Rekolekcje wielkopostne 2019 z ks. abp. Janem Pawłem Lengą: „Nie bójmy się cierpieć za Chrystusa”

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej z trzech nauk w ramach rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje odbyły się w parafii św. Klemensa w Warszawie w dniach 1-3 kwietnia 2019 roku, nauki rekolekcyjne wygłosił abp Arcybiskup Jan Paweł Lenga.

Temat pierwszej nauki „Nie bójmy się cierpieć za Chrystusa”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Rekolekcje wielkopostne 2019 z ks. abp. Janem Pawłem Lengą: „Nie bójmy się cierpieć za Chrystusa”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Betula pisze:

  Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa czyli początek Wielkiego Tygodnia w tym dniu w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczyna się Odpust Wielkiego Tygodnia i zgodnie ze zwyczajem jest coroczny uroczysty, piękny, radosny, wyjątkowy… „Wjazd Pana Jezusa na osiołku” (o godz.15-ej).
  Zabierzcie ze sobą dzieci.

  Dokładny program:
  http://www.kalwaria.eu/aktualnosc/odpust-wielkiego-tygodnia-oraz-chwalebne-misterium-meki-panskiej-2019

 3. wobroniewiary pisze:

  WIELKI POST Z OJCEM PIO
  Wtorek piątego tygodnia Wielkiego Postu

  Rzekł więc do nich Jezus: „Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił mnie samego, bo ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba”. Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego. (J 8,28-30)

  Mam takie zaufanie do Jezusa, że choćbym widział otwarte piekło przed sobą, a sam znalazł się na krawędzi przepaści, to bym nie zwątpił, nie traciłbym ufności, nie rozpaczał, ale pokładał w Nim nadzieję. Do tej ufności pobudza mnie Jego łagodność. A gdy rozważam wielkie boje, które stoczyłem z szatanem i odniesione zwycięstwa, jakie przy Bożej pomocy stały się mym udziałem, to nie jestem w stanie ich wyliczyć.

  I gdyby Jezus, odwieczne słońce, mnie nie oświecił, nie ujął za rękę, to ileż razy – któż to wie? – zachwiałaby się moja wiara i nadzieja, pomniejszyła moja miłość, a mój umysł pogrążyłby się w ciemności? Widzę jasno, że to Jego działanie jest owocem Jego nieskończonej miłości. On mi niczego nie odmówił, więc powiem: On mi dał więcej, niż prosiłem. (Ojciec Pio)

  źródło: glosojcapio.pl

 4. wobroniewiary pisze:

  Skandaliczny wyrok sądu! Drukarz nie mógł powołać się na prawo do sprzeciwu sumienia, odmawiając wykonania baneru związanego z ruchem LGBT.

 5. k pisze:

  Mam nietypowe pytanie, może ktoś będzie umiał udzielić mi na nie odpowiedzi. Czy można „przekląć” osobę, której się w ogóle nie zna i nie widziało na oczy? Np. z zazdrości

  • Elżbieta pisze:

   Np.potencjalną dziewczynę byłego już chłopaka ? Można.

  • wobroniewiary pisze:

   To zależy od wielu okoliczności, (np. czy się jest w stanie łaski uświęcającej czy nie i inne), ale jest możliwe niestety….
   Takiego rozpoznania może dokonać kapłan (dobrze znający się na duchowości i psychologii, w tym np. dobry egzorcysta)

   • k pisze:

    Mam takie podejrzenia co do kolegi, z ktorym nie utrzymuję kontaktu. Ponoć ostatnio łączy go jakaś bliższa relacja z innym mężczyzną. Nie wiem, czy to możliwy skutek przekleństwa, czy też nie, ale zastanawia mnie to, że w jego zyciu działo się sporo złego. Nie jest on osobą wierzącą.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale to nie dotyczy Ciebie, tylko kogoś – zostaw to modlitwie. I nie wchodź w cudze życie z butami – tu nawet z podejrzeniami. Tylko modlitwa, to jego wybory, życie itd. jeśliby to on szukał pomocy, gdybał, przypuszczał…. Tobie takie gdybania niepotrzebne.

    • K pisze:

     Wiem, jedyne co mogłam zrobić, to ofiarować mu modlitwę w jego intencji i tyle zrobiłam. Możliwe, że za daleko poszłam w swojej interpretacji tego, co się dzieje.

 6. pozdrawiam pisze:

  Nowenna – Dzień 9 (10 kwietnia)
  Wstęp: O, najbardziej czci godne Serce naszego Boskiego Mistrza Jezusa Chrystusa, pokornie pragniemy adorować Ciebie w Twym nieskończonym Majestacie i wielbić Ciebie, i Twojej chwale poświęcić nasze modlitwy, które za wstawiennictwem świętej Gemmy Galgani, będziemy zanosić do Twojego miłosierdzia, w akcie całkowitego zawierzenia Tobie. Pokornie prosimy o pomoc Twą świętą Oblubienicę, którą Serce Twoje tak bardzo umiłowało i kochało, i za jej wstawiennictwem największych grzeszników nawracało.

  O, najmilsza Święta Gemmo, prosimy Cię, abyś została naszą patronką i szczególną przyjaciółką dzisiaj i zawsze. Pomagaj nam w naszych codziennych potrzebach duchowych i materialnych, i ucz nas kochać i służyć Panu Bogu naszemu z całego serca. Dołącz do nas wraz z naszym Aniołem Stróżem i na wszelkie możliwe sposoby prowadź nas w miłości do wiecznego przeznaczenia.
  Wyproś nam obecność naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, Maryi i Józefa w godzinie naszej śmierci. Prosimy, błagamy w tej intencji Miłosierdzie Boże. Uproś nam zbawienie dusz naszych.

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

  Módl się za nami Święta Gemmo, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Boże, który uczyniłeś Świętą Gemmę Galgani, dziewicę, obrazem Twego ukrzyżowanego Syna, daj nam przez jej wstawiennictwo uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa, abyśmy mogli być włączeni do Jego chwały. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
  W. Amen.

 7. pozdrawiam pisze:

  Witajcie, A ja mam takie pytanie „techniczne”, czy rzeczy potencjalnie duchowo niebezpieczne (słoniki, skarabeusze, drzewka szczęścia itd.) można po prostu pokropić wodą egzorcyzmowaną i je wyrzucić do kosza na śmieci bez niszczenia, czy też trzeba je co najmniej rozbić i wyrzucić na śmieci bądź spalić? Niestety niektóre z tych rzeczy są z jakiś metali, twardej gliny itd. więc rozbicie tego jest problematyczne a spalić nie mam bardzo jak.

 8. AnnaN68 pisze:

  Czy moge prosaic o maila do pani?

 9. AnnaN68 pisze:

  Dziekuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s