Zapraszamy do modlitwy za Elę i Adę – nie dajmy się pokonać złemu, módlmy się za Polskę i za nas samych!

Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

Ela napisała:
Kochani, jako jedna z Was wielu odmawiam Nowennę Pompejańską za Polskę. Pragnę dać świadectwo, jak ważna jest to modlitwa, jak zły mści się na mojej osobie i za wszelką cenę chce przeszkodzić w jej kontynuacji !!!!
Począwszy od Świąt Wielkiej Nocy przez tydzień zupełnie straciłam głos do tego stopnia, że nawet szept był ledwo słyszalny. Na prostej drodze zaczepiłam stopą o coś czego nie było, w wyniku czego doszło do silnego stłuczenia stopy i przez kilka dni nie mogłam chodzić. W bardzo niewytłumaczalnych okolicznościach zostałam popchnięta na ścieżce spacerowej, w wyniku czego upadłam i nabiłam się na wystające metalowe bolce kosza.
Jestem w szpitalu 300 kilometrów od mojego domu z dala od rodziny. Złamane trzy żebra z przemieszczeniem, wybity bark, odma płucna, założone sączki odbarczające. W perspektywie długa rehabilitacja. Miałam plany, kupione bilety na uroczystość Komunii Świętej do siostrzeńca w Hiszpanii. Wszystko oddałam Panu Jezusowi i Mateczce Najświętszej, a Was Kochani proszę westchnijcie za mną.

Ada napisała:
A co do obecnej NP – od początku kwietnia wpadłam w jakąś depresję, dzieci zaczęły zachowywać się przeokropnie, co pogłębiało mój stan, większość czasu leżałam bez sił. Do tego jakieś bluźniercze myśli, całe święta nawet w takim załamaniu, nawet do Komunii nie przystąpiłam. Potem choroba córeczki włącznie z pobytem w szpitalu, potem ja i reszta rodziny chora. jak już nie mogłam się modlić to tylko części z nowenny odmawiałam, choć mechanicznie czasami. nie wiem czy można to odczytywać akurat w łączności z tą modlitwą, ale to się tak zbiegło czasowo

Od administracji strony:
Napisałam też swoją odpowiedź, tu zamieszczam fragment:

Twój komentarz pokazuje, jak obrywamy wszyscy za tę Nowennę. Obiecuję (co zresztą czynię od zawsze, odkąd się znamy: wirtualnie i realnie) modlitwę za Ciebie i proszę wszystkich dziś o wspólną modlitwę podczas Koronki do BM oraz podczas Apelu Jasnogórskiego (tam też jest dziesiątek Różańca św.)

Omadlajmy Elę, Adę i wszystkich, którzy „obrywają” za Nowennę Pompejańską odmawianą w intencji Polski westchnijcie też i w mojej intencji, bo sami widzicie, że ta strona, pomysły modlitewne i wspólna modlitwa ma sens, a że jest ważna to i jest solą w oku złemu i jego sługusom

Modlitwa do 24 maja – do zakończenia Nowenny Pompejańskiej za Polskę

Proszę i zapraszam wszystkich do wspólnej Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz do wspólnego Apelu Jasnogórskiego – modlitwa w intencji Eli, Ady i nas wszystkich trwających na modlitwie Nowenny Pompejańskiej za Polskę

Transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia:
http://www.faustyna.pl/zmbm/transmisja-godziny-milosierdzia-i-koronki

Transmisja Apelu Jasnogórskiego: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

80 odpowiedzi na „Zapraszamy do modlitwy za Elę i Adę – nie dajmy się pokonać złemu, módlmy się za Polskę i za nas samych!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Robert pisze:

  W Waszej intencji, chociaż po swojemu: +++.

 3. kropka pisze:

  +++

 4. Ela pisze:

  W sprawach Bogu wiadomych.Panie Jezu Ty sie tym zajmij.Bog zapłać za każde westchnienie.

 5. Elżbieta pisze:

  Także odczuwam różne ataki złego w związku z odmawianym różańcem i koronką. Stwierdzam, że bardzo skuteczne jest, aby go „przegonić” podczas takiego ataku ofiarowywanie wszystkiego (ale bardzo intensywnie) w intencji osób, które w tym momencie są konające i bez rozgrzeszenia. Szatan tak sie tego boi, że utraci dusze, że natychmiast się wycofuje…

  • Małgorzata pisze:

   To prawda Elu, ja swoje cierpienia z tego powodu, łączę z cierpieniem Jezusa na Krzyżu i ofiaruję za nawrócenie i zbawienie całej ludzkości…i przychodzi ulga i jest czas na nabranie sił…

   • wobroniewiary pisze:

    Pod każdym wpisem jako pierwszy komentarz zamieszczam modlitwy, a pierwszą z nich jest ta:

    Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

   • Elżbieta pisze:

    :-))

 6. Katarzyna pisze:

  +++

 7. kropka pisze:

  Modlimy się za dziewczyny, za Elę i Adę ale i za Polskę.
  Własnie…
  Czy to normalne? Najmniej interesuje mnie co czują rodzice czyli pan premier z żoną, chociaż po ludzku mi ich szkoda, ale kim trzeba być, by w brudną polityczną grę wciągać niewinne dzieci! Czy dzieci musiały dowiedzieć się z gazet, że są adoptowane i pochodzą z domu dziecka/ Dla mnie to wielkie świństwo 😦

  wp.pl pisze:
  Tabloid opublikował zdjęcie premiera z dwójką dzieci opatrzone nagłówkiem „były współpracownik zdradził go i ujawnił”. Chodzi o fakt, że siedmioletnia Madzia i dziewięcioletni Ignaś są adoptowani. „Nie wiadomo, czy (…) zdawali sobie sprawę, że pochodzą z domu dziecka” – czytamy.

  https://wiadomosci.wp.pl/mateusz-morawiecki-komentuje-okladke-super-expressu-kochamy-nasze-dzieci-6379491277178497a

 8. agicam pisze:

  To zupełnie jak u mnie z tymi nieszczęściami. W pewnym momencie już zwątpiłam. Jestem przewlekle chora i miałam tak straszną emisję, że myślałam, że 3 raz z powodu tej choroby trafię do szpitala. Do tego zmarło mi 5 moich ukochanych pupili (zwierzaków) co przeżyłam bardzo bo jestem na obczyźnie całkiem sama i to była moja radość i w pewien sposób zastępowały mi rodzinę. Ich śmierć była straszna bo nie znalazłam ich razem ale umierały jeden po drugim, pomimo znacznych wydatków na weterynarza, że nie wspomnę o innych rzeczach. Po tym wszystkim modlę się dalej ale coś we mnie umarło, pękło nie mogę się pocieszyć dlaczego te moje maleństwa musiały tak młodo i w wielkim cierpieniu, bez powodu bo były bardzo zadbane i zdrowe. Powód do dziś nie jest znany a ja mam teraz kłopoty finansowe.

 9. kropka pisze:

  Omadlamy Polskę, omadlamy Kościół, to się dzieje. Wystarczy poczytać. dam sam tytuł tylko:

  Terlikowski: Jutro wybuchnie bomba
  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-jutro-wybuchnie-bomba,126548.html

 10. kropka pisze:

  Znieważono figurkę Matki Boskiej na Dolnym Śląsku
  Dwóch mężczyzn zniszczyło figurkę Matki Boskiej za pomocą farby w sprayu. Do zdarzenia doszło w Miłkowicach (pow. legnicki)

  http://www.fronda.pl/a/zniewazono-figurke-matki-boskiej-na-dolnym-slasku,126551.html

 11. kasiaJa pisze:

  Na portalu Prawy.pl pojawił się niepokojący sygnał w kwestii lekcji religii w szkołach.
  „Do redakcji przesłano nam maila informującego o skandalicznej sytuacji, jaka miała miejsce w jednej z warszawskich szkół. Sprawa dotyczy lekcji religii. O co chodzi?
  „Szanowna redakcjo
  Właśnie wróciłem z comiesięcznego zebrania rodzice-nauczyciel organizowanego w sp …, ul. …………………… w Warszawie. Teraz żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia. Z tego co pamiętam były trzy pytania.
  1. Czy deklarują Państwo uczestnictwo córki/syna w lekcjach religii w roku 2019/2020? odpowiedzi Tak lub Nie
  2. Czy akceptują Państwo możliwość, że lekcja religii zaczynała by się o 7.20? Tak Nie
  3. Czy akceptują Państwo możliwość zmniejszenia go jednej godziny religii w tygodniu? Tak Nie

  Jak widać Rafał Trzaskowski przygotowuje grunt pod wyrugowanie religii ze szkół warszawskich.
  Pozdrawiam
  XZ”
  Całą sytuację uważamy za skandaliczną. Działania tego typu w ewidentny sposób mają prowadzić do utrudnienia dzieciom uczestnictwa w lekcjach religii, a ostatecznie do zniechęcenia i dzieci i rodziców do nauki religii w szkołach.”
  https://prawy.pl/101986-skandaliczna-ankieta-w-sprawie-lekcji-religii-w-jednej-z-warszawskich-szkol/?fbclid=IwAR20p_Xup9WwkqQGyS85BMNk5ZH9yfEP5Zauxdzyf5yDunHf-a-4XnUvzBc

 12. wobroniewiary pisze:

  A teraz coś miłego. Ci, którzy byli z nami we Włoszech w 2017 i w 2018 roku – na pewno pamiętają małżeństwo polsko-litewskie z Litwy: Henryka i Almę.
  Tu na filmie Henryk rozmawia z ks. Jarkiem Cieleckim (Henio pracuje jako lekarz-sanitariusz w wileńskim szpitalu i w hospicjum) i otrzymuje błogosławieństwo relikwiami św. Charbela

 13. ja pisze:

  Bł. ks. Jerzy Popiełuszko powiedział:
  „Za prawdę się płaci, tylko plewy nie kosztują!”

  Stąd tyle cierpienia, krzyża. Ale pamiętajmy słowa samego Jezusa Chrystusa
  „Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”

 14. ja pisze:

  Szykują nowe ataki na koscioły 😦

 15. ja pisze:

  To się nie mieści ani w głowie, ani w nogach! Ma Polska wrogów, oj ma. I to nie byle jakich, nie dziwi potem, że ci, co się modlą za Polskę to cierpią. A inni wyciągają łapy po nasze mienie 😦

  Szokująca wypowiedź niemieckiej minister: 8 maja to Niemcy zostali wyzwoleni
  Niemiecka minister sprawiedliwości z SPD Katarina Barley skompromitowała się – informuje „Bild”.
  Na oficjalnym profilu na Twitterze niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło wypowiedź Katariny Barley, która odnosiła się dozakończenia drugiej wojny światowej. Jak wynika z wpisu, 8 maja to „przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni”.
  Katarina Barley stwierdziła: „Nie tylko dla nas, Niemców, jest to dzień wyzwolenia”. Na te słowa oburzeniem zareagował „Bild”. Wypowiedź pojawiła się na oficjalnym profilu niemieckiego Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej

  http://www.fronda.pl/a/szokujaca-wypowiedz-niemieckiej-minister-8-maja-to-niemcy-zostali-wyzwoleni,126549.html

 16. Edyta pisze:

  Szczęść Boże. Pani Ewo,dzisiaj w nocy nagle się przebudziłam i moje myśli skierowały się od razu na św.Charbela, a potem nagle w mojej głowie pojawiła się przynaglajacą myśl, że muszę odmówić za Pani zdrowie dziesiątek różańca co też uczyniłam ❤ Przyłączam się do modlitwy za nas wszystkich odmawiajacych NP i za Polskę.U mnie też zły szaleje…

  • wobroniewiary pisze:

   Bóg zapłać 🙂

  • Renata B. pisze:

   Tak źle jeszcze nie było. Od soboty nie mogę się ruszać. Brak siły. Ból pleców i ból nogi. Nie skarże się. Cały ten krzyż łączę z krzyżem naszego Pana Jezusa. Ta nowenna pompejanska musi być bardzo ważna skoro zły tak szaleje. Módlmy się za siebie nawzajem.

   • BEATA M. pisze:

    „Zapalmy Matce Bożej codziennie w miesiącu maju o godzinie 21.00 świeczkę i niech z Modlitwą Apelu Jasnogórskiego światła te będą znakiem wynagrodzenia za wszelkie zniewagi i naszej do Niej miłości ♡

    Przekaż proszę dalej, do jak najwiekszej liczby osób.”

 17. Betula pisze:

  W Krakowie procesja ku czci św.Stanisława Biskupa i Męczennika rozpocznie się 12 maja w niedzielę o 8.30 w Katedrze na Wawelu i przejdzie na Skałkę ulicami: Podzamcze, Bernardyńską, Bulwarami Wiślanymi, Dietla, Augustiańską i Skałeczną.

  Zaproszenie Abp. Marka Jędraszewskiego na uroczystości ku czci Św. Stanisława BM:
  http://www.youtube.com/watch?v=PmRhlD8DOhM

  • BEATA M. pisze:

   Przekazuję wiadomość: „Zapalmy Matce Bożej codziennie w miesiącu maju o godzinie 21.00 świeczkę i niech z Modlitwą Apelu Jasnogórskiego światła te będą znakiem wynagrodzenia za wszelkie zniewagi i naszej do Niej miłości ♡

   Przekaż proszę dalej, do jak najwiekszej liczby osób.” – co Wy na to? Serce pęka co robią z wizerunkiem ukochanej Maryi…

 18. Sylwia pisze:

  Kochani proszę was o modlitwę w mojej intencji by Bóg uwolnił mnie z depresji..bym się podniosła.. 💔💕

  • BEATA M. pisze:

   „Pod Twoją obronę…” w powyższych intencjach 🙏

  • m-gosia pisze:

   Dziękuję za ten filmik.Byłam w r.2000 w Pompejach i co z tego zwiedzaliśmy ruiny(też świadectwo historii) ,a ja wtedy nic nie wiedziałam o Matce Bożej z Pompejów.Chyba mi już nie będzie dane tam być.

 19. m-gosia pisze:

  Zło dobrem zwyciężaj. Myślę, że wielu z nas wowitów modli się codziennie za adminów i nas tu zaglądających, ale w tych coraz dziwniejszych czasach potrzebna jest wytężona modlitwa błagalna, przebłagalna, wynagradzająca, ale również dziękczynna za wszystko co nas spotyka każdego dnia. Szczególnie dziękujmy Matce Przenajświętszej za dar tej strony i módlmy się za jej twórczynię Ewę. Pozostaję w dalszej modlitwie za adminów, wszystkich wowitów i w Waszych utrapieniach. Niech nam Pan Bóg błogosławi i wspiera „Wspomożenie Wiernych” nasza ukochana Matka Niebieska.

  • BEATA M. pisze:

   AMEN!!! Pięknie napisane 😊

  • wobroniewiary pisze:

   Z listów Alicji Lenczewskiej do s.Teresy Łozowskiej:

   „Ofiara przyjętego z miłością i ufnością cierpienia, tak fizycznego, psychicznego, jak i duchowego, jest największym czynem i najbardziej świętym. Działalność zewnętrzna wśród ludzi i zadowolenie z sukcesów zawsze grożą jakąś formą pychy. Natomiast wobec cierpienia ofiarowanego Bogu szatan jest zupełnie bezsilny i najmocniej zmiażdżony w swych zapędach niszczycielskich wobec duszy. Podobnie jak sukcesy, niebezpieczne jest zadowolenie z siebie: komfort fizyczny, psychiczny czy duchowy. Pan w swej delikatności ostrożnie dozuje cierpienie dzieciom swoim: silniejszym daje więcej, słabym tyle, ile zdolni są przyjąć bez oporu i buntu. I wtedy, kiedy dokonuje się w duszy ta święta ofiara dziecka Bożego – On, miłujący Ojciec, najczulej i najbardziej obejmuje nas swą miłością, czuwając przy naszym sercu, by nie uległo smutkowi i zniechęceniu. By zawsze z pokojem mówiło: »Bądź wola Twoja«, wiedząc i ufając, że Jezus w jego duszy składa swoją ofiarę Golgoty i że Jezus dzięki temu zmartwychwstaje w duszach zagrożonych upadkiem – osób może zupełnie nieznanych” (28 kwietnia 1997 r.).

 20. kasiaJa pisze:

  Dla przypomnienia…
  EKAI : Świeccy nie mogą głosić rekolekcji bez zezwolenia
  „Wierni świeccy na mocy chrztu i bierzmowania mają prawo a nawet obowiązek głoszenia Chrystusa słowem, a przede wszystkim świadectwem życia. Jednak do głoszenia słowa, które odbywa się na sposób oficjalny (np. katecheza, konferencje) powinni posiadać stosowną misję od biskupa miejsca – mówi w rozmowie z KAI bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.
  – Osoby świeckie mogą głosić konferencje rekolekcyjne, jeśli posiadają upoważnienie, misję do tego. Oczywiście poza liturgią, gdyż homilia mszalna zarezerwowana jest wyłącznie dla osób posiadających sakrament święceń. Jeśli dany świecki współpracuje z kapłanem i ma upoważnienie oraz stosowne przygotowanie, to poza liturgią może włączać się do wspierania rekolekcjonisty – mówi w rozmowie z KAI bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

  Hierarcha zaznacza, że o misję dany świecki chcący zaangażować się w głoszenie konferencji np. podczas rekolekcji powinien poprosić biskupa miejsca, chyba że jest to osoba już posiadająca misję nauczania w Kościele, np. katecheta czy lider wspólnoty mianowany przez biskupa, który otrzymał stosowną misję do nauczania.

  Pytany o okoliczność, gdy są organizowane rekolekcje dla dzieci lub młodzieży, przy których do podzielenia się świadectwem i refleksjami zaprasza się np. chrześcijańskich muzyków czy inne osoby znane z zaangażowania w życie Kościoła a mające dobry kontakt z młodymi – czy również wymaga się od nich specjalnej misji, biskup odpowiedział: “Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w dokumencie Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotyczące homilii mszalnej, gdzie czytamy: ‘W Mszach z udziałem dzieci kapłan (…) może także w tym celu zaangażować osobę dorosłą, szczególnie taką, której łatwiej niż jemu samemu dostosować się do mentalności dzieci, lecz praktyka ta nie może oznaczać rezygnacji przez kapłana z funkcji głoszenia lub złożenia na innych obowiązku głoszenia słowa (p. 13)’.

  O możliwości dzielenia się refleksjami i dawania świadectwa przez osoby świeckie czytamy w p. 15: ‘Należy pamiętać, że osoba świecka nie może przekazywać jakichś informacji lub nawet świadectwa w miejscu homilii; należy zasadniczo uczynić to poza celebracją Mszy św. Jeśli zajdzie poważna przyczyna, można to uczynić w czasie Mszy św., ale jedynie po odmówieniu przez kapłana modlitwy po komunii’”.

  – Wierni świeccy na mocy chrztu i bierzmowania mają prawo a nawet obowiązek głoszenia Chrystusa słowem, a przede wszystkim świadectwem życia. Jednak do głoszenia słowa, które odbywa się na sposób oficjalny (np. katecheza, konferencje) powinni posiadać stosowną misję od biskupa miejsca. Kapłani także otrzymują misję od swojego biskupa – podkreślił bp Bałabuch. ”
  https://ekai.pl/swieccy-nie-moga-glosic-rekolekcji-bez-zezwolenia/?fbclid=IwAR3HVqvHCU89APJ_8Rs-d97xh9OqerpiAn1Swwy4PJSf4ESpE58T4juqr5Q

 21. rysik pisze:

  Tymczasem w tygodniku „NIedziela” można przeczytać:
  „Watykańskie przesłanie na Ramadan: promujmy międzyludzkie braterstwo
  Do promowania międzyludzkiego braterstwa zachęca muzułmanów tegoroczne watykańskie przesłanie na Ramadan, islamski miesiąc postu, który w tym roku rozpoczął się 5 maja.

  – My, chrześcijanie i muzułmanie, jesteśmy wezwani do otwarcia się na siebie nawzajem, do poznawania się i szanowania jako bracia i siostry. Na tej drodze możemy obalić mury wzniesione przez lęk i ignorancję i starać się wspólnie budować mosty przyjaźni, które mają zasadnicze znaczenie dla dobra całej ludzkości. W ten sposób możemy rozwijać w naszych rodzinach oraz naszych instytucjach politycznych, obywatelskich i religijnych nowy styl życia, który odrzuca przemoc i szanuje osobę ludzką – głosi przesłanie.

  Podkreśla, że konieczne jest czynienie postępów w kulturze dialogu, będącemu narzędziem współpracy i metodą pogłębiania wzajemnego poznania. Przypomina trzy zasady dialogu wypowiedziane przez papieża Franciszka podczas międzynarodowej konferencji w Kairze w 2017 roku: obowiązek tożsamości, odwagę bycia odmiennym i szczerość intencji.

  – Aby szanować różnorodność, dialog powinien dążyć do wspierania prawa każdej osoby do życia, do integralności fizycznej i do podstawowych swobód, takich jak: wolność sumienia, myśli, słowa i religijnej. Obejmuje to wolność życia zgodnie z własnymi przekonaniami, zarówno w sferze prywatnej, jak publicznej. W ten sposób chrześcijanie i muzułmanie, jako bracia i siostry, mogą współpracować na rzecz wspólnego dobra – napisał sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego bp Miguel Ángel Ayuso Guixot”.
  https://www.niedziela.pl/artykul/42624/Watykanskie-przeslanie-na-Ramadan?fbclid=IwAR2LzPS5KXCY08kuOGtT2koXqLA-rq0Dj80C3Kmroq7iik-5oBo_kNro9cY

  • ja pisze:

   Ale po co nam ramadan i ich przesłania?

   • kasiaJa pisze:

    Też o to samo zapytuję….

    • Quis ut Deus pisze:

     Usypianie czujności, otwarcie zagrody owiec dla wilków.
     Żaden mi muzułmanin brat albo swat. Ani siostra…
     Poznałem kilku, prawi ludzie, którzy nigdy się nie wyrzekną swojej wiary i tradycji. Podobnie jak ja. Stąd i tylko stąd, zrodził się szacunek.
     Łączyć to nas może tylko biznes, i to twardo negocjowany.

  • jola pisze:

   Nie zapominajcie, ze trzeba oddzielic radykalalny islam od zwyczajnego. Przez kilka lat mieszkalam w Indonezji i poznalam muzulmanow jako cieplych, pomocnych i oddanych ludzi. Oni tez nie popieraja ISIS i chca zyc w zgodzie, tolerancji i pokoju tak jak my.

 22. Ela pisze:

  Ku pokrzepeniu.Zawsze zanoszę Was, Wasze problemy, Waszych bliskich i to co nosicie w sercu,adminów na mszę św.i wstawiam się za Wami i będe tak czynić zawsze.Niech Wam Bog błogosławi i strzeże..

 23. ja pisze:

  Walczmy o Polskę, o nas, nasze dzieci i wnuki. Przeczytajcie ku przestrodze

  Pieczeń Rzymska (Do Rzeczy)
  Krótka historia o zabijaniu
  Pani Alessandra Giordano z Katanii była nauczycielką i mieszkającą samotnie bezdzietną rozwódką. Dokuczał jej czasem ból głowy, ucha i oka, bo cierpiała na tzw. zespół Eagle’a. Dwa lata temu, w wieku 45 lat, kobieta, choć otoczona czułą opieką siostry i brata, popadła w depresję. Przestała pracować. Nie kryła przed rodzeństwem myśli samobójczych i chęci skorzystania z zaspokajającej takie potrzeby kliniki „Dignitas” w Szwajcarii. Skończyło się na długiej psychoterapii.
  Ale 25 marca do brata Alessandry zadzwonił znajomy mówiąc, że właśnie widział ją na lotnisku. Odlatywała do Zurichu. Rodzeństwo skontaktowało się z kliniką „Dignitas” błagając, by wstrzymano egzekucję, bo Alessandra cierpi na depresję i nie odpowiada w pełni za swoje decyzje. Odpowiedź była bardzo wymijająca. Następnego dnia, za poradą zawiadomionego o sprawie włoskiego MSZ, rodzeństwo poleciało do Zurichu zwracają się o pomoc do szwajcarskiej policji. Klinika „Dignitas” oświadczyła policjantom, że nie posiada takiej pacjentki. Następnego dnia klinika powiadomiła szwajcarską policję, że Alessandra Giordano zmarła na własne życzenie po uśmiercającym zabiegu.
  Jak się potem okazało, zgodę na wykonanie legalnej w Szwajcarii eutanazji wydał lekarz-konsultant kliniki diagnozując u Alessandry nieuleczalny stan zespołu Eagle’a. Włoscy lekarze byli innego zdania. Poza tym klinika zlekceważyła informację, że kobieta cierpiała na zdiagnozowaną we Włoszech głęboką depresję. Zabieg kosztował wpłacone przez pacjentkę w dwóch ratach 10 tys. euro. Wyszło również na jaw, że przed śmiercią Alessandra Giordano została członkiem zawiadującego kliniką stowarzyszenia „Dignitas” przekazując mu swoje oszczędności i dom w Katanii. Wszystko odbyło się w zgodzie z panującym w Szwajcarii prawem. Sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, bo rodzeństwo postanowiło wytoczyć klinice proces, którego biorąc pod uwagę precedensy, nie jest w stanie wygrać.
  Dziękuję za uwagę.
  Piotr Kowalczuk

 24. m-gosia pisze:

  Wstrząsająca historia.

 25. Krystyna pisze:

  Tak, potwierdzam sama kiedyś piłam sok z dziurawca. Poprawa była już 2-3 dnia, ale trzeba pić dłużej, tak jak pisze Kasia. Mnie też się obrywało. Przygnębienie i smutek długotrwały, niemożność skupienia się na modlitwie i rozproszenia a w końcu powątpiewanie oprócz tego łakomstwo i obiadanie się słodyczami. Okropne…

 26. Robert pisze:

  (Tym razem) w intencji czytelników WOWIT: +++.

 27. AnnaSawa pisze:

  +++ we wszystkich intencjach. ❤

  Co do tych cierpień, problemów i nieprzyjemnych sytuacji, które zdarzają się w trakcie odmawiania np. Nowenny Pompejańskiej…….określiłabym je jako: dziwne, nagłe wyjątkowo, jakby mniej naturalne w swoim powstaniu, "inne".

  Panie Jezu zanurzam wszystkich czytelników i prowadzących stronę WOWIT, a także wszystkich mniejszych czy większych wojowników modlitwy w Twojej Przenajświętszej Krwi. Amen.

  Duchu Święty, Boże daj nam proszę wszystkie potrzebne łaski w naszych stanach, Matko Boża ochraniaj nas swoim płaszczem. Amen.

 28. AnnaSawa pisze:

  Pierwszosobotnie zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie przyciągają tłumy. Dlaczego? Tu za św. Maksymilianem śmiało można powiedzieć: „Niepokalana, Ty się tym zajmij!”.

  https://warszawa.gosc.pl/doc/5538103.W-pierwsza-sobote-bazylika-peka-w-szwach-To-przez-Niepokalana?fbclid=IwAR26bK_81Z4ieCBWGa489rI4sjLinTXzYqwE1X66Qbgn9YqBxlXVuqcsoBk

 29. Dorota pisze:

  Ja też mam Takie ataki. I różne bolesne dla mnie sytuacje. Ale to wszystko jeszcze bardziej przybliża mnie do Boga. Moja bezradność i słabość.
  Jezu Ty się tym zajmij

 30. Ola pisze:

  Pamiętam w modlitwie ❤️
  Pani Ewo ,serdecznie dziękuję za wszystko ,co Pani robi dla naszej WoWiTowej rodziny. Teraz szczególnie pragnę podziękować za to ,że tutaj dzieli się Pani przepięknymi rozważaniami Luizy Piccarrety o Królestwie Woli Bożej . Dzięki przyłączeniu się do rozważań zaczynam inaczej wszystko postrzegać w moim życiu ,ale i inaczej widzę naszą ukochaną Mamę ,zaczynam rozumieć to ,co pisał św. Ludwik w traktacie ,że Maryja jest świętsza niż wszyscy święci i aniołowie razem wzięci . Dzięki tym rozważaniom, modlitwa różańcowa staje się głębsza . Z pewnością ,w ciągu roku będę wracać do dzieła Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej.

 31. Grzegorz13 pisze:

  Roszczenia żydowskie

  • ja pisze:

   KONFEDERACJA PRZYGOTOWAŁA PROJEKT USTAWY ,,ANTY-447”

   Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy przedstawiła projekt ustawy w sprawie amerykańskiej regulacji 447 dot. restytucji mienia ofiar Holokaustu. Projekt Konfederacji przewiduje m.in., że Polska nie zadośćuczyni roszczeniom odnoszącym się do własności bezdziedzicznej.

   Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa Ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

   Jacek Wilk, poseł sejmowego Koła Konfederacji poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że projekt Konfederacji wskazuje w jaki sposób rząd powinien się obchodzić roszczeniami dot. mienia bezdziedzicznego w Polsce i ma związek z głośną amerykańską ustawą 447.

   Zapewnił, że pod projektem podpisze się piętnastu posłów, w tym cała Konfederacja. Jacek Wilk podkreślił, że o podpisanie się pod projektem będą proszeni również politycy PiS.

   ,,To będzie najlepszy sprawdzian, jakie mają prawdziwe intencje w tej sprawie. Jeżeli rzeczywiście chcą się przeciwstawić tym bezpodstawnym roszczeniom, to nie ma problemu, aby ustawę podpisali” – podkreślił poseł.

   http://www.radiomaryja.pl/informacje/konfederacja-przygotowala-projekt-ustawy-anty-447/

 32. ja pisze:

  MEGA marsz przeciwko roszczeniom żydowskim Akt. 447 JUST w Warszawie! Transmisja LIVE!

 33. Betula pisze:

  Wydaje mi się że modląc się za Ojczyznę powinniśmy prosić o wstawiennictwo najpierw naszą Matkę i Królową z Jasnej Góry a potem naszych wielkich świętych którzy dani są ku obronie Ojczyzny, cierpieniami wysłużyli u Boga tę wielką łaskę że mogą i chcą pomagać ale może nie robią tego jeśli ich nie wołamy na pomoc i tak walcząc o Ojczyznę bez ich wsparcia jesteśmy zbyt słabi dlatego szatan tyle złego robi.

  Może to głupie co napisałam a może nie – wtedy przydałoby się codziennie wszystkich wymieniać litanią albo w każdym miesiącu innego świętego biorąc modlitwę przypominającą zasługi świętego np. teraz w maju św.Stanisława Biskupa i Męczennika, w kwietniu św.Wojciecha, w sierpniu św.Maksymiliana Kolbe, w innych miesiącach św.Andrzeja Bobolę, św.Królową Jadwigę, św.Jana Pwła II etc.

  • wobroniewiary pisze:

   Zapomniałam dodać św. Andrzeja Bobolę, ale przecież we wpisie są wymienieni Patroni – a my jako niewolnicy NMP wszystko czynimy przez ręce Niepokalanej

   Betulo – czytałaś wpis o Nowennie i o patronach tej Nowenny?

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/02/07/nowenna-pompejanska-za-polske/

  • Betula pisze:

   PANIE, ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. STANISŁAWA DAJ POLSCE TAK POTRZEBNE ŁASKI

   Święty Stanisławie, biskupie i męczenniku, módl się za nami
   Kapłanie Jezusa Chrystusa,
   Światło Kościoła Bożego,
   Pasterzu owieczek Chrystusowych,
   Apostole ludu wiernego,
   Patronie Ojczyzny naszej,
   Od dzieciństwa w doskonałości postępujący,
   Mężu do stanu duchowego przeznaczony,
   Mężu w stanie duchowym przykładny,
   Wzorze doskonałości świątobliwej,
   Wzorze biskupiej godności,
   Ozdobo kapłanów,
   Ozdobo Narodu Polskiego,
   Kaznodziejo prawdy,
   Mową i dziełami przed Bogiem wielki,
   Obrońco i karmicielu ubogich,
   Naśladowco wierny Jana Chrzciciela,
   Eliaszowi w żarliwości podobny,
   Pogromco występków,
   Cnót nauczycielu,
   Umarłych wskrzesicielu,
   W wierze wątpiących utwierdzających,
   Nadzieję zmartwychwstania umacniający,
   Bogu ofiaro przyjemna,
   W różnych chorobach lekarzu,
   Opiekunie całej Ojczyzny,
   Patronie we wszystkich potrzebach,
   Patronie na cały świat chrześcijański łaskami słynący.

   K.: Módl się za nami, św. Stanisławie.
   W.: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

   Módlmy się: Boże, za którego cześć św. Stanisław poniósł śmierć męczeńską z rąk ludzi bezbożnych; spraw, prosimy, aby wszyscy, którzy wzywają jego pomocy, odnieśli zbawienny skutek swojej prośby. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

   za: parafiastarocheciny.strefa.pl
   http://www.fronda.pl/a/panie-za-wstawiennictwem-sw-stanislawa-daj-polsce-tak-potrzebne-laski,51112.html

  • Betula pisze:

   Na początku modlitwy powinniśmy zwrócić się do naszej Matki i Królowej Pani Jasnogórskiej na przykład tak:

   Franciszek Karpiński (1741–1825)
   Pieśń o Najświętszej Pannie Częstochowskiej

   Witaj Jutrzenko rano powstająca,
   Śliczna jak miesiąc, jak słońce świecąca!
   Ty świecisz w miłej światu Częstochowie,
   Gdzie czołem biją świata monarchowie.

   Tobie z dwunastu gwiazd koronę dano,
   Panią Cię świata wszystkiego podano;
   Na Jasnej Górze jaśniejsza nad słońce –
   Tu lud upada do nóg swej Patronce.

   Pocieszycielko ludzi utrapionych!
   Do Ciebie, Panno, w nędzach niezliczonych
   Lud się ucieka i prosi serdecznie,
   By za przyczyną Twoją żył bezpiecznie.

   Pamiętaj, Panno, na polską Koronę,
   Którąś raz wzięła pod swoją obronę:
   Wszakżeś jest polską Maryja Królową,
   Której Bóg oddał za tron Częstochową.

   Tam Twoje serce, kędy skarb przebywa,
   Gdzie królewski stół Twój obraz nakrywa:
   Niech odrobiny z niego nam spadają,
   Twoi synowie niech głodu nie znają.

   Otwórz Twój skarbiec, niech mamy te dary,
   Któreś Ty synom dawała bez miary:
   Niech dziatki Twoje doznają Twej mocy,
   Strzeż nas, o Panno, jak we dnie tak w nocy.

 34. kropka pisze:

  Ks. Stanisław Małkowski prowadzi modlitwy w intencji Polski: dwa egzorcyzmy proste i 1 taj. chwalebna Zmartwychwstanie Pana Jezusa”

 35. Anna pisze:

  Szczęść Boże! Chciałam wszystkim którzy odmawiają nowennę za Polskę z całego serca podziękować za wasz trud! Po przeczytaniu świadectwa Eli i Ady doszło do mnie jak ważna jest to intencja! Obiecuję dzisiaj różaniec za wszystkich odmawiających Nowennę, w szczególności za Elę i Adę! Kochani wytrwajcie jeszcze, już prawie końcówka!
  Z Bogiem!

 36. Jadwiga pisze:

  To już wiem dlaczego takie straszne zawirowania w moim życiu. Również odmawiam Nowenne za Polskę. Szatan szaleje, że żyć sie odechciewa. Czasem mówię juz mechanicznie. Ale wytrwam do końca. Z Panem Bogiem. Módlmy się za siebie wzajemnie.

 37. Iga pisze:

  Jak dobrze że mówicie o tym bo u mnie też ciężki czas nastał; jak odmawiam tę nowennę. Czułam sie w tym bardzo osamotniona. Jednoczesnie zobaczyłam jak jestem słaba i beznadziejna i jak wielka pomoc otrzymuje od Matki Przenajświętszej.
  +++

 38. Elunia L. pisze:

  Dorzucam i swoje modlitwy za Elę,Adę,Sylwię i inn.odczuwających nasilenie ataków złego za NP w int.naszej atakowanej zewsząd Ojczyzny, i jeśli Wam mogę zaproponować KORONKĘ DO KRWAWYCH ŁEZ MATKI BOŻEJ, którą podyktował PAN JEZUS s.Amalii w Brazylii 8 XI 1929 r.,do tej siostry przyszła też MATKA BOŻA , powiedziała: ” ODMAWIAJCIE KORONKĘ DO KRWAWYCH ŁEZ ! ROZPOWSZECHNIAJCIE JĄ! ZŁY DUCH MUSI UCHODZIĆ Z TEGO MIEJSCA, GDZIE ODMAWIANA JEST TA KORONKA.” Poza tym, staram się prawie co godzinę, już od kilku lat, odmawiać egzorcyzm do ŚW.MICHAŁA ARCHANIOŁA oddając wszystkich i później poszczególnych osób kilka pod Jego opiekę tym egzorcyzmem, jak sam powiedział Św. MICHAŁ ARCHANIOŁ w jednym z objawień,że aby ktoś był pod Jego stałą opieką, to trzeba co godzinę go oddawać w egzorcyzmie. I jakoś DZIĘKI BOGU łagodnie” przechodzę” przez kolejne Nowenny Pompejańskie 🙂 . I do tego namawiam też wszystkich WOWiT-ów ! i to bardzo proste! 🙂 I niech Wam wszystkim BÓG Błogosławi i Strzeże, a Mateczka Najświętsza wyprasza potrzebne Łaski dodając sił.
  I Ewunia, jeszcze raz wielkie BÓG Ci ZAPŁAĆ za to, co robisz!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s