Wojciech Sumliński: o strajku, o szamanach okultystach w pracy z dziećmi oraz o paleniu złych książek

Każde słowo w ramach komentarza jako zachęty do wysłuchania jest zbyteczne. Tego  po prostu należy wysłuchać. Uważnie, dokładnie i ze zrozumieniem. Polecam wszystkim bez wyjątku.

A po wysłuchaniu – choć nie pada nazwa tej terapii – odsyłam do artykułu: „Pseudo-terapia Berta Hellingera”

     Bert Hellinger, będący jednym z najbardziej znanych współczesnych terapeutów, staje się coraz bardziej popularny na świecie, także w Polsce. Ezoteryczno-spirytystyczne inklinacje tego niemieckiego guru – bo tak można go w istocie nazwać – to podejmowanie kontaktów ze zmarłymi przodkami lub wchodzenie w „wiedzące pole”, z którego wywodzi on swoje rzekomo „odwieczne prawdy”. Jego działania spoufalają się z aktualnym duchem czasów, zwłaszcza z New Age. Osoby biorące udział w tzw. „ustawieniu rodzinnym” wchodzą w kontakt z – jak to nazywa Hellinger – wyższym, „wiedzącym polem”, które jest pewnego rodzaju „duszą świata”.

Urodzony w 1925 r. w Niemczech Bert Hellinger studiował filozofię, teologię i pedagogikę. W 1946 r. wstąpił do katolickiego zakonu misyjnego. W zakonie spędził 25 lat, z czego 16 lat na misji w RPA, u Zulusów. Po powrocie do Niemiec coraz bardziej skłaniał się ku psychologii. W 1971 r. wystąpił z zakonu i poświęcił się psychoterapii.

     W obszarze niemieckojęzycznym jest około dwóch tysięcy terapeutów, którzy pracują według zaleceń Hellingera. Wśród tej liczby znaleźć można zdumiewająco dużo osób o kwalifikacjach akademickich, jednak większość z nich pochodzi z rozległego obszaru psychosceny ezoterycznej. Są to homeopaci, terapeuci wierzący w reinkarnację albo wyznawcy antropologii okultystycznej. Wynika to z faktu, że po prostu wszystko, co pochodzi ze sceny ezoterycznej, zasadniczo jest kompatybilne z Hellingerem.
Całość: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Wojciech Sumliński: o strajku, o szamanach okultystach w pracy z dziećmi oraz o paleniu złych książek

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Halina pisze:

  Broniarz krytykuje rząd i chce „mediatora zewnętrznego”. Straszy też uczniów: „Moim zdaniem matury są zagrożone”

 3. wobroniewiary pisze:

  Z dzisiejszych rozważań 24 Godzin Męki Pana Jezusa:

  „Moje dziecko, pójdź w te Moje związane ramiona. Złóż swoją głowę na Mojej piersi a dostrzeżesz dotkliwsze i bardziej gorzkie boleści, bo te, które widzisz na zewnątrz Mojego Człowieczeństwa, są tylko wylewającym się nadmiarem Moich wewnętrznych cierpień. Przysłuchuj się uderzeniom Mojego Serca a usłyszysz, że czynię zadośćuczynienie za niesprawiedliwość tych, którzy rządzą, za ciemiężenie biednych i niewinnych, podległych królom, za pychę tych, którzy dla osiągnięcia dostojeństw, pozycji i bogactw, nie cofają się przed złamaniem żadnego prawa, ani też uczynienia zła wobec bliźniego, zamykając swe oczy na Światło Prawdy. Tymi cierniami chcę roztrzaskać dominację ducha pychy. Otworami, jakie ciernie uczyniły w Mojej Głowie, chcę otworzyć Moją drogę do ich umysłów, aby przepracować w nich wszystko zgodnie ze Światłem Prawdy. Będąc do tego stopnia poniżonym przez tego niesprawiedliwego sędziego, chcę dać do zrozumienia każdemu, że jedyną cnotą jest ta, która konstytuuje człowieka królem samego siebie, i nauczyć tych, którzy rządzą, że sama cnota, w połączeniu z odpowiednią wiedzą, jest godną i zdolną do rządzenia i sprawowania władzy nad innymi. Podczas gdy wszyscy inni dygnitarze, nie posiadający cnoty, są niebezpieczni i godni opłakania. Moje dziecko, powtórz Moje zadośćuczynienia i kontynuuj zwracanie bacznej uwagi na Moje cierpienia.”

  • wobroniewiary pisze:

   (…) Po słowach Piłata nastała cisza – w Niebie, na ziemi, i w piekle! I zaraz później usłyszałam jakby jeden głos krzyku wszystkich: „Ukrzyżuj Go, ukrzyżuj Go, chcemy Jego śmierci za każdą cenę!”

   Boże przepraszam za te porównania, ale to jak z tymi strajkującymi i z Broniarzem
   „Chcemy śmierci tego rządu, szkolnictwa, uczniów, ich matur „najwyżej będą repetować” – za wszelką cenę. Bo prawda ma być po naszej znp-owskiej stronie” No rozważając Mękę Pana Jezusa mam przed oczami lęk i strach maturzystów,m rodziców ich dzieci a przecież „cokolwiek uczyniliście tym najmniejszym…”

   • Ada pisze:

    a może ten strajk jest potrzebny właśnie rodzicom, aby otworzyli oczy i zobaczyli, komu powierzają swoje dzieci na wiele godzin już od maleńkości. co to za ludzie „edukują” ich dzieci.

   • Tola pisze:

    …..oraz nauczycieli, którzy nie strajkują i są prześladowani

 4. ja pisze:

  To co się dzieje, naprawdę wymaga interwencji z Góry!
  Na fb przeczytałam o „smutku tych uczniów, którzy muszą się uczyć” i o „radości uczniów z powodu strajku”

  1) Koledzy z innych szkół mają wolne, a my musimy się uczyć. To niesprawiedliwe – denerwuje się Oliwka, uczennica V klasy Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. Ta placówka pracuje normalnie, bo w referendum strajkowym większość pracowników opowiedziała się przeciwko strajkowi.

  2) Dwa pierwsze dni biegałem po dworze i grałem w piłkę. W czwartek było zimno więc grałem z kolegami na komputerze – opowiada Kuba, uczeń SP nr 45 w Lublinie. – Strajk jest fajny. Nauczyciele dobrze robią, że walczą o podwyżki, a my mamy dodatkowe wakacje

 5. ja pisze:

  A to jeszcze „lepsze” 😦
  Warszawscy radni: Wielkanocne jajko niezgodne z konstytucją
  http://www.fronda.pl/a/warszawscy-radni-wielkanocne-jajko-niezgodne-z-konstytucja,125079.html

 6. kropka pisze:

  Rano przyjął komunię, po południu pobił na śmierć. Znamy szczegóły napaści w kościele na Muranowie

  40-latek nie próbował uciekać. Biegał po terenie parafii i krzyczał: „Amen! Amen!”.
  – On był pod wpływem jakichś środków. Zachowywał się jak opętany – wyznaje proboszcz.

  https://wiadomosci.wp.pl/rano-przyjal-komunie-po-poludniu-pobil-na-smierc-znamy-szczegoly-napasci-w-kosciele-na-muranowie-6369534670448257a

 7. the_cure pisze:

  pamietajmy ze nauczyciele strjakujacy padli ofiara manipulacji, stal isie „miesem armatnim” w sztucznie wykreowanej wojnie. krytyka i narzekanie nic nie da bo wpedza ich tylko w wieksze poczucie krzywdy i poranienie. Oni potrebuja naszej modlitwy, musza przejrzec na oczy …

 8. Ania pisze:

  Docierają do nas sygnały, iż nauczyciele, którzy nie chcą brać udziału w strajkach są zastraszani i szykanowani przez swoich kolegów. Do bulwersujących zdarzeń miało dojść w jednej z gdyńskich szkół podstawowych.

 9. Aleksandra pisze:

  I Bogu niech będą dzięki za takich kapłanów!
  A ja jestem dumna z mojej siostry – bo odmówiła przystąpienia do strajku nauczycieli. Co przeżyła poniżania i upokorzenia to tylko ona wie, oraz, że to nie koniec, bo „koleżanki i koledzy z pracy” się od niej odwrócili, a nienawiść potrafi odebrać i godność drugiemu. Zawsze uważała swój zawód za misję, a teraz tego dowiodła. Proszę pamiętajcie o takich nauczycielach, którzy mają odwagę sprzeciwić się „złu”, i proszę odmówcie choć jedno Zdrowaś Mario w ich intencji, aby tą presje z pomocą Boską wytrzymali.

 10. Aleksandra pisze:

  Bóg zapłać Wam Kochani za modlitwę! To jest nieoceniona pomoc – zwłaszcza w tych „dniach złowrogich”, gdzie jeden, drugiemu z dnia na dzień stał się „wilkiem”.

 11. Hania pisze:

  Niedziela Palmowa, a ja jeszcze (11.34) nie byłam na Mszy Św.! Czuję się bardzo źle fizycznie i psychicznie. Jestem jedną z tych nauczycieli, którzy nie strajkują. Stres robi swoje. Proszę wesprzyjcie mnie modlitwą, o siły do dalszej pracy i abym dzisiaj dała radę iść do kościoła

  • Marzena pisze:

   Trzymaj się , kobieto +++

   • Marzena pisze:

    Też jestem tym wszystkim wykończona, serce totalnie rozdarte. Jednak najbardziej mnie dotyka totalne niezrozumienie na tej stronie, której czytelniczką jestem od wielu lat. Tylu złośliwych komentarzy nie czytałam nigdy, nawet takich, które podważają czyjeś kompetencje za jakieś tam uchybienia czy literówki powstałe w trakcie szybkiego wystukiwania.

    • wobroniewiary pisze:

     Ja do Wielkiej Soboty nie chcę nic komentować (jak napisałam wczoraj), ale tu muszę! Co do błędów i literówek – proszę zobaczyć – do czego to prowadzi! Polecam pierwszy komentarz lub dopisek na samym końcu wpisu „19 Godzina Męki Pana Jezusa (niby drobiazg w tłumaczeniu – a jak wielka herezja!!!)

     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/04/14/24-godziny-meki-pana-naszego-jezusa-chrystusa-wg-luizy-piccarrety-dziewietnasta-godzina-meki/

     Dokonałam edycji w tekście modlitwy, bo nie dawało mi to spokoju. Pani M.T., która to tłumaczyła, przez swój błąd dokonała wprost herezji, pisząc:
     „Za tyle uderzeń Jezu, ile otrzymałeś, upraszam o uwolnienie w tym momencie takiej samej ilości dusz z piekła” – Nie ma uwolnień z piekła!!!
     Zajrzałam do tekstu na innej stronie – „wolaboza.org” i tam jest to przetłumaczone prawidłowo:
     „Za tyle uderzeń, ile otrzymałeś, upraszam o uwolnienie w tym momencie takiej samej ilości dusz od potępienia w piekle”

     ​Wielka różnica – zaiste….

    • Kaśka pisze:

     Pani Marzeno, na pewno znajdzie Pani na tej stronie w wielu miejscach komentarze wyrażające wsparcie i wdzięczność dla tych, którzy postanowili wziąć udział w egzaminach, aby najsłabsi (czyli dzieci i młodzież) nie ucierpieli w sprawie, której przecież nie zawinili. Emocje są wielkie po obu stronach, wszyscy potrzebujemy oddechu i dystansu, a przede wszystkim modlitwy. Jeśli któryś z komentarzy Panią zranił, przepraszam.

   • kropka pisze:

    Pani Marzeno , czy wie Pani, że przecinki znaczą wiele i zmieniają wiele?
    Świadkowie Jehowy słyną z tego, że zmieniając przecinki zmieniali treść Pisma Świętego.
    Pan Jezus rzekł do Dobrego Łotra: „powiadani ci, dziś będziesz ze mną w raju” a oni zmienili na: „powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju”
    I ze znaczenia „dziś będziesz w raju” wyszło „dziś ci mówię, że kiedyś będziesz w raju” Tak więc jeden przecinek zmienił wszystko i wprowadził herezję 1000-letniego raju na ziemi.

    • Kaśka pisze:

     Przypuszczam że pani Marzenie chodzi o komentarz Leszka z 14.04 godz 00:24 pod wpisem ,,13 kwietnia 1904 papież Pius X…”, gdzie faktycznie dbałość o poprawną pisownię została tylko użyta jako narzędzie do zdyskredytowania i ośmieszenia przedmówcy.

    • wobroniewiary pisze:

     Za to i ja przepraszam w imieniu tych, którzy tu komentują 😦

     I dlatego proponuję Wszystkim więcej modlitwy: Różańca św., Koronki do Miłosierdzia Bożego i więcej uczestnictwa we Mszy św. z godnym przyjmowaniem Komunii św.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s