Wielki Post 2019 z ks. Piotrem Glasem: Jak zrozumieć krzyż?

Jaki sens ma krzyż w naszym życiu? Trudno to wytłumaczyć z perspektywy człowieka. Musimy na tę rzeczywistość spojrzeć z perspektywy Boga. Pomaga nam w tym Maryja – mówi ks. Piotr Glas w piątym odcinku rekolekcji „Droga Krzyżowa z Maryją”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Wielki Post 2019 z ks. Piotrem Glasem: Jak zrozumieć krzyż?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. kropka pisze:

  Obecnie nie ma bardziej toksycznej duchowo książki dla dzieci i młodzieży – i Ojciec Święty Benedykt XVI o tym doskonale wiedział

 3. kropka pisze:

  Afera z tego powodu, że ks. Jarosiewicz spalił okultystyczne książki. Bardzo mądry komentarz ks. Sławomira Kostrzewy, szkoda tylko, że ks. Rafał Jarosiewicz ugiął się pod presją i przeprosił za to, że dokonał spalenia książek o HP, masek afrykańskich i słoników z innymi gadżetami okultystycznymi. Przeprosił, bo wielka nagonka powstała. A szkoda, sama bym spaliła takie rzeczy, gdybym miała. Ale dziś jak widać można palić Biblie (Nergal) a makulatura okultystyczna stanowi świętość.

  Ks. Kostrzewa pisze:
  Problemem wielu ludzi dziś – w tym, niestety, pana Hołowni – jest to, że chcą być sędziami innych – kapłanów, Episkopatu, różnych grup społecznych… Szkoda, że pan Hołownia posługując się tyloma cytatami z Pisma Świętego, nie zacytował kilku – o zakazie sądzenia innych i o pokorze… Z własnych uczynków będziemy sądzeni – wyłącznie przez Boga.

  • ja pisze:

   A w necie czytamy:

   Ksiądz z Gdańska, o którym głośno zrobiło się w związku z paleniem książek przed kościołem, może mieć problemy. Dwie organizacje złożyły zawiadomienia do prokuratury na „ognisko”, jakie rozpalono w ostatni weekend. Ksiądz miał natomiast sam zgłosić się do straży miejskiej i przyznać się do popełnienia wykroczenia. Duchowny został ukarany mandatem.

   O akcji z gdańskiego kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej słyszała już chyba cała Polska. W ramach rekolekcji palono tam książki, ale też afrykańskie maski czy parasolkę z Hello Kitty. Wszystko trafiło do sieci za sprawą Fundacji SMS z Nieba, natomiast zyskało trochę ogólnoświatowego rozgłosu dzięki temu, że akcję odnotowało BBC.

 4. Ania pisze:

  Nie zwlekając, babcia wyruszyła wraz z Ilianą do pustelni św. Szarbela w Annai. Przez całą drogę gorąco prosiła o cud. Kiedy dojechała na parking przed pustelnią i otworzyła drzwi auta, dziecko samo przeszło z samochodu do celi Świętego! Babcia, w otoczeniu innych pielgrzymów, weszła wówczas na górę, modląc się i błagając świętego Pustelnika, aby dzieło uzdrowienia zostało dokończone.

  Po modlitwie w pustelni babcia z wnuczką wróciły do Bejrutu. Kiedy Iliana spała, w nocy ukazał się jej św. Szarbel. Położył swoje ręce na jej oczach, a potem na jej uszach, na nosie i ustach, po czym całą noc rozmawiali w języku syriackim.

  Kiedy dziewczynka rano się obudziła, okazało się, że jest w pełni uzdrowiona! Zaczęła widzieć, słyszeć i mówić. Jej czaszka się zrosła, a nos jej stał się równy.

 5. Robert pisze:

  W intencji ks. Piotra: +++.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s