Zapraszamy do miesięcznego nabożeństwa ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 15

 Medytacje ze Służebnicą Bożą Luizą Piccarretą wg
„Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej”

Modlitwa do Niebieskiej Królowej
na ka
żdy dzień miesiąca maja

Niepokalana Królowo, moja Niebieska Matko, przychodzę na Twoje matczyne kolana, aby się wtulić w Twoje ramiona jako Twoja ukochana córka i aby prosić Cię z najgorętszym westchnieniem – w tym miesiącu poświęconym Tobie – o największą z łask: ażebyś mi dozwoliła żyć w Królestwie Woli Bożej. Święta Mamo, Ty, która jesteś Królową tego Królestwa, pozwól mi żyć w Nim jako Twoja córka, ażeby Ono już więcej nie było bezludnym, ale zamieszkałym przez Twoje dzieci. Dlatego też Wszechwładna Królowo, ja powierzam się Tobie, abyś mogła pokierować moimi krokami do Królestwa Woli Bożej, a trzymając mnie mocno za rękę, pokierujesz całą moją istotę ku nieskończonemu życiu w Woli Bożej. Będziesz moją Mamą, i Tobie jako mojej Mamie, zawierzam moją wolę, abyś mogła wymienić ją na Wolę Bożą i tym sposobem będę mogła być pewna, że nie opuszczę Jej Królestwa. Dlatego też proszę Cię, oświeć mnie, abym mogła zrozumieć, co to znaczy Wola Boga.

Zdrowaś Maryjo…

Ofiara miesiąca: Rano, w południe i wieczorem (to znaczy trzy razy w ciągu dnia) przyjść na kolana naszej Niebieskiej Mamy i powiedzieć do Niej: „Moja Mamo, kocham Cię, i Ty kochaj mnie też i daj łyk Woli Bożej mojej duszy. Daj mi swoje błogosławieństwo, ażebym wykonywała wszystkie moje czynności pod Twoim matczynym spojrzeniem.”

Dzień piętnasty
Królowa Nieba w Królestwie Woli Bożej.
Kontynuuje ten sam wątek. Jej życie w Świątyni

Dusza do Królowej Nieba: Królowo Matko, oto Twoja córka jest już u Twego boku, aby podążać Twoimi śladami, gdy wchodzisz do Świątyni. Och, jak bardzo chciałabym, aby moja Mama wzięła moją małą duszę i zamknęła ją w żywej świątyni Woli Boga, żeby odizolowała mnie od wszystkich, z wyjątkiem mojego Jezusa i swojego słodkiego towarzystwa!

Lekcja Królowej nieba:
Moja najdroższa córko, jak słodko brzmi twój szept w moich uszach, gdy słyszę, jak mówisz, że chcesz zostać zamkniętą przeze Mnie w żywej świątyni Woli Boga i że nie chcesz żadnego innego towarzystwa, jak tylko Jezusa i moje! Ach, droga córko, wnosisz do mojego matczynego Serca radość prawdziwej Matki i jeśli pozwolisz Mi na zrobienie tego, to jestem pewna, że moja córka będzie szczęśliwa, a moje radości będę jej radościami. Posiadanie córki szczęśliwej jest największą radością i chwałą dla matczynego serca.

A teraz posłuchaj Mnie, córko moja. Przybyłam do Świątyni tylko po to, żeby żyć Wolą Bożą. Moi święci rodzice oddali Mnie pod opiekę przełożonych Świątyni, poświęcając Mnie Panu. Gdy to czynili, byłam odświętnie ubrana, śpiewano hymny i proroctwa odnoszące się do przyszłego Mesjasza. Och, jak bardzo radowało się moje Serce. Potem odważnie pożegnałam się z moimi drogimi i świętymi rodzicami. Ucałowałam ich w prawą rękę i podziękowałam im za troskę w czasie moich niemowlęcych lat i za to, że z wielką miłością i ofiarą, poświęcili Mnie Panu. Moje spokojne i dzielne zachowanie, bez płaczu dodało im takiej odwagi, że mieli siłę opuścić Mnie i rozdzielić się ze Mną. Wola Boża sprawowała władzę nade Mną i rozciągała swoje Królestwo na wszystkie moje czyny. O potęgo Fiat, ty jedyna mogłaś napełnić Mnie heroizmem, abym, jakkolwiek tak maleńka, miała siłę odłączyć się od tych, którzy Mnie tak bardzo kochali, którzy, jak widziałam, mieli zrozpaczone serca, gdy rozstawali się ze Mną.

A teraz, córko moja, posłuchaj Mnie. Zamknęłam się w Świątyni, a Pan potrzebował tego, żeby pozwolić Mi na rozpostarcie Królestwa Woli Bożej w moich czynach, jakie miałam w Nim wykonać i żebym mogła przygotować swoimi ludzkimi czynami grunt oraz Niebo, które miało powstać nad tym gruntem Woli Bożej, dla wszystkich dusz poświęconych Panu. Pilnie spełniałam wszystkie obowiązki, jakie zwykle wykonywano w tym świętym miejscu. Byłam pokojowo nastawiona do wszystkich, nigdy nie przysporzyłam nikomu przykrości ani nie byłam przeszkodą dla nikogo. Podejmowałam się najbardziej prostych prac. Nic nie sprawiało Mi trudności – ani zamiatanie, ani zmywanie naczyń. Każda ofiara było dla Mnie zaszczytem i triumfem. Ale chcesz wiedzieć dlaczego? Bo nie oglądałam się na nic, wszystko dla Mnie było Wolą Boga. Tak więc dzwonem, który Mnie wzywał, był Fiat. Słyszałam tajemniczy głos Woli Bożej, który Mnie wzywał dźwiękiem dzwonu i moje Serce radowało się, a Ja biegłam tam, gdzie wzywał Mnie Fiat. Moim regulaminem była Wola Boża, a moich przełożonych spostrzegałam jako zarządzających tak świętą Wolą. Dlatego dzwon, przepisy, przełożeni, moje czynności, nawet te najprostsze, były radością i świętem, jakie Boży Fiat przygotowywał dla Mnie. Ten Boży Fiat, rozprzestrzeniając się również na zewnątrz Mnie, wzywał Mnie do rozprzestrzenienia Jego Woli, aby utworzyć Jego Królestwo w moich najmniejszych czynach. A Ja zachowywałam się jak morze, które ukrywa wszystko, co posiada i nie ukazuje nic innego, prócz wody. I tak czyniłam. Ukrywałam wszystko w ogromnym morzu Bożego Fiat i nie widziałam nic innego, prócz morza Woli Bożej. Dlatego też wszystkie rzeczy przynosiły Mi radość i szczęście.

Ach, córko moja, ty i wszystkie dusze byliście obecni w moich czynach. Nie potrafiłam zrobić niczego bez mojej córki. To właśnie dla moich dzieci przygotowywałam Królestwo Woli Bożej. Och, gdyby dusze poświęcone Panu w świętych miejscach pozwoliły wszystkiemu zagubić się w Woli Bożej, jakże byłyby szczęśliwe! Zgromadzenia zostałyby przemienione w tak wiele niebiańskich rodzin i zaludniłyby ziemię tak wieloma świętymi duszami. Ale niestety, z bólem Matki muszę wyznać: ileż tam jest goryczy, zakłóceń i niezgody? Podczas gdy świętość nie polega na urzędzie im nadanym,  ale   na  czynieniu  Woli Bożej w  każdym urzędzie im powierzonym. Wola Boża zaprowadza pokój w  duszy,    jest siłą i wsparciem  w najcięższych ofiarach.

Dusza: Och Święta Mamo, jak piękne są Twoje lekcje! Jak słodko docierają one do mojego serca! Och, proszę Cię o rozpostarcie we mnie morza Bożego Fiat. Otocz mnie Nim, tak aby Twoja córka nie widziała ani nie znała nic innego prócz Woli Bożej, a stale Ją przemierzając, mogła poznać Jej sekrety, Jej radości i Jej szczęście.

Ofiara: Dzisiaj, aby Mi oddać cześć, dokonasz dwanaście aktów miłości, aby uczcić dwanaście lat, jakie przeżyłam w Świątyni, prosząc Mnie, abym włączyła cię w jedność moich czynów

Wezwanie: Królowo Matko, zamknij mnie w świętej Świątyni Woli Boga!

Pobierz pdf: Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Zapraszamy do miesięcznego nabożeństwa ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 15

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dzień 3. nowenny do św. Rity

  Jakże bolesna była dla ciebie, o święta Rito, wiadomość o zamordowaniu twojego męża. Zapłakałaś gorzkimi łzami na myśl, że dusza jego nieprzygotowana stanęła przed sądem sprawiedliwego Boga. Nie myślałaś o sobie, lecz polecałaś ustawicznie miłosiernemu Bogu duszę zamordowanego męża, błagając o przebaczenie dla jego morderców, a poznawszy, że mali jeszcze synowie twoi pragną pomścić śmierć ojca, błagałaś Boga, by ich raczej zabrał ze świata, niż mieliby krwawym czynem zemsty splamić swe sumienie.

  Bóg cię wysłuchał, zabierając obu synów w młodym wieku. Po ich stracie, dzięki składałaś Jezusowi, że ich powołał do siebie przed dokonaniem zbrodni. Jakże my wobec tego przykładu jesteśmy nędzni, nie umiemy przebaczyć najmniejszej obrazy ani zdobyć się na ofiarę dla duszy własnej, jak i dla duszy bliźniego.

  O święta Rito, uproś nam u Boga gotowość przebaczania nieprzyjaciołom naszym, abyśmy sami stali się godniejszymi przebaczenia grzechów naszych i cieszyli się nagrodą wieczną w niebie. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).

  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu…

  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.

  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 3. Maggie pisze:

  Dziś rano jakby skowronek 😇 zaśpiewał … wśród usiłującego go zagłuszyć stada wron🥺, kiedy w radio (mój budzik) usłyszałam wiadomość o przejściu przez Senat Alabamy anty-aborcyjnej ustawy.

  Módlmy się: aby Gubernator Alabamy podpisała ustawę Pro-Life, która wczoraj wieczorem❗️ przeszła większością głosów w ich Senacie. Jest to najbardziej radykalny akt prawny w USA, który przewiduje nawet do 99 lat więzienia dla lekarza, dokonującego zbrodni aborcji. Wyjątek w przepisach stanowi ciąża pozamaciczna, śmiertelne anormalności płodu lub zagrożenie życia matki (nie jestem pewna czy dobrze rozumiem, że może to nastąpić w pierwszym tygodniu ciąży).

  Gubernator ma podjąć tą decyzję, obowiązującą w Alabamie, w ciągu 6-ciu❗️ dni. CNN oczywiście urządza piekielną awanturę, no i podsyca głosy nienawiści przeciw takiemu prawu.

  Dlatego proponuję przez tydzień (lub 8 dni, bo nie wiem, czy liczą się tu dni robocze) TYLKO 1-ną SERDECZNĄ „Zdrowaśkę”❗️: aby pani Gubernator Kay Ivey podpisała to prawo i aby, choć w takiej formie, było ono jak pierwsza, zapalna iskra rozchodząca się na cały świat.

 4. Gabi2x2 pisze:

  Łączę się w modlitwie i informuję iż w niedzielę odbędzie się w Białymstoku Marsz dla Życia.

  https://archibial.pl/ogloszenia/2119-marsz-dla-zycia-i-rodziny-w-bialymstoku/

  Zapraszam

 5. Halina pisze:

  Do księdza Adama Skwarczyńskiego
  Księże Adamie, bardzo ale to bardzo proszę o obejrzenie bądź odsłuchanie ostatniego odcinka Grzegorza z Leszna. Tu potrzeba głosu kapłana:
  1. powołuje się na jakieś słowa bł. ks. M. Sopoćko, że tylko wileński obraz jest prawdziwy i prawidłowy, namawia pośrednio do (niszczenia?) obrazków i obrazków łagiewnickich, o których mówił w poprzednim odcinku, że mają demona na lewym ręku.
  2. powołuje się na Żywego Płomienia i każe gromadzić żywność od 1 stycznia i każe Polakom wracać do kraju – i okazuje się teraz, że ksiądz znalazł się w „szacownym gronie” fałszywych proroków Grzegorza z Leszna, Mieczysławy Kordas i Żywego Płomienia
  3. Mówi o Komunii św. pod dwiema postaciami, że są zakazane, każe ludziom wtedy odchodzić od księdza i przyjmować Komunię św. duchowo
  Mnie nie chodzi, by ostrzegać przed Grzegorzem, bo takich Grzegorzów jest wielu, ale proszę wyjaśnić nam ludziom, czy możemy przyjmować Komunię pod dwiema postaciami, bo ileż ludzi błądzi.
  Proszę o odpowiedź

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Adam udzieli odpowiedzi wieczorem, tak mi obiecał

  • wobroniewiary pisze:

   Zanim nadejdzie odp. ks. Adama

   Kto może przyjmować Komunię św. pod dwoma postaciami i czy należy się do tego jakoś specjalnie przygotować?

   Na początku pragnę, zaznaczyć, że istnieją trzy możli­wości, jeśli chodzi o przyjęcie Komunii Św.: pod postacią chleba, wina oraz pod obydwoma postaciami. Zasadniczo Komunia św. jest udzielana tylko pod postacią chleba, niekiedy jednak, np. jeśli ktoś ze względu na chorobę może przyjmować tylko ciecze, istnieje możliwość przy­jęcia Krwi Pana Jezusa, zamiast Jego Ciała, z tym że pra­wo kościelne tę drugą możliwość zaleca stosować tylko w wypadku konieczności.

   Zasady przyjmowania Komunii św. pod dwoma po­staciami, z uwzględnieniem pozwolenia ordynariusza oraz przygotowania przez stosowną katechezę podaje „Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego”. W numerze 242 ustalono, że Komunię św. pod dwoma postaciami mogą przyjmować:

   1. dorośli neofici w czasie Mszy, która następuje po chrzcie; bierzmowani dorośli w czasie Mszy zwią­zanej z bierzmowaniem; ochrzczeni, których przyj­muje się do wspólnoty kościelnej;
   2. nowożeńcy w czasie Mszy połączonej z zawarciem małżeństwa;
   3. diakoni w czasie Mszy ich święceń;
   4. ksieni w Mszy, w czasie której otrzymuje błogosła­wieństwo; dziewice w czasie Mszy ich konsekracji; osoby, które składają lub odnawiają śluby zakonne, w czasie Mszy połączonej z ich pierwszą profesją, jej odnowieniem i profesją wieczystą oraz ich rodzi­ce, krewni i współbracia zakonni;
   5. świeccy pomocnicy misyjni w Mszy, podczas której publicznie otrzymują misję; inne osoby w Mszy, w czasie której otrzymują misję kościelną;
   6. chory, który przyjmuje Wiatyk i wszyscy obecni, gdy Mszę odprawia się w domu chorego;
   7. diakon i usługujący, kiedy spełniają swoje funkcje w czasie Mszy;
   8. w czasie koncelebry;
   – wszyscy, którzy spełniają wówczas rzeczywiste funkcje liturgiczne, a także wszyscy alumni semi­narium biorący udział w koncelebrze;
   – w swoich kościołach łub kaplicach: wszyscy członkowie instytutów ślubujących zachowanie rad ewangelicznych oraz członkowie innych sto­warzyszeń, w których poświęcają się Bogu przez śluby zakonne, ofiarowanie lub przyrzeczenie; oprócz tego wszyscy, którzy stale zamieszkują w domu tych instytutów i stowarzyszeń;
   9. kapłani, którzy uczestniczą w wielkich obchodach, a nie mogą ani celebrować, ani koncelebrować;
   10. wszyscy, którzy biorą czynny udział w Mszy cele­browanej w czasie odprawiania przez nich reko­lekcji; wszyscy, którzy biorą udział w zebraniu jakiegoś zespołu duszpasterskiego, podczas Mszy, w której wspólnie uczestniczą;
   11. osoby wymienione w nr 2 i 4 w czasie Mszy ich jubileuszów;
   12. chrzestny, chrzestna, rodzice, współmałżonek oraz świeccy katecheci dorosłego neofity w Mszy związanej z jego inicjacją;
   13. rodzice, członkowie rodziny oraz szczególniejsi do­broczyńcy uczestniczący w Mszy nowo wyświęco­nego kapłana;
   14. członkowie zgromadzeń w Mszy konwentualnej oraz Mszy zgromadzenia … .

   Ponadto Konferencja Episkopatu Polski podczas Kon­ferencji Plenarnej w dniu 8 lutego 1979 roku podjęła u-chwałę o udzieleniu ogólnego pozwolenia na Komunię św. pod dwoma postaciami we wspólnotach zakonnych i wspólnotach do zakonnych przyrównywanych nie podlegających ordynariuszom zakonnym w następujących wypadkach:

   1. ksieni w dniu otrzymania błogosławieństwa, dzie­wicom w Mszy, w czasie której otrzymują konse­krację, składającym i odnawiającym śluby zakonne oraz obchodzącym jubileusz w czasie Mszy oraz rodzicom i członkom wspólnoty;
   2. uczestnikom Mszy koncelebrowanej;
   3. odprawiającym rekolekcje w czasie Mszy dla nich odprawianej;
   4. w czasie Mszy konwentualnej lub wspólnotowej w następujące dni:

   wszystkie uroczystości;
   – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Koś­cioła;
   święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski;
   – święto Patronów Zgromadzenia;
   – w dni Kapituły generalnej Zgromadzenia domu, w którym Kapituła się odbywa.

   Wszystkie inne przypadki wymagają zezwolenia indywidualnego lub ogólnego ordynariusza miejsca.

   Co do sposobu udzielania Komunii św. pod dwoma postaciami, biskupi polscy ustalili, że należy Ciało Chrystusa zanurzyć w Jego Krwi i następnie podać do spożycia.

   Zarówno przed Komunią św. pod jedną postacią, jak i pod dwoma, zalecany jest tzw. post eucharystyczny Post ten należy zachować przez godzinę poprzedzającą przyjęcie Komunii św. Postu nie narusza woda oraz lekarstwo. Zwolnione z jego zachowania są osoby chore, w podeszłym wieku oraz ich opiekunowie.

   Przyjmując Komunię Św., musimy mieć świadomość, że przyjmujemy samego Boga, który daje nam siebie pod postacią chleba oraz wina. To wyróżnienie, jakie nas spotyka, powinno samo w sobie mobilizować do jak najlepszego wewnętrznego i zewnętrznego przygotowania na tę wyjątkową chwilę. Nie są więc niezbędne szczegółowe instrukcje ze strony Kościoła tym osobom, które świadomie podchodzą do Stołu Pańskiego.

  • wobroniewiary pisze:

   Niech duszpasterze dołożą starań, aby wiernym, którzy uczestniczą w obrzędzie Komunii pod dwiema postaciami lub są wtedy obecni, przypominać w sposób możliwie dla nich dostępny katolicką naukę Soboru Trydenckiego o Komunii Świętej. Przede wszystkim mają wiernych nauczać, że według katolickiej wiary przyjmuje się całego Chrystusa i prawdziwy Sakrament także pod jedną tylko postacią; dlatego ci, którzy przyjmują tylko jedną postać, nie są pozbawieni, gdy idzie o owoce Komunii, żadnej łaski koniecznej do zbawienia. (nr 241)

   I następuje wyliczenie czternastu sytuacji, w których kapłanowi wolno udzielić Komunii Świętej pod dwiema postaciami, m.in. podczas mszy świętej ślubnej oraz z okazji jubileuszu małżeństwa, podczas mszy prymicyjnej oraz podczas uroczystości ślubów zakonnych, podczas mszy odprawianej w domu chorego, a również — to jest chyba okazja najczęstsza — podczas mszy odprawianych dla różnych grup duszpasterskich.

   https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/praca_nad_wiara/komunia_pod_2.html

 6. Gabi2x2 pisze:

  https://archibial.pl/ogloszenia/2277-bialostocki-marsz-dla-zycia-i-rodziny/

  Przepraszam pomyliłam link w poprzednim komentarzu odnośnie Marszu. Podaję poprawny wyżej… jeszcze raz Przepraszam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s