Marsz przeciwko roszczeniom żydowskim Akt. 447 JUST w Warszawie – kilkadziesiąt tysięcy osób w obronie Polski.

Ks. Stanisław Małkowski wraz z tysiącami uczestników marszu odmówił modlitwę za Polskę – dwa egzorcyzmy proste „Potężna Niebios Królowo” oraz „Święty Michale Archaniele” i jeden dziesiątek Różańca św. – pierwszą tajemnicę chwalebną „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”

Według danych zamieszczonych na stronie www.pch24.pl  „w marszu wzięło udział nawet do kilkudziesięciu tysięcy osób

Za stroną „Radia Maryja”:
KONFEDERACJA PRZYGOTOWAŁA PROJEKT USTAWY ,,ANTY-447”

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy przedstawiła projekt ustawy w sprawie amerykańskiej regulacji 447 dot. restytucji mienia ofiar Holokaustu. Projekt Konfederacji przewiduje m.in., że Polska nie zadośćuczyni roszczeniom odnoszącym się do własności bezdziedzicznej.

Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa Ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

Jacek Wilk, poseł sejmowego Koła Konfederacji poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że projekt Konfederacji wskazuje w jaki sposób rząd powinien się obchodzić roszczeniami dot. mienia bezdziedzicznego w Polsce i ma związek z głośną amerykańską ustawą 447.

Zapewnił, że pod projektem podpisze się piętnastu posłów, w tym cała Konfederacja. Jacek Wilk podkreślił, że o podpisanie się pod projektem będą proszeni również politycy PiS.

,,To będzie najlepszy sprawdzian, jakie mają prawdziwe intencje w tej sprawie. Jeżeli rzeczywiście chcą się przeciwstawić tym bezpodstawnym roszczeniom, to nie ma problemu, aby ustawę podpisali” – podkreślił poseł.

Projekt ustawy przedstawił Stanisław Michalkiewicz, prawicowy publicysta i prezes Unii Polityki Realnej. Stanisław Michalkiewicz, który jest autorem projektu podkreślił, że proponowana ustawa ma zabezpieczyć interes Polski.

,,Realizacja roszczeń dotyczących własności bezdziedzicznej doprowadziłaby do politycznego uzależnienia państwa polskiego, ale również do zdegradowania we własnym kraju narodu polskiego do trzeciej kategorii” – podkreślił publicysta.

Według niego projekt składa się z trzech artykułów. Pierwszy zobowiązuje Radę Ministrów do złożenia oświadczenia, że Polska nie zadośćuczyni, żadnym roszczeniom odnoszącym się do własności bezdziedzicznej; obowiązek taki Rada Ministrów miałaby niezwłocznie po wejściu ustawy w życie. Artykuł drugi zawiera sankcje wobec osób, które wbrew postanowieniom ustawy starałyby się realizować takie roszczenia: mają one podlegać karze z art. 129 Kodeksu karnego, który o mówi o tzw. zdradzie dyplomatycznej i przewiduje sankcję od roku do lat 10.

Poseł Marek Jakubiak (Konfederacja) wraził nadzieję, że projekt zostanie złożony przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

,,Tego tematu nie ma co lekceważyć. Bardzo poważne środowiska żydowskie lobbują na rzecz pieniędzy, które są własnością Polaków. Dotyczy to praktycznie trzech budżetów narodowych. Ustawa taka musi być gwarancją bezpieczeństwa finansowego Polaków” – mówił Marek Jakubiak.

Robert Winnicki, poseł Konfederacji i lider Ruchu Narodowego podkreślił, że dotychczasowe wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, w tej sprawie ,,nie przekreślają roszczeń, które stanowią zagrożenia dla Polski”.

,,Potrzebne są rozwiązania prawne i deklaracja polityczna” – podkreślił Robert Winnicki.

Jak wyjaśnił, taką polityczną deklarację powinien złożyć premier w obecności swojego amerykańskiego odpowiednika.

,,Powinien powiedzieć, że rząd Polski nie będzie realizował, żadnych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich, wspomnianych w amerykańskiej ustawie 447. Tego oczekujemy od rządu” – powiedział lider Ruchu Narodowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Marsz przeciwko roszczeniom żydowskim Akt. 447 JUST w Warszawie – kilkadziesiąt tysięcy osób w obronie Polski.

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Tu od 25 min. ks. Stanisław Małkowski:
  Podaję link od razu od tego miejsca

 3. wobroniewiary pisze:

  W odpowiedzi na liczne maile:

  Czy jak jeden lekarz źle leczy, to mam unikać służby zdrowia?
  Czy jak jeden nauczyciel się drze, to mam nie posyłać dzieci do szkoły?
  Czy przez jednego diabłem podszytego kapłana mam odejść z kościoła? – NIE, NIE i NIE!

  Spróbuję obejrzeć film Sekielskiego z różańcem w ręku – modląc się za tych kapłanów, którzy zgrzeszyli, którzy grzeszą i którzy MUSZĄ PONIEŚĆ KARĘ!!! Tak – muszą! Bo skrzywdzili nie tylko małe dzieci, ale i cały Kościół. Zadali niesamowite rany Bogu, Matce Bożej i ludziom. Ale pamiętajmy – jest ich, o czym pisał o. Leon Knabit – zaledwie 3 promile a 99,97% pedofilii to ludzie stanu świeckiego.

  Polecam wszystkim bez wyjątku słowa ks. Daniela Wachowiaka!
  Ks. Wachowiak mocno: Oczyścić stan kapłański z tych, którzy zdradzają jak Judasz

  – Z każdym grzechem należy walczyć. Oczyszczenie stanu kapłańskiego z tych, którzy zdradzają jak Judasz, prowadząc podwójne życie, nie chcąc uznać w sobie grzechu i pokutować za niego, przysłuży się Oblubienicy Chrystusa. „Niech Kościół ma odwagę odnawiać się w świetle Ewangelii” – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak

  • m-gosia pisze:

   Ewa jak się da to popraw film Sekielskiego nie Sakiewicza.
   Ja nie chcę oglądać .Zdaj relację.

   • wobroniewiary pisze:

    Poprawiłam. Dziękuję za uwagę. Oglądać będę kilka dni fragmentami z różańcem w ręku, ale już więcej wypowiadać się na ten temat nie będę, relacjonować też nic nie będę. To moja świadoma decyzja.
    Dziś już wszystko napisałam na ten temat.

  • Marta 3 pisze:

   Wierzę, że Opatrzność Boża i to przemieni na dobro. Przy Kościele tym prawdziwym , pozostanie naprawdę garstka. Papież Benedykt XVI przygotowywał nas do tego, że Kościół będzie. Teraz chyba najbardziej potrzeba trwania na adoracji, przy Chrystusie i Matce Bożej. Dziękuję, że jesteście, bo bym chyba zwariował bez Was.

 4. HeSo pisze:

  Jedynym azylem jest Kościół Chrystusowy.
  Wspaniały wystąpienie ks. prof. Tadeusza Guza w Klubie Skawińska 13

  • Monika pisze:

   Fragment powyższego nagrania:
   „Kościół Święty to jest jedyna bezpieczna Arka. Polska jako Polska niestety ne może być przez nas uznana za bezpieczną Arkę, tak jak żadna przestrzeń we wszechświecie w sensie geograficznym nie może być uznana za naszą najprawdziwszą Ojczyznę, nawet żeby, Kochani, była to nasza rodzinna Ojcowizna i każdy kto ma doświadczenie własnej rodziny wie, że jeżeli jego rodzina nie stanie się członkiem rodziny dzieci Bożych czyli Kościołem, to jest skazana na przegraną. Dlatego też Kochani, baczmy na to, żeby Polska była Kościołem. Bez wejścia Polski w Kościół, wszystko co nie stanie się jako Polska Kościołem zostanie Kochani Państwo przez upadłych duchów zmiecione z powierzchni ziemi, nie ma racji bytu, bo Pan Jezus tylko zachowanie bytu obiecał Kościołowi. Czyli tylko ten kto stanie się członkiem Kościoła, tylko to Kochani, ma pewną nadzieję na ocalenie…”

  • Anna pisze:

   Cudownie jest sluchac tego kaplana.Uwielbiam wszystkie wypowiedzi Ks.profesora.Jest w nim tyle ciepla i radosci.

 5. ja pisze:

  Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego – wyznał Prymas Polski abp Wojciech Polak w przekazanym KAI oświadczeniu. W związku z dzisiejszą premierą filmu pt. “Tylko nie mów nikomu” delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży stwierdził: “Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności”.
  Publikujemy treść oświadczenia:

  Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego.

  Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu.

  Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.

  Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.

  Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi). Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności.

  Musimy chronić dzieci i młodzież.
  Dla Kościoła nie ma innej drogi.

  Abp Wojciech Polak
  Prymas Polski

  https://ekai.pl/oswiadczenie-prymasa-polski-ws-filmu-tomasza-sekielskiego-video/

  • Renata Anna pisze:

   Prymas Polski Abp Wojciech Polak obchodzi jutro 30 rocznicę swoich święceń kapłańskich, które otrzymał 13 maja 1989 w katedrze gnieźnieńskiej z rąk Prymasa Polski kard. Józefa Glempa.

 6. Elżbieta11 pisze:

  Niebywałe, telewizja publiczna milczy nt marszu. Wiadomości nic o tym nie mówią. Z tego wynika, iż organizatorzy marszu i cel tego marszu jest chyba nie po ich myśli, a zatem czy tylko ich wizje mamy akceptować, nawet jeśli szkodziłyby nam Polakom.

  • Grażyna K pisze:

   Wiadomo że nie powiedzą bo im to nie na rękę a jeżeli już to pokażą w złym świetle

  • Ania pisze:

   To nam należą się odszkodowania – mówi kategorycznie premier Morawiecki

   – Nie pozwolimy na płacenie komukolwiek odszkodowań, to nam należą się odszkodowania – mówił w Mławie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, sytuacja, w której potomkowie ofiar muszą „cokolwiek płacić”, to sytuacja, w której „świat staje na głowie”.

   https://niezalezna.pl/270936-to-nam-naleza-sie-odszkodowania-mowi-kategorycznie-premier-morawiecki

   • HeSo pisze:

    Naprawdę „wiarygodny” portal, choć nazwa brzmi zachęcająco podobnie jak wirtualna polska. Co ten portal pisał przez rok od podpisania ustawy JUST 447 przez Trumpa? Jeszcze w lutym tego roku w czasie konferencji „bliskowschodniej” w Warszawie nie odnieśli się do słów Mika Pompeo.
    O marszu napisano: „SKANDAL – Prowokacja na marszu narodowców. Użyto fałszywych banerów Klubów Gazety Polskiej”, a o sednie sprawy NIC, ZERO!

 7. Ania pisze:

  Trzeba się wziąć za oczyszczenie Kościoła pod każdym względem!
  Profanacja_Kościoła_Ostatni_vlog czyli_pożegnanie – Langusta na palmie dał znowu czadu

  https://www.facebook.com/groups/418441435016560/permalink/1144061505787879/

  • Grażyna K pisze:

   Kochani muszę to napisać choć wielu się to pewnie nie spodoba ale dlaczego nasz Prymas nic nie powiedział jak sprofanowali Obraz Matki Bożej nawet trzeciego mają na Jasnej Górze Ani na Apelu nic dopiero chyba 3 dni temu bo już za dużo tego i musiał coś powiedzieć a teraz szybko dziękuje Sekielskiemu za ten następny paszkwil i jak ludzie będą patrzeć na kapłanów coraz to wymyślają nowe rzeczy aby niszczyć kościół a biskupi co jeszcze się im skłaniają wiem mamy się modlić jeszcze więcej przepraszam ale jestem tym zniesmaczona

   • Małgorzata pisze:

    Kochani, to przykre ale nie taka powinna być reakcja Prymasa. Jak zareagwał by Prymas Wyszyński ????….. właśnie. W Kościele nie ma problemu pefofilii,ale jest problem homoseksualizmu . Jest V Kolumna ,która niszczy go od środka. Każdy to widzi. Nie znam tego filmu i ogladać go nie mam zamiaru. Został on zrobiony nie z troski o Kościół tylko po to aby go zniszczyć i zochydzić w oczach ludzi ( szczególnie młodych), by podważyć autorytet. Ci co tak płaczą nad przypadkami pedofilli wśrod duuchownych nie widzą ,że sprawa dotyczy homosiów ( patrz statystyka 99 proc.). Kajanie się i przepraszanie ,dziękowanie za paszkwil nic tu nie pomoże a sprawę pogorszy bo rozzuchwali tych ” naprawicieli Kościoła”. Jakoś środowiskaLGBT nie przepraszają za pedofilię powszechną iu nich… Nie będzie mnie ewangelizował Sekielski,Michnik ,Środa….itp. Kościół jest Święty , ale ludzie w nim są grzeszni i my do tych grzeszników należymy. Kiedy nie będzie problemu homoseksulizmu wśród księży problem pedofilli zniknie. Ale te środowiska wcale tego nie postulują. Tu chodzi o zupełnie coś innego.. o zniszczenie Kościoła. Program ten jest realizowany punkt po punkcie. Kto ma oczy ten widzi.
    To jest wojna o duszę narodu i o zbawienie każdego z nas. Tu powinna być ekskomunka dla tych co profanują Obraz Matki Bożej , dla tych co głosuja za wprowadzeniem LGBT do szkół i dla tych co za tym głosują.

    • m-gosia pisze:

     Bardzo trafne podsumowanie.

    • Anna pisze:

     Tak też pomyślałam sobie !!!

    • babula pisze:

     Moim zdaniem problem dotyczy zarówno homoseksualizmu wśród księży jak i pedofilii.
     I nie jest tak, że gdy problem homo zniknie (nie wierzę w taki cud) to pedofilia też ustanie.
     Problemem jest brak reakcji (lub brak nagłośnienia reakcji) ze strony władz kościelnych na przedstawiane zarzuty nadużyć.

 8. Maria pisze:

  DIECEZJALNY DZIEŃ RODZINY – 12 MAJA 2019 R.

  Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie

  10:30 Powitanie – Ks. Dr Jacek Sereda Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
  10:40 „Małżeństwo bez lęku” Agnieszka i Maciej Kołodziej, psychoterapeuci
  11:45 Koncert zespołu „Alegoria”
  12:30 Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza Gurdy z odnowieniem przysięgi małżeńskiej
  Po Mszy św. agapa i wiele atrakcji dla dzieci.

  ZAPRASZAMY !!!
  http://www.podlasie24.pl/parczew/kosciol/diecezjalny-dzien-rodziny-w-parczewie-2a18f.html

  w tej chwili trwa transmisja z radio ;
  http://www.radiopodlasie.pl/sluchaj-online-radia-podlasie.html

 9. Damian pisze:

  Nie interesuje mnie obecny dokument Siekielskiego, który był już 1,5 roku temu ( w odcinkach). Teraz jako „nowy” zmontowany został jako cały film i w majową sobotę „odkorkowany”… Naiwnością grzeszy ten, kto nie widzi całego kontekstu sprawy.Oczywistością jest, że grzech jest zawsze grzechem. Zło jest zawsze złem. Rodzic jest zawsze odpowiedzialny za swoje dziecko, tak jak duszpasterz za siebie i swoje owce.
  Obecny czas jest oczywisty,. Najpierw Gdańsk, potem Wiosna, dalej pan Tusk, pan Jażdzewski, profanacja wizerunków Matki Bożej, dalej po pozorem dobra (troska o pokrzywdzonych) uderzenie w Kościół.
  Polska ( a raczej jej emocjonalność w społeczeństwie) jest rozczytana na czynniki pierwsze i realizowany scenariusz w kolejnych odcinkach…i tak nas Polaków dopadają, a wielu
  Problem krzywdzenia dzieci, rozpoczyna się od morderstwa w łonach matek…, potem zwalcza się rodzinę…itd. Sprytna gra otumanionego katolickiego narodu…
  Ale tak to jest, jak się wlewa młode wino do starych kubłaków…, świętuje uczestnictwo w Europie, która stała się siedliskiem boga pieniądza, amoralności, wyschniętego ugoru wiary…
  Któż jak Bóg!

  • m-gosia pisze:

   Rzeczywiście jesteśmy otumanieni.Techniki manipulacji złego ciągle się rozszerzają i nie wiadomo co jeszcze wymyślą.Sprytnie.Przypomniała mi się ballada A.Mickiewicza „Pani Twardowska”:
   Jedzą, piją, lulki palą,
   Tańce, hulanka, swawola;
   Ledwie karczmy nie rozwalą,
   Cha cha, chi chi, hejże, hola!
   Twardowski siadł w końcu stoła.
   Podparł się w boki jak basza;
   „Hulaj dusza! hulaj!” – woła,
   Śmieszy, tumani, przestrasza się
   itd.W tej balladzie diabeł nie przestraszył się nawet święconej wody, ale przestraszył się Pani Twardowskiej(niezła musiała być hetera).

   A my mamy za to naszą Mamę w Niebie,Jej to dopiero się zły boi,a więc wzywajmy Jej na pomoc,bo my biedni sami nic nie zrobimy.

  • wobroniewiary pisze:

   Poprawię Cię
   Najpierw „Kler”, o czym mówił ks. Adam.Potem Gdańsk itd. – jak to wymieniasz

 10. Jolanta pisze:

  W realu24 wyjaśnienie jak to z tymi banerami klubów GP naprawdę było. Od 2 minuty o tym problemie mówi prowadzący. Warto posłuchać

 11. Renata Anna pisze:

  https://www.niedziela.pl/artykul/42649/Bp-Jez-trzeba-przebudzenia-kiedy-uderza
  się w nasze uczucia religijne

  „Za przykład dawał wiernym św. Stanisława, który nie wybrał dyplomacji, ale drogę prawdy i świadectwa. „Wsławić się w oczach Pana – oto kryterium nieśmiertelnej sławy. Św. Stanisław biskup i męczennik zdobył ją, bowiem do końca swego życia bardziej słuchał Boga niż ludzi. Taka wierność kosztuje i to bardzo wiele” – powiedział.

  Biskup zachęcał, by postawić sobie pytania czy bardziej nam zależy, by wsławić się w oczach Bożych czy ludzkich? Co mamy bardziej na względzie – prawdę Bożą czy opinie innych ludzi? Kogo bardziej słuchamy? „Ludzki głos łatwiej jest usłyszeć. Natomiast Boży głos wymaga z naszej strony pewnej postawy otwartości i zaangażowania. Jeżeli chcemy bardziej słuchać Boga, to musimy być bardziej ludźmi Bożej Księgi, ludźmi słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym” – podkreślił.”

 12. wobroniewiary pisze:

  Film obejrzałam… 😦
  Nie spałam pół nocy.
  Dziś wkleję tylko ten link….

  „Jan Paweł II na ławie oskarżonych”
  https://ekai.pl/jan-pawel-ii-na-lawie-oskarzonych/

  • Anna pisze:

   Ja też obejrzałam i teraz zrozumiałam wszystko .

  • babula pisze:

   Chciałabym aby powstał film o księżach Niesłusznie oskarżonych o homoseksualizm i pedofilię. Chciałabym powiedzieć Siekielskiemu: „ten film ma boleć”! Ma pokazać jak łatwo osądzamy, wydajemy wyroki, jak chętnie jesteśmy sędzią i katem i jak jesteśmy Leniwi w poszukiwaniu prawdy o drugim człowieku.

   • wobroniewiary pisze:

    Po filmie Sekielskiego nasuwa mi się jedna refleksja: jeśli standardem jest wjeżdżanie do starych dziadków i wywlekanie ich grzechów to dlaczego nikt nigdy nie wjechał do Polańskiego, Jaruzelskiego, Michnika, Wolińskiej czy wreszcie Schapera tego Niemca, który palił w Jedwabnem?

    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446227-po-filmie-sekielskiego-nalezy-zniszczyc-kosciol-komentarze

 13. babula pisze:

  https://natemat.pl/236589,o-co-chodzi-w-ustawie-447-kongres-przeglosowal-polacy-musza-placic

  Kochani – przeczytajcie to! Dobrze, ze walczymy o swoje ale czy dokładnie rozumiemy w czym problem? Moja mysz wysiadła i nie mogę kopiować. Ale w skrócie:
  -w ustawie nie ma przymusu zwracania mienia czy wypłaty odszkodowań
  -gdyby w przyszłości na podstawie tej ustawy były jakiekolwiek roszczenia wobec Polski to powinny być spłacane z odszkodowań, które spłacą Niemcy.
  W artykule wyjaśniane są też inne kwestie. Warto poczytać.

  • kropka pisze:

   A ja ci babulo polecam wysłuchanie tego:

   i tego:

   • babula pisze:

    Cha cha -Kropeczko -zgadnij! Nie odtwarza mi się! Może później spróbuję.
    Opinie W. Sumlińskiego znam i wysłuchałam je już wcześniej. Nie twierdzę, że on nie ma racji. Ma! Ale ja do dziś nie wiedziałam tak na prawdę czego dotyczy ustawa JUST z czysto prawnego punktu widzenia. I o tym mówię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s