Ks. Tomasz Kostecki: „Kobiety trzeba kochać a nie rozumieć”

Klub Ojca w Siedlcach został zainicjowany w październiku 2013 r. przez grupę 20 ojców, którzy po uczestnictwie w warsztatach ,,7 sekretów efektywnego ojcostwa” organizowanych przez inicjatywę Tato.Net, poczuli potrzebę kontynuowania rozpoczętej pracy nad rozwijaniem swoich umiejętności ojcowskich.

Klub tworzy grupa ojców z różnym stażem ojcowskim, doświadczeniem osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Klub Ojca w Siedlcach stwarza możliwość spotykania się mężczyznom, którzy ojcostwo traktują jako radości i wyzwanie oraz największy wymiar swojej kariery. Różnorodność życiowych doświadczeń członków klubu, dzielenie się nimi, stanowi wielką wartość dla uczestników. Pozwala efektywniej kształtować i formować postawy ojców.

Na pierwszym spotkaniu nakreśliliśmy sobie główne cele:
– poznawanie mocnych i słabych stron ojców,
– budowanie dobrych relacji z dziećmi,
– pomaganie dzieciom w odkrywaniu tego, co wartościowe i piękne.

Cele te realizujemy podczas naszych spotkań poprzez: dzielenie się doświadczeniami, zapraszając na spotkania prelegentów z wykładami, organizując różne zajęcia plenerowe (np.: rajdy rowerowe, rozgrywki sportowe, pikniki rodzinne). W każdym z zajęć plenerowych uczestniczy ojciec z dzieckiem lub z całą rodziną.

Na spotkaniach naszych korzystamy z fachowej literatury i różnych publikacji dotyczących ojcostwa. Jesteśmy w trakcie tworzenia własnej biblioteki, z której będzie mógł korzystać każdy uczestnik Klubu Ojca.
Klub ma swego opiekuna duchowego w osobie kapłana, który uczestniczy w naszych spotkaniach i dba o nasz rozwój duchowy.

Więcej o Klubach Ojca: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Ks. Tomasz Kostecki: „Kobiety trzeba kochać a nie rozumieć”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. im pisze:

  Pani Ewo!
  Spisałam wypowiedź Ks Prof. T. Guza ze spotkania organizowanego przez PCH24 w dniu 10.05.br w Krakowie. Zajęło to 3 strony A4 a pisało się bardzo ciężko, kilka razy tekst w pewnych obszarach ginął. Wysyłałam na jutrzenkę ale nie przeszło. Polecam zatem na yt „ks Prof. Guz, s.Michaela Pawlik, dr Ciborowska. Przyśpieszenie rewolucji kulturalnej po 1989”.

  Ks prof. mówi: „Każdy, kto chciałby Polsce, która staje się Kościołem Chrystusowym, zadać śmiertelny cios jest skazany z góry na porażkę. I proszę żadnych zagrywek się nie obawiać, bo one dla Polski, która jest kościołem, nie mają większego znaczenia. Zobaczymy, że następne dni i tygodnie będą nam pokazywać, że jedynym azylem nadprzyrodzonym dla bytu na świecie jest Chrystusowy Kościół. Innego azylu człowiek ziemi nie posiada, bo go nie ma”. I dalej: „Najwspanialszą gwarancja dla polskiej natury, łącznie z naszym majątkiem narodowym, osobistym, rodzinnym jest poświęcenie naszego majątku narodowego Chrystusowi w Kościele Jego. To, co zostanie poświęcone prze kościół jako Polskie -Chrystusowi – to nam zabiorą, albo nas z tego okradną, bo my wobec mocy tego świata nie jesteśmy w stanie nawet jednego palca z naszej ręki ocalić, to diabeł jest w stanie w każdym momencie nam zabrać. Ale w momencie, kiedy będziemy mądrymi katolikami Polakami i poświęcimy nasz majątek narodowy z naszymi polami, lasami, jeziorami, rzekami itd….
  Ta wypowiedź Ks prof. jest sprawą do wykonania i to najwyższej wagi i tej rangi co Pokuta i Różaniec do granic.

  Jeśli zaś chodzi o imigrację to rządowa strona migracja.gov.pl na dzień dzisiejszy podaje 392.844 tym mężczyzn 242 526 + kobiet 150 318. Dane dotyczące przybyszów z Niemiec nie podają narodowości. Natomiast wyjaśnienie tego procederu wyjaśnia wywiad z panem Kazimierczakiem nagrany przez media narodowe dosłownie w biegu na ulicy i można znaleźć pod tytułem „Chcą masowo ściągać imigrantów”

 3. im pisze:

  …błąd „to co zostanie nie poświecone…

 4. im pisze:

  Proszę mi podpowiedzieć czy „jako treść meila” oznacza przesłanie jak mojego powyższego wpisu?

 5. im pisze:

  Niestety nie przeszło tak jak z dnia 20.05. Nie wiem dlaczego.

 6. kropka pisze:

  Jutro naprawdę będzie gorąco! „Codzienna” ujawnia szokujące fakty nt. pedofilów w PO. Co na to Sekielscy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s