Ks. Piotr Glas: „Maryja. Przewodniczka w czasach zamętu”

Wydawnictwo Esprit zorganizowało wczoraj (5.04.2019) na Stadionie Narodowym spotkanie z ks. Piotrem Glasem, który wygłosił konferencję ,,Maryja. Przewodniczka w czasach zamętu”.

Oto zapis tej konferencji, przysłany nam przez brata Sławka (miałam okazję go poznać, gdy w Wieliczce w czerwcu 2016 roku nagrywał spotkanie z bratem Elia)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: „Maryja. Przewodniczka w czasach zamętu”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dzisiejszy Męski Różaniec w W-wie – na przodzie ks. Stanisław Małkowski i ks. Dominik Chmielewski

  Cały post:

 3. wobroniewiary pisze:

  Dziś I sobota miesiąca – medytacja na kwiecień 2019

 4. wobroniewiary pisze:

  WIELKI POST Z OJCEM PIO
  Sobota piątego tygodnia Wielkiego Postu

  I zawrę z nimi przymierze pokoju: będzie to wiekuiste przymierze z nimi. Założę ich i rozmnożę, a mój przybytek pośród nich umieszczę na stałe. Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem. (Ez 37,26-27)

  Raduj się, ponieważ Pan działa w Tobie i ty pragniesz tylko tego, aby zawsze żyć w Jego obecności. Pozwól się Mu prowadzić po tej tak trudnej drodze obecnego życia i wyraź zupełną zgodę na to, by działał tak, jak On sam uzna to za lepsze dla ciebie. (Ojciec Pio)

  źródło: glosojcapio.pl

 5. sylwias pisze:

  Najwidoczniej Panu Bogu strona się podoba, skoro tylu łask udziela i dzieło rozmnaża

 6. Ania pisze:

  Pozdrawiamy z Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Na stoisku Esprit nr 9 do godz. 14.30 ks. Glas i Tomasz Terlikowski podpisują swoje książki

 7. Betula pisze:

  Nocna modlitwa – reakcja przeciwko handlowi ludźmi

  Do tych wszystkich, którzy są gotowi kontynuować (lub rozpocząć) NOCNE WOŁANIE o Boże Miłosierdzie dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia:

  Zachęcamy, aby w pierwsze soboty miesiąca (dokładniej z piątku na sobotę) o godz. 3:00 w nocy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za wszystkich udręczonych, poniżanych, okradanych z wolności, których życie zostało podeptane i zmiażdżone… za pogrążonych w mrokach…

  Każdego miesiąca mamy konkretną intencję i ogarniamy modlitwą różne grupy osób. Intencję tę przesyłamy wszystkim, którzy zgłaszają swój udział i z różnych miejsc włączają się w nocne wołanie. Stworzyła się już całkiem pokaźna wspólnotka nocnych wystawienników.

  http://www.siecbakhita.com/index.php/noce-milosierdzia

 8. Betula pisze:

  Pasja – naszego Pana Jezusa Chrystusa (część 5) – audiobook kanał „KuBogu”

  http://www.youtube.com/watch?v=mH9WjnV5_ZA

  Opublikowany 5 kwi 2019
  Bł. Anna Katarzyna Mękę Pańską przeżywa w niezwykłej ostrości jej przebiegu i bardzo szczegółowo opisuje fakty z tej Męki. Męka Pańska jest dla niej okrutną torturą. Aż zapiera dech w piersiach, gdy się czyta jej relację. W opisie jej przeżyć duchowych poszczególne męki i tortury Zbawiciela są zwielokrotnione. I tak, gdy w świetle badań nad Całunem Turyńskim stwierdzono, że dwóch oprawców biczowało przy słupie Jezusa, w opisie Anny Katarzyny czynili to oni – owszem, po dwóch, ale w trzech zmianach, stosując przy tym coraz okrutniejsze narzędzia do wymierzania Zbawicielowi chłosty.

  Pasja – czyli opis męki Pana Jezusa – opowiedziana przez bł. Annę Katarzynę Emmerich, augustiankę z Dülmen w Niemczech (1774 – 1824), ciągle pojawia się na półkach księgarskich w nowych wydaniach. Do dzisiejszych wznowień tego dzieła niewątpliwie przyczyniła się beatyfikacja Anny Katarzyny przez Jana Pawła II w 2004 r. Także film Mela Gibsona pt. „Pasja”, który w swym dramatycznym aż do granic przekazie mąk Pańskich czerpał obficie z objawień mistycznych Błogosławionej z Dülmen, zrobił wielkie wrażenie i przyczynił się do nawrócenia wielu…

  I ja mam nadzieję, że przez słuchanie tego audiobooka twarde serc opoki zostaną skruszone i wielu przeżyje nawrócenie.

 9. kropka pisze:

  W sali koncertowej Zamku Królewskiego rozpoczęliśmy spotkanie wokół książki „Proroctwo” 🙌🏼🙂 rozmawiają ks. Piotr Glas i dr Wincenty Łaszewski. Zapraszamy!

 10. wobroniewiary pisze:

  W związku z niesamowitym hejtem i groźbami z tego powodu, że miałam skarbonkę i poprosiłam o pomoc (dobrowolne wsparcie) – usunęłam linki do skarbonki oraz komentarze tego dotyczące.

  Jednocześnie informuję, że jeśli jeździłam za granicę z pielgrzymami – czytelnikami strony, to tylko na zaproszenie biura pielgrzymkowego albo ks. Adama.
  Co więcej, dziękuję Panu Bogu za te wyjazdy, ja się już więcej nie wybieram, gdyż zdrowie nie pozwala, ale też modlę się, by i inni mogli pojechać, ci którzy jeszcze na pielgrzymkach u św. O. Pio nie byli. Niech i oni dostąpią tej łaski – cudownej łaski.
  Jedyne o co Was proszę – to o modlitwę za mnie, abym znalazła pracę tu na miejscu, bym nie musiała zamykać strony i wyjeżdżać „na saksy” gdzieś za granicę (nie to zdrowie, nie ten wiek)

  Za modlitwę Bóg zapłać i – jak obiecałam wcześniej – zamówię za wszystkich, którzy mnie wspomogli modlitwą i nie tylko – Mszę św. za Was, za wasze rodziny i za dusze czyśćcowe z Waszych rodzin

  Ps. Bardzo proszę o niekomentowanie tego mojego wpisu na tu stronie. Mam dość ataków, po których serce boli. No cóż – są ludzie, którzy się Boga nie boją, żyją po to, by niszczyć innych, ale i oni staną przed Bogiem!
  Któż jak Bóg!

  • kropka pisze:

   D. TARCZYŃSKI: POSEŁ STEFAN N. TO CZŁOWIEK SKOMPROMITOWANY; DONOSIŁ NAWET NA SWOJĄ NARZECZONĄ

   Poseł Stefan N. usłyszał zarzut przyjmowania i żądania korzyści osobistych i majątkowych w postaci usług seksualnych opłacanych przez dwóch znanych mu biznesmenów – poinformował w piątek naczelnik łódzkiego wydziału Prokuratury Krajowej Mariusz Jaworski. Jak powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł PiS Dominik Tarczyński, Stefan N. to człowiek skompromitowany, który kłamał i donosił nawet na swoją narzeczoną.

   – Jednym z najczyściej używanych słów przez posła N. było słowo: „Obrzydliwość”. Tym słowem można określić to, co robił, co mu się zarzuca i jego obecne zachowanie. To powinno być napiętnowane, jeżeli prokuratura wykaże, że faktycznie tak było – powiedział Dominik Tarczyński.

   Prokuratura nie poinformowała o przebiegu przesłuchania, jednak sam poseł Stefan N. zaprzeczał o zaistnieniu całej sytuacji.

   – Wierzę w to, że proces wykaże jak faktycznie było. Przypuszczam, że te zarzuty się potwierdzą, biorąc pod uwagę posła N. w przeszłości, który kłamał i donosił – nawet na swoją narzeczoną. To jest człowiek skompromitowany – zaznaczył poseł PiS.

   Według prokuratury posłowi N. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 11. wobroniewiary pisze:

  Na fali protestantyzmu i szeroko pojętej protestantyzacji:

  Żona “pastora” Artura Cerońskiego Agata Cerońska zniszczyła egzemplarz Biblii w trakcie nabożeństwa.
  Agata Cerońska zniszczyła egzemplarz Biblii w podczas “nabożeństwa” tzw. Kościoła Mocy. W trakcie dopuszczenia się tego czynu powiedziała do swego męża: “Czy mogę zniszczyć twoją Biblię?” Następnie na przytaknięcie głową pana Cerońskiego wzięła ją do ręki po czym kopnęła i porwała na strzępy. Po tym haniebnym czynie rzekła: “Tyle warta jest wiedza nieużyteczna. Tyle jest warta wiedza nieużyteczna. Tyle jest warta wiedza, która nie jest używana.”

  Wraz z pseudopastorem Arturem Cerońskim w swoim życiu zaliczyli wiele Kościołów (Kościół Zielonoświątkowy, Spichlerz, Kościół Chwały). W konsekwencji Ceroński jest pastorem tzw. Kościoła Mocy, w którym zarządza ze swą małżonką. Ponadto wielu chrześcijan ostrzegało przed jego nauczaniem zarzucając mu teologię sukcesu i sekciarstwo. Podsumowując poniższe nagranie pokazuje, że duchowo nabożeństwo w tzw. Kościele Mocy niewiele różni się od koncertów Behemotha.

 12. tu MariaPietrzak pisze:

  Modlitwa o wzrost życia Eucharystycznego/
  🎗️Chleba naszego powszedniego daj nam, Panie, dzisiaj i zawsze, nie tylko tego, co pokrzepia ciało, ale i tego, który odżywia duszę.
  🎗️Daj, abyśmy Chleb ten wszyscy w wielkiej mieli czci i cenie, z radością często i co dzień nim się posilali i wciąż nowy czuli głód Jego.
  🎗️Daj, by na tym Chlebie mocnych wyrastały wciąż nowe zastępy nieustraszonych apostołów, gotowych dać życie w obronie wiary świętej i każdej dobrej ludzkiej sprawy.
  🎗️Daj, o Panie, żebyśmy zawsze byli gotowi umierać i komunikować, żeby nikt ze swej winy nie stracił ani jednej Komunii w życiu, żeby nikt nie komunikował niegodnie i nikt z tego świata nie odchodził na sąd Twój, nie przybrawszy sobie w Wiatyku świętym Jezusa na obrońcę swego.
  🎗️Daj, żeby wszyscy wśród nas zawsze rozumieli, że jedynie ten Chleb żyjący, kochający – trwałą między ludźmi jest spójnią, więzią pojednania, pokoju, miłości, że on też jest Zmartwychwstaniem naszym.
  🎗️Daj wreszcie, o Panie i Boże nasz, aby – jak naród nasz swą gorącą miłością do Matki Najświętszej wysłużył sobie imię narodu maryjnego, tak też przez najgłębszą cześć dla Jezusa–Hostii stał się godny miana narodu najbardziej eucharystycznego.
  Błogosławieństwo Serca Jezusowego i Najświętszej Dziewicy, Matki naszej od Najświętszego Sakramentu – niech będzie z nami teraz i w chwili ostatniej Komunii na ziemi. Amen
  🎗️🎗️🎗️
  Stąd
  🎗️Zdecydowani i niewzruszeni.
  Ludzie Mesjasza !
  O stylu Jego życia !
  Bez jakiegokolwiek lęku! 🎗️/ Ks. P.Glas

  Z Nim jak ogień po słomie idziemy
  Jego głosimy , bo Prawdą żyjemy!
  …nie zaniedbujemy
  Brata ratujemy!
  Bo w nim siebie widzimy
  Ziemię poddaną sobie czynimy!
  Cześć Mu oddajemy

  On Królem , Towarzyszem dni naszych!

 13. tu MariaPietrzak pisze:

  Wielkopostne …
  ks. Jana Twardowskiego
  Westchnienie /
  Na uczelniach teologicznych operowany
  przez docentów piłowany
  wierzącym udowadniany
  przez katechetki lukrowany
  w ręce apologetów wydany
  Boże mój kochany
  / Ks . Jan Twardowski
  ….
   a tak odnośnie piekła warto usłyszeć i :
  Świętego Jose Maria Escriva
  „Diabeł naprawdę istnieje i ciężko pracuje. Jest zajęty szczególną działalnością, której celem jest unicestwienie Kościoła i zawładnięcie naszymi duszami .
  Są ludzie którzy twierdzą , że piekła nie ma .
  Odpowiedź brzmiała ‚ Zobaczą je !’
  i zaczął mówić o upadku moralnym w Kościele ….
  / więc na pytanie
   „Że ksiądz diabła widzi wszędzie ?
  A gdzie go nie ma ? ks Amorth’ zbywał pytanie .
   
   

 14. Ola pisze:

  Ojcze ratuj tak często upadam, Matko ratuj .Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewicą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s