Ks. Sławomir Kostrzewa: Jak skutecznie wyrwać siebie i innych z sideł zła

Dlaczego Bogu tak bardzo zależy na tym, aby wyrwać nas z matni zła, grzechu? Jaki związek ma obowiązek naszego nawracania się z tajemnicą Bożego miłosierdzia, ale też – sprawiedliwości? Co zrobić, aby zerwać z grzechem – w życiu swoim i bliskich? Zapis pierwszej nauki rekolekcyjnej wygłoszonej przez ks. Sławomira Kostrzewę w parafii pw. św. Mikołaja w Żydowie, 24 marca 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

88 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa: Jak skutecznie wyrwać siebie i innych z sideł zła

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. Ania pisze:

  ,,Byłem na krawędzi piekła”

  – W Boga nigdy nie wierzyłem, do Kościoła chodziłem, bo moja mama chciała bym tam chodził. Nie widziałem w tym sensu i w czasie bierzmowania pożegnałem się z Kościołem. W szkole średniej zaczęły się imprezy, alkohol, narkotyki, agresja. Wtedy pierwszy raz zapaliłem marihuanę. Każdą wolną chwilę spędzałem na jaraniu z chłopakami. Zapominałem o szarej rzeczywistości, która mnie otaczała. Później pojawiły się narkotyki twarde. – wspomina Emil.

  – Wyjechałem do Holandii. W pewnym momencie zacząłem odczuwać pierwsze skutki zażywania narkotyków. Czułem się jak zero. Zacząłem się zastanawiać o co w tym chodzi, do czego to prowadzi. Przecież miałem pieniądze, imprezy, ale nadal czułem się pusty. Wróciłem do Polski i miałem lepszy kontakt z rodzeństwem. Zaczęli mi opowiadać o jakiejś wspólnocie, o Bogu. Po jeden dosyć żywiołowej dyskusji powiedziałem im, że pójdę na to spotkanie. Dla mnie to było bardzo dziwne. Ci ludzi cieszyli się, skakali. Myślałem, że to jakaś zbiorowa hipnoza czy manipulacja. W tym czasie poznałem wiele świadectw osób, którym Jezus zmienił życie. W głowie zapaliła mi się lampka, że może Bóg jednak jest.

  Posłuchaj poruszającego świadectwa życia i nawrócenia Emila, byłego narkomana uzależnionego od pornografii

 3. wobroniewiary pisze:

  Jeśli chodzi o filmik, o którym ks. Sławek mówi na początku to jest on zgrany i po polsku (w jakiejś protestanckiej wersji o pochwyceniu)
  To ten filmik – tylko szkoda, że wielu łączy to z „księgą prawdy” MBM z Irlandii 😦

 4. wobroniewiary pisze:

  Zachorowałam, zero siły (jelitówka z wielkimi bólami głowy, mięśni).
  Wiem, że dwa trzy dni i minie, ale sił zero.
  Wspomóżcie modlitwą

 5. Paulina Gotkowska pisze:

  Ostrzeżeń osobistych będzie prawdopodobnie więcej. Czekajmy i bądźmy wierni. Ćwiczmy się w spełnianiu woli Bożej. Nie dajmy się zamętowi. Modlitwa i wierność wszystkim sakramentom pozwala na uporządkowanie wewnętrzne. Niech się dzieje wola Nieba 🙂 Tylko się nie rozpierzchnijmy. Jeden jest Pasterz i do Niego biegnijmy! Choćby się waliło i paliło!

 6. gosc pisze:

  Polecam,warto odsłuchać

 7. Elżbieta pisze:

  Wszystkim, którzy wspomogli mnie modlitwą, najserdeczniej dziękuję. Część sprawy, w intencji której prosiłam o Waszą modlitewną pomoc – po ludzku nie do rozwiązania – po prostu…rozwiązała się, a raczej i przede wszystkim, Dobry Bóg ją rozwiązał. Tylko On to potrafi . Jak dla mnie…niepojęte, od poniedziałku przecieram wciąż oczy ze zdumienia. Błagam Was jeszcze o modlitwę w tej jak gdyby drugiej części tej intencji , dotyczącej bardzo ważnej sprawy; to też po ludzku nie do rozwiązania, ze szczególną prośbą, aby Pan Jezus w swoim Miłosierdziu się ulitował i by ta sprawa rozwiązała się do jutra. Dziękuję Ci Jezu .Dziękuję Wam wszystkim.

 8. Ania pisze:

  Szwecja: Oddali jego córki muzułmanom. Chciał je wywieźć z kraju, polski sąd zadecyduje o ich losie…

  Szokujące doniesienia ze Szwecji. Służby socjalne odebrały rodzinie trójkę dzieci, po czym umieściły je… w muzułmańskiej rodzinie zastępczej. Zdesperowany ojciec próbował uprowadzić dzieci do Rosji, najpierw płynąc promem do Polski. Plan się jednak nie powiódł, a o losie dziewczynek zadecyduje warszawski sąd. Rozprawa rozpoczęła się o godzinie 12.

  Jak poinformował o sprawie portal wpolityce.pl mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris, który reprezentuje rodzinę przed sądem:

  „Wszystkie trzy dziewczynki są obywatelkami tylko i wyłącznie Federacji Rosyjskiej. Mieszkały z rodzicami na terenie Szwecji, gdy u mamy tych dzieci ujawniła się schizofrenia paranoidalna, co było powodem odebrania tych dzieci przez służby socjalne i przekazania ich do rodziny muzułmańskiej. Ojciec nie został pozbawiony władzy rodzicielskiej, natomiast mógł się spotykać z dziećmi tylko raz w tygodniu na 6 godzin”.

  Nie pomagało składanie wniosków. Argumentowano, że mężczyzna w Szwecji przebywa w trybie procedury legalizacyjnej i obecnie nie ma stałego źródła utrzymania (pracuje jako dekarz). Nie widząc innego wyjścia, ojciec próbował wywieźć dzieci do Rosji, jednak rodzina muzułmańska zgłosiła zaginięcie dziewczynek, które wpisano na listę SIS, przez co zidentyfikowała je polska straż graniczna.

  Szwedzcy urzędnicy zjawili się na Okęciu, chcieli natychmiastowego wydania dzieci, jednak dzięki trzeźwej ocenie i rozsądkowi policji oraz straży granicznej, zatrzymano je tymczasowo w Polsce. Do naszego kraju przybyła też wspomniana rodzina muzułmańska, na której widok podobno jedna z dziewczynek bardzo się przeraziła. Dziś warszawski Sąd Okręgowy zawyrokuje, czy oddać dziewczynki muzułmańskiej rodzinie, czy pozostawić je z ojcem.

  http://www.fronda.pl/a/szokujace-szwecja-oddali-jego-corki-muzulmanom-chcial-je-wywiezc-z-kraju-polski-sad-zadecyduje-o-ich-losie,124624.html

 9. Ania pisze:

  Według najnowszego sondażu w wyborach do polskiego parlamentu wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 37,64 proc. głosów. Niestety, to za mało, by rządzić samodzielnie.

  Druga Platforma Obywatelska otrzymała w sondażu 32,61 proc. głosów. Na trzecim miejscu plasuje się Wiosna Biedronia z poparciem 10,98 procent. Poniżej progu wyborczego sytuują się Kukiz’15 (4,82 proc.), SLD (4,19 proc.), Wolność (3,66 proc.) oraz PSL (3,51 proc.).

  Jeżeli wybory potoczyłyby się rzeczywiście w ten sposób, to władzę w Polsce przejęłaby koalicja PO-Wiosna. Trudno o scenariusz bardziej katastrofalny. Widać jak na dłoni, o co toczy się dziś w Polsce gra…

  http://www.fronda.pl/a/nowy-sondaz-polska-w-ich-rekach,124619.html

  • Elizeusz pisze:

   A za co tu trzeba przepraszać? Wszystko było w jak najlepszym porządku i ma oparcie w Piśmie Świętym. Zatem jeszcze raz powtórzę mój wpis umieszczony na blogu w dn. 2-go kwietnia br.:
   Powiada Kohelet: ‚Jeśli jest coś, o czym by się rzekło: «Patrz, to coś nowego» – to już było w czasach, które były przed nami’ (1,10).
   Zaiste, bowiem w Dziejach Apostolskich, to czytamy: „I wielu z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i spalili je wobec/na oczach wszystkich. Wartość obliczono na 50 tys. denarów w srebrze” (Dz 19,19). Z wymienionej dużej sumy można wnioskować o wielkiej liczbie ksiąg magicznych, ku równie wielkiej wściekłości smutkowi szatana, którego „praca poszła na marne”, co było skutkiem potężnej mocy słowa o imieniu Pana Jezusa.

  • J pisze:

   Szczesc Boze,moj maz ma tak wiele gier play station o złych tytulach, bedzie przeciwny spaleniu, uwaza ze to nic zlego,jest uzalezniony od zlej gry komputerowej, prosze o rade co robic w takiej sytuacji

   • Kaśka pisze:

    Spróbuj na początek spokojnie wyjaśnić dlaczego uważasz, że te gry są złe. Jeśli nie będzie się z Tobą zgadzał (najpierw przygotuj się do tej rozmowy przez modlitwę, możesz poprosić o pomoc jego Anioła Stróża, poproś o światło Ducha Św dla siebie i niego.), nie rób nic na siłę, Pan Bóg nikomu wolności nie odbiera. Na pewno nie pal jego rzeczy bez jego zgody. Oddaj wszystko Panu Bogu, pokaż mężowi swoim życiem, że wiara to nie nakazy i zakazy, ale żywa więź z Panem Bogiem. I cierpliwie się módl. Warto też skorzystać z sakramentaliów (olej egzorcyzmowany). Z doświadczenia wiem, że od naszej perswazji tu nic nie zależy, więc kłócić się nie warto.

   • Kaśka pisze:

    Bardzo dobrze by było też, abyś Ty starała się być w stanie łaski uświęcającej – to oddziałuje na otoczenie.

   • Elizeusz pisze:

    Co do Twojego męża J, uzależnionego od tych komputerowych gier, grania nimi, co skutkuje wchło(a)nie(a)nia w siebie mnóstwa mętne, zatrutej wiedzy,co ma odbicie w jego myśleniu, a także trudności w porozumieniu się z nim. Ażeby moc mu pomóc, trzeba go uwolnić od tego właśnie, co wchłonął w siebie.Tego może tylko dokonać Pan Jezus w sakramencie pojednania, do którego powinno się/trzeba go doprowadzić, by Pan go uzdrowił. Jak piszesz, bardzo się w tym zaplątał, w czym oczywiście pomagał mu „skutecznie”. nie kto inny, jak zły duch. Więc trzeba, aby całkowicie odszedł od tego wszystkiego, co zgromadził. Oddawaj go w modlitwie J Panu, aby Pan mógł oczyścić jego umysł (zob. Rz 12,2; Ef 4,18.23), wyobraźnie i serce, a nie ciało, które jest tylko sługą. Potrzeba, aby został uwolniony, uwolnił się od nabytych wyobrażeń, przekonań i nawyków myślowych. Oddawaj go J miłosierdzie Pana i proś dla niego o dobra wolę wyzbycia się nagromadzenia całego tego szajsu, tej „wiedzy”, która go obciąża, krępuje i nie pozwala mu przejrzeć na oczy, by mógł zobaczyć, w co się tak naprawdę uwikłał. Zapewne Pan chciałby mu dać Swoje światło i zrozumienie na prawdę. Jeśli w rozmowie z nim, J będziesz się denerwowała, udzieli Ci się zdenerwowanie, pojawi się w Tobie niepokój, to wiedz, że był/jest/będzie przy nim „obecność” mącąca i skłócająca, „ktoś” ten niepokój roznieca/rozniecał, kto robił wszystko, aby przeszkadzać Wam w nawiązaniu porozumienia (zob. 2Kor 4,4). Oczywiście tym „ktosiem”, tą „obecnością” jest zły duch, nieprzyjaciel naszego zbawienia. To są zasady walki duchowej (walki toczącej się o nas również w świecie niewidzialnych duchów), w której w tym życiu jesteśmy uczestnikami (bo Hi 7,1a), bierzemy udział (nawet nie wiedząc o tym), albowiem ‚Smok i jego aniołowie zostali strąceni z nieba na ziemię, pałający wobec nas, ludzi (chociaż w niczym mu nie zawiniliśmy) wielkim gniewem, wiedząc, że mało ma czasu’ (Ap 12,9.12), bo życie ludzkie jest krótkie (zob. Ps 90,10; Syr 18,9-10).
    Pozdr. w Panu i niech Pan będzie z Tobą, byś mogła powiedzieć, zakrzyknąć: Ps 66,19n.

 10. ja pisze:

  „Ideologia gender jest współczesnym programem odrzucenia Chrystusa, wolności od Chrystusa i nie ma nic wspólnego z rzetelną wiedzą i danymi naukowymi.” – mówi ks. Mieczysław Piotrowski TChr.

 11. Elżbieta pisze:

  Na jelita pomocne jest kłącze tataraku. Jak przygotować zioło i wszystko na ten temat znajdziecie w książce ,,Apteka Pana Boga,,
  Autorka książki Maria Trenem. Druga sprawa, wczoraj miałam sporo schodów, schodów i schodów. Pomyślałam co się dzieje, dlaczego. Dzisiaj czytając Wasze wypowiedzi, chyba znalazłam odpowiedź. Zapisałam się ja i zgłosiłam jeszcze do Nowenny Pompejańskiej 9 osób. Pozdrawiam. Szczęść Boże. Elżbieta

 12. Elizeusz pisze:

  W ramach postępującego w KK „synkretyzmu” (bo tego, inaczej nie można nazwać) religijnego w duchu ostatnich „arabskich” wypowiedzi pap. Franciszka o czczeniu jednego i tego samego Boga i wiary w Niego (owszem muzułmanie uwierzą i będą wierzyć w Boga w Trójcy Św,. Jedynego po Trzykroć Św. i w Pana Jezusa Chr. Boga-Człowieka, Jedynego Zbawiciela i Odkupiciela, ale dopiero w czasie Nowego nieba i Nowej ziemi), przez katolików i muzułmanów, przesyłam ten oto link:
  http://www.fronda.pl/a/miedzyreligijny-skandal-na-bobolanum,124289.html
  Oczywiście, można mieć ntt inne zdanie, inaczej widzieć ta sprawę.

  • ja pisze:

   W Ewangelii czytamy:

   I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. (Mk 16, 15-16)

   Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata». (Mt 28, 18-20)

   Czy słowa Ojca Świętego da się w prosty sposób pogodzić z jednoznacznym ewangelicznym wezwaniem?

   http://www.fronda.pl/a/papiez-o-misji-jezus-o-nawracaniu,124613.html

  • Kasia pisze:

   To jest plan ‚jednej religii’- judaizmu, islamu i chrzescijanstwa. Nad Zatoka Perska jest to coraz bardziej widoczne… np zaprasza sie muzulmanow do kosciola na Iftar w czasie Ramadanu i inne sprawy, ktore wrecz szokuja. Z jednej strony Kosciol jest niszczony a z drugiej strony chrzescijan w tym regionie przybywa… i sa spektakularne wrecz nawrocenia…

 13. Ania pisze:

  Objawienia o końcu Kościoła w czasach Benedykta i Franciszka
  Co mistyczka Katarzyna Emmerich przekazała nam o czasach dwóch papieży? Dlaczego Łucja, wizjonerka z Fatimy, mówiła o ojcu świętym i biskupie ubranym na biało, których widziała żyjących jednocześnie? Czy słynne proroctwa Malachiasza odnoszą się do papieży naszych czasów, którzy zostają przez niego nazwani „ostatnimi”?
  Mistycy to przewidzieli: Kościół ogarnie zamęt. Apostazja wśród świeckich i duchownych, lobby homoseksualne wśród księży, prześladowania chrześcijan. Nadejdzie era dwóch papieży. Potwierdzają to objawienia maryjne w ostatnich dekadach na całym świecie. Czy powinniśmy bać się końca Kościoła i końca świata?
  Święta Faustyna Kowalska czy Luiza Piccarreta mówią jasno: po okresie ciężkiego ucisku, Kościół rozkwitnie na nowo.

  SAVERIO GAETA – katolicki pisarz. Autor książek, z których wiele ukazało się w języku polskim: Fatima. Cała prawda, Ojciec Pio. Na progu raju, Drugi całun czy Papież Franciszek. Życie i wyzwania.

 14. MarekSz pisze:

  Szczęść Boże. Mam taki problem i chciałem was zapytać o opinię. Córka wróciła ostatnio z nauk przed Sakramentem Bierzmowania. Część z nich jest prowadzona przez „świeckich animatorów”. Zaproponowali grupie udział w oazie. Jestem sceptyczny do ruchu oazowego. Uważam że służy protestantyzacji wiary katolickiej. Opinię tą zbudowałem sobie obserwując i rozmawiając z osobą którą bardzo dobrze znam. Jest to osoba bliska mojemu sercu. Dla tej osoby Eucharystia to tylko symbol. Aborcja to „prawo” kobiety i jej wolny wybór. Gdyby było referendum w naszym kraju to jestem przekonany że zagłosowałaby „za” wprowadzeniem takiego prawa wzorem Irlandii. Jest bardzo pyszna, uważa że nie ma grzechów i nie musi pokutować. Uważa że ma zawsze rację i agresywnie broni swoich poglądów. Na Mszę Świętą chodzi kiedy odczuwa taka potrzebę. Jest wrogo nastawiona do kapłanów. Może nie do wszystkich ale generalną opinię ma negatywną. Ma poglądy „lewackie” i takimi osobami się otacza jako znajomymi. Ja uciekam z tego towarzystwa. Niektórzy potrafią nawet bluźnić. W ogóle w rodzinie tej osoby wiary raczej nie ma. Może jedynie ojciec tej osoby z szacunkiem odnosi się do Boga. I nie wiem czy to wina wychowania w rodzinie czy może tego ruchu oazowego. Ja nie byłem nigdy na oazie i nie wiem co się tam dzieje. Nie potępiam tej osoby ani nie oceniam. Modlę się za nią. Sam nie jestem w niczym lepszy. Jeszcze trzy lata temu żyłem jak pies. Bóg zapłać za Wasze odpowiedzi. Z Panem Bogiem.

  • Joanna pisze:

   Ja jako dziecko należałam do scholi, później do oazy. Byłam wielokrotnie na organizowanych przez nią wyjazdach, pielgrzymkach, rekolekcjach. Wspominam je wszystkie z sentymentem, dzięki nim pogłębiła swoją wiarę i później w dorosłym życiu po różnych błędach życiowych miałam odnośnik, wiedziałam do kogo mam udać się o pomoc. Poczułam ze spokój, harmonię, bezpieczeństwo mogę odczuwać tylko w obecności Jezusa. Zreszta atmosfera na takich wyjazdach jest niesamowita, człowiek naprawdę odpoczywa… moja pierwsza spowiedź generalna była właśnie na zimowisku podczas wyjazdu na narty z oaza w klasie maturalnej, pamietam jaka poczułam radość, jaka ulgę. Pamietam to do dzisiaj a już tyle lat minęło…

 15. Magda pisze:

  Bardzo Cie prosze popros kogo tylko zdolasz o modlitwe za piecioletnia Ole. W czwartek miala tomograf komputerowy bo bolala ja czasem glowa. Badanie wykazalo guza mozdzku wiekszego niz sam mozdzek. Po badaniu mieli jechac na basen. Zamiast tego od razu trafila do szpitala. W weekend pytala rodzicow kiedy bedzie mogla wrocic z mama do domu…. Wczoraj byla operowana i jest w ciezkim stanie. Kazali rodzicom przygotowac sie na wszystko. Potrafisz zmobilizowac do modlitwy , popros kogo tylko mozesz Bardzo Cie prosze ANIA I PIOTR Z ROZY 2

  Bog zapłać

 16. AnnaSawa pisze:

  We wszystkich intencjach…Pod Twoją obronę…+++

 17. wobroniewiary pisze:

  Co się stanie, gdy oddamy dzieci pod opiekę ekspertom z LGBT? Ojciec Leon wyjaśnia: „Do czwartego roku życia nauczą się masturbacji”

  Mamy kolejny mocny głos sprzeciwu przeciwko tzw. deklaracji LGBT. Kartę krytykuje o. Leon Knabit OSB, były przeor opactwa w Tyńcu. Zakonnik odniósł się też do protestów, które odbyły się przed kuriami biskupimi w wielu miejscach w Polsce.

  Protesty te według organizatorów miały być reakcją na tuszowanie pedofilii w Kościele. Na bramach kurii biskupich pojawiły się pluszowe zabawki.

  W Lublinie, a i gdzie indziej odbyły się manifestacje pod hasłem „Hańba biskupom” „Nie oddamy dzieci pedofilom” itp. Do bram kościelnych budynków przyczepiano misie – symbolizujące ofiary pedofilii

  —pisze o. Leon.

  Zakonnik zwrócił uwagę na absurdalność tej akcji.

  Kolejnym hasłem powinno być „Oddajmy dzieci pod opiekę ekspertom z LGBT”. Tam do czwartego roku życia nauczą się masturbacji, a eksperci od tych spraw rychło nauczą dzieci innych zachowań seksualnych

  —napisał odnosząc się do deklaracji LGBT. Zakonnik wyjaśnił też:

  Dokładne badania w Sądach pozwalają stwierdzić, że duchowni stanowią 3 promile wszystkich skazanych za przestępstwa wobec małoletnich poniżej 15 roku życia. A gdzie pozostałe 997 promili? Gdzie warto zorganizować manifestację?

  Mocne słowa? Jak najbardziej tak, ale czy takich trzeba w walce o prawdę

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/439698-o-leon-bez-ogrodek-o-wychowaniu-dzieci-przez-ekspertow-lgbt

 18. Helena pisze:

  +++ we wszystkich intencjach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s