnicy męża. Dziewczynka w prezencie z tej okazji zażyczyła sobie złote kolczyki , mąż postanowił dołożyć jej w kopercie 500 zł, no i tutaj moje pytanie ,czy to nie jest za dużo ?? Ja wyniosłam z domu zasadę ,że dzieci nie dostają żadnych pieniędzy, nasze dzieci uczę,że na pierwszym miejscu są wartości duchowe i w tej sytuacji czuję niesmak, ponieważ mam wrażenie ,że przyczynimy się do rozpieszczenia i utwierdzenia w konsumpcjonizmie chrześnicy męża .

  • Quis ut Deus pisze:

   W regionie gdzie mieszkam, złote kolczyki od chrzestnego + 500zł to nie jest jakaś za duża kwota. Piszę jak jest, a na ile kogo stać czy jak kto uważa, to już zupełnie inna kwestia.

   Nie wiem nic o tym dziecku – jakie jest – ale można do tego podejść również z innej strony.
   W dzieciństwie często są marzenia nierealne do spełnienia – zakup czegoś, na co rodzice nie mają lub nie dadzą pieniędzy, a o czym się marzy. Dziecko nie ma możliwości uzbierać tej sumy samodzielnie a po Komunii jest to możliwe.

   Jeśli zależy Wam jednak na prezencie wartościowym duchowo, to można ofiarować te kolczyki i dodać wykupienie Mszy Św. wieczystych za to dziecko.
   Ponieważ nie ma do jutra wiele czasu, można takie potwierdzenie samodzielnie stworzyć np. w Wordzie i wydrukować, włożyć do koperty.

   • wobroniewiary pisze:

    A ja jestem przeciwna kolczykom!

    • Ola pisze:

     Pani Ewo ,nie bardzo rozumiem ,czy chodzi może o to ,że kolczyki noszą różne plemiona afrykańskie tudzież są traktowane jako talizmany ? Osobiście też jestem przeciwna kolczykom ,ale to z innych względów , mojej córce będę wybijała z głowy jeżeli kiedykolwiek zechce przekłuć uszy . Chrześnica męża nosi już kolczyki.
     Quit ut Deus , mieszkamy na Suwalszczyźnie, nieopodal granicy z woj. warminsko-mazurskim ,w naszym regionie taki prezent to jest mega na bogato .

  • Ola pisze:

   Dziękuję za odpowiedzi . Kolczyki kupione już … no i jednak 500 zł w kopertę ,nie dam rady przekonać męża ,że to za dużo, eh ten materializm… Właśnie chodzi o to ,że ta dziewczynka jest rozpieszczona przez rodziców ma wszystko ,co zamarzy …
   Msze święte wieczyste zamawiałam ponad rok temu z okazji świąt Bożego Narodzenia- za chrześniaków moich i męża ,a mamy ich sporo , także taki prezent już otrzymała chrześnica męża i uważam ,że to jest bezcenny i najlepszy prezent ,jaki ktokolwiek może otrzymać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s