Świadectwo czytelniczki: Spowiedź święta ratuje życie – zarówno duchowe jak i fizyczne

Pięć dni temu nasza Czytelniczka napisała maila, w którym prosiła o umówienie się na spowiedź św. z ks. Adamem. Napisała między innymi:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 (…) Bardzo serdecznie proszę księdza Adama (o ile to możliwe i taka jest wola Boga) o spowiedź jeszcze w tym tygodniu. Dostosuję się do każdego terminu mi zaproponowanego. Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuje za wszystkie listy i nauki które płyną.

Ksiądz Adam wyznaczył termin w Wielki Piątek, gdyż tak mu pasowało, na co nasza Czytelniczka się zgodziła, w związku z powyższym zmieniła swoje plany a dziś przysłała do nas maila o następującej treści:

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus! 
Dziękuje za piątkowe spotkanie … Chciałam napisać, ze piątkowa spowiedź uratowała mi życie. Przesunęłam swój wylot na wakacje do Sri Lanki ze względu na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś o godzinie 8 rano dowiedziałam się o atakach a ja miałam być na Sri Lance…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Świadectwa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Świadectwo czytelniczki: Spowiedź święta ratuje życie – zarówno duchowe jak i fizyczne

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Poniedziałek Wielkanocny
  Dzień czwarty Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego:
  Dusze pogan i nie znających jeszcze Jezusa

  Dziś sprowadź Mi dusze pogan i tych, którzy Mnie jeszcze nie znają, i o nich myślałem w gorzkiej Swej męce, a przyszła ich gorliwość pocieszyła Serce Moje. Zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego.

  Jezu najlitościwszy, który jesteś światłością świata całego, przyjmij do mieszkania najlitościwszego Serca Swego dusze pogan, które Cię nie znają; niechaj promienie Twej łaski oświecają ich, aby oni wraz z nami wysławiali dziwy miłosierdzia Twego, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca Swego.

  Niech światło Twej miłości,
  Oświeci dusz ciemności,
  Spraw, aby Cię dusze poznały,
  I razem z nami miłosierdzie Twe wysławiały.

  Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze pogan i tych, co Cię jeszcze nie znają, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Pociągnij ich do światła Ewangelii. Dusze te nie wiedzą, jak wielkim jest szczęściem Ciebie miłować; spraw, aby i one wysławiały hojność miłosierdzia Twego na wieki wieczne. Amen. (1216-1217)

  Koronka do Miłosierdzia Bożego

  Nowenna na pozostałe dni: Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego

 3. Betula pisze:

  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny” – Maria z Agredy

  rozdział 42 „Maryja – jedyna spadkobierczyni zasług Jezusa Chrystusa”

  audiobook:
  http://www.youtube.com/watch?v=PsYjCL6gv08

 4. wobroniewiary pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za Marię chorą na glejaka mózgu.
  Na dniach lekarze wykryli drugiego rosnącego glejaka…

 5. Hanna pisze:

  Jezu Miłosierny pomóż Marii. Niech spełnia się Twoja wola w jej życiu

 6. ja pisze:

  Pomnik Chrystusa we krwi ofiar zamachu
  Co najmniej 290 zabitych i ponad 500 rannych – to krwawy bilans ośmiu eksplozji na Sri Lance. Cierpienie i śmierć chrześcijan w wymowny sposób obrazuje zdjęcie, jakie obiegło media elektroniczne w Wielką Niedzielę

  https://www.pch24.pl/pomnik-chrystusa-we-krwi-ofiar-zamachu–internet-obieglo-wymowne-zdjecie-z-sri-lanki-pch,67724,i.html

  • ja pisze:

   Na zdjęciu z Sri Lanki widzimy figurę Zmartwychwstałego Chrystusa z wyraźnymi śladami krwi ofiar zamachu terrorystycznego w jednym z kościołów. Obraz dobitnie ilustruje słowa księdza Rafała Cyfki (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), który w rozmowie z PCh24 skomentował wydarzenia w azjatyckim państwie.

   – Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – powiedział ks. Cyfka.

 7. mcc2 pisze:

  W najnowszych informacjach ze Sri Lanki media podają że odkryto następną rurę bombę o długości prawie 2 metrów, którą zdetonowano w sposób kontrolowany a także że obok jednego z kościołów odkryto samochód dostawczy w którym były trzy bomby a także znaleziono w trkcie przeszukiwań 40 zapalników do następnych bomb. Po za tym zgineło 3 z 4 dzieci Duńskiego miliardera będących w hotelu , jest on jednym z bogatszych Europejczyków z majątkiem szacowanym na 8 mld dolarów .

 8. M. pisze:

  Chciałam się zapytać odnośnie spowiedzi generalnej – czy na takiej spowiedzi trzeba również wspomnieć o grzechach, z których już się kiedyś spowiadano i otrzymano rozgrzeszenie?

  • wobroniewiary pisze:

   Wysłałam do ks. Adama, ale tu masz odpowiedź św. O. Pio na 26 kwietnia:

   Ani w myślach, ani w spowiedzi Świętej nie powinno się wracać do win wyznanych na poprzednich spowiedziach świętych. Dzięki naszej [doskonałej] skrusze, [wypływającej z miłości do Boga], Jezus przebaczył je w sakramencie pokuty. Tam On sam stanął przed nami i naszymi nędzami, jako Wierzyciel wobec niewypłacalnego dłużnika. Gestem nieskończonej wspaniałomyślności podarł i zniszczył weksle zapisane przez nas grzechami. Na pewno nie umielibyśmy spłacić naszych długów, gdyby nie przyszła nam z pomocą Jego Boska łaskawość. Powracanie do tych win, chęć ponownego wydobywania ich z zapomnienia po to, aby raz jeszcze otrzymać za nie przebaczenie tylko dlatego, że mamy wątpliwość, czy zostały one rzeczywiście i wspaniałomyślnie odpuszczone, czyż nie jest aktem nieufności wobec dobroci, która dała dowód ich przebaczenia, unicestwiając wszelki tytuł długu zaciągniętego przez nas grzechami?.. Niech ono powraca, jeśli mogłoby być motywem umocnienia naszych dusz, niech powraca więc nieustannie myśl o naruszeniu sprawiedliwości, mądrości, nieskończonego miłosierdzia Boga, lecz tylko dlatego, aby opłakiwać je odkupieńczymi łzami żalu i miłości (GF, s. 169).

   • Olga pisze:

    Ja mam pytanie z tym związane. Wyspowiadalam się już wiele razy z tego samego grzechu. Nie umiem sobie go przebaczyć. Zaznaczałam wiele razy przy kartkach konfesjonalu, że już się z tego spowiadalam, lecz odczuwam tak wielki żal i cierpienie z tego powodu zze kolejny raz przychodzę. Kapłan zawsze mnie wysłuchał, nie przerywał. Ja wiedziałam gdzieś w głębi duszy, że źle robię spowiadajac się ponownie z tego samego, lecz nie umiem odnaleźć pokoju serca. Czy ja poplenilam w związku z tym kolejny grzech przeciw Miłosierdziu Bożemu? Sama mam wątpliwości i znowu odczuwam wielki żal. Trochę błędne koło, lecz teraz znowu nie wiem co z tym zrobić?

    • wobroniewiary pisze:

     Tak, popełniasz grzech przeciwko Miłosierdziu Bożemu i przeciwko samej sobie.
     Musisz sobie samej przebaczyć, bo każdy z nas jest świątynią Ducha Świętego

   • M. pisze:

    Dziękuję.

    • wobroniewiary pisze:

     No to się pomyliłam. Bo myślałam o zwykłej spowiedzi a ks. Adam przysłał następującą odpowiedź dotyczącą spowiedzi generalnej:

     Absolutnie WSZYSTKIE. Nawet gdyby wszystkie dawne spowiedzi były pełne i dobre, SPOWIEDŹ GENERALNA PRZYNOSI DODATKOWĄ ŁASKĘ, JEST JAKBY ODCIĘCIEM GARBU ZŁEJ PRZESZŁOŚCI

   • Artur K pisze:

    Mam pytanie w niedziele palmowa przystąpilem do spowiedzi generalnej wyznałem na niej grzechy których nie byłem świadomym a od pewnego czasu światło Boże dało mi je dostrzec nie wracając do tych grzechów co już we wcześniejszych spowiedzach wyznałem, spowiednik kazał mi zamknąć ten etap i juz do tego nie wracać. I moje pytanie czy źle zrobiłem ze nie wyznałem tez tych grzechów jeszcze raz?

    • Paweł pisze:

     Na Deonie piszą, że Papież Benedykt XI uznawał, że na spowiedzi generalnej nie powinno się wyznawać grzechów już opuszczonych, co potwierdził Sobór Trydencki, a więc jest to pewna nauka Kościoła.

 9. Ola pisze:

  Proszę o modlitwę za proboszcza parafii ,do której należy chrześnica mojego męża . Niedługo odbędzie się jej pierwsza Komunia Święta ,niestety jest ogromna tragedia tego kapłana i wszystkich parafian ,gdyż jest on uzależniony od alkoholu i każdą Mszę Św.odprawia pod wpływem alkoholu ,na trzeźwo nie funkcjonuje…w zeszłym roku na Wielkanoc mówił o Bożym Narodzeniu ,natomiast w Boże Narodzenie nie odprawił Mszy Świętej,ponieważ nie był w stanie… Jest to mała parafia w gminnej miejscowości województwa warmińsko- mazurskiego, nie ma tam wikariusza ,pytałam szwagierki męża,dlaczego parafianie nie zgłoszą tego problemu biskupowi diecezji ełckiej, okazuje się ,że biskup wie i przymyka oko na to… Pozostaje modlitwa ,bo chyba nie ma innej możliwości pomocy …

 10. ja pisze:

  W Wielki Piątek posąg Matki Boskiej na Sri Lance zapłakał krwawymi łzami
  W Wielki Piątek posąg Matki Boskiej w Katukurundzie (Kalutara, Sri Lanka) w kościele św. Filipa Neriego.

  Diakon Nick Donnelly pisze w mediach społecznościowych 21 kwietnia, że „teraz wiemy dlaczego”.
  Zdjęcia zostały opublikowane na reddicie 20 kwietnia przez „u/Adrianrj101”.

  W Niedzielę Wielkanocną seria eksplozji dotknęła Sanktuarium św. Antoniego w Kotahenia (Colombo), kościoła św. Sebastiana (Negombo) i kościoła ewangelickiego (Batticaloa) oraz pięciu hoteli na Sri Lance. Zginęło ponad 200 osób.

  Figura Matki Boskiej i kościół św. Filiba Neriego w Katukurundzie:

  https://gloria.tv/hashtag/newsZtxgykwymg

  https://gloria.tv/article/qMKKycTSQ7Sv1MZSGrvysBsyV

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s