Zapraszamy do miesięcznego nabożeństwa ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 23

 Medytacje ze Służebnicą Bożą Luizą Piccarretą wg
„Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej”

Modlitwa do Niebieskiej Królowej
na ka
żdy dzień miesiąca maja

Niepokalana Królowo, moja Niebieska Matko, przychodzę na Twoje matczyne kolana, aby się wtulić w Twoje ramiona jako Twoja ukochana córka i aby prosić Cię z najgorętszym westchnieniem – w tym miesiącu poświęconym Tobie – o największą z łask: ażebyś mi dozwoliła żyć w Królestwie Woli Bożej. Święta Mamo, Ty, która jesteś Królową tego Królestwa, pozwól mi żyć w Nim jako Twoja córka, ażeby Ono już więcej nie było bezludnym, ale zamieszkałym przez Twoje dzieci. Dlatego też Wszechwładna Królowo, ja powierzam się Tobie, abyś mogła pokierować moimi krokami do Królestwa Woli Bożej, a trzymając mnie mocno za rękę, pokierujesz całą moją istotę ku nieskończonemu życiu w Woli Bożej. Będziesz moją Mamą, i Tobie jako mojej Mamie, zawierzam moją wolę, abyś mogła wymienić ją na Wolę Bożą i tym sposobem będę mogła być pewna, że nie opuszczę Jej Królestwa. Dlatego też proszę Cię, oświeć mnie, abym mogła zrozumieć, co to znaczy Wola Boga.

Zdrowaś Maryjo…

Ofiara miesiąca: Rano, w południe i wieczorem (to znaczy trzy razy w ciągu dnia) przyjść na kolana naszej Niebieskiej Mamy i powiedzieć do Niej: „Moja Mamo, kocham Cię, i Ty kochaj mnie też i daj łyk Woli Bożej mojej duszy. Daj mi swoje błogosławieństwo, ażebym wykonywała wszystkie moje czynności pod Twoim matczynym spojrzeniem.”

Dzień dwudziesty trzeci
Królowa Nieba w Królestwie Woli Bożej.
Rozbrzmiewa pierwsza godzina boleści.
Gwiazda bezgłośnie przywołuje trzech Króli, żeby oddali cześć Jezusowi.
Prorok odsłania boleści Wszechwładnej Królowej

Dusza do swojej Królowej Mamy:
Moja najsłodsza Mamo, oto jestem ponownie u Twoich kolan. Twoja córka nie może wytrzymać bez Ciebie, moja Mamo. Słodki urok Niebieskiego Dzieciątka, które teraz trzymasz mocno w swoich ramionach, a następnie, klęcząc, adorujesz i kochasz, gdy leży w żłóbku, porywa mnie, i uświadamiam sobie, że Twój szczęśliwy los a nawet mały Jezus Król, są niczym innym jak tylko owocem oraz słodką i drogocenną rękojmią owego Fiat, który rozprzestrzenił w Tobie swoje Królestwo. Och Mamo, daj mi słowo, że użyjesz swojej mocy, aby utworzyć we mnie Królestwo Woli Bożej.

Lekcja mojej Niebieskiej Mamy:
Moja najdroższa córko, jak bardzo jestem zadowolona, że mam cię przy sobie i mogę cię uczyć, jak we wszystkich rzeczach można rozszerzać Królestwo Woli Bożej. Wszystkie krzyże, cierpienia i poniżenia, wypełnione życiem Bożego Fiat, są jak surowiec w Jego rękach do zasilania Jego Królestwa i rozszerzania go coraz bardziej. Dlatego też bądź uważną i słuchaj swojej Mamy. Kontynuowałam swój pobyt z Jezusem i z kochanym Świętym Józefem w grocie w Betlejem. Jak bardzo byliśmy szczęśliwi! Ta mała grota przemieniła się w raj dzięki obecności Bożego Dzieciątka oraz Woli Bożej w Nas działającej. Prawdą jest, że nie brakowało nam bólu i łez, ale w porównaniu z ogromnymi morzami radości, szczęścia i światła, jakie Boży Fiat przynosił w każdym naszym czynie, były to zaledwie małe krople wlane w te morza. A poza tym słodka i przyjemna obecność mojego drogiego Syna była jedną z największych radości.

A teraz, droga córko, musisz wiedzieć, że upłynął ósmy dzień od narodzin Niebieskiego Dzieciątka na światło dnia i Boży Fiat wybił godziną boleści, nakazując nam obrzezanie czarującego Dzieciątka. Maleńki Jezus miał być poddany bolesnemu cięciu. Prawo owego czasu mówiło, że wszyscy pierworodni mieli być poddani temu bolesnemu cięciu. Można to nazwać prawem grzechu, ale mój Syn był niewinny i Jego prawem było prawo miłości. Ale pomimo tego, skoro przyszedł znaleźć człowieka, nie człowieka króla, ale człowieka zdegradowanego, aby stać się jego bratem i go podnieść, chciał uniżyć siebie i poddać się prawu.

Córko moja, święty Józef i Ja odczuliśmy dreszcz boleści, ale odważnie i bez wahania przywołaliśmy kapłana i poddaliśmy Go obrzezaniu bardzo bolesnym cięciem. Dziecię Jezus płakało z powodu gorzkiego bólu i rzuciło Mi się w ramiona, prosząc o pomoc. Święty Józef i Ja zmieszaliśmy nasze łzy razem z Jego łzami. Zebrana została pierwsza Krew przelana przez Jezusa z miłości do stworzeń. Nadane Mu zostało imię Jezus, potężne Imię, które miało wprawiać w drżenie Niebo i ziemię a nawet piekło. Imię, które miało być balsamem, obroną i pomocą dla każdego serca. Otóż, córko moja, to cięcie było obrazem okrutnego cięcia, jakie człowiek zrobił sobie na duszy, czyniąc swoją własną wolę. A mój drogi Syn pozwolił poddać się temu cięciu, aby uleczyć ostre cięcia ludzkiej woli i uzdrowić swoją Krwią rany tak wielu grzechów, jakie jad ludzkiej woli poczynił w stworzeniach. Tak więc każdy akt ludzkiej woli jest cięciem, jakie się czyni i raną, którą się otwiera, a Niebieskie Dzieciątko swoim bolesnym cięciem przygotowało lek na wszystkie ludzkie rany.

A teraz, córko moja inna niespodzianka: nowa gwiazda rozbłysła pod sklepieniem niebios i swoim światłem poszukuje adorujących, kierując ich, aby rozpoznali i adorowali Dzieciątko Jezus. Trzy osoby, jedna oddalona od drugiej, są tym poruszone, i przeniknięte boskim światłem podążają za gwiazdą, która doprowadza ich do groty w Betlejem11, do stóp Dzieciątka Jezus. Ale jaki nie był zachwyt tych Królów, gdy w Bożym Dzieciątku rozpoznali Króla Nieba i ziemi, Tego, który przyszedł kochać i zbawić wszystkich? Stało się tak, ponieważ w akcie, w którym Królowie Go adorowali, zachwyceni tą niebiańską pięknością, nowo narodzone Dziecię pozwoliło na to, aby z Jego małego Człowieczeństwa ujawniła się Jego Boskość. A grota zamieniła się w raj, tak iż nie wiedzieliby, jak się oderwać od stóp Bożego Dziecięcia, gdyby nie schował z powrotem światła Boskości w swoje Człowieczeństwo. A Ja, praktykując urząd Matki, długo jeszcze mówiłam o zstąpieniu Słowa i wzmocniłam ich w wierze, nadziei i miłości, które były symbolem ich darów przekazanych Jezusowi. Przepełnieni radością, powrócili do swoich krajów, aby stać się pierwszymi orędownikami Jezusa.

Moja droga córko, nie odchodź ode Mnie, podążaj za Mną wszędzie. Minęło właśnie czterdzieści dni od czasu narodzenia małego Jezusa Króla i Boży Fiat wzywa nas do Świątyni, aby dopełnić prawa ofiarowania mojego Syna. A więc udaliśmy się do Świątyni. Był to pierwszy raz, gdy wyruszyłam w drogę z moim słodkim Dzieciątkiem. Oznaka cierpienia pojawiła się w moim Sercu – szłam złożyć Go w ofierze dla zbawienia wszystkich. Następnie weszliśmy do Świątyni, najpierw adorowaliśmy Boży Majestat, potem został wezwany kapłan i składając Dziecię w jego rękach, dokonałam aktu ofiarowania niebieskiego Dzieciątka Ojcu Przedwiecznemu – składając Go w ofierze dla zbawienia wszystkich. Kapłanem był Symeon12 i gdy złożyłam Dziecię na jego rękach, on rozpoznał, że był Bożym Słowem i ogarnęła go wielka radość. Po ofiarowaniu, przyjmując postawę proroka, przepowiedział wszystkie moje boleści. Och, jakże Najwyższy Fiat wybił w moim matczynym Sercu nieprzerwanie i donośnym głosem nieszczęsną tragedię wszystkich cierpień mojego małego Synka! Ale co najbardziej Mnie zraniło, to słowa, które wypowiedział do Mnie święty prorok: „To drogie Dziecię będzie zbawieniem i upadkiem dla wielu oraz będzie przyczyną sprzeczności”. Gdyby Wola Boża nie wspomagała Mnie, natychmiast bym umarła z powodu czystego bólu. Natomiast przywróciła Mi Ona życie i uczyniła z niego użytek, aby utworzyć we Mnie Królestwo boleści, w Królestwie swojej własnej Woli. Tak więc oprócz prawa Matki, jakie miałam nad każdym, nabyłam również prawo Matki i Królowej wszystkich boleści. Ach tak, swoimi cierpieniami nabyłam pieniążek, aby spłacić długi moich dzieci, nawet tych niewdzięcznych dzieci.

Otóż, córko moja, musisz wiedzieć, że w świetle Woli Bożej wiedziałam już o wszystkich cierpieniach, jakie miały Mnie dotknąć, nawet o tych, o których nie powiedział Mi święty prorok. Ale w tym uroczystym akcie ofiarowania mojego Syna, gdy ponownie to usłyszałam, poczułam się tak przeszyta, że moje Serce zaczęło krwawić i otworzyło głębokie rany na mojej duszy.

A teraz posłuchaj swojej Mamy. W twoich cierpieniach, w bolesnych starciach, których ci nie brakuje, nigdy się nie załamuj, ale z heroiczną miłością pozwól Woli Bożej zająć Jej królewskie miejsce w twoich boleściach, abyś mogła je przemienić w pieniążki o nieskończonej wartości, którymi będziesz mogła spłacić długi swoich braci13, wyzwalając ich z niewolnictwa ludzkiej woli i pozwalając im na ponowne wkroczenie, jako wolnym dzieciom, do Królestwa Bożego Fiat

Dusza: Święta Mamo, w Twoje przebite Serce składam wszystkie moje cierpienia, a Ty wiesz, jak przebijają one moje serce. Och, bądź dla mnie Matką i wlej w moje serce balsam swoich boleści, abym mogła, tak jak Ty, wykorzystać, jak pieniążki, moje cierpienia do nabycia Królestwa Woli Bożej. 

Ofiara: Dzisiaj, aby oddać Mi cześć, przyjdziesz w moje ramiona, abym wlała w ciebie pierwszą Krew, jaką przelało niebieskie Dzieciątko i uleczyła rany, które zadała ci twoja ludzka wola. Odmówisz również trzy akty miłości, aby załagodzić przeszywający ból rany Dzieciątka Jezus.

Wezwanie: Moja Mamo, wlej swój ból w moją duszę i przemień wszystkie moje boleści w Wolę Bożą.

Pobierz pdf: Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

68 odpowiedzi na „Zapraszamy do miesięcznego nabożeństwa ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 23

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Ksiądz katolicki nie czeka,
  aż mu zaleje parafię po dachy,
  tylko już po tygodniu deszczu,
  gdy ziemia nasiąkła wodą w pełni,
  zaczyna się modlić o dobrą pogodę…

  Katolicki wierny nie czeka,
  aż mu wszystko zgnije w polu i ogrodzie,
  ale już po tygodniu deszczu,
  gdy ziemia jak mokra gąbka,
  a stawek i studnia pełna,
  zaczyna się modlić o dobrą pogodę…

  Deficyt wiary w Boga ujawnia się smutnie i klarownie.
  Po plebaniach, komnatach i izbach.

  Narzekanie na pogodę słychać od kilku tygodni,
  a suplikacji nie ma kto zaśpiewać.
  Jest czas na sprawdzanie prognozy pogody co 15 minut,
  a nie ma czasu na pacierz z prośbą o słońce.

  Pasterze,
  gdzież wasza wiara,
  że to Bóg stworzył niebo i ziemię,
  i od Niego one wciąż zależą,
  a nie od internetu i smartfona…

  Katoliku,
  weźże do ręki starą ksiązeczkę do nabożeństwa
  i módl się…
  żebyś nie musiał płacić trzy razy więcej za warzywa,
  żebyś jakiś słodkich owoców mógł w tym roku spróbować,
  żeby dzieci i wnuki w wakacje mogły wyjść na pole/dwór,
  żebyś się mógł w lecie ładnie i zdrowo opalić,
  żebyś domu nie musiał suszyć po powodzi,
  żeby ci nowopołożonego asfaltu byle-strumyk nie zabrał…

  Proboszczowie i wikarzy,
  a ten rytuał z modlitwami o dobrą pogodę,
  to jeszcze macie w zakrystiach?
  Czy już na strychu albo na śmietniku?

  Jak się znajdzie,
  to zróbcież z niego pożytek,
  bo inaczej to, co wam ludzie mieli dać na tacę,
  wydadzą na remont domu
  albo na powodzian…

 3. wobroniewiary pisze:

  Poprzedni wpis „o polityce” usunęłam. Nikt nigdy nie wylał na mnie tyle hejtu, tyle wyzwisk i złorzeczeń – że nie wiem, czy kiedykolwiek dojdę do siebie.

  Na tej stronie wpisów o tematyce politycznej nie będzie.
  Nikomu z Was nie życzę przeczyć tego, co ja przeżyłam od wczoraj – nikomu!

  • Monika pisze:

   To też jest świadectwo naszej wiary, bo jesteśmy narodem katolickim a bardzo często nie tolerujemy inności, nie cierpimy jak ktoś inaczej myśli, jakby nie miał prawa, bo na przykład jeszcze w jakimś temacie prawdy nie znalazł, nie nie doszedł do niej z Bożą pomocą, nie oświeciła go Łaska Boża. A tak naprawdę Pan Bóg działa nieustannie, tylko ludzie mają serce z kamienia i nie pozwolą tej Łasce się przebić, odrzucają Ją i nawet się z tego nie spowiadają.
   To nasza – naszej wiary wizytówka, ten spam. A wszystko od 2012 roku skupia się na Ewie i tylko Ona to wszystko musi na siebie przyjmować, jak piorunochron odbierać, te gromy i siły zła ponadludzkie, które przecież z serca ludzkiego wychodzą.
   Proponuję modlitwę za Ewę, by doszła do siebie. O zdrowie dla Niej, nie tylko o pracę. Chce nam służyć i przede wszystkim Bogu i pełnić Jego Wolę.
   Szkoda, że ludzie tego nie rozumieją.
   +++

  • Karolina pisze:

   Za Pania Ewe +++

  • Ania G. pisze:

   Jesteśmy z Panią,przykro mi że tyle pomyj na Panią wylano. Niech Matka Boża przytuli do swego serca i pocieszy.

  • Ela pisze:

   +++ Za Ewę, o siłę na dalszą ewangelizację.
   Ten hejt pozostawiam bez komentarza.

  • Helena pisze:

   +++

  • Ania W. pisze:

   za Ewę +++

  • klasv pisze:

   Siła to będzie pani potrzebna gdy przegramy i normalność zostanie zaatakowana nie tylko z dwóch skrzydeł ale zewsząd. Takie czasy niestety idą. Ludzie przestają logicznie rozumować, argumenty nie docierają, brak im czasu na zastanowienie się nad swoim życiem, szukają sensu na przysłowiowym Onecie.
   Proszę bronić normalności, tak jak pani to do tej pory robiła.
   Niech pani Bóg błogosławi a Mateczka Najświętsza prowadzi.

  • Anna pisze:

   Ja cały czas do końca byłam w kropce na kogo głosować (nie biorę pod uwagę lewicy to naturalne) i dopiero dzięki tutaj dyskusji wczorajszej już mam odpowiedź bo nie ukrywam, że liczyłam na podpowiedzi adminów ale taki hejt to też i ja rozumiem dobrze bo i u mnie po wczorajszym spotkaniu w dużym gronie koleżanek rozmawialiśmy o przygotowaniach do Paruzji i słowach ks.Adama o wizjach ostatnich a dzis taki hejt w otoczeniu najbliższej rodziny że głowa boli , jakbyśmy nie wiem co złego robiły ach szkoda gadać ,

  • Grażyna K pisze:

   Pani Ewo jeżeli ja przyspozylam Pani przykrości że pisałam że jestem za konfederacja to bardzo przepraszam lepiej będzie jak rzeczywiście nie będzie tu polityki dziękuję za tą stronę niech ona nas wierzących łączy pozdrawiam postaram się już nie pisać żadnych koment

   • wobroniewiary pisze:

    Nie!
    Powtarzam – jedni mogą być za PIS-em, inni za Konfederacją – byle za prawicą.
    I byle było tak, że jak ktoś jest za Konfederacją -to niech nie życzy zła temu kto jest za PIS-em i nie wysyła go do piekła

    To nie Ty Grażyno – były tu takie osoby i dziesiątki – te najmniej komentujące.

    Pisz komentarze, bo prawda jest taka, że tu i tu (PIS i Konf.) są kwiatki i kfiatki.
    Ja np. (nie będę tłumaczyć dlaczego poza 1 argumentem – zamrożenie ustawy antyaborcyjnej) nigdy nie zagłosuję na panią Mazurek!
    Choć zagłosuję na kogoś z PIS-u (na p. Kruk)

    • Marek pisze:

     „Kandydaci spod znaku Konfederacji z jednej strony mówią o pamięci o Żołnierzach Wyklętych, a z drugiej – chętnie udzielają wywiadu Sputnikowi. To rosyjskie medium nie wyraża się z kolei zbyt pochlebnie o polskich bohaterach. – To jest skandal, że w takim sowieckim medium jakim jest Sputnik wypowiadają się „polscy patrioci” – mówił gość Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” w Telewizji Republika ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców.
     To jest oczywiście skandal, że w takim medium jak Sputnik wypowiadają się „polscy patrioci”, to też pokazuje taką dziwną mentalność tego środowiska. Ja jestem zaskoczony, bo wielu ludzi z różnych formacji patriotycznych znam osobiście i wielu cenię, ale czegoś takiego do tej pory nie było. Zacząłem się trochę przypatrywać spotom wyborczym Konfederacji i lekko przeraża mnie ta agresja, w ogóle ta kampania jest dosyć brutalna, ma taki negatywny charakter
     – powiedział ks. Wąsowicz.
     Jak dodał, ma nadzieję, że środowisko kibicowskie będzie umieło ocenić takie postawy.
     Należy pamiętać, że środowisko kibiców to takie, które pamięć o naszych bohaterach przywróciło, na pewno dzięki nim wybrzmiała z wielką mocą, ale trzeba pamiętać, jak już mówimy o Żołnierzach Wyklętych, że z inicjatywą ustawodawczą ustanowienia dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych wyszedł pan prezydent profesor Lech Kaczyński. A gdzie był np. pan Artur Zawisza, dlaczego nie wyszedł z podobną inicjatywą? Chodzenie do sowieckich publikatorów typu Sputnik jest po prostu skandalem
     – zaznaczył.
     Młodzież, która wspiera Konfederację nie do końca sobie zdaje z pewnych rzeczy sprawę. (…)Próbowanie paktowania z czerwonymi jest niebezpieczne. Obawiam się, że tym panom w pewnym momencie może być blisko do PO, bo przecież Roman Giertych był kiedyś liderem Młodzieży Wszechpolskiej
     – zauważył duchowny.
     Wszystkich, którzy cenią sobie to czego wspólnie dokonaliśmy przez te wszystkie lata bardzo proszę, aby tym ludziom nie wierzyć
     – apelował ks. Wąsowicz.
     W ciągu ostatnich kilku miesięcy wywiadów Sputnikowi udzielili kolejno Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Bosak – wszyscy są liderami Konfederacji.”
     https://niezalezna.pl/272632-ks-wasowicz-mocno-to-skandal-ze-w-sowieckim-medium-wypowiadaja-sie-polscy-patrioci

    • Grażyna K pisze:

     Dziękuję niech Wiara nas łączy a nie dzieli jesteśmy przecież Jego dziećmi i niewolnikami Maryi Naszej Mamy z Bogiem ☺

 4. m-gosia pisze:

  Mateńko Przenajświętsza pociesz Ewę.†††

 5. Ania pisze:

  Ostatnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego badanie pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl pokazuje, że głośne wydarzenia ostatnich tygodni nie zmieniły ogólnej mapy politycznej.

  Na czele stawki niezmiennie Zjednoczona Prawica. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 37.2 proc. badanych, co oznacza wzrost o 0.6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednią falą.
  Zyskuje również Koalicja Europejska – głosowanie na formację zbudowaną przez Grzegorza Schetynę zadeklarowało 33.3 proc. badanych, a więc o niemal 2 punkty więcej niż w poprzednim badaniu.
  Traci za to, i to sporo, Wiosna Roberta Biedronia; chce na nią głosować 9,3 proc. badanych, aż o 5 proc. mniej niż poprzednio.
  Stabilne poparcie utrzymuje Kukiz‘15 – na formację tę wskazało 8,9 proc. badanych, a więc o 0,6 punktu więcej niż poprzednio.
  Konfederacja nieznacznie przekracza próg wyborczy, zdobywając 5,4 proc. głosów; oznacza to wzrost o 1.2 punktu.
  Lewica Razem nie zdołała istotnie poprawić swoich notować; wskazało na nią 2.3 proc. badanych.

  https://wpolityce.pl/polityka/447867-jest-wyrazny-lider-jedna-z-partii-mocno-traci-sprawdz

  • Ania pisze:

   Pisanie, że Ewa nie zasługuje na prowadzenie strony „wobroniewiary”, życzenie jej najgorszego to po prostu świństwo i tyle!
   Podałam ostatni sondaż przedwyborczy i choć sama głosuję na PIS, to wolę, aby Konfederacja miała więcej procent niż partia Bedronia czy KE!

   • cure pisze:

    to jest niestety przykre, ze ludzie o pogladach „prawicowych” , ktorzyp owinni wymagac od siebie wiecej, niestety niczym sie nie roznia od lewackich bojowek czy kodziarzy …

    mimo wszystyko osob ktore blogoslawia Ewe jest wiecej niz tych ktorzy ja przeklinaja
    i pisze to jako osoba, ktora sama wielokrotnie sie tutaj sprzeczala z Ewa.

   • Monika pisze:

    Poznałam w życiu wiele osób ale właściwszej osoby do prowadzenia tej strony nawet nie wyobrażam sobie. Matka Boża wiedziała kogo wybiera na prowadzenie strony, bo nie wiem czy ktoś aż tyle by mógł znieść i jeszcze przy tym przeżyć.
    Trzeba do tego być niezwykle bystrym, szybko i skutecznie reagować, mieć dobrą pamięć, szeroką wiedzę i doświadczenia, i wiele kojarzyć, a co najważniejsze, mimo tylu przeciwieństw nie poddawać się i trwać. Każdy inny załamałby się już dawno, bo życie to przecież nie tylko strona (i odpieranie ataków na stronę) ale i życie w realu na co dzień o czym niewiele osób ma choćby nawet mgliste pojęcie, jak w nim jest. Ewa do tego była przygotowywana ale co Ona musi przechodzić za każdym jednym artykułem – a przecież nic nie wymyśla i nie kręci, tylko pisze samą prawdę, pozwala na komentarze i dyskusję, wymianę poglądów.

    A ja się ucieszyłam, że o sprawach społecznych, wyborach i polityce coś było, bo w końcu to nie grzech o tym dyskutować ale jak widać nie pomógłby tu nawet apel, że uprasza się o kulturalną dyskusję z poszanowaniem i miłością do drugiego. Ludzie zaciekle do krwi bronią swoich przekonań nawet aż po najgorsze ataki personalne. Gdyby tylko wiary tak chcieli bronić i z taką mocą chcieli odpierać ataki złego we własnym życiu.
    Nie przypuszczałam, że aż taki atak będzie po zwykłym wpisie o bieżących tematach związanych z wyborami – ale widać szukają pretekstu i sytuacja jest coraz bardziej napięta i o dużą stawkę chodzi – znaczy to sprawa niezwykle ważna, te wybory. Jednak najprawdopodobniej co czwarty pójdzie na wybory – a i to góra. Ludzie nie pójdą zagłosować, bo im nikt nie pasuje i im się nie chce, i myśleć im się nie chce, bo po co ale atakować to i owszem. Nawet i po stronie prawicowej ataki jedni na drugich jakby z wrogiem walczyli. A wszystko, całe zamieszanie wynika zwykle z niedoinformowania, bo diabeł lubi wszysko ukrywać i najlepiej zamotać, i kota ogonem odwrócić.
    Widać jak skuteczne są w swym działaniu powszechne media, które już dawno przeformatowały większości umysły i serca. I oczywiście każdy atakujący myśli, że on wie najlepiej, że to tylko w dobrej wierze, że tylko dobrze czyni, atakując prawdę.

    • wobroniewiary pisze:

     I wcale nie Czesio był najgorszy, bo to był jakiś świrus albo dobrze opłacany troll
     Wiecie co jest gorszego? Nawiedzone skrajnie prawe „katoliczki”, które pierwsze do zapisów na modlitwy i pierwsze do siania kąkolu i wylewania ton jadu. Do wczoraj myślałam, że to p. Kaczyński jest przez nie zepchnięty do najciemniejszego miejsca w piekle. Ale od wczoraj wiem, że dużo osób chętnie mnie by tam widziało, bo jak śmiałam nie poprzeć tych a tamtych…

     Ja tylko poproszę ostatni raz – niech nikt z Czytelników tej strony nie głosuje na lewicę!
     Wpisów politycznych nie będzie, komentarzy kulturalnych nie zabronię. Niech nam wystarczą słowa z konta ks. Kostrzewy, które wkleiła „ja”, a jeśli chodzi o mnie to czuję się, jakby mnie kto całą noc po mordzie okładał pięściami a po 4 literach mocnymi kopniakami….

   • Maggie pisze:

    Aniu, napisałam m.in. i coś „Czesiowi” , choć bez wulgaryzmów piszącego niesprawiedliwości do Adminów … Czułam wówczas przelewającą się ich czarę goryczy, ale już nie ma śladu po tym – no i może dobrze, że dziś nic z tego nie ma.
    Nie wiem .. ale dlatego, że trwam w „Pompejance”, którą jutro kończymy, mam sporo ataków złego. Nawet kiedy wpisałam deklarację jednego 10-tka do końca roku, straciłam techniczne(!) połączenie z WOWIT i to na wiele dni … a internet pracował lecz o dziwo z wyłączeniem WOWIT.

    Jest szokiem, że biedroniowcy i „kosmopolici” mają jakiekolwiek poparcie … to istny cyrk i kpina do en-tej potęgi oraz dowód ekspansywności zła. Parę razy byłam na Frondzie (bo tam połączenie Internetowe bez zakłóceń) i tam mnóstwo „etatowych bluźnierców i zboczeńców” wręcz szaleje w komentarzach. Dlatego miałam przykład niczym mały wycinek tego co Ewa wyrzuca ze spamu etc. … tam nie moderacji, nawet na bluźnierstwa przeciwko Bogu i Matce Najświętszej wyrażane wręcz plugawym językiem sarkazmu/ironii/nienawiści.

    Pamiętajmy i o Ewie, Kazimierzu, ks.Adamie i nas wszystkich WOWIT’ach w codziennej modlitwie. Naszą siła jedność w modlitwie i Miłość Boga i bliźniego.

    Cokolwiek się wokół dzieje, nawet jeśli smutnego, to tu na WOWIT można oddychać i znaleźć pokrzepienie/pociechę oraz Wiarę, Nadzieję i Miłość.
    Nie wiem czy się mój wpis opublikuje, ale zapewniam o modlitwie i im więcej ataków tym więcej pewności, że tutaj jak na Golgocie, jeśli „intelektualiści czy wyemancypowani” uderzają w Adminów to: po to aby w swoim zaślepieniu zniszczyć Prawdę.
    💕🙏🏻❣️

 6. ja pisze:

  Witam serdecznie. Kochani! Zbliżają się niedzielne wybory, proszę, przestańmy się spierać o to, kto jest za Kaczyńskim, a kto przeciw. To nie jest najważniejsze, to tylko przyćmiewa nasze myślenie, wzbudza emocje, ogranicza refleksję. Uwaga! Spójrzmy na to nieco inaczej. Jak będziesz szedł do lokalu wyborczego, jak już będziesz trzymał kartę do głosowania i czytał nazwiska zadaj sobie pytanie: Kto mi gwarantuje bezpieczeństwo mojej rodziny?! Jestem mężczyzną i to ja odpowiadam za bezpieczeństwo moich najbliższych. Powiem przewrotnie: mnie nie interesuje, kto będzie rządził w Europie, jestem egoistą i dlatego mnie interesuje tylko bezpieczeństwo mojej żony, naszych dzieci i wnuków! Nie pozwolę, aby coś im zagrażało!
  Proszę, przypomnijmy sobie co to jest nowa lewica, która obecnie rządzi Europą. Od 2004 Rodriguez Zapatero zaczyna w Hiszpanii wprowadzać zmiany prawne w kierunku polepszenie bytu narodu:
  – ustawa o ekspresowych rozwodach ( wzrost z 51 tys. w 2004 do 122 tys. w 2008),
  – ustawa o legalizacji sztucznego zapłodnienia,
  – ustawa o wolnym wyborze tożsamości genderowej,
  – ustawa o legalizacji małżeństw homoseksualnych z możliwością adopcji dzieci,
  – ustawa o aborcji na życzenie ( wzrost z 49 tys. w 1997 do 112 tys. w 2007),
  – ustawa o aborcji nastolatek bez wiedzy rodziców,
  – wprowadzenie obowiązkowej edukacji seksualnej,
  – bezpłatne wydawanie środków wczesnoporonnych bez recepty,
  – ustawa o równym traktowaniu i antydyskryminacyjna,
  – usunięcie nauczania religii ze szkół.

  To są najważniejsze cele obecnych władz Unii Europejskiej. Wielu polskich polityków idzie za tym ślepo. Nie wyobrażam sobie, aby moje wnuczki poddawane były ideologii straszniejszej od bolszewizmu i faszyzmu.
  To naprawdę nie są żarty. Od tych i od jesiennych wyborów zależy przyszłość naszych najbliższych! Wszelkie wcześniejsze zagrożenie były niczym z tymi obecnymi! Szable w dłoń!

  • Monika pisze:

   Jednym słowem totalny „postęp” – według nowoczesnego człowieka oczywiście.
   Modlitwa i czyn.
   Różańce Św. w dłoń a na wyborach długopisy w dłoń (a nie piloty w fotelach).

  • Witek pisze:

   W poście który się nie pojawił, ponieważ został zamknięty, pisałem że to przykre że Adminów spotkało tyle złego za to dobro, którego są twórcami. Przywoływałem też dzisiejszą Ewangelię św. Jana o Miłości.
   No właśnie: gdzie ta miłość? Kto dzisiaj czyta ze zrozumieniem i stosowaniem PŚ.
   Pan Jezus mówił do Faustyny, aby nie liczyła na ludzi, tylko na Niego.
   Pani Ewo tak miało być. Głowa do góry. Plewy muszą być odsiane. To jest czas próby. A kto wytrwa będzie zbawiony. Amen

 7. wobroniewiary pisze:

  Dziś i jutro ostatnie 2 dni Nowenny za Polskę
  Jutro Msza św. za Was – zamówiona przeze mnie

  A dziś?:
  – „Ażeby cię ….”
  „Niech piekło pochłonie …”
  ” zdychaj….”

  • Elżbieta pisze:

   Bóg zapłać Pani Ewo. Matko Boża za nami wstawiaj się….

  • A. pisze:

   To dla Ciebie Ewo mi sie otworzyło:
   „Umiłowani! Temu żarowi, który w pośrodku was trwa dla waszego doświadczenia, nie dziwcie się, jakby was spotkało coś niezwykłego, 13 ale cieszcie się, im bardziej jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, abyście się cieszyli i radowali przy objawieniu się Jego chwały. 14 Błogosławieni [jesteście], jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa. 17 Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego. Jeżeli zaś najpierw od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy nie są posłuszni Ewangelii Bożej? 18 A jeżeli sprawiedliwy z trudem dojdzie do zbawienia, gdzie znajdzie się bezbożny i grzesznik? 19 Zatem również ci, którzy cierpią zgodnie z wolą Bożą, niech dobrze czyniąc, wiernemu Stwórcy oddają swe dusze!”

   Ewo chce abys wiedziala ze Twoje/Wasze modlitwy i posty nie byly na marne.
   Nastepna Komunie Sw przyjme za Ciebie i Twoich bliskich.

   Ciezko mi tu pisac.nic nie działa jak powinno. W sensie w moim komputerze czy telefonie.mam same mnostwo technicznych przeszkod.

  • Helena pisze:

   Bogu niech będą dzięki za tę stronę, za prowadzących. Za wysiłek jaki wkładasz Ewo, aby wprowadzić nas na właściwą ścieżkę prowadzącą do Nieba. Otaczamy Cię wielką miłością i współczuciem za zniewagi jakich doznajesz. Dziękujemy za zamówione Msze św.
   W sobotę zabieram Ciebie i całą naszą wspólną rodzinę/Wasze prośby i pragnienia/ na spotkanie z o. Danielem w Częstochowie.

  • Monika pisze:

   Bóg zapłać za Mszę Świętą. ❤

  • kasiaJa pisze:

   Niech Cię Bóg błogosławi ❤

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️

  • duszyczka pisze:

   Niech Pani Ewo Bóg Panią błogosławi na każdy kolejny rozpoczynający się dzień.

 8. Marta 3 pisze:

  A ja Pani błogosławię i przesyłam tyle miłości ile potrafi pomieścić Internet. 😉 Jeszcze będzie pięknie. Jeszcze będziemy chodzić na spacery w słońcu. Niech Matka Boża i Pan Jezus mocno Panią przytulą i utulą. Boże broń swoje dziecko! Język piekła niech nas nie przeraża! Ja i Bóg to większość!!!

 9. Iwona pisze:

  Szczęść Boże!
  Pozwoliłam sobie napisać do Pani bo sercem jestem z Panią.Przesyłam Pani link do króciutkiej wypowiedzi ks Dominika Chmielewskiego, gdzie ksiądz jasno się wypowiada odnośnie takich sytuacji jaka wczoraj miała miejsce. Pamiętam w modlitwie +++
  https://gloria.tv/video/ZEWNWNRhKpnZ4PWjVEHxrrBiB

 10. Elka pisze:

  Biskup Andrzej Jeż oskarżany o antysemityzm

  • Maggie pisze:

   „Patologia rożnego autoramentu” i nienawiść do Chrystusa oskarża non stop … patrzeć a lada moment może i Nowy Testament znajdzie się na jej indeksie … Pamiętajmy, aby za radą konającego św. JPII przetrwać: nadchodzące straszne czasy .. bo „to niedługo potrwa”.
   🙏🏻❣️

 11. Barbara pisze:

  Dziękuję za tę stronę!

 12. kropka pisze:

  Borys Budka brnie dalej! Związki partnerskie? ,,Społeczeństwo dojrzało”

  Myślę, że społeczeństwo polskie dojrzało do tego typu rozwiązań. Widzimy, jak zmieniają się poglądy większości Polaków, a tu chodzi o elementarną godność człowieka, o to, by wszyscy byli traktowani równo – stwierdził Borys Budka, odnosząc się do ustawy o związkach partnerskich

  – Jeżeli będzie do tego większość [do związków partnerskich], to Grzegorz Schetyna wyraźnie zadeklarował. Kilka tygodni temu na antenie konkurencyjnej stacji Schetyna wyraźnie powiedział: jeżeli będzie taka większość, która będzie zdolna to uchwalić, to on jako lider Platformy ten temat postawi i tę sprawę zamkniemy – podkreślił Borys Budka

  http://www.fronda.pl/a/borys-budka-brnie-dalej-zwiazki-partnerskie-spoleczenstwo-dojrzalo,127196.html

 13. kropka pisze:

  Ku ostrzeżeniu dla tych, co popierają Biedronia!
  Lider LGBT Biedroń tarza się… w dziecięcych odchodach WIDEO

  „Najbardziej po tym występie boli mnie pupa (…) W moim przypadku boląca pupa to znaczy, że było dobrze” – powiedział Robert Biedroń.

  Tak skomentował swój wystąp w programie, w którym – między innymi – tarzał się w odpadkach z restauracji oraz w dziecięcych odchodach.

  Robert Biedroń, lider LGBT, chciałby być polskim premierem.
  http://www.fronda.pl/a/lider-lgbt-biedron-tarza-sie-w-dzieciecych-odchodach-wideo,127211.html

 14. Malwi pisze:

  Kochani! Ośmielam się po raz kolejny prosić o modlitwę za mnie. Odmawiam NP za naszą kochaną Ojczyznę. Praktycznie od momentu rozpoczęcia nowenny dostałam dziwnego zapalenia żołądka i jelit i jest nawet gorzej niż na początku. Czy przejdzie po zakończeniu nowenny tego nie wiem, po cichu liczę, że tak, tym bardziej, że wracam niebawem po urlopie wychowawczym do pracy i nie wiem jak brak ruchu zniosą moje jelita. Przyjęłam to jako ofiarę za naszą Ojczyznę. W piątek będę również na Mszy Świętej na zakończenie nowenny i pomodlę się za nas wszystkich.
  Niech dobry Pan Bóg wynagrodzi kiedyś Twoje wysiłki Ewo! Z Panem Bogiem.

 15. wobroniewiary pisze:

  Litania pokutna

  Jezu, cichy, zhańbiony, z szat obdarty
  Samotny, pobity
  Wisisz na Krzyżu
  Przebodli nogi, przebodli ręce
  Rozpięty na krzyżu
  A ja gorycz mych czynów Ci podaję
  A ja ręce ocieram z Krwi Twojej
  A ja me rany przed Tobą ukrywam

  Od straty jednej sekundy mego życia –
  Wybaw nas Panie
  Od myśli, że jestem trochę lepszy, od pychy –
  Od myśli spojrzeń, uczynków nieczystych –
  Od podniesionego głosu, od słów niepotrzebnych –
  Od niewoli pieniądza, od braku ubóstwa –
  Od tchórzliwej zgody na kłamstwo i kradzież –
  Od życia bez modlitwy i Eucharystii –
  Od zmęczenia, które nie pozwoli się modlić –
  Od złego słowa o mym przyjacielu –
  Od złego słowa o mym wrogu –
  Od złego słowa o Kościele, mej Matce –
  Od niemówienia, która boli –
  Od mojego odejścia od braci i sióstr –
  Od utraty wiary, nadziei, miłości –
  Od grzechu przeciwko Duchowi Świętemu –
  Od nieprzyjmowania prawdy o mnie –
  Od tego bym Cię przestał uwielbiać –
  Od tego bym Cię przestał uwielbiać –

 16. Jolantae pisze:

  Pani Ewo z pewnymi Pani stwierdzeniami nie zgadzałam się, ale tak jak Pani mówi, nie musimy się zgadzać, bylibyśmy nie głosowali na lewactwo. Nie rozumiem jednak jak można wylewać na Panią pomyje! Współczuję bardzo i obiecuję pomodlić się w intencji Pani.

 17. Ania pisze:

  Kolejna rzeź katolików w Burkina Faso. Tym razem zaatakowano wiernych, którzy po procesji wracali do swego kościoła z figurą Matki Bożej. Cztery osoby nie żyją.

 18. Ola pisze:

  Pani Ewo ,pamiętam w modlitwie
  +++
  Tu coś dla Pani :

  • Ola pisze:

   Słowa powyższej pieśni są drogowskazem dla nas wszystkich . Pani Ewo ,Pani posługa tutaj dużo dla mnie znaczy ,Pani krzyż naprawdę się opłaca .

 19. Małgorzata pisze:

  Niech Cię Bóg Błogosławi i strzeże. Niech pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą i niech Cię obdarzy Swą łaską. Niech zwróci Oblicze swoje ku Tobie i niech Cię obdarzy pokojem.

 20. wiech pisze:

  Bóg Zapłać za jutrzejszą Mszę Świętą w dniu święta NMP Wspomożenia Wiernych..
  Pani Ewo , głowa do góry, niech Pan Bóg Błogosławi Panią i ks. Adama oraz Matka Najświętsza ma Was w nieustannej Opiece.
  Moja skromna osoba i wielu , wielu innych modli się za Was.
  Z Panem Bogiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s