Ks. dr Grzegorz Bliźniak: O herezji fałszywego miłosierdzia

Miłosierdzie Boże pojmowane jest dziś często jako przyzwolenie na wszystko. Zakłada się, że Pan Bóg bezwarunkowo wybaczy nam każdy grzech, bez poprawy, bez skruchy. To wielki błąd!

Istota tajemnicy Bożego Miłosierdzia jest inna. Przypominała o tym św. Faustyna. Bo Pan Bóg daje szansę nawet największemu grzesznikowi, ale ten musi chcieć się nawrócić. Nie ma tu miejsca na tolerancję dla grzechu.

ks.O herezji fałszywego miłosierdzia z księdzem Grzegorzem Bliźniakiem, założycielem Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego rozmawia Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Ks. dr Grzegorz Bliźniak: O herezji fałszywego miłosierdzia

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  • margreth pisze:

   Kochani Bracia i Siostry w Chrystusie Panu
   Nie dajmy sie zwodzic wlasnym emocjom i pragnieniom, ale zapominamy, ze szatan jest od nas inteligentniejszy i wie, co chcemy uslyszec…
   Nie jestem przeciwna zadnym Oredziom i uwazam, ze wszystko trzeba w spokoju kierujac sie zdrowym rozsadkiem rozpatrzyc.

   Prosze mi wierzyc, z wielka przykroscia i bolem wysluchalam ostatniego kazania ks.Slawomira Kostrzewa z dn.23.04.22 pt,,Skonczy sie czas letniego katolicyzmu”.

   W 43:34 minucie ks.Slawomir Kostrzewa oswiadczyl KATEGORYCZNIE, ze oredzia z Trevignano Romano z cala odpowiedzialnoscia sa dzielem szatana.
   BLAGAMY., PROSZE TO SPPRAWDZIC! ! ! ! ! ! ! ! ! !!

   • Ann pisze:

    @margreth pisze:
    27 kwietnia 2022 o 17:35
    Kochani Bracia/../

    Dziekuje ks Sl K za potwierdzenie tego co od dluzszego czasu czulam w sercu. Prosilam Boga aby mi to potwierdzil przez jakiego kaplana…i oto ..
    Czuje pokoj.
    +++
    Jestem za to calym sercem z Medjugorie.. mam doswiadczenia z modlitw, a swiadkiem byl egzorcysta i grupa wspomagajaca..tu Matka Boza przymusila zlo i nie mogl klamac 🙂

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Stanisław Małkowski: Złe książki można palić. Prymas się myli
  (…) To, co gorszy księdza prymasa, zasługuje na aprobatę, pochwałę. Ksiądz prymas znany jest z różnych, „dziwnych” wypowiedzi, które relatywizują dobro, prawdę. Nie jest to człowiek o wybitnym intelekcie i konsekwentnej wytrwałej wierze. Różni byli prymasi w naszej historii, to, że ktoś pełni taką ważną funkcję nie przesądza o słuszności jego poczynań.

  http://www.fronda.pl/a/ks-stanislaw-malkowski-dla-frondy-h-potter-co-gorszy-prymasa-zasluguje-na-aprobate,124714.html

  • AnnaSawa pisze:

   Prymas jak zwykle się odezwał wtedy „kiedy potrzeba”….i swoim „własnym” zdaniem. Jak zwykle w takim momencie cała Polska przypomniała sobie, że w ogóle jest ktoś taki co nosi miano prymasa.

 3. wobroniewiary pisze:

  O Santa Madonna!
  Ks. Jacek Prusak w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” mówi:

  (…) Gdy czytam Biblię, odnajduję w niej negatywną ocenę stosunków homoseksualnych przede wszystkim w kontekście wykorzystania – młodszego przez starszego czy w prostytucji sakralnej. Nie oczekuję od Biblii wiedzy na temat orientacji seksualnej. Ale z drugiej strony współczesna jej lektura musi się z taką wiedzą liczyć.
  Za tymi słowami kryje się jednoznaczna sugestia. Św. Paweł nie potępiłby dziś homoseksualizmu, bo dysponowałby dostępem do naukowej wiedzy na temat tego fenomenu

  http://www.fronda.pl/a/homoseksualizm-jest-dobry-pytanie-do-o-jacka-prusaka,124654.html

  • AnnaSawa pisze:

   „naukowa wiedza” – mówi ksiądz…..vs Biblia…..to jest dopiero postęp myśli. Ciekawe w jakich seminariach takich „myślicieli” produkują???

  • Małgorzata pisze:

   BEZ KOMENTARZA.

  • Maggie pisze:

   „Święty Paweł nie potępił by” … skąd taka maksyma ⁉️ … jeśli NIE potępił by … TO TYLKO dlatego, że Święty Paweł wiedział i oddawał posłuch Prawdzie, iż TYLKO‼️ Pan Bóg jest WŁADNY i nie scedował tego Prawa Wyroku na żadnego ziemskiego zastępcę ‼️ i TYLKO ON, a nie żaden człowiek, może ‼️POTĘPIĆ na wieczność człowieka. Człowiek może osądzać CZYN i ma WYBÓR czy pójdzie z Panem Bogiem.

   Ważne tu do przemyślenia, DLACZEGO w Piśmie Świętym, w tym temacie i o VI Przykazaniu, jest zwrot zaczynający się od słowa „BIADA ….”?

   Dodam tu jeszcze, że nikt inny jak sam Święty Paweł powiedział: „Jeśliby, nawet któryś z nas, głosił inną naukę, niż tą którą tu głosimy, to niech będzie przeklęty”.

   Stąd my nie przeklinamy ani nie potępiamy człowieka, ALE polecamy ciężkie sprawy Jezusowi przez Boże Miłosierdzie, Jego Krwawą Mękę i Niepokalane Serce Maryji wraz z Jej Krwawymi Łzami, kruszącymi moc szatana.

   Jezu, TY się tym zajmij❣️bo zamęt wielki, gdy robotników mało a żniwa blisko. NIECH DUCH ŚWIĘTY przeniknie, tak jak kiedyś we Wieczerniku Twoich Apostołów i Uczniów, teraz Twoich kapłanów, aby Twe owce nie grzęzły, schodząc na manowce i nie ginęły w topieli razem z pasterzami.💕🙏🏻❣️

 4. Ania pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Drodzy Przyjaciele Jezusa i Maryi,
  nasza droga pod Krzyż ciągle trwa. Przez odprawianie nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, przez wynagradzanie za grzechy popełnione przeciwko Matce Boga bierzemy udział w walce duchowej o ratowanie świata.

  Celem jest ustanowienie Królestwa Pokoju,
  – w sercach ludzi,
  – w sercach narodów,
  – w sercu całego stworzenia.

  Nie wolno nam się poddać, musimy wypełniać Wolę Nieba wyrażoną w objawieniach fatimskich! Naszym zadaniem jest przygotować miejsce dla zwycięstwa Niepokalanego Serca Maryi. Aby zwycięstwo się dokonało musimy stać się jak dzieci i bezgranicznie zaufać. Poddać się do końca Woli Bożej, nawracać się i pokutować.

  Po długiej modlitwie i rozeznawaniu podejmujemy pokutę za miasto Warszawa.

  W każdą pierwszą sobotę miesiąca spotykamy się w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powisinie pod Warszawą.

  Rozpoczynamy modlitwą różańcową o godzinie 17:30.
  Następnie o 18:00 bierzemy udział w Mszy Świętej przyjmując Komunię Świętą w intencji wynagradzającej.
  Przez cały czas jest możliwość spowiedzi.
  O godzinie 19:00, przed Najświętszym Sakramentem wspólnie rozważamy Tajemnice Różańca.
  O 19:30 rozpoczyna się modlitwa pokutna za Warszawę.

  Stolica naszego kraju potrzebuje pomocy. Nasi przodkowie oddawali życie w jej obronie, tak my poświęćmy czas i stańmy do duchowej walki.
  Anioł woła: “Pokuta, pokuta, pokuta!”

  Naszym zadaniem jest usłyszeć ten Głos.
  Prosimy wszystkich, którzy nie mogą wziąć bezpośredniego udziału w nabożeństwie w Powsinie o łączność duchową.

 5. Ania pisze:

  W sobotę, 6 kwietnia, odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi.
  Tradycyjnie spotkanie jest poprzedzone czuwaniem modlitewnym.
  🙏Rozpoczniemy je w piątek, 5 kwietni.
  O godz. 19:00 zostanie wystawiony Najśw. Sakrament i odmówione zostaną dwie część Różańca: światła i bolesną z rozważaniami.
  O 21:00 błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, apel maryjny i Eucharystia.
  Od 22:00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy w kaplicy adoracyjnej w bazylice.
  O 6:00 ponownie się spotykamy w kaplicy św. Maksymiliana na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i części chwalebnej Różańca świętego.
  Noclegi i posiłki zamawiamy indywidualnie w domu rekolekcyjnym (tel. 46 86 42 161 lub mail: niepokalanow5@gmail.com).

 6. Ania pisze:

  Transmisja na żywo – Czuwanie z Maryją przed pierwszą sobotą miesiąca (transmisja 19.00-22.00 oraz 6.00-8.00)
  Plan czuwania:
  19:00 wystawiony Najśw. Sakrament, dwie część Różańca z rozważaniami.
  21:00 błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, apel maryjny i Eucharystia.
  22:00 – 6:00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, w kaplicy Wieczystej Adoracji w bazylice
  6:00 ponowna transmisja z kaplicy św. Maksymiliana Kolbe – śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i jedna część Różańca świętego.
  7:00 – zakończenie Czuwania z Maryją i Eucharystia

  9:30 – 15:00 Spotkanie „Oddaj się Maryi”, o 11.00 Eucharystia – transmisja na żywo w Radio Niepokalanów http://radioniepokalanow.pl/

 7. wobroniewiary pisze:

  Spotkanie z ks. P. Glasem

 8. wobroniewiary pisze:

  Naszykujcie wodę na jutro na godz. 10.00 do poświęcenia przez ks. Adama – wszak jutro I sobota miesiąca i egzorcyzmowanie wody
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/woda-egzorcyzmowana/

 9. Ola pisze:

  Kochani ,poproszę Was o modlitwę . Zostałam poproszona o podzielenie się z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania- świadectwem spotkania Matki Bożej w moim życiu. Odbędzie się to jutro o godzinie 9 ,o ile nic na przeszkodzie nie stanie ,bo wiadomo ,że jest ktoś ,kto nie chce ,aby mówiono o Maryi. Do tego ,chciałabym po moim świadectwie ,puścić młodzieży jakąś dobrą konferencję o Matce Bożej ,Jej działaniu w życiu ,natomiast -w związku z tym ,że jest to młodzież nie mająca za wiele wspólnego z Bogiem ,chciałabym ,aby ta konferencja tudzież świadectwo nawrócenia przez Maryję było przystępne ,zrozumiałe dla każdego i trwało nie dłużej niż 30 minut… Czy jest wśród Was, Kochani ktoś , kto może mi polecić taki filmik ,macie może jakieś propozycje ?

 10. Ania pisze:

  Przepraszam, ale ten ksiądz wie, co mówi?

 11. kropka pisze:

  A w tej książce jest również i ks. Adam 🙂

 12. Ada pisze:

  proszę o modlitwę, od czasu rozpoczęcia nowenny z niczym sobie nie radzę, sypie się wszystko, i ja duchowo także 😦

 13. Robert pisze:

  I jeszcze w intencji kapłanów egzorcyzmujących dzisiaj wodę: +++.

 14. pozdrawiam pisze:

  Nowenna – Dzień 5 (6 kwietnia)
  Wstęp: O, najbardziej czci godne Serce naszego Boskiego Mistrza Jezusa Chrystusa, pokornie pragniemy adorować Ciebie w Twym nieskończonym Majestacie i wielbić Ciebie, i Twojej chwale poświęcić nasze modlitwy, które za wstawiennictwem świętej Gemmy Galgani, będziemy zanosić do Twojego miłosierdzia, w akcie całkowitego zawierzenia Tobie. Pokornie prosimy o pomoc Twą świętą Oblubienicę, którą Serce Twoje tak bardzo umiłowało i kochało, i za jej wstawiennictwem największych grzeszników nawracało.
  O, chwalebna św. Gemmo, tak bardzo pragnęłaś, aby przejść do konsekrowanego życia zakonnego, ale Bóg w swej odwiecznej mądrości zarządził, że nie zostałaś zakonnicą. Bardzo cierpiałaś z tego powodu, nie mogąc spełnić pragnienia swojego serca. Jednak zaakceptowałaś inne, niewiele mniej godne poświęcenie i pogodziłaś się z wolą Boga. Naucz nas, o najdroższa i kochana Gemmo, ponoszenia ofiar, które Bóg w swej opatrzności zsyła na nas, ale i także abyśmy i my sami potrafili ofiarować coś od siebie na większą chwałę Boga i ku pożytkowi innych.
  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.
  Módl się za nami Święta Gemmo, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
  Módlmy się. Boże, który uczyniłeś Świętą Gemmę Galgani, dziewicę, obrazem Twego ukrzyżowanego Syna, daj nam przez jej wstawiennictwo uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa, abyśmy mogli być włączeni do Jego chwały. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
  W. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s