Ks. Edmund Szaniawski MIC – Zagrożenia duchowe. Pułapki i lęki szatana

Zagrożenia Duchowe. Pułapki i lęki szatana – konferencja w ramach Spotkania „Oddaj się Maryi”, Niepokalanów, 06.04.2019 r.

Ks. Edmund Szaniawski MIC, marianin, wieloletni egzorcysta, dzieli się swoim bardzo bogatym doświadczeniem z tej trudnej posługi kapłańskiej. Był egzorcystą w Licheniu. Obecnie pracuje w Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii (niedaleko Warszawy).

Ks. Edmund podejmuje refleksję dotyczącą istnienia szatana, jego pułapek jakie zastawia na człowieka, aby go zabić, zniszczyć całe jego życie duchowe, fizyczne, jego rodzinę i mienię.

Konferencja składa się z 3 części:
I. Istnienie i działanie szatana.
II. Niebezpieczne drogi, które prowadzą do zniewolenia.
III. Drogi wyjścia, jak się bronić.

Ks. Edmund mówi, że Maryja Niepokalana, Jej Niepokalane Poczęcie było silnym uderzeniem i rażeniem diabła, że może być istota ludzka tak czysta, piękna i nieskalana. Dlatego też szatan nienawidzi Niepokalanej, Niepokalanowa oraz braci i ojców franciszkanów tu posługujących. Nie chce, aby głosili czystość i piękno Maryi.
Niepokalana jest naszą ucieczką i obroną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Ks. Edmund Szaniawski MIC – Zagrożenia duchowe. Pułapki i lęki szatana

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. ja pisze:

  Wbrew założeniom ZNP oraz części strajkujących, egzaminy gimnazjalistów jednak się odbyły. Przyszłotygodniowe egzaminy ósmoklasistów też zapewne się odbędą. Wszystko to dzięki staraniom kuratoriów, emerytowanych nauczycieli, księży i sióstr zakonnych. Pedagodzy i duchowni, którzy zdecydowali się pomóc uczniom w ważnych dla nich życiowo chwilach spotkali się z urągającymi atakami i szykanami ze strony protestujących. Ubrane na czarno szpalery kolegów nauczycieli witające „łamistrajków”, przywodzące na myśl komunistyczne „ścieżki zdrowia” (kto z młodzieży nie wie, niech doczyta), czy odwołujące się do czasów okupacji, kierowane wtedy do folksdojczów, obraźliwe plakaty: „Tylko świnie pilnują na egzaminie”. Jeśli strajkujący nauczyciele mają tylko tyle oleju w swoich głowach, to czego mogą nauczyć dzieci i młodzież?

  Mimo to byłej premier Kopacz wystarcza buty, żeby oświadczyć w mediach, że „egzaminy odbyły się tylko i wyłącznie dzięki odpowiedzialności samych nauczycieli.” Chyba nie dzięki tym poprzebieranym za krowy i świnie? A może dzięki tym nauczycielom z woj. zachodniopomorskiego , którzy przerwali strajk, aby wybrać się do SPA?

  To prawie tak Ryszarda Petru, kiedy podczas słynnego puczu ruszył z Joaśką na Maderę. Jak się człowiek tyle nastrajkuje i napuczuje, to musi w końcu godnie odpocząć. Nie każdy jest przewodniczącym Broniarzem zarabiającym ponad 12 tysięcy złotych miesięcznie i mającym do dyspozycji pięć hoteli, osiem ośrodków wypoczynkowych i trzy sanatoria. Taki to się i nie przemęczy, bo nie pracuje (w szkole), i pożyje zdrowo wraz z całą swoją świtą.

  Z nauczycielami porzucającymi swoich uczniów tuż przed ich najważniejszymi egzaminami jest tak jak z trenerami sportowymi, którzy pozostawiliby swoich podopiecznych samopas na kilka tygodni przed Olimpiadą. I jeszcze domagali się dla siebie dodatkowych podwyżek. Gdyby dotyczyło to trenerów piłkarskich, to jestem przekonany, że za taki numer kibice takim trenerom nie tylko napluliby na buty.

  http://www.fronda.pl/a/komunistyczna-mentalnosc-bierze-gore-strajk-nauczycieli,125133.html

 3. ja pisze:

  Co złego jest w książkach napisanych ponad 40 lat temu? „Chłopcy z Placu Broni”, „Zbrodnia i Kara”, „Mitologia” Parandowskiego, czy „Makbet” to jedne z lepszych lektur w szkołach, czemu ktoś chciałby, żeby już nie był lekturami, tylko dlatego, że zostały napisane jakiś czas temu?

  Jak omawiać romantyzm bez znajomości „Pana Tadeusza” czy „Cierpień młodego Wertera”? Jaka alternatywa do tych dzieł?

  Już sensowniejszym argumentem byłby transparent: „Nie chcę w szkole nauczycieli z wyraźną nadwagą”. Takie osoby są złym wzorem dla uczniów, swoją postawą pokazują, że niezdrowa postawa życiowa jest ok…

 4. Eva pisze:

  „Wszystko to dzięki staraniom kuratoriów, emerytowanych nauczycieli, księży i sióstr zakonnych.” Nie jestem księdzem, siostrą zakonną ani emerytowanym nauczycielem, tylko czynnym.Nie strajkowałam, podobnie jak kilkoro moich koleżanek i kolegów. Przez wszystkie dni przewodniczyłam komisjom. Przeżyłam dużo stresu. Krzywdząca jest dla mnie taka wypowiedź jak powyżej.

  • Ada pisze:

   i wielkie dzięki, nie o to przecież chodzi w tej wypowiedzi. dziś każdy bierze za dużo do siebie. Dzięki za Pani postawę.I niech Pani prosi Ducha Św. o moc i odwagę. U mnie jest 2 dzieci w szkole w rodzinie. jeden, 10 latek, już też mówi wprost, że jak coś tam to on też będzie strajkował. Drugi 12 lat, chodzi do szkoły specjalnej, ma autyzm. wczoraj był nas odwiedzić, i mówi, że nie chodzi do szkoły bo jest strajk. ja się pytam czy się cieszy, a on ze łzami w oczach, że nie, że tęskni za panią Anią (jego wychowawczyni). także tak to się odbija na dzieciach. mnie to akurat nie rusza, bo nie mam jeszcze dzieci w szkole, i o ile Bóg dopomoże, nie zamierzam ich tam posyłać. to co się dzieje, jeszcze bardziej umacnia mnie w mojej decyzji. Szkoła dziś jest zepsuta do szpiku kości, i nic nie pomoże że kilku nauczycieli się oburzy. Tak są perełki wśród tego piekiełka, ale to za mało. Rodziny są rozwalone, dzieci przez to całkiem inne niż te 30-20 lat temu. i młodzi nauczyciele ( ale i niestety starsi także, co jest porażające!) bez kręgosłupa moralnego. Pewnie są szkoły które są wyjątkami. ale to wyjątki. mam znajomą wierzącą, uczy w szkole katolickiej, jest załamana co się dzieje z młodzieżą! otwórzmy oczy, to są już zgubione pokolenia. Tylko Bóg może tu jeszcze coś uczynić, choć my też musimy na miarę swoich możliwości robić co do nas należy. i nie kłóćmy się chociaż tu na tej stronie. niech każdy spokojnie przeczyta komentarze po kilka razy, prześpi się z tym z czym się nie zgadza, zapyta Ducha Św. czy dobrze to rozumie, i dopiero odpowiada. tu nikt nikogo nie chce urażać. ale prawdę którą mówi i Ewa, i tylu komentujących należy przyjąć, choć ona boli. Z modlitwą za wszystkich, i strajkujących, i pogubionych, i pracujących mimo wszystko nauczycieli.

 5. Kaśka pisze:

  Pani Evo! Bardzo dziękujemy za Pani postawę! Jeśli przejrzy Pani komentarze pod wpisami z kilku ostatnich dni znajdzie Pani wiele komentarzy wyrażających wdzięczność i wsparcie tym, którzy do strajku nie dołączyli.

 6. Eva pisze:

  Ogromne Bóg zapłać za każde dobre słowo! Dziś zakończyłam przewodniczenie egzaminom. Byłam 6 razy przewodniczącą. Trudna sprawa… Jestem szczęśliwa i dumna, że nie uległam presji niektórych nauczycieli i moją powinność wykonałam do końca. Jestem też wdzięczna Panu Bogu, bo tylko dzięki Jego wsparciu i opiece Maryi wszystko sprawnie przebiegało. Kiedy uczniowie pisali egzamin ja odmawiałam różaniec za nich, ich rodziny, nauczycieli. Życzę wszystkim głębokiego przeżycia duchowego w nadchodzącym Triduum Paschalnym, oraz błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s