Atak na Kościół wstępem do przemówienia Donalda Tuska

Porównanie Kościoła do świni, oskarżanie go o zdradę Ewangelii – tak w dużym skrócie wyglądało wystąpienie redaktora naczelnego czasopisma „Liberte” Leszka Jażdżewskiego, które poprzedziło wystąpienie Donalda Tuska. Ten bezprecedensowy atak na Kościół został przyjęty na w auli Uniwersytetu Warszawskiego brawami

Kościół w Polsce jest w ostatnim czasie brutalnie atakowany przez środowiska liberalno-lewicowe. W bezprecedensowy sposób został wczoraj zaatakowany przez redaktora naczelnego czasopisma „Liberte” Leszka Jażdżewskiego.

– Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu – mówił redaktora naczelnego czasopisma „Liberte”.

To wystąpienie w auli Uniwersytetu Warszawskiego było tak zwanym suportem Donalda Tuska.

– Ten kto szuka transcendentu absolutu w Kościele – będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele – nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele – wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody – mówił Leszek Jażdżewski.

Drwiny publicysty spotkały się z rechotem i oklaskami obecnych w auli osób. Wśród nich było wielu polityków totalnej opozycji.

– Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry – wskazał publicysta.

Czy Jażdżewski powiedział to, czego sam Tusk na głos mówić nie chce? Strategia wydaje się być znana. Przed laty do atakowania Kościoła były premier używał Janusza Palikota.

Za:http://www.radiomaryja.pl/informacje/atak-na-kosciol-wstepem-do-przemowienia-d-tuska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

60 odpowiedzi na „Atak na Kościół wstępem do przemówienia Donalda Tuska

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Tu pod ten wpis przenoszę wczorajsze komentarze z dnia 3 medytacji z NMP

  1) Ania:
  Jedyne co zapamiętam z wykładu Tuska to jego support. Skandaliczny i brutalny atak na Kościół i ci piejący z zachwytu zwolennicy Donalda. Obrzydliwe.

 3. kropka pisze:

  Spotkanie z Donaldem Tuskiem otworzył rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. UW, dr hab. Marcin Pałys. Później słuchaczy powitał Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny czasopisma „Liberté!”. Jego wystąpienie było… ordynarną lewacką propagandą! W ostrych słowach atakował prawicę, rząd i Kościół Katolicki.

  „Gdyby Chrystus miał być ukrzyżowany dzisiaj, ukrzyżowaliby Go ci, którzy obecnie używają krzyża jako pałki”- przekonywał Jażdżewski

  http://www.fronda.pl/a/spektakl-tuska-na-uw-drwiny-z-prezydenta-dudy-poprzedzone-lewacka-propaganda,126172.html

  • babula pisze:

   Tak się zastanawiam jak Tusk się w tym bagnie odnajduje. Wziął ślub kościelny – w tej chwili wątpię czy z czystymi intencjami. Nie klaskał gdy padały podłe słowa i był wtedy poważny -co jest pocieszające bo mógłby wyć z zachwytu tak jak część widowni.
   Jażdżewski zrobił mu „wejście” ale wątpliwej jakości. Myślę, że wielu zwolenników po tym wstępie Jażdżewskiego Tusk stracił.

   • wobroniewiary pisze:

    Wychodzą na jaw zamysły serc wielu….

   • wobroniewiary pisze:

    Babulo, nie pocieszaj się poważną miną Tuska, to perfidny gracz.
    Poważna mina Tuska, brak oklasków czy wręcz zażenowanie padającymi słowami to wyreżyserowana gra, on doskonale wiedział kto przed nim będzie przemawiał a ten jego „wykład” czas i okoliczności były dla Tuska zbyt ważne aby nie wiedział co powie jego przedmówca. Miał wyglądać poważnie na tle tego ataku na Kościół, taki poważny polityk „prawdziwy mąż stanu” „wybawca uciśnionych pod PiSowskim butem”, takiego miał zagrać i takiego zagrał. Tusk to polityk który dla wygranej w wyborach zrobi dosłownie wszystko. Polityk który raz robi rodzinne zdjęcie pod krzyżem a drugi raz pozwala na satanistyczny atak na Kościół, dla którego „polskość to nienormalność” nie zasługuje na jakikolwiek oddany w wyborach głos, aż dziw skąd ma aż tylu zwolenników. Jemu ciągle się marzy „nocna zmiana II”
    Ślub kościelny po 30 latach „małżeństwa” i to w kampanii wyborczej, kto się da nabrać na czystość intencji tego kroku akurat w takim czasie.
    PS.
    A tutaj prawdziwa mina Tuska po ataku Jażdżewskiego, ten uśmiech zmazuje „powagę” i mówi wszystko…
    http://www.fronda.pl/a/oto-jak-tusk-potraktowal-jazdzewskiego-skandal,126248.html
    /Admin/

    • babula pisze:

     Masz rację Adminie! We Wszystkim masz rację, niestety.
     A to zdjęcie mówi samo za siebie.

 4. kropka pisze:

  Żenująca akcja feministek pod Radiem Maryja

  Feministki postanowiły raz jeszcze urządzić „Chryję Pod Radiem Maryja”. Znów na swoją akcję wybrały dzień 3 maja, kiedy to o. Tadeusz Rydzyk obchodzi swoje urodziny. Ten seans nienawiści trwał ledwie niepełną godzinę.

  Ogólnopolski Strajk Kobiet na swoim facebookowym profilu zapraszając na akcję napisał:

  „3-go Maja 2019 roku obchodzić będziemy 74 rocznicę urodzin Słońca Narodu, Męża Opatrzności, Władcy Dusz i Portfeli, Nauczyciela i Przewodnika Duchowego, Obrońcy Moralności, Strażnika Polskiego Ducha, Opiekuna Młodzieży, Prawdziwego Polaka: Ojca Tadeusza Rydzyka. Świętujmy ten dzień razem, w radości i wspólnocie. Złóżmy mu życzenia i ofiarę naszych serc, zaśpiewajmy “sto lat” i bawmy się razem. Imprezę uświetnią swoją obecnością Obrońcy Tęczy”.

  Żenująca prowokacja nie spotkała się jednak ze zbyt wielkim zainteresowaniem.

  http://www.fronda.pl/a/zenujaca-akcja-feministek-pod-radiem-maryja,126183.html

 5. Halina pisze:

  Jażdżewski brutalnie atakuje Kościół, a na sali ks. Kazimierz Sowa. Oburzeni internauci pytają: też klaskał? Obronił Kościół?

  • wobroniewiary pisze:

   Gdybym jako chrześcijanin przypadkowo brał udział w takim spotkaniu, wyszedłbym z niego a jeśli byłoby to możliwe, zareagowałbym na rzucane kalumnie. Czy obecny na poniższym spotkaniu ks. Sowa w jakikolwiek sposób obronił Kościół?

 6. wobroniewiary pisze:

  Stary chwyt Tuska? Publicyści oceniają: „Używa Jażdżewskiego dokładnie tak samo, jak kiedyś spuszczał ze smyczy Palikota”

 7. Ania pisze:

  Mocne wystąpienie prezesa PiS w Pułtusku! Kaczyński: „Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę. Kościoła trzeba bronić”.

  • ja pisze:

   Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” zauważył na antenie TVP Info w programie „Salon Dziennikarski”:

   „Mam wrażenie, że Donald Tusk pogubił się w gierkach politycznych w Polsce i dał się wpuścić w nie swoją grę. Tusk przyjechał na zaproszenie pana Jażdżewskiego, szefa niewiele znaczącego kwartalnika. On siedział między Donaldem Tuskiem a szefem PSL-u jako gospodarz spotkania tak naprawdę”.

   Zwrócił uwagę też na minę, jaką Tusk miał w trakcie przemówienia Jażdżewskiego:

   „On rzeczywiście w tym momencie chyba szczerze nie wiedział, co ze sobą zrobić. Nagle zorientował się, i to jest dla polityka straszliwa porażka, nie przewidział, że jest wpisany w scenariusz, którego sam do końca nie przewidział”.

   Stwierdził też:

   „Wystąpienie pana Jażdżewskiego miało charakter antyreligijny, wręcz satanistyczny”.

   Z kolei Eryk Mistewicz stwierdził, że Tusk winien zareagować na słowa swojego przedmówcy i wprowadzić do swojego wystąpienia pewne elementy na temat tego, że Polska jest krajem tradycyjnym, chrześcijańskim. Przypomniał, jak to Donald Tusk fotografował się w swoim domu z krzyżem, brał ślub kościelny.

   Ks. Zieliński dodał też, że Donald Tusk według niego dał się wpisać w rolę nie reżysera, a wykonawcy tego spektaklu. Zauważył, że skoro na zaproszenie jakiegoś pana przyjeżdżają najważniejsi ludzie z PO, to z pewnością zarówno za Jażdżewskim, jak i za Tuskiem, stoi ktoś inny

   • babula pisze:

    Nawet chciałabym aby było tak jak naczelny „Idziemy” sobie wymarzył:..”Tusk pogubił się w gierkach politycznych w Polsce i dał się wpuścić w nie swoją grę. ”
    Ale bardziej prawdopodobne wydaje się to co pisze Admin:..”Poważna mina Tuska, brak oklasków czy wręcz zażenowanie padającymi słowami to wyreżyserowana gra, on doskonale wiedział kto przed nim będzie przemawiał a ten jego „wykład” czas i okoliczności były dla Tuska zbyt ważne aby nie wiedział co powie jego przedmówca. Miał wyglądać poważnie na tle tego ataku na Kościół, taki poważny polityk „prawdziwy mąż stanu” „wybawca uciśnionych pod PiSowskim butem”, takiego miał zagrać i takiego zagrał. Tusk to polityk który dla wygranej w wyborach zrobi dosłownie wszystko. Polityk który raz robi rodzinne zdjęcie pod krzyżem a drugi raz pozwala na satanistyczny atak na Kościół, dla którego „polskość to nienormalność” nie zasługuje na jakikolwiek oddany w wyborach głos, aż dziw skąd ma aż tylu zwolenników.”
    Prawdę napisał! (tzn. Admin -żeby nie było wątpliwości 🙂

 8. Anna pisze:

  My w odpowiedzi modlmy sie za nasz kosciol i za naszych kaplanow.

 9. kasiaJa pisze:

  „Jak z kolei informuje niezalezna.pl, kwartalnik „Liberté!”, którego redaktorem naczelnym jest właśnie Jażdżewski, wydaje Fundacja Industrial. Partnerami kwartalnika są między innymi związana z niemiecką partią FDP Fundacja im. Friedricha Naumanna oraz portal 4.liberty.eu. „Liberté!” od lat wspierana jest finansowo przez wspomnianą fundację, która utrzymywania jest… z niemieckiego budżetu federalnego.
  Jak stwierdza portal – kwartalnik Jażdżewskiego jest po części wydawany za pieniądze niemieckiego rządu. Przypomina też słowa naczelnego, który niedawno pisał:
  „«Liberté!» z dumą może oznajmić, że bierze kasę zarówno od Niemców (Fundacja im. Friedricha Naumanna), jak i od Open Society Institute”.
  Oczywiście ostatni z wymienionych podmiotów jest fundacją należącą do George’a Sorosa, którego nie trzeba przedstawiać.
  Portal dodaje, że tak naprawdę wszystkie tropy finansowe pr
  http://www.fronda.pl/a/pismo-jazdzewskiego-wspolfinansuja-soros-i-niemcy,126205.html?fbclid=IwAR3HsA6P6uoFkLLKeQl3suoTgnDPSuWMrpoUZmr4J_XetAQNmuTg5WItHEI

  • Jerzy W. pisze:

   A tak na marginesie, kto jest Kardynałem w Warszawie?, nie słyszałem żeby zabrał głos w tej sprawie. A peany dla p. Gronkiewicz Waltz potrafił prawić. Jest to bardzo smutne.

   • Witek pisze:

    Kochani należy sobie przypomnieć jedno słowo OPATRZNOŚĆ!
    Tak się musi stać. Chyba nie przypuszczacie, że ci co źle mówią na KOŚCIÓŁ będą GO szanować. Oddzielanie plew trwa.
    Modlitwa,, Modlitwa i zaufanie Woli Bożej. Choć będzie jeszcze gorzej.
    Przypomina mi się Błogosławiony Edmund Bojanowski założyciel Sióstr Służebniczek NMP. Opatrzność i Modlitwa.

    • Ania G. pisze:

     Dokładnie to samo myślę,trzeba się modlić za nich o opamiętanie bo nie wiedzą co czynią,tak im szatan umysł zaćmił. Módlmy się jeszcze więcej,im bardziej zło zaczyna się panoszyć tym więcej modlitwy i wynagrodzenia za zło.

 10. kasiaJa pisze:

  „Polityczna poprawność ma się coraz lepiej. Powstała pierwsza kancelaria LGBT, której celem będzie cenzurowanie prawdy o społeczności LGBT. Kancelaria działa od lutego.
  – Chcą dobrać się do skóry każdemu, kto publicznie, nawet w internetowym komentarzu, nazwie osobę homoseksualną „pedałem” czy „zboczeńcem” – czytamy na portalu wp.pl (…)”
  http://www.fronda.pl/a/beda-pozywac-za-pedala-i-zboczenca-powstala-kancelaria-prawna-lgbt,126187.html?fbclid=IwAR3jzsUpecq6yt09XUie9f3RCaow2gJK3N4oQzWV0B8pHwVnIhZGf4eDikw

  • Szczęść Boże ja myślę że występ pana poprzedzający D. Tuska to nie żaden przypadek że dolnald nie wiedział itd. To jest walka dobra ze złem modlimy się Nowenną Pompejańską za Ojczyznę zły szaleje tak miało być i dobrze. Tylko trzeba mieć świadomość po której się jest stronie, nie ma ziemi niczyjej…

 11. wobroniewiary pisze:

  komentarz znaleziony w sieci (pod postem TVP info na fb):

  Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby w auli uniwersytetu Warszawskiego porównali Żydów do świń w błocie i zaatakowano wiarę żydowską, a cała sala z radością dawałaby aplauz? Co by się działo, gdyby to samo dotyczyło muzułmanów? Natomiast z wyzywaniem i atakiem na nas chrześcijan i kościół nie mają problemów. I to wszystko w kontrze do defilady w dzień święta narodowego. Atak na chrześcijaństwo przybiera coraz to bardziej radykalne oblicze. Dokąd oni się posuną ?

 12. Ania pisze:

  Na lodówce Biedronia Mao, Che Guevara i Jan Paweł II

  Robertowi Biedroniowi w ocieplaniu wizerunku oprócz TVN-u przychodzi na pomoc również tabloid „Super Express”. „Biedroń ugotował ukochanemu soczewicę” – czytamy
  http://www.fronda.pl/a/na-lodowce-biedronia-mao-che-guevara-i-jan-pawel-ii,126252.html

 13. Ania pisze:

  O, figa z makiem. Dopóki jest rząd PiS, nie ma mowy, by jakakolwiek polska złotówka popłynęła do kogokolwiek, nawet jeśli ma siedzibę na prestiżowej ulicy Nowego Jorku – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński w TVP Info, odnosząc się do sprawy roszczeń żydowskich wobec Polski

  W podobnym tonie wypowiedział się ostatnio premier Mateusz Morawiecki:

  – Kraj, który został, wystarczy spojrzeć na zdjęcia Warszawy 1945 roku, absolutnie zniszczony, państwo, którego zniszczona została przyszłość, ludność, która została zmasakrowana, ma prawo się domagać wielkich, ogromnych odszkodowań, a nie być przedmiotem jakichkolwiek odszkodowań – stwierdził szef polskiego rządu

  – Dla mnie nie ma tematu takiego, że my będziemy zwracać. W moim odczuciu to absolutnie wykluczone, żebyśmy my byli odpowiedzialni za jakiekolwiek odszkodowania. Natomiast my powinniśmy otrzymać ogromne odszkodowania – mówił Mateusz Morawiecki

  http://www.fronda.pl/a/roszczenia-zydowskie-minister-brudzinski-figa-z-makiem-nie-ma-mowy-by-poplynela-jakakolwiek-zlotowka,126247.html

  • Ania pisze:

   • Sylwek pisze:

    ta ta ta już w to wierze nie popłynie juz bi i z czego ma popłynąć chyba że z naszych pensji marnych i coraz większych podatków, ah te obietnice a jakoś Jarek sie wypowiada kościoła nie można obrażać I zgadzam się w 100% ale trzeba go też słuchać i bronić dzieci nienarodzonych….

    • wobroniewiary pisze:

     Sylwek, o ile zrozumiałem twoją wypowiedź to sądzisz, że Kaczyński nie broni Kościoła, otóż broni, a oto przykład:

     Prezes PiS podkreślił, jak ogromne znaczenie dla Polski ma Kościół.
     „Jest atakowany Kościół w sposób wręcz niezwykle brutalne. Kto spojrzy na polską historię, to wie, że nie ma dziejów polskiego narodu bez Kościoła. Także i dzisiaj, kiedy mamy już inną sytuację, w dalszym ciągu Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, które w Polsce jest powszechnie znany. Nawet dla ludzi, którzy nie są wierzący”
     „Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę. Ja jestem praktykującym katolikiem, ale gdybym nim nie był, mówiłbym to samo, bo to jest oczywistość. Co jest po drugiej stronie? Urbano-palikotyzm, nihilizm. Kościoła trzeba bronić, to jest także obowiązek patriotyczny”
     https://wpolityce.pl/polityka/445170-jaroslaw-kaczynski-kosciola-trzeba-bronic
     /Admin/

    • Sylwek pisze:

     Wg mnie broni ale nie słucha jego nauczania

 14. kropka pisze:

  Szef MSWiA Joachim Brudziński w rozmowie z portalem wPolityce.pl odniósł się do antykościelnego wystąpienia redaktora naczelnego „Liberté!” Leszka Jażdżewskiego i reakcji na nie osób zgromadzonych w auli UW.

  Nie tylko klaskali, ale także rechotali. Jak sądzę, te oklaski pana Kosiniaka-Kamysza będą się ciągnęły za nim i za partią, którą reprezentuje

  — powiedział w rozmowie z wPollityce.pl minister Joachim Brudziński.

  Wystąpienie Jażdżewskiego absolutnie nie było przypadkowe. Przykro, że tym dniu ważnym dla wszystkich Polaków, dniu 3 maja, na terenie UW, w obecności również rektora tego uniwersytetu i ludzi, którzy chcą uchodzić za elity naszego państwa, tego typu słowa, pełne agresji i nienawiści, pod adresem innych współobywateli padały. Zostało to okraszone nie tylko oklaskami, ale również, przykro powiedzieć, żenującym rechotem

  — podkreślił szef MSWiA.

  • wobroniewiary pisze:

   „Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, rolę w trakcie II światowej dokładnie odwrotną od tej, którą odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku, a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera. Próbuje się stwierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe. Otóż proszę Państwa tak – są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków. Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości”
   „To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni. Nasza polityka musi być w tych sprawach zdecydowana”
   https://wpolityce.pl/polityka/445178-prezes-pis-przecina-spekulacje-ws-roszczen-zydowskich

 15. kropka pisze:

  Z jednej strony Tusk mówi o szacunku do mniejszości i słabszych, a z drugiej strony pozwala na to, aby porównywać wszystkich wierzących do świń – ocenił w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do piątkowego wykładu b. premiera Donalda Tuska w Warszawie

  https://wpolityce.pl/polityka/445251-jaki-tusk-mowi-o-szacunku-a-pozwala-na-obrazanie

 16. Bożena pisze:

  Szczęść Boże, Polska ma się nawrócić i pokutować .Ataki na kościół były i będą bo szatan widzi ,że zbliżamy się do końca. Myślę , że modlitwy wielu ludzi, Msze Św.oraz nasza Nowenna Pompejańska za ojczyznę spowodowały wypłynięcie noty do ustawy 447Just. O ustaleniach co do odszkodowań Żydom podpisano odpowiednią notę , która jest ukrywana przed Polakami a po wyborach mamy określić w jaki sposób będziemy spłacać odszkodowania.Notę ujawnił pan Michalkiewicz, który sporządził ustawę ratującą Polskę.Nie mamy szczęścia do rządów od 1945r.Rządzą nami Inni. Dlatego nie ma się co denerwować wypowiedziami złymi w/w ludzi. Zostaje nam tylko Różaniec [Matka Boża z Gietrzwałdu wyrażnie powiedziała] , Ojczyznę wolną odzyskamy modląc się Różańcem.

  • Kasia pisze:

   Nie wymyslajmy, trzymajmy sie faktow! Zadalam sobie trud i odszukalam te rewelacje w internecie. Chodzi o notatke ze spotkania, w ktorej to relacjonowane jest stanowisko amerykanskiej strony. To nie jest stanowisko naszego rzadu w sprawie odszkodowan!
   To sa rozmowy dyplomatyczne, to ze cos przecieklo do opinii publicznej (tez nie wiemy czy to jest informacja prawdziwa, sprawdzona) nie oznacza, ze jestesmy oszukiwani przez naszych przedstawicieli.

   • Jolanta pisze:

    Tak, trzymajmy się faktów, a fakty są takie, że już od ponad roku p. Michalkiewicz ostrzega przed ustawą 447, a nasi polskojęzyczni przedstawiciele, opozycja także, milczą jak zaklęci. W USA Polska Polonia protestuje przeciwko ustawie, u nas cisza. Dopiero wyciek noty, o której wspomina Bożena wymógł, aby rządzący zabrali głos. Rząd amerykański oczekuje od Polski kompleksowego ustawodawstwa, by roszczeniom nadać pozory legalności, bo obecnie nie ma żadnych podstaw prawnych ku temu. Odbywają się spotkania strony amerykańskiej z przedstawicielami naszego rządu (oczywiście ukrywane) i okazuje się, że nasi amerykańscy ,,przyjaciele,, są wyrozumiali i w roku wyborczym poczekają, aż odbędą się wybory, a wtedy Polska wprowadzi stosowne ustawy. Tak ogromnych pieniędzy Polska nie będzie wstanie zapłacić, ale ma przecież ziemie, piękne lasy. p.J. Daniels był w Zarządzie Lasów Państwowych. Pytanie po co??? Na kolacji szabasowej u p.J. Danielsa było wielu przedstawicieli rządu wraz z p. Morawieckim. Szykują nam kolejny rozbiór Polski. Po to tyle obietnic wyborczych, żeby Polacy na nich głosowali. To, że jesteśmy oszukiwani już bardzo długo, przez niby naszych przedstawicieli, którzy nie są Polakami, niestety jest strasznym faktem.

    • Kasia pisze:

     Czy dysponuje Pani kopia tej noty? Skad czerpie Pani informacje? Poprosze o wskazanie zrodla. Dziekuje.

    • Jerzy W. pisze:

     Pani Jolanto!. Proszę nie siać propagandy. Chociaż lubię p. Michalkiewicza, to nie z wszystkim się zgadzam co on mówi, odnoszę wrażenie że przypisuje sobie wszechwiedzę. Jak nie będziemy mieli zaufania do tego rządu, to do jakiego?. Wspierać go, modlić się w jego intencji, oczywiście kiedy trzeba również krytykować, ale to jest jedyny gwarant że nasza wiara będzie chroniona. Nie dajmy się rozbić na mniejsze ugrupowania, bo tamtej stronie właśnie na tym zależy. W jedności siła. Alleluja!!!.

 17. Jolanta pisze:

  Do p. Kasi i nie tylko.
  Konferencja Konfederacji w Sejmie dotycząca roszczeń żydowskich. Tu p. Michalkiewicz przedstawia notę i wszystko wyjaśnia

  • Kasia pisze:

   Dziekuje Pani bardzo aczkolwiek fragmenty (czytane rzekomo z tej notatki) dotyczace stanowiska polskiego rzadu sa zaklocone wiec nie jest to wiarygodne zrodlo, bo niczgo w tej kwestii sie nie dowiedzialam.
   Czy Pan Michalkiewicz opublikowal gdzies caly tekst notatki?

   • Jolanta pisze:

    To co najważniejsze, słychać jest doskonale. Nie wiem więc, czego Pani Kasiu nie zrozumiała Pani. Ustawa jest i obliguje kongres amerykański do złożenia sprawozdania, jak Polska się z niej wywiązuje czyli ze zwrotu mienia bezspadkowego. Termin tego sprawozdania upływa w październiku. Co bardzo ciekawe, to ta ustawa przecież nie została wprowadzona z dnia na dzień. Polonia próbowała zatrzymać, by nie doszło do wprowadzenia, były protesty, a nasz rząd milczał. Teraz kiedy w lutym na konferencji bliskowschodniej sekretarz stanu USA przynaglił Polskę do działania w tej kwestii i pojawiła się notatka ujawniona przez p. Michalkiewicza, to słyszymy od rządzących, że Polska nic nie da. I tak powinno być bo niby za co? Ja im nie wierzę, bo np. dlaczego nie wznowiono ekshumacji w Jedwabnem, która oczyściłaby Polskę z zarzutów żydowskich. W czyim interesie jest, aby tak właśnie było: polskim czy żydowskim? Czyjego więc interesu bronią rządzący? Proszę sobie odpowiedzieć na te pytania. A jeszcze jedno, może Pani wie o tym, że ekshumacja w Jedwabnem została zatrzymana w 2006 r. kiedy prezydentem był Lech Kaczyński. Jeśli chodzi o obronę życia, obiecanki były i co? Dzieci są zabijane dalej w majestacie prawa. Nie robi się nic w tej tak ważnej kwestii. Tak jest chroniona nasza wiara, bo w komentarzu wyżej p. Jerzego W. wybrzmiało, że PiS to „jedyny gwarant że nasza wiara będzie chroniona”. Ładna mi ochrona, czyżby Pan Jerzy zapomniał o piątym przykazaniu?

    • Kasia pisze:

     Jesli mieszka Pani w Stanach to dzialania Kongresu i jakies ustawy w USA moze Pania interesuja. Mnie wogole a tym bardziej nie powinny naszego rzadu! Ponizej zamiescilam tekst calej notatki ze spotkania.
     Prosze nie siac propagandy ale sie zastanowic!
     Przyznaje, ze P. Michalkiewicz stracil wiele w moich oczach i bylo to bardzo nieuczciwe zagranie.

  • Kasia pisze:

   To jest jedynie odczytany jej fragment.

 18. Jolanta pisze:

  P. Michalkiewicz stworzył projekt ustawy, która ochroni Polskę przed skutkami ustawy 447.

  • Kasia pisze:

   Odsluchalam- insynuacje i proba nacisku na rzadzacych.

   A na jakiej podstawie Pani Jolanto ustalila Pani, ze ‚szykuja nam kolejny rozbior Polski’?

 19. Jolanta pisze:

  2 maja 2019 r. The Times przypomina, że Polska ma wobec Żydów rachunki do spłacenia.
  „Doceniamy również wagę rozwiązania nierozstrzygniętych problemów przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, aby posunęli się naprzód z kompleksowymi przepisami dotyczącymi restytucji własności prywatnej dla tych, którzy stracili mienie w czasach Holokaustu” – cytuje słowa sekretarza stanu USA Pompeo The Times of Israel. A poniżej link do artykułu:
  https://www.magnapolonia.org/the-times-of-israel-przypomina-ze-polska-ma-wobec-zydow-rachunki-do-splacenia/

 20. wobroniewiary pisze:

  Oddajmy Bogu, co boskie, a cesarzowi, co cesarskie; trzeba rozdzielić konstytucję i Biblię – mówił w Częstochowie (pod jasnogórskim klasztorem) Robert Biedroń, chcąc przypomnieć o swoich antyklerykalnych hasłach. Nie sposób uciec wrażenia, że próbuje w ten sposób wybić się na fali skandalicznego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, „supportującego” Donalda Tuska

  https://wpolityce.pl/polityka/445371-biedron-pod-jasna-gora-licytuje-sie-na-antyklerykalizm

 21. wobroniewiary pisze:

  Oooo widzę tu niezłą agitkę pani Jolanty i promocję Konfederacji i zbliżonych jej środowisk, czy serio chce pani tu promować osoby związane ideologicznie z tą panią? (foto niżej) Chyba nie do końca zdaje pani sobie sprawę z tego kogo promuje i popiera.
  Jeszcze trochę a znajdę tu petycje w obronie pomników sowieckich okupantów.
  /Admin/ (edytowałem ponieważ jest to komentarz do pani Jolanty)


  „Zdjęcia z „Chirurgiem” w bazie motocyklowego gangu „Nocne Wilki”, żale po śmierci lidera donieckich separatystów „Giwiego”, obrona sowieckich pomników w Polsce na antenie rosyjskiej telewizji – to tylko niektóre z elementów aktywności Liliji Moshechkovej, kandydatki Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej – jako kandydatka partii KORWiN – Moshechkova próbowała sił w wyborach do Sejmu. Bezskutecznie, ale jak widać nie rezygnuje, aby mieć wpływ na polską politykę…”
  https://niezalezna.pl/269478-oto-kandydatka-konfederacji-fotki-z-szefem-nocnych-wilkow-zal-po-smierci-giwiego-wizyty-na-krymie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s