Ks. Sławomir Kostrzewa: Życie ma być święte albo będzie grzeszne

Jesteśmy powołani przez Boga do życia w świętości. Zlekceważenie tego obowiązku, będzie wejściem na drogę grzechu, w przestrzeń działania szatana, będzie odwróceniem się od Boga. Co zrobić, aby zatroszczyć się świętość własnego życia? – odpowiadając na to pytanie, ks. Sławomir Kostrzewa przypomina program, który w latach 50-tych XX wieku ułożył dla Polaków prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński, zwany Ślubami Jasnogórskimi. |

Zapis nauki rekolekcyjnej wygłoszonej w parafii pw. św. Mikołaja w Żydowie, 25 marca 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: Życie ma być święte albo będzie grzeszne

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Kochani, bardzo Was wszystkich proszę o modlitwę za 15-letnią córkę mojej lekarki.
  Nie bardzo chcę pisać więcej – tylko prośbę o modlitwę – a Pan Bóg wie o co chodzi i wysłucha 🙂

  Ps. Ja dziś byłam u lekarza, ale już o wiele lepiej (woda ciepła z imbirem, cytryną i miodem działa cuda – wczoraj leżałam pod kocem z potwornym bólem mięśni i głowy) a dziś już byłam na Mszy św. U nas w I czwartek miesiąca u OO. Franciszkanów po Mszy św. Litania do św. O. Pio i ucałowanie Jego relikwii)

 3. Ola B. pisze:

  Ewa, gratuluję!
  Ta Nowenna Pompejańska za Ojczyznę to Boży plan- imponująca grupa. W skali całej Polski to kropla, ale… ” Kropla drąży skałę nie siłą lecz częstym padaniem”. A gdyby tak każdy z nas lub każda grupa NP ( jeśli może ) zamówiła na zakończenie Nowenny Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny? Co Wy na to?

  • Marta 3 pisze:

   Też o tym miałam, żeby zamówić Mszę św za ojczyznę….😊

  • Quis ut Deus pisze:

   Ja bym nie powiedział, że w skali Polski to kropla.
   Kropla to pojedyncza osoba, której siła Różańca Św. i tak jest wielka.
   Ponad 2500 osób modlących się Nowennę Pompejańską to POTĘGA i wielki szturm do Nieba.
   Matka Boża powiedziała do s. Łucji: „Nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy Różańca”.

   Bez cienia wątpliwości powiem, że tworzymy historię Polski. Tak, właśnie w tej chwili ją piszemy na paciorkach różańca. I mimo, że być może efektów zaraz po nie zobaczymy, możecie mi wierzyć, Maryja wie co z tą modlitwą zrobić. Wszyscy zdziwimy się po śmierci gdy będzie nam dane zobaczyć, ile dała ta modlitwa.

   • Monika pisze:

    Dodam do tego przypomnienie, że osobiste cierpienia fizyczne i psychiczne, i różne udręki, bolączki, które nas trapią, których każdy z nas doświadcza, bo z pewnością wiele osób z nas cierpi, też możemy i powinniśmy do modlitwy na Różańcu świadomie dołączyć, ofiarować w tej intencji a wtedy efekt pokonania zła będzie zwielokrotniony. Ofiarowanie własnego cierpienia musi mieć i z pewnością ma ogromną moc w pokonaniu złego.

    • Monika pisze:

     Z ofiarowaniem Mszy Świętej w tej intencji przez nas wszystkich uczestniczących w Nowennie, to też doskonały pomysł. Nawet gdyby nie każdego z nas było stać osobiście opłacić taką Mszę Św., to i tak już byłoby dobrze, gdyby każdego z nas stać było na taką ofiarę, żeby pójść na Mszę Świętą z tą właśnie intencją w sercu, jak modlimy się teraz wspólnotowo na Różańcu Św., w jednej wielkiej łączności duchowej ze wszystkimi. Byłoby to takie zwieńczenie wspólnej modlitwy ofiarą Mszy Świętej. Jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry i wart wdrożenia. Ja w każdym razie w tej intencji ofiarowuję i to niejedną Mszę Św. ale w łączności wspólnotowej – w łączności z Bogiem siła.

  • B.P. pisze:

   Ja też gratuluję i z całego serca się cieszę!!! Każdego dnia zaglądałam na stronę i patrzyłam z niepokojem, (albo radością) ile osób jeszcze podjęło się Nowenny. O tym, jakie ma znaczenie przekonałam się sama po ilości klęsk i paskudnych przypadków, jakie spadły na mnie po zapisaniu się do Nowenny. Dzień w dzień masakra, uwieńczona rozwaleniem samochodu. Ja sobie nawet wyobrazić nie mogę, co przeżywała p. Ewa…

 4. pozdrawiam pisze:

  Nowenna – Dzień 4 (5 kwietnia)

  Wstęp: O, najbardziej czci godne Serce naszego Boskiego Mistrza Jezusa Chrystusa, pokornie pragniemy adorować Ciebie w Twym nieskończonym Majestacie i wielbić Ciebie, i Twojej chwale poświęcić nasze modlitwy, które za wstawiennictwem świętej Gemmy Galgani, będziemy zanosić do Twojego miłosierdzia, w akcie całkowitego zawierzenia Tobie. Pokornie prosimy o pomoc Twą świętą Oblubienicę, którą Serce Twoje tak bardzo umiłowało i kochało, i za jej wstawiennictwem największych grzeszników nawracało.

  O, błogosławiona Gemmo, któraś z woli Boga, poniosłaś stratę zarówno rodziców w młodym wieku, jak i cierpiałaś niezliczone bóle na ciele i duszy. Naucz nas poświęcać się i cierpieć z miłości do Boga, abyśmy i również my mogli zmazać nasze grzechy na ziemi, a tym samym stać się bardziej godnymi nieskończonego skarbu zjednoczenia z Bogiem w niebie.

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

  Módl się za nami Święta Gemmo, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Boże, który uczyniłeś Świętą Gemmę Galgani, dziewicę, obrazem Twego ukrzyżowanego Syna, daj nam przez jej wstawiennictwo uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa, abyśmy mogli być włączeni do Jego chwały. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków.
  W. Amen.

 5. Ela pisze:

  Proszę o modlitwe o szczęśliwe zaliczenie matematyki w tym roku szkolnego dla uczniów kl.I i zdanie wszystkich egzaminów szczególnie dzisiaj mają trudne egzaminy.Bóg zapłać za każde westchnienie.Panie Jezu Ty się Tym zajmij .Jezu ufam Tobie.Bog zapłać.

 6. Dorota pisze:

  NP za Ojczyznę odmawiam z przyjemnością, bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam tyle grup.
  Nasza Ojczyzna jest w niebezpieczeństwie, dlatego szturmujemy niebo, choć ja osobiście doznałam już wiele udręk, szczególnie w tym tygodniu.Ofiaruję to wszystko dobremu Bogu.
  Pozdrawiam wszystkich .
  Dziękuję Pani Ewo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s